Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Kloss válasza kenand (#945) üzenetére


Kloss
őstag

A végén amikor a kitiltották a kulcsot szöveget kaptad, akkor beírtad az elmentett kulcsot?

(#952) kenand


kenand
veterán

Itt van Windows 8.1 with Bing, talán- ha van kulcs a BIOS-ban- az automatikusan aktiválódik, de nem próbáltam...

(#953) sing1ep1ayer válasza kenand (#952) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Vágod, hogy ez így lazán warez, hmm? ;)

(#954) kenand válasza Kloss (#951) üzenetére


kenand
veterán

Nem, mert akkor nem találtam, meg a papírt ahova leírtam :(
És még 2 laptopon Win 10 azok kulcsait bezzeg megtaláltam a leveleim között...Belarc advisorral most elmentettem a Chuwi kulcsot is, de nem tudom, hogy működött volna a kulcs megadás...(hittem abban, hogy nem kell az MS rögzíti, hiszen már 2x is aktiválva volt
Arra készültem hogy feltolom a 8.1-et, ha aktiválódik a 10-et, amikor eszembe jutott a mentésem...
Most biztos-ami biztos a Win 8.1 Bing iso-kat is learchiválom...

(#955) kenand válasza sing1ep1ayer (#953) üzenetére


kenand
veterán

Közvetlen linket nem írtam és nem is osztom meg publikusan nem hiszem, hogy egy googliban megtalált forum topikra utalás bűn lenne...
Egyébként is elég furcsa az egész Windows 8.1 Bing dolog.... Minden más Win 8.1/10 iso elérhető, tölthető hivatalosan is. Nem érti az ember egy tábla gép oprendszerét -ha tönkrement/vírosos lett, vagy csak eltoltad, miért nem telepítheted újra...persze Chuwi szerviz helyreállíthatná, de ugye az nincs kis hazánkban...
Szóval egyáltalán nem érzem ezt illegálisnak...

(#932) erik88

Első próbálkozások egy kínai 32GB-s class 10-es SD-vel tragikus volt, pedig teszteltem és a kártya jó volt.
Most egy Kingstonnal próbálkozom, majd meglátjuk...(ha megjön tesztelek egy 64GB-s Adata-t s) (akcióban 19USD volt)

[ Szerkesztve ]

(#956) Kloss válasza kenand (#954) üzenetére


Kloss
őstag

No igen, akkor pedig jól csináltad, mert elvileg nem kell beírni, ha újratelepíted a rendszert.

(#957) erik88 válasza kenand (#955) üzenetére


erik88
aktív tag

Transcend van szinten class 10 es de ez valami gyorsitott szar. Nem néztem annyira utána

(#958) Flashget válasza Flashget (#947) üzenetére


Flashget
félisten

most megint 124 öjró a 32GB-os, déli 12 óráig...

Realme GT Master Edition

(#959) wentworth


wentworth
tag

Azt nem tudjátok, [link] hogy az oldalon hol jelzi hogy EU tock vagy nem?
Esetleg volt aki a 64GB-t el tudta kapni 143-ért, a mostani 161 helyett?
Mert annyira nem surgos akk inkabb varok

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#960) Victoryus válasza wentworth (#959) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Lehet lesz egy eladó... Azt hittem többet fogom használni, de ennyi használatért felesleges volt megvenni nekem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#961) Flashget válasza Victoryus (#960) üzenetére


Flashget
félisten

jelezhetted volna előbb is, akkor nem rendelem meg 1 órával ezelőtt. :)

Realme GT Master Edition

(#962) erik88 válasza Flashget (#961) üzenetére


erik88
aktív tag

Van elállási jogod nem?

(#963) Flashget válasza erik88 (#962) üzenetére


Flashget
félisten

Most jobban átgondolva elkapkodottam írtam be, mert ajándék lesz és mint ilyen újnak kell lenni. Még akkor is ha csak 32GB szemben a 64-el.

