Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-12-25 10:23:34

LOGOUT.hu

Chuwi VI10 32GB/64GB pro

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Epsylon


Epsylon
aktív tag

Tud valaki olyan i2c driver dd backupot, ami nem vágja haza a gépet? :D

A kedvenc játékszerem a csavarhúzó! ;) Dicodes/SvoeMesto

(#3002) tfklv


tfklv
csendes tag

Találtam a neten magyar kiosztású vezetéknélküli billentyűzetet (RAPOO 8000) a tesztekben jónak tartják. Mennyire meritheti a tablet akkuját? Jobban mint pl. egy bluetooth billentyűzet?

(#3003) FingR86


FingR86
őstag

tapasztalt vki hasonló jelenséget win10 alatt a kameránál mint néhány ember a wifi-vel ?
egy idő után elindítom a kamera alkalmazást és csak fekete képernyő fogad.
csak a restart oldja meg.

(#3004) wentworth válasza Epsylon (#3001) üzenetére


wentworth
tag

Eddig nincs. De szerintem hardverileg hibásak a milyenk, mert amit feloperáltak a kinaiak is hibázik. (de fennt van)
Mert hivatalos, intel telepitővel, a Z3736F-ével is kifagy.

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#3005) albinolynx válasza sto1911 (#3000) üzenetére


albinolynx
őstag

Ugyan nem garanciális ügyintézés miatt, de küldtem már vissza elég sok csomagot. Náluk normális, hogy megérkezik és "kézbesítésre vár". Nyugodtan járj a nyakukra, ha azt a készüléket szeretnéd viszont látni.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3006) sto1911 válasza albinolynx (#3005) üzenetére


sto1911
veterán

Most rajuk irtam megint. A tracking oldalon meg kell majd jelennie egy "cimzett atvette" vagy hasonlo statusznak is, ha megkaptak, nem?

(#3007) FingR86 válasza tfklv (#2996) üzenetére


FingR86
őstag

katt erre, felugrik egy kis ablak.

Akkor kezded el küldeni a telóról a dokumentumot a gépre

[ Szerkesztve ]

(#3008) mogyorosi55


mogyorosi55
tag

Sziasztok valaki leírná hogyan kell nulláról újra telepíteni a Windowst kezdve onnan, hogy hogyan kell a rufust beállítani, vagy belinkelni mert ujra kellene raknom a tabom a droid nem lényeges nem használom.
Köszönöm

Vedd félvállról az életet és légy boldog! Szard le az elvárásokat a korlátokat! Különben hamar bele döglesz!

(#3009) albinolynx válasza mogyorosi55 (#3008) üzenetére


albinolynx
őstag

Ne kapkodd el! Szépen kezdjük azzal, hogy milyen sorszámos a gép. Lehet fog kelleni a droid mellé... (X

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3010) pistikebacsi


pistikebacsi
újonc

Sziasztok, uj gyerek vagyok itt.
Azert kerultem ide mert sikerult az uj chuwi vi10-es gepemet teglasitani.
Az "ongyilkos" bios-nak koszonhetoen sikerult a video drivert kiiktatnom es ezzel a gepem keszen volt...
De sikerult flashezni Rasberry Pi-vel (flashboot progival) es most lehet megint vele jatszani.
Mostani gondok a kovetkezoek:
1-A flasheles miatt a bios-bol eltunt az oem product key-em, ezek szerint ezt mar nem lehet potolni, igy
az ujraaktivalas torles eseten mar nem lehetseges. Tudja valaki hogyan lehetne visszavarazsolni?
2-Az eddigi tobb mint 3000 hozzaszolast lehetetlen vegigolvasni, ezert pontosan rakerdezek: a windows10
64bit-es verziojat fel lehet ra tenni? (nekem nem sikerult eddig...) Ha ez nem lehetseges akkor az egesz gep nekem nem felel meg amire kellene. Annyit irjatok csak hogy igen vagy nem es esetleg egy leirast, ha lehet hogyan.
Elore is koszonom - pistike

(#3011) sbwolf válasza pistikebacsi (#3010) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Vi10-re minek a 64 bites win?

(#3012) seebi válasza sbwolf (#3011) üzenetére


seebi
csendes tag

Hogy minek az 1 dolog de a 64 bit 2 gigával nem mükszik kell neki a 4 giga. :Y :Y

SEBI

(#3013) Joccc07 válasza albinolynx (#3009) üzenetére


Joccc07
addikt

Már miért is kéne? :F

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3014) mogyorosi55 válasza albinolynx (#3009) üzenetére


mogyorosi55
tag

ez egy 2/32gb os v10hd 3g Q32g25150501381 sorszámmal

Vedd félvállról az életet és légy boldog! Szard le az elvárásokat a korlátokat! Különben hamar bele döglesz!

