Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) ForRedGlory válasza Quqesz (#594) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Note 7-en nagyon felhúztam magam, pontosabban azon, hogy a Samsung letolta a torkomon a 60%-os akku limitet (ami mondjuk 80% is lehet, de akkor is). Ma visszavittem és i7 lett. Erről meg majd váltok kisebb eséllyel i7 Plusra, nagyobb eséllyel LG V20-ra.

(#592) Kasya: Sima i7, a Plus még nem kapható, így maradt ez. :D Amúgy rendben van, bár Note 7 után gyerekjáték feelingje van, viszont legalább gyors.

(#602) Nescafé válasza ForRedGlory (#601) üzenetére


Nescafé
őstag

Plust akarok én is remélem minél hamarabb lesz belőle.

 iPhone 15 Pro

(#603) tomi5244


tomi5244
őstag

Na most jöbök haveromtól, megnyomkodtam a 7-et én is. Hát amit egy cikkben sem olvastam, hogy könnyebb érzetet kelt a telefon, mármint súlyra. 6S-t is fogtam már, de ott nem tűnt fel ennyire. Méretéhez képest többre számítana az ember. Ezt a baráti társaságomban többen is megjegyezték.

A home gomb tényleg fura, de elég hamar megszokható, semmi extra.

(#604) gerbaudcorp


gerbaudcorp
csendes tag

Közben rákerestem, más is megírta...
Bocs, ha már írták, nem olvastam el minden eddigi hsz-t, de a cikkben az szerepel, hogy "nem másolhatunk FLAC-tartalmakat a mobilra" ami nem így van.
VOX nevű zenelejátszóval (én is ezt használom) FLAC, ALAC, OGG, és APE kódolású fájlokat is lehet hallgatni, ahogy a VLC is lejátszik bármilyen mkv-t vagy avit, amit felmásolsz a telefonra. Annyi a titok, hogy iTunes kell hozzá. Ugyanígy az alkalmazásokkal készített tartalmak a telefonról is elérhetők iTunes-on keresztül (nem tudom biztosan, lehet, hogy a DNG fájlok is), tehát le lehet menteni. Tény, hogy csak azzal a géppel, amivel szinkronizálva van, de a belső tárhely használható ilyesmire is...

[ Szerkesztve ]

(#605) kokobe válasza HUTCHDB (#1) üzenetére


kokobe
senior tag

Egy újabb hype szarkupac ! :DDD

<---AMD___ATi--->

(#606) nord_ válasza kokobe (#605) üzenetére


nord_
veterán

Köszönjük, Emese.

(#607) Quqesz válasza ForRedGlory (#601) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Akkor addig is jó szórakozást. :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#608) csizo13 válasza davidsz (#597) üzenetére


csizo13
tag

Nem csodálom, hogy meguntad.

Egyébként más fórumokra is igaz, hogy írsz valamit, kiemelnek két szót és azon pörögnek.
Ez van amikor egysejtűek okosnak próbálnak látszódni. És ezt nevezik szakmaiságnak.
Rengeteg embert nem hallgatnak meg a világban, a környezetében, itt legalább elmondhatja a véleményét. Körülbelül ennyi értelme van ezeknek a fórumoknak.

Pl ez is egy jó:
"Nem kell megsértődni, ez egy fórum, itt mindenki leírhatja a véleményét, te is a tiedet :)
De valótlant ne állítsunk, mert az nem tesz hozzá semmit a fórum szakmaiság-hoz."

Elmondhatod a véleményed, de sajnos hazudsz, velem ellentétben, mert én az igazat állítom és szakértője vagyok a témának.

Vicces hozzászólások és legalább segít a lelki problémájukat enyíteni.

Mindenkinek mihamarabbi gyógyulást kívánok!

(#609) Ed Parker válasza csizo13 (#608) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Megtisztelsz hogy engem idéztél, ajánlom figyelmedbe Lirion olvtárs 596.hsz-t azt döntsd el magad melyik állítás igaz a háromból :)

Ha állítasz valamit, vállald érte a felelősséget.

Ja és köszi a gyógyító szavakat, mindenki nevében :R

(#611) somogyib válasza YM (#591) üzenetére


somogyib
őstag

Egy portátalakító használata gányolás?

A lényeg, hogy használhatod a 60k-s Bose fülesedet is.

