Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) SztiviVander válasza glugi (#342) üzenetére


SztiviVander
őstag

Akkor miért nem gts2e-t vettél? Abban nincs ez a bohóckodâs funkció (óráról telefonálás) cserébe tovább bírja az aksi, Legalabbis gtr2 és gtr2e között dupla akku idő van utóbbi javára.

(#352) glugi válasza SztiviVander (#351) üzenetére


glugi
aktív tag

Röviden: mert ezt a terméket akartam megvenni. Gondolom ez világos.

Hosszabban: mert nem gondoltam, hogy a notification ennyire más lenne az egyes dzsunka szarok esetén (a már említett minihez, band-hez képest). Azt tudtam, hogy nem jelzi ki a hívó nevét, de azt sajnos nem, hogy párosítás nélkül nincs notification (vö. SMS). Ez előzetesen nem jött át, ennyiben magamnak is köszönhetem.
Ami amúgy, lássuk be, egy vicc ezen az áron, hiszen pl. az SMS-t is tudja jelezni és tadaam, mutatja a küldő nevét is. A Mini pl. ezt a gondomat simán meg tudja ugrani a Zepp alkalmazással, a Band (4-es) pedig Mi Fit és Zapp esetén is hibátlan ebben.
Nyilván ez legyen a legnagyobb bajom, de ennyi pénzért azért ez egy minimum elvárás lenne 2020/21 környékén - még mindig a sima, mezei notification opcióról beszélek, nem érdekel a telefonálás.

Ami pedig a mókolást illeti: igen, fel lehet tenni ilyen-olyan verziókat, de sokszor elfelejtitek, a célközönség nem fog fórumot bújni, hogy ilyen módon oldja meg a problémát. Ennek out of the box kellene működnie, illetve jogos elvárás a gyártó felé. De ehhez még nem sikerült felnőni nekik.

(#353) retesz147 válasza farkas26 (#350) üzenetére


retesz147
addikt

Be volt, most kikapcsoltam. Teszt jön. Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#354) Mano66


Mano66
senior tag

Akinél nem megy az időjárás kijelzés.Próbálják átállítani a telefonon a régiót "Svájc"-ra. Mind a 3 "kamillo67" által feltett Zepp-el ment nálam.
Egy beállítási anomáliára nem jöttem még rá.Az óra sokszor kiírja,hogy "Nofity alkalmazás : Az üzenetek megtekintéséhet engedélyezze megjelenítést vagy megnézheti a telefonon." Közben egy csomó üzenet megjelenik és a teszt szöveg is az app-on keresztül az órán kiíródik.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#355) saril válasza Mano66 (#354) üzenetére


saril
senior tag

és azt hol lehet megtenni?

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#356) havri1 válasza saril (#355) üzenetére


havri1
félisten

Zepp alkalmazás, időjárás, és ott város, régió

havri

(#357) saril válasza havri1 (#356) üzenetére


saril
senior tag

felhőcskére ami az időjárás rányomok, ott nekem csak várost lehet beállítani, még mindig nem értem hol van a beállítás

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#358) havri1 válasza saril (#357) üzenetére


havri1
félisten

Arról van szó szerintem (bár nem vágom, engem Svájc időjárása nem érdekel :DD) . Vagy a miui régiót, de nem az zavar be. Nálam magyar régió a miui, magyar város az időjárás, és lekeri.

[ Szerkesztve ]

havri

(#359) saril válasza havri1 (#358) üzenetére


saril
senior tag

ott az aktuális város időjárását miért jó ha átállítom svájcra és az ottani átlaghőmérsékletet látom???

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#360) havri1 válasza saril (#359) üzenetére


havri1
félisten

Ezt írtam én is, engem nem érdekel Svájc. Telefon régiót válts. Nem enkkeszem, hogy zepp első beállításkor kellett e régiót állítani. Xiaomi appokban lehet, kell is, de később lehet állítani. Mást nem találok. De mondom, nekem működik.

havri

(#361) szmissz


szmissz
senior tag

Hiába menne az időjárás kiírás, a Zeppben lévő szolgáltató egy szar. Semmi köze a valósághoz, 5-10 fokos eltérések is simán voltak amikor próbáltam és időképpel hasonlítottam.

