Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-22 11:50:25

LOGOUT.hu

iPhone X termékismertető és GY.I.K.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) fricz19 válasza Lacy6 (#99) üzenetére


fricz19
őstag

AnTuTu azért nem releváns mert teljesen más a szoftverkörnyezet.
Még Android - Android belül is sok különbség hiába ugyanaz a SoC.

De lehet rosszul kérdeztem.
AnTuTu pontszámon kívül mit kéne behozni a konkurenciának?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#102) kchris78 válasza Lacy6 (#99) üzenetére


kchris78
veterán

Szerintem ez nem teljesen így van. Nem annyira az Anttutu számít hanem a kinézet. Az hogy ugyanúgy néz ki sokan azt gondolják hogy a 6 tulajdonképp ugyanaz mint a 8... pedig ha összehasonlítjuk a kijelzőt a memóriát a kamerát az anyagot (Bendgate) a sebességet nincs olyan porcikája a telefonnak ami ne lett volna lecserélve. Mégis: a 6-os ugyanúgy néz ki mint a 8, az X viszont frankó mert bezel less és AMOLED.

(#103) rvgy75 válasza Lacy6 (#68) üzenetére


rvgy75
aktív tag

Érteni ezt nem lehet érezni kell :). Vhogy meggyőzték az embereket hogy ettől lesznek különbek. Nem egy ismerősöm ragaszkodik hozzá teljesen érthetetlen módon. Többszörös kijelző és töltő csere után is.

Akinek humora van, az mindent tud(hat), akinek humora nincs, az mindenre képes.(Peterdi Pál)

(#104) csababarca


csababarca
őstag

Én venném mint a cukrot, de itthon ennyiért biztosan nem.
szerencse nyaranta USA-ban dolgozom, 2 hét alatt megkeresem az 1000dollárt, nekem kint bőven megéri.
ha egyenesbe átváltjuk, úgy már nem is annyira vészes az ára, persze nyilávn nem ilyen egyszerű, és itthon bazi drágára lett beárazva, köszönhetően ennek-annak.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#105) szupermacs válasza Szakiii (#85) üzenetére


szupermacs
veterán

Szerintem ettől még sok egy okostelefonért. Ha egy TV alsó hangon kerülne 6-700 ezerbe, egy autó 40-50 millióba, ahhoz képest nem lenne sok. És itt nem csak az a probléma, hogy nálunk a legdrágább az iPhone X, meg nálunk az átlag ember 110-130 ezerből él havonta.

(#106) Szakiii válasza szupermacs (#105) üzenetére


Szakiii
addikt

Aki 130at keres az már ezt nem fogja megvenni.

(#107) atike válasza Szakiii (#106) üzenetére


atike
nagyúr

Ó dehogynem....

(#108) hemaka válasza Szakiii (#106) üzenetére


hemaka
nagyúr

De megveszik, utana meg kinlodnak a fizetessel, kikapcsoljak a szamot, utana meg megy a behajtashoz... Kinlodtam nem keves ilyen emberrel.

(#110) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Nekem tetszik, nagyon is, de az ára hajmeresztő... :Y Ez az összeg már tényleg túlmegy a racionalitás határán, még nyugati mércével is. Sajnos amíg ennyiért is elkapkodják a készletet, az Apple-nek semmi oka árat csökkenteni... :( Ár/érték arányban az Apple-vonalon szerintem jelenleg a legjobb vétel az i7, SoC-ban még most is erősnek számít, és szvsz a legtöbben még ennek a képességeit sem használják ki. :U

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#111) Szakiii válasza hemaka (#108) üzenetére


Szakiii
addikt

Elég baj az, fel kellene őket világosítani amikor megveszik hogy hitelre vásárlásnak súlya van.. bár akkor lehet megcsappannának az eladások :D

A telefon amúgy jó, én is kipróbálnám simán szó se róla csak ahogy a cikkben is szerepel nekem akkor már inkább 2 db i8 mint egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#112) Krill77


Krill77
őstag

Akkor javitom az utolso szot.
rvgy75(#103):
Valószínűleg ezek az emberek fiatalabb korukban elszenvedett szurkeséguket kompenzálják. Aki a suliban egy eszrevehetetlen valaki volt az mar soha nem heveri ki azt es az uj iphonnal éli meg a "valaki vagyok" érzést. Masok szamara érthetetlen. Az iphone az hit, nem észérv - pont mint az egyik párt.

