Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) salapp válasza Csien18 (#597) üzenetére


salapp
addikt

Totál megértelek. Természetesen a fact. resetet is ráküldtem, semmi értelme. Küldd vissza, ha fontos a GPS, mert egyenként fogod tépni a hajad és csak "ennyi pénzért mit vártál" válaszokkal leszel gazdagabb. Tényleg ilyen jó a Stratos GPS-e? Megnézem, az milyen. Van abban is véroxigén-szint mérés? Mert nekem meg az alvásfigyelő, légzésfigyelő is fontos, fontosabb a GPS-nél.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#602) SztiviVander válasza Csien18 (#597) üzenetére


SztiviVander
őstag

Sportolásra sportora (stratos), ahogy futashoz sem divatcipot veszel. Gondolom. Amugy mivel apgs adatok csak a zepp appba toltodnek nem az orara, igy adja. magat hogy a telo+zepp (es olyankor csak az) parossal. gyorsabb a gps pozicio fogas es stabilabb is.

(#603) Csien18 válasza SztiviVander (#602) üzenetére


Csien18
újonc

Értelek, csak akkor miért AMAZFIT GTR 2 Sport Edition néven fut ? Legalábbis az amit én vettem... De majd akkor kipróbálom a futást is telefonnal együtt, és megpróbálok így élni vele, ha nem tudom eladni. Mert akkor ez nem szoftveres hiba, így tökmindegy milyen frissítés jön rá gondolom.

(#604) salapp válasza SztiviVander (#602) üzenetére


salapp
addikt

Nekem annyira megtetszett ez a GTR 2e, hogy a GPS bug ellenére megtartom. Inkább elviselem, hogy nem jelzi a hívó felet, de nem teszek rá más szoftvert, hátha úgy megúszom a bootloop halált.
Viszont most felcsigáztatok, lehet, beszerzek a túrázáshoz egy Pace 2 Stratost, lehetőleg a zafír üvegest, biztos lesz HA-n újra (épp most jegelt egyet egy eladó)

Ja, amúgy azt is kipróbáltam, hogy telón adatforgalom be, ami nagyjából mindig úgy van, óra BT kapcsolatban a telefonnal és úgy is eldobálta. Azt gondoltam, elég segítséget kap az óra a telefontól, hogy a torony adatokkal kiegészítse a béna GPS-ét.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#605) Csien18 válasza salapp (#604) üzenetére


Csien18
újonc

Nekem a hívásfél kijelzést megoldotta a "ruszki" Zepp, az azóta jó.
A Stratos meg nem véletlenül kerül majdnem ugyanannyiba mint 3 éve. Az egy nagyon jól sikerült óra volt, csak elcsábultam a csillivilli és szebb GTR-nek. Hiba volt, mert igazából csak sportra használtam azt is.

Én látok rációt ebben a telefon+óra GPS-ben, mert tekerni voltam már vele 600+ km-t nulla jelvesztéssel, de futásnál 10 méter után eldobja a jelet, ugyanazon az útvonalon. És mondom, tekerni telefonnal együtt szoktam menni, futni pedig anélkül. De holnap kipróbálom.

(#606) eron009


eron009
tag

Én 1.generációs Amazfit Bip-et cseréltem le egy GTR 2E-re. Azt vártam el a gtr-től is amit a bip is tudott, azaz jó üzemidő (ez nálam legalább 10 nap), valamilyen always on és jó gps.
Hát eddig 3-ból 1.5 :)
Üzemidő renben van, always on végülis van, bár zavaró, hogy edzés közben nem írja ki az edzés adatokat :(
A GPS az szörnyű valahogy. Eldobálja a jelet szabad ég alatt, vidéki kisvárosban is, kb 1 perc míg jelet talál és pontatlan. 4,4 km-es futásba a kiugrások hozzáadtak 500métert.
Amit észrevettem, hogy minél lassabban futok, annál pontatlanabb a gps. Sétálva a legrosszabb, futva kicsit jobb, bicózva egész oké. Ma elindítottam egy kinti kerékpározást, és kocsiba ültem 50-110km/órás tempó és tökéletesen mért (najó egyszer megszakadt de akkor legalább nem mért random dolgokat csak kihagyta azt a kis szakaszt).
Kipróbáltam egy helyben ülve is szabad ég alatt a kertben, a gps bejárta az egész udvart 10 perc alatt. Ezt szerintem szoftveresen lehetne javítani.
Tetszene az óra de a GPS miatt nagyon gondolkodom, hogy visszaküldöm, ha találok valami alternatívát (talán stratos 3?)
Értem hogy "olcsó" okosóra, de nekem a bip tökéletes volt, ha nem ázik be akkor le se cserélem :( . Kékesen erdőben túrázva is talált jelet és pontosan mért. Ennyivel rosszabb ebben a gps? Vagy ennyivel többet árnyékol az alu/rozsdamentes acél ház?