Realme GT Master Edition

(#964) Victoryus válasza Victoryus (#960) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Egyelőre én se tudom mi legyen...
Kéne egy olyan mini pc, ami jó htpc-nek is, de nagyon keveset fogyaszt, hangtalan, és bírja a torrentezést, plusz a 0-24 üzemmódot. Plusz gigabites lan vagy 5ghz-es wifi... De a kínaiak között nincs gigabites lannal egy se. Az a fura, hogy bezzeg androidos van gigabites lannal 30-40$-ért is, de az nem jó fájl meg torrent szervernek. Esetleg ha felmenne rájuk valami linux.
Lehet inkább építek egy htpc-t, de akkor a chuwinak mennie kell, mert nem lesz olcsó mulatság. Nem kellett volna eladni az Asus gépem, bár az meg "sokat" evett, több, mint 10x-sét a mostani atom prociknak, plusz koránt sem volt hangtalan.
Nem tud valaki egy ilyen kínai mni pc-t? Vagy lehetne usb3-as is, ahhoz van gigabites lan adapter egész jó áron.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#965) kenand


kenand
veterán

Úgy tűnik a váltót be tudom hozni, de azt irja waiting fastboot command aztán semmi....
Aggódtam, hogy a particiokat is levette, de szerencsére azok meg vannak, valakinek ötlete, hogyan tudnám helyrehozni?

(#966) kenand


kenand
veterán

Eleje lemaradt....
Szóval a gyari windows restore után most próbáltuk elinditani az Androidot.
Androidot valasztva Entering DnX mode
Waiting for fastboot command.....
Majd megáll.
Androidos partíciók megvannak windows alatt megnéztem.
Az az igazság korábban is volt már, hogy itt befagyott és nem ment tovább de akkor kikapcs-bekapcs segített.
Valakinek ötlete mit próbálhatnék?

(#967) MajaG válasza kenand (#966) üzenetére


MajaG
senior tag

Keress rá a hozzászólásaimra!

El rontottad már a Droid fájlrendszert is úgy tűnik. :(

Az összefoglalóban ott van, hogy tudod visszarakni.

(Android visszrakása)

(#968) erik88


erik88
aktív tag

Amúgy mennyi az üzemideje normál használat alatt?
A normál alatt a netezés gondolom max skype.

(#969) Kloss válasza erik88 (#968) üzenetére


Kloss
őstag

1 óra 20 perc skype nekem 20%-ba került :)

(#970) erik88 válasza Kloss (#969) üzenetére


erik88
aktív tag

Akkor úgy átlagba nem bír annyit mint amit ír a gyártó

(#971) Kloss válasza erik88 (#970) üzenetére


Kloss
őstag

Mennyit ír? Nem olvastam.
Hibernálásból ébresztettem a tabot 96%-kal, kb 90-100 perce netezek folyamatosan, jelenleg 75% az akku.

(#972) erik88 válasza Kloss (#971) üzenetére


erik88
aktív tag

15 ha jól tudom.

(#973) wentworth válasza erik88 (#972) üzenetére


wentworth
tag

kizárt.
Hivatalos oldalon is 5-6 órahossza van, szóval korrekt. Annyi az annyi.

Vi10 32G Q32G221510...

(#974) kenand válasza MajaG (#967) üzenetére


kenand
veterán

Particiok megvannk, ha a modszered szerint elkezdem visszatolni az Androidot az nem rombolja le a windowst? Mert akkor csöböbrből vödörbe kerülök.....

(#975) kenand


kenand
veterán

Android visszaállításhoz a szükséges programok pl Manufactoring flash tool stb hol leljető fel?

(#976) MajaG válasza kenand (#975) üzenetére


MajaG
senior tag

Techtabletsen fent van minden.

Igen sajna azzal ledurrantasz mindent, s kell újra rakni.

(#977) kenand válasza MajaG (#976) üzenetére


kenand
veterán

Az gond, mert akkor oda az aktivált Windows....ki kell találnom akkor valami mást.
Most nem tudom megnezni, mert nem vsgyok otthon, de majd megpróbálok adb-n kommunikálni a tabbal. Ha nem megy nem lesz más választás. Akkor tolok fel egy Bing 8.1-et talán az aktiválódik....
Vagy valami Windows beépitett mentésnél komolyabb appal lementeni a windows particiot, feltolni az androidot majd visszatolni a windows particiot....

[ Szerkesztve ]

(#978) erik88 válasza wentworth (#973) üzenetére


erik88
aktív tag

8 órát ír. Csak összezavart az aki a ph-n írta róla a tesztet mert ő viszont 15 órát írt.

