Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) sbwolf válasza Victoryus (#48) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Félre értés ne essék. Már korrábban is néztem a Cuwit, pont azért találtam meg a teszted. A pipo w3 és ez között gondolkoztam. De a 2 usb port ide döntötte a mérleg nyelvét. A cikedd csak megerősített. :) Gondolom más is igy volt vele. :)
Mégegyszer köszi a tesztett.

(#52) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kiváló írás, én a Vi8 Supert nyúzom, és ha most kellene vennem, akkor már lehet a nagyobbra voksolnék a használati értéke miatt.

Habár a kicsi is kiszolgálja az igényeimet ,de a nagyobb méret egyértelműen az előnyére válik.

Szerintem a hátrányok nem is hátrányok, mert ekkora méretben nem fogok navigálni sem, és fotózgatni sem.

Ajánlott termék, én sokáig a Chuwi, Cube és Onda termékei között szemezgettem, és egy véletlen folytán jött a Chuwi.

Nem bántam meg, nagyon nagyon jó cucc

@Victoryus: Billentyűgondokra a Sharpkey-t ajánlom, registry-ben át lehet állítani egyes gombok műkődését / pl bal shift legyen a hosszú " í "

Emellett más billentyűkhöz is lehet rendelni más betűt

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53) azbest válasza Victoryus (#35) üzenetére


azbest
félisten

Billentyűre:
a nemzetközi angol, uk angol vagy német vagy orosz kiosztáson megvan minden gomb, csak más van rá írva. Nekem notikban uk angol és német billentyűk vannak és magyar kiosztással használom őket.

Egy példa, de ez nem 10"-eshez való méret [link]

(#54) Romvr válasza Victoryus (#48) üzenetére


Romvr
őstag

Most mondanám hogy: Muhahahaha
De én is jártam már így. Amúgy miért akarod eladni három nappal később?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#55) robi1979 válasza azbest (#53) üzenetére


robi1979
aktív tag

Akkor ezek szerint ha megrendelem hozzá a gyári tokot, meg van rajta minden gomb magyarul is (csak nincs fölmatricázva) de a billentyűzetről használható az összes magyar ékezetes karakter is? Jól gondolom? Van itt olyan aki rendelt hozzá billentyűzetes tokot is?

(#56) azbest válasza robi1979 (#55) üzenetére


azbest
félisten

Nem ezt mondtam :)
Többféle kiosztás van. Ezek közül sok fizikailag ugyanolyan, mint a magyar, csak más felirat van rajta.

A us english kevesebb gombos, de az international / uk english teljes (és a német meg orosz is lehet, de akár sok más fajta is). Meg kell nézni, hogy fizikailag megvan-e a gomb és ha nem zavar a felirat, akkor könnyebb találni más nagyobb ország nyelvére szánt változatot, mint magyart.

Gyári Chuwi-ból lehet csak us english van. De más fajtából például ez talán jó lehet, de garantálni nem tudom [link]

Hmm most jut eszembe, hogy van 7 coloshoz való billes tokom és még ki sem próbáltam, hogy az ilyen például win alatt működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#57) Graphics válasza azbest (#56) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Működni fog :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58) djgeg válasza Victoryus (#48) üzenetére


djgeg
őstag

A teszt miatt nem tudod eladni? :F
Nekem pont meghoztad a kedvet, hogy vegyek egyet, de találtam egy pletykát, hogy szeptemberben megjelenik a frissített verziója és inkább várok. Rakd fel Hardverapróra csak elviszi valaki :)
:R

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#59) trance89 válasza Romvr (#8) üzenetére


trance89
őstag

ez a cikk addig volt érdekes amíg meg nem láttam a specifikációkban a felbontást
1366x768 10,6 colon? nem kicsit vicces, ennél még az egyik rokon 7"-os noname masinája is jobb ppi értékkel bírt 800x480-on ami egyenlő volt egy zsák hányással, jó tegyük hozzá az csak moslék TFT kijelzős de akkoris fél méterről számoltam a pixeleket
a szép kijelző valahol 7"/1920x1080-nál kezdődik (tabletekről beszélek), cca 10"-nál még ugyanez a felbontás elég elviselhető, alatta = szemét kategória
inkább használtan egy N7 2013 mint egy ilyen, kisebb kijelző de még mindig sokkal jobban kíméli a szemet, igen főleg olvasásnál nagyonis számít hogy kb 10 pixelből kirakott vagy egy tökéletes körvonalú karaktert látsz nem szögletesen
a többi tulajdonsága rendben van de ma már nem ártana elfelejteni az 1920x1080 alatti felbontást

(#60) MK VII válasza trance89 (#59) üzenetére


MK VII
veterán

Próbálod megmagyarázni a hülyeséget, de nem megy úgy látom...
Teljesen korrekt ekkora méretre ez a felbontás..

