Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) FingR86 válasza Ronam (#696) üzenetére


FingR86
őstag

Hi10 alternatíva meg lehet a Teclast X98 Pro. Erősebb proci (Intel X5 - Z8500), nagyobb felbontás (2048 x 1536) és már most ~240$

(#702) kamillo67 válasza kenand (#699) üzenetére


kamillo67
tag

Teljesen igaz, fél évig biztos tartja majd az árát. :K
Az alin már kapható.
Ez áfásan, vámkezelve több mint 90 rugó. Biztosan király, de 2db Vi10 (32GB) áránál is drágább.
De ha lesz majd Európai raktáron is, akkor se lesz az olcsóbb. :N

#FingR86
Azért tegyük hozzá, ha vkinek megfelel a 4:3-as képarány.

[ Szerkesztve ]

(#703) kenand válasza kamillo67 (#702) üzenetére


kenand
veterán

4:3-as képarány nekem nagyon szimpatikus, ha könyv/kpregény olvasáaról van szó, ahhoz a legjobb (de office, képszerkesztés tekintetében sem rossz).
Játékra/filmnézésre már nem az igazi...

(#704) FingR86 válasza kenand (#703) üzenetére


FingR86
őstag

annyi ipad tulaj nem tévedhet :D

chuwi itt már "csak" 240$. presale 2015-11-14

[ Szerkesztve ]

(#705) djgeg válasza kamillo67 (#702) üzenetére


djgeg
őstag

Az első pár helyen ahol értékesítik mindig drágább...Nem kell itt a baromságot nyomni.
Szépen lemegy az ára majd és nem fél év alatt. Ott volt a Teclast X98 Pro. 300-310 USD volt amikor "kijött" pár hete most 240?

Nem kell itt riogatni az embereket :P

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#707) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ritka undorító egy program ez a clonezilla... Akkor kipróbálom a macriumot ... remélem az nem ilyen fapad. Ezzel hamarabb fogom kinyírni a tabot, mint lementeni róla a cuccot. A 64 megás recovery particiót megpróbáltam lementeni, de baromira nem csinálta meg. Csak villogott a kurzor a nagy fekete képernyő felső sarkában.... Ez így nem megy.
Macriummal 31 perc alatt sikerült lementeni a 64 gigás chuwiról mindent, 20%-ot merült közben. Gyaorlatilag egy csupasz windowst indít el, azon fut a program. Jól átlátható, egyszerű. Hát a clonezilla ehhez képest a kőkorszak. Plusz van egy fájlkezelő és ennyi, kb 500 mega az egész.
Egyik usb-n a pendrive, másikon egy 3 particiós hdd. Billentyűzet meg otg-vel. Egyébként lehetne tölteni is, mert mentés közben úgy se kell a billentyűzet. Stabilan 60MB/s sebességgel másolt az IcyBoxra. A lementett fájl mérete 10GB.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#708) sing1ep1ayer válasza Laci.M (#700) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ha hajlandó vagy akár újra is húzni a Windowst, akkor bármit törölhetsz az EFI-t kivéve. Nekem egyébként csak annyira hülyült meg először, hogy frissíteni nem tudta magát Win10-re, de működni működött rendesen, tehát bebootolt az Ablakok.

(#709) djgeg válasza Victoryus (#707) üzenetére


djgeg
őstag

Nekem nem volt hasonló gondom clonezillával de jó hír, hogy találtál valami jobbat :)

Ennek a free verziója amit használtál?
[link]

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#710) kenand válasza FingR86 (#704) üzenetére


kenand
veterán

Nem kérdés, hogy a táblagépek közül az ipad a legjobb és a legminőségibb darab, más kérdés, hogy nekem nem éri meg az árát. Családban mindenkinek van saját 14900Ft-os OpenDott tabja (4:3-as) és nagyon szeretjük arra amire használjuk, arra ugyan olyan jól használható, mint egy iPad mini, és a 4 árából sem jött volna ki egy iPad mini sem. Azon meg folyton vitázhatnánk, hogy ki használja. Van egy barátom ő szereti a divatos dolgokat, 1 iPadjuk (majd 200 000Ft-ért vették) van és aszt mondta az index.hu sokkal simábban fut az ipadon.... biztos igaza van. De én nem nézem az indexet a tabon....leginkább könyvet/képregényt olvasok rajta arra meg tökéletes

(#711) Victoryus válasza djgeg (#709) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A server verzió 30 napos trialt használtam. De szerintem a pendriveról működik utána is.
A helyzet az, hogy feltettem a Remix Os-t. Tud magyarul, csak kicsit furák a betűközök. Szép és jó, csak egy baj van vele: bekapcsolás után is feleslegesen nyomom a hangerő gombot, az android indul el.Szóval egyelőre tesztelem...
De! A status barban van os váltó, azt indítva megy a win is! Majd leírom hogy sikerült feltenni, nem volt nehéz.Egyelőre tesztelem még, ne engem szidjatok ha nem fog menni!

