Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Ed Parker válasza Szakiii (#387) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem i6-ról azért nagyobb a kontraszt mint 6S-ről.
Sebesség, ram, FORCE touch, kamera, jobb front kamera, merevebb ház, vízállóság, stb
Régebbi készülékről meg pláne.

Fall-n:nem rossz a kijelző, de nem is kulázom le a bokámat tőle 2016-ban, pont ahogy írod hogy a full HD már belépő a Low end kategóriában is.

[ Szerkesztve ]

(#402) Scholes9 válasza Rob700 (#392) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jogos :K Én is pontosítanék: 5S/6-ról van értelme váltani, 6S-ről nincs. Persze azért ez is egyénfüggő, de talán helytálló lehet ez így :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#403) Ed Parker válasza Newyorker (#399) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem, 6S-ről váltottam. I6-ot még tavaly eladtam.

(#404) nobeige válasza Szakiii (#384) üzenetére


nobeige
tag

Tehát az Android x.xx alapból lejátssza az Apple Loslesst?

(#405) Blyan válasza Fall-N (#398) üzenetére


Blyan
félisten

Nekem a betűk olvashatósága rendben van, ha bele kell nagyítani egy szövegbe az nem a ppi érték miatt van, hanem mert már olvashatatlanul kicsi, vagy és csak azért erőltessem szarrá a szemem, mert a két mm-es szöveg még olvasható 500+ ppi-n... hát ez nem én vagyok.
De ez az én szubjektivitásom.

Használtam QHD felbontású telefont bő félévig, arról váltottam a 6s-re. Nem mondom, hogy nem észrevehető a különbség, mert ez nyilvánvalóan hazugság lenne. Észrevehető, sőt egymás mellé téve még szebb is a QHD. De önmagában használva semmi gondot nem okoz ez a 326ppi.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#406) Ed Parker válasza Blyan (#405) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha az s6-ról beszélsz, az UHD.

(#407) Blyan válasza Ed Parker (#406) üzenetére


Blyan
félisten

QHD, azaz 1440x2560 pixel, ez az S6 felbontása. Az UHD már 4K , nem?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#408) kleinguru válasza Fall-N (#398) üzenetére


kleinguru
addikt

Ne érts félre, én is örültem volna legalább a fullHD-nek, de ettől még mert ez nincs, ne említsük már egy lapon a dzsunka (nem akartam senkit megbántani) telefonok kijelzőivel, mert nem lehet.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#409) Fred23 válasza jagertibi (#345) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az új iPod Touch kapja meg ezt a SoC-ot! Gondolom, meg is fogja, csak majd levesznek egy picit az órajelekből, mint a 6th gen.-nél is. Nagyon remélem, hogy nem fognak spórolni, és nem A9-et tesznek bele 2017-ben! Vízállóság + legalább 2GB RAM kell, és meg fogom venni! :D

[ Szerkesztve ]

(#410) aprokaroka87 válasza nobeige (#404) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem pl a kodekek közt van ilyen hogy alac
de ez mediatek kodekje

csak valahogy tesztelni kellene

(#411) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Szerintem kifejezetten kívánatos lett az i7. Lehet utálni, még ifosozni, csak a kedves Sonys, HTC-s felhasználóknak üzenem, hogy eladási téren még mindig dobogós az Apple, ennek fényében pedig picit vicces, hogy becsmérlik a jóval kelendőbb (és nagyobb kategóriás) termékeket. És igen, nálam ez mérce, mert okkal veszik az emberek, mind az almát, mind a Samsungot. Nem csak apuci meg anyuci van, szerintem még mindig több esetben munkaeszközök ezek (i7, S7), csak nyilván kevésbé jelennek meg ezek az emberek a fórumon.

Az pedig már kifejezetten unalmas, hogy megy a folyamatos vita a 16 évesek közt, hogy melyik a jobb platform. Olyan szintű különbség van a kettő közt, hogy akinek eddig a Samsung tetszett, az nem fog iPhone-t venni és fordítva. Nem értem miért olyan bonyolult ez.

