Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) roland091 válasza AeSDé Team (#200) üzenetére


roland091
senior tag

én textra sms appot használom mert tud kötség csökkentést :P és gyors :D

(#202) daveee85 válasza KIZS (#198) üzenetére


daveee85
csendes tag

A böngésző mondjuk nekem is elég lassú az update óta, azon kívül viszont minden jól működik.

(#203) AeSDé Team válasza roland091 (#201) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Felraktam, a kinézete nagyon tetszik, de az hogy ezzel működik-e majd kiderül később. Ugye elég simán feltelepíteni és elindítani?

(#204) Barcelona95 válasza hirsch4700 (#189) üzenetére


Barcelona95
tag

Fel kell rakni a kernelt Flashtool-lal, anélkül nem fog menni a Wifi. ;)

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#205) KIZS válasza roland091 (#199) üzenetére


KIZS
aktív tag

factory reset -et csináltam...

Azóta annyi történt, hogy szép szabályosan kikapcsoltam a telót, majd vissza és most megint jónak tűnik minden. Lehet csak felpüffedt a böngészőtől?

(#206) daveee85 válasza daveee85 (#195) üzenetére


daveee85
csendes tag

Az utóbbi napokban kellően összegabalyodott valami az agyában, sorozatos fagyás, self-restart, használhatatlanság percekig, úgyhogy nem úsztam meg a factory resetet. Tanulságnak jó volt...

(#207) roland091 válasza daveee85 (#206) üzenetére


roland091
senior tag

véletlen nincs bővített kikapcsolás menüd ? , mert nekem akkor kezdte el a fagyásokat mikor folyamatosan ilyen gyors, "intelligens" restartokat nyomtam, utána csináltam pár rendes restartot és azóta nem jött elő

(#208) daveee85 válasza roland091 (#207) üzenetére


daveee85
csendes tag

Nem, nekem nem erről volt szó.

(#209) daveee85


daveee85
csendes tag

A 0422-es update egyelőre jónak néz ki, tényleg elmúltak a fagyásos-lassulásos hibák.

(#210) roland091


roland091
senior tag

szuper :D pár napja kezdtek előjönni ezek a problémák, ezt leszámítva minden szép és tökéletes :) :R

(#211) KikkaPowa válasza daveee85 (#209) üzenetére


KikkaPowa
csendes tag

Had kérdezzem meg,nekem még csak a 0406-os update van fenn,de fel szeretném tenni úgy a mostani frissítést,hogy ne vesszenek el az adataim akkor elég csak szimplán recoveryből feltennem semmi plussz dolog nélkül?

Sony Xperia SP - 4.4.2 - SLIMKat by Bagyusz - LBL

(#212) daveee85 válasza KikkaPowa (#211) üzenetére


daveee85
csendes tag

Én a következőképp szoktam feltenni (factory reset nélkül) recoveryben: wipe cache, wipe dalvik cache, install CM, install gapps, végül restart. Hozzátenném, hogy az esetek nagy többségében szépen megy, de néha belassul/fagy, és nem lehet megúszni a factory resetet.

(#213) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Jön le az új rom, remélem megoldja a fagyásokat. :) Az utóbbi időben nekem is elkezdett gyengélkedni, ha sokáig nincs újraindítva akkor pl. 1 oldallal is lefagy a Chrome, ha újraindítom akkor bármennyit megnyithatok, nem akasztja meg.

(#214) roland091 válasza AeSDé Team (#213) üzenetére


roland091
senior tag

2-3 nap után szokott nekem is meghalni, de amúgy nem nagyon lehet megakasztani, ma lehet feldobom az újat

[ Szerkesztve ]

(#215) juan88


juan88
tag

Meddig számít normálisnak a bootanimáció? már legalább 15 perce azt nézem

(#216) norbert1998 válasza juan88 (#215) üzenetére


norbert1998
veterán

az nem normális, volt, mikor nekem is sikerült abba ütközni, megnyugtatlak, nem fenyeget téged az a veszély, hogy megváltozik
telepítsd újra

(#217) daveee85 válasza roland091 (#214) üzenetére


daveee85
csendes tag

Továbbra is előfordul azért fagyás, pontosabban a mélyalvásból eddig kétszer nem ébredt fel a frissítés óta, ezért naponta egy restart kell azért neki. Viszont a Wheatley governor beállításával észrevehetően jobb akkuidőt tud produkálni.

