Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) sing1ep1ayer válasza azbest (#299) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

A kulcsot kinyertem, kösz a linket. A frissítés viszont lehúzott eszközökkel sem sikerült. A teljes folyamat 23%-ánál, illetve a fájlok másolásának 78%-ánál elsötétült a képernyő, aztán újraindult és elkezdte visszaállítani a 8.1-et. :W

Gondolom a termékkulcsom a Win 10-zel nem működne, vagy el kellene fogadnia?

(#302) azbest válasza sing1ep1ayer (#301) üzenetére


azbest
félisten

Nem fogadja el. Leírtam, hogy csak update után, de akkor már kulcs nélkül is aktív. Hibás telepítő is lehet, töltsd le újra a hivatalos toollal a 32 bit home-ot. Az sem baj, ha magyar telepítő, telepítés közben jelzi hogy azzal magyarra fog váltani a rendszer, nem baj-e :)
De szerintem ez már bőven nem tablet specifikus dolog, mert a tablet eléggé olyan mint egy pécé [link]

(#303) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Esetleg valaki tudja, hogy a recovery partíción lévő adatok segítségével hogyan nullázható a rendszer? Ha már ott foglalja a helyet, legyen valami haszna.

(#304) Spuri2000 válasza Laci.M (#285) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Sikerült megnézned?

(#305) twi452 válasza Spuri2000 (#304) üzenetére


twi452
senior tag

ugyanaz a hardver csak 1 mérettel kisebb (VI8)
win 10 + pendrive + vlc + felirat
[kép]

boccs a krumpli minőségért :D

(#306) Spuri2000 válasza twi452 (#305) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Átadás nélkül megy?

(#307) twi452 válasza Spuri2000 (#306) üzenetére


twi452
senior tag

ha akadásra gondoltál akkor igen, teljesen simán megy :D
persze nem is 4k-s videó, de minek is kéne :)

ja és a vlc múltkor valakinek a kérésére sd kártyára van telepítve :)

ha akadozik a win 10 úgy alapból akkor az valószínű a driverek miatt lehet
amíg fel nem rakta az update a drivereket addig szenvedett nálam is, nyilván az intel grafikus driver hiánya volt az oka

amint felmentek már teljesen sima lett az egész rendszer

[ Szerkesztve ]

(#308) Laci.M válasza Spuri2000 (#304) üzenetére


Laci.M
senior tag

Igen tökéletesen megy a fullHD film felirattal, pedig a hatterben megy a youtuberol a zene es par program a hatterbe. Mindezt ugy, hogy a film a laptopom vinyojan talalhato, halozaton keresztül érem el. Multimediara nagyon jo a gep.

Intel widi driver meg program van alapbol? Nem találtam hogyan kell rakuldeni a tab képét pcre. (gyari win10 update, nem sikerült még ujrahuznom)

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#309) robi1979


robi1979
aktív tag

A 64GB-s Chuwi Vi10 megrendelve. Már csak egy billentyűzetes tokot kell vadásznom hozzá. Honnan lehet most beszerezni a hozzá való mágnese billentyűzetes tokot lehetőleg az EU-ból? Gearbesten nincs. Illetve ti milyen tokban hordjátok? Adnak hozzá valami tokot gyárilag?

[ Szerkesztve ]

(#310) Laci.M válasza robi1979 (#309) üzenetére


Laci.M
senior tag

Honnan rendelted mennyiért?

Én neopren párti vagyok, ilyet rendeltem, de ez kicsi rá, át kell alakitani. [link]

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#311) robi1979 válasza Laci.M (#310) üzenetére


robi1979
aktív tag

Gerabest, EU raktár. Kíváncsi leszek mikorra fog ide érni.

(#312) Spuri2000 válasza Laci.M (#308) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Köszönöm most már nekem is megy. Én voltam a balfasz, mert annyira energiatakarékosra állítottam a gépet, hogy akadt a film.

