Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Narxis válasza ginagina (#50) üzenetére


Narxis
nagyúr

Dehogy...csak poénkodtam mert a tag versenyezni akart a rendeléssel vagy nem tudom mi célja volt. Kit érdekel, hogy ki rendeli meg hamarabb? :D

Thanos was right.

(#52) Kutykurutty7


Kutykurutty7
aktív tag

Nem akarok senkit megbántani, vagy lebeszélni a GTR 2-ről, de szerintem kinézetben inkább visszalépés az első GTR-hez képest. Egyébként működésben biztos, hogy csak jobb lehet a 2-es... ;]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#53) HKorn válasza Kutykurutty7 (#52) üzenetére


HKorn
addikt

Kinézet elég szubjektív dolog, képeken nem néz rosszul.

Run&Ride

(#54) SztiviVander válasza Kutykurutty7 (#52) üzenetére


SztiviVander
őstag

Csak ZeppE-sítették a gtr-t 😂

(#55) anrb válasza HKorn (#20) üzenetére


anrb
aktív tag

Vannak ugyan gondok a jelenlegi Sony GNSS chippel, de szarnak azért nem nevezném. Különben meg nem használná a fél piac. Antennát tervezni viszont nem mindenki tud. Annó az Apple-nél se jött össze ("Tartsd másképp").
Most augusztusban jött ki egy új Sony chip, ami kétcsatornás Galileo-t tud (L1/L5) ( [link] ). Jövőre már itt lesznek az 1m pontosságra képes eszközök.

(#56) HKorn válasza anrb (#55) üzenetére


HKorn
addikt

Persze tudom, hogy sok más modell is ezt a chipet használja, de az 1 gen GTR borzalmasan rossz volt ez miatt. Lehet szoftver oldalon is voltak bajok. Ez az új viszont jónak tűnik, amit írsz.

Run&Ride

(#57) anrb


anrb
aktív tag

A GNSS firmware elivileg közös (Sony), viszont gyártónként/típusonként eltérő az óraház design, eltérő az antenna, eltérő a szoftver. Pl. gyártón belül a Stratosban (műanyag ház, kerámia lünetta, Android alapú SW) és a GTR-ben (aluminium vagy acél ház műanyag hátlappal, teljesen saját SW) ugyanaz a chip van, mégis nagy a különbség.

A Coros szintén kínai gyártó, aztán teljesen más minőségi kategória és a GNSS vevővel sincs probléma (a Pace/Pace2 kivételével az összes órájuk fémházas).

[ Szerkesztve ]

(#58) Kutykurutty7 válasza HKorn (#53) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Persze, szubjektív a kinézet, nyilván a saját véleményemet írtam.

A képeken nekem is nagyon tetszett az óra, egy két "élőképes" videót megnézve pedig sokkal kevésbé néz ki jól (számomra) a GTR 2.

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#59) Kutykurutty7 válasza SztiviVander (#54) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Már az Amazfit app is nagyon sz.r volt... :)

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#60) Laci.M válasza HKorn (#56) üzenetére


Laci.M
senior tag

Még mindig nem értem mi a bajotok a GTR GPs-ével, szerintem teljesen jó, nem érzek különbséget a Samsung Frontier-emhez képest.

Már írtam korábban:
"Hulladék GPS? Barátnőm GTR 42-je atomstabil GPS-el bír, soha nem veszti el a jelet, pedig sokféle felhasználása volt már. Erdőben sziklák között, balatonon a redjeten ahol kapott vizet is, drótkötélpályán lefele 80-al és sehol nem vesztette el a jelet. Annyi hibát vettem észre csak, hogy a stravaba amikor integrálja az adatokat a sebességadatok felcserélődnek, de ez csak szoftveres hiba amit remélem javítanak.

Aláírás

(#61) SztiviVander válasza Laci.M (#60) üzenetére


SztiviVander
őstag

Leginkább a 47mm férfi óráról beszél mindenki nem a nőiről. A 42-es pedig lehet nem csupán egy összezsugorított 47-es hanem esetleg máshogy van benne az antenna is na meg a fw se azonos ugye.