(#612) razzorr


razzorr
őstag

Mostmár el kellene dönteni emberek,hogy ki itt a fizetett írkász. Te vagy ő...vagy én?!:)

(#613) Szakiii válasza KAMELOT (#555) üzenetére


Szakiii
addikt

Persze hogy látom, volt olyan könyv ami 1800 oldal és kiolvastam rajta.

(#614) somogyib válasza razzorr (#612) üzenetére


somogyib
őstag

Te. Csak Neked a másik oldalról fizetnek. De ha többet mint nekem, akkor átállok oda. :D

[ Szerkesztve ]

(#615) Laca7601 válasza davidsz (#597) üzenetére


Laca7601
tag

Én is ezt akartam írni, figyellek az eleje óta. Össze-vissza beszélsz. Tényleg el kéne dönteni, hogy mit állítasz.
Látványosan csinálod.

(#616) total90


total90
veterán

Nekem 6S Plus van, céges meg kb. 1 hete a 7 Plus.
Átlagos használat mellett semmi különbség, 7 Plus egy picit jobb kamerában és kb ennyi. JetBlack szép, de már vannak rajta karcok.
Jack elhagyása az fáj...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#617) Szakiii válasza Laca7601 (#615) üzenetére


Szakiii
addikt

Szerintem csak szimplán már túlzásokba esett, azzal a használattal amit írt plusz még ugye a folyamatos net megosztás mert ugye így dolgozik nem nagyon van telefon a piacon ami bírja hajnalig a használatot. Nem értem miért jó a ferdítés.

(#618) PuMbA


PuMbA
titán

A cikkben említsétek meg már, hogy videóhoz hangot csak monóban vesz fel :) Elég érdekes dolog lehet, ha valaki ezt megveszi és azután jön rá, hogy ez pont kellene neki, mert fontos. A 3,5mm-es jack ügy valahogy elnyomja ezt a másik nagy hiányosságot.

[ Szerkesztve ]

(#619) somogyib válasza total90 (#616) üzenetére


somogyib
őstag

"Jack elhagyása az fáj..."

De ott az átalakító, nem?

Tényleg nem akarok kukacoskodni, csak szeretném megérteni, hogy így mi a gond.

(#620) lugosi válasza somogyib (#619) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pl egy kicsit limitált innentől fogva, hogy hogy teszed zsebre. Egy L alakú jack csatlakozós fülessel eddig zsebbe tudtad tenni úgy, hogy a telefon nem fejjel lefelé volt. Én így használom az ingem mellső zsebébe téve sokszor. Így el tudod olvasni az értesítéseket úgy hogy csak kicsit kitartod a zsebedből. Ezt most nem tudod megtenni például mert a pótkanóccal lefelé nem igazán tudod zsebre tenni.

(#621) aprokaroka87 válasza somogyib (#619) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Talán mert plusz dolog kell,ahozz hogy a fül/fejhallgató hangot tudjon kiadni magából?

Meg jobb lett a hangminőség?

(#622) Navaren


Navaren
aktív tag

Egyszerűen képtelem vagyok megérteni, hogy miért kell minden évben tepepakolni az iPhone-teszt fórumát a konkurencia híveinek annak a bizonygatásával, hogy az android alapú csúcsgépek igenis sokkal jobbak és kész, és alapjába véve mindenki, aki neadjisten meg meri venni az eszközt, azzal a lendülettel vonulhatna is be az iSheep-ekkel foglalkozó elmeklinikára.

Nem tudom, hány évesnek kell elmúlni ahhoz, hogy az ember egyszerűen toleranciából elfogadja, hogy még az egyébként lényegében pontosan ugyanazt hozni képes informatikai eszközök tekintetében is eltérő lehet az ízlés, és a tudást elváró igény is.
Hályogos lesz az agyam attól, hogy - minden rossz indulat nélkül - láthatóan különböző generációk vitáznak arról, hogy ma egy telefonnak minimum hordozható zenestúdióként és átjátszóként, játékkonzolként, mobil adatközpontként, szerverként, mediaközpontként, meg a franc tudja még miként kell tökéletesen helyt állnia, elvégre 2016. van. Van ám bajotok, srácok. Komolyan.

