Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) Brogyi válasza Gézengúz (#8399) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ezt a mostanit nem ismerem, pl. lehet a tápegység mód élesítése. Kiad mondjuk 13V-t.

(#8402) Gézengúz válasza Brogyi (#8401) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem mostani, 1 éves.
Pulzál a feszültséggel felfelé. Aztán elejti és megint.

(#8403) Brogyi válasza Gézengúz (#8402) üzenetére


Brogyi
senior tag

Akkor igazad lesz. :)

(#8404) Gézengúz válasza Brogyi (#8403) üzenetére


Gézengúz
addikt

Vajon mennyire csinálja jól? Majd rakok egy vidit.
Amúgy a leírásában nincs szó róla.

Úgy néz ki lenne egy akkum, még nincs két éves, januárig garis. 2 év van rá.
Utóbbi egy évben szépen elengedte magát. Hiába töltöm. Elveszti seperc alatt.
Nyugalmim 40mA. Nem vészes.
Viszont úgy nézem a hölgyike mindent megtesz, hogy ne kelljen cserélnie. Vigyem villamosságishoz a kocsit, lehet szorul az önindító, ilyenek.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#8405) molnarpeter válasza Gézengúz (#8404) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondd nekik, hogy itt az akku, megkapják egy napra, csináljanak vele amit akarnak, teszteljék, stb stb. Autóból kiszedve nem lehet az elektronika a hibás, és ha ilyennel foglalkoznak, valami teszt eszközzel-metódussal illene rendelkezni. Magad is megfigyelheted, hogy viselkedik ha leszeded pl hétvégére a negatív sarut. Illetve nem segít, de Unix A.Z. akkukra is 2 évet ad ha jól emlékszem, és kb ha már lemerülten viszed oda, megbukik a teszten és cserélik :D

[ Szerkesztve ]

(#8406) Gézengúz válasza molnarpeter (#8405) üzenetére


Gézengúz
addikt

Most autón kívül töltöm. Reggelig rajta lesz. Akkor leveszem és hagyom pár órát. Meglátjuk.

(#8407) forceberg válasza Gézengúz (#8406) üzenetére


forceberg
veterán

Milyen autó és milyen aksi?
Gyakori öntökönszúrás szokott lenni smart töltéses autóba AGM helyett sima aksit venni, nem is húzzák sokáig.

A 40mA azért már nem túl alacsony nyugalmi fogyasztás. Keveset és ritkán használt autó esetén az már szépen leszívhatja.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8408) Inhouse válasza molnarpeter (#8405) üzenetére


Inhouse
őstag

A JÁSZ és már akku garanciás feltételeiben is olvasható, hogy az akkut feltöltött állapotban kell vinni. A garanciás átvevőhely nem töltőállomás.
10-ből 9 alkalommal hozzánk is merülten hozzák őket... 2..5V, 11.xxV, stb... Olyan akku hiba nincs, amitől 5V-os lesz, azt mélykisütötték.
Nyár végén volt egy telefonos érdeklődés, hogy az mitől lehet, hogy fordítva van a polaritása az akkunak (nem új, több hónapos használat után)?
Egy lehetőség van, totál lemerítették 0V-ra, majd fordítva töltötték fel...
Garancia?
Erre?
Akkor ő most mit csináljon?
...cserélje le...
De még majdnem új, szép...
Meg lehet próbálni visszacsinálni, nem biztos, hogy használható lesz, de hátha...
Hogyan?
Újra kisütni 0V-ra, aztán megfelelő polaritással feltölteni.
Erre most jelentkezik télen, hogy itt az akku, de ő nem tudja feltölteni. A kisütést megcsinálta már akkor, de csak most jutott oda, hogy próbálkozzon. :Y
Természetesen nem lehetett már feltölteni, olyan volt, mintha egy szeg lett volna az akkuban...totál zárlat.

