Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) hundroid


hundroid
újonc

Adott egy Doogee X5 telefon MTK6580 soc-cal, Windows 10 64 bit oprendszer, telepítve minden driver. Annak ellenére, hogy az eszközkezelőben minden rendben látszik, sajnos az MTK Dorid Tools nem látja a telefont, és semilyen ADB parancsra sem reagál. Eddig az összes MTK-s telefon rendszerét (Jiayu g3, THLT6, Landvo 200, Landvo 550, Lenovo A800, Cube T6 stb.) le tudtam menteni de ezzelaz X5-tel már küzdök egy jó ideje. Van valakinek ötlete?

(#1252) cappa72 válasza hundroid (#1251) üzenetére


cappa72
nagyúr

A kezdő bejegyzés:

Először olvasd végig, ne állj neki "csak úgy, pikk-pakk"

FONTOS!

Az MTKDroidTools nem alkalmas az MT6595 és az azt követő, MT67xx alapokra épülő telefonok mentésére!

Persze ettől még adb elérésnek kell lennie, szóval vagy jogosultság, vagy driver, vagy alavult adb.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1253) hundroid válasza cappa72 (#1252) üzenetére


hundroid
újonc

Upsz, nem látom a kezdő bejegyzést... Az MTK6580 hová sorolandó?

(#1254) cappa72 válasza hundroid (#1253) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az ujakhoz. Nem jo az mtkdt hozza.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1255) hundroid válasza cappa72 (#1254) üzenetére


hundroid
újonc

Ez szívás... Hogy lehet akkor lementeni a rendszert?

(#1256) cappa72 válasza hundroid (#1255) üzenetére


cappa72
nagyúr

Flashtool-lal [link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1257) Takamatsu


Takamatsu
csendes tag

Sziasztok
egy kis segitséget kérnék.rootolni szeretném az elephone P6000 pro telomat.infok :Android 5.1 MTK6753 1.3GHz Octa Core.2X probálkoztam ezzel http://androidgoroot.com/how-to-root-elephone-p6000-pro-3gb/
végig futott ,de a legvégén "failed"-el befejezte.valami ötletetek lenne?köszi előre is.üdv

(#1258) hzx0 válasza Takamatsu (#1257) üzenetére


hzx0
aktív tag

Ha ez elöti romod van 2016.02.17 akkor csak a supersu kell telepiteni play áruházbol. A 2016.02.17 romot igy lehett rootolni. Másold az sd kártya gyökérbe a Supersu és a Youtube javitását (ebbe a romba a Yutube hibás nem frissül) SP_Flash_Tool-al ragd fel a Elephone P6000 Pro Philz 6 recovery-t. Ha végzer a flash tool aksi ki/be és egyböl power hangerö + gomb komboval indits különben egy restart után vissza irodik a 3e recovery. Ha elindult a Philzz6 válazd a chose zip from sdcard. Navigálj az sd kartyára másolt SuperSU.zip-hez utána ugyan igy a Youtube FIX.zip-et.

[ Szerkesztve ]

(#1259) week3000 válasza cappa72 (#355) üzenetére


week3000
újonc

Heló.

[ Szerkesztve ]

(#1260) hatragyi


hatragyi
tag

Sziasztok,
Van nekem két darab Prestigio Grace PSP7557 MTK6592 cpu-s telefonom Android 4.4.2-vel. Pontosan ugyanez kapható indiaiként is Gionee Elife S5.5, illetve Allview X2 Soul néven is, tök ugyanaz a készülék. Nem vagyok nagy telefonbővölő, csak telefonálok, sms-ezek és levelezek, néha böngészek, semmi játék, vagy telepített alkalmazások tömkelege.
A készülékekhez most jutottam hozzá, és lehet hogy gagyi, de nekem nagyon tetszik, és megfelelő.

A lényeg.
Szerettem volna teljeskörű mentést csinálni róluk az MTK Droid Tools 2.5.3-al, de amikor factory módban rádugom a telefont, akkor a telefon információkat beolvassa, és utána meghal a program, csak a homokóra várhatok bármennyit, kattinthatok bárhova, csak erőszakkal lehet kilépni a programból. Mindkét telefonnál hasonló a helyzet, próbáltam XP-n, W7-en, W10-en, mindenféle fellelhető driverrel, nincs változás.