Remélem így mar jo.

[ Szerkesztve ]

(#113) Totheground


Totheground
addikt

Akit az ára zavar az köszönje a 27% Áfának és az Artisjus lopásnak. Itt Japánban kb 280.000Ft (ha valaki turista, kevesebb, mert nem kell kifizetnie a 8% adót) és a fizetések is más kategóriában vannak...

A cikkhez: szerintem egyik iPhone-nál sem látni az állapotsoron, ha el van némítva. Egyébként meg kell.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#114) RaveForce válasza Totheground (#113) üzenetére


RaveForce
veterán

"Akit az ára zavar az köszönje a 27% Áfának és az Artisjus lopásnak"
Ez igaz az osszes tobbi konkurens keszulekre is itthon, amihez hasonlitva van, tehat ez a kifogas nem apple specifikus, igy kar is felhozni..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#115) Totheground válasza RaveForce (#114) üzenetére


Totheground
addikt

A Samu Note 8 335k-s listaára is hasonló nagyságrend (Experience Store).

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#116) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Nekem too much ez a gesztusvezerles. Legyen, ahogy eddig is viszont mindent mindenhol ezzel nekem sok egyelore.
Mint mikor etetik a kisgyerekkel a spenotot, oke oke csak megegy kanallal, van mikor mar besokall. (Spec szeretem a spenotot)

Fentebb irtak ha nem olvas a Face iD beirod a jelkodod, viszont a kodot tobb sikertelen probalkozas utan dobja fel, szoval kis ido mig belephetsz a telefonodba. Kedves funkcio.

Az A11 tenyleg szep eredmenyeket produkal, viszont pont iOS-en ebbol a juzer semmit nem erez.
Egy 2 eves 6S-en ugyanolyan komotosan nyilik meg a menu es barmi, a fasza, lassu animacioknak hala mint egy 8-ason.
Orulunk.

Az iOS 11-et pedig meg 11.1.1-el sem tudom alatamasztani h pofont kever at a droid csucsra, akkora bughalmaz meg mindig bar javulgat a 2 honap alatt.

Eddig ugyemlekeztem a Samsung tud igazan elbaszott hatlapot tervezni a csucskatiban (LG se piti) , meg az i6–al kezdodo kamera pup is esztetikus volt a hanyingerkelto antennacsikokon tullepve,
De ez az allo duplakamera valami bozaszto.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#117) borand válasza Totheground (#113) üzenetére


borand
aktív tag

10 millóan költözzünk Japánba!

(#118) Totheground válasza borand (#117) üzenetére


Totheground
addikt

Vagy csak 3 millió szavazzon normálisan. Bár jelenleg ez elég nehéz. Meg ez más téma.

Ja igen, az előbb elfelejtettem, a hátlapi TouchID említéséért jár a f@szkorbács.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#119) szupermacs válasza Szakiii (#106) üzenetére


szupermacs
veterán

Miért nem ezt fogja venni, ha a logikád alapján nem drága?

(#112) Krill77: Ehhez meg már senkinek semmi köze.

[ Szerkesztve ]

(#120) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Valaki próbálta már iPad töltővel az X-et? Kiválthatja szerintetek a "gyári" gyorstöltőt?

collecting: köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#121) jUUh


jUUh
addikt

Őszintén, nem értem meg, hogy mi a jó az iphone-ba, nagyon nem szeretem őket, bár igaz, még nem használtam egyiket se. Az viszont nem semmi, hogy olyan kultusza van mondhatni ezeknek a cuccoknak, hogy az emberek 1000-1200 dolcsit kiadnak erre...meg mondjuk tipikus Apple, hogy vagy vegyél 64GB-t ami szerintem elég szűköske, vagy adj ki még többet 256-osért. ( persze ezt más gyártók is csinálják). Meg az is arcpirító, hogy ennyiért egy gyorstöltő nem fért bele.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#122) collecting válasza Tuco Ramirez (#120) üzenetére


collecting
tag

Érezhetően gyorsabban tölt, de nem annyival, mint a gyorstöltő. Tehát kiváltani nem fogja, de ha van iPad töltőd, akkor szerintem tényleg nem éri meg megvenni a 20ezres usb-c gyorstoltőt plusz a 10k lightning-usb-c kábelt.

