Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) gixxer-tomee válasza Lord Sidious (#750) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Eeeee! Nem talált! Mert használtam, és nem hatott meg annyira.. Gondoltam a 7 másképp lesz az IOS10-el, de csalódnom kell.. Uncsi volt és maradt is. Mintha börtönben lenne az ember..
Nem fogom ugyanazt leírni ezerszer. Őszintén szólva, a fekete 7 az ami miatt agyaltam.. De nem akarom magamat átverni.. Csak külsőért baromság valamit is megvenni..

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#752) peti_s válasza Quqesz (#744) üzenetére


peti_s
addikt

Ez csak Magyarországon változott meg, vagy mindenhol?

(#745) Lord Sidious, vannak jó húzások, de sok a lehúzás. :) Nekem ez unszimpatikus az Apple termékeiben, hogy szándékosan figyel arra hogy ne legyen más termékekkel kompatibilis. Munkatársaim folyamatosan töltőre szorulnak, és van vagy 3 microUSB-s töltő is, de az iPhone-al az nem kompatibilis.
Nem mondom hogy jobb a microUSB mint a lighting, de sokkal több eszköz használja. Most ilyen a jack elhagyása, szintén a pénzről szól, mivel a lighting jogdíjas. Viszont, szerintem nem lesz már annyi lighting köré épülő audio cucc, mint anno a régi iPhone csatihoz volt, mivel akkor tényleg az iPhone volt a legjobb, most viszont már nem így van. :)

(#753) gixxer-tomee válasza peti_s (#752) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Így, ahogy mondod! Régen jó volt, ma már csak átlag feletti picivel. De semmiképpen sem annyira különleges dolog.. És ezt rengetegen észrevették..

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#754) pikszel válasza buvartacsko (#722) üzenetére


pikszel
őstag

Mondhatni ezt a gránátot elfelejtetted kibiztosítani.
Ui.: már 2015-ben is ment a dolog.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#755) Lord Sidious válasza peti_s (#752) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Az a durva hogy az Apple megoldasaira (lightning, AirPlay, Apple Pay, Home Kit) optimalizalt kiegeszitok szama szignifikansan emelkedik evrol eve. Nem csak az eladasok emelkedese miatt hanem mert a gyartoknak celszerubb egy stabil zart OS-re alkotni valami minosegit, mint egy kokany "java szimulator OS-re", ahol a termekek is millio szamra vannak kul. alkategoriakban es kismilliosegy SoC-al, GPU-val, UI-val annak sajat bugjaival stb. Nezetek meg a Ciscot, Polycomot, Crestront, Barco-t melyik OS-re ad nagyobb tamogatast? :)

[ Szerkesztve ]

(#756) peti_s válasza Lord Sidious (#755) üzenetére


peti_s
addikt

De korábban ennél sokkal durvábban az iPhone kompatibilitás volt előtérben. A tendencia változik, az Apple részvényárfolyam szintén, ha én lennék az Apple nem egy ilyen 7-s szériával jöttem volna ki. Ez az én véleményem, simán lehet hogy rosszul látom a dolgokat, de szerintem nem jó irányba megy a a szekér.

(#757) #40359168 válasza DaWe94 (#746) üzenetére


#40359168
törölt tag

Ha G4-et, 5X-et, esetleg Mi5-öt vettél volna, jó eséllyel felmerült volna benned mostanra, hogy miért nem SE-t. Ilyenez a c'est la vie. :)

(#758) aprokaroka87 válasza buvartacsko (#722) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Már megint nem gondolkodol...senki nem mondja hogy szar.
Egyébként is érdemes felrakni valami 3rd appot mert pl sok esetben az ac3 5.1 hang nincs támogatva alapból

