Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) ollie válasza Parallaxis (#1415) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gondolom beállították fehérre mindkettőt, és hagy szóljon. Csak hogy az átlagfelhasználást kell nézni.

***

(#1452) foresz válasza Hegyirabló (#1450) üzenetére


foresz
tag

Pedig némitásnál tűnik el. Lehet, hogy a hangerő gombal vetted le nullára

(#1453) Hegyirabló válasza foresz (#1452) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Pedig nem. Ráadásul a hangerő gombokkal nem is lehet nullára levenni.

Vigyem vissza a telefont? Tegnap vettem.

Szerk:

Na megvan a megoldás, kellett hozzá ez az oldalacska is.

Ha kikapcsolom a "Live" funkciót van hang.

Azért ez elég érdekes.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#1454) Ed Parker válasza foresz (#1446) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A szó amit keresel szarrágás.
1€ híján 1000€ egy 256gb i7, még egy ilyen csomagba sem jár semmi extra, pedig itt már van azért haszon ;]

(#1455) Tibee86 válasza Ed Parker (#1454) üzenetére


Tibee86
veterán

Te adnál mellé a helyükben mikor tudod, hogy anélkül se tudsz annyit gyártani amennyire igény van? Nem kell válaszolni, mert egyértelmű. :)

(#1456) lugosi válasza Hegyirabló (#1453) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Ha kikapcsolom a "Live" funkciót van hang.

Azért ez elég érdekes."

Ha belegondolsz, mégsem. Elég érdekes az lenne, ha a live hang+kép felvételbe belehallatszódna a zárhang. Nem?

(#1457) Hegyirabló válasza lugosi (#1456) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, de a live az fotó mód, nem mozgókép.

Aquila non captat muscas.

(#1458) DaWe94 válasza Hegyirabló (#1457) üzenetére


DaWe94
senior tag

Csak idézőjelben fotó mód... Rögzít ugyanúgy hangot is.

(#1459) mugencivic válasza lugosi (#1456) üzenetére


mugencivic
tag

Nekem már az is fura, hogy van ember, aki a zárhangot nem akarja rögtön kikapcsolni. Már csak a zárhang miatt is imádom, hogy ott a telefon oldalán a némító...

(#1460) lugosi válasza Hegyirabló (#1457) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Fotó + mozgókép egyben.

(#1461) Ed Parker válasza Tibee86 (#1455) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mingyá' elmorzsolok egy könnycseppet :O

(#1462) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Ezt nem tudtam.

Aquila non captat muscas.

(#1463) Bossi


Bossi
őstag

Van aki már fotózgatott többet i7-el tudna esetleg pár képet feldobni ide?

köszönöm.

(#1464) Ed Parker válasza Bossi (#1463) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egy rakás tesztkép van fent a neten, ide csak kicsinyített képet lehet felrakni.

(#1465) nikos21


nikos21
aktív tag

sziasztok ismerősöm egy 5s-t vált le egy 7-re és az volna a kérdés hogy mentésből érdemes beüzemelni vagy újként legyen indítva ?

(#1466) manokaki


manokaki
őstag

Aki a Tmobiltól rendelt online , azt mennyi idővel hivták fel adat egyeztetés miatt , illetve a rendeléstől számitva mennyi idő alatt vehette át a tlefont ??

Attila

(#1467) jani70 válasza manokaki (#1466) üzenetére


jani70
aktív tag

online rendelés után másnap hívtak,következő héten már mehettem a telefonért (i7)

(#1468) Mr.Silkó válasza manokaki (#1466) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Múlt szerdán rendeltem délután a telefont, másnap reggel hívtak, ma, azaz hétfő délelőtt jött az értesítés, hogy átvehető a készülék.

nikos21 (#1465)

Én mindig átviszem az iCloud mentéseimet, soha nem volt még gondom belőle.

