Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-01 13:55:44

LOGOUT.hu

 iPhone 7 összefoglaló és gyakori kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) foresz válasza joey04 (#1199) üzenetére


foresz
tag

Azért egy ilyen értékű telefonnál legyen már normálisan beállítva és nekem kelljen kalibrálni.

(#1202) buvartacsko válasza mackoapo11 (#1197) üzenetére


buvartacsko
addikt

jó tudni, de szerintem felesleges akármit mondani, ő write-only módban van mindig :)

[ Szerkesztve ]

(#1203) buvartacsko válasza foresz (#1201) üzenetére


buvartacsko
addikt

definiáld a normálisat... :) a szemed hozzászokik, nem biztos hogy a 6s-en megszokott színek a helyesek. ha egy ideig nem használod a 6s-t csak a 7-et, akkor azt is tökéletesen fehérnek fogod látni. :)

(#1204) -Ben- válasza kovsol (#1198) üzenetére


-Ben-
veterán

Ki nyafog? ;) Jobb szerettem a fehérebb fehéret, de ez van. Leszarom ;)

(#1205) foresz válasza buvartacsko (#1203) üzenetére


foresz
tag

Szerintem az lenne a normális ha a színek a valós szintekhez hasonlítana leginkább. Az Apple ezt is ígérte. Állítottak, hogy a 6s hez képest is közelebb állnak majd a színek a valoshoz. Ezt külön kiemelték a bemutatón.
Ennek fényében elég mókás a sárgás kijelző. Az biztos,hogy ez a sárgás szín az nem normális. Nem véletlen panaszkodnak sokan.

(#1206) joey04 válasza foresz (#1201) üzenetére


joey04
titán

direkt lett ilyen ezt próbáltam átadni. Az Apple szerint ez a jobb. Egyébként kellemesebb is a szemnek, mint a kékes-fehér ami eddig volt alapból, csak ugye ahhoz szoktak az emberek évek alatt. Ettől függetlenül, ha nem tetszik az új irány, akkor beállíthatod a régi látványt IS.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1207) Ed Parker válasza foresz (#1201) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem normális színe van, igaz én nem tudok mellé rakni egy 6S-t kontrollként, viszont a sárgás kijelző szemnek kellemesebb mint a Kékes fehér árnyalat.
Az agy úgyis kompenzálja az eltérést.

(#1208) buvartacsko válasza foresz (#1205) üzenetére


buvartacsko
addikt

én 6s mellé nem raktam egyet se de tegnap előtt vagy 5 i7-et próbáltam ki, és egyiknek se volt szar vagy sárga a kijelzője... :)

(#1209) foresz válasza joey04 (#1206) üzenetére


foresz
tag

Ha direkt lett ilyen akkor miért csak néhánynál fordul elő és a legtobbnél nem? Nekem 6s van és volt szerencsém a kezembe fogni a 7-est de az nem sárgás. Tulajdonképpen alig megkülönböztethető a 6s től.

(#1210) Gsx-rr válasza Mr.Silkó (#1193) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Miert nem probalod ki?
1 perc! Mukodik!

(#1211) Cseri0058


Cseri0058
őstag

ha telekomtól rendelem meg online akkor bontatlan készüléket kapok?

(#1212) Mr.Silkó válasza Gsx-rr (#1210) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Mert csak hétfőn jön meg a teló. ;)
Csupán csak érdeklődtem, hogy itt a fórumon mennyire elterjedt a jelenség, azoknál, akik már kézhez kapták a hetest.

