Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) mondomén válasza dragonfx (#447) üzenetére


mondomén
őstag

Ennyi alternativaja van az iphone-nak, amiken ios fut? Sokmindenrol lemaradtam bakker. Trump elnok mar?

(#452) nobeige válasza Szakiii (#420) üzenetére


nobeige
tag

Ja , ha valaki újraértelmezi a szavakat.
(Mókolás = letöltök egy alkalmazást az app storeból, ma is tanultam valamit.)

Csak azt próbáltam jelezni, hogy veszteségmentes tömörítést gyakorlatilag minden ios készülék tud használni, ha valakinek arra van igénye, hogy a saját zenéit abba konvertálja át. (alac) Tehát a use case kipipálva.

Az meg valóban nem alapszolgáltatás, hogy más veszteségmentes tömörítés is kezelve legyen. Erre ott vannak az ökoszisztémában a third party developerek. De ha neked ez mókolás, akkor tényleg hagyjuk annyiban a dolgot, nem fogjuk egymást meggyőzni.

(#453) Ed Parker válasza #67656192 (#443) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én nem fogalmaznék ilyen drámaian, de végülis igen.
De azt te sem várhatod el, hogy évente mutassanak be vasi új fícsöröket.
Az okostelefon jelenlegi formájában már elérte a csúcsát, nagyon új dolgokat nem parkolnak bele, csak a meglévőket finomítgatják.

(#454) Fred23 válasza x_o_n (#448) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk zavar, hogy nem tudni, mekkora erővel nyomta, de a videón nagyon ráfeszült szerintem. Jobb lett volna, ha műszerrel hajlítják, és látom közben végig az erőhatást! Simán lehet, hogy még extrém használat mellett sem leszel ragasztós, csak ha kifejezetten tönkre akarod vágni! :D Farmerzsebbe mondjuk nem merném tenni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#455) #67656192 válasza Ijk (#449) üzenetére


#67656192
törölt tag

Hogy milyen fejlesztést várunk? Nem tudjuk, nem is nekünk kell kitalálni. Az ő dolguk a fejlesztés, ők szeretnének pénzt keresni rajtunk.
A helyzet viszont az, amit már említettem, hogy fejlesztés mikronnyi a marketing viszont jó szines. Kajázzuk, kajázzuk a marketinget de azért mi is öregszünk, lassan átlátunk a szitán és nem adunk előbb-utóbb a semmiért ekkora összegeket évente.
Nem akarok túltolni nagyjából értjük egymást. :)

(#456) #67656192 válasza Ed Parker (#453) üzenetére


#67656192
törölt tag

Ok. Lelassultak a fejlesztések, elfogytak az ötletek.
Ezzel nincs(akkora) probléma de azzal van, hogy marketinggel trükkökkel pótolják. Nagyjából engem igazol, hogy nincs akkora egymáson taposós sátorozós gangbang. Ahhoz több kell.

[ Szerkesztve ]

(#457) aprokaroka87 válasza nobeige (#452) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk az engem is meglepett hogy nem tud flac-et
Droidon emlékeim szerint 2.3 óta a rendszer része.
viszont csak 48khz/16bit a max támogatott

(#458) jozsi252 válasza an-tony78 (#425) üzenetére


jozsi252
veterán

Miről beszélsz? Pl. a 6 Plus sem kapott ajánlott plecsnit, a 6s sem kapott, illetve a 6s Plus sem kapott ajánlott plecsnit, valamint az SE sem.
Ezeknél volt fejvesztés? Ez az 1 szakmai hozzászólásod pont annyit ér mint halottnak a csók, egy jó nagy 0.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#460) Ed Parker válasza #67656192 (#456) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez azért nincs már, mert telített a piac.
Akinek eddig nem volt még okostelefonja az váltott, de itt az applenek nem is az a célja, hogy évente váltsanak.
Továbbá nyitottak Kína és India felé, ami azért nem kis piac.
Ha ez a két piac nem lenne, már nem lehetne villantani a nagy milliós eladásokat.

(#461) #67656192 válasza Ed Parker (#460) üzenetére


#67656192
törölt tag

Hát dolgozzanak meg a pénzükért ott is ahol eddig megcsinálták a szerencséjüket. Munka nélkül pénzt keresni, ez a mai okosság. Jó ez meg minden csak kérész életü. Egyszer csak jön valaki és megmutatja, hogy mégis van új a nap alatt akkor majd leporolják a raktár ajtót és előszednek valamit.

