Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Elolvastam, jó ez a dual boot.

Én frissítenék win 10-re, azzal használom a kis Dell Venue 8 Pro-mat. :K

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2) Asti_hun


Asti_hun
csendes tag

Nekem Vi8 van, es batran javaslom a Win10 frissitest, szelsebes maradt vele a tablet (egyebkent ebben a proci is eggyel jobb, magasabb turbo orajellel). Viszont az altalad irt 2-3 GB hely keves lesz a frissiteshez, igy a programok kozul parat ideiglenesen le kell majd torolnod. A Win10 telepitese utan erdemes a lemezkarbantartoval letoroltetni a Win8 visszaallito fajljait - ez a muvelet torli a recovery particiot is, de a megszerzett hely fuggvenyeben en azt mondom, nem kar erte. Recovery megoldasnak en a Win vezerlopultbol elerheto biztonsagi mentest javaslom, ebben van halozatra torteno mentesi opcio is, hely szempontjabol az a leggazdasagosabb.

Tud egyebkent valaki javasolni Windowsra Atom Bay Trail (Z3735-3740 stb.) procikhoz szoftveres orajelvezerlot? Lattam a cikkben, hogy Androidra letezik, akkor csak-csak van valami winre is.

(ekezetek hianyaert elnezest, a Vi8 gyari billentyuzete sem magyar kiosztasu :D )

(#3) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Jó lett a cikk.
Nekem is ilyen tabletem van már 2-3 hónapja. Rendkívül elégedett vagyok vele. Nálam csak a windows 10 van feltelepítve, androidra nincs szükségem.
Nálam az üzemidő azért valamivel több volt. Ha mkv videót nézek, akkor 4-5 percenként csökken egy százalékot. Netezés közben szintén. Ha csak olvasok rajta, akkor 5-6 perc, viszont ha a billentyűzetes dokkolót lecsatlakoztatom, akkor 7 percenként csökken 1%-ot, tehát elég sokáig el lehet lenni vele. Töltési idő tényleg hosszú. Régebbi játékokat is szépen lejátszik. Például nfs most wanted max grafikán akadás mentesen fut rajta. Én kínából szereztem be, 175$ volt billentyűzetes tokkal együtt + áfa.

(#4) Victoryus válasza cinkoxid (#3) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha nincs csatlakoztatva a világítós billentyűzetem, plusz az egér, akkor kb fél órával tovább bírja :) Végül is nappal feleslegesen világít, csak mindig elfelejtem lekapcsolni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Egyelőre még nincs a telep se a maximum kapacitásán, még csak kétszer merítettem le teljesen.

Átfogalmazva: most azon van, de ha tovább merítgeted, akkor nem lesz. Lítium akkumulátorokat nem kell formázni, felöltöd elsőre rendesen, még egy kicsit rajtahagyod, esetleg újraindítás, csepptöltés, és megvagy.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6) Xmodule válasza cinkoxid (#3) üzenetére


Xmodule
őstag

Androidot hogy gyalultad le róla? Nekem is teljesen feleslegesen foglalja csak az ertekes GB -okat.

Amugy én is teljesen meg vagyok elégedve a kis Vi10 -el.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#7) cinkoxid válasza Xmodule (#6) üzenetére


cinkoxid
senior tag

teljes reinstall-t csináltam, amikor win 10-et tettem fel.

(#8) Romvr


Romvr
őstag

Jó kis eszköz. De azért egy FullHD felbontás jó lett volna 10"-on már. Vagy csak hozzá szoktam a mostani 2048x1536-os őskövület tabletemhez.

50-60 ezerért mondjuk jó vétel, az a 2db teljes értékű USB nagy pozitívum.

Köszi a cikket :R

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#9) MK VII


MK VII
veterán

Köszi a cikket.
Ár/érték arányban elég jó kis ketyere ez.. Már gondolkodtam én is egy Chuwi eszközön.

(#10) klambi


klambi
addikt

mondjuk én csak olyat keresek amin windows van és van benne gps a mini hdmi usb az passzolt :)

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#11) Xmodule válasza cinkoxid (#7) üzenetére


Xmodule
őstag

hogy bootolt be? nekem eddig semmit nem sikerult bootolnom (USB penre ertem). Esetleg röviden le tudnad irni amikor idöd engedi kb hogy csinaltad?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12) cinkoxid válasza Xmodule (#11) üzenetére


cinkoxid
senior tag

nekem bootolt usb-ről, nem volt probléma vele.
esc-t nyomogatod, aztán ki tudod választani a boot menüt.

(#13) krystman


krystman
őstag

Jó cikk grat! Nekem Hi8 van ugyan ezzel a procival, tényleg jó kis proci. Csak annyit, hogy a procihoz szerintem kár külön progit használni, mert a BIOS ba csak a Turbo módot ki kell venni a procinál. Ekkor ezután mindig csak 1.33GHz lesz a maximum.

