Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-22 11:50:25

LOGOUT.hu

iPhone X termékismertető és GY.I.K.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Gsx-rr válasza madgie (#3974) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akkor ott gond van. Az enyem kussban van.
Masik toltofejjel probaltad?

(#4002) madgie válasza Gsx-rr (#4001) üzenetére


madgie
titán

Persze, hogy próbáltam, gyári Samsung, Apple töltőkkel is. Sípol ez a sz@r, akkor is, ha nem tölt éppen semmit.

De amúgy már megszokhattam volna, hogy befürdök ezekkel a felkapott csodacuccokkal, a fiók tele van használhatatlan lomokkal: Blitzwolf quickcharge négyes (ötös) elosztós usb töltő, Tronsmart hármon csatis szintén qc töltő, mind ciripel, sípol. Sőt, amennyiért vettem ezeket, annyiból mát vehettem volna valami normálisat, főleg a Telekomos akciókkal...

(#4003) aujjobba válasza madgie (#4002) üzenetére


aujjobba
addikt

A Blitzwolf csodatöltője nálam: [link]
Legalább az árát visszakaptam, de soha többet blitzwolf csoda, max a kábeleik, azok nem rosszak.

(#4004) madgie válasza aujjobba (#4003) üzenetére


madgie
titán

Na pont ilyenek, csak nekem az alis eladó b@szott visszaadni a pénzt a Tronsmartért.

(#4005) HarleyCustom válasza aujjobba (#4003) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mi ez a link? Rákattintottam és lefagyott a X. 😮
Másodszorra jó...
szép hangja van a motyónak...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#4006) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom mit kísérleteztek sokan az adapterekkel, én évek óta otthon, és munkahelyen is iPad adaptert használok, hibátlanul teszik a dolgukat, és szerintem az az ~5e forint nem nagy kiadás érte.

(#4007) madgie válasza B-L-A-C-K (#4006) üzenetére


madgie
titán

Na ja, jogos. Nekem most az S8 miatt kellett legalább egy plusz USB-C kábel, na én se aliztam már valami felkapott dzsunkacucc után, bepötyögtem a Domino kódot a Telekomnál és 3400-ért elhoztam egy gyári Samsung autóstöltőt, a telefonhoz adottnál hosszabb, de ugyanúgy fast charge-os kábellel.

(#4008) FIREBLADE78 válasza B-L-A-C-K (#3997) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Zsembembe volt. Nincs némító benyomva vagyis nem volt.
5 ezres ipad adapter mehet a gyári szifon kábellel?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#4009) B-L-A-C-K válasza FIREBLADE78 (#4008) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze, hivatalosan is töltheted vele.

(#4010) markknight


markknight
veterán

Úgy hallottam iPhone-on nincs gyorstöltés. Erre tessék: https://support.apple.com/en-us/HT202105

(#4011) aujjobba válasza B-L-A-C-K (#4006) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem kísérletezek, nekem kellett egy sokportos töltő, mert nyilván minden eszköz egyszerre merül le, és nincs mindig nálam 3-4 adapter.
A Blitzwolf-ot meg mindenki isteníti itt is, meg máshol is, ezért vettem meg.
Csalódtam.

(#4012) markknight válasza markknight (#4010) üzenetére


markknight
veterán

Am ügyesen kitalálta az Apple.. 29 wattos ilyen USB-C hálózati adapter az 19 ezer forint. Kell hozzá egy usb-c lightning kábel, amiből a legolcsóbb is 10 ezer. 29 ezer forintért lehet gyorstöltés és nem kell 3-4 órákat kínlódni a feltöltéssel. Hát gratula nekik.

(#4013) HarleyCustom válasza markknight (#4012) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Rendesek...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#4014) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na megjött az új szériás Nillkin fóliám, f@sza minden, vékonyabb mint az előző, rosszul raktam fel leveszem, erre nem eltört... :N Másikat 20x újra raktam már, és semmi baja, ez meg első levételkor ketté törik...

