Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4228) endre3


endre3
újonc

Sziasztok! Én is vettem egy ctek töltőt. Az enyémnek is halkan van ciripelése, de ez szerintem a kapcs. üzemű működés velejárója. Volt egy auto xs "aldis" töltőm, melyet egy kft-től vásároltam 12 ezerért. Csepptöltésen csak 40 mA-el töltött ami az autómnak kevés volt. Visszaküldtem gariban, de szerintük jó, és nem csináltak vele semmit.6 volton csak kb. félig tudtam feltölteni vele az akkut. Szerintem 12V-on sem tölti fel teljesen. Most feltöltöttem vele az autó akkuját fullra. Utána rátettem a ctek toltőt, és az még dolgozott az aksin majdnem 2 órát. A ctek megadott feszültségadatai pontosan egyeznek a megadott értékekkel. Miután világított a teljes feltöltést jelző zöld, utána impulzusszerűen tartja szinten az akkut. 3-4 mp-es szünetekkel tölt 1-2 másodpercet. Gondolom 10 nap után 14.4-nél lekapcsol és 12.7-nél be. Az xs töltő is így működött, miután csepptöltésen 1 hónap után elérte a 14.4-et. Feszültségen az xs is pontosn kapcsolt, de a ctek úgy látszik pontosabb. Esetleg valaki nem tudjat, hogy a 40 mA-es töltést feljebb lehet vinni? Tartaléknak jó lenne. Előre is kösz a választ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.