Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) marostagos


marostagos
lelkes újonc

Én azt vettem észre hogy először a régebbi verziójú zepp-appot telepítettem (magyaritott) minden jól működött,aztan frissitettem és attól fogva nem működött rendesen semmi úgy hogy töröltem és újra telepitettem a régebbi verziót azóta megint jó minden. (GTR2)

(#202) Lajcsika válasza marostagos (#152) üzenetére


Lajcsika
tag

Én nem találom sehol. Segítenél?

(#203) Totemgroup


Totemgroup
tag

Ma reggel megjött a Gtr2-re az 5.2.11.1 firmware frissítés. A leírás szerint csan energia gazdálkodási optimalizálás történt.

(#204) Lajcsika válasza Lajcsika (#202) üzenetére


Lajcsika
tag

Már megvan. GTS2-re is megjött a frissítés. Én az account hozzáadásnál várnám az Alexat leginkább.

(#205) marostagos válasza Lajcsika (#202) üzenetére


marostagos
lelkes újonc

[link] innen töltöttem le az 5.11.1 verz. És nem is fogom frissiteni.

(#206) nyikoláj


nyikoláj
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni
Az Amazfit GTS 2 óraszíja 20 vagy 22 mm-es?
Segítséget köszönöm!

(#207) Totemgroup válasza nyikoláj (#206) üzenetére


Totemgroup
tag

Elvileg a gts, gtr, gts2, Gtr2 is 22mm-es. Én is ilyet rendeltem gtr2-re és jó lett.

(#208) kenuba01 válasza nyikoláj (#206) üzenetére


kenuba01
tag

Most mértem meg a kezemen lévő GTS2 szíjszélességét...pontosan 20 mm.

(#209) nyikoláj válasza kenuba01 (#208) üzenetére


nyikoláj
tag

Köszönöm :)

(#210) veressjanos válasza kenuba01 (#208) üzenetére


veressjanos
aktív tag

Ne a szíjat mérd, hanem az órán a két luk távolságát. A GTR2 22 mm.

(#211) FuRiONight válasza nyikoláj (#206) üzenetére


FuRiONight
őstag

(#212) FuRiONight válasza FuRiONight (#211) üzenetére


FuRiONight
őstag

Hali!

Ma jött meg a GTS2e, amazface-t felraktam és teljesen végig is csinálja a folyamatot, de végül az oralapoknál nem jelennek meg a letoltöttek. Mi lehet a gond?

(#213) SztiviVander válasza FuRiONight (#212) üzenetére


SztiviVander
őstag

Hol kellene hogy megjelenjen?

(#214) FuRiONight válasza SztiviVander (#213) üzenetére


FuRiONight
őstag

A számlapok között nem?

(#215) SztiviVander válasza FuRiONight (#214) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ja hogy azt gondoltad letoltod es maris az oran van? Hat nem. Le van irva app leirasaba playen hogy hogyan mukodik. Ha kozvetlen orara szamlaptoltos app kell akkor az a notify & fitness.

(#216) MLA


MLA
tag

Sziasztok. Tegnap jött meg a GTS 2-m, egy Samsung Watch 3-at fog váltani (valószínűleg, még nem biztos) Amit nem említettek a cikkben, hogy a kijelző roppant sérülékeny. Tegnap délben vettem át, beállítgattam, aztán felraktam tölteni, majd este felvettem, hogy teszteltem az alvás monitorozást. És most reggel felfedeztem két apró karcot. Nem vészes, de mégis. Ennyire a régi Samsung Watch Active 2-m nem karcolodott, azon hónapokig nem volt fólia és semmi karc nem volt rajta. Pedig ott sem védi semmi a kijelzőt. Azért írom csak, hogy aki most akar venni, az rögtön vegyen hozzá fóliát is, ne járjon úgy mint én.