[ Szerkesztve ]

(#218) roland091 válasza daveee85 (#217) üzenetére


roland091
senior tag

egy-két lassulás itt-ott van de igazából még mindig sokkal jobb és gördülékenyebb mint a gyári :D

(#219) KikkaPowa


KikkaPowa
csendes tag

Sziaztok,hogyan tudnám átrendezni az értesítési sávba a dolgokat?
például így

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia SP - 4.4.2 - SLIMKat by Bagyusz - LBL

(#220) norbert1998 válasza KikkaPowa (#219) üzenetére


norbert1998
veterán

Gravity box és xposed framework

(#221) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

részletesebb leírás lenne esetleg arról, hogyan kell feltenni ezt a motyót ? PiPo tabletet már firmware-eltem RileyROM-ra, tökhülye nem vagyok a dologhoz, de Nektek már lehet rutinműtét itt minden, nekem viszont még egy CWM is olyan, hogy "ez mi?" ..

Elegem van az SP-mből, egy hulladék :( T-Mobile-os, garanciás. Kijelzőcsere már volt, de amiket csinál és ahogy belassult 4.3 OTA frissítésre, .. megeszi az idegeimet.

Szeretnék rátenni vmi ütős, debloat-olt, gyors cuccot. Csicsa nem kell. Csak gyors legyen és lehetőleg bugmentes, lásd arcomhoz veszem híváskor, eltűnik a kijelző, de amikor elveszem az arcomtól, nem jön vissza a kép most.. meg ilyenek.. :W - ezek az alap funkciók rendben legyenek.

Cyanogen-t ajánlották máshol, gugli ezt köpte ki, én pedig ph-s vagyok. Szóval egy linket megköszönnék egy részletesebb leíráshoz, hol is kezdjem. Backup a Sony szoftverekkel megvolt, innentől kezdve radírozható a motyó.

Gondolom a T-Mobile volta miatt ez is LBL-es.

(#222) roland091 válasza #40935168 (#221) üzenetére


roland091
senior tag

szia

hát ez a CM mindenben jobb mint a gyári, az SP fórum összefoglalóban van leírás mindenhez ami épp kell neked, de a legegyszerűbb legalábbis én mindig úgy kezdem h 12.0.A.1.257-s FW-t vissza teszem flashtools al mert ezt lehet egyből rootolni utána CWM és mehet rá a CM

(#223) #40935168 válasza roland091 (#222) üzenetére


#40935168
törölt tag

Uhh, ok. A legfrissebb CM még 4.3 alapú, igaz ? (Vagy 4.4 már?)

(#224) norbert1998 válasza #40935168 (#223) üzenetére


norbert1998
veterán

4.4-el még dolgozik Bagyusz, de ha vársz még kicsit, akkor lesz valami infó róla

(#225) Logeeen válasza norbert1998 (#224) üzenetére


Logeeen
senior tag

Amíg nem lesz hivatalos 4.4, addig nem is lesz CM11, mivel vmi driver csak abban van meg, máshonnan meg nem tudja összerakni... :(

[ Szerkesztve ]

#Xiaomi 13T#

(#226) bagyusz válasza Logeeen (#225) üzenetére


bagyusz
őstag

Már túl vagyok azon. GSM-n kívül minden működi cm11-ben, csak be kellene lőni a selinuxos szarokat mert nem mindig akar be bootolni.

(#227) Logeeen válasza bagyusz (#226) üzenetére


Logeeen
senior tag

Akkor jól haladsz.
Tudsz mondani valami ETA-t?

