Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) jozsi252 válasza Ed Parker (#347) üzenetére


jozsi252
veterán

Miért a 326ppi pixeles neked vagy mi? Nem nagyon értem ezt a ppi háborút..

wmark

Grat, gondolom sokáig gondolkoztál amíg ennyi hülyeséget összefudtál szedni. :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#352) Szakiii válasza Stanley-B. (#343) üzenetére


Szakiii
addikt

Hardverben tényleg a legerősebb de egyáltalán nem akkora mértékben hogy kompenzálja a többi tulajdonságát amiben relatíve gyenge ebben az árban.
A kamera, a kijelző mintha nem is flagship lenne értem én hogy sok embernek elég a 720p meg hogy kicsi az aku és így vállalható szintet hoz ellenben ha FHD lenne esetleg 2k, de ez mindkettő gáz ezért az árért.
A vízállóság gyenge dologgal én se értek egyet ha esőt bírja már jó másra egy telefonnál nem hiszem el hogy igény lehet.

Az is érdekes amit lentebb írnak ez a flac dolog, értem én hogy megoldható de amíg annó az android szólt arról hogy minden megoldható kis mókolással most ott tartunk hogy ott minden pöccre megy itt meg kell másik zene hallgató progi, filmeknél konvertálgatni vagy szintén nem gyári appok, tehát kicsit megfordult a dolog.. egyszerűen nem halad a korral a rendszer a külső appok próbálják szinten tartani amíg a droid évről évre jobb.

(#353) Blyan válasza jozsi252 (#351) üzenetére


Blyan
félisten

Most ez van terítéken, meg az antutu számok, régebben a kamera felbontása volt ilyen.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#354) Blyan válasza Szakiii (#352) üzenetére


Blyan
félisten

Az Apple egyértelműen az online szolgáltatások felé megy, és ment is kb az iPod óta; iTunes zenebolt, filmek, könyvek vásárlása. Mára pedig az online stream, az Apple Music. Egyértelműen nem áll érdekükbe, hogy flacc, mkv lejátszókat készítsenek.
És ez nem lemaradás, ez egy teljesen más irány. És elnézve a itunes bevételeit és az Apple Music növekvő felhasználói bázisát, nem úgy tűnik hogy rossz irányban mennek. Nyilván a saját oldalukról nézve persze.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#355) Ed Parker válasza jozsi252 (#351) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pont nem érdekel hány ppi egy kijelző, csak ránézek és látom, hogy ez vagy az tetszik jobban.
A kontrasztról nem is beszélve, és ezen a ppi sem segít.

(#356) Ed Parker válasza Szakiii (#352) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ebben tök egyetértek, nem hardveresen gyenge vagy rossz az iPhone, az ára magas ahhoz képest amit a konkurencia ad.
Ha már flagship model akkor legyen benne az ami minden 6-7-800$-os telefonban.
Nekem pont semmi bajom a kamerával, soha nem is volt, az akksi kérdést is megszoktam, a kijelző ami zavar, hogy modelváltásnál eddig mindig változott a ház, most meg már harmadik éve ugyanez a dizájn, picit tuningolt kijelző, ugyanazzal a felbontással.
Persze azt a részét is megértem, hogy így kevésbé szopatják be a fejlesztőket a sok eltérő felbontású kijelzőkkel, de egyszer ezt is meg kell ugrani. Ha a jack távozott, ezzel is lehetne szakítani.
Ha egy retina mbp-ba tudnak rakni csúcs kijelzőt, egy húzótrrmékbe miért nem?

A többi meg szimplán biznisz, ne mókolj, vedd/béreld a filmet, zenét és ne konvertálgass.
A flac/MP3 kérdést meg ember legyen a talpán aki megmondja a lightning fülesen keresztül.