(#14) oszi666


oszi666
őstag

AZ első követelmény nagyon tetszik. Legyen olcsó de jó... nem ezt várja (ná) el minden ember minden termékkel kapcsolatban? :D
relatíve kevesen keresnek drága de szar, olcsó de szar, vagy drága és jó BÁRMIT

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#15) #79335424


#79335424
törölt tag

Köszi a cikket! Android alatt, a hálózati módoknál van ETH opció? Vagyis USB - LAN adapter támogatás?

(#16) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Tetszik, elfogadnám!
A cikk is jó.

(#17) Victoryus válasza f(x)=exp(x) (#16) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszi! Egyébként eladó!
#Somatom: Lan támogatást nem tudom, nincs ilyen eszközöm.
#krystman: androidos játék alatt találtam kicsit melegnek a hátulját, de mióta nincs 35 fok bent, azóta csak langyos játék közben is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#18) Romvr válasza oszi666 (#14) üzenetére


Romvr
őstag

Én voltam úgy hogy kerestem valamit és nem számított ha drága de legyen jó. Sőt olcsó és szar eszközt is vettem már mert tesztelni akartam valamit. Bár tény hogy nem ez az általános, de szerintem nem annyira ritkaság mint gondolnád :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#19) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha csinálok egy teljes windows visszaállítást, akkor milyen nyelvű lesz? Angol? Az volt rajta. Kíváncsi vagyok a windows 10-re, de per pillanat nem fér fel.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20) sinak


sinak
tag

EU-s forrásból hol szerezhető be?

(#21) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

A $169 az EU-s ár és a szállítás is benne van?

Illetve ami még érdekelne: ezekre a Chuwikra linuxot fel lehet varázsolni?

(#22) Victoryus válasza sing1ep1ayer (#21) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem annyi volt, dpd futárral jött.
Linuxot nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23) twi452 válasza sing1ep1ayer (#21) üzenetére


twi452
senior tag

gearbesten most 138 + 9 dodó a szállítás EU raktárból, igaz a töltőfeje az amcsi

(#24) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Tetszik ez a vi10. Nekem egy trágya Concorde Tab ONE-om van. Inkább nem is beszélek róla :C Lehet elgondolkozok ezen a tableten én is :U

Az írás pedig jó volt, nekem tetszett :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#25) sbwolf


sbwolf
aktív tag

Köszönöm ez tesztett.
A múlthéten rendeletm. Legalább már van külön topikja.

(#26) Victoryus válasza twi452 (#23) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Eu raktárban már nincs! Ha kínából jön akkor még mehet rá áfa is!

Köszi!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27) Krisszer


Krisszer
aktív tag

Jó cucc.
Nekem kicsit az szúrja a szemem, hogy tőmondatokban írsz, egyébként korrekt bemutató, amit tudni lehet róla, leírtad.

- küldve az Atari Portfoliomról

(#28) sbwolf válasza Krisszer (#27) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Ez szerint van.

(#29) twi452


twi452
senior tag

Nálam is azt mutatja, hogy 1-2 napon belül shipping :)

Én a kistesóját rendeltem 1 hete, meglátjuk mikorra ér ide :)

(#30) BioNiCMaN válasza ƬΛЯΛ (#24) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Egy Concorde Novum-mal kezdtem, majd gari után lett belőle egy Slim... Maradjunk annyiban, hogy soha többet Concorde-ot...

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#31) sbwolf


sbwolf
aktív tag

Mit mutat a tracking?

(#32) Dominó85


Dominó85
veterán

Nagyon jó cikk lett és elgondolkodtam pár pillanatra, hogy a kicsi Csubakkát nagyobbra cserélem, de jó nekem a kicsi is. Külön köszönet cikkem megemlítéséért. Engedelmeddel linkelem a tiédet az enyémbe is. :R

* Péter - 06302461862 *

(#33) Laci.M


Laci.M
senior tag

Gearbestről meg is rendeltem, 40664 Ft-ba került, szerintem simán megérte. EU-s raktárból, úgyhogy áfa nélkül fog jönni. Remélem be fog vállni a kicsike! :)

Aláírás

(#34) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Én is gondolkodom egy ilyen tab beszerzésén, eddig a Teclast X98-at nézegettem. Mivel a 3G nekem nem kell, illetve a mágneses billentyűzetes tok sokkal inkább, ezért pár kérdés:

Van itt olyan köztetek aki több ideje használja a tabot? Esetleges típus hibák elő jöttek már ennél a készüléknél? 32gb tárhely mire elég? Van micro SD-m, meg ugye nem nagy ügy manapság beszerezni egy 64gb-st sem, csak kérdés hogy mit enged a micro SD-re telepíteni?