(#607) salapp válasza Csien18 (#605) üzenetére


salapp
addikt

Közben írtátok, hogy a Bip milyen jó volt, beépített GPS-el. Erre mondom, hát drága feleségemnek eddig az volt, most kapta a GTS 2 mini-t. Szóval nekem akkor a túrákhoz jó lesz az, és meg is van oldva. Bár most tiszta felhős (Budaörs), és a GTR 2e most még a házban is megtalálta kb. hat másodperc alatt a jelet. Fene se érti...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#608) OPiiPO válasza Csien18 (#603) üzenetére


OPiiPO
addikt

hogy a marketing mi alapján választ nevet mi sose fogjuk megérteni :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#609) SztiviVander válasza Csien18 (#603) üzenetére


SztiviVander
őstag

Az csak a kinézetre vonatkozik, belül tökugyanaz mint a nem sport edition :D
Egyébként ez az agps a gtr-nel kezdődött, eleinte irta az ora (mint a bipnel) hogy agps frissites. Aztan egyszer csak feltunt hogy de reg nem lattam az oran de jee a zepp bizony irja hogy frissit. Valamelyik fw-el mar annal megszuntettek ezt hogy magan az oran legyen. Mind a sima gtr mind a gtr2e-m olyan hogy mivel notifyt hasznalok regota onalloan, azzal egyik se hajlando tiz perc alatt se pozicionalni a teraszon. Ha kiolvasztom a zeppet es az is fut akkor 5bol 3x befogjak a holsldakat, ha kilepek a notifybol akkor 5bol 5x 30-45mp alatt megvan a pozicio. En erre alapozom azt a velemenyem hogy bar konkretan nem irjak de a gps-hez kell a zepp es a telefon. Az mar egy masik lap. hogy az alu hazban levo gyenge vevo es gyenge amtenna miatt milyen gyakran dobalja el. Igen, a bip muanyag haza azert sokat segit, nem veletlenul nem fem dobozba teszik a belso antennas gps vevoket sem. Telefonnal ugy ahogy megoldjak az antenna kerdest a. keretben, oranal a meretei miatt ez kicsit nehezebb. Mellesleg a stratos 2s-emre meg mindig megy kozvetlenul az agps es az telefon nelkul is pikkpakk talal stabil jelet. Nem hasrautve mondom hogy sportra sportora. Marmint valodi, nem olyan ami csak a neveben az :D De en pl. a stratosban keptelen vagyok aludni vagy akar csak egesz nap hordani. Nagy, nehez es szurkuletbe mar semmit nem latni hattevilagitas (ami szinten eleg tré) nelkul a reflektiv kijelzon. De valamiért valamit. Kompromisszumok meg a 250+ kategorias garminnal is vannak.

(#610) salapp válasza SztiviVander (#609) üzenetére


salapp
addikt

Én már elfogadtam ezt. A GTR 2e-nek gyönyörű kijelzője van, bármikor jó ránézni, és a GPS-en kívül számomra mindent tud, úgy, ahogy elképzeltem. A BIP meg emlékszem, hogy pofátlanul sokáig bírja egy töltéssel, viszont lényegesen rosszabb a képernyő-élmény. De a kettőből mindenre lesz megoldás.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#611) Csien18


Csien18
újonc

Tegnapi tekerés. Telefonnal, nulla jel eldobás, és a Strava-Zepp közt is minimális különbség.
Holnap futni is telefonnal megyek, de most már egyre valószínűbb, hogy kell hozzá a telefon.
Akkor így "élünk együtt" a továbbiakban :N

[ Szerkesztve ]

(#612) salapp válasza Csien18 (#611) üzenetére


salapp
addikt

És akkor a telefonon nincs GPS vétel, csak annyi, hogy van bekapcsolt adatforgalom és Bluetooth kapcsolat az órával?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#613) Csien18 válasza salapp (#612) üzenetére


Csien18
újonc

Igen, csak ennyi, hogy össze van kapcsolva bluetooth-al. Telefonon soha nem szoktam GPS-t kapcsolni

(#614) salapp válasza Csien18 (#613) üzenetére


salapp
addikt

Akkor ezért lehet, hogy ma nekem is behozta még zárt térben is a GPS-t tíz másodpercen belül. Ugyanis a BT be volt kapcsolva.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#615) HUNited


HUNited
senior tag

A Notify For Amazfit továbbra sem a szívem csücske.