Na jólvan elnézést, hogy itt morgolódok. Akinek tetszik feküdjön be a kemencébe "nem égeti az csak barnítja" kéremszépen. :)

(#462) Ed Parker válasza #67656192 (#461) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van is ilyen műsor a TV2-n ahol pénzt keresnek a semmivel :DDD

Összességében én egyetértek veled, én is többet várok minden évben, és minden évben rájövök, hogy nálam sokkal okosabb pénzemberek kiszámolják hogy mennyit és semmi többet nem rakunk bele.
Én idén az s7e-nek adnám a technológia díjat.

(#463) nullpoint válasza wmark (#381) üzenetére


nullpoint
senior tag

Erről van szó. Szemeztem én is korábban iphone-nal de amiket tapasztaltam azoknál akiknek van, úgy döntöttem hogy inkább nem. Nem vagyok droid fan sem, igazából csak egy korrekt gyártó kéne korrekt készülékekkel és árakkal, a márka az mindegy lenne.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#464) #67656192 válasza Ed Parker (#462) üzenetére


#67656192
törölt tag

Az asztro tv-ee gobdolsz? :D

S7e?
Vettem egy s7-et. Igaz rá minden amit eddig irtam. Jó, jó de nem akkora durranás, inkább lufi.
Ezután(felültem a dumának) megvettem az edge-t is ami inkább dizájn díjat érdemel mint technológiai dijat merthogy utóbi szempontból ua mint az s7.
A dizájn viszont visszaütött, annyira, hogy inkább visszváltottam sima s7-re ami abból a szempontból érdemel díjat, hogy kapott egy nagyobb akkut ill visszakerült az sd ficsör. Ok mérsékelten vízálló is. A Samsungos gyerekbetegségei ettől még megvannak ugyanúgy mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#465) buvartacsko válasza sgery (#51) üzenetére


buvartacsko
addikt

Kedves sgery!

Nem vagy Apple fan ez látszik igen, ahogy írtad is, meg az is hogy teljesen fogalom nélkül ítéled el a jelen levő telefont meg a céget is. :)

És az sem nagy teljesítmény, hogy harmad akkora felbontáson mint ahol mások tartanak ilyen pöcc röff rendszer fu"

Szerinted ha ez igaz lenne, akkor itt miért nem gyorsabb kb semmivel se a 720p felbontásra állított (2k-ról) Note 7? ...

A másik probléma az elméleteddel, hogy sajnos olyan benchmarkokban ver el mindenkit nagyon, ahol teljesen mind1, hogy milyen kijelző felbontást állítasz be, mert csak a CPU-t dolgoztatja, itt veri el a 8 magos csodákat is, mert ott 8 gyenge van, itt meg 2 nagyon erős.

Vezeték nélküli töltés: már 2 éve van a Watchban vezeték nélküli töltés, nem lehet azt mondani hogy az Apple nem képes belerakni a termékeibe. Bár én pont semmi értelmét nem látom annak, hogy töltés közben nem tudom használni a telefonom a jelenlegi megoldásokkal. :)

"Csak apple termékekkel működik megfelelően, pc-vel nem. Egyedi csatlakozók.. stb.. És mindenért kemény sarcot kell fizetni."

Pont mikor ismerősöm átjött fikázni a MacBookon levő legkirályabb találmányt a MagSafe töltőt... mert az semmivel sem kompatibilis és szar... persze mikor elromlott a barátnője Asus laptop töltője, nem tudta bedugni az ő Asus laptopjának a töltőjét mert teljesen más méret volt. Úgy látszik egy-két pc gyártó saját magával sem kompatibilis és ez sok helyen megmutatkozott már. Ameddig az Apple legalább magával NAGYON AZ. Nyilván ezt ameddig nem próbáltátok nem tudjátok, de lenne mit tanulni az Appletől. :)

(#466) ak76


ak76
senior tag

Jet Black színben tetszik,kár hogy kb 5x annyiba kerül mint a jelenlegi telefonom,miközben messze nem jobb annyiszor,de meg tudom érteni azt aki megveszi,jó telefon,a jack-ért kár,de akinek 3 kiló nem tétel,annak 60 ezer sem lesz az.

(#467) Bass


Bass
addikt

Kicsit elfogult aza plecsni a végén. Ezzel a kamerával és árral hehe 😧😄😄😄😄

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#468) aprokaroka87 válasza buvartacsko (#465) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A 2 és 8 mag esete mit bizonyít számodra
Kit érdekelnek a bencsmárkok?