Az orosz hekkeltben kiválasztható a yandex és a foreca is. Na azoknál sokkal jobban stimmelnek a dolgok. Most időkép szerint nálam 16 fok van, Yandex szerint meg 17, szal ez így frankó.

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#362) Mano66


Mano66
senior tag

A telefonon a "Beállítások, További beállítások, Régió". Ha itt "Svájc" akkor az óra is mutatja rendesen az időjárás adatokat.Ja és nem a Svájci időt mutatja ha nem ahol lakom azt. Ha "Magyar" volt beállítva nálam nem jött semmi az órán. A telefonon meg csak a Budapesti időt látta.

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#363) saril válasza Mano66 (#362) üzenetére


saril
senior tag

samsung telefonokon ilyen nincs, nekem s20+ van, azon nem találok ilyet, csak a nyelvet lehetne átállítani..

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#364) patakidr válasza SztiviVander (#92) üzenetére


patakidr
aktív tag

Basszus, ez most szíven ütött. Pénteken vettem a MM-ban egy GTR2-t, s majd futáshoz is szeretném használni, de eszembe sem jutott, hogy nem tudom a Polar mellkaspánthoz csatolni :(

(#365) SztiviVander válasza patakidr (#364) üzenetére


SztiviVander
őstag

Pedig ez nem evidencia. A stratos a sport óra, a GTxx meg a mindennapi használatra (és alvás közbeni hordásra) is kényelmes óra alapvető sport funkciókkal.

(#366) havri1


havri1
félisten

Régen, amazfit órákhoz voltak marha jó, telepíthető apk számlapok. Marek Zima pl.
Keresgettem, de csak sima ultra szarokat találtam. Tálált esetleg valaki valami jót? Gyárit imádom, csak picit kevés infó jön át az alappal, a többi szerintem ultra gáz.

havri

(#367) Lajcsika válasza havri1 (#366) üzenetére


Lajcsika
tag

AmazFaces app.

(#368) havri1 válasza Lajcsika (#367) üzenetére


havri1
félisten

Nekem a gtr2-t nem ajánlja fel. Melyikkel kompatibilis?

havri

(#369) Lajcsika válasza havri1 (#368) üzenetére


Lajcsika
tag

Lapozgass tovább és ott lesz a GTR is és utána kidob egy ugyanilyen panelt csak a GTR különböző típusaival.

(#370) havri1


havri1
félisten

Jött update az órára (gtr2), ami azért fura, mert a módosított orosz zepp van fent, és mobilneten vagyok, és nem is frissült az app. :DD

havri

(#371) homann75 válasza Mano66 (#354) üzenetére


homann75
csendes újonc

Szia! A Notify for Amazfit& Zepp alkalmazás ír olyat, amit a második részben írtál. Minden alkalmazásnál belépve kell engedélyezni a megjelenítést.

(#372) homann75


homann75
csendes újonc

Tovább teszteltem. (GTR 2e)
Legújabb modolt AEX orosz appal nálam jó az időjárás és az üzenetek is rendben voltak.
A hívószámot viszont hol kiírta, hol nem.
Mellé raktam a Notify for Amazfit & Zepp alkalmazást, amit alap beállításokkal használok az üzenetek-, telefonnaptár-, hívószám-, Voip hívások- kijelzésére. (Ugyanezek a másikban kikapcsolásra kerültek.)
Eddig tökéletesen működik. :C
Visszavettem a pulzusmérést 30 percre. Stresszszint mérés maradt automata, heti két futás/edzés, Always On kijelző smart beállítással (erről nem szeretnék lemondani, pedig sejtésem szerint ez fogyasztja a legtöbbet). Ébresztő nem minden nap, de használva. Párszor pulzus és SpO2 mérés. Így kb. 4-6 napot tudok kihozni üzemidőben az órából. ;)

Annyi észrevételem van még, hogy a notify hívásoknál képes lenémítani a telefont, amire még nem találtam megoldást, beállítást. :(

(#373) Mano66 válasza homann75 (#371) üzenetére


Mano66
senior tag

Igen tudom. Minden engedély megadva. Még is kiírja.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#374) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Feleségemnek vettem egy GTS2őt, mert az előző GTS1ese nem tudta a BT hívást és kisgyerek mellett nem mindig van a telefon a keze ügyében.
2 problémánk jelentkezett eddig a teszt 5 nap alatt.
A BT hívás ha fent az óra a kézen nagyon recseg.. ilyen fehér zaj szerű mellék hangja van a hívásnak, néha alig érteni a másik félt. A mikrofonnal nem volt probléma. Próbáltam nem csutka hangerőn nyomatni az órát, de az se igazán segített. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalat? Kifogtunk egy hibás készüléket vagy ez általános ezeknél??