(#759) DaWe94 válasza #40359168 (#757) üzenetére


DaWe94
senior tag

Hmm... hát igen... :D

(#760) joey04 válasza Lord Sidious (#741) üzenetére


joey04
titán

Ez egyébként a sok balf*sz miatt van itthon, ahogy az Apple is azért szemétkedik sok eseten. Ott is visszaéltek sok esetben a prémium garival, iphone topikban pedig szintén azzal hencegnek a mai a napig páran, hogy gari lejárta előtt beviszik valami hibával ami eddig is jelen volt, de nem zavarta őket, és kapnak egy új (refurb) készüléket, újraindult garival. Aztán csodálkoznak, ha elhajtják őket ha azzal viszik be, hogy rezgés közben zörög a hangerőgomb. jah hát nem így kellett volna hozzáállni...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#761) hemaka válasza joey04 (#760) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mit varsz egy olyan nemzettol, ahol a nagytobbseg meg a wc papirt is a melohelyrol lopja? :D

(#762) Halkow.


Halkow.
senior tag

Ha már ennyire erőltették a jack elhagyását, akkor igazán adhatnák a dobozban ezt a 60ezres csoda headsetet.

(#763) aprokaroka87 válasza Halkow. (#762) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

amit amúgy ők 15 ezeré állitanak elő? :D

(#764) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok,

a Safari böngészőben hol lehet betűméretet növelni?

(#765) buvartacsko válasza Halkow. (#762) üzenetére


buvartacsko
addikt

Miért ? A Samsung ugyannyier csomagolja a 60 ezres kevesebbet tudó bt fülest az s7hez? Ja nem.

(#766) buvartacsko válasza gixxer-tomee (#740) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nyugodj meg ha lenne rajta Jack akkor se vettél volna, csak járatod a szádat feleslegesen. :) Ha igaz lenne amit írsz akkor vegyél nyugodtan 6s-t.

(#767) Quqesz válasza Lord Sidious (#749) üzenetére


Quqesz
nagyúr

De ha jól tudom már nincs is alternatíva. Azért droidon ott a gogli maps, here,navigon,waze,sygic,tom tom, és az igo is(már hivatalosan, nem csak a szülinapos) alternatívaként.

skitter
G4-em van és nem cserélném le, pedig megtehetném....

peti_s
Nem tudom, de itthon biztos.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#768) Ed Parker válasza joey04 (#760) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyébként nem értem mi ezzel a baj?
Két dolgot kell eldönteni.
Hibás a telefon? Igen/nem
Garanciális a probléma? Igen/nem
Az meg hogy mikor viszik be ebből a szempontból tök mindegy, illetve nem, én is a végén adnám be és kérném az cserekészüléket.
Asszem ekkora apróság belefér egy 300%-os haszonnal dolgozó, mindennel lerántó cégtől, potom 7-800€-s telefonért, hogy egyszer a vásárló is kapjon valamit.
Hozzáteszem, nekem kétszer volt ilyen esetem, mindkettő komolyabb hiba, nem ilyen kamu hiba, ja és a 6S két hónaposan nem működött pici fagyban, azonnal kikapcsolt, azt is szó nélkül cserélték 3 nap alatt.

(#769) buvartacsko válasza Quqesz (#767) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ezek mind elérhetőek iOS-re is.

(#770) lugosi válasza Quqesz (#767) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugyanezek a navigációk megvannak iOS-ra is.
Látod ezzel van baj. Az ilyen tudáson alapuló kritikával.

[ Szerkesztve ]

(#771) Quqesz válasza buvartacsko (#769) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Na az akkor jó hír, van alternatíva. :) Akkor csak a két srác nem foglalkozott vele.

Lugosi
Mea culpa. :R

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#772) total90 válasza somogyib (#619) üzenetére


total90
veterán

Van van, de akkor is. Pl futáshoz van egy karszalag, amibe belteszem a telefont. Az L alakú jack pont passzolt bele, ezzel meg nem és nem tudom bezárni a tokot, ergo kiestet.
Simán csak nadrágba hordva meg van, hogy kijön a jack ha leülök, mert épp ott hajlik.