Na de a mobilról. Alapvetően szerintem jóra sikeredett az i7, mind formára, mind tudásra.
A jack hiánya biztosan engem is idegesítene, de szerintem szépen lassan a többi gyártó is át fog állni erre, akkor meg már ez lesz a természetes. Mondom ezt úgy, hogy műszaki emberként nehezen tudom elképzelni, hogy egy Bt-s füles fogja hozni azt a szintet, mint egy normál füles, de ki tudja, az Apple féle fülhallgató olyan iszonyat jól szól, hogy csodálkoznék, hogy ha ebből lejjebb adtak volna.
A cseppállóság üdvözlendő, ugyanígy a stereo hangszóró is.

Mindenesetre egyébként eddig is úgy volt szerintem, hogy aki mondjuk az i4-nél kapcsolódott be, annak megérte váltani i5-re, majd i6-ra és most i7-re, aki pedig mondjuk i4S-nél, akkor annak az S modellekre, így nem csoda, hogy a 6S tulajoknak nem feltétlen éri meg az i7, de az i7S majd szinte biztos. :)

(#412) Nescafé


Nescafé
őstag

Én 6 Plusról váltok 7 Plusra ha majd lehet kapni.

 iPhone 15 Pro

(#413) Ed Parker válasza Blyan (#407) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Végülis mindegy, ki hogy hívja, hivatalosan fhd felett uhd a gyűjtő nevük.
A qhd ugye a majdnem 4K, ami 3840x2160.

(#414) #02683648 válasza nord_ (#368) üzenetére


#02683648
törölt tag

Szerintem ő volt az aki a ph prémium szolgáltatás topicjában kifejtette, hogy neki joga van belenézni a prohardvert működtető cég könyveibe, mivel "ez közös ügyünk", aztán meg nekiállt oktatni h ő bankszámláról nem fogja fizetni a prémimumot.

(#415) janos1988


janos1988
addikt

Jöhetne már egy olyan teló ami kívülről teljesen zárt ami tényleg bírja a vizet és a port. Már ha a jacket is lehagyták, egy kis vezeték nélküli töltés és voilá.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#416) mondomén válasza wmark (#381) üzenetére


mondomén
őstag

Amiket felsoroltal engem nem zavarnak. Szeretem hasznalni az ios-t, kielegiti az igenyeimet. Hardveresen is tudja azt ami nekem kell. Innentol szamomra ajfos szerinted? Illetve marcsi es pisti miatt veszem? Hogy tudsz igy frocsogni egy telefon miatt. Szep!

(#417) Szakiii válasza nobeige (#404) üzenetére


Szakiii
addikt

Nem ertem miert kellene egy androidos telefonnak alacot lejatszania ugy hogy minden hagyomanyos formatumot lejaszik, ez total ertelmetlen. Forditva kellene igaznak lennie de mar kitargyaltuk hogy ugy nem hoz penzt es ebben igazat is adtam a tobbieknek. Nem tudom mit szeretnel bizonygatni ezzel oszinten fogalmam sincs lejatsza e mert eletbe nem fordult meg nalam elo hogy azt a formatumot szerettem volna barmelyik androidos telomon hasznalni.. ellenkezore viszont volt pelda nem 1x es mivel nem vagyok nagy ios user inkabb hagytam az egeszet. Nalam i5s masodlagos telo lett 3 honap hasznalat utan, adtam egy eselyt neki mert addig nem lehet korrekt velemenyem rola amig ki nem probalom de nekem nagyon nem jott be de mint mar irtam is ez nem jelent semmit masnak tetszhet.. azt is irtam hogy ezzel sincs baj hogy nem jatsza le a flacot mert mokolas utjan megoldhato csak fura hogy androidon mar nem kell mokolni iosen meg igen tehat megfordult a dolog..