64gb-st be lehet valahonnan szerezni EU-s raktárból?

A billentyűzet és a touch pad (egér) mennyire használható? Lenovo miix 2-n próbáltam az egeret, hát az valami ritka xar. Nem vagyok nagy guru, de egy Lenovo miix 2-höz hasonlítva milyen ez a készülék? Ez az egyetlen készülék amin hagyományos USB-k vannak és amihez van egeres billentyűzetes tok. Csak kérdés hogy a magyar ékezetes betűk hogyan használhatóak win és android alatt?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35) Victoryus válasza Dominó85 (#32) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

köszi! Te is jó bemutatót írtál a kicsiről! ;)

#Laci.M: Mázlista. Én nem is értem, hogy miért lett ez 48e nekem végül. Szerintem a PayPal-os váltáson is buktam, mert sokkal jobb árfolyamon vált a bank, mint a Paypal, ekkora tételnél meg akár 1-2 ezer forint is lehetett a különbség. Mondjuk már csak pár napig akciós, kíváncsi leszek utána mennyi lesz.

#robi1979: Én nem láttam hozzá olyan nyelvű billentyűzetet, ami nekünk is jó lenne. Az meg idegesítő tud lenni, ha nincs í, meg ű.
A tescóban van most Lark i10 nevű tablet, ahhoz is van billentyűzet, nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36) zizi7229


zizi7229
tag

Jó cikk!

pár hete vettem egy hasonló, igaz nem dualbootos tabot, Lenovo Miix 2 8-at.
A Windows annak ellenére, hogy a környezet rohadtul nem tabra optimalizált, nekem sokkal jobban bejön, mint az android és nem is hiányzik, maradjon a telefonoknál, mert ott verhetetlen sztem....

Egyelőre keresem a megoldásokat olyan dolgokra, ami droidon alap volt(pl itt csak a metro appok mennek lezárt képernyőnél...ez is beletelt időbe, mire rájöttem), aztán a vlc valamiért nálam nem hajlandó hardveres gyorsítást használni, a Oneplus 4k videoja megfekteti, a gyári Windows lejátszó gond nélkül viszi...
Win10 frissités utján került rá, tehát nem lehet tiszta telepítésnek nevezni, de gyors, azt leszámítva, hogy amig a win8-at a jobb használhatóság miatt felskáláztam 125%-ra, és éles maradt a kép, addig itt pl utorrent olyan mosott hogy nem igaz, meg még pár app szintén....

Ami negativum a lenovo tabjába, az hogy a kamera nem akar rendesen menni(win8 nem volt fent addig,. hogy kitapasztaljam, ott is csinálja-e, de win10-en nem jó. Azt csinálja hogy egy-két ujraindítás után a kamera app kékhalálozik, A Lenovo-s CameraMan app pedig nem tölt be, a legfájóbb pedig hogy a KeyLemon(arcfelismerős bejelentkezés szintén nem tud menni, ilyenkor driver ujratelepités egy-két napig megoldja a gondot...de volt hogy ment a kamera, lezárom, feloldom:kékhalál...szerintem ez csak ennek a típusnak a baja, mert sokan irnak hasonlókat, de a lényeg hogy annak ellenére, hogy nagyon tetszik, és a telefonomat azóta alig használom, vannak még betegségei ennek a dolognak...és akkor még arról nem beszélve, amit az Onda egyébként tetszetős tabjairól hallani...Egyébként a Chuwi-t már többen mondták jónak, de a lenovo ugyanannyiért 64 gigás volt, így alapból volt 40 gigám, ugy hogy a recovery part is megvolt

röviden.....

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#37) azbest válasza sing1ep1ayer (#21) üzenetére


azbest
félisten

Eu warehouse-ből ~9 usd a szállítás dpd-vel. Kínából ingyenes is lehet, de onnan még áfa is rájön.

A Hi8-on próbálgatok ubuntut. Live usb elindul, de ilyenkor semmilyen periféria (touch, wifi, hang...) nem érhető el alapból, mert minden az i2c buszon ül, amihez valami drivert be kellene még lőni. Nem akarom letörölni az android és win rendszert sem, ez bonyolítja kicsit.

Úgy láttam, hogy közvetlen sd kártyáról nem fogom tudni bebootolni (ha a live sd kártyát a biosból bootolnám, akkor az efi hibát ír ki). A grub úgy láttam nem látja az sd kártyát, de lehet csak rosszul csinálok valamit. Az viszont működhet, hogy a boot a belső tárhelyből csípett helyre kerüljön és a root meg a kártyára, a grub meg az uefi esp particióra. Csak egy toollal fel kell venni az efi boot menübe. Azt viszont nem tudom, hogy a power után hangerő le gombos boot választó menübe felvehető-e. Szóval, hogy külső billentyűzet / egér nélkül kiválasztható-e, használható-e.

