Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-22 11:50:25

LOGOUT.hu

iPhone X termékismertető és GY.I.K.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) hemaka válasza #95462144 (#347) üzenetére


hemaka
nagyúr

Minek, a 160-as mp3-nak, amit a hasznalok 99%-a hallgat? Jobb esetben! :DDD

(#352) FIREBLADE78 válasza B-L-A-C-K (#350) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Hogy h vettél telefont?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#353) B-L-A-C-K válasza FIREBLADE78 (#352) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondtam már bemutatókor megveszem majd...

(#354) joey04 válasza Deck (#253) üzenetére


joey04
titán

képben vagyok, használom napi szinten, sajnos néha zárogatni kell, mert mindenféle galibát okoznak.

265: azt ugye tudod, hogy a szolgáltatóknál vagy boltokban kitett készülékeken egy speciális, demo szoftver fut? Nyilván nem zárod le vele a telefont. Szóval a tarkón lövés nem ezért járna. btw animoji: Az Apple TrueDepth kamerája nem végez folyamatos 3D-s letapogatást, hanem csak megadott időközönként, más néven ezt mintavételezési gyakoriságnak (sampling rate) is hívják, ugyanakkor az Apple nem közölte, hogy pontosan mekkora ez az érték. Amikor az Animoji az infravörös érzékelő letakarása után is látszólag követi az arcunk mozgását, azt valójában a korábban beolvasott értékek alapján teszi. btw nem mindegy? úgy is csak egy baromság, aminek nincs értelme és nem is vicces. de azért mindenki kipróbálja. az animoji az új Dallas.

281: pontosan tudom, hogy androidon sem jó, ha sok szabad ram van, mert annak nincs értelme. nem a ram felszabadítása miatt vagyok kénytelen kilőni, hanem mert ahogy mondtam galibát okoznak azzal, hogy a háttérben futnak. Vagy "csak" az akksit zabálják meg, vagy bele is rondítanak egyéb app futásába. Ha nem lövöm ki, gyorsabban merül a telefon, vagy szarabbul működnek bizonyos appok. Ezt a saját bőrömön tapasztalom. Na ezek után jön csak az, amire te is utaltál, hogy hogy KÉNE működnie a ramkezelésnek, ami leírva szép és jó, de a gyakorlatban nem működik.

306: programmal. tehát alapból nem tudja. a különböző gyártók is csak a saját megoldásukat erőltetik a rendszerre, nem az android tudja továbbra sem. Ahogy az osztott képernyő is később jelent meg droidon, hiába húzta már rá a samu évekkel korábban.

321: értelmesen nem sikerült cáfolni őt senkinek eddig.

329: most hozta le a displaymate, hogy ebben van a legjobb kijelző. btw miért kéne elvárni, hogy a legjobb legyen benne? szerintem az összképet nézve kell a legjobbnak lennie, nem 1-1 területen.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#355) madgie válasza joey04 (#354) üzenetére


madgie
titán

Az összképet nézve ez pontosan ugyanolyan technológiájú AMOLED, mint ami az S8-ban van, annyi, hogy jóval kevesebb pixelből áll, ezért magasabb peak brigthnesst "bír el".

Ez egyrészt előnyös, mert a HDR szabványoknál pont ez a magasabb fényerő a tuti, másrészt viszont a diamondtile kialakítás miatt alig élesebb, mint a "régi" i6/6s/7 LCD panel.

(#356) joey04 válasza madgie (#355) üzenetére


joey04
titán

az összképet a készülékre értettem. anno pl azért választottam az n82-t, mert volt ugyan picivel szebb kijelzős, picivel jobb kamerás, picivel jobb üzemidős modell, stb stb. Semmiben nem volt a legjobb, de mindenben baromi jó volt. Na most itt annyi a különbség, hogy pár dologban a legjobb, a többiben meg az egyik legjobb. eltekintve az android vs ios csatától, ahol a rendszerek sajátosságaiba megyünk bele.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#357) atike válasza joey04 (#354) üzenetére


atike
nagyúr

Csak a Samsung = Android dologra - [link]

(#358) madgie válasza joey04 (#356) üzenetére


madgie
titán

Jaj, értem. Én arra értettem, hogy a Displaymate szerint is kopp ugyanolyan jó minkét panel (pont annyira pontos, kontrasztos, stb), csak az X magasabb fényerőt tud, de kisebb felbontást. Win-win, szerintem nincs legjobb panel, most ezt tudják az AMOLED-ek, korrekt színkezelést meg már a Samsung is tesz a cucc mögé (az Apple-nél meg automatikusan vált, ami jó).