Az A10 soc is kitudná hajtani a QHD kijelzőt is szerintem

(#469) motoflug


motoflug
őstag

6S-ről nem váltanék erre, és a + szériát leszámítva nem is tetszik jobban. Egyébként remélhetőleg orvosolják a pöttyösödésre hajlamos hátlap "fényezését", ami már az i5-től megvan...

(#470) buvartacsko


buvartacsko
addikt

"és hiába tudunk egy ingyenes alkalmazással is DNG-ben fotózni, ha bármilyen megosztásnál JPG-re konvertálódnak a fájlok. "

ehhez képest, lőttem egy fotót ProCam4-el RAW-ban a 6s-en, (7-esen is így működik) a kép előnézetnél a megosztás gombra tapizva simán átlőttem a MacBookomra a 11MB-os DNG formátumú fájlt AirDroppal 1 sec alatt...

Ha már RAW-ban fotózom, nyilván nem telefonon akarom szerkeszteni, hanem asztalin, monitoron, erre a DNG-t nem lehet mozgatni (javítsatok ki, ha tévedek) Meg amúgy is, a kamera simán csak átlagos, és nem kiemelkedő (csak a síkból)

tévedsz, de nem a te hibád hogy a cikk írója tájékozatlan és félrevezet. :)

aprokaroka87: a lényeget nem értetted meg csak. :) ha azért gyorsabb az iPhone mert ratyi szar a felbontása, akkor a note7 miért nem gyorsul a háromszorosára mikor leveszed a 2k felbontást 720p-re? (azért mert nem a felbontás miatt gyorsabb az iphone, mivel ugyanaz a SoC kihajtja a 2k kijelzőt nagyobb méretben simán: iPad.

[ Szerkesztve ]

(#471) Ed Parker válasza #67656192 (#464) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Kb azok, plusz éé, em stb :D

Figyu ha ezek a mai készülékek kevesek számodra, akkor ki kell hagyni bő egy évet.

(#472) aprokaroka87 válasza buvartacsko (#470) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

3x?
azt miből gondolod hogy a felbontás csökkentése majd ferrarit csinál egy lada-ból?

meg inkább ne,mert akkor jönnének a trükkök...

ferrari és lada csak hasonlat

[ Szerkesztve ]

(#473) Szakiii válasza buvartacsko (#470) üzenetére


Szakiii
addikt

De innentol kezdve akkor tenyleg nem ertem miert nem kepesek egy ertelmes felbontasu kijelzot belerakni... lehet itt magyarazkodni hogy mert felesleges de nem az.. es ha ennyire nincs hatassal a hardverre a felbontas valtas akkor mar tenyleg nevetseges hogy ezen sporolnak ekkora arnal :). Sose ertettem egyebkent azt hogy lehet felesleges egy szebb kijelzo.. Bizonygatjatok itt hogy milyen mocskos eros a hv de azert ..nak belerakni egy szebb kijelzot mar bocs, egyertelmuen erosebb mint a note 7 de egyertelmuen csunyabb is a kijelzoje es hat ilyen teljesitmenynel az is egyertelmu melyik a hasznosabb.. ugy latszik hogy azt mar nem tudtak volna benyelni hogy a kijelzon is kevesebb haszon legyen ne csak a tarhelyen. Btw sokkal korrektebb megoldas ez a felbontas valtas, igazan lehetne opcio ekkora arnal hogy valaki hasznalhasson csucs kijelzot ha akar ha meg eleg neki a low akkor hasznalja ugy. En pl s7en eletbe nem kapcsoltam be se az fps csokkentest se a felbontas csokkentest mert orom ranezni, de legalabb van valasztasi lehetosegem..

[ Szerkesztve ]

(#474) Ijk válasza Szakiii (#473) üzenetére


Ijk
nagyúr

S7 kijelzője fényévekkel jobb, nem rossz az iphone képernyője, de samsung már sokkal jobb ezen a téren.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#476) Szakiii válasza Ijk (#474) üzenetére


Szakiii
addikt

Egyetertunk de egyebkent a panel minosege boven elegendo az iphoneoknal de mennyivel korrektebb megoldas ez a felbontas valaszthatosag.

(#478) szimsky válasza davidsz (#65) üzenetére


szimsky
csendes tag

"Mi a fenének? Nem kell tölteni napközben, mint a többi szart.... "

Khm! Lenovo Vibe P1 Pro. 5000 mAh, 5,5 hüvelyk FullHD. Intenzív használattal 1,5-2 nap, könnyedebben 4-5 nap, energiatakarékos módban fogalmam sincs mennyi lehet az üzemideje. Rocket charger 2.0 fél óra alatt 65%-ra tölti, 1 óra 20 perc alatt teljesen. Két SIM foglalat és 256 GB bővíthetőség. Fémház. Biometrikus azonosító. Üzletileg. Harmadáron. Csókolom!