(#313) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Nagy sokára rájöttem, miért nem ment a Win 10-re frissítés nálam. A partíciók törlését és összevonogatását nem megfelelően végzi el az Eauseus Partition Manager és a meghajtók azonosítóját összekeveri, így senkinek nem ajánlom a használatát.
Én odáig jutottam, hogy végül letöröltem az összes partíciót, kivéve természetesen az EFI-t, ami a rendszerindításhoz kell, mivel enélkül kuka lenne a gép. A netről pedig beszereztem a kizárólag OEM partnerek számára elérhető Windows 8.1 with Bing telepítőt. Kissé röhej, hogy a legális Windowsom visszaállításához kalózkodnom kellett, de nincs más Win 8 verzió, ami elfogadná ezt a termékkulcsot. :U Bravó MS!
Lényeg, hogy ez simán felment a gépre. Most rengeteg szabad helyem van, illetve a frissítések is szépen töltődnek, plusz hamarosan a 10-es is rajta lesz remélhetőleg.

Egyébként a 8.1 telepítése után rengeteg minden nem működött a masinán; többek között a touch, sőt még a Wifi sem, szóval még netkapcsolatom sem volt. Először rátaláltam egy másik gépről a Wifi driverre, utána pedig a többire is. Innen tölthetőek, továbbá az oldalon található egy hivatkozás is a Doubledriver nevű alkalmazáshoz is, amellyel egyben visszaállíthatóak a meghajtóprogramok. Egyedüli kivétel a touch, amelynek a a fájljait szimplán be kell másolni a System32/Drivers mappába, majd újraindítani a gépet.

(#314) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Valaki próbálta már az 5.0-ás androidot? Needromon fent van! A 64gb-os verzióhoz. Egyenlőre nem mertem kipróbálni.

Gravity boxot sikerült feltenni? Ahhoz is van egy új leírás techtableten.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#315) kenand válasza sing1ep1ayer (#313) üzenetére


kenand
veterán

Köszönjük az infokat. Ha végre megjön nekem is fel akarom rakni a 10-et én is mivel kevesebb helyet foglal.

(#316) Victoryus válasza Victoryus (#314) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Egyelőre letöltöm, aztán ha lesz több infóm róla, akkor megpróbálom feltenni.
A gravitybox felrakása egyszerűbbnek tűnik. [link] Nekem csak azért kéne, mert jó lenne ha százalékosan mutatná az aksit. Plusz alvó állapotból visszajönne a hangerő gombok lenyomásával is.

2 nap után tapasztalataim a Vi pro-val:
Tölti normálisan a töltő, a másik az leginkább kikapcsolva töltődött, vagy sokkal lassabban bekapcsolva. Ebben Samsung emmc van, tesztek szerint gyorsabb, de érzésre ugyanolyan, mint a 32Gb-os volt. Boot idők gyakorlatilag ugyanolyanok.
Vettem hozzá 32Gb-os memóriakártyát is. Androiddal formáztam, gond nélkül lehet használni a win10 alatt is. Win10 1 óra alatt felment. (Win8 factory reset volt kb a fele idő) Gond nélkül aktiválódott. Normál Office 2013 pluszt tettem fel, az is megvan jogtisztán. Kicsit több helyet foglal, mint az office365.

HDMI: 2 darab adaptert vettem, egy 10cm-est meg egy 0cm-est. Mindkettővel hibátlanul működik. Természetesen a hangot is átviszik. Ha bekapcsolva dugom rá a monitort akkor is jó, ha kikacsolva akkor is. Egyedül arra kell figyelni, hogy ha kizárólag külső monitorra teszem ki a képet, akkor azt megjegyzi, és utána ha nincs rajta a monitor nem vált vissza automatikusan a sajátjára. Ergo nincs kép. Ha a beépített kijelző nem megy, akkor elég sokáig bírja aksiról, szerintem a 9-10 óra is meglesz. Androiddal még nem próbáltam.
Baromi kényelmes használni, mert csak rádugom a hdmi-t, billentyűzetet, és teljes értékű pc, pár watt fogyasztással. A htpc-m egy az egyben kiváltja. VLC mindent visz, felirattal is.
Nem bántam meg, hogy végül nem kértem a szolgálati transformert, inkább vettem újra Chuwit. :) Ráadásul olcsóbban, mint a másik volt! Remélem sokáig jó lesz a kis Chewbacca! :R

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#317) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Na, megvolt a frissítés 10-re. A System Info lapon azt írja, hogy Windows is activated. Ez azt jelenti, hogy gyalulhatom és mehet egy tiszta telepítés, vagy valahol a fiókban / store-ban is ellenőríznem kell?

(#318) sing1ep1ayer válasza sing1ep1ayer (#317) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Illetve a telepítéskor mit írjak be termékkulcsként? A 8.1-ét? Vagy semmit?