(#4015) Parallaxis válasza markknight (#3970) üzenetére


Parallaxis
addikt

Tudom, irónia

Nem, nem irónia. A Windows oltárian fapados és ostoba az OSX után.

(#4016) India válasza B-L-A-C-K (#4014) üzenetére


India
aktív tag

Kellet neked irni nekik ........ 🤣🤣🤣🤣🤣

(#4017) Parallaxis válasza csab2 (#3972) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha jön egy értesítés nyugodtan fel tudom venni a telefont, nem kell azzal foglalkoznom, hogy hogyan áll a zsinór. Utána szépen visszateszem a töltőre. Ez így baromira jó szerintem.

Mondjuk abba nem gondoltál bele, hogy amíg zsinóron van, addig töltés közben is tudod használni a készüléket, míg vezeték nélküli töltésnél mindig megszakítod a töltési folyamatot, ahányszor csak használni akarod. Az aksinak nem igazán tesz jót a dolog. No meg szépen melegíti is a készüléket a vezeték nélküli töltés, ami szintén az aksit öregíti. Szóval baromira nem tesz jót a készüléknek, de az Apple-nek igen, hisz az aksi csere ára szép kis bevétel nekik :D

(#4018) madgie válasza Parallaxis (#4017) üzenetére


madgie
titán

Az akksit nem nagyon érdekli, hányszor töltöd, teljes ciklusokban mérhető az időtartama. A hő persze nem tesz jót neki, de nem fog sokkal jobban melegedni QI padon, mint kábelen az asztalon.

(#4019) ii77


ii77
tag

Sziasztok,
2018.01.15-e ota en is boldog tulaja vagyok egy Tizesnek. Jobbara minden klappol. Egy dolog “idegel”: -a widget lapon az idojaras app nem az aktualis ertekeket mutatja. Ha rabokok, az elindulo appjaban viszont a legfrissebb adatokkal szolgal. Kilepve belole a widget mit sem valtozik. Mint ami nem frissul. Há’ hogy van ez?

VESTAX QFO

(#4021) FIREBLADE78 válasza ii77 (#4019) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Időkép

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#4022) markknight válasza Parallaxis (#4015) üzenetére


markknight
veterán

Hogyne... :C Meghajlok az előtt aki a használhatatlan Magic Mouse-zal meg a Magic Keyboard-dal kenyelmesen tud dolgozni... Pl a teljes ablakós mód, iszonyat béna évek óta. A safari, a böngészők között értékelhetetlen, a developer tools pl full amatőr. De ha csak excelre, meg photoshopra kell ám legyen.

[ Szerkesztve ]

(#4023) Parallaxis válasza madgie (#4018) üzenetére


Parallaxis
addikt

de nem fog sokkal jobban melegedni QI padon, mint kábelen az asztalon.

De, sokkal jobban melegszik (nem véletlen, hogy a komolyabb padokban van hűtőventilátor).

(#4024) B-L-A-C-K válasza #45553408 (#4020) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom miért van az hogy másnál jó másnál nem, nálam pl múltkor is mutattam nincs baj vele, és most is jól működik.

(#4026) Parallaxis válasza markknight (#4022) üzenetére


Parallaxis
addikt

Meghajlok az előtt aki a használhatatlan Magic Mouse-zal meg a Magic Keyboard-dal kenyelmesen tud dolgozni...

Csak halkan jegyzem meg, hogy amiről írsz, az hardware, az OSX, meg software :)

De egyébként én valóban jól elvagyok a Magic Mouse-al, billencset viszont teljeset használok.

Pl a teljes ablakós mód, iszonyat béna évek óta.

Lehet.. Soha nem használom (24"-on és 27"-on nem látom értelmét).

Ellenben a valóban használható keresés, a fájlok gyorsnézete, a villámgyors reagálás bármilyen terhelés mellett, a stabil működés akár több hónapig számomra alap. A Windows erre még most is képtelen.