A másik, hogy ha telefonon vesszük fel a hívást nem tudjuk áttenni azt az órára, hiába van a BT eszközként rendesen párosítva és a "kimeneti hangeszköznél" is ott van az óra de rákattintás után nem csinál semmi. Kihangosító/beszédhangszóró között simán lehet váltogatni.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#375) kamillo67


kamillo67
tag

Végre az új rommal működik az alexa az óráról(GTR2) :N

[ Szerkesztve ]

(#376) youngboy


youngboy
senior tag

Sziasztok!

GTR2e-m van, de megkérdezem itt is, hátha segíteni tud valaki,

Van egy gondom, amit nem tudok megoldani, pedig nagyrészt ezért vettem az órát.
Céges telefonon (Samsung) munkaprofil alatti alkalmazásokat nem látja a ZEPP és értesítéseket sem tudok így beállítani hozzájuk. Így nem jelez az óra az ilyan alkalmazásokra.
ZEPP személyes profilba van telepítve, mert csak oda tudom.

Van bárkinek ötlete, hogy megoldható-e valahogy ez?

Köszi.

(#377) Lajcsika válasza kamillo67 (#375) üzenetére


Lajcsika
tag

Én is ezt vártam már, nekem GTS2 van. Azért nem lenne baj, ha beszélne is nem csak kiírná amit kérdezek. A smart home dolgokat szépen végrehajtja legalább.

(#378) Pipi75 válasza homann75 (#372) üzenetére


Pipi75
tag

Szia,
az órám még új és a Zepp alkalmazás is.A pulzusmérést hol lehet állítani 30 percre?

(#379) HUNited


HUNited
senior tag

Sziasztok!

Ha jól értem, a GTR 2 és GTS 2 modellek között funkcióban és árban nincs különbség, azonban a GTR 2 több mint dupla akkora akkuval rendelkezik, mint a társa?

Milyen üzemideje van ezeknek az óráknak, mondjuk egy BIP S-hez képest (jelenleg azt használok)? Folyamatos pulzusmérés, GPS-t a telefonról használom leginkább, viszonylag sokat mozgok.

Illetve a Classic és a Sport változatok semmi másban nem térnek el, csak az egyik bőr szíjas, a másik meg szilikon? Ha ez így van, akkor hogy lehet drágább a szilikonos mint a bőr? Vagy az valami gagyi műbőr?

Olvastam még az e jelű változatokról is. A testhőmérséklet mérés nem tűnik túl hasznos infónak, azt viszont nem értem hogy mit jelent hogy kihagyták belőle a WiFi modemet. Nem igazán értem, mire kell egy órába a WiFi modem? Ezt leszámítva tényleg azonos a "nagytesókkal"?

Köszönöm a válaszokat :)

(#380) havri1 válasza HUNited (#379) üzenetére


havri1
félisten

Árban elég nagy különbség volt, több mint 10e szerintem. (GTS olcsóbb). Én 60-ért vettem a gtr2 classicot, akkor 4xe volt a gts2. Most 49e -ért bitang jó vétel a mismartban. A GTS itt rohadt drága..
A classic bőr szíj, és rozsdamentes acél tokozás, nem fekete aluminium. kvázi elegáns vs sportos. És a classic kint majdnem 5-10e drágább a sporthoz képest. Itthon hivatalosan a xiaomiban egy árban van.
Üzemidő? 58%-on van a gtr2 most nálam, 91%-ról indult, 3 és fél napja töltöttem. Minden be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

havri

(#381) HUNited válasza havri1 (#380) üzenetére


HUNited
senior tag

Köszi.

Az e jelű változat van még nagyon jó árban, és ha az eltérés tényleg csak annyi, hogy nem wifin töltöd rá a zenét (hanem hogyan?), cserébe 2x annyi az üzemidő, akkor az best buy.

