Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#331) .Szaki.


.Szaki.
addikt

A teszt teljesen korrekt volt. :R

Szerintem az mindenki számára világos, hogy az S-szériák mindig az előző évben megjelent modellek ráncfelvarrott verziói. Ez sem kivétel, de én úgy gondolom, hogy ez egy igazán tisztességes facelift, mégpedig - számomra meglepő módon - egy olyan, ami leginkább a vásárlók igényeit szolgálja ki.

Érvek: - A felhasználók úgy ítélték meg, hogy a X-hez a 3GB RAM nem elég. A XS kapott 4-et.

- Azt mondták lehetne jobb a kamera. Fejlesztettek rajta. Állítható a rekeszérték, meg minden olyan egyéb dolog, amihez én baromira nem értek.

- Szerettek volna egy nagyobb kiadást. Megjött az XS Max 6,5"-es kijelzővel. Elég nagy, nem?

- Sokan hiányolták a DualSIM-et. A nanoSIM mellé kapott e-SIM-et, ami azért eléggé 2018.

- Sokan hiányolták a X esetében, hogy csak kétféle háttértárral lehet választani. Most van háromféle ismét.

- Kapott egy 7nm-es chipet ami azért lássuk be nem semmi. Az A12 Bionic megint etalonnak számít, és ez a tesztből is jól látszik.

- iOS12. Az iOS11 mondjuk ki förtelmes szereplése után az iOS12 egy remekül optimalizált rendszer lett.

Tehát annyira azért sírásra nincs ok.

Ami szerintem negatívum:

- Az, hogy ennyi pénzért a gyorstöltő nem fér bele a csomagba szerintem nettó lehúzás.

- A fülhallgató itt valamelyik hozzászólással ellentétben nem olyan, hogy belerakják a csomagba a jack-es fülest és nem tudod beledugni a telefonba a csatlakozó hiánya miatt, hanem természetesen Lightning végű Earpods jár a készülékhez. Ez nekem például baromira nem lenne kellemetlen, teljesen mindegy nekem, hogy a gyári fülhallgatót hova dugom, jack-be, vagy Lightningba. Ez azoknak lehet negatívum, akik gyakran használják úgy a telefont, hogy csatlakoztatva van a füles és mellette töltenie is kéne a telefont, ez sajnos az iPhone7 óta ugyebár nem lehetséges. Ilyenkor mondaná azt az ember, hogy egy ilyen árú és ilyen felszereltségű telefonhoz mekkora jófejség lenne már, ha alapból járna egy Airpods. Mindjárt megszűnne ez a probléma, nyugodtan lehetne használni fülhallgatóval a mobilt úgy, hogy közben töltőn is van. Ezzel csak az az apró probléma van, hogy az Airpods-ot bizony így is megveszik az emberek ~50.000 Forintért, ha pedig az ő szemszögükből nézem a dolgot, ha én ülnék abban a bizonyos fotelban, én is hülye lennék alaptartozékként biztosítani egy olyan eszközt, amiért egyébként nem kevés pénzt kiadnak az ügyfelek. Ez sajnos egy ilyen dolog.

- Az ár. Viszont itt is ugyanaz igaz, mint az Airpods esetében, ameddig megveszik ezeket a telefonokat ilyen áron, miért adnák kevesebbért?

- Az egyedüli olyan hiányosság, amit szerintem viszont illett volna megcsinálni, az a FaceID frissítése. Illett volna elintézni, hogy vízszintesen is tudjon működni, azonban ez elmaradt.

Összegezve:

Szerintem ez a telefon több, mint korrekt és hazudnék ha azt mondanám, hogy nem fogott el a must have érzés és nagy valószínűséggel lesz is egy ilyen telefonom....Nagyjából 2-2,5 év múlva, újonnan. Ugyanis körülbelül akkor lesz olyan áron, amire azt mondom, hogy talán megérheti. Ha havi többmillió Forintot keresnék, akkor már rég egy fullos XS lenne a zsebemben, de ez sajnos közel sem igaz rám, de maximálisan meg tudom érteni azokat, akik úgy döntenek, hogy beruháznak egy ilyen készülékre, mert anyagilag nem terheli meg őket. Számomra - és szerintem itt egyébként a döntő többségnek - viszont ez nem az az árkategória, ami beleférne. Sokan nem is használnák ki ezt a tudást egyébként, és úgy gondolom, hogy az emberek többségének 2018-ban is bőven egy olyan választás az iPhone 7/7 Plus 8/8Plus, de akár még a 6S is, hogy különösebb hiányérzet nélkül hű társa lehessen még hosszú éveken át. Ez pedig a hosszan tartó támogatásnak köszönhető, a 2-3 éves modellek ugyanúgy a legfrissebb rendszerrel működnek, így pedig a kamerát leszámítva - ami nálam egy huszadrangú dolog - semmi nem szól amellett, hogy ha nem fér bele az újabb modell, akkor feltétlen azt kelljen választani. Az 5S-emet idén majdnem egy 7-es váltotta, végül ez nem következett be, de jövőre is maximum egy 8-asra cserélném le.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.