De hát elfogadjuk.. Ez egy rakás szar.. Ezért akár ide sem kellett volna tolnod azt a pixeligényes arcodat...
:R

(#61) Victoryus válasza djgeg (#58) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hirdetem pár helyen. Nekem felesleges lett, mert kapok munkahelyen egy Asus transformert vagy ilyesmit. kb 100k a keret rá.
Az a baj, hogy utána lett leakciózva, és most még a jofogason szívatnak is a trollok... Kiadja magát komoly érdeklődőnek, aztán 5 perc után benyögi, hogy hát ő tud jóval olcsóbban is innen-onnan... Akkor vegye meg ott. Ez itt van, hibátlan, használatra kész, és 2 nap alatt a posta kézbesíti. Ára sincs elszállva a többihez képest. Bukok rajta mindenképpen, csak nem mindegy mennyit.

#trance89: Most komolyan... 15 colos laptopon is elég a 1366x768 felbontás, akkor 10 colon is doszt elég. Legalább jobban teljesít a hardver, kevesebbet kell számolni. Plusz kiteheted egy 4K-s monitorra a képét hdmi-vel ha nagyon ragaszkodsz hozzá. ;)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#62) Graphics válasza trance89 (#59) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Probalj meg 10,6-on fullHD-zni ...

Amilyen jol skalazodik a win ... Lesz anyazas... :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#63) trance89 válasza Victoryus (#61) üzenetére


trance89
őstag

"#trance89: Most komolyan... 15 colos laptopon is elég a 1366x768 felbontás, akkor 10 colon is doszt elég. Legalább jobban teljesít a hardver, kevesebbet kell számolni. Plusz kiteheted egy 4K-s monitorra a képét hdmi-vel ha nagyon ragaszkodsz hozzá. ;)"

pont ezt a laptopos magyarázatot vártam mikor fogja valaki beírni :D
egy valamiről mindenki elfeledkezik, a tabletet 30 max 40 centiről bámulja az átlag ember, a laptop kijelzőjét 2x ennyiről, szóval ennyit erről (sőt sokan 1m-nél is távolabbról)...
valakinek bőven elég 15,6"-on ez a felbontás, akik igényesebbek illetve nagyon jó a látásuk (mint nekem is) egy ekkora kijelzős gép 1366x768-as felbontással bizony minden csak nem megfelelő, konkrétan van is itthon egy ilyen, nem is szeretek rajta dolgozni ezért csak ha nagyon kell akkor kapcsolom be (legtöbbnyire csak ha viszem valahova), aki nagy, szélevásznbú kijelzőkhöz van szokva annak egy ekkora kijelző ilyen dpi-vel kínszenvedés

[ Szerkesztve ]

(#64) Graphics válasza trance89 (#63) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tehat kijelentheto, hogy szubjektiv eset a felbontas :)

Majd eldonti mindenki, hogy neki mi a megfelelo.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#65) djgeg válasza trance89 (#63) üzenetére


djgeg
őstag

Ugyan akkora távolságra nézem a laptopom átlag mint a Tabletem... 12.5 monitorom van Full HD... K kicsi, lejeb is vettem a felbontást.
Azt nem veszed figyelembe, hogy egy 150-200 USD értékű eszközről beszélünk. Jó lenne a Full HD és talán a következő frissítésben lesz is. Van olyan verziója ennek amúgy ami Full HD csak nincs rajta 2 nagy USB stb...