[ Szerkesztve ]

(#1469) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Na belaktam a hetest, eddig nagyon elégedett vagyok vele. Nagyon mutatós így feketében, sokkal diszkrétebbek az antennacsíkok, baromi gyors a kütyü, nagy ugrás a kamera is az előd i6-hoz képest, az üzemidő is korrekt maradt - pedig brutál a hardver. A nyomásérzékeny kijelzőt még szokom, de nagyon tetszik - tudom, ez nem az i7-tel jött be, de nekem még új -, a nyomásérzékeny home gomb pedig nagyon reszponzív, jó dolog használni. A kijelző számomra továbbra is makulátlan és rendkívül gazdag színekkel operál. A sztereó hangzás is nagyságrendekkel jobb az elődöknél. A gyári fülest még nem próbáltam, viszont a jack-lightning átalakítót igen - egy 5000 forintos, jól bevált Sony fülessel -, abszolút korrektül szól, bőven vannak mélyek is, gazdag a hangzása, stabilan ül benne a jack dugasz, szóval ezt egy picit szerintem túllihegték páran itt a fórumon. Maga az összeszerelés pedig szokás szerint példa értékű. Nem hittem volna, hogy lesz valaha telefon, ami jobban tetszik makd az i6-nál, de a 7 még sokkal letisztultabb, finomabb.

Elsőre ezek jutottak eszembe, remélem van, akinek segíthettem az első tapasztalataimmal. :)

[ Szerkesztve ]

(#1470) VViktor1990 válasza foresz (#1421) üzenetére


VViktor1990
csendes tag

Nekem Beats Studio II-vel a Lighnint átalakító kb ugyanúgy szól, mint a 6s szólt... Nem tudom, mások mit hallanak gyemgébbnek, a hangerő, a mélyek, minden hasonló.

(#1471) pzstm


pzstm
titán

nah megjött kb. 2 órája nekem is a matt fekete 128GB-os iPhone7-es. Életem első iPhone-ja :B

Rövid idő alatt is egész közeli barátságba kerültünk egymással, persze részletesebben is fel kell fedeznem a kicsikét. Eddig viszont úgy fest jól megleszünk :B :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1472) gyuromoj válasza pzstm (#1471) üzenetére


gyuromoj
veterán

Kíváncsian várom majd az első tapasztalatokat/véleményeket.
Grat hozza! :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1473) lugosi válasza pzstm (#1471) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Akár lehetne egy blogbejegyzés tőled mint régi wp usertől, lehet hogy sokaknak segítene akik kikacsintanak a wp platformról, hogy milyen előnyökkel és hátrányokkal kell számolni.

(#1474) Bossi


Bossi
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy nálatok is "lassan indul el a kamera? Arra gondolok, hogy rányomok a kamera ikonra megnyílik, de egy ideig csak homály van, majd 1-2 másodperc után fókuszál csak.... nem minden alkalommal, de elég sűrűn ez a jelenség van nálam.

[ Szerkesztve ]

(#1475) jani70 válasza Bossi (#1474) üzenetére


jani70
aktív tag

Tegnap nálam is volt ilyen,azóta nem

(#1476) foresz


foresz
tag

Ezek szerint egy baromság volt, hogy szarul szól. Ez azért jó hír. A sárgás kijelző jelentkezett valakinél vagy ez is hasonló baromság?

(#1477) buvartacsko válasza foresz (#1476) üzenetére


buvartacsko
addikt

Azért "sárgás" mert más a színhőmérséklet. Egymás mellé téve (6s,7) látszik nagyon, de ha csak a 7-et használod akkor nem észrevehető. Elvileg. :)

(#1478) Ed Parker válasza foresz (#1476) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hallgasd meg, lehet hogy a te fülednek hi-end :)
A kijelző is sárgás de nem zavaró.

(#1479) -Ben- válasza Bossi (#1474) üzenetére


-Ben-
veterán

Most megnéztem, nálam is ilyen..

(#1480) pzstm válasza lugosi (#1473) üzenetére


pzstm
titán

gondolkodom...idő a szúk keresztmetszet csak... :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1481) Rage47 válasza lugosi (#1473) üzenetére


Rage47
veterán

Hátrányokkal? :D

(#1482) foresz válasza Rage47 (#1481) üzenetére


foresz
tag

Pl az ár semmiképpen nem előny.

(#1483) Ed Parker válasza foresz (#1482) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az ár egy tök másodlagos szempont ha eleve rühelled a Windows-t.