[ Szerkesztve ]

(#359) Huha81 válasza nord_ (#349) üzenetére


Huha81
tag

Koszi az infot mindenkinek :)
Amikor nezegettem a boltban hirtelen sehonnan sem tudtam keriteni egy pdf-et, ezt megnezni. Nekem legalabb is a megnovekedett safari utan ez a masik lenyeges dolog (azon felul persze, hogy nem olyan batar, mint a + verziok)

(#360) #95462144 válasza hemaka (#351) üzenetére


#95462144
törölt tag

Az durva, hogy a mai világban pont erre nagyon kevés az igény. Elszomorító. És ez nem a gyártó hibája, ők csak kielégítik a többlet igényt... Ameddig elég a 160kbps...

[ Szerkesztve ]

(#361) weberzolee válasza atike (#357) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Ez meg egy tök más statisztika...

[ Szerkesztve ]

(#362) TTommi válasza Parallaxis (#299) üzenetére


TTommi
aktív tag

:DD
Ennel nagyobb Samsung fansag meg nem hagyta el ember szajat:)
Kar, hogy egy nagy hulyeseg, de legalabb jol szorakoztam!

SXZ2 és SXZ5c

(#363) szupermacs


szupermacs
veterán

Az volt már, hogy a droid sokkal jobb és olcsóbb? És az, hogy szifont csak az újgazdag sznobok vesznek?

(#364) aujjobba válasza #95462144 (#360) üzenetére


aujjobba
addikt

Az emberek jelentos resze nem audiofil.
Ingazas esetleg munka kozben atlag ember atlag fulhallgatoval nem hallja ki a kulonbseget.
Akinek ez annyira fontos azt nem tudod kiszolgalni egy mobiltelefonnal ha megszakadsz sem.
Egy jo minosegu ful/fejhallgato erosito felmillio forint.

(#365) atike válasza weberzolee (#361) üzenetére


atike
nagyúr

"AppBrain users mostly use phones made by the following manufacturers:"

Aham.

Ja, cserélted közben.

Igen, ez már közelít... :)

Ilyen is van még - de az egyértelmű, hogy nem 80% a Samsung az android piacból... :U

[ Szerkesztve ]

(#366) B-L-A-C-K válasza szupermacs (#363) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Volt, old vagy.

(#367) bindike01


bindike01
aktív tag

Nagyon patent kis teló. De van egy bibi. A magyar fizetésekkel...átlag felhasználó sose jut ilyenhez mostanság..max előfizetéssel...Ezzel nincs is gond .Valaki pc re költ ennyit és az a favorit. De 400K...Oké értem én hogy oled és hogy meg kell fizetni a minőséget és a technológiát amit kifejlesztettek. Lehet többet érnének vele ha mennyiségre 120 150 K ba adnák és többen megtudnák venni. Elképzelhető így is megveszik annyian nem tudom nem vagyok statisztikai elemző. Hát minden esetre szép és jó telefon de nekem nem telik ilyenre. Szóval marad az öreg P9. :) Köszi a cikket akiknek meg telik ilyenre az biztosítsa be törés és minden ellen,jó használatot hozzá. :C :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#368) szupermacs válasza B-L-A-C-K (#366) üzenetére


szupermacs
veterán

Nemár! Azt hittem, hogy ez még mindig lehet téma. :(

(#369) aprokaroka87 válasza joey04 (#354) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Gesztusvezérlés alapból is benne van, az Androidban csak sokszor fel sem tűnik.

Pl statusbar le/fel nyitása esetén

de appok esetében is.

az meg plusz hogy ezek a gesture dolgok addig jók amig testreszabhatóak.

Namost ha a rendszer alaprésze lenne akkor abból galiba lenne.
Ismerve a Google-t berakná oszt eszed vagy nem eszed ez van.

Sokszor a 3rd appok köröket vernek a gyártoi megoldásokra.

(#370) #95462144 válasza aujjobba (#364) üzenetére


#95462144
törölt tag

És itt jön képbe pont a szegmentálás. Ez a telefon ár/értékben pont az említett szegmenst is ki/kellene/ szolgálnia, főleg úgy, hogy más gyártó olcsóbb készülékeiben jelen van a quad dac chip. A füles nyilván nem elhanyagolható tényező, ez tény, de visszakanyarodva ez ebben az árszegmensben annyira nem lehet hátráltató tényező. De mivel nincs jack, így kár is róla beszélni. Egyébként 100 alatt is lehet jó fülest kapni, amivel simán kihallható. (Nyilván nem TDK). 😊

[ Szerkesztve ]

(#371) Huha81 válasza bindike01 (#367) üzenetére


Huha81
tag

Azzal, hogy 120-150k-ba adnak, pont azt a jelleget veszitene el, ami miatt most sokan statuszszimbolumnak tartjak. Menj ki mondjuk Norvegiaba, ott barhova mesz, kb csak iPhone-t latsz. Amikor par eve meglatta par kinti kollegam a vacak kis ceges Samsungomat, akkor hirtelen nem is tudtak hogy letezik ilyen marka is.