Egy ilyen tabletbe untig elég ez a felbontást. (ENNYIÉRT!) Drágább árazásban 200-250 USD már akad normális full HD kijelzős win 10 es tab is. Én megvárom ennek a frissített verzióját jobb atom-al és remélhetőleg jobb kijelzővel.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#66) Victoryus válasza trance89 (#63) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Itt van előttem a laptop, rákötve a 22 colos full hd monitorral. Mindkettőn excelezek egyszerre. Vagy egyiken wordözök, mikor melyik. Egyiken se látok pixeleket, csak nagyítóval. Kb. 40cm-re van az orromtól mindkettő. Ez tényleg szubjektív. Nekem elég a kisebb felbontás is.
Lehet holnapra meglesz a micro hdmi adapterem is... pár napja pesten dekkol. Az is vicc, hogy egy megyeszékhelyen 8 boltból egyben se volt... ugyanígy a uk-eu adapter se.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#67) Graphics válasza Victoryus (#66) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

En rendeltem egyuttal microHDMI-t is, only China :)

Tokeletesen megy a 107cm-es TV-vel, de LG monitorral is :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#68) #79335424 válasza Graphics (#67) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megnéznéd, hogy ha HDMI -n kiadod a képet, akkor a fülhallgatón tudod -e hallgatni? DVI -s a monitorom, ezért a hangot muszáj másik csatornán kiküldenem.

(#69) kenand


kenand
veterán

Köszönöm a tesztet, nekem most van úton egy (pontosabban a faimnak lesz szülinapra)

(#70) kenand


kenand
veterán

Itt 139 USD és kuponnal 129 USD-re lehet levinni az árát
KUPON: 3F3128. (Forrás)

(#63) trance89
Igaza van láttam egy tesztet és a retina felbontása miatt a Cube i 6 Windowsos játékokban sokkal lassabb volt mint a Chuwi V10 ugyanazzal a hardverrel a nagy felbontása miatt.

[ Szerkesztve ]

(#71) Laci.M válasza kenand (#70) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nem éri meg, mivel kb 99%-ig biztos, hogy jön rá vám és áfa. Amit már linkeltünk korábban oldal annak van EU-s raktára, tehát többlet költség nincs. [link] (számolj rá 10$ szállítást)

Aláírás

(#72) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Én 64 gigást keresnék, de az a vicc hogy eu töltővel 10usd-vel drágább a cucc és ráadásul csak a kínai központban van.
A töltője milyen? speckó vége van vagy sima microusb?

(#73) Asrach


Asrach
tag

Nekem ez pont megfelelne , nem is drága windowsal tökéletes.

(#74) Victoryus válasza OutsideR (#72) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Sima micro usb. Adapter kb 500, csak nem sok helyen van. Legalábbis itt BCs-n.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#75) tatararpad


tatararpad
őstag

Elég komolyan akciózzák most a BT-s Windows 8.1-es tableteket, remélem ez valami raktársöprés és jönnek CT+W10 változatok. Amúgy a Windows Store-os Office Mobile-lal hogy boldogul a cucc, mert elvileg csak 10.1" alatt ingyenes, és mintha a Google Playes kommentek között sírt volna valaki erre?

(#76) sbwolf válasza OutsideR (#72) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Tinydeal.

(#77) kenand válasza azbest (#53) üzenetére


kenand
veterán

Svéd jobb lenne, ott osztott a bal shift, mehetne rá az í.....Üzleti használtan vett HP 2530P notis svéd billentyűs, ott tényleg minden meg van.

(#78) Jim Tonic válasza kenand (#77) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A németben és a uk angolban is osztott. Pont ezért írta.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#79) rankesz


rankesz
veterán

Cherry trail procis jószágokról van már valami info mikor lesznek elérhetőek tömegesen?

(#80) Romvr válasza Victoryus (#61) üzenetére


Romvr
őstag

"Most komolyan... 15 colos laptopon is elég a 1366x768 felbontás, akkor 10 colon is doszt elég"
Nem elég, csak nehéz találni olyat ami ennél nagyobb felbontással érkezik. De szerencsére nem lehetetlen. Majd fél évig kutattam míg találtam egy 1600x900-as notebook-ot ami nem horrorisztikusan drága és jó a felszereltsége... azért mert soha-soha-de-soha többé nem fogok 1366x768-as laptopot venni mikor a telefonok is már fHD-val jönnek 4-5"-on. Volt 8"-os tabletem 1366x768-as felbontással, egynek elment de 10"-on minimum fHD. De ha gondolod beszéljünk meg egy találkozót és viszem a 10"-os Wayteq tabletem 2K-s felbontással és egy 9,7"-os iPad Air 2-t aztán nézd meg mennyivel szemet gyönyörködtetőbb ilyen felbontáson olvasni, netezni, filmezni mint 1366x768-on. Notebook-ban meg emberiség ellenes bűn! :(((