Üdv Inhouse

(#8409) molnarpeter válasza Inhouse (#8408) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az mondjuk nem semmi :Y Félig insider tipp eladótól, de elhiszem, hogy máshol komolyabban veszik, ezért írtam így konkrétan boltra/termékre :)

(#8410) Gézengúz válasza forceberg (#8407) üzenetére


Gézengúz
addikt

Autónak vajmi kevés köze van hozzá. E46 318i, 2004-ből.
Nem rossz az a 40mA, biztos vagyok benne. Pláne, hogy,
az akku reggel levéve 12.63-ról indult, most az előbb mértem, már csak 12.4, kivéve, idefent, melegben.
Direkt akkun mértem töltési feszültséget is, alapjáraton 13.9V

Nem nagy márka, Bannernek a B-Powere.

Visszavittem, elviszik bevizsgálásra, addig van egy csere, ugyanolyan.

Ez rendesen veszi a töltést, elég gyengén kaptam meg, 12V körül, de rendesen indított. Nem az van mint a másiknál, hogy seperc alatt felszalad 13.4 körülre és onnan emelkedik, hanem a hópihe állással is 12.6V és szép lassan emelkedik.

40mA az 24 óra alatt 1Ah, ha jól számolok. Hogy a 72-es akku ezt ne bírja akár 10-15 napig is azt kizártnak tartom. Egy jó akku. Márpedig 3 napnál többet nem pihen, amúgy emlékszem, mikor új volt teljesen rendben volt, de most nagyon gyorsan elveszti a feszültségét.

[ Szerkesztve ]

(#8411) Brogyi


Brogyi
senior tag

A 2 év valóban rövid. Kicsit arra hasonlít mikor normál akksit raknak EFB/AGM helyett, mert a normál olcsó.
Nyilván a smart töltést nem kedveli a normál akksi. Ezért fontos megnézni melyik van jelen a kocsiban.
Amennyiben régi típus az autó, és nem Ford :) illik megnézni a töltést az autóban. Kicsit feljebb írtam róla.
Beleszól ebbe a történetbe a használati szokás. A legjobb a mindennapi használat, a másik véglet a 3-4 hetente 6km-s út.

(#8412) Brogyi válasza Gézengúz (#8410) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ugye nincs EXTRA a cimkén? Régi autóban hamar kidöl a kálciumos, mert soha nincs feltöltve.
Bár ez csak az én véleményem.

(#8413) Gézengúz válasza Brogyi (#8412) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ugyan, ez egy relatív olcsó akkor 26e ft-os akku volt, semmi EXTRA nincs rajta.

Ilyen.

[link]

De mondom eleinte nagyon fajin volt, folyamat 12.8V körül volt.

[ Szerkesztve ]

(#8414) forceberg válasza Gézengúz (#8410) üzenetére


forceberg
veterán

Ha rendszeresen és eleget használva van a kocsi, akkor persze belefér a 40mA.

A sok állás és ha megy, akkor is rövideket verziót semmi sem szereti.

Az, hogy felszalad pik-pakk 13,4-re az nem ok, hanem az a következmény, hogy nem vesz fel töltést.
Menet közben lenne jó monitorozni, hogy magasabb fordulaton meddig megy fel a töltőfesz?
Ha ilyen 0 fokokban nem éri el legalább a 14,5V-ot, akkor jóval hosszabb menetidő kell a feltöltéshez.

Nekem a Bosch-nak valami almárkája van épp, egy 72-es Ca Gigawatt.
A gyári Varta VRLA bő 8 évet szolgált, ehhez a Gigawatthoz kikapcsoltam a smart töltést a kocsiban, hogy ne merítgesse menet közben. Mostanában menet közben 14,5-14,7V-okat simán látok a rákötött voltmérőn.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8415) Gézengúz válasza forceberg (#8414) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szerintem a heti kétszer 80-100km-nek bőven elégnek kell lennie, + a helyben rohangálások, de az minimális.
Mint írtam eleinte nagyon jó volt, de gyorsan romlott az állapot.