(#357) lezuvius


lezuvius
őstag

Tetszik, hogy hatulrol kicsit hajaz egy 3g-re :)
Jack elhagyasa sajnalatos de legalabb mar nem kernek kulon penzt az atalakitoert (nem ugy mint a lightning bevetesekor...)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#358) #19708160 válasza Stanley-B. (#343) üzenetére


#19708160
törölt tag

Azért jó összehasonlitás az iphone 7 kijelzőjét, fhd és qhd-s telefonokkal összehasonlitani.Kiváncsi lennék ha az appleba beleraktak volna egy nagyobb felbontású kijelzöt,akkor milyen értékek születtek volna.Az antutu pontszám is nem lett volna kiemelkedő

[ Szerkesztve ]

(#359) -HTC-


-HTC-
tag

Árához képest egy hulladék! :Y :W

Valaki védje meg hogy nem így van!

[ Szerkesztve ]

(#360) wmark válasza jozsi252 (#351) üzenetére


wmark
csendes tag

Jaja sokáig gondolkoztam amíg, ahogy te írtad "összefudtam" szedni. Tudod ez az ájfos mizéria is olyan mint az a vicc a gyogyós gyerekről. "jéééé gommmmbbbbaaaa" itt is ez a helyzet "jééééé áááááájjjjjffffooooss akkor megveszem! Mert Pistának is van, meg a Marcsikának. Biztos jó ha ilyen drága, meg ha már reklámozzák." Ahogy a facebook őrület is.... hihetetlen, hogy embereket mint a birkákat, hogy vezetik.

(#361) Khelben válasza #19708160 (#358) üzenetére


Khelben
nagyúr

De minek kellene nagyobb felbontás? Én G3-ról váltottam SE-re és semmilyen visszalépést nem érzek kijelző terén. Sőt, a kontraszt meg a fekete sokkal jobb.

(#362) #19708160 válasza Khelben (#361) üzenetére


#19708160
törölt tag

nekem is bőven elég én 6s-t használok jelen pillanatban,de hülyeségnek tartom az összehasonlitást egy sokkal másabb kijelzővel rendelkező telefonnal való összehasonlitást.Valószinű ha az s7-be tettek volna hasonló felbontású kijelzőt,más számokat produkálna mindenben

[ Szerkesztve ]

(#363) Ed Parker válasza #19708160 (#358) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nézd meg ezt a videót, itt nagyobb a felbontás :)
Link

Bocs a vicces nyelvért :DDD

(#364) chris 1997


chris 1997
csendes tag

Kérdem én hogy mi az értelme hogy nincs jack bemenet de van egy át alakító amibe be dug egy jacket... jézus ÚR ISTEN!

(#365) Crafter32 válasza PAtr0n (#282) üzenetére


Crafter32
őstag

Nem mer az MA Iphone ellen dönteni, olvasottság és a rajongók a lényeg.

(#366) #19708160 válasza Ed Parker (#363) üzenetére


#19708160
törölt tag

öszintén kérdezem.Megérte neked váltani az iphone 7-re?

(#367) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Én nexus 5x-ről szeretnék váltani iphone 7-re. Még sosem volt iphoneom szóval kiváncsian várom. Egy kérdésem lenne. Se a nexus 4-en se az 5x-en nem volt fólia és nem is karcolódtak. Ájfonnál mennyi karcolódik a kijelző? Remélem átlagos használathoz nem kell rá fóliát rakni...

[ Szerkesztve ]

(#368) nord_ válasza Stanley-B. (#343) üzenetére


nord_
veterán

Hagyd, csak egy ócska troll, aki idejött hányni egyet, aztán többet be se néz... A nickje jól jellemzi őt...

(#369) jozsi252 válasza wmark (#360) üzenetére


jozsi252
veterán

Tudom, nyilván te vagy Mr. tökéletesség aki még soha nem gépelt el egyetlen betűt sem. :K

Másrészről nyilván van olyan aki azért veszi meg mert iPhone, de a felhasználók nagy része a jó használhatóság miatt, a szoftverek jól együttműködnek pl. a Mac gépekkel, és még lehetne sorolni. Ja tudom, mivel iPhone-ról van szó, ezért minden kis apró dologba bele KELL kötni a droid fanoknak. No problem.. nyugodtan lehet a droidnál maradni.
Sajnos te is azok közé tartozol akik nem érvelni próbálnak hogy mi mellette ellene, hanem szimplán szar az iPhone és kész. Használtál már amúgy iPhone-t, vagy más véleménye alapján mondasz ítéletet?

iPhone 13 Pro Max

(#370) nord_ válasza wmark (#360) üzenetére


nord_
veterán

Kár volt regisztrálnod, komolyan.