Valaki talán majd ír azzal kapcsolatban is véleményt.

A Bip S nagyon gyorsan merül mostanában, konkrétan 100%-ról 8%-ra 16-17 nap alatt megy le (a sima Bip-em lassabban merült, ott 35-40 napokat is elment eleinte)

A Sima GTR2 ha jól értem nagyjából 10 napot megy akkor el, vagy annyit sem?

(#382) havri1 válasza HUNited (#381) üzenetére


havri1
félisten

Elvben igen. De biztosan függ az üzenetek/hívások számától is.
Az e nem tud hívást fogadni, ezzel számolj, illetve a számlapon kevesebb fix jelzés van körbe, talán csak az 5p-eket jelöli a fix festés. Meg nem tud véroxigént mérni.
Viszont annak jobb a simához képest az üzemidő. Wifit sosem használtam egyik órán sem, nem látom értelmét egyszerűen :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#383) HUNited válasza HUNited (#381) üzenetére


HUNited
senior tag

Nos szerintem az itt található leírás (Prohardver, https://mobilarena.hu/hir/bemutatkozott_az_amazfit_gts_2e_es_gtr_2e.html) baromira nem pontos (Nagyjából minden maradt a régi mindkét esetben, csak kivették a WiFi modemet a jobb üzemidő érdekében, plusz kaptak egy hőmérséklet-szenzort.). Elvileg sokkal kevesebbet tud az e változat:

- 2,5d üveg kijelző
- gyengébb minőségű alu váz az acél helyett
- nincs benne kihangosító funkció
- nem lehet rá zenét tenni saját lejátszásra

(#384) havri1 válasza HUNited (#383) üzenetére


havri1
félisten

Sajnos ez így van, nagyon pontatlan.
De a gyári oldalon meg írja a véroxigént az e-re is, úgyhogy passz..E tulajok szólaljatok meg :)

Szerk. Tudja a véroxigént az e is, nem tudom miért kevertem, elnézést.

[ Szerkesztve ]

havri

(#385) SztiviVander válasza HUNited (#383) üzenetére


SztiviVander
őstag

-igen, nincs annyira lekerekitve a kijelző széle. nagyítóval biztos látod is.
- a gtr2 sport pont ugyanolyan "gyenge" alu, csak a gtr2 classic acel. ahogy volt ez a sima gtr-nel is
- biztos sokan akarnak órába beszélni és kalap szar minőségben hallani a másikat, hajrá.
- hát ez is biztos van akinek baromi fontos feature
Két funkcióval tud kevesebbet, ennyivel olcsóbb is kb. Nekem pl ez a két soha nem használt funkció egy büdös petak plusz pénzt se érne.

(#386) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Joy napokon vettem gyári amazfit oldalról 2 GTS2őt. Egyiknek recseg a hivaskor a hangszórója a másiknak nem szól a mikrofonja.
Belenyultam vagy tényleg ennyire szarok ezek? BT hivas pedig max 5Mre működik a telefontol utána elveszti a kapcsolatot.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#387) Pipi75 válasza havri1 (#384) üzenetére


Pipi75
tag

Szia,
GTS2e tud véroxigén szintet mérni.

(#388) HUNited válasza kicsi kecske (#386) üzenetére


HUNited
senior tag

Melyik a gyári amazfit oldal, ahol a magyar Joy napos sztori működik?

(#389) szmissz válasza SztiviVander (#385) üzenetére


szmissz
senior tag

Rendszeresen beszélek az órába és döbbenetesen jó a hangminősége a mikrofonnak. Soha senki nem jelezte, hogy valami gond van, illetve nyilván teszteltem saját magam is mindkét oldalon.

Még motoron is működött 2x is, hogy pont piros lámpánál voltam amikor bejött a hívás és pont tudtam annyit beszélni amit kellett és szintén hallott is a másik, pedig Bp körút csúcsforgalom zaja volt a háttér.

A probléma az általános megbízhatatlan szutyokság szokás szerint: teljesen random módon, egyszer csak nem működik a hívás felvétel. Meg tudom nyomni a gombot, felépül a vonal, de egyik fél se hallja a másikat. Ilyenkor rohanok keresni a telefont, hogy át tudjam venni... :W Ilyenkor óra reboot és megint megy pár napig.