(#979) Kloss


Kloss
őstag

Ma megjött a kijelzőre rendelt tempered glass. Most tettem fel.
A széleknél nem mindenütt tapadt rendesen, néhány apró hólyag maradt. De ez csak a legszélénél, egyáltalán nem zavaró. A kijelzőre rendesen tapadt, nem maradt alatta semmi szerencsére. Az érzékenység nem változott, a kép élessége és szépsége annál inkább. Sokkal kellemesebb nézni a kijelzőt ezen keresztül, gyakorlatilag nem módosít semmit. Az érintése is sokkal kellemesebb az üvegnek mint a fóliának. De aki telefonon használt már ilyet, az tudja.

Szerk: lehet rendelek a hátlapra is :)

[ Szerkesztve ]

(#980) Flashget válasza Kloss (#979) üzenetére


Flashget
félisten

honnan,link?
telón biza jól szolgálja amire hivatott.

Realme GT Master Edition

(#981) kenand


kenand
veterán

Néhány agysejt elvesztése után visszatoltam az Androidot Win 10 alatt, ha lesz időm leírom...
MajaG-nek szönöm a leírást

Win 10-et tönkrevágta (csöbörből-vödörbe) de majt kitalálok valamit

[ Szerkesztve ]

(#982) Kloss válasza Flashget (#980) üzenetére


Kloss
őstag

Aliexpress, 10.88$
Ha kell link este tudok adni, de szerintem megtalálható. 13 nap alatt jött meg, kitűnően csomagolva.

(#983) Flashget válasza Kloss (#982) üzenetére


Flashget
félisten

Így megtalálom, thx.

Realme GT Master Edition

(#984) kenand


kenand
veterán

Jó hír..
Ha nem a needromos win 10 telepítést használom, hanem a hagyományos módszert és beírom az elmentett win 10 kulcsomat beaktiválja!

(de mindig produkál valami idétlen dolgot, most a win 10 felmountolta az összes partíciót, csak nem tudja olvasni őket...)

(#985) Flashget válasza kenand (#984) üzenetére


Flashget
félisten

Én már elvesztettem a fonalat csak olvaslak a háttérben. :)

Realme GT Master Edition

(#986) kenand válasza Flashget (#985) üzenetére


kenand
veterán

Az volt a gondom, hogy a needromról letölthető -kisebb win 10 méretet produkáló telepítés után nem aktiválta be a win 10-et (pedig korábban ugyan ez a telepítés már be volt) . Volt egy korábbi win 10 mentésem, így a windows beépített appjával visszatoltam, az meg tönkre vágta az androidot.
Jó sokat kínlódva a manufacturing flash toolal vissza tettem az Androidot. De az meg lerúgta a Windowst ....(Win 10.re csak úgy mennek fel a szükséges driverek ADB, ISoC, ha a Win 10-et speciálisan indítva engedélyezzük a nem aláírt driverek telepítését, az usb registry hacket meg nem szabad futtatni)
Szerencsére hagyományos Win 10 telepítéssel és az elmentett win 10 kulccsal beaktiválódott újra.

Ha nem akartok Windows 10 frissítéseket (kis tárhelyhely miatt) WiFi-t metered-re (forgalomkorlátosa)
De ha bluetooth eér van az sem akar települni így rendesen, az eszközöknél lehe engedélyezni metered/forgalom korlátos kapcsolat esetén a driver telepítét.

Kérdés

Magyar fizikális billentyű kiosztást hogyan tudok Android alatt beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#987) Flashget válasza kenand (#986) üzenetére


Flashget
félisten

Szerencsére hagyományos Win 10 telepítéssel és az elmentett win 10 kulccsal beaktiválódott újra.

Tehát pl. ha letöltjük ms-ről az iso-t (pendrive vagy DVD verziót) és azzal frissítjük a már aktivált win8.1-t akkor nem lesz gond?

Ha nem akartok Windows 10 frissítéseket (kis tárhelyhely miatt) WiFi-t metered-re (forgalomkorlátosa)

ez nem lassítja pl. a netezést vagy youtube videózást?

Realme GT Master Edition

(#988) kenand válasza Flashget (#987) üzenetére


kenand
veterán

Nem lassít semmit.
De sajnos ez az egyetlen kiskapu ahhoz, hogy ne telepítsen automatikusan frissítést a Windows 10
(Win 7-hez hasonló eldöntöm mit telepítek opció nincs)
Driver telepítést érdemes engedélyezni, mivel bluetooth egér és metered kapcsolat esetén mindig probléma van különben.