(#123) Totheground válasza Tuco Ramirez (#120) üzenetére


Totheground
addikt

Gyorsabb, de nem ugyanaz. Kell az USB-C (pl az új MBP töltője, így akinek az van, “ingyen” kap gyorstöltést).
Egyébként egy fokozattal olcsóbb, ha az ember USB-C kábel helyett USB-C USB dongle-t vesz és abba dugja a lightnig kábelt.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#124) <Lacy85> válasza Totheground (#118) üzenetére


<Lacy85>
addikt

És miért rosszabb az a verzió, hogy hátul van (aztán ha nem jön be, max nem használod), mint az, hogy nincs is?

(#125) Szakiii válasza szupermacs (#119) üzenetére


Szakiii
addikt

Én logikám magamból indul ki.. más nevében nem akartam nyilatkozni az áráról.

(#126) Parallaxis válasza Lacy6 (#99) üzenetére


Parallaxis
addikt

Minnél nagyobb pontszámot gurít, annál többen veszik.
Sajnos valós használati előnye mára már nincs, túlnőtt a szoftveren.

Pedig elég sok haszna van.
Az egyik az AR, amit enélkül a brutális vas nélkül nem tudsz normálisan megvalósítani (és még ezt a vasat is szépen melegíti), a másik meg az, hogy egy Androidos készülék átlag 2 évig van támogatva és a támogatási idő végén már rendesen belassul, mert az újabb szoftverekhez már bőven kevés a kakaó, míg itt bőven van tartalék arra, hogy akár 4-5 év múlva is használható, gyors eszközöd legyen.

Vagyis, ha úgy nézed az árát, hogy Androidos oldalon, ha gyors készüléket akarsz magadnál tartani, akkor 1-2 évente cserélni fogsz, míg itt elég 4-5 évente ezzel foglalkoznod, akkor máris más a leányzó fekvése, főként, hogy az Androidos flagship-ek ára sem sokkal alacsonyabb (sőt szolgáltató konstrukcióknál sokszor magasabb).

[ Szerkesztve ]

(#127) Szakiii válasza Parallaxis (#126) üzenetére


Szakiii
addikt

So so igazad van, de ez 400k.. 200ért már megkapod az androidos csúcsot amit ha 2 év után cserélsz 2. évben megint egy csúcs készüléked van. És azért azt is el lehet ismerni hogy 2 év múlva ez az X már szenvedni fog hátrányt egy 2019es androidos csúcshoz képest, ahogy egy mostani i6s se egy szint egy s8al (de igaz hogy i6s nem is volt 400k).

(#128) WiZARD válasza Totheground (#113) üzenetére


WiZARD
addikt

még nincs? ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#129) forgonati válasza India (#61) üzenetére


forgonati
őstag

1TB-ot túlzásnak érzem, de a mostani 128-as kártyámon 80GB már foglalt. Felhasználói szokások különbözőek, ugye.

Keelah Se'lai!

(#130) collecting válasza jUUh (#121) üzenetére


collecting
tag

Ha csak egy iPhone-od van, akkor nehezebb megindokolni, hogy miért jó az iPhone.
Viszont ha mindened Apple, akkor alap, hogy iPhone-t használsz (ebben az esetben meg ha csúcskészüléket akarsz, akkor az a X), mert iszonyat kényelmes, ahogy minden cuccod összedolgozik egymással. Handoff, jelszavak, iCloud, univerzális vágólap, mindent tud az egyik Alma cuccod a másikról, tényleg cool és kényelmes.

(#131) Parallaxis válasza Szakiii (#127) üzenetére


Parallaxis
addikt

200ért már megkapod az androidos csúcsot

Már, ha türelmesen megvárod azt 3-4 hónapot, amíg lemegy az ára addig.

