Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-22 11:50:25

LOGOUT.hu

iPhone X termékismertető és GY.I.K.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) B-L-A-C-K válasza <Lacy85> (#548) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kérdezted, de 3x válaszoltam rá normálisan és megmagyaráztad miért gondolom rosszul, ez kérdezés igen...A kényelmes sztorira szintén érveltél....:D De már kezdesz szánalmasba átmenni, engedd el, mert csak kikacagtatod magad.

[ Szerkesztve ]

(#552) -Ben-


-Ben-
veterán

Kapni ehhez valahol itthon (webshopban akár) egyszerű, átlátszó szilikon tokot? Lehet, hogy beszerzek egy X-et, de tartozékot alig-alig találok hozzá, többnyire csak bőrtokokat árulnak hozzá.

Ezt a fóliát próbálta valaki?

(#553) collecting válasza mumk1 (#549) üzenetére


collecting
tag

Nekem egy Oliver Peoples Sheldrake Black van, fotokromatikus lencsével, lehet, hogy az a baj. Mert egyebkent sima uv400-as szerintem.

(#554) Bossi válasza -Ben- (#552) üzenetére


Bossi
őstag

(#555) mumk1 válasza collecting (#553) üzenetére


mumk1
addikt

Mondjuk egy 100k-s szemüvegtől már azért elvárható, hogy mindent szűrjön és ha hegeszteni támad kedved akkor sem jön zavarba, de többség nem ilyen :DDD :D
Mivel sötétben és rossz fényviszonyok között is felold a telefon, ezért az optika biztos hogy jól lát infra mellett, főleg hogy saját infra fényforrása is van az X-nek.
Csak kíváncsiságból megnézhetnéd egy olcsóbb szemcsivel is.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#556) <Lacy85> válasza B-L-A-C-K (#551) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem, eddig csak az Apple marketing anyagát láttam visszaköszönni, de ha ez válasz, akkor legyen az. :DDD

"A kényelmes sztorira szintén érveltél...."

Igen, mert megkérdeztem, hogy miért kényelmesebb fél percenként napszemüveget emelgetni, meg jelkódokat írogatni. Ahhoz nem kell face id, működő technika már jó pár éve.
Mert lassan már az is meg lesz magyarázva, hogy gyorsabb jelkódot írogatni, mint ujjlenyomatot használni. Tudod: "beírod villámgyorsan"...
Ez is meg lett magyarázva azzal, hogy "és akkor mi van?".
Nincs semmi. Max nyárra kikapcsolod a funkciót, ha nem kompatibilis a napszemüvegeddel. :DDD
És én kezdek szánalmas lenni, mert nem látom, mi ebben a forradalmi, meg miért olyan szuper? Legyek az. :D

Lehet immunis vagyok a marketingre. Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#557) nord_ válasza mumk1 (#555) üzenetére


nord_
veterán

Optikus fórumtárs írta.

(#558) B-L-A-C-K válasza <Lacy85> (#556) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha izzadt koszos a ujjad és nem veszi be a Touch ID azt megint kihagytad, csak a Face ID a szar és szar és a szar, mindezt úgy hogy soha nem hasznàltad, és magadba elkönyvelted ha napot lát a Face ID be se enged...Cica rúgja meg.

De inkább legyen így, rád hagyom, na meg nem engem kacagnak ki, bár én már sajnállak inkàbb szint.

Válaszolni már neked nem fogom bármit írsz ezzel kapcsolatban, remélem nem baj. :R

[ Szerkesztve ]

(#559) -Ben-


-Ben-
veterán

Mit gondolsz Feka, egy TPU tok nem cseszegetné a keretet? :F

(#560) madgie válasza nord_ (#557) üzenetére


madgie
titán

Na, este majd kopogtatnak a kopaszok, egyik a Hoyától, másik az Essilortól, a legprecízebb kínzó meg persze a németektől (Zeiss). Holnap belinkelem a törött kezeimről a röntgenképet :D

(#561) mumk1 válasza nord_ (#557) üzenetére


mumk1
addikt

Hát ja, az gáz, ha drága de mellé még sz@r is.
Az infra minden esetre más hullámhosszú és 720nm körül kezdődik.
Ezen a fotón egy totál fekete szemüveg van és ennek ellenére jól látszik a szem infrába.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#562) B-L-A-C-K válasza -Ben- (#559) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha valaki a karcmentességre törekszik én még mindig azt mondom hogy egy ilyen tetszőleges full fóliát rendel (van sok fajta), és erre mehet bármilyen tok. i7-em is így volt, 3,5 hónap után mikrokarcmentesen adtam el, erre is rendeltem egy matt szettet de még nem jött meg.