Komolyan, büntetném a céget aki ilyen felbontással 4"-nál nagyobb eszközt ki mer adni.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#81) Victoryus válasza rankesz (#79) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem sokkal erősebb, kb 10fps-sel jobb. Ami a mostanin se megy az újon se fog. Nem nagy durranás.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#82) rankesz válasza Victoryus (#81) üzenetére


rankesz
veterán

De az 14 nm, szóval elvileg a fogyasztás csökkent

(#83) #79335424 válasza Jim Tonic (#78) üzenetére


#79335424
törölt tag

Így van .A Magyar kiosztásos Apple bt. bill is, betűkód szerint, a német egyik alverziója. Mellesleg, tökéletesen működik minden droidommal. Mint ahogy a Logitech m555b egerem is.

(#84) Laci.M


Laci.M
senior tag

Bocs a hülye kérdésért, de írtad, hogy melyik oprendszernél mennyi a szabad hely és ez azt jelenti, hogy nincs olyan partíció amit mindkettő oprendszer lát? pl letöltök egy sorozatot win alól azt látom android alól? Sose volt még dual bootos gépem. Ha teszek bele egy microsSD-t (úton van egy 32-es) akkor azt látja mindkettő rendszer?

Aláírás

(#85) kenand válasza Victoryus (#39) üzenetére


kenand
veterán

Nem teljesen így van, csak a í a problémás. A többinek van hely angol billentyű esetén. Az ALT Gr kombinációval megy csak az í. Svéd és olasz billentyűnél viszont van hely í-nek is . Csak olyanokat sem láttam Chuwi V10 hez...(spanyol, portugal, orosz, koreai, angol van azokon nem osztott a bal shift)
De együtt lehet élni az angol billenytűvel is...

Ha a német is osztott az jó lehet....d nem láttam róla képet, Chuwi V10 Német billentyűzetről, hogy biztos legyek a dolgomban...

[ Szerkesztve ]

(#86) kenand válasza Laci.M (#84) üzenetére


kenand
veterán

(#84) Laci.M

Windowson lehet látni s egédprogrammal a Linuxos partíciókat (ext3, ext4), elviekben rootolt androidon is lehet NTFS-t mountolni és látni a Windows partíciót. Az andridos táblagépek előszerettel vannak 5-8 partícióra osztva...

(#87) Laci.M válasza kenand (#86) üzenetére


Laci.M
senior tag

Köszönöm! :R
Még olyan kérdésem lenne, hogy lehetséges (win8 aktiválás után) úgy telepíteni a win10-et, hogy usb-ről tisztán? A frissítések, service pakkos telepítések nekem mindig szükségmegoldásnak tűntek több velük a baj, mint amennyire hasznosak. Illetve létezik méretcsökkentett win10 verzió? Kiindulva az asztali win7-ből ami szeret elterülni a tárhelyen jó lenne valami csökkentett tárhelyes verzió.

Aláírás

(#88) #79335424 válasza Laci.M (#84) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen. Az Android Linux alapú, belső tárhelyként EXT4 partíciót használ (ez egy Linux partíció), amit alapból nem kezel a Win. A Win NTFS -ét látná az Android, csak fel kéne csatolni (mountolni). A mikro SD -t viszont alapértelmezetten, automatikusan felcsatolja és mivel az FAT32 partíciót használ, ezért mindkét rendszer kezeli. Az más kérdés, hogy Androidon csak külső alkalmazás (letöltésvezérlő) tud közvetlenül oda letölteni.

Szerk.: lassú voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#89) kenand válasza Laci.M (#87) üzenetére


kenand
veterán

Chuwi Vi10 a hírek szerint updatelhető simán Win 10-re. de lőtt aktivált 8.1-ről kell updatelni, utána már ha bekerült a MS "rendszerbe" mehet a telepítés 0-ról.
Szerintem az SD kártyát is érdemes NTFS-re formázni ha a fő használati terület a Windows..., de akkor rootolni kell az andridot, hogy lássa és telepíteni a Paragon NTFS-t pl.