Mennyiért is nyitott az S8/S8+ és a Note 8? :)

(#132) vasi89 válasza hemaka (#108) üzenetére


vasi89
addikt

nem tudtam h behajtó vagy de ezentúl óvatosabban válaszolok az írásaidra :DDD

Egyébként nem értem itt sem ezt a képernyő, kamera hisztit. pár hónap és kijön az S9 egy jobb kamerával és jobb kijelzővel, remélhetőleg jobb árral. De most már az árakat nincs hová emelni úgyhogy ideje egymás alá licitálni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#133) Totheground válasza WiZARD (#128) üzenetére


Totheground
addikt

Nincs, tudod, hogy most koltoztem es kicsit sokba kerult. :DDD
De ami kesik...

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#134) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

A Mono video rohej.
Az Earpods-ot pedig nem tudom kinek terveztek, mert aki halandot ismerek 1 ora utan faj a fule a kemeny muanyagtol. Bar szepen szol.
Vettem egy 1More- helyette.
Ugyan hagyd nem gaz persze, hogy hasznalhatatlan a gyari, es egy 30W-os toltofejet is, hogy nelegyen orokkevalosag a feltoltes (igen napkozben is toltom)

Hogy jot is mondjak, osszessegeben jo dolog, hogy az Alma bedobta a kozosbe mar a Face iD-t. Most mindenki gyurja szepen a sajat koncepciojat, kivaltva az ujjlenyomatolvasot, vagy parhuzamosan fejlesztve a kepernyo alatti FR-el.
A Touch iD sem hasznalhato mindig vizes, nedves, kiazott, olajos, lisztes (anyu mikor sutkerezik ugye).
Viszont jelenleg praktikusabb, kenyelmesebb es gyorsabb.

Olyan szaga van nekem, hogy itt konkretan a TD kamera kore epitettek egy valamilyen kulseju keszuleket.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#135) Totheground válasza LurkerSheik (#134) üzenetére


Totheground
addikt

Teljesen ful-fuggo, nekem egesz nap bent van es kenyelmes (AirPods, de 99%-ban ugyanaz a design), az agybadugosokat meg szo szerint egy perc utan tepem ki, mert nem birom tovabb.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#136) Lacy6 válasza Parallaxis (#126) üzenetére


Lacy6
senior tag

Az egyik az AR

Ez az amit a Sony is csinál 2011 óta és csak kipróbálás erejéig van használva?

A tartalék meg régebben még igaz is lett volna, de mára már nem.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#137) Parallaxis válasza Lacy6 (#136) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez az amit a Sony is csinál 2011 óta és csak kipróbálás erejéig van használva?

Kb. annyi köze van, hozzá, mint az animojik-nak a Facebook bohóckodásához :)

A tartalék meg régebben még igaz is lett volna, de mára már nem.

Miért is?
2 évnél tovább még a Samsung sem támogatja komolyabban az eszközeit és a megjelenő appok egyre összetettebbek, így két év múlva a mai flagship Android már eléggé nyögvenyelős lesz (az S7 Edge-men is érzem, hogy jópárszor kínlódik és akadozik, pedig még nincs két éves).

[ Szerkesztve ]

(#138) szupermacs válasza jUUh (#121) üzenetére


szupermacs
veterán

,,Őszintén, nem értem meg, hogy mi a jó az iphone-ba, nagyon nem szeretem őket, bár igaz, még nem használtam egyiket se."

Nem értem a hozzászólásod. Nem használtad egyiket sem, de nem szereted. Mi alapján? Az ára vagy az üzletpolitika miatt amit az Apple folytat? Ez egyik sem a telefon hibája. Egyszer vegyél a kezedbe egy iPhonet és használd, majd mondj véleményt. Ebben a formában a véleményednek semmi értelme.

(#126) Parallaxis: ,,Vagyis, ha úgy nézed az árát, hogy Androidos oldalon, ha gyors készüléket akarsz magadnál tartani, akkor 1-2 évente cserélni fogsz, míg itt elég 4-5 évente ezzel foglalkoznod, akkor máris más a leányzó fekvése, főként, hogy az Androidos flagship-ek ára sem sokkal alacsonyabb (sőt szolgáltató konstrukcióknál sokszor magasabb)."