(#563) kchris78 válasza B-L-A-C-K (#562) üzenetére


kchris78
veterán

Ha valaki nem járkál koszos helyeken, és tud figyelni a telefonjára akkor egy bebújtatós bőrtok is elég lehet a karcmentességhez (zsebben is bele kell tenni...). Nekem i6 óta bevált, és a brutális előnye hogy nem kell tok... nem rondít semmi.

(#564) kchris78 válasza TajgaVodka (#509) üzenetére


kchris78
veterán

Már ne haragudj meg de szerintem ez az a por ami miatt szerintem sokan a matt felület sérülésére panaszkodnak i7 esetén kemény tokban, illetve zsebben ahol könnyen vannak hasonló szemcsék... ezek simán okozhatnak mikrokarcot is a kijelzőre legyen az bármilyen erős GG.. én nem dobnám le ilyen porba a telefonom az tuti.. :U

(#565) B-L-A-C-K válasza kchris78 (#563) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az a baj a kis apró mikroporszemek is karcolják egy idő után, így hogy körbe fóliázod meg raksz rá egy tokot nem is kell figyelni rá. Meg nekem ezek a bujtatós tokok sose álltak rá a kezemre. De persze kinek mi.

(#566) kchris78 válasza B-L-A-C-K (#503) üzenetére


kchris78
veterán

Enyhén :)) . Viszont ahogy látom a HA-n is relatíve kitartanak az árak, nem nagyon akarnak engedni a hivatalos ár alá (nyilván).

(#567) Teal'C


Teal'C
addikt

Sziasztok egy másik topikban épp arról megy a beszélgetés mitől jobb a face id mint az újlenyomat?

Én azt írtam hogy esetleg alvás közben egy másik személy ha feléd fordítja a telót az felodja a zárat. Valaki ki tudná próbálni csukott szemmel de ne hantázzon csak az igazat. Persze ehhez két ember kell te és valaki aki nézi kinyílt e mert hate kinyitod a szemed akkor úgyis kinyílik valószinűleg. Előre is köszi :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#568) B-L-A-C-K válasza Teal'C (#567) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez beállítás kérdése, be lehet állítani a szemedet ne vegye figyelembe, így természetesen be enged ha alszol és oda tartja valaki, de ha aktiválva van hogy a szemed is nézze akkor nem. Amit neten látsz videókat hogy maszkok alapján be sikerült jutni, meg egy iker párnak is feloldotta mindkettőjüknek, az pont azért volt mert a szemüket nem nézte, az az ez az opció ki volt kapcsolva, csak ezt elfelejtették közölni a vidókban.

Ez az opció:

[ Szerkesztve ]

(#569) collecting válasza mumk1 (#555) üzenetére


collecting
tag

Van egy olcsóbb Gant szemcsim, majd kiprobalom azzal is :) az tuti semmi extra bevonatot/szurot nem tartalmaz. Koszi az otletet :)

(#572) Takashi


Takashi
aktív tag

A mai nappal beléptem én is a köcsögdiplomásburzsujféreg táborba, és jelentem, eddig nagyon-nagyon tetszik a telefon! 64-es fekete, 2 éves lopás-törés-baleseti biztosítással (csak, hogy még drágább legyen... :DDD ).

七転八起

(#575) mumk1 válasza Takashi (#572) üzenetére


mumk1
addikt

A malomtulajdonos kulák lemaradt!! :D :DDD

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#576) Fryskitt válasza madgie (#560) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ajjaj, visszaolvastam, de így sincs meg... Nem szűrnek UV-t a márkás szemüvegek?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#577) Parallaxis válasza <Lacy85> (#556) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mert lassan már az is meg lesz magyarázva, hogy gyorsabb jelkódot írogatni, mint ujjlenyomatot használni. Tudod: "beírod villámgyorsan"...

Én éppen egy épületfelújítás közepén tartok, állandóan poros, piszkos a kezem és a héten már negyedszer kellett felismertetnem nulláról az ujjlenyomatom az s7 Edge-el, mert nem engedett be.
És ilyenkor hiába törölgeted a kezed, nem segít semmit és rohadt jó, mikor gyorsan kéne hívni valakit és nem enged be, majd fél/1/5 percre kizár a telefon és ilyenkor még jelszóval sem enged belépni. Nos ennél minden sokkal kényelmesebb.

(#578) Teal'C válasza B-L-A-C-K (#568) üzenetére


Teal'C
addikt

Először is bár én samus vagyok de nem kötöszködni jöttem a kiváncsiság hajt.

Első videó: Itt tuti be van kapcsolva mert imitálják is a szemet elég aggasztó a dolog
Második videó: Itt lehet nincs bekapcsolva mivel alszik és simán megy a dolog még aggasztóbb szerintem mivel egyáltalán miért van benne fél buta opció???