(#371) Newyorker


Newyorker
addikt

Wesztendbe ma hol kapok előlapi hátlapi iphone 7 fóliát? Mit javasoltok? Vagy Bpn hol?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#372) Crafter32 válasza vodrosjozsi (#317) üzenetére


Crafter32
őstag

+1

(#373) Ed Parker válasza #19708160 (#366) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A nagyobb tárhely miatt mindenképp, jó árban ment el az S, meg igazából 3G óta minden évben megveszem az aktuális modelt, szóval ha majd lesz 7S ezt az asszony megkapja, neki 5C van.
A különbség valóban marginális a 6S-hez, a vízálló rész nem érdekel, a sztereo hangszóró sem.
Van mellette egy s7e szóval jó cserélgetni a két platform között, teknikailag nekem a Samsung jobban tetszik, szoftverben meg az iPhone. Nehezen tudnék dönteni a kettő között.

(#374) lugosi válasza GIJoe (#310) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Biztos jó kis telefon. Nekem voltak androidos telefonjaim is, nálam ez jobban bevált azokkal a gyártó szolgáltatásokkal és azokkal az appokkal amikkel és amire, illetve ahogyan használom. Így engem jelen állás szerint az androidos telefonok, érdemeik elismerése mellett, nem érdekelnek.

(#375) Laca7601 válasza Szakiii (#132) üzenetére


Laca7601
tag

Arra meg mobil sticket szokás használni, már ha tudjuk, mi az (mivel nem egy korosztály vagyunk, ugyebár),
nem pedig egy 300k-s telefont.
Az talán még több "pénzt termelne..."

Ha volt is szemernyi kétségem eddig a MA részrehajló mivoltát illetően, ez most végleg elszállt.
Ez a csomag ennyiért "ajánlott"?!
Röhej.

[ Szerkesztve ]

(#376) nobeige válasza Szakiii (#352) üzenetére


nobeige
tag

Ezt a flac dolgot nem értem.

Ha megvan nekem az eredeti lemez, akkor abból bármikor tudok alac-ra konvertálni, azt lejátssza a telefon.

Ha streamelek, vagy vásárolok zenét, akkor az mindenképpen valami veszteséges tömörítés lesz, de azt is le fogja játszani a telefon.

Ha nagyon-nagyon muszáj valamiért flac-ot használni, akkor meg app storeból beszerzett program kezeli.

Mit hagytam ki?

(#377) #96302336 válasza joey04 (#323) üzenetére


#96302336
törölt tag

Túltoltad.

(#378) janeszgol válasza #19708160 (#358) üzenetére


janeszgol
félisten

De ezt úgy írod, mintha nem lenne FHD-s iPhone. Van, ott a Plus.

(#379) PuMbA


PuMbA
titán

Csak monó hanggal vesz fel egy csúcstelefon videót...ultra LOL, nincs több kérdésem :)

[ Szerkesztve ]

(#380) Blyan válasza #19708160 (#358) üzenetére


Blyan
félisten

Gondolom a FHD felbontású, tehát kétszer ennyi pixelt tartalmazó 7 Plus esetén drasztikusan esnek majd a pontszámok.... Jaj, mégsem, hiszen a 6S - 6S Plus esetében sem voltak változások.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#381) wmark válasza jozsi252 (#369) üzenetére