(#217) SztiviVander válasza MLA (#216) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nem tudom mit csinálsz alvás közben, de nekem a paplantól meg a párnától nem karcolódott még meg egyik órám se (bip, gtr, stratos, gtr 2e), sok éjszaka alatt se 

(#218) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Ez a zepp elég kuka, a notify-vel egyetemben. Az óra szép és jó, de ez az óralap mizéria kiakasztó. Ha manuál rakom fel az óralapokat, sehogyan sen tudom őket leszedni. :W

(#219) MLA válasza SztiviVander (#217) üzenetére


MLA
tag

Hát a Samuk nekem sem karcolódtak, ezért is írtam, hogy ez nagyon sérülékeny.
Más: Nincs valahol leírva magyarul, hogy hogyan kell használni az Amazface alkalmazást, mert nem boldogulok vele, pedig már egy csomó videót megnéztem :(

(#220) FuRiONight válasza MLA (#219) üzenetére


FuRiONight
őstag

Letoltöd a Notify for Amazfit és az Amazface-en kiválasztott óralapot az Notify-vel tudod telepíteni. Számlapot nem tudom hogy lehet törölni, hiába törlöm az alkalmazásból, valahogy nem szikronizálja össze. Azért nem egy Samsung Galaxy Watch..

[ Szerkesztve ]

(#221) SztiviVander válasza FuRiONight (#220) üzenetére


SztiviVander
őstag

Az oran tudod torolni, szamlap valtasnal felfele huzod a szamlapot es megjelenik a kuka ikon. Ez egy egyszeru OS, nem adnroid wear. Cserebe nem is merul le egy (ket) nap alatt mint a samsumg :)

(#222) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Be lehet állítani, hogy ne csak egy értesítés kapjak az órán, hanem a konkrét üzenetet pl. messenger vagy email címét esetleg?

(#223) kegabor33 válasza Totemgroup (#166) üzenetére


kegabor33
csendes tag

Szia! Segíts, kérlek. GTR2 e-m van.Beszédkapcsolat - érhető okból - nincs. Nem tudom közvetlenül beállítások menüből párosítani, mert nem is jelenik meg a listában választhatóként. Alkalmazáson keresztül felépül a kapcsolat, de sajnos bármit csinálok (USA régió/angol nyelv a telón/magyarított/orosz MOD/stb.) nem írja ki a hívó fél nevét. Bármi ötlet??? :F

(#224) farkas26 válasza kegabor33 (#223) üzenetére


farkas26
tag

Ha jól értem, akkor nem tudod a telefon Bluetooth-ján összepárosítani a telót az órával, próbáld meg az órán keresztül a párosítást.

"A jövő sem a régi"

(#225) kegabor33 válasza farkas26 (#224) üzenetére


kegabor33
csendes tag

Nagyon köszönöm a gyors választ.Az imént váratlanul megjelent a telón (POCO X3 NFC) a BT-eszközök listájában az Amazfit GTR 2e (csatlakozva), de ezt nem én generáltam (legalábbis nem tudatosan). A ZEPP telepítését követően scanneltem a QR-kódot, majd végigmentem a lépéseken. A telefon BT-menüjéből nem tudtam az órát külön "betallózni". Azért kérdezem, mert sajnos a hívó fél nevét/számát nem jelzi ki, bármit teszek. :O

(#226) farkas26 válasza kegabor33 (#225) üzenetére


farkas26
tag

Frissítve lett az óra? Bár én se találom a teló Bt listájában most az órámat :F ,(stratos 3)
De nekem nincsen értesítési probléma, ki írja mindig a hívó felet rendesen.

"A jövő sem a régi"

(#227) kegabor33 válasza farkas26 (#226) üzenetére


kegabor33
csendes tag

Ma hozta a GLS. Elvileg frissült a firmware és ZEPP-ből is próbáltam minden lehetséges verziót (GooglePlay original, magyarított legfrisebb, MOD-dolt orosz...) Az alkalmazások push-up üzenetei és az SMS-ek gond nélkül érkeznek, de hívó neve UNKNOWN, akármit csinálok. Lehet, h visszakerül a HONOR MagicWatch2. Igaz, ott a "beszéd-funkció" visz a sírba (kocsiban feszt az órára teszi a bejövő hívást a kihangosítószett helyett), de legalább a bejövő hívásnál tudom, h ki keres. Ez meg 14-napos visszamondással végzi... (hacsak nem találok ki vmit hamarosan)

(#228) farkas26 válasza kegabor33 (#227) üzenetére


farkas26
tag

Mi fiókot használsz?

"A jövő sem a régi"

(#229) kegabor33 válasza farkas26 (#228) üzenetére


kegabor33
csendes tag

Igen. Eddig gond nélkül.