[link]

[link]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#579) Szellem. válasza Takashi (#572) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nice! :)
Ezen jót nevettem. Üdv a klubban. :)

(#580) Bar1


Bar1
aktív tag

Rövid benyomás:
Felül belógó fekete rész fél óra után már megszokható, nem olyan zavaró, de emiatt a tökéletlenség érzetét kelti, érezni, hogy valami nem illik oda. Az Essential Phone-nál csak a kicsi kamera lóg bele, de ott is lerontja az összhatást. Összességében bekapcsolva szépen néz ki néz ki elölről, jó érzés, hogy nagy része kijelző, jó ránézni, de a nagy rácsodálkozás elmarad, mert túl vastagok az oldalkávák. Ennek kellett volna az iPhone 8-nak lennie, nem a jubileumi X-esnek.
Oldalt és kézben tartva a készülék valahogy nem tűnik annyira letisztultnak, mint az S8.
Meglepő módon a fekete néz ki jobban, elegánsabb, mint a fehér, ott a krómcsíkkal már háromféle szín van a telefonon, ez így már sok.
A hátsó dudor a feketénél egyáltalán nem olyan nagy, mint amilyennek a fotók alapján tűnne.
Az arcfelismerő előnyeit/hátrányai már ki lettek tárgyalva, egyet hozzáteszek az előnyhöz: dizájnoldalról pozitív, mert eltünteti a az ujjlenyomatolvasó fizikai helyét. Ha a viszont az ujjlenyomatolvasót az eddigi próbálkozásoktól eltérően már megbízhatóan tudják integrálni a kijelzőbe, akkor én már utóbbit preferálnám.
A kijelzője szép, bár én nem szeretem az AMOLED-et a beégésveszély miatt.
Kár volt a fém hátlapot üvegre cserélni.
A készülék túl nehéz, kb akkora mint a HTC 10, ami már eleve túlsúlyos, a X-es pedig még 13 grammal több.

(#581) no more válasza Takashi (#572) üzenetére


no more
addikt

Felnevettem! :C :C

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#582) Teal'C válasza Parallaxis (#577) üzenetére


Teal'C
addikt

Az eszedbe jutott hogy erre az időszakra kikapcsold? Csak kérdem mert a kapkodásnak sosom volt még jó vége. Egy kollégám most vett újlenyomatos telót most először van ilyen mobilja (építőipar részben) erre reklamál te ez nem működik ez egy szar már három ujjam van regisztrálva. Mondom neki mutasd a kezed, a csávónak konkrétan nem volt bőr a kezén. Eltelt 1 hét mondtam neki jó lenne ha ápolná a kezét láss csodát működik.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#584) syIex válasza <Lacy85> (#548) üzenetére


syIex
veterán

Nen egyedül ő írta, hogy jobb. Nekem is 5S volt az első Apple készülékem aztán 6S, 7, 7Plus, de igen is jobb a FaceID, mint a TouchID volt. Sokkal kényelmesebb és praktikusabb is, mint az volt. De amíg YouTube “teszt” alapján ítéled meg tényleg felesleges véleményt alkotni róla, mert közelében sincs a napi használatához.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#586) B-L-A-C-K válasza Teal'C (#578) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tuti nincs bekapcsolva egyik videónál sem, az eleve nem is nézi a szemet, így rakhatsz oda bármit. Úgy lenne a hiteles hogy mutatják valóban be van állítva, de ilyen videó jelenleg nincs, már megnéztem milliót én is. Csak ezt ugye sokan nem tudják hogy kilehet kapcsolni ne nézze a szemed, és sokan meg bedőlnek neki hogy igen szar Face ID és nem is biztonságos.

(#587) Teal'C válasza B-L-A-C-K (#586) üzenetére


Teal'C
addikt

Te kipróbáltad otthon?

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#588) nord_ válasza Teal'C (#578) üzenetére


nord_
veterán

Ennek mi a jelentősége?
(Már csak azért is kérdem, mert az ujjlenyomat - és nem "újlenyomat" - védelmet ugyanúgy ki lehet játszani, ha az alvó ember ujjbegyéhez hozzáérinted a telefont.)

(#589) Teal'C válasza nord_ (#588) üzenetére


Teal'C
addikt

Ja csak nemtudod melyik és ha velem valaki alvás közben babrál annak megvan az esélye egy sallerre elég rossz alvó vagyok. Amúgy nekem még pin kódom sincs nálam nem opció csak érdeklődöm mint írtam is.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#591) kchris78


kchris78
veterán

En azt nem teljesen ertem hogy miert annyira jo idejonni ugy, hogy rosszabb esetben meg a kezeben se volt a telefon a fikazonak, es ontja a negativ dolgokat, es probalja elmagyarazni annak aki mar napok ota hasznalja hogy milyen szar. Lehet persze beszelni a negativ dolgokrol, de amikor le van irva hogy az ami jobbnak van beallitva az is lehet szar es a negativ dolog az elegge fel van fujva az kb az elmagyarazhatatlan kategoria. (ha valakinek nem mukodik a TouchID vagy FaceID ugyanazt fogja tenni: BEGEPELI A JELKODOT, kb fel mp alatt megteheto, NEM kell szemuveget emelgetni nem kell kezet megszaritani es hasonlo macerak amik meg lettek emlitve) Mire szamit az aki itt fikaz? Homlokara csap egy tulaj es fevilagosodtam felkialtassal eladja az X-et es vesz egy huvelyt saomit vagy samut??