És ha hideg volt és mégsem ment, akkor jó párszor lógott töltőn.

[ Szerkesztve ]

(#8416) forceberg válasza Gézengúz (#8415) üzenetére


forceberg
veterán

Ezt a felhasználást bírnia kell. Vagy ennyire gagyi ez az aksi, vagy a kocsi töltése nem 100-as.
Néhányszor 1-2 hét állást még hidegben is túl kellene élnie.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8417) Gézengúz válasza forceberg (#8416) üzenetére


Gézengúz
addikt

Csereakksival egyébként most kiderül. De jó a töltésem, szivargyújtón 14.2-14.3 körül is mutat. Alapjáraton délután akkun mérve 13.9
Persze sejtem azért ez az akku se lehet 100-as. Holnapra kiderül mennyit merül.

[ Szerkesztve ]

(#8418) Fabolous4


Fabolous4
csendes tag

Sziasztok, egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok van-e olyan autó akkumulátor töltő ami ha bevan dugva a konnektorba automatikusan töltésre kapcsol? leírnám laikus fejjel mire gondolok.
Kárpátalján élek, mint tudjátok sok az áramkikapcsolás ezért a kazán keringető szivattyújához szeretnék csinálni a rendszert ami elvinné ha nincs áram. APC CS 650 szünetmentes+ 100amperes Banner munka akkumulátor és ehhez szeretnék egy olyan akkumulátor töltőt amit ha folyamatosan a 220ban tartanék és a csipeszek rálennének téve az akkumulátora, ha visszajönne az áram automatikusan töltené az akkumulátort mivel az APC csak talán max 1amperrel tudná visszafelé tölteni.
Másik kérdés: az APC szünetmentes elbírná-e a 1. keringető szivattyút 81w a fogyasztása
2. router
3. eszközök töltését (laptop,tablet,telefon)
4. néhány ledes izzót?
probléma nélkül? jó lenne ez a konstrukció amire gondoltam?
Köszönöm előre mindenkinek aki elolvassa és segítene! Szép napot mindenkinek! :)

(#8419) forceberg válasza Fabolous4 (#8418) üzenetére


forceberg
veterán

A 650-es APC tud 400W-ot leadni.
Az aksi töltésére hogy gondoltál? Mit szól egy külső töltőhöz az APC? Vagy leválasztanád?

Számoljunk minden esetén ráhagyással:
A 81W(ha az van ráírva) az szerintem a keringető max. fogyasztása, esetleg lejjebb véve még kevesebb. Egy laptop töltője olyan 65W(90?) max. lehet, egy telefon és tablet is típustól függ, de max. néhány 10W együtt. A LED égők olyan 4-9W/db.
Összesen olyan 200W-tal lehet számolni, ezt kényelmesen elviszi a szünetmentes.
Az aksinál 100Ah-ra gondoltál? A 200W esetén az aksinál érdemes 240W-tal számolni, ami 20A.
Azaz a vadiúj 100-as aksi is kb. jó, ha 4 óráig kitart, ha minden megy róla.
Csak a keringetőt ki kell bírnia 10+ órán át.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8420) plömplöm válasza Fabolous4 (#8418) üzenetére


plömplöm
őstag

szia, a cs650 egy back, kváziszínus, amit a keringető szivattyúk nem szoktak szeretni. tisztaszínuszos ups-t keress inkább, ha biztosra akarsz menni. avagy inkább egy inverterben gondolkodj, amire aztán (majdnem) akkora akksit kötsz majd, amekkorát szeretnél.

a csatlakoztatott akku kívülről töltése nekem kicsit vadul hangzik, itt is inkább azon a vonalon mozognék, hogy állítható töltési áram az ups (inverter) irányából.

nézz itt körül

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#8421) Fabolous4 válasza forceberg (#8419) üzenetére