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#390) kicsi kecske válasza HUNited (#388) üzenetére


kicsi kecske
tag

amazfitstore.hu - magyar xiaomi oldal irányított át arra az oldalra. Volt rá 15% kedvezmény így a GTS2őt cca 46ér tudtam megvenni.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#391) HUNited válasza SztiviVander (#385) üzenetére


HUNited
senior tag

Köszönöm a válaszod. A lényeget, legalábbis az én szempontomból, azaz hogy meddig bírja az óra, meg tudnád írni?

Valóban kétszer annyi ideig bírja, mint a drágább változat? De legalábbis jelentősen tovább?

Az hogy a lenti extra tudás kinek fontos, és kinek mennyi pénzt ér meg, úgy gondolom nem a mi dolgunk eldönteni (engem sem hatnak meg, mielőtt azt hinnéd hogy nem tudok élni wifin áttölthető MP3-ak nélkül :) ) . Való igaz, hogy 12-13 ezer különbség van a két változat között, de akkor ennyi erővel meg a mostani Bip-S modellem a maga 20 ezer körüli árával még mindig bestbuy (bár már nem kapható úgy tudom).

(#392) HUNited válasza kicsi kecske (#390) üzenetére


HUNited
senior tag

Ja igen ismerem, jelenleg kb náluk a legdrágább az összes modell, szóval nincs Joy napok úgy tűnik (nem igazán tudom mi az, csak sejtésem van róla)

(#393) homann75 válasza havri1 (#384) üzenetére


homann75
csendes újonc

GTR 2e is tudja a Véroxigénszint (SpO2) mérést.
- fekete alu váz
- nincs zenefeltöltés / mobilon elindított zenét irányítja a Zenelejátszó
- nincs BT hívás funkció viszont tudja az óraappok hangirányítását.
- 2,5d Gorilla glass üveg (Bár mindre javasolt valami fólia vagy védő, főleg sport esetén)

Időjárás, üzenetek kezelése tökéletes az eredeti AeX mod 5.12.2a alkalmazással.

Külső (3rd) alkalmazással (Notify for Amazfit & Zepp)
- Hívószám- Voip hívások kijelzése
- Telefon naptár szinkronizálás (naptár-event)
stb.

Akku időt eddig csak bekapcsolt Always On funkcióval teszteltem, ami 4-6 napot hozott.

[ Szerkesztve ]

(#394) HUNited válasza homann75 (#393) üzenetére


HUNited
senior tag

4-6 nap???

(#395) saril válasza HUNited (#394) üzenetére


saril
senior tag

igen, mi ebben olyan meglepő? ha használod a funkciókat, akkor nem a laboratóriumi körélmények között mért akku időt fogod kapni...

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#396) havri1 válasza saril (#395) üzenetére


havri1
félisten

Nekem minden be van kapcsolva. Sport, GPS nincs, nem használom.
Ja és ez nem 100%- ról indult, csak 9x, mert valamit baszakodtam a gépen, és akkor töltött rá.

havri

(#397) HUNited


HUNited
senior tag

Hogy kell érteni ezt az Always on funkciót?
A bipnek mindig látszik a számlapja halványan, és ha felemelem a kezem akkor bekapcsol a háttérvilágítás.

Itt tök sötét az óra, ha nem emeled fel a kezed vagy nyomsz gombot?

(#398) havri1 válasza HUNited (#397) üzenetére


havri1
félisten

Itt kell bekapcsolni.
Nálam működik.

havri

(#399) HUNited válasza havri1 (#398) üzenetére


HUNited
senior tag

ezt értem. Akkor másként kérdezem. Ha az always on display off, akkor tök sötét a képernyő?

(#400) havri1 válasza HUNited (#399) üzenetére


havri1
félisten

Ha off, akkor igen. Ha on, tehát működik, akkor a 3 kiválasztott kép jelenik meg.
Nekem nem jön be, így nem használom. Tökéletesen működik csikló mozdulatra. Nagyon ritkán nem, akkor megrázom, és világít. Lehet érzékenységet állítani, de akkor sok fals villanás van.

[ Szerkesztve ]

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.