Azért ez is túlzás. Azt olvastam, hogy az 5S belassult az iOS 11-től. 3 év elteltével a frissítések mindig nagy falatok lesznek az iPhoneoknak. Én ezt láttam, lehet nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#139) Szakiii válasza Parallaxis (#131) üzenetére


Szakiii
addikt

A note 8 azért elég más kategória mint bármelyik másik de a sima s8 pl 240 volt ha jól emlékszem. :)

137: Nekem semmi baja ( de én nem gyári szoftveren vagyok ) hozzátenném hogy android előnye számomra még mindig a szoftver csere :D, s7-en nekem 4k hdr olyan videót vesz fel hogy s8 közelébe se ér...

[ Szerkesztve ]

(#140) Parallaxis válasza Szakiii (#139) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nekem semmi baja ( de én nem gyári szoftveren vagyok )

Nekem szükségem van a garanciára, így nem rootolok és elég sok mindenre használom, köztük VR-ra is, amihez ma már kevés ez a vas.

android előnye számomra még mindig a szoftver csere

Tekintve, hogy a Samsung jobban korlátoz ezen a téren, mint az Apple, nem igazán értem ezt a mondatot.
Bár, ha nálad nincs jelentősége a garanciának egy többszáz ezres készüléknél, az a te döntésed :)

(#141) Szakiii válasza Parallaxis (#140) üzenetére


Szakiii
addikt

Nincs rá szükségem :) a korlátozás meg nem igaz... ahogy azt a példám is igazolja.

[ Szerkesztve ]

(#142) Parallaxis válasza szupermacs (#138) üzenetére


Parallaxis
addikt

Azért ez is túlzás. Azt olvastam, hogy az 5S belassult az iOS 11-től.

Egyrészt az 5s már 4 éves készülék, másrészt csak az első 11-es frissítéssel volt gond, azóta ezt orvosolták és nem sok panasz van azóta a sebességére.

(#143) Parallaxis válasza Szakiii (#141) üzenetére


Parallaxis
addikt

a korlátozás meg nem igaz...

Egy szó a cáfolatom: KNOX

(#144) csongi


csongi
veterán

Számomra nem biztonságosabb a FaceID mint az ujj lenyomat szkenner.
Arcalapú feloldáshoz nem kell kényszerítő intézkedés, vagy testmódosítást elvégezni :), mint a másiknál.
Elegendő ha ránéz a telefonra, és máris megadta jogosultságot.
Ha meg kódokat kell írni vagy rajzolni, akkor ugyan ott vagyunk, nem lesz kényelmesebb.
Minden esetre, teszik a készülék, ideje volt már egy kis változásnak, bár azt borítékolom, a következő években megint nem lesz változás. Az ára valóban erős, de addig nem lesz alacsonyabb kezdő ár, amíg kifizetik érte.
Köszi a tesztet :R

(#145) Szakiii válasza Parallaxis (#143) üzenetére


Szakiii
addikt

Miben korlátoz a knox? Ahogy mondtam garira nincs szükségem innentől kezdve a knox nem korlátoz semmiben.

[ Szerkesztve ]

(#146) szupermacs válasza Parallaxis (#142) üzenetére


szupermacs
veterán

Ezt jó hallani, remélem az SE is legalább ennyi ideig fog tökéletesen működni.

(#145) Szakiii: Miért nem kell neked gari?

[ Szerkesztve ]

(#147) Straw


Straw
senior tag

Ilyen szintű HSZ gyomlálást már rég láttam topicban :D ;]

42

(#148) B-L-A-C-K válasza csongi (#144) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha meg kódokat kell írni vagy rajzolni, akkor ugyan ott vagyunk, nem lesz kényelmesebb.

Ha arcodat kéri akkor nem vagy ott? :)

(#149) Ateszpapa válasza Parallaxis (#143) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Gyári rendszeren nem gond a KNOX a mutyikat meg nem érdemes felrakni egy garis készülékre.

(#150) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Jóis, tetszik is, de sztem sem ér ennyit egy telefon sem.....aki megveszi meg használja egészséggel!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.