Tudom, vegyek Bluetooth fülest...

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#773) CptAdamica válasza Bossi (#764) üzenetére


CptAdamica
veterán

Használj Chrome-ot és boldogabb lesz az életed, a safari egy elavult fos.

Megyen!

(#774) nord_ válasza Quqesz (#771) üzenetére


nord_
veterán

Van bizony... sőt, a tomtom, a sygic és az igo is ezen a platformon kezdett.

(#775) buvartacsko válasza CptAdamica (#773) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nálam mégis tökéletesen működik. Azt mar félve említem meg ha nincs Safari nincs Chromeod se, mert teljesen a safari (webkit) alapjaira épül a chrome. Gondolom ezáltal a chrome is egy elavult fos. :)

[ Szerkesztve ]

(#776) Quqesz válasza nord_ (#774) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem voltam benne biztos, de akkor én tudtam rosszul. :R

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#777) Scholes9 válasza mondomén (#445) üzenetére


Scholes9
nagyúr

2-3 évente lecserélni pláne egy iPhone-t iPhonera bőven elég az átlagnak szerintem. Engem biztosan nem etetnek meg a marketinggel :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#778) Lord Sidious válasza Quqesz (#771) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Google Mapset, Here-t, igo-t es waze-t en is hasznalok. Van iOS-en is az osszes. Here pl meglehetosen jo, ha offline akarsz navizni. Letoltod az adott terkepet vagy egest europat stb es hozza egy magyar tetszoleges hangot es mehet a moka. :) igo nekem nagyon igenytelen, waze nem bejovos, a Google alkalmazasait meg nem szeretem, (nagyon igenytelen a design mint kb. az osszes flat designt hasznalo Droidos stock ikon es alkalmazasnal) de a maps kb. kivetel ezalol.

(#779) Lord Sidious válasza Bossi (#764) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Olvasoi nezet es ott tudsz betumeretet, betutipust, hatteret stb valtoztatni.

(#780) Lord Sidious válasza CptAdamica (#773) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

A Safari messze van az elavult fostol... a Chromenal pedig meg a mozzila is jobb alternatival mobilra. A Chrome egy szarul optimalizalt tragyahalmaz es igenytelen is.

(#781) Bossi válasza CptAdamica (#773) üzenetére


Bossi
őstag

Próbáltam, de ott sem tudom állítani...

(#779) Lord Sidious
'Olvasoi nezet es ott tudsz betumeretet, betutipust, hatteret stb valtoztatni."' és ez hol van?

(#782) Halkow. válasza buvartacsko (#765) üzenetére


Halkow.
senior tag

Ott egyenlőre még van jack ajzat!

(#783) buvartacsko válasza Halkow. (#782) üzenetére


buvartacsko
addikt

Itt meg adnak a telefonnal kompatibilis fülest meg atalakitot. :)

(#784) Clander válasza Lord Sidious (#780) üzenetére


Clander
tag

Ez a "szarul optimizált trágyahalmaz" elég fura elképzelés. Mivel a G3 szervizben van, ezért a régi Galaxy S2-m használom amin egyedül a google chrome fut normálisan, akadás mentesen de köszi, hogy itt vagy..

(#785) -secret- válasza Halkow. (#782) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nyugi, köv. generációs androidokon sem lesz már jack. kopp-kopp

[ Szerkesztve ]

(#786) Navaren válasza Bossi (#781) üzenetére


Navaren
aktív tag

A címsor bal szélén van egy piktogram, ami a Microsoft Office "balra sorkizárt" ikonjához hasonlít. Klikk.
Olvasói módban pedig ugyanezen címsor jobb oldalán van a betűméretet, stb. beállításokat elérő gomb,

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#787) Bossi válasza Navaren (#786) üzenetére


Bossi
őstag

Na nekem az eltűnt ill. Csak olvasó nézetben van erre lehetőség ?