(#319) sinak válasza sing1ep1ayer (#318) üzenetére


sinak
tag

Már nem kell többé termékkulcs. Az MSnél létrejött egy azonosító a gépedről és az alapján ha online van akkor aktivált lesz. Tehát mehet a tiszta telepítés kulcs nélkül.

(#320) OutsideR válasza Victoryus (#316) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Most akkor neked mi az új tableted? Hogy lett olcsóbb mint az előző? Én 64 gigásat akarok venni, de ez a sok járulékos költség itthon elég riasztó.

(#321) Laci.M válasza OutsideR (#320) üzenetére


Laci.M
senior tag

Ha gearbestről veszed nincs járulékos költség, van EU-s raktár, de ezt itt már többször leírtuk.

Aláírás

(#322) Vizes Tomi válasza Laci.M (#321) üzenetére


Vizes Tomi
tag

Igazad van, de ő 64 Gb változatot szeretne ami nincs Eu-s raktárban szerintem.

de ha tévedek akkor :R

(#323) Victoryus válasza OutsideR (#320) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen, új. Olcsóbb, mert a 32 gigás nekem 48e volt, ez az új 64 gigás vi10 pro 32gigás sd-vel együtt 51e. Általában ezek a külföldi boltok adnak bónuszt minden váráslás után, annyival is olcsóbb. Van aprón is pár eladó, alkudjatok.
Mindenki onnan szerzi be, ahonnan tudja. EU-n belül áfa és vámmentes.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#324) Laci.M válasza Vizes Tomi (#322) üzenetére


Laci.M
senior tag

(L:http://)[link](/L)

158.42$ + 9.02$ szállítás. Cserébe nekem 6 munkanap alatt megjött rendeléstől számítva DPD-vel.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#325) MajaG válasza Laci.M (#324) üzenetére


MajaG
senior tag

Jó neked! Én 28-án rendeltem, de még mindig azt írja utsónak, hogy 5-én Hollandiában volt.

(#326) Vizes Tomi válasza Laci.M (#324) üzenetére


Vizes Tomi
tag

Na ezért írtam, hogy ha tévedek akkor :R .
Mert amikor én néztem még nem így volt. De ennek örülök mert én is akarok egy ilyet rendelni. :C

(#327) OutsideR válasza Laci.M (#324) üzenetére


OutsideR
aktív tag

ez eus raktár?

(#328) Laci.M válasza OutsideR (#327) üzenetére


Laci.M
senior tag

Igen EU-s raktár. Ki tudod választani honnan jöjjön.

UI: Amikor én vettem akkor sem volt EU-s raktáron 64 gigás, így 32 gigásom van. Ha most rendelnék a nagyobbat venném én is. Sebaj ezt használom amíg ki nem jön valami újabb , persze hasonló kedvező árban.

UI2: Maja beszélj seebi-vel, neki is akkor adták fel mint nekem, nem tudom megkapta-e már. Mennyi munkanap volt megadva rendeléskor? Lassan felvenném velük a kapcsolatot, hátha kapsz vmi kedvezményt :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#329) Attici


Attici
őstag

Ha az EU-s raktárból jön, akkor nem kell rá áfát fizetni? :F

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#330) sinak válasza Attici (#329) üzenetére


sinak
tag

Így van ez az EU egyik alapelve az áruk szabad mozgása, tehát sem VÁM sem ÁFA sem egyéb plusz költség nincs! De ezt már párszor leírták itt :)

(#331) cikasz válasza Laci.M (#324) üzenetére


cikasz
őstag

Az US plug az azt jelenti, hogy még kell venni hozzá egy átalakítót?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#332) Laci.M válasza cikasz (#331) üzenetére


Laci.M
senior tag

Alapból küldenek hozzá egy átalakítót. Gagyi egyszerű, de a célnak megfelel, tökéletesen működik.
A megrendeléskor írd be kommentnek, hogy adjanak. Én nem írtam be, de szerencsém volt, mert kaptam, viszont a hozzászólásokban is írják, hogy jelezni kell az eu-s dugót.

Aláírás

(#333) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Unreal Tournament '99 hány FPS-sel szalad natív felbontáson? :DDD :DD

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#334) krystman


krystman
őstag

Sajnálom, hogy a Garbesten csak sima Chuwi V10 és Pro van. :F Pont a HD nem lehet kapni.