(#3015) sbwolf válasza mogyorosi55 (#3008) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Először minden képen mentsd a rendszert Macrium Reflecttel. (használat)
Utána Duble Driverrel mentsd le a drivereket. (használat)
Jegyezd fel a win kulcsot. Pl. ezzel megtudod nézni.
Letöltöd a Media Creationtoolt innen. Elindítod. Azt a lehetőséget választod, hogy Telepítési adathordozót készíteni egy másik géphez. > Nyelv magyar. Kiadás Windows 10 Architektúra 32 bites (x86) > USB flash meghajtó. Bedugni egy legalább 3 Gb-os pent. > tovább és várni míg elkészíti.
Csatlakoztatni kell minimum egy billentyűzetet a géphez. A gépet leállítani. Utána [link]
Ha bejön a telepítő megkérdi, hogy mit szeretnél. Frissítés vagy egyéni. Egyénit válaszd. (segítség)
Neked lesz vagy öt, hat partíciód. A legnagyobb a wines. Azt jelöld ki, a többit ne bántsd.
Telepítés után az első dolgod a rendszer visszaállítási pont létrehozása legyen. Így.
Következő lépés az I2C driver telepítése a DD mentésből. (Így)
Telepítés után, újra kell indítani a rendszert. Ha szerencséd van és nem fagy ki, jöhet a többi driver telepítése.
Ha kifagy a rendszer visszaállításból vissza tudod állítani a gépet.

(Nem hiszem hogy ezzel a géppel lesz I2C probléma.)

[ Szerkesztve ]

(#3016) albinolynx válasza Joccc07 (#3013) üzenetére


albinolynx
őstag

Azért, mert egy-két gépnél képtelenség összehozni a hibátlan, jól működő tiszta windows telepítést. Ezek esetében csak a "mókolt" kínai win 8.1 hoz megváltást. Azt pedig csak droid mellé lehet felpattintani.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3017) anorche1 válasza albinolynx (#3016) üzenetére


anorche1
őstag

Nem, nem csak droid mellé lehet felrakni.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3018) mogyorosi55 válasza sbwolf (#3015) üzenetére


mogyorosi55
tag

Sikerült :)
Köszönöm.

Vedd félvállról az életet és légy boldog! Szard le az elvárásokat a korlátokat! Különben hamar bele döglesz!

(#3019) albinolynx válasza anorche1 (#3017) üzenetére


albinolynx
őstag

Írhatnál erről.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#3020) FingR86


FingR86
őstag

vki találkozott már ilyen jelenséggel ?

van egy 16GB-os Kingston MicroSD-m [link]

android alatt tökéletesen megy a tab-ban.
windows alatt meg egyszerűen képtelen működni.
állandóan felkiáltó jel van az eszközkezelőben a memóriakártyaosztály vezérlője mellett.

a múltkor sikerült leformáznom a kártyát a note3-ban és mikor vissza tettem, windows alatt is működött.

ma gondoltam elindítom a tabot android módban és mikor vissza tértem windows alá, újra nem látja a kártyát, és akármit csinálok akárhogy formázom nem hajlandó érzékelni, továbbra is azt a felkiáltó jelet dobálja.

usb-s kártyaolvasóba bele téve tökéletesen megy win alatt.

2GB-os microSD-t simán felismeri a kártyaolvasója. De a 16-osat most megint nem akarja, pedig jó pár hétig ment benne.

van vkinek ötlete ?

[ Szerkesztve ]

(#3021) Joccc07 válasza FingR86 (#3020) üzenetére


Joccc07
addikt

Van!

Ha android után átlépsz windowsba akkor ha belép a windows, indítsd újra és utánna jó lesz.

[ Szerkesztve ]

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3022) tfklv válasza FingR86 (#3007) üzenetére


tfklv
csendes tag

Köszi. Működik.