Cseri0058 (#1211)

A kérdést sem értem, nyilván bontatlan kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#1213) Nescafé válasza Cseri0058 (#1211) üzenetére


Nescafé
őstag

Bontatlan , én is onnan rendeltem hétfőn vagy kedden lesz meg az Iphone 7 Plus 128 GB :)

 iPhone 15 Pro

(#1214) Blyan


Blyan
félisten

Hű bazze, ezeken a nem fogok mókolni dumakon megint jót röhögtem. :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1215) Blyan válasza joey04 (#1206) üzenetére


Blyan
félisten

Ezt szerintem a különböző kijelző beszállító miatti eltéréseket kompenzálandó tették a beállításokba.
Évek óta létezik eltérés ezek között, most meg van lehetőség korrigálni rajta. Csak hőbörögni egyszerűbb.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1216) buvartacsko válasza Blyan (#1214) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nézd, én megértem, nekem nem tetszik az ikonok sorrendje, de nem fogok mókolni, hekkelni meg gányolni azzal hogy áthelyezzem őket... :W :P :DDD

(#1217) Blyan válasza buvartacsko (#1216) üzenetére


Blyan
félisten

Kb igen, ilyen ez.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1218) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Hátha valaki tud erre a kérdésre itt válaszolni.

(#1219) manokaki


manokaki
őstag

Esetleg valaki tud egy amoledhez hasonlo beálitási kombináciot , megoszthatná velem ! 😊

(#1220) Kasya


Kasya
nagyúr

Igen komoly videót dobott össze ezúttal a srác. Kiderül, hogy miért is karcolódik könnyebben az a kamera lencséje.

(#1221) buvartacsko válasza manokaki (#1219) üzenetére


buvartacsko
addikt

Én pl nem értem a kérdésed, mit szeretnél csinálni pontosan?

(#1222) -Ben-


-Ben-
veterán

Blyan és bulvártacskó: Nem kell idétlenkedni. :) Higgyétek el sok embert nem érdekel annyira, hogy állítgasson ezen. Ha már itt tartunk, az ikonok átrendezésével se foglalkozom sokat ;)

(#1223) ollie válasza buvartacsko (#1203) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pontosan. A korábbi modelleknél volt kevésbé pontos a beállítás, a 7-es iPhone-nál van jól beállítva.

Ebben a videóban is elmagyarázzák: [link]

Most melegebbnek tűnik a régihez képest, de ez a helyes.

***

(#1224) Blyan válasza -Ben- (#1222) üzenetére


Blyan
félisten

Van megoldás a problémádra, ami Neked nem felel meg; nem hiszem, hogy én idétlenkednék.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1225) manokaki válasza buvartacsko (#1221) üzenetére


manokaki
őstag

egy olyan kijelző beállitást , ami hasonlit az amoled kjelző , tul szaturált szineihez , értem ezt a beállitást a beállitások - általános - kiegészitő lehetőségek -kijelző beállitások - szinszürök - ezt bekapcsolva lehet váriálni a szineket , árnyalatokat , szinhatásokat ..... erre kellene egy info amely legközlebb áll az amoledhez !

(#1226) Lord Sidious válasza Mr.Silkó (#1218) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Megoldast keresel? :) vard meg meg amig facebook javitja az Appot. Frissites utan lett ilyen. (Barmint az App frissitve) ez a jelenseg minden modellek megvan. Erdekes modon az i5-omon, amin iOS 10 van, de nincs frissitve az App tok jol megy.

[ Szerkesztve ]

(#1227) kovsol


kovsol
titán

Ide is beírom, hátha valaki nem jár az általános iPhone topicban:

Apple 'Sapphire' iPhone Lens - Whats it made of?

Megvizsgálták rendesen, és kiderült, hogy az összes iPhone kamera hasonlóan karcolódik, mint a 7 lencséje, és valóban Sapphire, de nem ugyan olyan arányban vannak benne az elemek, mint az órákon lévő sapphire üvegnek. Érdekes, hogy az apple félében van szén is aminek nem kellene, hogy legyen benne.

Szóval ez is hatalmas felhajtás volt az interneten, aztán már az 5s óta ugyan olyan üveget használnak.

mod:
Hopsz, most látom már volt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1228) kovsol válasza Mr.Silkó (#1218) üzenetére


kovsol
titán

Nekem úgy 1-1,5 sec mire a bezárt app betölt, és az üzenetek listája látszik. Ha csak háttérbe van rakva akkor már eleve úgy jön elő, hogy látszik minden.