(#230) Mano66 válasza kegabor33 (#225) üzenetére


Mano66
senior tag

Csak ha a telefon nyelve "English ,UK" és a Zepp is eredeti akkor fog egy telefon újra indítás után megjelenni a hívó neve.Másképp most még nem megy.Van még pár beállítás amit a Zepp-ben be kell kapcsolni,de azt írja is. "0" angol tudással is simán beállítottam.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#231) MLA válasza FuRiONight (#220) üzenetére


MLA
tag

Köszönöm :R

(#232) kamillo67 válasza Mano66 (#230) üzenetére


kamillo67
tag

Nem tudom :(
Igaz nekem GTR-em van(5.2.11 rom), de a megfelelő orosz appal (AeX 5.11.2 magyarítva) simán kiírja a hívó nevét. Nem kell semmit angolra állítani. :K

(#233) Mano66 válasza kamillo67 (#232) üzenetére


Mano66
senior tag

A Zepp 5.11.1-es Gidano volt fenn azzal még nem ment magyar nyelvi beállítással. Sima GTR vagy GTR 2 a tied az sem mindegy.Az enyém GTR 2.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#234) Mano66 válasza Mano66 (#233) üzenetére


Mano66
senior tag

A legújabb Zepp 5.11.3-es Gidano.Hu-val is próbáltam.A telefon nyelve magyarra állítva az óra ismeretlen számként jelzi a hívót.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#235) SztiviVander válasza Mano66 (#234) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ezek az engedélyek kellenek, nézd meg nálad is hozzafér e, főleg a telefon és a névjegyekhez. Gtr és gtr2 is kiirja a hívót a moddolt zepp-ekkel mint látod magyar nyelvre állított telfonnal.

(#236) Mano66 válasza SztiviVander (#235) üzenetére


Mano66
senior tag

Xiaomi Mi 10T + GTR 2. Minden engedély megadva, csak ha a telefon és a Zepp angol akkor írja ki a hívó fél nevét. Lehet valami beállítást nem találok.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#237) kamillo67 válasza Mano66 (#236) üzenetére


kamillo67
tag

Rosszul írtam nekem is GTR2-m van + Mi note 10 lite. De nem olvastad a lényeget, nem a Gidano-s Zepp ről volt szó, hanem az oroszról(amibe csak beleraktam magamnak a Gidano fordítását).
Azzall a moddal tutira müxik.

[ Szerkesztve ]

(#238) szmissz


szmissz
senior tag

Tudtok valami megoldást rá, hogy a teljes e-mail szövege olvasható legyen az órán?

A Mi Bandage appal ezt tudta simán egy nyamvadt Band 5 is, megvettem a GTR 2-t és olvashatom a nagy büdös semmit a 3x akkora kijelzőn. :W :W :W

Egyszerűen undorító egyébként, hogy szoftveresen mekkora putri ez az egész okosóra téma... a gyártók szarnak a támogatásra, csak ontják a hardvert és hozzá a félkész tákolt oprendszert. :(((

Orosz appot kell telepíteni, hogy a hívó felet ki tudja jelezni ez a szar... nevetséges.

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#239) Mano66 válasza kamillo67 (#237) üzenetére


Mano66
senior tag

Elkérhetném.Valahova felraknád.Vagy letöltési link és hogy kell a fordítást berakni?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#240) MLA válasza kamillo67 (#237) üzenetére


MLA
tag

Erre én is vevő lennék :C

(#241) 4de3 válasza kamillo67 (#237) üzenetére


4de3
friss újonc

Szia Érdekelne, ez hogy is néz ki...
Feltelepítve van mind a két app ? Zepp és az Orosz is ?
Hogyan szinkronizálod az adatokat , szívritmus, edzésprogramot stb....
Sok bugvan rajta ?

Magyarosítást miképp tetted fel ?

Egy kis részletezést nagyon megköszönnék, szeretnék venni páromnak de jobban örülne magyar nyelvű rendszernek és olyannak ami kiírja a hívófelet is..