wmark
csendes tag

Amúgy igen használtam iphone-t. Többet is kipróbáltam. És pont ezért amiket írtál, tettem le a voksom ellene. Mikor olyan körülményes helyzetbe kerültem, hogy más töltővel nem tudtam tölteni a telefont, vagy épp csatlakoztatni más készülékhez mert sajnos csak a saját rendszerével vagy eszközeivel, kábeleivel volt hajlandó együttműködni. Szóval barátságosabbnak és felhasználóbarátabbnak találtam a másik rendszert. Nem vagyok droid fan se. Nekem elsősorban az a lényeg, hogy a telefont bárhol tudjam használni, ne kelljen azt nézegetnem, hogy hol van alma embléma a környéken.
Nekem nem tetszett a rendszer kötöttsége se. Nem lehet asztalokat létrehozni és úgy alakítani a rendszeredet, hogy ami fontos az számodra könnyen elérhető legyen és csak azok. Minden más felesleges szar ne zavarjon és foglaljon helyet. Azonkívül nekem sokkal szabadabb és felhasználóbarátabb a másik rendszer.
Valamint nekem nem tetszett az abszolút mindent tudni akarok a felhasználóról stílus se.
Az meg egyenesen felháborított, hogy egy appleid-t nem tudtam törölni csak úgy, hogy felhívtam az apple magyarországi képviseletét akik szintén nem tudták csak úgy, ha felhívták konferenciába Amerikát. Az a bohóckodás ami ott ment az szánalmas. Meg kellett indokolnom miért akarom törölni. Arról nem beszélve, hogy kijelentették, hogy az az email cím amin beregisztráltam letiltásra fog kerülni és többet azzal nem hozhatok létre appleid-t. Már elnézést akkor, hogy is van ez?? Arról van szó, hogy valójában nem is törölnek csak úgy csinálnak. Milyen alapon tárolják az email címem egy adatbázisban továbbra is?? Kár, hogy nem vettem fel a beszélgetést. Szívesen belinkelném. Na mindegy. Nem bántani akarom az iphone felhasználókat csak igazságtalannak érzem ezt az abszolút elfogultságot és hanyatt esést az iphone készülékekkel szemben amit itt a tesztelők művelnek. Más telefonoknál még a feliratba is belekötnek nem, hogy az árban. Itt meg minden oké semmi nem drága semmi nem hiba. Nesze neked ajánlott plecsni. Szánalmas...

(#382) #19708160 válasza Ed Parker (#373) üzenetére


#19708160
törölt tag

tegnap majdnem lecseréltem én is,de nem láttam értelmét.Megmondom őszintén feleslegesnek tartottam.Én is minden évben lecserélem de most ez kimarad.

Tetszik a gondolkodásod

Janeszgol és Blyan: Igazatok van

[ Szerkesztve ]

(#383) lugosi válasza Cseri0058 (#367) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem kell. Se a megjelenéskor megvett i4s-em, se az az utáni szifonom nem karcolódott meg normál napi használat mellett.

(#384) Szakiii válasza nobeige (#376) üzenetére


Szakiii
addikt

Nem hagytal ki semmit, errol beszeltem en is, hogy megoldhato minden csak kis mokolas kell amig droidon semmi csak felmasolod es mehet gyarilag mindent tud tehat erdekes modon az evek alatt megfordult a mokolos dolog. Nincs ezzel baj csak mint irtam erdekes hogy regen ez forditva volt.

(#385) taxy88


taxy88
aktív tag

Szerintem bátor dolog volt elhagyni a jack-et. Minden elismerésem.Az már megint más ,hogy helyette azért egy aptx szabványt illet volna már beletenni.

(#386) Ed Parker válasza #19708160 (#382) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha nagyon őszinte akarok lenni és így 1 hét használata után visszacsinálnám e?
Akkor azt mondom igen, a 6S egy bitang jó készülék, és hiába a statisztika, meg a Geekbench pontszámok meg a marketing bullshit, Sztem összességében nem sokat változott a két készülék.

(#387) Szakiii válasza Ed Parker (#386) üzenetére


Szakiii
addikt

Nagyon szimpatikus hogy valaki vegre racionalisan tud velemenyt alkotni, egyetertek es i6 i6s parosrol szerintem se eri meg valtani foleg ha nem jatszik az ember es nincs szuksege a tenyleges erore akkor gyakorlatilag lenyegi kulonbseg nincs, de korabbi modellekrol viszont jo upgrade mert maga a telo egyebkent egyben van.

(#388) Blyan válasza Ed Parker (#386) üzenetére


Blyan
félisten

Alapvetően ezért nem akarok venni most 7-est. a 6S nem sokban nyújt kevesebbet. Majd vigyázok, hogy ne ázzon be. És kb ennyi hátrányom van egyelőre.