(#418) aprokaroka87 válasza Szakiii (#417) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csináltam egy tesztet

44100 hz-es alac tesztfájlt lejátszik a telefonom gyári lejátszója
de nem google codec van,hanem mediatek codec

mint ahogy pl h265 codec is

(#419) Ed Parker válasza Szakiii (#417) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egy gondolat a flac-hoz, ios-en sem kell mókolni, csak az Apple gyári lejátszója natívan nem játssza le.
Viszont fel raksz egy flac player appot, asszem már i4-en is megvolt, iTunes-ban görgetsz alulra és a flac playerbe behúzod aki kell, és onnantól van flac lejátszás, nem a zene vagy régen iPod appban, a flac appban.
Ha ez mókolás, akkor elismerem.

(#420) Szakiii válasza Ed Parker (#419) üzenetére


Szakiii
addikt

Igen mikor ezt targyaltuk irtam is hogy kulso appal megy itt a gyari progikon volt a hangsuly pont erre akartam ravilagitani hogy maga ios nem nagyon fejlodik ilyen dolgokban a kulso appok tartjak szinten amig droidba nativan kerulnek bele a jobbnal jobb dolgok. Nem flamekeltes miatt irtam/irom hangnembol remelem erzodik szimplan csak miertjet nem ertettem de mar felvilagositottatok :).

Igen ez mokolas. Minden az ami nem gyarilag van benne szerintem. Egyebkent nekem s7 is szet van mokolva szoval ezzel a dologgal nekem semmi bajom szimplan csak ki akartam emelni hogy vannak dolgok amikben kezd lemaradni az ios. Nekem pl s7en van fent mod amitol ugyan ilyen sztereoba szol a telo mint az i7 megoldasa + kamera mod meg sorolhatnam. Szoval modolni jo!!

[ Szerkesztve ]

(#421) Ijk


Ijk
nagyúr

Egyáltalán van értelme flacnak ha nem digit kimenetet használ külső DAC-al?
Még megérteném ha audiofilek szaladgalnanak külső dac+fejhallgato erositovel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#422) Szakiii válasza Ijk (#421) üzenetére


Szakiii
addikt

Van ertelme, egy szimpla komolyabb fulhallgato mar eleg hogy erzodjon a kilonbseg. Kulso dac stb megoldast mar nagyon tulzonak erzem egy telefon eseteben.. :)

[ Szerkesztve ]

(#423) ollie válasza Ed Parker (#413) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

qHD: 960×540
QHD: 2,560x1,440
UHD: 3,840x2,160

***

(#424) aprokaroka87 válasza Ed Parker (#419) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért az tisztázzuk le hogy sok esetben 48khz/16 bit a maximum amit a flac,alac,wav és ilyenek mennek natívan droidon
pl 96khz/24 bit-hez már lehet hogy külső app kell sok telefonnál droid világban

(#425) an-tony78


an-tony78
csendes tag

Szerintem az "Ajánlott" plecsni meg nem adását fejvesztés követné egy iPhone teszt esetében (pláne ha az aktuális csúcsgép a főszereplő), így hiába a "Tetszett" lett volna az indokolt összességében, nem lett bevállalva a kockázat. A nagytőke haragja hamar lecsaphat. :) :K

(#426) Ijk válasza Szakiii (#422) üzenetére


Ijk
nagyúr

Őszintén szólva nem hallottam meg ki különbséget 320-as mp3 és flac között telefonon. Szerintem ahhoz már komoly rendszer kell.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#427) Ed Parker válasza Szakiii (#420) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha viszont ez mókolás, mitől okostelefon ez? Mert ennyi erővel nézhetnénk egy Nokia 6310i-t, azon minden gyári, na ott tuti nem mókolsz semmit, de ha maga a platform engedi és app is van rá, ez Sztem csak lehetőség.
Onnantól lenne mókolás, ha ehhez mélyen bele kellene nyúlni jb vagy root megoldásokkal.
Amíg az iTunes nem árul flac fájlokat, addig nem lesz nativan támogatott és az alac mellett felesleges is.
Nekem az iPod Classic tele van alac albumokkal és nem is hiányzik a flac.