(#3023) FingR86 válasza Joccc07 (#3021) üzenetére


FingR86
őstag

az már legalább 10x megtörtént.
de semmi :(

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3024) tfklv


tfklv
csendes tag

Mitől lehet az, hogy máskor kikapcsolt állapotban 6,5 óra alatt felszokott töltődni a tablet most pedig több mint 7 óra után is jelezte, hogy tölt. Bekapcsoltam és windows alatt 48%-nál megállt a töltés. Kihúztam a töltőt vissza dugtam most újra tölt (jelenleg 54%) remélem most jó lesz. Mi okozhatta ezt?

(#3025) Flashget válasza tfklv (#3024) üzenetére


Flashget
félisten

milyen töltőt/kábelt használsz?

Realme GT Master Edition

(#3026) FingR86 válasza Joccc07 (#3021) üzenetére


FingR86
őstag

megoldódott, de milyen dolog már ez ?

beraktam win alatt a 2gb-osat, ami mindig működik.
átváltottam androidra os switch-el, aztán vissza win-re ugyanúgy os switch-el.

ki a 2GB be a 16 és felugrott, hogy működik. :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#3027) Joccc07 válasza FingR86 (#3026) üzenetére


Joccc07
addikt

Érdekes.

Más: Nem tudom ki, hogy van vele de engem nem hagyott nyugodni ez a linux téma. Most jelenleg ott tartok, hogy a wifi már működik de 2 perc után kifagy az egész.
Eddig ennyire jutottam. Ubuntu 16.04 live cd
Ha valakit érdekel akkor folytathatom

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3028) Janaboy válasza FingR86 (#3026) üzenetére


Janaboy
veterán

Regebben irtak paran h az os switch hatassal van a memkartya "latasara", es h erdemes a hangero le plusz powerrel ost valtani.

Janaboy

(#3029) tfklv válasza Flashget (#3025) üzenetére


tfklv
csendes tag

A komplett gyári töltőt amit a tablethez adtak.Most a windows szerint 100% a töltés de az android szerint 99% és a visszajelző led még mindig villog.

[ Szerkesztve ]

(#3030) FingR86 válasza Janaboy (#3028) üzenetére


FingR86
őstag

ezt meg fogom jegyezni, köszönöm a tippet. :K :R

(#3031) Thusor válasza Joccc07 (#3027) üzenetére


Thusor
őstag

Esetleg lehet, hogy ez segíthet. A videónál ott a driverek, wifi bluetooth és touch is megy.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3032) Joccc07 válasza Thusor (#3031) üzenetére


Joccc07
addikt

Igen már git-ről leszedtem a hozzávalókat de a wifi fagyáson nem tudtam még túljutni. Még ki kell derítenem mi a hiba. :(((

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3033) FingR86


FingR86
őstag

Egy kérdésem lenne. A tab-nál a leállítás miért nem rendes leállítást jelent ?
Azért kérdezem, mert hiába rámegyek arra hogy főkapcsoló/leállítás.
A következő bekapcsolásnál ellenőrzöm a windows futás időt, és nem nulláról indul, hanem az utolsó újraindítás idejétől számolja. Tehát bekapcsolom és a futásidő több órát, akár napot mutat.

[ Szerkesztve ]

(#3034) XtremLor válasza FingR86 (#3033) üzenetére


XtremLor
őstag

win10-nel nekem jol mukodik, tehat nullazodik.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3035) zeze7100


zeze7100
újonc

Sziasztok!

A Vi10 Q32G22151101962 sorozatszámú Chuwimat téglásítaná egy droid nélküli win10 tiszta telepítés?

Előre is köszi a választ!

(#3036) Joccc07 válasza zeze7100 (#3035) üzenetére


Joccc07
addikt

Szia!

Nem.
Viszont jobban jársz ha előtte egyesíted a partíciókat.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3037) zeze7100


zeze7100
újonc

A telepítőből lehet, mint az előző verzióknál?

(#3038) Joccc07 válasza zeze7100 (#3037) üzenetére


Joccc07
addikt

Inkább Easus-sal windows alól egyesítsd. Ez így sokkal átláthatóbb.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#3039) anorche1 válasza FingR86 (#3033) üzenetére


anorche1
őstag

Kapcsold ki a vezérlőpult, nergiagazdalkodasban a gyors indítás funkciót.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3040) FingR86 válasza anorche1 (#3039) üzenetére


FingR86
őstag

köszönöm, megtaláltam. Valóban be volt kapcsolva.

