Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gepardlacee


gepardlacee
tag

Én arra várok, hogy a 13 megjelenésével a 12 ára végre csökkenjen, de még véletlenül sem akar (nem az Apple oldalán). Vajon mikor lesz végre jelentősebb árcsökkenés?

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#102) janeszgol válasza nozs23 (#99) üzenetére


janeszgol
félisten

Mire begepeltem...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#103) Razzul válasza #86564352 (#59) üzenetére


Razzul
senior tag

Nekem még mindig a HTC ONE és az i6S matt alumímium háza jön be a legjobban, de az i12 és i13 üvegje se rossz.

Stat crux dum volvitur orbis

(#104) FіkuszKukіsz válasza janeszgol (#100) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A Xiaominál előbb tanuljanak meg op. rendszert írni.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#105) aujjobba válasza hroberto (#98) üzenetére


aujjobba
addikt

Ezt eléggé kamu igénynek gondolom.
Na persze ha kilométerről akarsz szúnyogot fotózni talán jó lehetne a sok pixel, ha nem egy körömnyi lencsét használnának a telefonok, és nem lenne a végeredményben a távoli objektum egy sokpixeles paca.

(#106) hroberto válasza nozs23 (#99) üzenetére


hroberto
veterán

A hardver és a szoftver nem ugyanaz. :U Azért akad a konkurensek között is olyan ami videóban is tudja az Alma szintjét. Szóval az "értékelhető videót" kijelentést szerintem gondold át. :P
Már vártam az szoftveres támogatás témát. :DD Ha elfogy a puskapor mindig ezzel jönnek az Alma fanok. Értem én hogy jól hangzik, számomra azonban nem sok értelme van, ráadásul a konkurens gyártók sincsenek már ebben annyira lemaradva.
Szóval az acél prémium az alumínium nem... :D Végülis igazad van, mert jóval nehezebb.
Száz szónak is egy a vége, hogy sok mindenben le van maradva az Alma, ez nyilvánvaló, persze aki nem látja a fától az erdőt annak ez nem tűnik fel.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#107) Essentials válasza hroberto (#98) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ízlés kérdése, ki mi alapján ítél meg egy jó telefont. Tudom, hogy a Xiaomi rajongóknak elképesztően hihetletlen specifikációs flexelés mentes, leírva kevésbé jónak tűnő telefont vásárolni, de ahány ember, annyi igény. Valaki a GB RAM-ra, a szuperzoom-ra, a ppi értékre, Tornádó hűtésre izgul fel, valaki pedig szívesebben vásárol egy értékállóságban, supportban, garanciális ügyintézésben jobb, saját rendszerekkel felvértezett modellt, amihez saját szoftverek, szolgáltatások tartoznak.

"Azért ciki basszus, mert ha már ennyit elkérnek egy telefonért, akkor illene beletenni azokat a dolgokat amit a konkurenciánál alap!"

1. Az Apple-t nem kell hogy érdekelje ilyen mélységben a konkurencia, mert üzletileg ők a legsikeresebbek ebben a business-ben. Nem szükséges ugyanazon a vonalon haladniuk, amiken az összes többi gyártó próbál versenyezni egymással.

2. Az hogy mi drága, és mi nem, a fogyasztók, azaz mi döntjük el, nem a gyártó. Ha valaminek rosszul lövik be az árát, az visszaköszön a fogyásban is. Az iPhone a flagship piacon viszont 75%-os részesedéssel bír, a maradék 25% tartalmazza a Mi11-ek, a Galaxy S21-ek, a Huawei P/Mate szériák, az új Sony-k stbstb eladásait. Neked ciki, a többség, a globális vásárlások meg azt igazolják hogy az emberek inkább a cikit választják a fentebb felsoroltak modellek helyett. Feltételezhetően az iPhone 13/Pro ismét a világ legnagyobb darabszámban vásárolt csúcskészülékei lesznek.

Értem hogy mit mondasz, de ezt nem lehet legitimálni, mert az adatok, totál ellentmondanak a cikiség fogalmával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#108) hroberto válasza aujjobba (#105) üzenetére


hroberto
veterán

Ezt a választ vártam amúgy. Minden úgy jó, ahogy az Alma csinálja. Amiben esetleg más többet ad, az értelmetlen, hülyeség, nincs rá szükség, stb... Le kellene venni mar azt a szemellenzőt... :K

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#109) nozs23 válasza hroberto (#106) üzenetére


nozs23
addikt

Azért akad a konkurensek között is olyan ami videóban is tudja az Alma szintjét.

Nem.

#104

Igazából azt sem kell tudniuk. Amit csinálnak az egy skin.

[ Szerkesztve ]

(#110) aujjobba válasza hroberto (#108) üzenetére


aujjobba
addikt

Ha a Samsung adna 12mpx szenzort akkor is ezt gondolnám, márkától függetlenül.

szerk.: Ha bárkinek nagy felbontás kell van választási lehetősége. Mindazonáltal világosan látszik, hogy az emberek többséget nem érdekli sem a PPI, sem az Mpx.
Ha szemmel látható méretű közösség igénye lenne ez az alma is meglépte volna már.
Ez nem szemellenző, egyszerűen a többség számára érdektelen dolog.