Fabolous4
csendes tag

Nem tudom az apc mit szólna hozzá (ez úgy nem működne hogy a szünetmentes az akuval összelenne kötve és ha az áram visszajönne az apc is átváltana töltésre és az aku kontaktokon is rajta hagynám a sarukat és bekapcsolnám az autó aku töltőt) ezért írtam hogy laikus szemmel írom a kérdéseket sajnos nem értek hozzá.
A keringető ami menne 2es fokozaton egyfolytában amig nem lenne áram ami megnéztem 61w
max 2ledes izzó és a router+az optikai átalakító eszköz az internethez.
1.5 hete kb úgyvannak itt az áram kimaradások hogy 2-3 órákra van áram és kb 5re kikapcsolás valahogy így kellene hogy kihúzza

(#8422) Fabolous4 válasza plömplöm (#8420) üzenetére


Fabolous4
csendes tag

Ez azt jelenti hogy nem fogja működtetni a dolgokat, vagy esetleg kárt okozna benne? inkább hanyagoljam akkor ezt a apc szünet mentes tápot és tényleg keressek egy olyan tisztaszinuszos invertert ami vissza is tölti az akut?

(#8423) plömplöm válasza Fabolous4 (#8422) üzenetére


plömplöm
őstag

én a helyedben nem próbálkoznék sem ezzel a konkrét szünetmentessel, sem másik kváziszínuszossal, akár apc akár bármimás, mert ha elfüstöl a keringető, akkor az mélyenzsebbenyúlós lesz. lehet apc, az árán kívül nincs bajom velük, de ha apc, akkor a smart a hívószó, azok szoktak tisztaszínuszosak lenni.

igen, szerintem keress olyan tisztaszínuszos invertert, ami vissza is tölti az akkut.

a "100amperes Banner munka akkumulátor" már meg van?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#8424) Fabolous4 válasza plömplöm (#8423) üzenetére


Fabolous4
csendes tag

Igen az aku már megvan de itt most az olyan mint a cukor el lehet adni probléma nélkül

(#8425) plömplöm válasza Fabolous4 (#8424) üzenetére


plömplöm
őstag

tapasztalataim szerint a kb ekkorka tisztaszínuszos klasszikus szünetmentesek nem 1db, hanem 2db sorba kötött akkuval mennek, szóval ha 1db ilyen akkud van, akkor kellene még egy. és egyébként a belső akku(k) külsővé kábelezése sem olyan egyértelmű, itt azért tudnak szaladgálni amperek, és pláne egyenáramnál ezt illik méretezni is.

ésakkor szerintem ezt már inkább itt kellene folytatni :)

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#8426) forceberg válasza Fabolous4 (#8422) üzenetére


forceberg
veterán

Hát nem vagytok ott egyszerű helyzetben! Kitartás nektek! :(

Én lehet külön venném a fűtést a "kényelmi" dolgoktól.
Illetve 2 óra alatt nem igazán lehet feltölteni egy aksit.
0,3C a max. töltőáram(AGM indító esetén, munka aksi esetén lehet, hogy kevesebb?), de én 0,2C fölé nem mennék. Azaz kb. 5+ óra a töltés, ha teljesen lemerült.
61W esetén + az inverter vesztesége miatt én 6A-rel számolnék. A 100-as aksit ha 15A-rel töltöd(amihez igen speckó töltő kell...), akkor 5 órányi használatot kb. 2-3 óra alatt vissza lehet tölteni.