#Xiaomi 13T#

(#228) norbert1998 válasza Logeeen (#225) üzenetére


norbert1998
veterán

Az új, 201-és kernel már futtatja a 4.4-et, csak GSM,videó és még valami probléma volt vele, de ha eddig eljutott, akkor tovább tudja vinni szerintem. A napokban írt róla az SP fórumban

(#229) #40935168 válasza norbert1998 (#224) üzenetére


#40935168
törölt tag

:R

(#230) szintiboy920


szintiboy920
csendes tag

Sziasztok!
Lehet, hogy hülyeséget fogok kérdezni, de ha felrakom ezt a változatot, akkor magyar nyelvű lesz a menüm?

(#231) AeSDé Team válasza szintiboy920 (#230) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Első indításkor azonnak bejön egy nyelvválasztó, csak görgeted lefelé és ott lesz a magyar.

(#232) Deck válasza bagyusz (#3) üzenetére


Deck
titán

Elismerésem a romhoz, hogy zárt bootloaderre megcsináltad! :R

Kár, hogy Z-re nincs Cm zártra, de legalább van miui :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#233) mattia


mattia
újonc

Sziasztok!
Ez a harmadik fórum, ahova bepróbálkozom a kérdéssel, remélem nem nagyon hülye kérdés...

Kb. egy hónapja van Xperia SP telefonom, de már lemondtam róla, hogy másik ROM-ot telepítsek rá, mert a service menüben: Bootloader unlock allowed: no van.

Sok helyen azt olvastam, hogy custom ROM az ilyenekre felejtős...

A kérdés:
Ettől még zárt bootloader-re való ROM-okat fel lehet rakni?
Pl. oliwire leírása ebben az esetben is használható?

(#234) daveee85 válasza mattia (#233) üzenetére


daveee85
csendes tag

Igen, zárt bootloader esetén csak ilyen romot lehet feltenni, de ezt a romot például pont neked találták ki. ;)

(#235) daveee85


daveee85
csendes tag

Kérdés: összehasonlította, tesztelte valaki mostanában az eXistenZ 3.3.0 romot a CM 10.2-vel? Fagyások, RAM-kezelés, gyorsaság szempontjából melyik a megbízhatóbb, melyik a jobb? A CM-nek a utóbbi időben napi egy újraindítás kell, különben összeakadnak a dolgok az agyában, és nem tudom hogy ez nálam egyedi probléma, vagy a ROMmal van valami. Persze gyanítom hogy még így is a CM 10.2 a legjobb megoldás az SP esetén, hacsak nem javult fényéveket az eXistenZ az utóbbi 2 hónapban.

(#236) Szmoki válasza daveee85 (#235) üzenetére


Szmoki
senior tag

Nem használtam cm10.2t huzamosabb ideig(sokszor teljesen megfagyott) , viszont existenz 3.3.0át több mint egy hónapig nyomtam. Nekem semmi bajom nem volt vele, sose éreztem hogy kéne neki egy restart, stabil, megbízható .
Viszont azóta meg kijött 4.4 is(szintén bagyusz műve), ez azért már bőven veri az existenzt is. Én a slimkat-et használom, cm11 fagyott sokaknak.

[ Szerkesztve ]

"I keep my hand on my steel because,I love my life and I always will..." -Nate Dogg

(#237) mattia válasza daveee85 (#234) üzenetére


mattia
újonc

Hát ez jó hír :C
De hogy a fenébe kerülhet rá CWM recovery, ha a bootloader nem módosítható? Tudja valaki mi a trükk? :F

[ Szerkesztve ]

(#238) norbert1998 válasza mattia (#237) üzenetére


norbert1998
veterán

Sp fórum összefoglaló

(#239) raziel01 válasza mattia (#237) üzenetére


raziel01
veterán

Sose kellett nyitott bootloader a CWM-hez. Csak root.

(#240) dinitrous


dinitrous
újonc

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy szeretném az sp-met rootolni, romolni cm11-re, de van egy hiba mindjárt a műveletek elején:bootloader unlock allowed no. Hogyan tudom kinyitni a bootloadert? Egyáltalán lehetséges?

Sony Xperia SP C5303 / android 4.3 / 12.1.A.1.205 / Tmobile

(#241) roland091 válasza dinitrous (#240) üzenetére


roland091
senior tag

De ez a CM zárt BLre van nem kell hozzá BLt nyitni, de ha ott allowed no van akkor nem is nyitható

(#242) dinitrous válasza roland091 (#241) üzenetére


dinitrous
újonc

Hali!