(#1484) -Ben- válasza Ed Parker (#1483) üzenetére


-Ben-
veterán

+1

(#1485) pzstm válasza Ed Parker (#1483) üzenetére


pzstm
titán

nem rühellem, mégsem az ár volt a szempont :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1486) #35104512 válasza Bossi (#1474) üzenetére


#35104512
törölt tag

nálam a 6s első perctől ezt csinálta (1 éve van meg), nem mindig de sajnos elég sokszor, és az összes ios -el ami az 1 év alatt volt rajta.. most pár napja garanciában kicserélték a telefont és ezalatt a rövid idő alatt már ezzel is előfordult.. :(((

(#1487) w333


w333
félisten

(#1474) Bossi és (#1486) insomniac

Ez nem hiba hanem Apple féle "multitasking" vagyis alkalmazás fagyasztás a háttérben, bármilyen alkalmazást elindítasz a multitasking -ból kb. 1-2mp idő mire elindul, és addig egy álló (előnézeti) képet látsz, kameránál ezért látod homályosnak ami igazából csak egy pillanatkép ! :))

De nyugodtam próbáld ki, indítsd el a kamerát multitaskingból és próbálj gyorsan fényképezni ... elárulom semmi nem fog történni mert fagyasztva van és ennyi idő kell neki amíg felébred az alkalmazás ! :D

Tessék ... 2:00 percnél nézd Asphalt 8 kb. 1-2 mp míg elindul a multitasking-ból !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1488) #35104512 válasza w333 (#1487) üzenetére


#35104512
törölt tag

én elhiszem, de akkor is bosszantó, gyakorlatilag nem tudsz olyat csinálni, hogy előveszed a telefont és gyorsan megörökíted a pillanatot mert addigra a pillanat elmúlik.. és az is bosszantó, hogy nem mindig csinálja, van amikor azonnal életképes..

szerk.: illetve amikor annak idején ezt felvetettem a 6s topikban, akkor többen azt mondták, hogy ők soha nem tapasztaltak ilyet.. :U

szerk2.: lehet félreérthető volt az előző hozzászólásom, a telefont természetesen nem emiatt cserélték garanciában.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1489) Mr.Silkó válasza foresz (#1476) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A kijelzőt méginkább színhelyesre kalibrálták, a szemnek kellemesebb színhőmérsékletűre, a kamera meg gyorsan megnyílik nálam.

[ Szerkesztve ]

(#1490) w333 válasza #35104512 (#1488) üzenetére


w333
félisten

Attól függ hogy milyen gyakran üríted az alkalmazásokat a háttérből ... mert ha pl. 2 napja indítottad utoljára a kamerát és azóta elindítottál mondjuk még 20 alkalmazást akkor prioritás szerint a kamera lassabban fog indulni ! :))

Megoldás nincs csak annyi hogy legyen mindig üres a multitasking és akkor egyből indulni fog a kamera, vagy fényképezés után lődd ki a kamerát a háttérből !

Így köv. indításkor nem a multitaskinból fog visszatöltődni a kamera !

Szerk.

Mert lehet hogy a többiek kiürítik a multitaskingot és azért nem tapasztalnak ilyet !

Szerk2

Nem is ezért írtam ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1491) w333 válasza Mr.Silkó (#1489) üzenetére


w333
félisten

+1 kijelzője nagyon jó lett :K

i6S : 7250 Kelvin (kékes fehér de ezekhez szokott a szemünk)

i7: 6800 Kelvin (tökéletesen színhelyes)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1492) madgie válasza w333 (#1491) üzenetére


madgie
titán

6504K a DCI-P3 színtér fehérpontja (és kihangsúlyozottan azon alapul a 7/7+ kijelzője) , de igen, alapvetően most lett a legjobb a fehér.

(#1493) Ed Parker válasza pzstm (#1485) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem is neked írtam ha te szereted.
Nekem nagyon idegen volt az egész rendszer, volt 2-3 lumiám, de elmúlt :)

(#1494) w333 válasza madgie (#1492) üzenetére


w333
félisten

Szerintem ilyen drasztikus változást nem akartak ... mert akkor tényleg nagyon sárgának (meleg színűnek) tűnne a kijelzője az i6S -hez képest :))

De pontosan ahogy mondod, 6800K valahol az aranyközépút, szvsz. a legjobb :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1495) joey04 válasza foresz (#1476) üzenetére


joey04
titán

Még mindig ezen pörögsz? A sárgás a JÓ, az a KORREKT. Sőt, ahogy írják még húzhattak volna rajta picit.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1496) kleinguru válasza joey04 (#1495) üzenetére


kleinguru
addikt

Ezeket, látva a beállításokat nem lehet kalibrálni valamilyen eszközzel:F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1497) Gsx-rr válasza Bossi (#1474) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalam be is fagyott mar 2x inditas utan!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.