(#8425) plömplöm :
Nekem van egy rack formátumú 1500VA-es folyamatos UPS-em, abban pl. 3x12V van, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8427) plömplöm válasza forceberg (#8426) üzenetére


plömplöm
őstag

az "ekkorka" alatt a kb 1kVA méretet értettem, pld most pont itt van mellettem egy su1000inet, ebben 2db 12V12Ah akku van. mondjuk páratlan számú akkus ups talán még sosem volt a kezemben, de ez nem zárja ki, hogy ne létezhetne ilyen.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#8428) Gézengúz válasza Gézengúz (#8417) üzenetére


Gézengúz
addikt

Feltöltött, reggel lehúztam, azóta 12.5-ön áll nem merül onnan sehová. Tudom, hogy jó a kocsi és azt is, hogy szar a másik akksi, ez a csereakksi se a legjobb, de a másiktól sokkal jobb.

(#8429) Brogyi válasza Gézengúz (#8428) üzenetére


Brogyi
senior tag

A 12,5V azt mutatja, hogy nincs kész, vagy nagyon gyorsan csökken a kapacitása. A mellettem parkoló robi akksi 12,87V. Kis különbség, de a tied beteg, vagy ahogy írtam nem tudtad feltölteni. Ez van.

(#8430) forceberg válasza Brogyi (#8429) üzenetére


forceberg
veterán

Én azt figyeltem meg, hogy ahogy gyengül az aksi, úgy csökken a feltöltés után megmaradó csúcsfeszültsége.
Pl. a már selejtezett sima aksi rövid idő után beesik 12,5V alá. A táegységet(14,4V & 4A korlát) ráakasztva kb. 1 perc alatt eléri a 14,4V-ot, majd a 4A-es áramkolát is pik-pikk a múlt, fél A körüli áramot vesz fel. Na ez már kukás.
Vagy a 10! éves Varta 70-es VRLA-m most olyan kocsiban van, ami normál mód tölti, tegnap pl. 5 óra allás után volt 12,68V. Ez egy AGM-nek már nem túl jó, de van még benne némi erő.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8431) Gézengúz válasza Brogyi (#8429) üzenetére


Gézengúz
addikt

Remélem az enyémet cserélik, mert olyan tempóban veszíti a feszültségét, hogy annak kakukk. 2 évet nem bírt ki.

(#8432) Brogyi válasza forceberg (#8430) üzenetére


Brogyi
senior tag

Neked szerencséd van a tápegységgel, és feljebb azonos választ adtunk. :D
Sokszor azért nem is válaszolok, mert nem tudok többet írni, és hát mint a múltkor is gyorsabban válaszoltál.
"1 perc alatt eléri a 14,4V-ot, majd a 4A-es áramkolát is pik-pikk a múlt, fél A körüli áramot vesz fel."
Tipikus szulfátos akksi. Az estek 1-2%-ban javítható. Valaki nagy mellénnyel azt nyiltkozta 10 rossz akksiból 5 megmenthető. Ez butaság, tapasztalatlanság. Nem igaz.
Visszatérve az idézetre, és ha legközelebb lesz kedved játzszani vele akkor következőkkel probálkozz.
Ez nem szulfátoldás, hanem csak egy kiegyenlítő, vagy 100% töltési kisérlet, és nem több.
Nincs kockázat, mert csere érett darabról beszélünk. A szulfátoldás kisérlete is két esélyes.
Amikor az idézett pillanatnál tart a töltés (0,5A/14,4V) akkor állítsd át a tápegységedet következő módon.
Írok egy példát:
Kapacitás:60Ah
Ehhez az áramkorlátot állítsd át I=60*3/100=1,8A.
A feszültséget pedig durván csavard fel. Akkár 18V fölé. Ezekkel az értékekkel a jót se teszed tönkre.
Idő pedig simán 4h.
Nem fogod szétforralni amennyiben nem zárlatos. Ha bele tudsz nézni a cellákba akkor látni fogod, hogy alig van gázfejlődés. Sőt illik ilyenkor fajsúlyt mérni hamár látod a lötyit. Refraktometer (néhány ezer az aliról), vagy régi pumpás (nem szeretem). A lényeg 1,28gr/cm3 a cél.
Nem kell megijedni, nem robban fel.
Nézzük a lehetséges kimeneteket. Kezdjük a rosszakkal.
- Azonnal felugrik a feszültség mondjuk 18V-ra.
Szulfátos 100%. Annak már tolhatsz akár 40V-t is. Szinte semmi remény.
- Valamelyik cella sokkal erősebben pezseg.
Abszolút kuka.
- Régen elfogyott a folyadék valamelyik cellából. Pótolod ha tudod. Sok remény itt se lesz.
Végül a pozitív irány.
- El kezd növekedni feszültség, és 16-16,5V-s sávban meg kell állnia.
-Az áram lassan csökken.
Mi van ha letelt a 4h?
Sűrűséget kellene mérni, ami a mai akksiknál lehetetlen.
A kapacitás vesztés a szulfátosodás következménye. Azzal nagyon kevés tennivaló van.