(#90) Dominó85 válasza Romvr (#80) üzenetére


Dominó85
veterán

"Egy pixelhuszár vakegér naplója" című hsz-ünket olvashatták. :U

24" - 1920*1200 -> untig elég, hisz nem 20 centiről nézem
5,5" - 1920*1080 -> qrva szép, de kicsivel kisebb felbontás is ok lett volna
4,5" és 4,7" - 1280*720 -> untig elég
3,5" - 848*480 -> De imádtam.

Én úgy vagyok ezzel, hogy minél nagyobb a kijelző, annál messzebbről kell nézni. Így ugyan kell a pixelek számát növelni, de nem eszetlenül... Elég csak a mobil piacra vetni tekintetünket... Aki meg közelről vizslat egy 40"-os 8K kijelzőt 10 centiről, annak javasolhatok egy jó szemészt vagy váltson szakmát (deadpixel finder, mesterlövész, kém).

Ahány ember, annyi elvárás, elv és igényhalmaz. Azok, akik vadásszák a pixeleket és nem köthető a munkájukhoz ennek a fontossága... túl igényes emberek vagy média által bekajáltatott Mekk Elekek.

* Péter - 06302461862 *

(#91) kenand válasza Dominó85 (#90) üzenetére


kenand
veterán

A gyengécske VGA miatt nem érdemes túl nagy felbontás, mert 2D-ben még talán kiszolgálja, de játékokban biztosan nem.
Attól függ mire kell a gép....

Ha képregényt akarnék olvasni a táblával egy 9.7" Apple vagy hasonló képernyőt használó Androidost (pl Cube 6i) a jó választás a retina felbontás és a 4:3-as képarány miatt.

Ha játék (főleg ha -nem túl nagy ígényű- Windosos játék is szóba jön ) a fő cél akkor 10" esetén jobb a 16:9 és a max 1366x768-as felbontás, mivel azt még a gyenge GPU is meg tudja hajtani. LCD-ből adódóan nem érdemes pl. a natív 1920x1080-as vagy a "retina" felbontást kisebbre kapcsolni..

Még a kisebb külön GPU nélküli Macbookok esetén is marketing butítás a retina képernyű, ha a halandó egy kicsit játszani is akar vele, mivel az intel GPU elég gyengén muzsikál nagy felbontásban.

(#92) Jim Tonic válasza Dominó85 (#90) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezen felül csak plusz fogyasztást jelentenek önmagukban a pixelek is, ezen felül a meghajtásuk is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#93) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

hamarosan update.... leírom majd a win10 frissítést. Egyébként nagyon hamar sikerült. A kamera alkalmazás nem megy egyedül, nem tudom miért. Valakinek van tippje?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#94) azbest válasza Dominó85 (#90) üzenetére


azbest
félisten

Ez a hozzáállás a régebbi windows-on szocializálódottaknál szokott jelentkezni. Ilyenkor szokott előkerülni, hogy a nagy felbontáson picik a dolgok, pedig a felbontásnak semmi köze a látható mérethet. Eddig úgy tűnik, hogy win 10 alatt már elég jól megcsinálták a skálázást, csak azok a programok nem használják ki a részleteket, amelyek saját surface-re renderelik a látványukat és azt képként teszik ki.

A notikban is elterjedt 1366x768 botrányos és visszalépés. Korábban már legalább 1280x800 volt a jellemző, de a netbookok idején behozták az 1024x600 és 1366x768 felbontásokat, amiből aztán a 15 colos olcsóbb gépekre is átragadt. Sok program gui-ja nem fér ki rendesen ilyen logikai felbontás mellett. Ez tabletként is harmatos.

A régebbi programokkal való kompatibilitás miatt persze ideálisabb lenne a logikai felbontás mellett annak egész számú többszörösét használni, pl 2560x1600 esetén 200% skálázással a logikai felbontás 1280x800. Amelyik program ki tudja ezt használni, abban kétszer részletesebbek az elemek (pl képek, videók), ami nem tudja kihasználni az meg 2x2 pixelt használ 1 logikaihoz és pont úgy néz ki, mintha kis felbontású kijelzőn futna 100% skálázással.