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#712) Vizes Tomi


Vizes Tomi
tag

Pff megrendeltem, egy 64 Gb verziót pénteken, de semmi nem akar látszani a csomag nyomkövetésben.
Láma kérdés valamilyen DXF szerkesztőt nem tudtok rá?
Hm talán mindegy hogy Win vagy Android :D

(#713) FingR86 válasza Vizes Tomi (#712) üzenetére


FingR86
őstag

Gearbest ? nekem volt vagy 5-6 nap, mire egyáltalán feladták.

kaptam egy 12 jegyű kódot, amit ezen az oldalon tudtam követni: [link]

(#714) Victoryus válasza Victoryus (#711) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Egy problémába már belefutottam, a play játékok nem működik...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#715) Thusor


Thusor
őstag

Chuwi vi10-hez milyen tokot tudtok javasolni? Billentyűzetes tokom már van, most olyasmit szeretnék ami olyan mint egy laptop tok.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#716) Vizes Tomi válasza Thusor (#715) üzenetére


Vizes Tomi
tag

A testvér topikban mintha azt olvastam volna, hogy kemény tok javasolt, mert volt akinek puha tokban berepedt a kijelző

(#717) Thusor válasza Vizes Tomi (#716) üzenetére


Thusor
őstag

Értem. És kemény tokból van valamilyen ajánlott? Nem mindig cipelném magammal a billentyűzetet, egyszerűbb néha anélkül használni.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#718) Laci.M válasza sing1ep1ayer (#708) üzenetére


Laci.M
senior tag

Én csak olyan partíciókat szeretnék törölni amik az androidnak nem kellenek. Az image-et néztem ki, hogy az már érezhető plusz tárhely lenne. Win újrahúzás nem probléma.

Vizes Tomi: Testvértopik???

Aláírás

(#719) Ronam válasza Laci.M (#718) üzenetére


Ronam
addikt

Szerintem a Chuwi Vi8-ra gondolt.

(#720) Vizes Tomi válasza Ronam (#719) üzenetére


Vizes Tomi
tag

Igen arra gondoltam

(#721) Thusor


Thusor
őstag

Szerintetek ez mennyire lenne ideális tok?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#722) MajaG válasza Laci.M (#718) üzenetére


MajaG
senior tag

A többi kell neki, szóval ne töröld.

#708: sing1ep1ayer: ez már nem igaz, hétvégén ugye leírtam, hogy kell alapról visszarakni, melyet rövidnek találtál. Ettől függetlenül én se ajánlom a teljes törlést senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#723) sing1ep1ayer válasza MajaG (#722) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Mi nem igaz? :F

Amúgy a droidnak szüksége van arra a rengeteg kis vacak partícióra is, hogy üzemeljen? HA az EFI-t nem számolom, akkor 13 meghajtó van előtte a lemezen. :Y

(#724) kenand válasza sing1ep1ayer (#723) üzenetére


kenand
veterán

Opendott csak Inteles Andoid-ja több, mint 9 partíciót tartalmaz, max a méretével lehet játszani (cache partíciót kisebbre venni stb)

(#725) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Remix Os telepítése:

Amire szükség lesz: megfelelő driverek egy pc-re, a fastboot és az abd kapcsoltnak normálisan kell működni.
A remix os-re:
A remix os-ből csak a system.img és a boot.img fájlok kellenek! Ezt a kettőt be kell másolni oda, ahol az abd.exe meg a fastboot.exe található.
Utána pc-ről indítani egy parancssort.
Parancssorba: adb devies (ezzel ellenőrizzük, hogy él-e a kapcsolat.)
Utána:
adb reboot fastboot
A tablet újraindul fastboot módban.
fastboot devices (ellenőrizzük, él-e a kapcsolat)
Utána ezeket írjuk be a parancssorba:
fastboot erase system
fastboot erase data
fastboot erase cache
fastboot flash system system.img
fastboot flash boot boot.img