(#62) YADA


YADA
tag

Kicsivel tobb mint egy hete valtottam Huawei GT 2e orara.
A kivitel valamivel minosegibb. A szij sokkal kenyelmesebb. A GPS track amit rogzit fenyevekkel pontosabb, es nem fagy.
Cserebe nincs tracklog export lehetoseg (rootolas, a kinai reg. es debug verzios bohockodas nem alternativa), a watchface kinalat gyengebb es picivel kevesebb ideig birja az akku.
Tovabba a huawei support is siralmas, evek ota leszarjak a vasarloi panaszokat.

A GTR sw es a GT 2e hw mixelese egesz kellemes megoldas lenne.

szerk:
(bocsi, sima GTR topicba szantam, valamiert itt landolt... erdekes)

[ Szerkesztve ]

(#63) veressjanos


veressjanos
aktív tag

Megrendeltem. Remélem karácsonyra ideér 😎

(#64) veressjanos


veressjanos
aktív tag

Megérkezett 😁

(#65) batabe válasza veressjanos (#64) üzenetére


batabe
senior tag

szép! csinálnál még róla képeket? kikapcsolt kijelzővel, kézen? azért így élő képen sokkal jobb látni, mint a promóképeken.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#66) veressjanos válasza batabe (#65) üzenetére


veressjanos
aktív tag

(#67) krics


krics
tag

GTS 2-m lett. Specifikációban írják, hogy van wifi is benne, de nem lelem :F . Hun lehet vajon bekapcsolni? a beállításokban a network and connections résznél csak airplane módot látok, és bluetooth-t.

[ Szerkesztve ]

(#68) veressjanos válasza krics (#67) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Én sem találok benne.

(#69) krics válasza veressjanos (#68) üzenetére


krics
tag

Közben rájöttem, hogy valószínűleg csak zene feltöltéshez van. Magától aktiválódik, ha a zepp appból tolom az mp3-akat.

(#70) SztiviVander válasza krics (#69) üzenetére


SztiviVander
őstag

Bluetooth is van benne, azt se tudod se ki-be kapcsolgatni se óráról párosítani :D

(#71) bivalyos


bivalyos
tag

Üdv, ma lett meg az első amazfit órám Gtr2, egy fő dóm van vele, sehogy se bírom ravenni hogy a hívó fél nevét ki írja, engedek megadva.

Üdvözlettel: bivaly

(#72) veressjanos válasza bivalyos (#71) üzenetére


veressjanos
aktív tag

A telefon nyelvét állítsd át angolra.

(#73) bivalyos válasza veressjanos (#72) üzenetére


bivalyos
tag

OOo csak úgy működik a név kijelzés? Magyar nyelv valyon lesz? Vagy magyar számlap? AmazFaces-be meg nincs gtr2

Üdvözlettel: bivaly

(#74) gidano


gidano
tag

Sziasztok!
Lassan készülget a Zepp alkalmazás fordítása, használjátok egészséggel!
A blogon mindig megtalálod az aktuális frissítést és a részleteket!

SymPDA Android Blog! - https://sympda.blog.hu Használjuk magyarul az Androidot!

(#75) bivalyos válasza gidano (#74) üzenetére


bivalyos
tag

Köszönjük szépen!

Üdvözlettel: bivaly

(#76) bivalyos


bivalyos
tag

Gtr2 az alany, nincs vagy én nem találom, hogy hol van a Bluetooth leválás figyelés?
Jó lenne ha rezegne az óra ha el veszti a kapcsolatot a telefonnal.

Üdvözlettel: bivaly

(#77) SztiviVander válasza bivalyos (#76) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ilyet a gyári zepp/amazfit app emlekeim szerint sose tudott. Sőt már a mi bandage-ból is kivette a fejlesztő ezt a lehetőséget. Ami még tudja az a ruszkik által módosított zepp (Aex mod). Korábban lett berakva link hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#78) james008bond válasza SztiviVander (#77) üzenetére


james008bond
őstag

Hol találom ezt a linket? Aex mód.