(#242) Mano66 válasza 4de3 (#241) üzenetére


Mano66
senior tag

"kamillo67" Helyett válaszolok én. Nem kell mind a két apk. Csak az a orosz Zepp amibe "ő" berakta a magyar nyelvi fájlt. Nálam rendesen működik. A hívófelet szépen kiírja. Minden úgy működik mint az angol Zepp-ben csak tud magyarul.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#243) kamillo67


kamillo67
tag

Egy kis gondolat nem csak azoknak, akik mindenért csak elégedetlennek
(hát ez egy kicsit hosszúra sikeredett )

Valószínűleg a Xiaomi cégcsoportnak kis országunk vevői elenyésző eladást jelentenek, és a termékeik ezért nem támogatják a nyelvünket. Telefonok esetén persze más a helyzet, mivel az android verziók már régóta multi nyelvet támogatnak.
Van néhány mi-s cuccom: kamerák érzékelők, porszívó, stb. Mi Home se magyar eredetileg. Van azonban néhány lelkes ember, aki nekilátott a magyarításnak (Vagyula, Rajen, stb). Ami nem volt meg, vagy nem tetszett, azt megcsináltam maganak ( jó néhány apk-t fordítgattam magamnak). Az Amazon Alexa-ja sem támogatja a magyar nyelvet, pedig nem kínai a cucc :) , és még ragozhatnám tovább.
Ez a helyzet Zepp-el és elődjeivel is. Mivel már Gidano vette a fáradságot annak 6-8-0 ezer sornak a fordításán, nem álltam neki fordítgatni. Mivel ő a play verziót egészíti ki, az nem támogatja a hívó fél kijelzését magyar nyelvre állítva.(Továbbá van egy csomó magyartalan kifejezés, meg néhány nyelvi hiba is a fordításában, ha lesz időm, megcsinálom magamnak. Azonban nem fogom őt kritizálni, mert én tudom, hogy milyen nagy munkát végzett.)
Az oroszok... Létezik egy orosz fórum 4pda a neve. Ide nem olyan nehéz beregisztrálni, a google fordító nagy segítség. Már 12 éve vagyok ott tag. Nekem sok segítséget nyújtott ez a portál. Sok nagy koponya teszi ott közzé a munkáját: pl , javítja a gyári programok hiányosságait, vagy csinál egy óralap-szerkesztőt a sok "butának" pl.:a GTR2/GTS2 watch face editor-t és még sorolhatnám. :C
Így van ez Zepp-el is, orosz módosítások messze jobbak, mint a gyári. Azonban ezekben sincs magyar nyelv. Ezért én kivettem a Gidano féle apk-ból azt, és beleraktam az orosz módosítottba. Mivel a fordítás az ő munkája, azért nem raktam ide ki nyilvánosba.
Sajnos a Zepp önmagában még így is buta, ezért én használom mellette a „Notify for amazfit” apk-t . Én megvettem a pro verziót. Sok minden mellett simán olvashatom az összes email-t is az órán, ha akarom.
Én mielőtt megvettem a GTR2-t (GTR árában ,mert utánajártam, hol és mikor vegyem), heteken át gyűjtöttem az infókat a különböző fórumokról. Tudtam, hogy nagyjából mire számíthatok. És nem jön ki a számon, hogy ez milyen sz@r, mert ezt meg ezt sem tudja.
Az ilyeneknek azt mondanám: „Meglehet, hogy a hiba nem az ön készülékében van ” . Lehet kellett volna némi időt ráfordítani, hogy utánajárjon a dolgoknak. Általában egyszerűbb várni a sült galambot.(erre szoktam mondani: "egyéni szociális probléma"). :DD

Akiknek az óra nagyon is megfelel, azok is tudják, hogy messze nem tökéletes. Én újra megvenném.

Utolsó gondolatként: Megértem azokat is , akik azt szertnék, hogy sok tizezer forintért mindent tudjon az órájuk, mert ez alapvetően elvárható lenne. :K Azonban...