Utána újra kell indítani a tabot. Utána kis türelem, mert első indulásnál kicsit tovább tart. Amikor elindult, akkor 3 nyelv közül lehet választani: angol/kínai/kínai valami. Az angolt választva szépen elindul. Utána már a beállításokban ott a magyar nyelv is.
Ez az android is 4.4-es, de kicsit gördülékenyebb, mint ami rajta volt, és pl. Iron Froce játénál is érezhetőbben gyorsabb. Egy gondom van vele, hogy a google játékok egyelőre nem megy, de majd megpdóbálom a google services frissítéseit leszedni. Más gépeknél is volt hasonló hiba, a google saját alkalmazásai összeakadnak... röhej.
Billentyűzetet, egeret, pendrive-ot ugyanúgy kezeli, mint a gyári rom. Az aksi talán lassabban merül, és kevésbé melegszik a gép hátulja. Gondolom kicsit optimalizáltak rajta. Egyelőre tesztelem tovább.
Google áruház van rajta, onnan tudjuk telepíteni amit kell. pl gmail nincs rajta alapból.
Váltás windowsra: status bart lehúzva, kikapcsolás ikon, ott van az os switch.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#726) MajaG


MajaG
senior tag

Óriási öröm ért ma reggelre...
elég gyanús volt, hogy 32%-ot töltött csak bele éjjel, mondom lemerítem újra kalibrálom...
Hát természetesen tönkre ment az akksi benne, csak akkor kapcsol be ha töltőn van.
Valaki gariztatot már GearBestnél? Mert sok jóra nem számítok azok után, hogy elküldték a win helyett a KMS activátort. Legjobb ha indítok egy paypal dispute-ot nem?

(#727) sinak válasza MajaG (#726) üzenetére


sinak
tag

Én próbáltam visszaküldeni még az elején amikor nem lehetett online aktiválni. Kértem is tőlük a pontos postacímet, de nem voltak hajlandóak címet adni, csak hajtogatták, hogy a garancia és visszaküldés oldalukon írtak szerint járjak el. Persze sehol a weboldalon egy postacím ahová vissza lehet küldeni bármit is. Szóval én nem reménykednék :(

Ja és visszaküldeni Kínába kell, nem az EU raktárba ahonnan érkezett :(

[ Szerkesztve ]

(#728) MajaG válasza sinak (#727) üzenetére


MajaG
senior tag

Akksit meg hozzá nem találok neten...Kemény. Akkor egyből paypallal indítok, nem is szarozok velük. :(

(#729) sinak válasza MajaG (#728) üzenetére


sinak
tag

Ha találnál is elég kemény lenne a cseréje házilag.

(#730) MajaG válasza sinak (#729) üzenetére


MajaG
senior tag

Ez nem jelentene gondot. Csak a bosszúsággal, meg a várakozással van gondom...

(#731) kenand válasza MajaG (#730) üzenetére


kenand
veterán

Én is indítanám a paypal disputetot, előbb odóbb majd beadják a derekuket.
paypalnak meg van most promója és fizeti a visszaküldést.

(#732) Pcm


Pcm
tag

Felraknék egy Win 8.1-et.
Kérdésem: melyik a 2 Windows partició,és ha ezeket törlöm, össze lehet-e vonni őket az új telepítés előtt.

(#733) kenand válasza Pcm (#732) üzenetére


kenand
veterán

Igen, összevonható, Androidos partíciók után gyalulhatsz, de a needromos Win 8.1 Wimbootos telepítés-uygn több partíciót használ de még is jóvel heyltakarékosebb, mint egy sima USD driveról felhúzott hagyományos 8.1.

Win 10
Nap-mint nap azt veszem észre, hogy semmit sem telepítek még is egyre kevesebb a szabad hely, pedig már hibernációt és s Win 10 frissítést is letiltotta, disk clean manager sem talál semmit...

[ Szerkesztve ]

(#734) Pcm válasza kenand (#733) üzenetére


Pcm
tag

LaciM képét köszönettel felhasználva: a 17-18-19 partició ezek szerint törölhető és összevonható? Készítettem egy erősen redukált méretű W 8.1-et a WinReducerrel, azt raknám fel.

Az Android maradna.

[ Szerkesztve ]

(#735) kenand válasza Pcm (#734) üzenetére


kenand
veterán

Ha jól emlékszem a 17-es volt a 19GB-s Win partíció...(a képen sajna nem sokat látok)

[ Szerkesztve ]

(#736) sing1ep1ayer válasza Pcm (#734) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ha jól tudom, akkor a 16-os is a Windowshoz tartozik. Igaz, ha törlöd, akkor létrehozza magának majd újból telepítéskor, de a Win10 például csak 64mb méretűre szabja, úgyhogy egy minimális helyet azon is megtakaríthatsz.

(#737) Pcm válasza sing1ep1ayer (#736) üzenetére


Pcm
tag

Tehát a 16-17-18-19-es particiókat törölhetem.
Köszi a megerősítést.