Win 8.1 beaktaiválva, frissítés Win 10-re. belarc advisor segítségével le tudod kérdezni a win 10 kulcsot.
Mehet akár a szűz telepítés- de a letölthető Win 10 Home iso-t (pendrive változat, 32 bites) javaslom, nem a needromos változatot. Újtelepítésnél kéri a kulcsot, ha beírod és van wifi telepítés végére be is aktiválja.

[ Szerkesztve ]

(#989) Kloss válasza kenand (#988) üzenetére


Kloss
őstag

Semmi gond nincs a needromos változattal.

(#990) Flashget válasza Graphics (#279) üzenetére


Flashget
félisten

Annyira még sem kaptak rá, mert néha ránézek és nincs azóta sem náluk.

Realme GT Master Edition

(#991) kenand válasza Kloss (#989) üzenetére


kenand
veterán

Nekem gondom volt vele.
Először nem, de másodszor azt írta: nem aktiválható a Windows 10 , a kulcs ki van tiltva...
Lehet ha módosítottam volna a kulcsot utólag, beaktiválta volna...(needromos nem kér kulcsot telepítéskor)
Mérete jelentősen nem kisebb, nem érdemes vele szórakozni...hagyományos telepítés egyszerűbb...magyar nyelvet is tartalmaz...

[ Szerkesztve ]

(#992) bbmt


bbmt
senior tag

Van olyan aki streamelt már vele pc-ről játékot?Most költöztem egy másik házba és a wi-fi jel nem ér el addig ahol használom a Chuwit, vennem kell AP-t.Csak nem tudom, hogy milyet vegyek, mennyi a sávszél igénye.

A kanál a gyengék villája

(#993) Flashget


Flashget
félisten

Banggood-on VI10-re most van kupon akció is, ha minden igaz. [link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#994) M0Dair


M0Dair
aktív tag

GearBesten meg 90 dollcsi volt EU raktárról Chuwi Hi8 reggelig, de elfogytak megint. :(((
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_232584.html?wid=3

(#995) Flashget válasza M0Dair (#994) üzenetére


Flashget
félisten

fehérben van most is. [link]
mikor elfogyott a VI10 is egy kérdést tettek fel [link] és kb. 2 hét múlva újra volt és van azóta is náluk eu raktárban.[link]

Realme GT Master Edition

(#996) Flashget


Flashget
félisten

Ma meghozta a DHL futár a chuwi vi10 32GB-osat a GB-től. Nem kapcsolom még be mert eléggé hideg, hadd melegedjen fel.

Viszont rendelésnél elbaltáztam a dolgokat elfelejtettem US plugról EU plugra állítani így küldtek egy amcsi töltőt.
Amennyiben ezt használhatom a mi hálózatunkon (van US/UK/EU adapterem) a 110V miatt akkor átmenetileg jó lesz így amíg nem veszek pl. egy nillkint.
Ez van ráírva a töltőre:
input: 100-240VAC 50/60Hz
output 5V...2A

Realme GT Master Edition

(#997) kenand válasza Flashget (#996) üzenetére


kenand
veterán

Rólam tudták, hogy EU, de annyiból állt, hogy tettek a csomagba egy sima adaptert...
Gyári csak amcsi töltő van (szerintem) de sima 0.5USD-s átalakító jó, mert maga az adapter bírja a 220Voltot...(írtad is)
Funkcionalitásban nem olyan jó, mert nem stabil és a konnektorból magát az átalakítót nehéz kihúzni....

[ Szerkesztve ]

(#998) Flashget válasza kenand (#997) üzenetére


Flashget
félisten

Rólam is tudták a cím, telefon alapján még sem küldtek. :)
Az átalakító állandóan bevan dugva egy elosztóba így azzal nincs gond.
Aktibált a win 8.1 is már, csak a magyar nyelvi fájlokat szedem le csak már akarta a win10-t rakni nem engedtem. Még pár teszt és megy a csomagba vissza, 2 hónapig a szekrény mélyére. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#999) kenand válasza Flashget (#998) üzenetére


kenand
veterán

Karácsonyi ajándék lesz?

(#1000) Victoryus válasza kenand (#997) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én tettem rá két csepp univerzális pattex ragasztót, azóta egyszer sem maradt a konnektorban a vége! Nagyon stabilan megfogta. Anno a Lenovo töltőjét meg kétkomponensű ragasztóval fogtam össze, na az is örök darab lett.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.