Azt hogy az 7 esetén pl a háttérbe rakás kicsit késik a 6s hez képest meg úgy fest a 9.1-ben javítva lesz, és jobban ráoptimalizálják a 7-re az iOS10-t.
Bocsi a dupláért a szerkesztési idő már lejárt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1229) Mr.Silkó válasza Lord Sidious (#1226) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

és kovsol: Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#1230) Lord Sidious válasza Mr.Silkó (#1229) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Nincs mit! :) nem ez az elso eset, hogy az FB cseszekszik az appjaival. Anno az FB groups app is hibas volt sokaig. Messengerben meg a 90.0 verzioval sokkal feltunobb az app lassusaga.

kovsol marmint iOS 10.1-ben :) remelem a kamerasoftveren is csiszolnak egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#1231) kovsol válasza Lord Sidious (#1230) üzenetére


kovsol
titán

10.1 valóban :) megszokás volt még a 9 :D

(#1223) ollie linkelt videó nagyon jó. :R

Tanultam is belőle, mert most láttam előszór, hogy a kijelző széllét nyomva is lehet mindjárt előhozni a multi task részt, nem kell a dupla home gomb.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1232) Jaffa75


Jaffa75
őstag

elolvastam az első 900 hsz-t... nehéz volt, de legyűrtem! :DDD

Sajnos a hsz-ek nagy többsége csak a nemtetszésről, és IOS lehúzásáról szóltak. Én csak és kizárólag droidot használtam eddig, de akkor sem jönnék ide lehúzni, bármennyire is zártnak tartom a IOS-t. Igaz az évek múlásával a romolási hajlam is jelentősen csökkent bennem, az elmúlt 3 évben csak stock rommal használtam telefont, igaz csak Motorola-m volt... :P

lehet lassan megérik a dolog bennem így 40 után, hogy kipróbáljak újat, mégha nem is 7-es, hanem 6s lehetne az "áldozat"!

Remélem a következő 1000 hsz már inkább a tapasztalatokról és a használhatóságról fog szólni, mert az jobban leköt... :C :B

(#1233) Lord Sidious válasza kovsol (#1231) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Gondoltam :) alt. minden en majusaig meg a tavalyi datum evet irom mindenhova. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1234) B-L-A-C-K válasza Jaffa75 (#1232) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyenkor új szériánál 2-3 hét dühöngő szokott lenni, utána érdemes csak olvasni inkább, addig meg ott az iPhone fő topik. Ha használt vonalon gondolkodsz, 6S szerintem az egyik legjobb választás.

(#1235) buvartacsko válasza B-L-A-C-K (#1234) üzenetére


buvartacsko
addikt

a dühöngő után meg jönnek a tokok végtelen mennyiségben. :D

(#1236) B-L-A-C-K válasza buvartacsko (#1235) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jogos, de utána meg nem lesz miről beszélni, azaz szép és jó minden (vagy nem ;] ).

(#1237) Jaffa75 válasza B-L-A-C-K (#1234) üzenetére


Jaffa75
őstag

így voltam a 6s-sel is, ott is követtem a bevezetést, illetve a tapasztalatokat...

aztán másra költöttem el ezt a kalap pénzt, vettem egy FD7 Civicet :C ! Jobb mint a teló, meg jobban is vinni fogja a pénzt mint az Iphone. Na majd meglátjuk, hogy benevezek-e.... ;)

(#1238) kovsol válasza B-L-A-C-K (#1236) üzenetére


kovsol
titán

Üveg fólia is lehet még téma. Aztán meg majd a "hol polírozható fényesre újra a jet black iphone?" :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1239) LordLoss8800 válasza .Szaki. (#1015) üzenetére


LordLoss8800
csendes tag

Általában én is ezt a nézetet vallom, de a 7 széria szerintem most kivétel (persze ez csak vélemény). Csak hardveres bővítés volt és apróbb csiszolgatások, de jövőre tuti valami nagy dobás lesz az Apple részéről. Így szerintem érdemes iPhone 7-et venni, hisz egy kiforrt technológiát kapunk. A 7S (ha az lesz, tuti nem lesz az).