[ Szerkesztve ]

(#738) Victoryus válasza Victoryus (#725) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Remix os : úgy néz ki sikerült működésre bírni a google játékokat is. Töröltem a google services összes mentett adatát az alkalmazás kezelőben. Tehát így már 100%-os a remix os. Még rootolni akarom, mert per pillanat nem az.
De van egy olyan lehetőség is, hogy a power management app blokkolta. Francia fórumon azt írták, hogy engedélyezni kell a google szolgáltatásait. Úgy fest így már tökéletesen működik minden.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#739) #79335424 válasza Victoryus (#725) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miiicsodaaa???!!! Megy rajta a Remix OS és még nincs róla 100 oldalas teszt? Nem fair ez az infóirigység! :)

(#740) Victoryus válasza #79335424 (#739) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Megy ám! De ez még csak android 4.4. Ebben még nem lehet egymás mellé tenni az appokat. Egyébként ok a rom.
Rootolva, cwm -ből feltettem az su_update.zip-pet.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#741) #79335424 válasza Victoryus (#740) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, ezt jónak mondod! Amikor a telót kerestem, akkor feltétel volt, hogy KK legyen, ne Lolli (akkor még Xposed sem volt Lollira). De, ezt nem értem. Hogyhogy nem lehet egymás mellé tenni? A Remix OS lényege a multitask-multiwindow. Ha ez nem megy, akkor mi értelme az egésznek?

(#742) Laci.M válasza Pcm (#737) üzenetére


Laci.M
senior tag

Hajrá! Ha működik megcsinálom én is mindenképp. A sima telepítéssel is sokat szívtam, alig akarta felismerni boot meghajtóként a pendrive-ot, így én magam nem merek kisérletezgetni. Sokadik pendrive sokadik win verziója lett a nyerő (a pendriveok más géppel tökéletesen bootolhatóak)

Aláírás

(#743) MajaG válasza MajaG (#726) üzenetére


MajaG
senior tag

Tegnap este mikor hazaértem próbából ráraktam egy 10 centi hosszú usb kábelre, egy ipad töltővel. Ezzel feltöltött reggelre, levontam a tanulságot, lemértem a töltöjét... jó ha 1.5A le tud adni, azt is ingadozva...repült a kukába.

Majd kiszedtem, garancia miatt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#744) Victoryus válasza #79335424 (#741) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Jobban bánik az aksival, simább, optimalizáltabb. Remélhetőleg lesz rá frissebb Remix os is. Nekem megérte a csere.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#745) Pcm válasza Laci.M (#742) üzenetére


Pcm
tag

Rendben ment minden, kivéve azt, hogy az érintőképernyő nem jó helyen érzékelt.
INNEN letöltöd a "SileadTouch Config Files For Vi10" zipet, és az ebben található 2 fájlt bemásolod a System32/Drivers mappába.
Újraindítás, kész.

(#746) Pcm válasza MajaG (#743) üzenetére


Pcm
tag

Én EZT és EZT vettem, semmi gond a töltéssel :K

(#747) sing1ep1ayer válasza Pcm (#746) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Csak annyi baj van vele, hogy USA dugós. No meg én személy szerint viszketek azoktól a töltőktől, amiknek a tetején van az USB kimenet. Ha a kábelt is beledugod, akkor olyan lesz a konnektorban, mint egy torony; méterekre kiáll belőle.

(#748) sinak válasza Pcm (#734) üzenetére


sinak
tag

Szia

Érdekelne ez a winreducer. Az ezzel zsugoritott win telepites utan mennyi helyet foglal? A progi hasznalatakor mire kell figyelni? Mi az ami a win8 ból kikukázható. Win10 el is kipróbáltad?

(#749) Pcm válasza sinak (#748) üzenetére


Pcm
tag

Szia!

Csak 8.1-el próbáltam, szépen ki lehet gyomlálni felesleges meghajtóprogramokat, billentyűzeteket, stb. És integrálni lehet bele a drivereket is. Rengeteg beállítási lehetőség is van. A telepítő ISO fájl mérete olyan 700Mb-al csökkent, a telepített rendszer is kb. ennyivel lett kisebb.
Ésszel kell használni, a különféle lehetőségeknél angol nyelvű segítséget ad.
Csak saját felelősségre!

Itt olvashatsz többet

[ Szerkesztve ]

(#750) kenand válasza Pcm (#749) üzenetére


kenand
veterán

Wimbootos telepítés sokkal többet redukál atelepített méretből egy hagyományos Win 8-hoz képest.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.