Gondoltam akkor az SP Flash Tools 5-el csinálok readback mentést, viszont ehhez kellene scatter file, amiből látom mi meddig tart, illetve a visszatöltéshez is kellene a korrekt scatter, tehát bukta.
De!
Észrevettem, hogy a Droid Tools-nak van egy log.txt fájlja, amibe minden kapcsolódási kisérletet logol, és ebből mintha kézzel kreálható volna egy használható scatter fájl, de ha az nem is, akkor a full readback mentés megvalósítható volna, mivel elvileg látszik mi meddig tart:

Jól gondolom?
Ha így csinálok egy readback teljes mentést, és ha megpróbálok kreálni egy scatter file-t (kézzel manuálisan, a logból kinyert adatokból) akkor a telefon ezzel és az SP Flash Tools-al kompletten visszaállítható gyári állapotba?
Esetlegesen így az eredeti imei, sorozatszám és mac addressek is visszaállnak? Mert ugye a Droid Toolsal NVRAM mentést sem tudok csinálni.
Első körben erre keresnék választ.

És hogy mindezt miért? MIUI-t szeretnék feltenni a telefonokra, de szükség esetén vissza szeretném tudni állítani őket gyári állapotba.
Az egyik készüléken már meg is csináltam, mégpedig:
1., Feltettem rá egy a gyári Gionee Elife S5.5 stock rom-ot SP Flash Tools-al (működött).
2., Majd erre a Gionee-hez való TWRP 2.8.5-öt, simán csak a letölthető recovery.img-t felraktam SPFTools-al (működött)
3., Ezután már a TWRP-ből telepítve ezt a Gionee-ra portolt MIUI V7-et
Szintén ez is problémamentesen működik pár hete, és imádom a MIUI-t.

De!

Ugye mivel erről a készülékről nem volt gyári backupom (semmilyen) buktam az imeit, serial-t, stb... Az imei-t a készülék dobozáról vissza állítottam, viszont a gyári számot sehogy sem bírom.

Egy érdekesség. MIUI-val az MTK Droid Tools tökéletesen működik, de csak ha a készülék normál bekapcsolt állapotban van, meg tudok benne csinálni mindent így, csak ugye mire ide eljutok, addigra bukom a fent említett dolgokat.

A másik telefon még szűz, az a feleségemé, de arra is szeretném ugyanezt megcsinálni, de ehhez szeretném megcsinálni a teljes mentést, hogy szükség esetén visszaállítható legyen a készülék teljesen gyári állapotra, ezért kérdezem, hogy a fenti log-ból kinyert adatokkal megcsinált readbackes SPFTools mentés jó lenne e nekem?
Persze ha van ötlet az alap MTK Droid Tools hibára szűz készülék esetén, akkor az volna a legjobb, én elakadtam vele. Szűz készüléknél bekapcsolt állapotban természetesen nem működik a Droid Tools, úgy mint a MIUI-snál.
Jó hosszú lett. Előre is köszönöm!

(#1261) cappa72 válasza hatragyi (#1260) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ne rakd factory mode-ba. Siman is menni fog.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1262) hatragyi válasza cappa72 (#1261) üzenetére


hatragyi
tag

Sajnos a szűz készüléknél ez esetben a Droid Tools-ban nem történik semmi. ADB-n látom a készüléket.

(#1263) cappa72 válasza hatragyi (#1262) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor tudsz scatter-t csinalni ha adb eleres van.
Ahhoz nem kell root

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1264) hatragyi válasza cappa72 (#1263) üzenetére


hatragyi
tag

Nem tudom. Az alábbi parancsra, én csak az alábbit kapom. Erre gondoltál? Ez elég kevéske, a fenti loghoz képest.

>adb shell
$ cat /proc/emmc

(#1265) cappa72 válasza hatragyi (#1264) üzenetére


cappa72
nagyúr

Scattert csinalni mtkdt-vel kell.
Ez a parancs a pperticiomereteketvadja csak meg.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1266) hatragyi válasza cappa72 (#1265) üzenetére


hatragyi
tag

De sajnos az MTKDT-vel semmit nem tudok. Bekapcsolt állapotban semmit nem csinál, telefona datokat sem ír ki, factory módban pedig mindenre fagy.

(#1267) cappa72 válasza hatragyi (#1266) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hm... ez érdekes.
Tehát adb parancs megy, az MTKDT mégsem ír semmit a telefon információiból. Ilyet még nem láttam.
Amúgy a (shell-ben kiadott)
cat /proc/dumchar_info
kimenete egyezik a scatter-tartalommal. Tehát azt nyugodtan lehet alapul venni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1268) hatragyi válasza cappa72 (#1267) üzenetére


hatragyi
tag

Igen, sejtettem, hogy nem lesz egyszerű a dolog. Ez cat /proc/dumchar_info tényleg jónak tűnik, bár csak este fogom tudni kipróbálni a szűz telefonon, is jót ad e.