De például az 1920x1200 150% skálával logikailag 1280x800-at ad, ami nem néz ki rosszul, egy picit homályosabb a rosszul skálázódó programok képe, de ami már támogatja, ott a méret is jó és a részletesség is jó. Játékok esetén pedig, ha lehet állítani a renderelés felbontását, akkor szintén vissza lehet váltani kisebb részletességre androidon is.

A vakergér szerintem pedig pont az akinek rossz a szeme és megpróbálja megmagyarázni, hogy nem látható a különbség a hidpi és a lowdpi kijelzők között. Meg persze önigazolás, hogy miért volt jó a lowdpi-t venni. A jót könnyű megszokni, utána már elég feltűnő a rosszabb elé visszaülni.
Aki például távolra lát élesen és olvasáshoz akár olvasószemüvegre is szüksége lehet, az valóban nem képes látni a közeli részleteket.

(#95) Romvr válasza azbest (#94) üzenetére


Romvr
őstag

Aki szerint értelmetlen annak odaadnék a kezébe egy 1366x768-as, egy fHD meg egy 2K tabletet 10"-ost és megkérném hogy olvasson rajta nagyítás nélkül weblapot, vagy valami dokumentációt legalább 1 órán át, szünet nélkül. Aztán megkérdezném hogy melyik után fájdult meg a feje/szeme és melyik után nem, illetve melyiket volt egyszerűbb olvasni és melyiket nehezebb.

Oké hogy jobban fogyaszt a nagyobb pixelszám, de nem annyira számottevően (tabletemen állítható a felbontás és kb 30 perc a különbség az 1024x768 és a 2048x1536 között képernyőidőben, full fényerőn, megéri hogy ne folyjon ki a szemem). Meg talán megtanulhatnának erőforrást optimalizálni is.

Illetve a duma hogy nem kell közelről nézni kb olyan mint anno az Apple válasza a térerő gondokra: ne úgy tartsd hanem máshogy... okos érvelés, valóban. Szerintem aki ilyeneket állít az vagy valóban távollátó (közelre nem lát jól) vagy életében nem használt még 2 percnél tovább magas pixelszámú eszközt, max csak angry birds -re

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#96) kenand válasza azbest (#94) üzenetére


kenand
veterán

Tény 1280*800 jobb lett volna...de tábla+mini laptopnak retina túl sok lenne ennek az ATOM SOC-nak.

Cube 7i 1920x1080 kicsit nagyobb képernyő vel, de a dual OO verzió aránytalanul drága. Az "Android only" változat csak a megfizethető kategória.

(#97) Romvr válasza kenand (#96) üzenetére


Romvr
őstag

10"-on már egy fHD is mérföldekkel jobb mint a sima 1366x768 és azt még elbírná a vas szerintem...

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#98) #79335424 válasza azbest (#94) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Ilyenkor szokott előkerülni, hogy a nagy felbontáson picik a dolgok, pedig a felbontásnak semmi köze a látható mérethet."

Már hogyne lenne! Ha 720p helyett, 1080p -t használsz, akkor azonos DPI érték mellett, minden, pixelben megadott méretű objektum kisebb lesz. Azonos szélességben/magasságban több a képpont, vagyis, X képpont széles/magas objektum, területe hosszban/magasságban kisebb. Az Androidban pedig a DPI érték a build.prop -ban definiált, fix érték.

[ Szerkesztve ]

(#99) Romvr válasza #79335424 (#98) üzenetére


Romvr
őstag

Azonos DPI mellett persze hogy kisebb lesz minden. De OSX, IOS, Linuxok zöme, és még Android is lekezeli jól a DPI-t magas felbontásnál. Win10-is már tud mit kezdeni a magas felbontással laptopon, csak a régi programok nagy része Win-re szerencsétlenkedik egy 2K-s 17"-os kijelzővel 150-200%-os DPI vel.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#100) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Win10 frissítés fent, minden ok. A double driver csak akkor rak fel mindent magától, ha zipből telepít! Egyébként csak egyenként, ezért nem ment a kamera. Frankó a win10,az oprendszer váltás is megy. Ja, és még mindig baromi jól szól 2.1-es hangfallal. :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.