Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-03-22 11:50:25

LOGOUT.hu

iPhone X termékismertető és GY.I.K.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Takashi válasza #37841920 (#599) üzenetére


Takashi
aktív tag

UAG Monarch

七転八起

(#602) Keem1


Keem1
addikt

Az első iPhone, amire elismerően legyintek, de brutál ára van.

Azt viszont sosem értettem, hogy az iPhone-ok esetén miért pont lightning.. Miért nem micro usb? Nem úgy volt pár éve, hogy szabvány és minden telefonnak kötelező azzal készülnie? Vagy usb c... De miért lightning? Hogy sose legyen kéznél egy kábel? A micro usb-ben azt szeretem, akárhová megyek, legalább egy embernél mindig van kéznél. :F

(#603) jacis válasza Keem1 (#602) üzenetére


jacis
nagyúr

Véleményem szerint sokkal profibb cucc a lightning mint az usb c. Nézd meg a két kialakítást alaposan. Az usb c sokkal hamarabb ki fog kopni mint egy lightning.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#607) India


India
aktív tag

iPhone X Sound Issue: Buzzing Or Crackling Speakers At High Volume? Nalam van ez a hiba most neztem meg 100% hangeron fent hangszoronal ,recsegest hallok, nem mindig inkabb bizonyos zene stilusnal . Nalatok van ez a hiba? Most lettem figyemes cikket olvasasa utan ,jo lenne egy update.

[ Szerkesztve ]

(#609) kchris78 válasza Keem1 (#602) üzenetére


kchris78
veterán

amikor jott a lightning meg nem volt micro usb. a mini usb volt, a (lassu nem a 2es), az meg egy katasztrofa volt... foleg az akkori kialakitasokkal, az egesz csati az alaplapra volt forrasztva es az vette at az egesz vezetek fizikai erohatasait.. USB-C tartos lesz szerintem de jol megcsinalt kabeleket kell venni hozza. Vettem alirol atalakitokat, egy tipus annyira vacak volt hogy nem is volt 100%-os (kontaktosak voltak) ki is dobtam oket, egy uj USB-C - lightning kabel profi nagyon, volt vagy 2-3 dollar... egyelore mukodik megfeleloen.

(#611) RaveForce válasza kchris78 (#609) üzenetére


RaveForce
veterán

"amikor jott a lightning meg nem volt micro usb"
Szakmai korokben ezzel ne vagj fel, mert furan fognak rad nezni... :DD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#612) Teal'C


Teal'C
addikt

Ez most jogos. :DD

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#613) TajgaVodka válasza #37841920 (#599) üzenetére


TajgaVodka
csendes tag

Ha félsz hogy betörik, vegyél hozzá hozzá hátlapi üvegfóliát 2-3ezer Ft.

Amúgy szerintem mind2 gyári toknak ugyanaz a műanyag keményített váza van csak más a bevonat rajta

(#617) agabe válasza B-L-A-C-K (#616) üzenetére


agabe
addikt

En is most epp azzal foglalkozom, hogy annyiszor oldom fel amennyiszer majd napkozeben kellene, igy elore letudom a dolgot. :)) Minek az a sok macera vilagosban ? ...es ha egyszer csak nem megy ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#618) nord_ válasza Keem1 (#602) üzenetére


nord_
veterán

Mert a micro-usb butább, lassabb, sérülékenyebb - vagyis bármilyen oldalról nézzük, egy gyenge, minden szempontból alaposan elkúrt konstrukció. Egyáltalán van előnye? :N Ráadásul állandóan változtatják a méretét, kialakítását... A, B, mini, micro... jó standard, ha ennyi változatot dobnak piacra... ;)

Sose legyen kéznél kábel?
Négy évvel ezelőtt vettem egy ligthning kábelt az irodába és az autóba is. Itthon a családban csak Apple-eszköz van, baráti, rokoni kör túlnyomó részében szintén. Nálunk hamarább találunk lightningot, mint micro-usb-t. ;)

(#620) no more válasza nord_ (#618) üzenetére


no more
addikt

Azért a lightning sem a tartósságáról híres. Még nem láttam lightning kábelt, ami nem lenne szétmenve, vagy összeszigszalagozva valami 100 forintos teszkós ragasztóval (3 kilós telefon, elfogyott a lóvé kábelre?)... Manapság semmi sem tartós, sajnos...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#621) Totheground válasza no more (#620) üzenetére


Totheground
addikt

Nem maga a kábel, logikusan (az tényleg fos valamiért) hanem a csatlakozófej és a csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#622) no more válasza Totheground (#621) üzenetére


no more
addikt

Rosszul fogalmaztam. Igen, így van. :K

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#623) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Jövőre már minden szifon ilyen kialakítású lesz. Remélem, hogy a következő évtől az árazás nem 1000 dodóról indul a legkisebb modellel.
Ha i8 áráról indulna, akkor tudnék vele azonosulni. Ennyiért mocskos drága.
A szégyen az, hogy a korábban olcsónak mondott kínai gyártók is elkezdték felfele srófolni az áraikat, mintha ők is megtehetnék. Vicc, hogy 200K alatt nincsen csúcsmodell (nyitóáron, hazai boltban).