Három kérdésem volna:

1.,
Akkor ebből kiindulva kézzel kreálhatok egy readback mentést SPFTools-al, majd kézzel csinálok egy scatter filet, amivel visszaállítható mindenestől a telefon ugyanúgy SPFTools-al?
Mondjuk másik már MIUI-s készülékről MTKDT-vel csinálok egy scattert fájlt, amit a másik készülékhez igazítok.

2.,
Az alábbi képen, a felrakandó Gionee stock rom látható, van olyan rész ami elől kiszedhetem a pipát, hogy ne rakja fel, és így megmaradna a imei, serial number, stb..., de a rom működőképes lesz?

3.,
Van ötleted a készülék gyári számának visszaállítására, ha nem volt előtte mentésem? A Birda SN Tool, SN &IMEI Write Tool nem tudta megoldani. Valami kézzel a romba átírós megoldás volna érdekes.

(#1269) hatragyi


hatragyi
tag

Nos, az adb-s dumchar_info parancsal látszódik valóban a scatter alap, ezzel le is mentettem a telefont, az alábbi képen látható a dumchar_info kimenete, és az SPFTool-al lementett tartalom fájljai. Ez így jó lehet gyári állapot mentésnek?

(#1270) Postas99


Postas99
senior tag

Sziasztok!

Mielőtt végleg tönkre vágnék egy telefont, előtte kérdezek.

Lenne egy Lark Cumulus 5 Hd nevű csoda. MTK6580-as procival.
Google FRP lock-ot kéne levenni a készülékről. USB debugging nincs bekapcsolva.
Ha Smart Phone Tools-al újrahúznám az segítene?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#1271) cappa72 válasza Postas99 (#1270) üzenetére


cappa72
nagyúr

Rossz a témaválasztás, nem igazán ide illik.
Azt a bizonyos lock-ot üldötzetés lengi körül (eme fórumcsaládban), azaz illegálisnak lehet felfogni.
Így a google segítségét kell hívnod, hogy találj ilyen linket, videót.

Szerk.: ha tudod, hogy mi volt a fiók/jelszó páros, akkor nyert ügyed van.
Ha úgy vetted, hogy benne maradt az előző, akkor leginkább az eladót kérdezd meg a lehetőségről, hogy lépjen be, törölje, és hurrá, megoldva.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#1272) Postas99 válasza cappa72 (#1271) üzenetére


Postas99
senior tag

Köszönöm az info-t.
A telefon egy ismerősömé.

(#1273) takieszti91


takieszti91
újonc

Sziasztok!
Doogee DG310-es telefonra (mtk6582) szeretném feltenni ezt: https://www.needrom.com/download/cm12-1-hk-project-with-3-10-54-kernel/ a ROM-ot. Több problémám is van a bluetooth-szal és remélem ez megoldja.
A leírásban az van, hogy először fel kell tenni pl. ezt a ROM-ot: https://www.needrom.com/download/aosp-v3/
Mivel még teljesen kezdő vagyok a témában, ezért inkább előbb kérdezek, minthogy téglát csinálnék a telefonból.

Arch Linux-om van. Feltettem az SP FlashTool-t innen: https://aur.archlinux.org/packages/spflashtool-bin/
plusz követtem ezt a leírást: https://forum.xda-developers.com/general/rooting-roms/tutorial-how-to-setup-spflashtoollinux-t3160802
Érdekes, hogy nálam az eszköz vendor ID-ja nem a leírásban írt 0e8d, hanem 0bb4 (HTC készülékként ismeri fel a gép). Ha kikapcsolt állapotban csatlakoztatom, akkor nem látja a gép a telefont (igaz nem próbáltam eddig SP Flashtool-lal pl. egy readback során csatlakoztatni, csak simán kikapcsolt állapotban próbáltam csatlakoztatni).

Másik aggályom: az SP FlashTool, ha jól értem adb-t is használ. Nekem pl. az adb backup paranccsal problémám volt az 1.0.32-es verziótól kezdődően: https://android.stackexchange.com/questions/83080/adb-backup-creates-0-byte-file-prompts-for-current-backup-password-even-though . A probléma most is fennáll, jelenleg 1.0.36-os van a gépemen. Befolyásolhatja ez a folyamat sikerességét? Lehetséges, hogy emiatt téglát csinálok a telefonomból?

MTKDroidTools-szal is szeretnék backup-ot készíteni, de azt VirtualBox-on belül kellene használnom. Milyen vendég operációs rendszert használjak? Milyen drivert használjak?
A normál driver telepítéseken kívül miket kell még beállítanom a virtuális gépen, host gépen vagy a VirtualBox-ban, hogy megfelelően működjön?