Az agyam eldobom, például - meg ne bántódj, bárki is vagy - azon nyávágoni, hogy a 60k-s fülessel hallgathasd a lossless zenét a telefonon... Tényleg nem rosszindulatból írom, de ahelyett, hogy örülnél neki, hogy ha Neked ez fontos, akár találsz olyan telefont, ami véletlenül még pont ezt is csont nélkkül, csípőből tudja, azon akadsz fenn, hogy merészelnek ma olyan telefont kiadni, ami nem...
Én érzem csak ezt totál abszurdnak? Lehet én vagyok túl öreg már a magam harmincegy évével ezt megérteni.

Ez a sok baromság - tisztelettel, nyilván annak fontos, aki megfeszítetten vitázik róla (és állítom, nagyrészt ugyanazok a nevek a szószólói a dolognak minden évben) - mindíg valahogy az iCucc fórumain jön ki, mert itt aztán meg lehet, bocsánat, kell mutatni, ki a legény a gáton. "Mert a droid akkor is jobban megéri, Gyökér, nem érted?"

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#623) Bossi


Bossi
őstag

Na leírom a tapasztalataimat sima i7 tulajdonosa lettem első Apple készülékem....eddig csak androidos készülékeim voltak abból folyamatosan a "zászlóshajók" S7 Edge-ről váltottam.
Első tapasztalatok:

A rendszer tényleg gyors teszi a dolgát, a kijelzőtől féltem (felbontás), de teljesen elégedett vagyok eddig.... jelenleg nem hiányolom a 1440 x 2560 felbontást.
A rendszert még tanulom, de tényleg jól működik minden, a hang (nem fülessel) jó messze jobb mint az Edge volt.
A kamera az egyedüli amit eddig "gyengének" érzek az S7 Edge kamerája sokkal jobb volt ez tény, nem tudom ezen szoftveresen később fognak-e/tudnak-e javítani...

(#624) somogyib válasza lugosi (#620) üzenetére


somogyib
őstag

Ez így már érthető.

És most, hogy írtad, ha belegondolok pl. zsebben a lightning csatlakozás sérülékenyebb lehet, mint a jack (persze nincsenek tapasztalataim, csak gondolom).

Az átalakítónál nem is tudom miért kell az a kábelrész, gondolom megoldható lenne anélkül is.

(#621) aprokaroka87: Az, hogy plusz dolog szerintem nem gond, a mindig használt fülesed végén ott lóg az átalakító. Nem hiszem, hogy sokan váltogatják a már bejáratott megszokott fejhallgatóikat.

[ Szerkesztve ]

(#625) Ed Parker válasza somogyib (#619) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pl, ez az én szempontom.
Az autóban csak aux bemenet van, felejtős az egyszerre töltöm és hallgatom a műsort dolog.
Ugyanez otthon ágy mellett, estére töltőre rak, és hallgatnék valamit.

(#626) no more válasza PuMbA (#618) üzenetére


no more
addikt

+1

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#627) szekerkaa válasza Navaren (#622) üzenetére


szekerkaa
csendes tag

+1
Messze a legjobb hozzászólás az off dacára. Néhány óra alatt hatszáz hozzászólás olyanoktól, akiknek fogalma sincs magáról a készülékről, de a fika megy muszájból (egyéb készülék százszor kevesebb hsz-t produkál). Szerintem a hozzászólásoddal lehetne zárni is ezt a topicot. És milyen kár, hogy nem lehet (nem elsőzni, hanem) utolsózni.

ten, nine - ignition sequence start

(#628) peti_s


peti_s
addikt

Most olvastam el a cikket, és nem értem mi ez. :D Fizetett hirdetés vagy mi? :D Egyáltalán nem vagyok Apple ellenes, szerintem az SE egy főnyeremény, de ez? :D Ez ennyiért egy rossz vicc, erős jóindulattal kaphatott volna tetszett plecsnit, erre ajánlott. XD XD Komolyan, ennyire tönkre akarjátok vágni a mobilarénát? :D

(#629) somogyib válasza Ed Parker (#625) üzenetére


somogyib
őstag

Igen, az egyszerre töltés és zene hallgatás ugrott. De erre mondják, hogy ott a BT füles.
(mondjuk ilyen esetben ugrik a már meglévő jack-es füles)

[ Szerkesztve ]

(#630) aprokaroka87 válasza Navaren (#622) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondja valaki hogy tudjon mindent?
de akkor mi értelme a hardver fejlesztésnek?
egy nokia 2700 classic is tud zenét,videót lejátszani...netezni is tudsz vele,sőt tudsz rá j2me appokat is rakni

(#631) nikos21


nikos21
aktív tag

vajon tényleg vízálló?