De ha már mókolás, most ugyanez megy droid fronton is, mert ott ugye mindig a legfőbb érv a szabadság, azt csinálok, nyitok, telepítek, törlök stb amit akarok.
Na most az ios egy zárt rendszer, itt csak így lehet engedélyezni olyan dolgokat, amit alapból nem tud.

(#428) Ed Parker válasza ollie (#423) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszönöm a pontosítást, ha tévednék, az innen van.

[ Szerkesztve ]

(#429) #02683648 válasza Szakiii (#420) üzenetére


#02683648
törölt tag

Nem az iost akarom védeni meg leírod h nincs baj a mókolással, de eléggé abszurd h egy okos telefonnál azon vitatkozunk h a stock mit tud. Ez a régi Nokiáknál volt releváns érv. Ennyi erővel az android is szar mert a google play zene olyan amilyen meg dobozból kivéve nem tud onedrive szinkront. Nevermind hogy mindkettőre van app, mint ioson a flac lejátszásra (androidom van btw)

(#430) no more válasza Blyan (#354) üzenetére


no more
addikt

És elnézve a itunes bevételeit és az Apple Music növekvő felhasználói bázisát, nem úgy tűnik hogy rossz irányban mennek

Rá vannak kényszerítve a felhasználók. Nem azért használják, mert szeretik, meg mert mekkora királyság az Apple Music és társai, hanem, mert nincs más választásuk. Mondjuk most, hogy már alapból 32GB-osak a telefonok, többen fogják telepakolni őket zenével, filmekkel, stb...

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#431) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Megnéztem a videó felvételét,és ebbe komolyan raktak képstabilizátort,mert egy katasztrófa.Gyakorlatilag rossz nézni,kicsit lassabb kézmozgásnál nagyon csúnyán úsztatja a képet,gyorsabbnál meg nagyon sok apró beszaggatás van.Ez így nagyon komolytalan.

(#432) ollie válasza Ed Parker (#428) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

[link]

Nem is találtam olyan forrást, ahol 3840x2160-nak írnák a QHD-t a tiéden kívül.

***

(#433) K0vasz


K0vasz
aktív tag

- gyenge akku
- közepes kijelző
- no jack

ezeket leszámítva sztem rendben van a teló, és 100e-ért jó ajánlat is lenne, de ennyiért?!? :D:D:D

(#434) Szakiii válasza #02683648 (#429) üzenetére


Szakiii
addikt

Akkor leirom 20adjara is hogy csak azert emlitettem mert erdekesnek tartom en nem vitazok semmin, mint irtam is en kifejzetten bele szoktam menni a dolgokba s7en 1 het utan dobtam a garit es tettem fel custom romot es kernelt.. csak az nem tetszik hogy ilyen alap dologhoz kulso app kell ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#435) #67656192


#67656192
törölt tag

Különösebben nem szolnék hozzá mert nem ingem (Apple) , de ahogy kinéz a helyzet nem is lesz, maradok droidon de remélem a piac ezt a tulárazott semmittevést dijazni fogja alacsony kereslettel.
Ami mostanában megy az a vevő hülyének nézése vagy arcon köpése(ahogy ezt valaki helyesen megfogalmazta) a változás, újítás fejlesztés grammokban sem mérhető, szinte csak marketing egy új modell. Ezt legfőképpen a Samsung és az Apple termékekre értem de lassan igaz lesz a kinaiakra is. Elég lesz 5 évente telefont venni. Ha csökken a kereslet talán elgondolkodnak, hogy valamit le kell tenni az asztalra ha minden évben überelni akarják a bevételt mert a háborút lassan elveszti et a két "patinás" gyártó a dzsunkákkal szemben.
Ne mondja már nekem senki, hogy egy sima s6 100-ért vagy egy i6 nemtudommennyiért nem elég. Miért is fizetünk mi minden évben 2-3 kilót vagy egyesek többet? El kell menni megvenni Alitól egy 2 éves flagshipet ehhez képest gombokért (az is öröm ha olcsó volt) és használni örömmel tok, fólia, garancia nélkül amíg megy aztán eladni félgombért. :)