A safari, a böngészők között értékelhetetlen

Lehet, Chrome-ot használok.

a developer tools pl full amatőr

Ez is lehet, mert nem ismerem, bár több fejlesztőtől inkább elismerést hallottam, mint leszólást.

De ha csak excelre, meg photoshopra kell ám legyen.

Bizony, a Photoshop és társai nálam alap alkalmazások, akár több száz megás állományokkal.

A Windows biztos jó, ha gamer vagy, de munkára nekem akkor sem kellene, ha ezért külön fizetnének is.

[ Szerkesztve ]

(#4027) markknight válasza Parallaxis (#4026) üzenetére


markknight
veterán

Már nem OSX hanem MacOS.. Ha már kukacoskodunk ;]

Használd nyugodtan, keress vele sok pénzt. Csak ne állíts olyat, hogy a Windows fapados és ostoba, mert jelenleg pont az MacOS az, amivel egy 81 partos rar-t is tömény szívás kicsomagolni. Írok én neked olyan szkriptet, ha elindítod fél perc alatt felzabálja a nagy gépedet. Na ez terhelés, de nem a 5000x12000px-es képek megnyitása :D Na de persze, nagyobb dolog elmesélni bent, hogy "Igen apukám, én Mac-en dolgozok, ti meg mit akartok itt, csöves Windows-osok" :D Majmolt Amerika, már bocs :) Amit Mac-en megcsinálsz, azt Windows-on 5x gyorsabban és kényelmesebben véghez tudod vinni.

De használj amit akarsz, tényleg nem vág a témába, csak nem kéne ilyen kijelentéseket tenni, főleg ha a rendszert amit használsz, azt csak felszínesen ismered.

[ Szerkesztve ]

(#4028) Ed Parker válasza Cyberpunk (#3994) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen, csak az a fura, hogy még vigyázok is rá és mégis.
Itt most nem arról van szó hogy rinyálok a karcokért, csak a “legkeményebb üveg” ahogy a JerryRigsEverything oldal teszteli mindenféle keménységű tűkkel és elég jól bírja a videón.
Itt meg kulturált használat mellett már van rajta elől hátul.
Maga az acél az sima ügy, már az ugyanilyen watch is karcolódott, simán a bőrömtől, ugyanis az aztán sosem volt zsebben vagy asztalon, csak a kezemen, mégis körbe volt karcolva.
Na mindegy :)

7etape: akkor ez még jobban vitrines lesz mint a jet black volt?

[ Szerkesztve ]

(#4029) -Ben- válasza Ed Parker (#4028) üzenetére


-Ben-
veterán

Ja? Félreértettem, ne haragudj. :) Tehát, neked az üveg is karcos... Arra nem panaszkodom, nem találok rajta karcot, pedig por azért érte már bőven. Más kérdés, hogy a fehér hátlapon szinte nem is látszik a karc... :D

[ Szerkesztve ]

(#4030) madgie válasza markknight (#4027) üzenetére


madgie
titán

81 partos rar, hello, 2003 van?

(#4031) HarleyCustom válasza markknight (#4027) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#4032) Ed Parker válasza madgie (#4002) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem csak töltéskor ciripel, egyébként nem.
Ez egy Trust, tehát nyugodtan megbízhatsz benne :D

(#4033) -Ben- válasza Ed Parker (#4028) üzenetére


-Ben-
veterán

Dehogy lesz vitrines! :N Szerintem a vége az lesz, hogy veszek egy gyári tokot, kap egy vékony üvegfóliát és lehet dobálni, taposni, stb.. :) Korábban sosem tokoztam, de a „dizájn” már nem hoz annyira lázba, így a használhatóság érdekében (stabilabb fogás, nem kell babusgatni, lazán zsebre vághatom, nem kell néznem, hogy hova tehetem le, stb..) lehet, hogy megéri. Majd meglátom, de... :)

Szerk.: Nekem a kijelzőn már gyárilag volt egy ajándék 3 mm-es hajszálkarc. :DDD

Szerk2: Engem így 2 hónap után már nemigen érdekel a dizájn. Szép-szép, de ez egy használati tárgy, a mérete pedig abba a kategóriába esik, ami nekem már kényelmetlen. Már majdnem a földre küldtem párszor, csak a szerencsének köszönhetem, hogy nem esett le. :D Ugye nem lenne nagy probléma, max egy üvegfóliát tennék rá, de az üveg hátlap könnyen törik. Főleg azért, mert nehéz a telefon...