(#372) aujjobba válasza #95462144 (#370) üzenetére


aujjobba
addikt

Akinek quaddac kell a telefonba az olyat vesz amiben az van.
Feltetelezem ez a felhasznalobazis annyira kicsi, hogy nem eri meg becelozni oket.

Nem tanitanak mar gazdasagi ismereteket az iskolaban?

[ Szerkesztve ]

(#373) bindike01 válasza Huha81 (#371) üzenetére


bindike01
aktív tag

Hát igen ez a baj hogy státuszszimbólum nem használati cikként gondolnak rá. :D:D Nem fikázom a telót nem arról van szó ..szerintem érted te is. :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#374) FIREBLADE78 válasza Huha81 (#371) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Egy csaj mondta,aki kint élt pár évet,hogy a norvégok nagyon elvannak szállva maguktól. Most már elhiszem.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#375) vasi89 válasza Huha81 (#371) üzenetére


vasi89
addikt

azt már rég elveszítette azzal h minden idiótának, sokszor a szakadt trógereknek is iphone van a kezében. A laikus nem tudja megkülönböztetni h iphone 6ot vagy éppen x-et használsz. Sőt állítom, hogy a felhasználók 60-70%a sem tudja azt sem, hogy mi az az ios11 nem h az iphone X-et.

(#376) madgie válasza Huha81 (#371) üzenetére


madgie
titán

Jó-jó, de ott nem forgalmazták a 6S-t? :DDD

(#377) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Aki esetleg outlook appot használ levelezésre X alatt, annak jelzem most frissült, és teljes kijelzőn használható.

(#378) szdavid8585 válasza Lacy6 (#302) üzenetére


szdavid8585
csendes tag

Hali! Egyetértek, de azt is kalkuláld bele, hogy egy lakást megvenni és külön költözni a szülőktől sok milliós tétel. Megvenni egy 200 ezres szamuráj kardot (szerintem sem éri meg) de arra képes és őt ez teszi boldoggá. Emberek vagyunk, szóval...
Nekem inkább az nem smakkol az X-ben, hogy "pofátlanság", még tudatos fogyasztói szemmel is. Bővebben: ez a legdrágább mobiltelefon. A kamera részén hozza is ezt. De nincs benne sztereó hangrögzítés? Jobb az ujjlenyomatos belépés az arcfelismerősnél? Meg a többi szarság. Most gondolj bele. Megveszed ezt a telót 360 rugóért és ha vonatozol és úgy döntesz, hogy azt a 2 órát filmnézéssel töltöd konvertálhatod az avit. (ezt jól tudom?) Ez azért :F Én nem vagyok droid párti stb... Szeretnék egy Iphone-t (N8 -asom van már 6 éve :Y és még élek :D ) de ezt a modellt azért nem választom, mert a 7/7plus/8/8plus -hoz képest sem éri meg. Én becsapva érezném magam, ha ezt a modellt venném az Apple-től. Egy Note 8 -hoz képest meg játék teló a hülye Animoji -kal eggyüt... Tök paraszt vakítás... Szerintem ciki. Most komolyan ki az aki azt mondja: én olyan ember vagyok akinek megéri azért fizetni, hogy szarral vagy egy cicával helyettesíthessem a fejem? Max. egy 10 éves. Anno Steve Jobs megkövetelte, hogy a Next Cube ne tökéletes kocka legyen, hanem az élek kicsit összetartsanak, hogy az optikai csalódás miatt szabályos kockának nézzen ki. Ez a betüremkedés meg... Mintha oda szartak volna a sírjára. Ezért se vennék Apple X -et. Pont ennek a telónak kellene konzervatívnak lennie, ha már "edition" nem a 8 -nak meg a 8 Plusnak.

Hujjogjatok, jöhet :DD

Én iphone 8 pluszt veszek red/black fridaykor, mikor kijön az új széria 18 -ban, de ha nem szívok annyit és józan ésszel tolom 7 -es lesz 120-150 ért kb. és csak mosolygok bárkin akik kidobják a pénzt a mire is? Portré mód? Az megér majd plusz 120 rugót ja. :R

(#379) agabe válasza B-L-A-C-K (#377) üzenetére


agabe
addikt

Gmail-el is megléphetnék már :O nameg google maps.
Fura, hogy egyes google appok frissültek, de a legtöbbet használt kettő (legalábbis szerintem az a leginkább mindenki által használt ha a youtube-ot nem vesszük) még nem.