Kitörölte az óráról az alvásadataimat. Notifyben megvan, Zepp-ben meg csak éjjel háromnegyed négytől.

Meg a pulzusadatokba is belenyúlkált, Zeppből hiányoznak részek.

Hogy a fenébe kell ezt a vackot beállítani, hogy ne nyúlkáljon az órához? töltse le az adatot de hagyja rajta, hogy a gyári app is tudja letölteni...

Úgy van elvileg beállítva hogy gyári app mellett fut.

Baromira nem értem, miért szívat, és fáj a szívem a MiBandage appért, ami tökéletes volt a BIP-en és BIP-S-en.

De az is gáz, hogy a Zepp nem képes normálisan (értsd tartalmával) megjeleníteni az értesítéseket, és kiírni hogy ki hív... (értesítések engedélyezve, kilakatolva, akkuoptimalizálás kikapcsolva), még jó hogy Xiaomi termék a teló is meg az óra is.

[ Szerkesztve ]

(#616) kenuba01 válasza HUNited (#615) üzenetére


kenuba01
tag

Ugyanezt csinálta nekem is.
A zepptől megváltam csak notify for amazfit megy. Viszont a notify önálló működéséhez kell a zepp, login név jelszó párosa hogy önállóan is működjön. Valószínű összeakad a két app és a notifiy leszívja időnként az adatokat az óráról és ezt a zepp már nem látja. Nekem 2x volt ezek miatt factory reset, az óra is meggajdult. Ezért írtam, hogy egy gyári normális app nincs az órához.

(#617) SztiviVander válasza HUNited (#615) üzenetére


SztiviVander
őstag

Ha egyszerre két app kezeli ugyanazokat az adatokat akkor nem csoda. Mindkettő le akarja tölteni róla, egyszer egyik az erősebb kutya máskor a másik. Plusz az ora is jobban merül.

(#618) havri1


havri1
félisten

Hivatalosan is magyar nyelvű már a zepp, és a hívószám kijelzésélt is orvosolták. Hát nem tudom, még nem cserélem le :DD

havri

(#619) salapp válasza havri1 (#618) üzenetére


salapp
addikt

Majd ha mindenki más már örömtáncot járt, hogy milyen hibátlanul működik, talán akkor én is frissitek. :)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#620) Lajcsika válasza havri1 (#618) üzenetére


Lajcsika
tag

Én most felraktam az orosz helyett kipróbálni, de nekem nincs a nyelvek között a magyar. Ver. 6.0.2

(#621) salapp válasza havri1 (#618) üzenetére


salapp
addikt

A magyar nyelv nem érdekel, a hívószám-kijelzés nem volna rossz, ha már végül a hívás jelzés funkciót is használom (pedig nem is akartam)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#622) oszlats


oszlats
friss újonc

Szilikon óraszíjat és védőfóliát tud valaki ajánlani GTR 2 típushoz?
A GPS tényleg vacak benne, vagy azért vannak pozitív tapasztalatok is ezzel kapcsolatosan?

(#623) farkas26 válasza oszlats (#622) üzenetére


farkas26
tag

nekem ilyen van [link]

"A jövő sem a régi"

(#624) havri1 válasza Lajcsika (#620) üzenetére


havri1
félisten

Itt a cikk:

https://xiaomilife.hu/zepp-alkalmazas-frissites-magyar-nyelv/

havri

(#625) Mano66 válasza Lajcsika (#620) üzenetére


Mano66
senior tag

A Zepp telepítés után magyarul indul,ha magyarul használod a telefont.Az óra nyelve marad angol.Ne a "BUNDLE" verziót rakd fel.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#626) Lajcsika válasza Mano66 (#625) üzenetére


Lajcsika
tag

Köszi, nálam a telefon nyelve angol Alexa és Google Home miatt.