[ Szerkesztve ]

(#38) robi1979 válasza Victoryus (#35) üzenetére


robi1979
aktív tag

No akkor csak nem értem?!

Billentyűzet: attól hogy nincs a billentyűzeten magyar ékezetes matrica, ha átállítom a winfos nyelvét magyarra a billentyűzettel együtt, attól még tudnia kellene magyar ékezeteket a billentyűzetnek. Vagy rosszul gondolom?!

Azért kérdezem mert első sorban csakis a billentyűzet+touchpad miatt választanám ezt a típust.

[ Szerkesztve ]

(#39) Victoryus válasza robi1979 (#38) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha angol billentyűzet, nincs rajta annyi gomb, mint a magyaron! pl í,ű,ó az nincs, mert fizikailag ott nincs gomb! Valami kombinációval elhozható persze tuti.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#40) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Acer Aspire Switch 10 E... vicc. Közel 100e forint, és még dupla usb port sincs rajta. :) A Chuwi kiütéssel győzött.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#41) hemaka


hemaka
nagyúr

Korrekt darabnak tunik. Jo lenne, ha le lehetne rola mindent daralni es csak linuxszal.

(#42) Victoryus válasza hemaka (#41) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Itt írnak a linuxos próbálkozásokról: [link] Ahogy mondod, nincs hozzá driver, én ezt hámoztam ki belőle. De az oroszok elég aktívak, pl a Lenovo p780-hoz is profi romot csináltak. Sose lehet tudni

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#43) #79335424


#79335424
törölt tag

Én annyi infót tudok erről, hogy volt a Rockchipes mini PC -khez Linux. Egy Magyar srácnak ezt sikerült felheggeszteni egy Rockchipes Tab -ra. Az érintőképernyő volt a bibi, de egér/bill. kombóval működött. Ami ezt a kütyüt illeti, ezzel a SOC -al maga az Intel is forgalmaz miniPC -t Win és Linux kivitelben. A Wines 32/2 -es, a Linux viszont csak 16/1 -es. Sajnos, a Win, Linux -ra faragása is problémás a driverek miatt. De azért van rá megoldás.

(#44) twi452 válasza azbest (#37) üzenetére


twi452
senior tag

Gearbest dpd-vel küldi eu raktárból?
nekem valami "EU express" kiírás rémlett nem tudom az mit takar :)

tracking nem frissült még múlthét hétfő óta, akkor kaptam meg, hogy elindították a csomagot

szerk:
na most kíváncsiságból aftership-be bemásoltam a trackinget és a DPD-t választva ezt kaptam:
Aug 25, 2015
05:00 am
At parcel delivery centre.DPD
1640, Budapest (HU)

akkor ez lehet, hogy az én chuwim :$ :))

[ Szerkesztve ]

(#45) sbwolf válasza twi452 (#44) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Igen. Nekem 8 nap alatt jött meg Asztriába.
Lehet ma már nálad lesz.

[ Szerkesztve ]

(#46) Laci.M válasza twi452 (#44) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nagyon jó ez az aftership, eddig nem is ismertem pedig már millió ilyen oldalt kipróbáltam. Van most több csomagom úton, magyar oldal egyet lát, a svéd posta csak pár dolgot ír ki és csak kettőt lát, ez meg mindet írja, pedig van ami már itt van Magyarországon.

(tegnap délben rendeltem a Chuwit, már este 7kor a DPD-nél látszik a csomag)

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#47) twi452 válasza sbwolf (#45) üzenetére


twi452
senior tag

Dpd oldal már váltott is, hogy a futárnál van és jön :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Mi a bánatnak írtam tesztet, pont emiatt nem tudom eladni. :W Egy tizest meg nem akarok bukni, hiszen alig volt használva.
Egy itteni tagnak jegeltem 3 napig, közben más meg elvitte volna. Erre az itteni tag utolsó percben közli, hogy bocs mégse. Addigra már a másikat lemondtam.... Utána meg már nem kellett annak se. Tele a tö.hócipőm. Tuti nem írok többet semmit. Benne van egy csomó munka, és én szívok miatta. Le is törlöm mindjárt az egészet.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#49) zizi7229 válasza Victoryus (#48) üzenetére


zizi7229
tag

:D

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#50) Dominó85 válasza Victoryus (#48) üzenetére


Dominó85
veterán

Ilyen ez a showbiznisz. Műszaki cikk mire kihozod a boltból, máris 10-20%-ot esett az ára. Használd inkább hosszú és problémamentes ideig. ;)

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.