(#378) szdavid8585:
Ha mindenki X-et akarna venni minden más gyártó tönkremenne, és sokan el is adósodnának, vagy fölösleges terhet vennének nyakukba. Igen apple-nél is van racionálisabb választás telefon területen. Nincs ezzel gond.

[ Szerkesztve ]

(#380) Huha81 válasza madgie (#376) üzenetére


Huha81
tag

Fogalmam sincs :)
A kollegaim minden evben megkaptak a legujabb iPhone-t ceges telefonnal a regit meg megtarthattak a gyereknek ingyen. Mi a magyar reszlegen anno 40k-s limitig kaphattunk egy Galaxy Ace-t :D

(#381) hemaka válasza FIREBLADE78 (#374) üzenetére


hemaka
nagyúr

A magyarok inkabb ne mondjanak semmit mas nepekre, szerintem, foleg ne ilyen teren... :DDD

(#382) joey04 válasza aprokaroka87 (#369) üzenetére


joey04
titán

Pl statusbar le/fel nyitása esetén

ja hát így akkor iPhone-ban is "ezer éve" van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#383) aprokaroka87 válasza joey04 (#382) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Persze.
Csak sokan azt hiszik ez valami hatalmas nagy fejlesztés :D

Egyébként csak hogy mondjak egy példát.

Ugyebár az Android 7 ujdonsága hogy a Stock launcherben a "tálcán" történő felfele suhintással feljön az app drawer...

(#384) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Köszi a cikket, jó olvasnivaló, a telefon is elég jó, de az a fránya ár nem semmi.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#385) Gsx-rr válasza agabe (#379) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Viber is frissithetne.

(#386) B-L-A-C-K válasza szdavid8585 (#378) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kis részben van igazság benne amit írsz, az ára vicc oké, egy tökéletes használt i7-hez képest ami nem sokkal marad alul 3x annyiba kerül, tényleg nevetséges. Viszont nekem most lesz 5 éve hogy androidról áttértem, az i7 formavilágot 3 éve nézem (i6->6S->i7, és az i8 is ilyen), ezek mind ugyan úgy néznek ki...Most azért váltottam i7-ről mert már azt nagyon untam, androidra is mentem volna, de egyszerűen számomra az iOS-nél nincs jobb jelenleg, ezért vettem meg az X-et is mert kellett már a változatosság. Persze hogy drága volt, persze hogy közel sem ér ennyit, de ez a hobbim, kellett már a nagy kijelző, lenyeltem az árát megvettem, kész. 1év alatt bukok rajta ~100 ezret lenyelem, i8-cal is ennyit fogsz 1év alatt, annyi hogy ebbe több a tőke. Na meg felhozhatnám más mire veri el a pénzt amire én nem, van aki 1 évben többet elbulizik mint amennyibe ez a telefon kerül, vagy Pistike kihozza a 0km-es kocsit mert ő akar belepukizni elsőnek, így már szaloból kikanyarodva, megvan 2x ára akár, szóval sorolhatnám reggelig. Szóval én nem érzem magam cikinek, meg gáznak mert megmertem venni.

agabe: Megvan a te X-es is már?

[ Szerkesztve ]

(#387) #37841920 válasza kleinguru (#278) üzenetére


#37841920
törölt tag

Az ApplePay-t próbálta már valaki a FaceId használatával?
Ha meglesz a teló, akkor erre válaszolok!

Egyébként, hogy lehet az ApplePay-t itthon megoldani? :D

[ Szerkesztve ]

(#388) #95462144 válasza aujjobba (#372) üzenetére


#95462144
törölt tag

Figyelj csak. Én nem személyeskedtem egy másodpercig sem veled, te se tedd, mert nagyon sz@rul áll neked öcskös és messze áll a kultúrált kommunikációtól. Szállj le a lóról mert fordítva ültél fel rá.

[ Szerkesztve ]

(#389) Gsx-rr válasza #37841920 (#387) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Sehogy!