Tehát ez azt jelenti, hogy ezt : cm-11-20140702-NIGHTLY-huashan.zip a romot ezzel a gappsal : gapps-kk-20140606-signed.zip gond nélkül fel tudom rakni a "no"-s bootloaderű telómra?
Leírnád, vagy belinkelnéd, hogy hogyan tegyem ezt meg, mi a menete?

Köszi!

(#243) roland091 válasza dinitrous (#242) üzenetére


roland091
senior tag

Először azért olvasd el légyszíves a leírást mert úgy kezdődik h zárt bl re van és a utána lépésről lépésre ;)

(#244) dinitrous válasza roland091 (#243) üzenetére


dinitrous
újonc

Köszönöm a gyors válaszodat, csak már annyiféle választ kaptam, hogy már ÉN magam sem tudom, hogy most mi tévő legyek, ezért ez a nagy kétségbeesés. Tehát nyitogatás nélkül feltehetem ezt a motyót a telóra? Van linked, hogy hogyan? Fastboot remélem nem kell hozzá, mert az nem ismeri fel a telómat minden driver feltétele ellenére sem.

(#245) dinitrous


dinitrous
újonc

Sikerült visszaállnom 4.1.2-re + CWM 6.0.3.0 For Locked Bootloader + rootoltam.
Nem tudom feltenni sem az existenz-t sem, sem a Cm11-et sem.
Install alkalmával kiállt smilinkink: some smilinkink failed hibára és megszakította a telepítést.

HELP!

[ Szerkesztve ]

(#246) KunJoe82 válasza AeSDé Team (#119) üzenetére


KunJoe82
újonc

Szia Tudnál nekem segíteni,hogy a Hot fix-et honnan szedjem le , Szépen felmegy a 4.4.4 Recorderben megy is a mic de hívásnál off... :( Köszi...

(#247) KunJoe82 válasza dinitrous (#245) üzenetére


KunJoe82
újonc

Szia Én most regeltem ide... Milyen telód van?? Az Existein z Nekem megy szépen , stabil ROM

(#248) KunJoe82 válasza dinitrous (#242) üzenetére


KunJoe82
újonc

Hali .. Nekem a NIGHTLY rom-al be offolt a telóm , flash-elnem kelett... :D

(#249) KunJoe82 válasza dinitrous (#240) üzenetére


KunJoe82
újonc

Szia... Nem-tom kaptál e választ mindenre de már sima ügy az SP-re feltennem a romokat, ha van kérdés vagy kell valami segíthetek... Nekem Az ExisteinZ van fent szuper is de én most 4.4.4-et akarom meghekkelni hogy legyen jó a mic...

(#250) Dumb042


Dumb042
újonc

Hola :) felraktam de nem érzékelő a belső memókártyát pedig simán tudok leszedni cuccokat google playről, valaki valami? Azon kívül tökéletes tiszteletem a mesternek :)

"A humorban nem ismerünk tréfát!" Karinthy Frigyes

(#251) mimre980


mimre980
újonc

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy csak nálam e gond, hogy USB-ről nem tölt a telefon, valamint a számítógéphez sem csatlakozik. Próbáltam több gépen is több kábellel, de sehol sem sikerült. Slimkat 4.4.2. Xperia Sp.
Üdv.

(#252) bagyusz válasza mimre980 (#251) üzenetére


bagyusz
őstag

Telo reboot volt? Masik pc-n probaltad? Toltovel mi a helyzet?

(#253) Tecker111


Tecker111
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Xperia Sp helyreállításához.
Xperia Sp C5303 4.3 JB .205 unlock, dualrecovery telepítése után a TWRP-ben backup jelenlegi rendszer, reboot.
Ismét TWRP, wipe system, cache, dalvick és telepítettem volna a külső SD kártyáról az új ROMot, de a twrp nem látta a külső kártyán lévő adatokat és itt kiléptem.
Azóta csak a SONY felirat jelenik meg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.