Sajat pelda amikor azt akartak elmagyarazni a csak USB-Cs csatival rendelkezo gepre (amit meg en hasznalok) hogy az mennyire kenyelmetlen amit en nagyon nem erzekeltem. de ez mar nagyon off.

[ Szerkesztve ]

(#592) Teal'C válasza kchris78 (#591) üzenetére


Teal'C
addikt

Ez jogos, én leszögezem beszélgetni jöttem.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#593) B-L-A-C-K válasza Teal'C (#587) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, teszteltem ezt a részét is többször, ha a szemedet is látja alvás közben nem tudják feloldani, de ha ez nem aktív akkor mint a videókban is látható hamar bejutnak.

[ Szerkesztve ]

(#594) -Ben- válasza B-L-A-C-K (#562) üzenetére


-Ben-
veterán

Neeem, véletlenül se szeretném annyira óvni, nem dísztárgy ez. :) Csak nem szeretném, ha okádékul nézne ki néhány hónap után. Vagy egy átlátszó szilikon-TPU lesz üveggel, vagy csak egy bebújtatós bőr. Azért félő, hogy üvegfólia mindenképp kell, eléggé érzékeny az az oled....

(#595) B-L-A-C-K válasza <Lacy85> (#590) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak így nagyon offba megemlítem, hogy nem sikerült rájönnöm arra hogy téged most az zavar hogy az Apple jól megcsinálta ezt a Face ID-t amit a konkurensnek nem sikerült, vagy az hogy nincs pénzed megvenni? :/

Mert az már beteges ahogy te 0 azaz nulla tapasztalattal ezt a nap/szemüveg témát mennyire erőlteted, elhiszem én hogy napszemüvegben jársz buliba is este, de tudod mondtuk ki lehet kapcsolni ne nézze a szemed, azaz abba is felold így. Jaaa várj akkor most érvelsz azzal hogy ha este alszol feloldják, ááá semmi se lesz jó, maradj inkább ujjlenyomatnál, ha nem veszi be azt se a cicanaciba beletörlöd és menni fog.

Ja és jelzem ha X-esket majd látsz nyáron, azért tök fehérek mert nem mertek napra menni mert ott ahogy mondod soha se old fel.

[ Szerkesztve ]

(#596) TajgaVodka válasza #37841920 (#550) üzenetére


TajgaVodka
csendes tag

Volt I6S plus-hoz gyári bőrtokom és nagyon hitvány a minősége sajnos, azért is próbáltam most a szilikont.

Ha pesti vagy és az Allee-ban az iCentre-ben megkéred megmutatják, hogy melyik, hogy néz ki használtan, a bőr tok nagyon amortizálódik, elszíneződik, a szilikon is használódik, de legalább nem hámlik olyan rondán mint a bőr.

(#597) Coyot válasza <Lacy85> (#590) üzenetére


Coyot
őstag

Elkezdtett viszonylag normális hangnem kerekedni a topicban végre tapasztalatokról is olvashatunk.

De te még mindig nem tudtad abbahagyni a fröcsögést. Teljesen normális válaszokat kaptál BLACK-től de te azt akarod belelátni hogy ez szar. Legyen szar de te fejezd be a kommentelést. Végiglapoztam 1-2 szifon hírt mostanában mindenhol élen voltál a fröcsögők között. Mi lenne ha már úgyis szar befejeznéd a flamelést és soha többet nem szólnál hozzá szifonos hírekhez.

Má' nem

(#598) Teal'C válasza B-L-A-C-K (#593) üzenetére


Teal'C
addikt

Rendben hiszek neked. Akkor ez pipa :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#599) #37841920 válasza TajgaVodka (#596) üzenetére


#37841920
törölt tag

Sajnos vidéki vagyok. Viszont félek hogy betörik a hátlapja. Volt 2 éve egy Z3 compact telóm, és annak a hátlapján volt egy szép nagy repedés.. Ja és szilikon tokban volt.

Épp ezért keresem a megfelelő tokot.

(#600) Takashi válasza <Lacy85> (#590) üzenetére


Takashi
aktív tag

"Ez a szekta mentalitás nem az én világom. :N"

Akkor nem kellene talán ennyire aktív részesévé válni, nem? Szerintem itt egyik "szektatag" sem sértődne meg, ha nem kellene folyamatosan ignorálnia pár embert... :U

七転八起

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.