(#335) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Beleírtam a cikkbe a win10 frissítést. Legalábbis a saját módszerem. Ha van még valami, amit érdemes lenne, akkor szóljatok.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#336) maroni


maroni
aktív tag

Sziasztok!
Rendeltem egy vi 10-t és rendeltem hozzá mini hdmi kábelt mert a gearbesten azt ír és most olvasom Victoryus kolléga írását és abban micro hdmi van írva !
Most akkor micro vagy mini hdmi való hozzá?
Köszi Mároni :(

(#337) Victoryus válasza maroni (#336) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Micro [link]
De van ahol az eladó se tudja melyik melyik. Gearbest ajánlata ott volt a tablet alatt? Akkor elvileg jó, csak keverik a nevét.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#338) maroni válasza Victoryus (#337) üzenetére


maroni
aktív tag

Köszi a választ akkor megpróbálom módosítani az alin!
Üdv :R

(#339) ZolkoW válasza ZolkoW (#333) üzenetére


ZolkoW
őstag

(amúgy komolyan kérdeztem, persze nem lepődöm meg, ha rajtam kívül senkinél nem merül fel a kérdés :) )

...munkatársam berendelt egy 64Gb-ost, kíváncsi vagyok nagyon, milyen élőben!

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#340) gyuresz68


gyuresz68
csendes tag

Hali. Rendeltem eggyet én is. Azt kérdezném ki milyen billentyüzettel használja? Gyárit érdemes-e megvenni hozzá, tudja-e az ékezetes betűket, vagy külőn állót érdesebb-e használni?

(#341) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Valaki aki rendelkezik ilyen tabbal kiprobalna hogy fut a Minecraft Windows 10 edition? 70mb osszesen, es a 90 perces trial ingyenes a storeban.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#342) MajaG


MajaG
senior tag

Megjött a Chuwi Vi10-em, beállítottam mindent az elején, felmentem netre, mégis azt írja windows is not activated. Eredeti még minden rajta, mi a teendőm?

Az updateben már ott a lehetőség, hogy windows 10-et telepítsem, de addig nem merem, míg nem írja, hogy a 8.1 aktív.

[ Szerkesztve ]

(#343) Fred23


Fred23
nagyúr

Cherry Trail-es változat mikorra várható? Írták már valahol, a Cherry Trail melyik változatát kapja a frissített Chuwi? Most volt a hírekben, hogy az Acer éppen olcsójani volt, és Z8300-al frissített, ami sz@r. Egy Z8500 lenne a minimum, remélem, a Chuwiba majd az kerül.

(#344) Laci.M válasza MajaG (#342) üzenetére


Laci.M
senior tag

Nekem aktivált volt alapból. Menj fel vele vmi microsoft szerverre, vagy szedj le hozzá vmit ami előtt ellenőrzi az eredetiséget, majd indítsd újra a gépet szerintem.

Aláírás

(#345) MajaG válasza Laci.M (#344) üzenetére


MajaG
senior tag

Szerintem ez lesz a baj:

Elfogyot a kis sárgák licensz száma:

(#346) fpeter84 válasza MajaG (#342) üzenetére


fpeter84
senior tag

A 10+ colos tabletre már nem jár ingyen a 8.1 - csak akkor aktiválja magát ha a gyártó vett hozzá licenszt - a hirdetésben szerepel hogy legális aktivált 8.1-el adják?

RWEverything-el meg tudod nézni hogy van e a BIOS-od ACPI táblájában MSDM fül, abban pedig beégetett prod.key:

(#347) Laci.M válasza MajaG (#345) üzenetére


Laci.M
senior tag

Akkor vedd fel a kapcsolatot velük, vagy torrent, amit persze mélységesen elitélünk! ;] Majd írd meg, hogy mit válaszolnak.

Aláírás

(#348) sirály12 válasza MajaG (#345) üzenetére


sirály12
őstag

Ez nem semmi.
Remélem megoldódik a dolog.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#349) MajaG válasza Laci.M (#347) üzenetére


MajaG
senior tag

Gearbestes rendelés, kívi leszek másnak, akinek jön mi lesz. :D

Van a biosban key. Mondom elfogyott a licensz.:) Gearbestnek írjak, vagy a chuwinak? :D

[ Szerkesztve ]

(#350) sinak válasza MajaG (#349) üzenetére


sinak
tag

Szia

Megkérdezhetem hogy a 8.1-nek milyen verziója van fenn? Alap, Pro stb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.