Nem teljesen értem még azt, hogy vannak olyan leírások, hogy a preloader-t még véletlenül se töltsük föl a telefonra, máshol meg ezt is kijelölik. Jelen esetben az AOSP felflash-elésekor ezt feltegyem? Feltételezem, hogy igen, különben miért lenne rebootfix-es zip is, amiben van még egy preloader.

Melyik Download opciót kell használnom?
Melyik Download opció mire való? Honnan tudom eldönteni, hogy milyen esetben mit használjak?

Előre is köszönöm a választ!
Üdv.

(#1274) takieszti91


takieszti91
újonc

Bocsánat ez kimaradt:
Ezek a főbb tutorial-ok, amiket néztem az AOSP felrakásához: TUTORIAL: How to flash AOSP-V3 on Doogee DG310 (or most ROMS) using SPFlash Tool - Post #904
How to Flash Stock Rom using Smart Phone Flash Tool

[ Szerkesztve ]

(#1275) takieszti91


takieszti91
újonc

Sikerült a telefont kikapcsolt állapotban csatlakoztatva kilistáznom lsusb-vel, mikor éppen jó időpillanatban futtattam le a parancsot. Most már azt a vendor ID-t írja ki, ami a leírásban is van. Sajnos viszont eltűnik a listából. Ez normális dolog? Az SP FlashTool el tudja kapni ezt a kapcsolatot? Utána már stabil lesz?

[ Szerkesztve ]

(#1276) djkerep


djkerep
csendes tag

Doogee x6 6.0 rootoláshoz kérhetnék segítséget?
Mindenféle apk-t kipróbáltam, illetve pc programot. Utána eljutottam a flashtoolhoz, amivel felraktam egy recoveryt elvileg, ami nem indul el, csak a gyári.

privátot hamarabb észre veszem! Szolnokon házhoz megyek!

(#1277) gfefe


gfefe
őstag

Üdv mesterek.

Némi segítség kellene. Adott egy homtom ht17 amire véletlen pro rom lett flashelve.
Telefon tégla vagy lehet még kezdeni vele valamit? Előre is köszönöm.
gfefe

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#1278) aytukabozs válasza gfefe (#1277) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hello, ITT lehet hogy jobb helyen lenne a kérdés.

Kicsit azért részletesebben írd majd le OTT mi a baj.
Milyen állapotban van most a teló?
Bootloopol?
Semmit nem csinál csak világít ha töltőre dugod? Azt se'?
Szgép látja? vagy megnelenik Mediatek USB (port ??) ként eszközkezelőben, de el is tűnik? Ezt se'?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#1279) ujok


ujok
újonc

Helló sziasztok.Olyan problémám van,hogy kaptam egy Laude Pulse S800 telefont amin elrontották a flash-t.MTK 6582 chip van benne és már nem reagál semmire de a PC-re dugva amin win7 van az eszközkezelőben megjelenik az MTK USB port. A Flash Tool hibaüzeneteket dobál nem látja az eMMC-t sem.Javítható itthoni körülmények között vagy nem ez lenne a kérdésem. :W :W :W

(#1280) aytukabozs válasza ujok (#1279) üzenetére


aytukabozs
addikt

Próbáld te is a fenti linken, azt többen követik.

Landvo L200 néven is futott amugy a cucc, kereshetsz arra is.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#1281) ujok válasza aytukabozs (#1280) üzenetére


ujok
újonc

Köszönöm szépen megnézem úgy is.

(#1282) UFO1


UFO1
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy másik telefont és próbaképp feltettem a viber-t be is állítottam ugye kérte a telefonszámot és küldte a kódot beírtam, a régi telefonra jött meg a kód mert abban volt a SIM kártya. Az a gondom, hogy az összes beszélgetésem elveszett a régi telefonról is. Sajnos nem tudtam, hogy nem lehet 2 telefonon egyszerre.
Valahogy vissza lehet ezt állítani? Elvileg meg kell lennie mert 159MB-ot ír ki összes adatként. Ez egy MyPhone Fun4-es egyszerű telefon 5.1 van rajta elvileg Spreadtrum SC8830 van benne.

PC-n is fent van a viber ott az összes beszélgetésem megvan, hogy tudom átmásolni vagy visszanyerni a beszélgetéseket?
Másik fórumon olvastam van rá megoldás csak én nem értek hozzá.

A legfurcsább az hogy miért nem szinkronizál PC-ről telefonra mikor visszafelé igen. A legszebb az hogy a PC-s verzión nincs mentési lehetőség se pl. drive-ra mert már ezt is javasolták egy adatmentő cégnél csak olyan nincs a PC-sen.

Nagyon fontos lenne akár fizetnék is érte kérem segítsen valaki. :R :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.