Sebesség különbség meg viszonylag elhanyagolható. A phonebuff tesztjében kapott 10+ mp-et a 7-estől. [link] De ez egy generációs váltást nézve nem vészes

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#389) Szakiii válasza Blyan (#388) üzenetére


Szakiii
addikt

Ezt barhogy nezzuk nem veszes. :) konkretan elhanyagolhato

(#390) Scholes9 válasza Szakiii (#387) üzenetére


Scholes9
nagyúr

6/6S-ről kb látatlanban is azt mondanám én is, h felesleges lehet váltani, 5S-ről már biztos megérheti egyeseknek :) De van akinek arról sem. Én sztem 2 évente megfogom venni a mindig legfrissebb S modell előtti S verziót és így pont jó lesz :) Tehát jövő ilyenkor a 7S kijövetelekor a 6S-t. Ugyanígy tettem tavaly is, amikor megvettem az 5S-t kicsivel a 6S megjelenése után :)

Szerk: elhiszem, az valóban lehetne jobb az 5S-ben, bár kicsit kárpótol a Xiaomi powerbank,a mit a nyáron vettem :) Amúgy imádom a készüléket :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#391) Szakiii válasza Scholes9 (#390) üzenetére


Szakiii
addikt

I5srol en is valtottam volna ha nem csuszik be az s7 :) sebessegbe nincs amugy kulonbseg itt se minden poccre megy viszont az aku ido.. te jo isten.. egy alom

(#392) Rob700 válasza Blyan (#388) üzenetére


Rob700
senior tag

Szerintem is nagyon eltalálták a 6S-t. Nem akkora az űr a 6S és a 7 között mint a 6 és 6S közt.... proci, 2Gb ram, 3D touch...

iPhone 12 128GB Black 

(#393) Wesder válasza Stanley-B. (#343) üzenetére


Wesder
félisten

Erre akkor mehet fapfap?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#394) kleinguru válasza Szakiii (#391) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem kimondottan erre válasz, hanem az usb stickre. Ott van nálad a telefon (mindig), de használjak külön előfizut és usb modemet a netre, ami kilóg a gépből:F

Nekem egyformák szolgáltatón belül a net árak (telekom), csak a plusz gond van vele. Arról nem beszélve, hogy estleg míg töltöd a telefont az kábelen is tudja osztani a netet.

Innentől fogva nekem egy felesleges költségnövelő tényező a beépített modem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#395) Wesder válasza wmark (#360) üzenetére


Wesder
félisten

Android user-ként is szànalmasnak tartom ezt a fajta megnyilvánulást. Fel kellene már nőni nem gondolod?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#396) Fall-N válasza Ed Parker (#347) üzenetére


Fall-N
veterán

Inkább csak elégséges a felbontás. Random kínai alsós telefon tud legalább HD felbontást, ami még legalább szabványos is nem ilyen egyedi.

De tudjuk miért nem lépik meg a nagyobbat. Legalább négyszerezni kellene (2x szélességében meg 2x magasságában) , hogy jól skálázódjanak az alkalmazások szerintük.

[ Szerkesztve ]

(#397) kleinguru válasza Rob700 (#392) üzenetére


kleinguru
addikt

I6-ról szerintem megérte váltani. 2GB ram, 3d touch, hey siri - vezeték nélkül, gyorsabb hardver (érezhetően), nagyon tetszik a kurzor mozgatás is...

I6s esetén én sem váltottam volna.

Fall-n a felbontás a kijelzőnek csak egy paramétere a sok közül, nem önmagában ez határozza meg a különbséget.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#398) Fall-N válasza kleinguru (#397) üzenetére


Fall-N
veterán

Dehogynem. Növeli a betűk olvashatóságát nagyban. Nem véletlen jó már a Full HD is.

(#399) Newyorker válasza Ed Parker (#386) üzenetére


Newyorker
addikt

Iphone 6-ról váltottál vna?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#400) Potrien válasza kleinguru (#397) üzenetére


Potrien
senior tag

+1!
Szerintem megfogtad a lényeget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.