(#3041) Thusor válasza Joccc07 (#3032) üzenetére


Thusor
őstag

Ha sikerül valamit kezdened vele, kérlek mindenképpen írd meg. Mert engem is érdekelne, hogy lehetne ubuntut varázsolni a gépre.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3042) pistikebacsi válasza Joccc07 (#3032) üzenetére


pistikebacsi
újonc

A linux hasznalata es feltevese engem is erdekelne. (Maskulonben eppen ezert erdekelt a windows
64 bites valtozata, a virtualbox igazibol csak igy tudja hasznalhatoan futtatni a linux verziokat. A 2G
memoria eppen eleg lenne a 64 bites verzionak, amugy a youtube-on bemutatott chuwi-n futo linux
is 64 bites,)
Mas kerdes: windows10 alatt a kamerak mukodnek valakinek megfeleloen? Nalam csak a hatso kamera
hasznalhato a skype-nak, nem tudok valtani a felso kamerara. A driver-ek latszolag rendben vannak,

(#3043) szadan911


szadan911
újonc

Üdvözletem!
Tegnapi nap folyamán fel frissítem a chuwi vi10 pro-mat windows 10-re de érintő panel nem működött. Vissza akartam állítani windows 10-en belül windows 8.1-re de nem engedte. Windows recoverybe manuálisan parancssorból vissza másoltam a windows.old mappából régi windows fájlokat a új windows fájlokat meg egy win 10 mappába tettem. újra indítottam a rendszert és téglásítottam a winfost. Annó asztalin működött ez nálam mondjuk az nem efis rendszer volt lehet azért történt ez. A dd mentés windows 8.1-ről meg van aktiválást mentettem mint win 8.1 és win 10 alatt. Pendrive ott nem látja, meg próbálok most uefi windows telepítőt csinálni. Esetleg azzal helyre hozható? Vagy valahogy recovery partíciót el tudom indítani? széria száma a gépnek: Vi10PQ64G22151001565 Elöre is köszönöm!

Asztalra vissza baby!

(#3044) sbwolf válasza szadan911 (#3043) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Elméletileg, ha 3* nem indul a win, elő kell jönni a speciális rendszer indításnak.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3045) szadan911 válasza sbwolf (#3044) üzenetére


szadan911
újonc

Ott őltem meg a rendszert és az is elszált vele együtt! Jelenleg olyan van mikor be kapcsolom a gépet egyből windows recoveryt ír és nem tudok belépni a helyreállitáshoz! error code: 0xc000000f

Asztalra vissza baby!

(#3046) sbwolf válasza szadan911 (#3045) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Penről kell indítani a wint. Felajánlja helyre állítás, vagy telepítés.

(#3047) lovagjazz


lovagjazz
újonc

A windowsnál hol kell a wifit bekapcsolni?Bocsánat ha hozzá nem értő a kérdésem.De hozzá nem értő vagyok

(#3048) sbwolf válasza lovagjazz (#3047) üzenetére


sbwolf
aktív tag

(#3049) FingR86 válasza pistikebacsi (#3042) üzenetére


FingR86
őstag

eszközkezelőben neked ezt mutatja kamerának ?
Intel(R) Imaging Signal Processor 2400

Én INNEN szedtem le az alábbi csomagot:
Chuwi Vi10 Windows 10 S165C-Drivers (208.0 MiB)

kicsomagoltam és eszközkezelőben frissítéssel betallóztam. Ezzel működik első és hátsó is nekem.
igaz néha alvó állapotból visszatérve mindkét kamera csak fekete képet mutat és csak restart oldja meg.

hasonló a jelenség mint a wifi-s problémák.

(#3050) zeze7100


zeze7100
újonc

No, nyakig ülök az I2C ciklusba. A DD szimplán fagy bele az I2C busvezérlő telepítésébe. A feladatkezelő viszont szépen végigtolja. Ha felrakom és be is van kapcsolva akkor az összes eszköz elérhetetlen ami rajta ül. Ilyenkor wifi sincs, ha meg véletlenül sikerül kiütnöm (a microsoftos) vezérlőt, akkor van wifi (érintés nincs) az audio drivert is felteszi, viszont feszt újra akar indulni a driverek telepítéséhez. Persze ilyenkor meg a gép zuhan végtelen cilkusba a bootnál, mert I2C bus sehol ...

Na és akkor vannak azok a variációk amiket meg a chuwis I2C vezérlő produkál telepítés után a DD mentés
mappájából ...

Valami marhára össze van gubancolódva.

• Van rendszer visszaállítási pontom a tiszta piszkálatlan rendszerről, tisztán a win10 cuccaival.
• A 8.1-et nem tervezem visszarakni egyenlőre.

Ötlet? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.