(#788) Lord Sidious válasza Clander (#784) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Ja es olyan jol mukodik a Chrome alatt a beepitett videoknal a kep a kepben mod... ja igen, ez meg mindig egy iPhone topic amit iOS hajt. Szoval kit erdekel a Samsung S2 es a G3? :DDD De probald ki iPad Air 2-on pl. ugyan azokat a feladarokat elvegezni Safari, Chrome es Mozzila alatt tudni fogod mirol beszelek.

[ Szerkesztve ]

(#789) Lord Sidious válasza Bossi (#787) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Nem minden oldalon tudod hasznalni. Amelyik nincs mobil nezetre optimalizalva ott nem fog menni. Bar manapsag egyre kevesebb ilyenbe utkozol bele.

(#790) Clander válasza Lord Sidious (#788) üzenetére


Clander
tag

G3-ról szó nem volt azon kívül, hogy szervizben van. Ipad-en meg safari-t használok, amit szeretek...de attól, még nem fogom szarozni a chrome-t mert örülök, hogy egy 5 éves telefonon normálisan tudok böngészni vele...IOS-en meg nem használtam, de most már kipróbálom, amúgy igazad van tényleg iphone/IOS topic :)

[ Szerkesztve ]

(#791) madgie válasza Lord Sidious (#780) üzenetére


madgie
titán

Hát pedig a Safari az iOS gyenge pontja évek óta, ott fagy a legtöbbet, ott fogyott el az 1 giga ram a leghamarabb (3rd party böngésző jobban bánt a memóriával).

(#792) somogyib válasza total90 (#772) üzenetére


somogyib
őstag

Értem, értem. A többiek már felvilágosítottak a különböző felhasználói szokásokról, ahol ez számít (engem telefonon (!) nem zavar(na)).

(#793) somogyib válasza Lord Sidious (#778) üzenetére


somogyib
őstag

"nagyon igenytelen a design mint kb. az osszes flat designt hasznalo Droidos stock ikon es alkalmazasnal"

Mert ezek a szivárvány színek szépek? (a design-t én is fontosnak tartom, szerintem nem csak ízlés kérdése).

[ Szerkesztve ]

(#794) CptAdamica válasza buvartacsko (#775) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nálad minden tökéletesen működik, ami apple. Attól, hogy mind a kettő webkit alapú még nem azt jelenti, hogy egységesen vannak implementálva a különböző egységek. Hidd el, webfejlesztő vagyok, amíg egy oldal chrome, mozilla és még edge alatt is hiba mentesen fut, ott tuti, hogy safari fog szenvedni. És lehet mondani, hogy béna vagyok, de nem. A safarinál trükközni kell, hogy egy alap megoldás működjön, nagyon lemaradott a többihez képest.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#795) Navaren válasza Bossi (#787) üzenetére


Navaren
aktív tag

Safarin belül csak ott, de ha ha a gyári betűméretet kicsinyled, az egész telefonon echte felnagyíthatod a szöveget.

Beállítások -> Kisegítő lehetőségek -> Nagyobb szöveg.

Ott a csúszkával akkorára rakod, ahogy tetszik :).

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#796) Bossi válasza Navaren (#795) üzenetére


Bossi
őstag

Csak a böngészővel van bajom ott szeretném állítani, de Pl. androidon a Chrome beállításain belül lehetett a betűméretet állítani itt nem lehet....

(#797) CptAdamica válasza Bossi (#796) üzenetére


CptAdamica
veterán

Igen, írni is akartam, hogy a kisegítő lehetőségekben lehet állítani.

Megyen!

(#798) Navaren válasza Bossi (#796) üzenetére


Navaren
aktív tag

Score, Android.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#799) ΞΔGLΞ válasza Xero (#727) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Persze, de teljesen másról van/volt szó.

(#800) Bossi válasza Navaren (#798) üzenetére


Bossi
őstag

Ez engem nem vigasztal :) akkor semelyik böngészőben nem fogom tudni állítani, mert iOS nem engedi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.