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#79) bivalyos


bivalyos
tag

Amazface appban a gtr 47mm-re sedative csinált sok magyar számlapot, de azt sajnos nem lehet szinkronizálni a gtr2re, esetleg itt van köztünk az illető? Tudja valaki csinálni esetleg gtr2re is?

Üdvözlettel: bivaly

(#80) krics


krics
tag

Tettem egy félórás próba karikázást tegnap este bicajjal, megnézni hogyan trackkel a GTS2. Pontosan rögzítette az útvonalat, sebesség, szívritmus adatok ok, Strava szinkronizálás is rendben. E-sim lenne benne, telót is otthon lehetne hagyni.

(#81) bivalyos válasza james008bond (#78) üzenetére


bivalyos
tag

[aex mod] szerintem ez az de itt én sem találtam linket így Google, kíváncsiságból felraktam, de hiába vissza jelentkezek, az órához nem tud csatlakozni, azután töröltem is.

Üdvözlettel: bivaly

(#82) SztiviVander válasza james008bond (#78) üzenetére


SztiviVander
őstag

Bocs nem figyeltem hogy ez a 2es topikja. Innen lehet tölteni a friss verziókat.
-
bivalyos: az csak egy forum ahova belinkeltek az aktualis verziok gdrive meg yandex letolto linkjeit de mar eleg regota nem teszik. A 4.6 nem csoda h nem kapcsolodik, az meg nem is ismerte a gtr2-t.

[ Szerkesztve ]

(#83) bivalyos válasza SztiviVander (#82) üzenetére


bivalyos
tag

Szuper, ezzel a modolt appal, érdekes megy a hívó fél nevének kijelzés akkor is ha magyar nyelven van a telefon. Ami még érdekes hogy elég sok magyarul jelenik meg benne. De pl leválás figyelő itt sincs, de lenne SMS elutasítás, ami nekem nem működik.

Üdvözlettel: bivaly

(#84) SztiviVander válasza bivalyos (#83) üzenetére


SztiviVander
őstag

A leválás emlékeztető nem a mod menüben van hanem ahol a hívás, sms. app értesítéseket állítod, ott kell az egyébbel a teljes listát lenyitni és az utolsó az. Ha ott sincs akkor lehet hogy a gtr2-vel nem működik az a funkció és azért nem is jelenik meg.

(#85) bivalyos válasza SztiviVander (#84) üzenetére


bivalyos
tag

erre gondolsz? Mert itt nincs :/

Üdvözlettel: bivaly

(#86) SztiviVander válasza bivalyos (#85) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ó, hát ez elég foghíjas... Akkor ezek szerint gtr2-vel egyelőre ennyit tud. Pedig már gondolkodtam a kettesen :D De így pláne ráérek megvârni valami jó akciót amikor majd nem 77e lesz (tudom kínából olcsóbb de onnan nem veszek 20e-nel drágább dolgot).

(#87) bivalyos válasza SztiviVander (#86) üzenetére


bivalyos
tag

Én se kínából vettem, alzas lett a vége, de akkor ezek szerint itt lesz majd még több funkció idővel ahogy sejtem :)

Üdvözlettel: bivaly

(#88) SztiviVander válasza bivalyos (#87) üzenetére


SztiviVander
őstag

Gyári zeppel is csak ennyi van? Hol van akkor pl a hívás, esemény vagy az ébresztő beállítás?

[ Szerkesztve ]

(#89) bivalyos válasza SztiviVander (#88) üzenetére


bivalyos
tag

itt vannak, gyári zeppben is ezek vannak.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: bivaly

(#90) SztiviVander válasza bivalyos (#89) üzenetére


SztiviVander
őstag

Aha szóval enjoy fülön elérhetők a beállítások de a profil/eszköz alatt nem. Hát remélem ez csak valami elbszas amit majd javítanak és nem by design ilyen lesz az új módi.