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#624) Redplee


Redplee
senior tag

Van aki rendelt már a telekom webshopbol, személyes átvétellel t-pontba? Aki igen, annak mennyi idő volt a szállítás?
Csütörtökön rendeltem, azt írta, hogy szállítás: péntek 9:00-17:00 között, de ahhoz képest, még ma is szállítás alatt a státusz...

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#628) kchris78 válasza RaveForce (#611) üzenetére


kchris78
veterán

Igen erzesre irtam a datumot, annak idejen nem emlekszem hogy a lightning megjelenesekor mar microusb lett volna a kornyezetemben. De a lenyeg igazabol az hogy az elejen a csatik leginkabb hasonloan neztek ki: https://lifehacks.stackexchange.com/questions/9270/cleaning-microusb-socket-on-mobile-phone nem pedig ugy mint most.. a csati az alaplapon van, es az erohatasokbol a keszulek haza nemigen vesz at semmit. Ez nem a tartossag zaloga....

(#630) xtremetuning


xtremetuning
addikt

Sziasztok !

Azt írják, hogy a X már tud .flac kiterjesztészt lejátszani. Miért nem engedi mégsem szinkronizálni az iTunes ? Próbálta már valaki ?

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#631) syIex válasza xtremetuning (#630) üzenetére


syIex
veterán

Nem tudtam róla, de érdekesnek hangzik szerintem utána nezek majd én is. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#632) aprokaroka87 válasza xtremetuning (#630) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tudomásom szerint nem csak az X támogatja hanem amin ios 11 van.

(#633) -Ben- válasza QwErTy42 (#623) üzenetére


-Ben-
veterán

...és miért gondolod, hogy nem tehetik meg ezek az olcsónak mondható kínai gyártók? :) Nyilvánvaló, hogy ők is emelik az árakat, Te is ezt tennéd. iPhone ára ~130 ezret ugrik, ők meg maradjanak ugyanott? :D Jó vicc... Sajnos várható volt, hogy ez lesz a vége. De mondok rosszabbat: nem 380 -as kezdőárnál fogunk megállni, ez biztos. :K

[ Szerkesztve ]

(#634) xtremetuning válasza aprokaroka87 (#632) üzenetére


xtremetuning
addikt

[link]

Hasonlóképp olvastam én is, mégsem engedi őket syncelni.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#635) agabe válasza QwErTy42 (#623) üzenetére


agabe
addikt

Brutal ami van, es jovore se szamithatunk olcsobbra.1000USD lesz a nyitoar valoszinuleg.
Ha tenyleg lesz egy LCD-s verzio az lehet talan mostani I8 plus araban jovore de annal meg lehet, hogy a hardver is marad benne az idei ami viszont meg egy pofatlansag lenne. Ha uj hardvert kapna az is, akkor mar erdekes lehetne tobbeknek, de az se lenne 300ezer Ft-os kezdoarnal olcsobb itthon.

(#636) syIex válasza agabe (#635) üzenetére


syIex
veterán

Szerintem valahogy megoldják, hogy legyen egy ilyen méreg drága, mint a X és több “olcsóbb” modell is. De az sincs kizárva szerintem, hogy a X megmarad-e egyedi modellnek ahogy a neve is mutatja. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#637) B-L-A-C-K válasza agabe (#635) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nyáron majd kiderül, ha ugyan ilyen teljes kijelzős lesz az i8 utód is jelenlegi i8 áron akkor nyáron már el kell adni az X-et ne legyen rajta sok bukó, de ez majd úgyis kiderül, addig nem is gondolkodok ezen. :)

(#638) agabe válasza B-L-A-C-K (#637) üzenetére


agabe
addikt

Ugyanannyit fog esni (aranyaiban) az ara X-nek mint amennyit szokott barmelyiknek a korabbi evekben. Szerintem 200 folott, de valahol 250ezres max aron lehet majd eladni nyaron hasznaltan garival. Tobbre nem erdemes szamitani.
I8 es 8plus lesz az igazan nagy bukta jovo ilyenkor, mert az meg szinte a 7-es akkori ara korulre fog esni (kb 20ezer elteressel) ami aranyaiban tobb lesz mint szokott.