(#632) Ed Parker válasza somogyib (#629) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Aha, és kocsiba?
Van venne bt, csak éppen telefonálásra, nincs bt alapú hangátvitel, ez egy régebbi 2012 kocsi.
Cseréljek autót?

(#633) janeszgol válasza PuMbA (#618) üzenetére


janeszgol
félisten

Az igazság az, hogy ez valóban gáz, ha igaz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#634) somogyib válasza Ed Parker (#632) üzenetére


somogyib
őstag

Telefon miatt ne cserélj autót :)
De így legalább már értem a problémát. :K

(#635) aprokaroka87 válasza PuMbA (#618) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

lehet hogy jön majd rá software update

(#636) ΞΔGLΞ válasza Navaren (#622) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

azon nyávágoni, hogy a 60k-s fülessel hallgathasd a lossless zenét a telefonon...

Aminek semmi értelme!
Mondom ezt iPhone tulajként (is)!

[ Szerkesztve ]

(#637) PuMbA válasza aprokaroka87 (#635) üzenetére


PuMbA
titán

:F Nem hiszem. Minden más oldalon lehozták ezt a hiányosságot. Egy mikrofon helyett 2 mikrofonból szedni a hangot körülbelül 10 másodperc leprogramozni, ha a mikrofonok jó helyen vannak. Értem, hogy manapság szeretnek félkész termékeket kiadni, de ez már túlzás lenne egy prémium telefonnál.

[ Szerkesztve ]

(#638) aprokaroka87 válasza PuMbA (#637) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Jó,de lehet hogy már tudnak a dologrol

(#639) Navaren válasza ΞΔGLΞ (#636) üzenetére


Navaren
aktív tag

Bocsánat az elírásért, az nyávogni akart lenni, de már nem lehetett szerkeszteni, mire észrevettem..

Ötletem sincs hogy lett ebből az az amorf betűkollekció. Emelem kalapom azelőtt, aki megfejtette.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#640) Kasya válasza Ed Parker (#632) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ebayen lehet venni 2-3ezer forintért bt adaptert. Teljesen jo a hangátvitel minősége.

(#641) Hunt3r22


Hunt3r22
őstag

Mi lesz majd a 7+ tesztjénél ami 300k-ról indul? ;]

[ Szerkesztve ]

Xr

(#642) ToniSoprano válasza somogyib (#624) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ha lightning csatlakozóval főleg hallgatod a zenét, a zsebedben a lightning csatlakozó folyamatos oldalirányú feszülésnek, mozgásnak van kitéve ha zsebben van a telefon és van egy húzó erő is felfele. Ha még ha még átalakítóval fejhallgatóban akkor az átalakító miatt jobban feszül az egész csatlakozó és beakadhat az egész. (és lehet könnyebben ki is jön pl. a zsebben ha pl. feszül a csatlakozó).De biztos letesztelték ezt, de azért van kockázat benne lightning csatlakozó a zsebben történő feszülő erőkre jóval hamarabb tönkremegy mintha csak töltésre használnánk.

Egyébként azt nagyon korrekt lépésnek tartottam, hogy az Iphone 7 csomagban van egy Jack átalakító alapból és nem bátortalanságnak tartom inkább korrektségnek. Nemtudom az ihponehoz milyen a füles alapból. LG G4-hez egy ilyen Quadbeat 3 fülest adtak ami tényleg szép piros és feltűnő, de kb ennyi az előnye, nem túl kényelmes és nem tetszik a hangzása:[link] Ennél ezerszer jobbak vannak kb ilyen áron.

Kasya: írjál már 2-3 ezerért j BT adaptert, mert én vettem egyet de kritikán aluli.

[ Szerkesztve ]

(#643) no more válasza aprokaroka87 (#638) üzenetére


no more
addikt

Nyilván tudnak, mert mindig is monoban rögzítettek hangot az iPhone-ok.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#644) janeszgol válasza aprokaroka87 (#638) üzenetére


janeszgol
félisten

Tudnak a dologról? Ők csinálták a telefont és írták meg a szoftvert. Sőt ők tervezték. Az lehet, hogy külsős applikációval lehet megy a dolog, de ha már stereo hangszóró elöl, meg a kijelző felbontásánál is vehetünk fel nagyobb felbontásban videót (nyilván arra célozva, hogy TV-n is megnézzük), akkor ez hatalmas probléma.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#645) aprokaroka87 válasza janeszgol (#644) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet hogy legközelebb már mikrofon sem lesz benne
Majd kitalálják hogy a ligthning mikrofont :D

(#646) Navaren válasza aprokaroka87 (#630) üzenetére


Navaren
aktív tag

A konkurensek egymáshoz mért fejlődése a kérdés a felsorolt területeken, nem pedig a technológia abszolút előrelépése.