(#91) q2w3


q2w3
senior tag

Sziasztok!

Én erőteljesen gondolkodom egy GTR2 vásárláson. Lehet már tudni valamit a GPS pontosságáról? A napokban vettem egy Samsung Galaxy Watch Active 2-t, viszont itt külön app kell ahhoz hogy a mellkaspántot rá tudjam kötni (+ a HR zone alert-hez is külön app kell), míg az amazfit termékeknél ez megvan ( előtte Pace-em volt, de az már nem bírja a gyűrődést annyira). Plusz a GTR2 nekem kicsit jobban néz ki, hosszabb az üzemideje és ha hasonlóan viselkedik mint a pace akkor nem is meríti a telefont annyira mint az Active 2.

Az active 2 oldalán van a jó GPS, spotify, egész pontos pulzusmérés, EKG, vérnyomás, illetve az üzenetekre és emailre történő válasz is.

Illetve az eu-s amazfit oldalról (eu.amazfit.com) 60k lenne ingyen szállítással az óra. A samsung 80 volt.

(#92) SztiviVander válasza q2w3 (#91) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nem tudom jól értettem e, de azert szolok hogy mellkaspantot csak az androidos pace/stratos szeriahoz tudsz parositani. Gtr es tarsaihoz nem.

(#93) q2w3 válasza SztiviVander (#92) üzenetére


q2w3
senior tag

Hoppá, ez nekem teljesen új info. Köszi, hogy ezt megosztottad. Én abban a hitben éltem, hogy a Stratos óta minden óra szoftvere támogatja. Hát ez elég felháborító, hogy még a régi öreg pace tudta, ezek a sokkal újabbak pedig nem...

(#94) Kutykurutty7 válasza q2w3 (#93) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

A Stratos vonallal akarta az Amazfit kiszolgálni a "komolyabb" sportolókat, a GTR-eknek pedig kb. az az előnye, hogy jól néznek ki. A GTS-t (bocs, akinek az van) meg nem is tudom, hogy mire szánták... ;]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#95) bivalyos


bivalyos
tag

Kérdés, nektek ha csak a zeppel van kapcsolat akkor is értesít?mert nekem nem, csak akkor ha a telefonnal is külön parositom, ez így normális?

Üdvözlettel: bivaly

(#96) bivalyos válasza bivalyos (#95) üzenetére


bivalyos
tag

Minden értesítés meg, csak a hívás nem így, persze zeppbe engedéjezve van, azaz ki kapcsolni se lehet.

Üdvözlettel: bivaly

(#97) Kispósi


Kispósi
aktív tag

Sziasztok ma jött meg a gts2, volt egy plusz útja mert elsőre behalt és nem reagált semmire, a szervízben meg már magára talált. De lényeg hogy most megy, ismerkedünk. Céges Iphone-nal használom, eddig egy dologgal nem boldogulok: a hívásfogadás. A párosításnál kidobja hogy {“message”: “Target not found”} aztán kinai krix-krax :D
Van akinek müködik almással? Nem vagyok egy nagy apple guru igy lehet a telon vmi beállítás kell még? Köszi!

(#98) Kispósi válasza Kispósi (#97) üzenetére


Kispósi
aktív tag

Rájöttem: az órán is párosítani kellett még manuálisan a beállítások / kapcsolatokból. A zeppből nem volt elég. Most viszont nem jelzi ki a hívófelet, csak is eretlen számot ír. Erre van megoldás?

(#99) Kispósi válasza Kispósi (#98) üzenetére


Kispósi
aktív tag

Bocs lejárt a szerk idő. Újrapárosítottam és most a híváskijelzés is ok. Minden probléma elhárult :C

(#100) veressjanos válasza Kispósi (#99) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Örülünk, hogy segíthettünk! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.