(#479) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Gyerekek
átment a topik hirdetőbe?
na ne mán

(#480) davidsz válasza szimsky (#478) üzenetére


davidsz
őstag

Akkor vedd azt, ha neked megfelel!

Adatforgalom + beszédhívás együtt alkalmatlan munkára. Lassulás lagg, sebességcsökkenés ... nekem nem jött be.

i7 tudja mindezt, ami nekem kell. Előzőleg ugyan ezt a melót végeztem Honor 7, S6 Edge plusz-al ... sok sok más telefon, meg nem hozta azt, ami nekem kell.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#481) Khelben válasza szimsky (#478) üzenetére


Khelben
nagyúr

Felsoroltad az előnyeit. Ha hozzáteszed a hátrányát (android), az pont nullázza is az összeset :)

(#482) ToniSoprano válasza Khelben (#481) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja mert a droid az használhatatlan trágyadomb: Appleblog Armageddon: az iPhone-hívő egy hete egy ANDROIDOS mobillal!

(#483) electrodoki válasza razzorr (#4) üzenetére


electrodoki
aktív tag

THREE, TWO, ONE, FIGHT :DD :DD

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#484) davidsz válasza ToniSoprano (#482) üzenetére


davidsz
őstag

Android alkalmazás hiba: Hiba bejelentése az alkalmazás készítője felé. -> telefon hiba. Köszi. Hiba bejelentése a telefon gyártója felé. -> alkalmazás hiba. Köszi!
IOS-en meg megy. Köszi.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#485) ollie válasza davidsz (#484) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Írd már le, hogy konkrétan milyen androidos telefonokat próbáltál ki.

***

(#486) joey04 válasza Szakiii (#348) üzenetére


joey04
titán

hát

358: ennek ellentmondanak az ipad pro pontszámok, meg úgy alapvetően a retinás ipadek antutu pontszámai. Nem az alacsony felbontás miatt ér el ilyen számokat az iphone, hanem mert ennyire erős az aktuális Apple SOC.

377: újra, csak neked: [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#487) davidsz válasza ollie (#485) üzenetére


davidsz
őstag

A táskás telefon óta használok mobilt. Elég hosszú a lista. Samsung S-től S6-ig, Xiaomi, Lenovo, Honor 6, 7, THL, HTC, Sony Z, sorolhatnám.
Volt közben i4, i5 ... nem érdekel melyik oldal, csak tudjak vele dolgozni.

Volt Microsoftos is...

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#488) .Szaki. válasza ToniSoprano (#482) üzenetére


.Szaki.
addikt

Na pont ezért bírom az Apple blogot, baromi korrekt a srác, láttam már korábban is, de most megnéztem újra. Így kéne ezen a fórumon is...

(#489) janeszgol válasza #67656192 (#455) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne hardveresen mókoljanak. (A számítógép sem változott sokat.) Hanem szoftveresen. Ott van a hardver, tessék kihasználni, ötletelni.
Az a baj, hogy hardveresen várod az újdonságokat. Minek? Az alapokat elhozta Steve 2007-ben.

Szerk.: természetesen a telefon belső működésére nem értettem. Tehát ha jön ide egy új SoC technológia, ilyesmi, az okés.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#490) aprokaroka87 válasza janeszgol (#489) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az nem hozna annyi píííízt

(#491) buvartacsko válasza joey04 (#486) üzenetére


buvartacsko
addikt

sajnos szerintem ezt addig nem akarják/nem fogják megérteni ameddig nem lesz feleslegesen 4k kijelző az iPhoneban. :) felesleges linkelni, most épp már nincs mibe belekötni, maradt ez nekik, had higgyék, hogy emiatt gyorsabb csak.

(#492) Lord Sidious válasza #96302336 (#291) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Idozitorol hallotal mar? Vagy esetleg hangerogomb fel? Ha mar annyira osztod az eszt egy iPhone topicba, akkor legalabb felkeszulten...

Kozben off. Latom masok is megvalaszoltak es normalisan lereagaltad. :)

[ Szerkesztve ]

(#493) aprokaroka87 válasza buvartacsko (#491) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akkor meg tegyék bele minimum az FHD-t
az én rongyos gagyi 20 ezer forintos telefonomban 720p-s a kijelző.

