Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Grats! Az állagáról is csinálj majd egy képet, légy szíves! :))

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) Bird


Bird
addikt

Ott van ni, high performance. Én hinnék neki. :DDD

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#3) mustang08 válasza AxBattler (#1) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Jó, akkor nem csak engem csapott be a cím. Itt egy 20 éve gyártásban lévő, de nemrég legyártott pasztáról van szó. Tehát a konkrét paszta nem 20 éves, csak azóta a gyártó nem nyúlt hozzá a kiegészítőkhöz :)
Bezzeg én tavaly vettem bélyegző tintát és gyártó országnak Csehszlovákia volt írva az üvegcsére. Na az tényleg bent ragadt készlet volt :D

(#4) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Spórolós megoldás a Autosil 200 gr. 749 Ft.
Óvatos használat mellett 20 évig ki fog tartani a készlet. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) kemotox válasza Hieronymus (#4) üzenetére


kemotox
addikt

Még olcsóbb kivenni egy kanállal a nagyi feketévé aszott ezeréves baracklekvárjából...

(#6) Ciccuka


Ciccuka
veterán

12 éves Arctic Cooling MX-2 kiválóan teszi a dolgát itt. Azóta nem lett cserélve mióta össze lett rakva. Szerintem még a tubusba se száradt bele ez idő alatt.

Hieronymus
A hagyományos szilikonzsír az nem igazán alkalmas hűtésre, de van ilyen elektronikai hűtőbordákhoz (tranzisztorokhoz, stb) hővezető paszta (talán ipari), az elég jófajta.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7) twollah1976 válasza Ciccuka (#6) üzenetére


twollah1976
őstag

Egy ujrapasztazas azert mar nem artana.

Hiaba a csucs szuper genyőce, az is kiszarad.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) Hieronymus válasza Ciccuka (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Próbáltad?
Én igen. Nem a linkeltet, de autós szilikonpasztát. Nincs vele gond.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) Ciccuka válasza Hieronymus (#8) üzenetére


Ciccuka
veterán

2000-es évek előtt volt divat kenni hagyományos szilikonzsírral a 486-os cpu-kat (olcsóság jegyében az országban). Utána jöttek divatba a zacskós/tubusos normálisabb fajták (legalábbis az értelmesebbje ezt használta vagy az elektronika ipari hővezetőpasztát). Aztán jött az ócska ezüstös paszta, amivel sokan csak rövidzárlatot okoztak (valamint nem lehetett szépen elkenni a felületen).

Hagyományos szilikonzsír (pl hajvágó gépekbe használják kenésre vagy autóknál szilentblokkokhoz):

zacskós:

tubusos:

tubusos ezüst (valami ilyesmit kell elképzelni):

Vagy kérdezd Bacsist :Y

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#10) batyuska100 válasza Ciccuka (#9) üzenetére


batyuska100
senior tag

Én 17 éves Thermaltake pasztát használok, úgy kaptam egy nagyobb kiszerelésben, semmi bajom nincs vele. Ugyan úgy vezeti a hőt, mint az újabb fajták.

(#11) llax válasza Ciccuka (#6) üzenetére


llax
senior tag

Az a paszta, amit mai napig sok helyen használok, rég elmúlt 20 éves, mivel akkor több kis tubussal szereztem belőle (saccra 5ml/tubus). Egyszerű fehér, elektronikai célra készült hővezető paszta. Az állaga teljesen jó, feladatát is ellátja. (nem "kiélezett helyzetekben", hanem átlagosabb körülmények között)

(#12) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem ezek a paszták ha nem kapnak levegőt és/vagy hőt nem fognak egyhamar kiszáradni. Főleg ami normálisan lezárható műanyag tubusban vannak. Én olajfestéket is találtam nagyapám padlásán, orosz feliratos, nem tudom mennyi idős lehet, de azon kívül hogy egyes színeket újra el kellett keverni mert elvált az olaj semmi baja nem volt.
Végülis logikus ha belegondolsz ezek kémiailag nem aktív anyagok és a műanyag tubusból nem tud hova menni a "nedvesség".

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#13) MasterDeeJay

Nekem az olcsóbbakból a HY510 vállt be. Olyan 600-700ft a 30g-os ebayen de néha feléből is kifogható.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.