[ Szerkesztve ]

(#8433) KutyiHU válasza Brogyi (#8397) üzenetére


KutyiHU
tag

Ma rámértem, lezárt autónál 80mA mutatott a multiméter. Ez sok?

(#8434) tibcsiworld válasza Gézengúz (#8399) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Hmm. Holnap reggel le is próbálom. Bár nekem a régi 3,8A-es van.

(#8435) roti86 válasza Gézengúz (#8399) üzenetére


roti86
őstag

Nálam nem történik semmi. Pontosan melyik típus van neked? Nekem ULGD 5.0 A1

(#8436) Gézengúz válasza KutyiHU (#8433) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hát, elég magas.
Vártál vele eleget, lezárás után? 2-3 percet legalább?

Többieknek, megyek megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#8437) Gézengúz válasza roti86 (#8435) üzenetére


Gézengúz
addikt

5.0 C1

(#8438) Laybee válasza Brogyi (#8432) üzenetére


Laybee
őstag

Ehhez milyen töltőt ajánlasz?

(#8439) KutyiHU válasza Gézengúz (#8436) üzenetére


KutyiHU
tag

Várni kell? :F

(#8440) forceberg válasza Brogyi (#8432) üzenetére


forceberg
veterán

1,7A-rel szépen felkúszott 16,2V-ig, majd szépen vissza 15,8-ra, azóta most bő 1 óra után is 15,8-on áll.
Ez egy Bosch S4 Silver 60/540-es aksi. Jó néhány évet szolgált(vagy 8-10 éves biztos van) már egy 1,5-ös dízel autóban.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8441) Gézengúz válasza KutyiHU (#8439) üzenetére


Gézengúz
addikt

Amíg az elektronikák elmennek aludni..

(#8442) Brogyi válasza forceberg (#8440) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az a darab tényleg öreg. Igazából a feszültség visszhajlása is elegedő jel, de sokat nem próbálkoztam a negatív eredmények miatt. Nálam a sűrűség elérése, és a visszahajlás (-dV) közel egyezett. A kevés próba miatt nem állíthatom biztosra. Habár létezik amatör töltő amelyik ezt a visszahajlást detektálja.
Ehhez milyen töltőt ajánlasz? - Laybee
Nehezet kérdeztél, mert a tápegységes kollégának írtam, de örülök, hogy érdekel. A leírt módszer szakállas. Értsd öreg, és nem is én találtam ki. [Itt] írtam róla. Azért is írtam/gyüjtöttem össze, mert nagyon kevés töltőben van bármi hasonló. Azért néhány pl.
CTEK, és itt nem folytatom, mert ezt mindenki ismeri. Boost/Recovery névvel látják el, és kb 2h engedélyeznek.
A lényeg, hogy ez nem külön funkció/mode amit meg kell hívni. Automatikusan belerakják minden töltésbe. Az a jó.
Régen jómagam is ragaszkodtam a 14,4V határig, de a mai akksik zömének már kevés.
Mindenkinek azért a figyelmébe ajánlom ne a kocsi hálózatán küldjétek meg 16V-val.