[ Szerkesztve ]

(#436) Ed Parker válasza ollie (#432) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor mindenki döntse el maga melyiknek hisz :)

(#437) Hallosz


Hallosz
senior tag

A készülék pofás, tetszik. De.
- a fotózási képességeit közepesnek tartom
- a hangminőség a közepesnél talán jobb
"Brútusz" helyett külön rendszert raktak bele, ez nem innováció.
Olyan, . . . . középszerűnek érzem. :R

Mert lakni, muszáj.

(#438) Szakiii válasza Sz.Péter (#431) üzenetére


Szakiii
addikt

Szerintem a video minosegevel nincs gond en ahogy teszteket lattam a mikrofon az ami silany de ezen a teren nagyon sok telo elverzik bar en g2 ota ugy vagyok vele hogy ha recseges nelkul kepes felvenni a hangot mar nekem oke :D

(#439) aprokaroka87 válasza Szakiii (#434) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hm
Sok esetben a gyári appok tudása fasorban nincs a 3rd app-ok hoz képest.
Persze tudhatna több mindent,de valamit hagyni kell a fejlesztőknek,máskülönben nem lenne értelme az egész okostelefon dolognak.

(#440) Ijk válasza #67656192 (#435) üzenetére


Ijk
nagyúr

Milyen világmegváltó újításokat vársz évente? Mi az amit nem tud a 2-3 éves telefonod?
Gyártók lassan fél éves ciklusokban frissítik a telefonokat, ennyi idő alatt szart sem lehet fejleszteni. Kihoznak egy picit jobb készüléket, divatosabbat. Miért? Mert fogyasztói igény van rá.

Az egyik eset hogy nem érdekes hogy szinte semmi újat nem nyújt a készülék és a régi is tökéletesen kiszolgálja, ott a késztetés hogy kell az új és kész. Ezen túl minden bemagyarázás hogy mi piszlicsáré dolog miatt kell.
A másik eset az úgymond új vásárló, aki mondjuk most vesz életében először okostelefont (pl a 8 éves gyereknek), illetve akinek bedöglött a régi készüléke, vagy csak egy gusztustalanul leharcolt 6 éves telefonja van.
Ezek teszik ki a fogyasztókat, az már érdekes kérdés milyen arányban. Ehhez alkalmazkodnak a gyártók, aki most akar telefont cserélni az i7-et vesz mert az a legújabb, hiába tud alig többet mint az i6s. Ha lenne is valami csodatechnológia amit a gonosz gyártók direkt nem raknak bele, annak két oka van. Nincs kifejlesztve, ill. a jövőre kidobott készülékbe is bele kell tenni valami újítást.
Azt is lehetne hogy egy gyártó kiad egy csúcstelefont, majd 3-4 év múlva egy teljesen új fejlesztést ami minden szempontból köröket ver az előzőre. Mi lenne ezzel a gyártóval? Csődbe menne, mert lesz 30 másik cég aki évente szerez profitot a konzumidiótákból, ill. az új vásárlókból.
Szóval lehet itt háborogni, fejlődés van de lassú, legalábbis éves ciklusban mérve, aztán a 4-5 éves telefonokat mégis teljesen elavulttá teszik. Akinek ez nem tetszik az ne vegyen évente új telefont.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#441) mondomén válasza no more (#430) üzenetére


mondomén
őstag

Ki vagy mi altal vannak kenyszeritve, hogy elofizessenek? Ez igy hulyeseg, kifejthetned mire gondolsz.