(#244) Mano66 válasza kamillo67 (#243) üzenetére


Mano66
senior tag

Teljes mértékben egyet értek veled.Vannak az órának korlátai,de nem 100-150 ezres kategória.Igaz van ott is olyan ami kevesebbet tud drágán.Én is olyan helyen vettem ahol ~45 ezer volt,de bőven megéri a 60-70 ezret.Van egy teszt a facebook-on ami jól kivesézi miért is éri meg az árát.A Zepp egy olyan program ami ha angol akkor is megérthető, jól beállítható.A telefont meg magyarul beállítottam és ment minden rendesen mikor áttértem angolra. Csak hab a tortán,hogy megkaptam tőled a magyarított Zepp-et. Meg az instrukciókat a további Zepp saját magyarításához.Még küzdök vele. Mondtad nem lesz egyszerű. Még nem adtam fel. Aki meg csak a sült galambot várja, na az így járt. Nem lesz az órával megelégedve soha.
Egy gondolat az orosz fórumhoz.Nem lehetne őket rávenni ha "gidano" engedi a magyar nyelvi fájlt már ők beraknák a verziójukba. Ez csak egy kosza ötlet.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#245) SztiviVander válasza Mano66 (#244) üzenetére


SztiviVander
őstag

Orosz forumra regisztracio helyett egyszerubb a telegram csatornajat követni az orosz zepp-nek, de ott pont azt irtak hogy vege a modddolt zeppnek. Aztan megis kidobtak az 5.11.2-t... Fene se erti oket.

(#246) szmissz válasza kamillo67 (#243) üzenetére


szmissz
senior tag

Mesélnél kicsit az email olvasásról? Hogyan működik? Fullban jön a teljes szöveg tényleg?

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#247) szmissz válasza szmissz (#246) üzenetére


szmissz
senior tag

Közben megvettem ezt a Notify for Zepp appot is... egyelőre ez a legjobb, valamit legalább már mutat az email tartalomból valóban. Persze TOTÁL random. Az egyik teszt emailemnek az első 10 sorát simán átugrotta és onnan tette be ami egy 1.-gyel kezdődő felsorolás része volt. :W :W :W :W :W Hát ez mi?! De most komolyan. Ki számít erre, hogyan és miért történik meg!?

Tényleg őrület ez a gányolás amit csinálni kell, hogy a használhatóságot, vagy inkább a hasznosságot alulról közelíteni lehessen. :(((

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#248) MLA


MLA
tag

Na ma reggel majdnem kalapács alá került a drága. És nem képletesen. Rezeg az óra, nézem Viber hívás a párom nevével. Ennek két szépség hibája van. A párom ott volt mellettem, és nem volt a kezében a telefon, de ami még jobb, nincs is Viber a telefonján. És folyamatosan, egymás után a Viber hívás értesítések. Egyszerűen nem lehetett vele mit csinálni. Már kínomban kikapcsoltam a párom telefonját. Az órát nem lehetett kikapcsolni, mert folyamatosan jelzett, és közben semmi más parancsra nem reagált. Végül cca. 30 értesítés után jött egy email értesítés, és akkor engedte az óra kikapcsolni magát. A telefonomon semmi nyoma a hívásoknak. Szerintetek ez mi volt? Már arra is gondoltam, hogy vírusos volt az orosz Zepp, de a telefonon nem látok anomáliát. Szerintetek?

(#249) fecs


fecs
senior tag

Sziasztok!
Van a családban egy új GTS 2e. Elég furcsán viselkedik.
Nagyon lassan tölt fel. 4-5 óra és meg is kell szakítani a folyamatot, hogy elérje a 100%-ot.
Lemerülés viszont nagyon gyors, nem kellett neki 48 óra. Talán 36 óra alatt 0-ra merült. Ez még talán módosítható, ha változtatunk a használati szokásokon.
A nagyobbik baj viszont, hogy a kijelzője állandóan minimum fényerőre kapcsol. Gyakorlatilag olvashatatlan. Hiába van maxon a fényerő, olyan mintha bekapcsolna valami energiatakarékos mód. A beállított óralap felett megjelenik egy másik, ami nem felhasználói beállítás eredménye.
Zepp önállóan, Notify for Zepp vele, nélküle nem orvosolja a problémát. Ezekben semmi beállítást nem találok, ami előidézhetné.
Gyári visszaállítás volt, nem segített.
Szerintetek?

Pixel 6a

(#250) SztiviVander válasza fecs (#249) üzenetére


SztiviVander
őstag

Az jó eséllyel akku hibás. Vidd vissza, csere. Ha kínából van akkor cumi, akkor ezt tanulópénznek hívják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.