(#627) HUNited válasza kenuba01 (#616) üzenetére


HUNited
senior tag

Ja nekem teljesen meggajdult az óra is. Nem mérte edzés közben a pulzusom (mérte, be is logolta magának, de az edzésen statikus 68-as pulzust rak a 140-160-as pulzussal végzett edzésemre). Az óra a kijelzőn nem mutatta a friss pulzusértéket. Csak a grafikonon láttam hogy amúgy mért, de statikusan 69-at, majd később 90-et mutatott órákon át. Hiába indítottam újra, akkor sem. A manuális pulzusmérés nem működött, egyszerűen képtelen volt megmérni.

Szóval töröltem a Notifyt a ge..be, és remélem a fejlesztője gyógyszerre költi a pénzt amit fizettem érte anno pár éve, mert ilyen vackot még nem láttam (vizuálisan itt habzó szájú káromkodásáradatot képzelj el, olyat amire egy kocsis is elégedetten csettintene).

Az óra természetesen azonnal helyrejött és normálisan kezdett működni.

Aztán este ki is jött a 6.0.2-ez Zepp, aminek két fontos újdonsága van: relatíve magyar, valamint kiírja a telefon hogy ki keres.

Így most már csak az értesítések normális testreszabása hiányzik egyedül a Zepp-ből. Ezzel már megpróbálok együtt élni, és elmorzsolok néhány újabb könnycseppet a MiBandage megszűnése miatt :'(

(#628) HUNited válasza HUNited (#627) üzenetére


HUNited
senior tag

[Valós pulzus] [Edzésadatok]

A valós pulzusnál ami ott rések vannak, azokat mind a Notify törölte, hogy rohadjon meg.

[ Szerkesztve ]

(#629) HUNited válasza SztiviVander (#617) üzenetére


HUNited
senior tag

A MiBandage mellett miért nem volt ilyen probléma?

(#630) HUNited válasza salapp (#619) üzenetére


HUNited
senior tag

Nálam igen jól működik, és az új kezdőképernyő is tök jól testreszabható.
A magyarítás olyan amilyen (néhol minőségi, máshol google translate)
A névkijelzés jól működik hívásnál.

(#631) egykori válasza HUNited (#630) üzenetére


egykori
őstag

Feltettem a GTS 2-re a 6.0.2-est, de híváskor továbbra sem írja ki a nevet. Valamit nem jól csináltam?

(#632) SztiviVander válasza HUNited (#629) üzenetére


SztiviVander
őstag

Én azt is önállóan használtam a gtr-el, mert emlékeim szerint ha a zepp-el (leánykori nevén amazfittel) együtt futott akkor gyakran elvesztette a kapcsolatot az órával a bandage. De ja, azt én is sajnálom hogy Tibor haylout vett (legalábbis ahhoz csinált új appot) gtr2 helyett :((

[ Szerkesztve ]

(#633) Lajcsika válasza egykori (#631) üzenetére


Lajcsika
tag

Engedélyek meg vannak adva a Zeppnek?

(#634) kenuba01 válasza HUNited (#627) üzenetére


kenuba01
tag

Én pont a zeppet töröltem és a notify maradt meg. Valahogy azt nagyobb "tudásúnak" éreztem mint a zeppet, valamint van okos-mérlegem ami a notify for amazfittel kommunikál.
Mostana nagyjából megbarátkoztam az óra hiányosságaival de elégedett nem vagyok továbbra sem.

(#635) egykori válasza Lajcsika (#633) üzenetére


egykori
őstag

Igen, ami létezik, mindent, lakatolva is van. De hát végül is a hívást fogadja, így az engedélyek rendben lehetnek, csak, amit ígértek, hogy a hívófél nevét, ami a telefonban, telefonkönyvben szerepel, nem írja ki.

(#636) HUNited válasza egykori (#631) üzenetére


HUNited
senior tag

Adtál hozzáférést a névjegyzékhez, meg hasonlókhoz?

(#637) HUNited válasza SztiviVander (#632) üzenetére


HUNited
senior tag

Éveken át futott párhuzamosan a kettő, már a BIP idejében, tehát jópár éve megvettem, a BIP-S-el is normálisan ment, de ott meg az óra volt egy minősíthetetlen trágya (a BIP-hez képest).