(#442) Sz.Péter válasza Szakiii (#438) üzenetére


Sz.Péter
tag

A sok apró mikrószaggatást nem látod?.Ha nem,akkor nem kérdeztem.

(#443) #67656192 válasza Ijk (#440) üzenetére


#67656192
törölt tag

Van a lófaszt van rá igény. Van igéret van hype meg sok marketing aztán amikor hazavitted és elmúlt a szerelem 1-2 hét után rájössz, hogy átbasztak, lehuztak és valójában nem kaptál semmit ahhoz képest, hogy a régi(tavalyi modellt) eladtad jó nagy bukóval és arany áron megvetted az uj semmit ami sokszor visszalépett kettőt(mert ugye lehet cifrázni jacket ahigy a Samsung sd cirkuszt is de minek? Majd jövőre feltalálják a jack alljzatot az Apple - nél mint világmegváltó ficsört ahigy a Samsung is ujra feltalálta a bővithetőséget) . Maradhatott volna a régi is.
Elég lenne 2 évente kiadni egy új modellt letesztelt hardverrel és szoftverrel.

Várok baszki ( :) ) újat ha már újként mutatnak be egy telefont nagy fűrészporos csimbumcirkusszal minden évben fiesztát rendeznek, igen 3 kilóért, pedig csak.... .

Igen a 2 éves (nem 3-4) készülékeket elavulttá teszik szándékosan szoftveresen.

Gondolom elolvastad, hogy nem csak az almáról beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#444) Fred23


Fred23
nagyúr

(#445) mondomén válasza #67656192 (#443) üzenetére


mondomén
őstag

Vagy eleg lenne 2 evente telefont venni. :) Gonosz tech ceg, olyanra vesz ra amit nem is igazan akarsz. Romlott vilag ez. :O

(#446) #67656192 válasza mondomén (#445) üzenetére


#67656192
törölt tag

Megérett a pusztulásra.. :)

(#447) dragonfx


dragonfx
veterán

szép aranyos jó és biztos csomó milliomos csemete kezébe jól fog mutatni.
.... de ennyiért 3 de jó esetben 4 ugyanilyen ha nem jobb telefont kapni.
lassan az alma is átveszi majd a sony samsung faxságát és felezi a megjelenési időt a next gen.re.... :C :C

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#448) x_o_n válasza Fred23 (#22) üzenetére


x_o_n
veterán

És nem szabad hajlitgatni mert ragasztós leszel :DDD

(#449) Ijk válasza #67656192 (#443) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nézd, itt eleve egyetlen innovációról beszélhetünk az elmúlt évtizedben, mégpedig az iphone 1. Ha nem játszol a telefonon akkor jóformán mindent meg tudsz csinálni rajta amit a mai csúcstelefonokon. Legfeljebb felhasználói élményben említenék jelentős ugrást, az ergonómiát már véletlen sem mondanám, mert az iphone1-et meg lehetett fogni a mai tepsiket meg nem. Ha valaki nagyrészt telefonál jobban jár egy iphone SE-vel mert azt még meg is lehet stabilan fogni.
Drága játékszerek, 2-3 éves készülék ha működik hót felesleges lecserélni, tényleg azt nyered vele hogy pár hétig érdekes, aztán ugyanúgy hétköznapi eszközzé válik.
Továbbá őszintén szólva nem tudom milyen fejlesztést várnak emberek. Szerintem ők sem tudják, majd a gyártó kitalálja és akkor kiderül hogy arra tényleg szüksége van (nem). Egy tepsi szoftverrel, tök egyformák, minőségről, 1-2 fícsörről, márkáról lehet vitázni, 50k-s belépő telefon mindent tud, ha épp nem fossa össze magát rajta az android.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#450) Khelben válasza dragonfx (#447) üzenetére


Khelben
nagyúr

Definiálnád a "jobb telefon"-t? :) Kinek jobb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.