(#639) Keem1 válasza jacis (#603) üzenetére


Keem1
addikt

Jó, mondjuk sose volt iPhone-om, ezért tűnt fel a deviancia. :DDD
Alapvetően a microUSB-t se gondolnám olyan strapabírónak, de ennek ellenére egyik telefonomon se adta be a kulcsot. Meg aztán egyre kevesebbszer használom. Adatátvitel vezetéknélküli, füles/zenehallgatás dettó (bár itt ugye van jack ;] ), így a telefont inkább csak tölteni szoktam kanóccal.

kchris78: így van, a minőségi kábel a "jó öreg" microUSB-nél is kell. Van egy régi, talán mp3 lejátszóhoz adott USB kábel, az S7e telefonomat a gyári töltőfejjel is lassabban tölti, mint a Samsung által csomagolt kábel.

[ Szerkesztve ]

(#640) B-L-A-C-K válasza agabe (#638) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jaja én is ennyire kalkuláltam.

(#641) syIex


syIex
veterán

Gyári bőr tokot használva és amennyiben megjön skint is rátéve a telefonra milyen vezetek nélküli töltőt tudnátok ajánlani? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#642) Fall-N


Fall-N
veterán

Ha valakit idegesít a notch Itt a megoldás . ;]

Viccet félretéve, úgy látom tényleg megosztó lett az X. Eddig is fikázták sokan az iPhone-okat, de azért valljuk be, annyira nem voltak megosztóak. Ugyanúgy néznek ki a telefonok, úgyhogy már immunis az ember a formájukra.

Nekem személy szerint nem kellene, de nem nézem hülyének aki ilyet vesz. Ezt más is vallhatná, nem kellene ennyi márka fanboyok itt téríteni. Akiknek Samsung kell úgyis azt vesz, akinek iPhone az is tesz a másikra, akkor mi értelme? Nekem egyik sem kell, de itt sokan tényleg csak szégyent hoznak azokra akik Androidot használnak.

A faceID nekem sem jön be, jobb nekem az ujjlenyomat szenzor, de kinek ez, kinek az a szimpatikus. Mindkettőnek vannak viszont hátrányai. Az lett volna a legjobb, ha mindkettő rákerült volna. Viszont azt értékelem, hogy mertek valamit lépni az egyen i6-7-(8) forma után. Egyedül ez a lekerekített kijelző mánia nem tetszik. Ebben tetszik egyedül az OP 5T, ott legalább szögletes és sarkos a kijelző.

Márkához meg azért sem ragaszkodom, mert egy gyártón belül is vannak jobban és rosszabbul sikerült modellek. De LG biztos nem kéne, ahogyan semmilyen AMOLED-del szerelt telefon sem.

[ Szerkesztve ]

(#643) B-L-A-C-K válasza Fall-N (#642) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már azzal az 1 milla megtekintéssel vagy 200 ezre forint visszajött neki..:)

(#644) ToniSoprano válasza Fall-N (#642) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ez a szoftveres megoldás jobb, szebb lesz tőle a telefon:
[link]

(#645) B-L-A-C-K válasza ToniSoprano (#644) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem ez a sziget nem hátrány, vagyis eddig nem volt az, pl tetszik az ha elindítom a Waze-t, kilépek megnézni valamit, akkor ott van bal felül az órába megy a GPS, rábökök arra és már vissza is rak Waze-be. És nem csak ennél van így.

[ Szerkesztve ]

(#646) Fall-N válasza B-L-A-C-K (#643) üzenetére


Fall-N
veterán

Attól függetlenül én sajnáltam volna szétvágni. Ugyanúgy a tartóssági kínzásnak kitett darabokat is sajnálom. ☺️

[ Szerkesztve ]

(#647) syIex válasza B-L-A-C-K (#645) üzenetére


syIex
veterán

Én is így vagyok vele. Egyedül az akksi százalék hiányzik, az mindig be volt kapcsolva nekem, de lassan kezdem megszokni, hogy le huzgalom, ha nagyon kiváncsi vagyok rá. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#648) B-L-A-C-K válasza Fall-N (#646) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pár hónap alatt visszajön az árának a többszöröse neki ezzel. Én is megcsinálnám ha ilyen nézett lenne a csatornán. Sokaknak meg ugye csak annyi jön le ebből hogy mi hülye hogy szétveri az 1000 dolláros telefonját.

Sylex1: igen ezt elfelejtettem írni ez hátrány nekem is, aksi ikon helyett lehetne %.

[ Szerkesztve ]

(#649) madgie válasza B-L-A-C-K (#645) üzenetére


madgie
titán

Ez eddig is így volt, csak a teljes felső sávra bökhettél oda, nem csak a bal felsőbe.

(#650) LilProphet90 válasza syIex (#641) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Másik márka telefonjával skin+bőrtok kombóval gond nélkül megy bármilyen QI töltővel, úgyhogy szerintem itt sem fog bezavarni.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.