(#638) HUNited válasza kenuba01 (#634) üzenetére


HUNited
senior tag

Nekem is van mérlegem, kettő is (a két Xiaomi Mi Body Composition Scale, az első és a második), mindegyik megy a Zepp-el. Az Amazfit Notify nekem nagyon nem jött be, és a tudásától sem vagyok elájulva (pl. a Google Fittness szinkronizálásnál minden mást felülír). Szóval én már évekkel ezelőtt leírtam ezt a szoftvert, és ez volt a harmadik esélye nálam, hátha fejlődött, de úgy látom jobb nem lett, csak rosszabb (lásd az óra is megkergült tőle, és ahogy töröltem, minden helyrejött). Kidobott pénz volt.

(#639) HUNited válasza egykori (#635) üzenetére


HUNited
senior tag

Látom adtál, nos nem tudom mi lehet az oka, de nálam működikrendesen. Ha mentett kontakt, a nevet írja ki, ha nem, akkor a számot.

(#640) egykori válasza HUNited (#639) üzenetére


egykori
őstag

Az órán van a Beállításokban a Bluetooth felett egy Airplane mode, azt is néztem, ha be van kapcsolva, ha nincs, akkor sem írja ki a hívót.

(#641) HUNited válasza egykori (#640) üzenetére


HUNited
senior tag

Sorry, de nincs más ötletem, mint a jogosultság.

(#642) Mano66 válasza egykori (#640) üzenetére


Mano66
senior tag

Pedig biztos valami beállítási gond.Próbáld csak a Zepp-et.Nálam is volt ilyen a Notify-ben volt valami ami akadt a Zepp-el.Töröltem majd miután kiírta a hívó nevét újra telepítettem a Notify-t.Majd minden állítás után teszteltem,hogy jó-e még.Most minden oké.Türelem, jó lesz.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#643) egykori válasza HUNited (#641) üzenetére


egykori
őstag

Sorry, a jogosultság alatt mit értesz konkrétan?

(#644) egykori válasza Mano66 (#642) üzenetére


egykori
őstag

Csak Zeppet használok, eddig az 5.13.3 volt, most a 6.0.2 van telepítve. Az órán, néhány napja volt Factory Reset.

(#645) egykori


egykori
őstag

Most nem tudom, mi történt, de az imént volt egy hívás és kiírta a nevet! :)

Tegnap óta nem volt piszkálva semmi. Legutóbb az a bizonyos "Airplane mode" lett ki-be kapcsolgatva (most be van kapcsolva).

Sejtettem, ha másnak már jó, akkor itt lehet valami hiba - bár tényleg nem tudom, mi volt az.
Köszi a javaslatokat, ötleteket. :R

[ Szerkesztve ]

(#646) HUNited válasza egykori (#643) üzenetére


HUNited
senior tag

Amiket írtál hogy más beállítottál. Miui jogosultságkezelésben igen béna és idegesítő. Még a saját appjaival sem működik együtt megbízhatóan.

(#647) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok!

Van egy GTR 2 Sport órám, a gmail értesítéseket valamiért nem jelzi az óra, minden engedély meg van adva az alkalmazásnak, futhat háttérben, minden be van állítva és még sem.
Másnál is gond ez? A régi honor band 5 karkötővel ez nem volt problémám.

Köszönöm a válaszotokat!

(#648) feloman


feloman
aktív tag

Sziasztok!
Mi a tapasztalat az új 6-os Zepp appal? Rendben működik? Értesítések, szinkronizálás rendben van?

felo

(#649) Csien18


Csien18
újonc

Tegnap kipróbáltam a futást a GTR2+telefon kombóval, Vs. egy Honor Magic Watchal.
A megtett távot a Honor mérte jobban, és az szimplán csak magában sem veszített jelet egyszer sem, ellenben a GTR2-m, úgy , hogy a telefon is nálam volt az erdős részen megint eldobta magát. Szép ez az óra meg minden, de sportra alkalmatlan, ha nem akar valaki idegroncs lenni miatta. Ha valakinek kell akkor gyorsan megszabadulnék tőle olcsón :)

(#650) kenuba01 válasza Csien18 (#649) üzenetére


kenuba01
tag

Sajnos ugyanezt tapasztaltam én is igaz GTS2 - őm van. A feleségem Huawei órájára irigy is vagyok.
Ha kijönnek az idei huawei órái azok közül választok. Ezt meg megpróbálom értékesíteni, bár nem tudom ezért ad-e valaki pénzt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.