[ Szerkesztve ]

(#8443) Inhouse válasza Brogyi (#8442) üzenetére


Inhouse
őstag

A Forex-es szulfátoldós töltőnél is van ilyen 2órás feszültség limit kikapcsolási lehetőség, sőt fixre is ki lehet kapcsolni. Nem azt mondom, hogy sok, de volt pár darab, amit ezzel módszerrel sikerült visszahozni az életbe és bár nem voltak 100%-osak, még használhatóak maradtak. Nem mindegyik járt így... Tehát itt is azonnal felugrik a feszültség a maximumra, talán 18-20V körülire és nem folyik áram. Aztán van amelyiknél egy idő múlva elkezd csörgedezni és szépen megy a feszültség lefelé. Utána már sima töltéssel is megy tovább.

Üdv Inhouse

(#8444) Brogyi válasza Inhouse (#8443) üzenetére


Brogyi
senior tag

"azonnal felugrik a feszültség a maximumra, talán 18-20V körülire és nem folyik áram. Aztán van amelyiknél egy idő múlva elkezd csörgedezni és szépen megy a feszültség lefelé. Utána már sima töltéssel is megy tovább."
Gondoltam, hogy te tapasztalatból megfogod a lényeget. :R
Sajnos amelyik azonnal felugrik, és zéró áramot produkál az bizony keményen szulfátos. Legközelebb ha valamelyik nem akar beindulni akkor simán több feszültséget is adhatsz. A vad ruszkik simán rákötik a hálózatra dióda, lámpa (mint áramgenerátor). A lámpa helyett kondit is szoktak használni, mert az közelebb áll az áramgenerátor viselkedéshez. Természetesen folyadék szintje legyen.
Tapasztalatból, és persze a feszültség kezdeti nagyságából tudni fogod, hogy mennyire volt paraszt a tulajdonos. Amelyik nem zárlatos, és van benne lötyi az beindul. Nálam a melegedés vándorolt celláról-cellára.
Érdekes volt. A feszültség folyamatosan esik, és mikor megfordul akkor kell hagyományosra rakni. Működik ez a verzió, csak veszélyes a fázis miatt. ezért nem linkeltem rajzokat. Összerakni nem nagy ügy. Szerintem gyorsabb, jobb mint a tirisztros kalapácsolás. :D
Most látom ha a kondis megoldás tetszik oda híd kell, és nem elkó. Légkondihoz árulnak 1-40uF 500V-s darabokat. Azok bírják. Egy 15uF teljesen elegendő. Azzal robi akksit is próbálhatsz.

(#8445) Inhouse válasza Brogyi (#8444) üzenetére


Inhouse
őstag

Az nagyon komoly! :) Mégis, ilyenkor mekkora feszültségre ugrik fel? Mi volt a max nálad?

Üdv Inhouse

(#8446) Brogyi válasza Inhouse (#8445) üzenetére


Brogyi
senior tag

91V. Nem fogod elhinni beindult. Szépen lejött az aktív tartományba, és majd mikor megfordult akkor jöhet a hagyományos. Dupla vagy semmi. :D

[ Szerkesztve ]

(#8447) KutyiHU válasza Gézengúz (#8441) üzenetére


KutyiHU
tag

Lezárást követően egy órával is rámérten, és akkor is 80mA mutatott a multi! Ezek szerint valami csapolja az akksim?

(#8448) forceberg válasza KutyiHU (#8447) üzenetére


forceberg
veterán

Hogy mértél rá? A lezárás és a mérés között ugye nem volt levéve a saru?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8449) KutyiHU válasza forceberg (#8448) üzenetére


KutyiHU
tag

Nem volt levéve, csak akkor vettem le amikor mértem.

(#8450) forceberg válasza Brogyi (#8442) üzenetére


forceberg
veterán

Kb. 3 órát ment, majd kb. 20 óra állás után volt benne 12,55V. Érdemes lehet esetleg tovább próbálkozni vele?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.