(#1240) B-L-A-C-K válasza LordLoss8800 (#1239) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Abszolút nem biztos, mindig csak kicsiket fejlesztenek az elődhöz képest, ehhez képest most viszonylag sok dolgot kapott az i7, szóval nagy csodát nem kell majd várni a 7S-től.

kovsol: Igen, ilyen is lesz biztos.

[ Szerkesztve ]

(#1241) Blyan válasza B-L-A-C-K (#1240) üzenetére


Blyan
félisten

Én azért várok, új külső, oled kijelző, új Touch ID, és amit még nem is sejtek. :S
Tetszik a 7-es, de a vízállóság és a 3D Touch home gomb egyelőre nem ér nekem cserét 6s-ről. Kivéve ha kapok hasonló ajánlatot a 7-esre, mint a 6s esetén. ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#1242) Mr.Silkó válasza kovsol (#1238) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Meg hogy garanciában cserélik-e, ha érthetetlen okból megkarcolódott zsebben, aprópénz/kulcs mellett hordva? ;]

Ja és akkor még nem volt szó arról, hogy ki milyen (bluetooth/vezetékes) fülhallgatót használ hozzá..? :)

[ Szerkesztve ]

(#1243) B-L-A-C-K válasza Blyan (#1241) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Majd meglátjuk, új külsőt nem várok S szériával, de mivel 10 évesek lesznek lehet meglépik, ki tudja.

(#1244) -Ben- válasza B-L-A-C-K (#1243) üzenetére


-Ben-
veterán

Egyelőre még szó szerint semmit se tudni, állítólag még arra is van esély, hogy júniusban adják ki az iphone 8-at, de nem hinném hogy emiatt felborítják az őszi bemutatót...

(#1245) LordLoss8800 válasza B-L-A-C-K (#1240) üzenetére


LordLoss8800
csendes tag

10 éves lesz az iPhone, tuti bedobnak valamit.
Decemberben fogok telót cserélni és nálam egyenlőre a Samsung Note 7 és az iPhone 7 Plus van versenyben.
Az egyetlen dolog, ami zavar a Plusban, a képernyő mérete. Túl kicsi. Rengeteg a kihasználatlan hely, még +2" simán lehetett volna a kijelző (tekintve, hogy méretét tekintve akkora, mint egy Note.

(#1246) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hivatalos megjelenésig csak találgatni lehet, max hetekkel előtte némi kis információ kiszivárog, de azok se fixek.

(#1247) Gsx-rr válasza LordLoss8800 (#1245) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezt muszaj lesz mar meglepniuk, hogy noveljek a kepernyo aranyat a telefon meretehez kepest.

[ Szerkesztve ]

(#1248) kchris78 válasza LordLoss8800 (#1245) üzenetére


kchris78
veterán

Mindenki erre számít de szerintem nem lesz semmi extra. Miért pont a 10. Év lenne ennyire kiemelt? Lehetne más szám ugyanúgy kiemelt..

(#1249) Gsx-rr válasza manokaki (#1225) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kisegito beallitasoknal a kontraszt novelesenel ha bekapcsolod a sotetebb szineket hasonlobb lesz a hatas. (Forditas nem biztos hogy jo) angol nyelven hasznalom

Legalabb is en igy latom. Kivancsi vagyok mas velemenyere .

[ Szerkesztve ]

(#1250) manokaki válasza Gsx-rr (#1249) üzenetére


manokaki
őstag

kiprobálom . köszönöm. :R

Attila

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.