(#390) Szakiii válasza joey04 (#354) üzenetére


Szakiii
addikt

Milyen galibát okoz az hogy memóriában van tartva x progi? Komolyan kérdezem... A lefoglalt memória címre nem fog hivatkozni másik program.. max felszabadítás után ami nem probléma hisz így kell működjön.. Nem értem miről beszélsz galiba alatt főleg meg hogy belerondítás más program futtatásába :F ha ilyen szar lenne a droid ahogy lefested ember nem használná :) legalábbis én tuti nem. Ilyen akkor fordulhatna elő ha x program összeomlik addig amíg memóriában van tartva de azért ilyen fú nem is tudom 4.0 nem fordult nálam elő addig tényleg nagyon béta volt a droid. Az akiudő meg addig jó amíg hagyod szépen hogy kezelje a rendszer magától ha te elkezded zárogatni a dolgokat ne csodálkozz hogy jobban merül a telefon :)

Btw.: akiknek már van írjanak már róla kicsit hogy milyen mondjuk egy i7hez képest. Ami engem érdekelne hogy irodai használatnál bent ülve milyen a faceid? Nem zavaró? Nem hiányzik a touchid?

[ Szerkesztve ]

(#391) Rage47 válasza #37841920 (#387) üzenetére


Rage47
veterán

boonnal

(#392) Timyyy válasza Parallaxis (#299) üzenetére


Timyyy
őstag

Ezen hangosan felröhögtem... :DDD :DDD :DDD

(#393) adise válasza szdavid8585 (#378) üzenetére


adise
őstag

Filmet konvertálgatni kb iphone 3 idejében kellett.
Bár a kakimojikat felhozni egy vitában... :O Általában azok szokták akik kifogytak az érvekből de mindenképp bizonygatni akarnak maguknak valamit. Az tény, hogy nem a legjobb reklám/promo lett, de a mögötte lévő technikát kéne látni nem azt, hogy szarként vigyorogsz. Érdekes az uj Clips appal elég jó a true depth rendszer. Valoszinu majd jönnek a programok és a lehetőség

(#394) collecting válasza Szakiii (#390) üzenetére


collecting
tag

i6-ról váltottam, abban a még a lassabb touchID volt, az után egyáltalán nem zavaró a faceID sebessége, sőt, még gyorsabbnak is érzem. Nekem még hibára nem futott a faceid, ja de, napszüvegben, egyszerűen azzal a lencsével nem kompatibilis a teló, ez van.
Ilyen 45 fokos szögből is felold a zár, nem kell az arcod pont szemben legyen vele, szerintem kényelmes. A home gomb "hiánya" pedig 2 perc alatt megszokható, utána a régi 6-ost nyomogatni sokkal macerásabbnak érződik, a gesztusvezérlés nekem nagyon bejön. A CC lehúzása kényelmetlen, ezt aláírom, egykézzel meg sem próbálom, mert drága a szervíz ;)

(#395) hemaka válasza Timyyy (#392) üzenetére


hemaka
nagyúr

Hat nem csodalom, kicsit messze van a 80%-tol, jol is neznenk ki. :D

(#396) Lacy6 válasza szdavid8585 (#378) üzenetére


Lacy6
senior tag

Megvenni egy 200 ezres szamuráj kardot (szerintem sem éri meg) de arra képes és őt ez teszi boldoggá. Emberek vagyunk, szóval...

Ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy mennyire szórja szét a pénzét.
Különköltözés drága, de ha megvizsgálná hogy valóban szüksége van-e ezekre a dolgokra és nem venné meg akkor már több milliója lehetne a bankba amivel el lehetne indulni az életbe.
Magyarországon különösen nehéz elindulni az életbe egy fiatalnak, és a kis pénzét is elkölti ilyen "haszontalan" dolgokra. Itt azokkal van gond aki nem tudja, hogy "addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér".

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#397) kchris78 válasza B-L-A-C-K (#386) üzenetére


kchris78
veterán

Ettől én is tartok kicsit. Magamnak vettem nem annak hogy más kinézze a kezemből, meg kb mindenkinek meg lesz a véleménye hogy miért is és hogy vettem meg és miből (hogy fordulhat elő valaki ilyen telefonnal BKV-n egyáltalán pl) Cégben lezsíroztam, meglesz a T-s telefon, nem én fogom finanszírozni, a 7+ -t meg eladom az értéke meg megy tartalékba.

(#398) agabe válasza B-L-A-C-K (#386) üzenetére


agabe
addikt

Ja. Nekem MM -es. Nagyon gyorsak voltak 20óra sem telt el a rendelés és az átvétel között.
Ha kell valakinek istyle-os 64GB-os szürke szóljon van egy visszaigazolva amit még nem mondtam le :D

(#399) rvgy75 válasza agabe (#398) üzenetére


rvgy75
aktív tag

1 ? 1-tcsak a csórik vesznek ne csinaljatok már :)

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#400) B-L-A-C-K válasza rvgy75 (#399) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem tartalékba is van egy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.