[ Szerkesztve ]

(#4034) Ed Parker válasza -Ben- (#4029) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen, egy kb 15mm-es vékony karc, de fénynél látszik.
Mondom nem zavar, csak furcsállom a teszt után hogy ott tűvel sem, itt meg szimplán zsebben megtörtént, pedig nem dolgozom poros körülmények között.

Lehet hogy én is veszek tokot, de még nézegetem mert ez még lázba hoz a sokéves unalmas dizájn után.

[ Szerkesztve ]

(#4035) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Hogy lehet hard resetelni ezt a szart?
Kb senkit nem tudok felhívni és ezalatt nem tudom hogy próbáltak e hívni.

(#4036) Parallaxis válasza markknight (#4027) üzenetére


Parallaxis
addikt

mert jelenleg pont az MacOS az, amivel egy 81 partos rar-t is tömény szívás kicsomagolni.

Miért is?
Én rákattintok és megnyitja a háttérben a a 81 kicsomagolást párhuzamosan, majd visszatérek a munkámhoz és észre sem veszem mi történik a háttérben. Windows-on ilyenkor megáll az élet és várhatsz mire kapsz egy kis időt, hogy bármire rá tudj kattintani, mert a rendszer annyira leterhelődik, hogy semmire nem reagál.

Na ez terhelés, de nem a 5000x12000px-es képek megnyitása

Hát azért megnézném a Windows-os gépedet, hogy mit kezd egy 4-500 layeres, 300 DPI-s, A3-as cuccal :D

Amit Mac-en megcsinálsz, azt Windows-on 5x gyorsabban és kényelmesebben véghez tudod vinni.

A probléma az, hogy a cégnél azért álltunk át Mac-re mert ez pontosan fordítva volt igaz.

főleg ha a rendszert amit használsz, azt csak felszínesen ismered.

Persze.. Gondolom azért vagyok mellékállásban 6 cégnél közel 15 éve rendszergazda, mert csak felszínesen ismerem.. :D

Inkább tippelnék arra, hogy te nem ismered azt amiről írsz...

De ok, akkor egy kis feladat:
Adott egy belső vinyó, meg 8 hálózati meghajtó, ezeken együtt van kb. 1,5 millió kép különböző mappákba rendszerezve (több száz mappa). Gyűjtsd ki egy helyre a tavaly készült psd-ket, de csak azokat, amik kisebbek mint 100 mega és adott cimkével rendelkeznek. Mindezt úgy, hogy a kigyűjtés ne foglaljon helyet és bármilyen alkalmazás elérhesse.
Bocs, MacOS alatt ez 4-5 kattintás, Windows alatt megoldhatatlan.

Ugyanebben a mapparendszerben ha képet keresek, nekem elég egy space leütése és látom a tartalmát, Windows-on meg kell nyitnom egyenként mindet, mert nincs a rendszerben normális quickview, ha meg külsős alkalmazással tallózol, akkor miután megtaláltad a képet ott, akkor onnan nem nyitható meg tetszőleges programmal.

De ha jön egy áramszünet és kikapcsol a gép (tegyük fel, hogy nincs szünetmentesed), akkor Windows alatt mindened elveszik, ami nincs mentve, MacOS-en meg újra bootolás után ott folytatod, ahol abbahagytad, mindent visszaállít, semmid nem vész el, még akkor se, ha nem mentettél semmit se.

Egyébként bocs az offért, de vicces, mikor a Windows-t kényelmesnek ítéli bárki, amikor olyan ostoba az UI-ja, mint a föld.