(#494) no more válasza aprokaroka87 (#493) üzenetére


no more
addikt

Nagyobb felbontású kijelzőnél fél nap alatt lemerülne a telefon. Ezért van csak a Pluszban, ott nagy az akksi is.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#495) szimsky válasza davidsz (#480) üzenetére


szimsky
csendes tag

Sajnos nem laggol és még csak nem is lassú, és nem is írja percenként, hogy "Hiba". Szóval nincs tökéletes eszköz ez tény. De nem kell azt sugallni, hogy ezen kívül a többi használhatatlan, nincs olyan hatalmas különbség a használhatóság terén, mint ahogy az elő van adva egyesek által. Az is lehet, (nem mértem stopperrel) hogy egy alkalmazás iphone-on tizedmásodpercekkel gyorsabban nyílik meg, de a gyakorlatban, tessék mondani, hol van ennek jelentősége? Főleg ha telefonálásra és netezésre használod. Az árban viszont nagyon nagy a különbség.

De... ,hogy hozzászólásom témajánál maradjunk, ami arról szólt, hogy "... Nem kell tölteni napközben mint a többi szart", ez eléggé "erős" kifejezés ahhoz képest, hogy ez üzemidőben meg sem közelíti az általam említett telefont.
Nagyon sok érvet fel lehet hozni az i7 csodálatosságára, amit nem vitatok, de maradjunk a száraz tényeknél.

(#497) davidsz válasza szimsky (#495) üzenetére


davidsz
őstag

Munkára használom!!! Olvass vissza! Leírtam százszor, hogy hol vérzik el a többi telefon, és hogy adatfrgalom+hanghívás-ra nem tesztelik a telefont sehol!
Nem sugalltam semmit. Leírtam mely telefonok váltak be.

Lehet bármiben 5000-es akku, ha telefonálás közben használhatatlan sebességgel megy a hotspot, a net, vagy éppen az alkalmazások közöti váltás, főleg ha még közbe jön egy kis bluetooth kihangosítás vagy ilyesmi...

Én így használom. - vélemyényem kapcsolódott a fórum témájához.

Egy szakmai fórumba egyesek azért jönnek, hogy más telefont ajánljanak, istenítenek, vérre menően fan módon kezelik a helyzetet. Ezt a trollkodást, ami itt megy...

Ahelyett, hogy tapasztalatok lennének írva, nem pedig ilyen képzelgések, meg fanatikus viták.

Egyfajta használati módszerre írtam. Ami nálam munka. És nem a hagyományos telefonálok kettőt, netezek kettőt...

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#498) szimsky válasza davidsz (#497) üzenetére


szimsky
csendes tag

Olvastam, hogy munkára használod.
A véleményed kapcsolódott a forúmtémahoz, csak az én akkus üzemidő hozzászólásomhoz nem.

"Lehet bármiben 5000-es akku, ha telefonálás közben használhatatlan sebességgel megy a hotspot, a net, vagy éppen az alkalmazások közöti váltás, főleg ha még közbe jön egy kis bluetooth kihangosítás vagy ilyesmi..."

Bocsánat! Ezek szerint te használtad?... hogy tudod, hogy lassú, és a nagybetűs "Munkára" alkalmatlan?
... vagy csak.... "Ahelyett, hogy tapasztalatok lennének írva, nem pedig ilyen képzelgések, meg fanatikus viták."?

Én használom az illető készüléket és se nem reklámozom, se nem ajánlom, csak példának említettem, párhuzamba állítva, az ezen fórumon kivesézett párját ritkító telefonnal.
Mindemellett tiszteletben tartom véleményedet, hogy neked csak ez felel meg. Kinek a pap kinek a papné... soha nem voltam sem fanatikus sem elfogult egyik rendszerrel vagy márkával szemben sem.

(#499) Stanley-B. válasza Ed Parker (#347) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nekem ez elég nagy gondnak tűnik h a samsung újratöltötte az alkalmazásokat.
persze iOS-re is jellemző volt ez amíg 2gb alatt volt a ram.

minél nagyobb felbontás ≠ minél jobb kijelző.
A ppi értéket leszámítva ez a kijelző mindenben csúcs most jelenleg.
Szerintem a Plusnál a fullHD teljesen rendben van.
Majd növelik a felbontást a következő generációnál.

[ Szerkesztve ]

(#500) Stanley-B. válasza #19708160 (#358) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem függ a felbontástól ahogy többen is leírták már.
El kell fogadni a tényt, hogy 2 maggal veri a mezőnyt az i7 jelenleg.

Szóval igenis a hardver nem közepes, nem gyenge, nem elmegy, hanem a legerősebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.