Mindegyiken bőven élvezhető minőségben játszik le zenét, bármelyiken lehet élvezhető minőségben filmet nézi (ezutóbbi mondjuk nekem magas, hogy miért akarna kifejezetten valaki 4.5-5.5 inchen filmet nézni, miközben az átlag monitor is már 24 inch körül van, nemhogy egy komoly TV, de mindegy, valakinek meg ez igény), mindegyik oszt meg internetet, mindegyik helyettesíti a szgépet, laptopot, adott esetben az egész irodát. Mindegyik lehet hordozható konferenciaközpont, vagy lehet egy hordozható mini-xbox/playstation, egészen tisztességes fényképezőgép (még akkor is, ha a tesztképek alapján a mostani i7 ilyen téren kicsit malőr lett, vagy alájátszik a nagyobbik tesónak) és teszik mindezt bőven élvezhető sebességgel és - bár már a kifejezésnél is kiakad a baromságmérő, de most írjuk le - felhasználói élménnyel.

A gyártók más-más területre fektetnek kicsit nagyobb hangsúlyt a többinél, egy-egy rétegigényt meglovagolva, a többi pedig igyekszik ezt a képességet (is) elcsippenti a másiktól a következő frissítéskor. Legyen ez fotózás, valamilyen bizontsági funckió, és igen, pl. az igazán igényes zenehallgatás lehetősége. Lövésem sincs, miért nem egy komoly erősítővel megáldott hi-fi rendszeren műveli ezt az ilyen, de ilyen igény is van, és az ezt kielégitő eszköz is ismert.

A biztosítékot az a hozzáállás csapja ki nálam, hogy ha az egyik ellépett a többitől picit, akkor a többinek is minimum kutyakötelessége lenne ugyanazt tudni, különben kötelező jelleggel szarnak kell titulálni azt. Akkor is, ha az adott funkció a vásárlót totál hidegen hagyja.

Nem abszolút tudást akar az ember venni egy telefonban (a táblázatos összehasonlítgatásból egy idő után jó esetben kinő az ember), hanem a számára fontos fonkciókat a saját értéklete szerint (ez pedig baromi szubjektív) a legmegfelelő kütyüt. Éppen ezért szerintem nincs abszolút legjobb telefon a piacon, felhasználói szempontból. Számok alapján talán, de erről lsd pár sorral feljebb.

Így érted?

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#647) Kasya válasza ToniSoprano (#642) üzenetére


Kasya
nagyúr

Jo két éve ezt vettem és elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#648) Navaren válasza Navaren (#646) üzenetére


Navaren
aktív tag

*Nem abszolút tudást akar az ember venni egy telefonban (a táblázatos összehasonlítgatásból egy idő után jó esetben kinő az ember), hanem a számára fontos funkciókat tudó és a saját értéklete szerint (ez pedig baromi szubjektív) a legmegfelelőbb kütyüt. Éppen ezért szerintem nincs abszolút legjobb telefon a piacon, felhasználói szempontból. Számok alapján talán, de erről lsd pár sorral feljebb.

- bocsánat, megint elírtam, és megint nem volt idő szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#649) ΞΔGLΞ válasza Navaren (#639) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Félreérted! :)

Én, nem amiatt írtam, hogy elírtad, mert azt az agy akaratlanul is összerakja, hanem amiatt, hogy telefonokra teljesen felesleges a lossless. Bár nem tudom, hogy a hetesben milyen, vagy mennyit fejlődött? a DAC, de a 6s plus-ban kb egyenértékű a fostalicska jelzővel.

(#650) Navaren válasza ΞΔGLΞ (#649) üzenetére


Navaren
aktív tag

Értettem én, csak Nálad olvasva vettem észre a saját malőrömet, és ha már láttam, írtam is. Ne haragudj.

iBalu // Ordo Ab Chao //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.