(#4037) Tibee86 válasza Ed Parker (#4035) üzenetére


Tibee86
veterán

(#4038) -Ben- válasza Ed Parker (#4035) üzenetére


-Ben-
veterán

Összefoglaló. ;)

(#4039) markknight válasza Parallaxis (#4036) üzenetére


markknight
veterán

A rarok kicsomagolás ezen a rendszeren nem így működik... Vicces ahogy az éves tapasztalataiddal meg a "munkáddal" próbálsz hitelt adni a szavadnak.. Én 15 éve focizok és mégsem vagyok válogatott :D Szerencsére én Linuxot is sokat használok, heti szinten váltogatom a disztrókat. Lehet, több belátásom van a trendekbe és a funkciókba.. Ki tudja? Belemehetünk vitába, de minek.. Felesleges. Én unom. Szerintem te is. Mindegyiknek van erőssége, mindenek van gyengéje. Engedjük is ezt el.

[ Szerkesztve ]

(#4040) Fryskitt válasza Tibee86 (#4037) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ötletes. Bár szerintem többet foglalkoztál vele, mintha leírod. :))

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4041) Parallaxis válasza markknight (#4039) üzenetére


Parallaxis
addikt

A rarok kicsomagolás ezen a rendszeren nem így működik..

Szerencse, hogy erről a MacPAR nem tud :D

(#4042) HarleyCustom válasza Ed Parker (#4035) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Na? Mi történt,hogy ennyire leszarozod? :)
Nekem reggel lefagyott,ahogy a linkre rákattintottam itt korábban. :)

Ja már látom...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#4043) Ed Parker válasza -Ben- (#4038) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszi már megoldódott, nem tudom hogy egyedi e a probléma, de a hálózati részével nagyon nem vagyok megelégedve.
Sokkal gyengébb a tér ereje mint a 7plusnak, továbbá ma ez a hiba hogy hívnék és semmi csak csend.
Ráadásul fontos hívásokat vártam, ez így nagyon nem megbízható.
Ha ez továbbra is fennáll már dobom is vissza.

(#4044) Ed Parker válasza HarleyCustom (#4042) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Persze nem tudom hogy ez most hardveres hiba vagy csak az ios ennyire szar, ezért kérdeztem hogy volt e hasonló valakinek?

(#4045) HarleyCustom válasza Ed Parker (#4044) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szokott furcsa dolgokat csinálni néha,de nem veszem fel...
Ugyanaz,mint a többi...
Ezek szoftveres hibák,nem lehet velük mit kezdeni. Majd javítják...vagy nem.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#4046) Ed Parker válasza HarleyCustom (#4045) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az i7plusson nem emlékszem ilyenre.
Egyszerű telefon és mindig jó volt, szerencsére nem adtam még el :D

(#4047) -Ben- válasza Ed Parker (#4043) üzenetére


-Ben-
veterán

Nekem a térerővel nincsen gondom, viszont amióta ezt használom, sokan panaszkodnak arra, hogy ki vagyok kapcsolva. Pedig valójában nem.... (Ez viszont lehet VoLTE probléma is, legalábbis Magyarországon)

(#4048) FIREBLADE78 válasza Tibee86 (#4037) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ez fájt ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#4049) Ed Parker válasza -Ben- (#4047) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Na erről beszélek, én még vásárlás előtt olvastam decemberben hogy sokkal gyengébb a térereje egy tech újságban amikor a 3 telefon közül az utolsónak hozták ki a note 8 és a huawei csúcs telefonja közül.
Ezek a dolgok simán lehetnek amiatt hogy ott nincs pont hálózat ezért nem érnek el.

(#4050) -Ben- válasza Ed Parker (#4049) üzenetére


-Ben-
veterán

Ez csak azért érdekes, mert térerő viszont van. Jelenleg is 3 pálcika a 4-ből, mégse értek el 20 perccel ezelőtt... Szerencsére azért nem mindennapos probléma ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.