[ Szerkesztve ]

(#111) Essentials válasza hroberto (#108) üzenetére


Essentials
aktív tag

Tehát szerinted aki Apple ökoszisztémát használ mondjuk a Samsung, Xiaomi helyett, az mind szemellenzős? Most éppen 1,5 milliárd embert bélyegeztél meg ezzel. :)

Én azt látom benned, hogy te nem akarod elfogadni hogy egy telefon megítélése nem feltétlenül flex fícsörökből áll, a komplett csomagot veszi meg az ember sok százezerért, amit mellé adnak.

Az hogy mi ad többet, szerintem összességében kell vizsgálni! Így történhet meg számodra teljesen fura módon, hogy valaki szerint saját maga számára az iPhone az elérhető legjobb választás a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#112) FіkuszKukіsz válasza nozs23 (#109) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Lehet, hogy úgy tűnik, de nem. Hivatalosan egy Android alapú operációs rendszer, az Android OS egyik leágazása. Ellenben ezek közül talán a legbugosabb op. rendszer.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#113) vzsryl válasza gepardlacee (#101) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha pl telenorra vársz, akkor kb. soha.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#114) janeszgol válasza FіkuszKukіsz (#104) üzenetére


janeszgol
félisten

A Xiaomi a regi Huawei-hez sem tud felnoni, nemhogy a Samsunghoz vagy az Apple-hoz. Errol mar Bog is beszelt tobbszor is, hogy a Xiaomi gyenge ertekesitesi csatornakkal rendelkezik.
A Huawei palettajanak >80%-a kaphato volt a szolgaltatoknal is. Samsung detto, Apple detto.
Tobbszor elofordul, hogy a kinezett Xiaomi meg fuggetlenul sincs, nem emlitve a nagyon gyenge szolgaltatoi jelenletet. (Nem, nem a mikulas viszi oda, a cegnek kene partnerseget kotni a szolgaltatokkal.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#115) #86564352 válasza hroberto (#97) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ez fordítva is működik, legyen Android gyártók térfelén is akkor némító gomb, haptic feedback, szedjék már gatyába a kamera API problémát, hogy az insta és egyebek egy szinten legyenek, spoti is elég késve változott ott, legyen 5-6 év szoftvertámogatás, videó képesség legyen ugyanolyan jó, legyen körülötte olyan ökoszisztéma, támogatás és elérhetőség, legyen olyan bika processzor és olyan videó. Fanatizmus inkább az, amikor Android és Xiaomi user iPhone topikban bizonygatja egy milliárd user rossz lóra tett.

[ Szerkesztve ]

(#116) gattolino válasza Tuomas (#9) üzenetére


gattolino
senior tag

Úgy tudtam 2008 óta van Android, de te akkor a jövőből jöttél :K

Vivo X90 Pro Plus

(#117) Juhaszatti válasza nozs23 (#99) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az acélt részemről megtarthatják. Közel 25%-al nehezebb vele a telefon, mint mondjuk egy hasonló méretű, de nagyobb(!) akkuval szerelt alu keretes konkurense. Értem én hogy prémium, és nem is mondom hogy megterhelő a plusz súly, de erősen rontja a komfortérzetet.

(#118) #86564352 válasza Juhaszatti (#117) üzenetére


#86564352
törölt tag

Plusz a maszat is jobban látszik rajta. Ha Pro vásárló lennék, kifejezetten zavarna ezek miatt, tökre nem érdekel a marketing mit tart prémiumnak. Jó, hogy a szériából a normál és a mini kerete továbbra is alumínium.

(#119) niof válasza Krugszvele (#2) üzenetére


niof
addikt

Hater...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#120) Navaren válasza hroberto (#108) üzenetére


Navaren
aktív tag

De most ebben az a rossz, hogy Te megint úgy mész majd tovább a topikból, hogy ugyan hősiesen megpróbáltál még időben észre téríteni pár szerencsétlen iSheep-et, de hát nem sikerült, veszett ügy volt.

Ahelyett, hogy egyszerűen elfogadnád, hogy mások az igényeitek és mások alapján mérlegeltek vásárlás előtt.

Inkább örülj, hogy a Xiaomi csinál olyan telefont, amelyikkel Te maximálisan elégedett lehetsz, ahelyett, hogy az Almát 'nyáznád, hogy ők nem.
Lehet őket sok mindenért, de a cikkben szereplő cucc azért nem lesz feltétlenül sz*r attól, mert láthatóan nem Neked készült.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#121) SkyLine3000 válasza mad823 (#3) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ezen a "megéri az árát" szövegen én is jót röhögtem, amikor megláttam. :D
Ronda és drága. Nekem ez jut az eszembe, amikor meglátok egy iPhone-t, amióta lekerekítették a kijelzőt és ráqrták azt a rohadt noccsot. De mivel soha a büdös életben nem fogok iPhone-t venni, felőlem maradhat. :D

(#122) vdavid4


vdavid4
tag

miért van az hogy azok jönnek nagyrészt ide fikázni az új iphonokat akinek amúgyse lenne rá pénze? akinek meg van rá pénze úgy is iphonet vesz, vagy ilyen hangos a kissebbség? :DDD

(#123) Aryon87


Aryon87
félisten

Tetszik a 13-as széria, de bizonytalan vagyok hogy van-e értelme kipróbálnom jövőre. Bár lehet megpróbálom, mert kíváncsi vagyok most már erre a csodabogárra.. 14 nap elég lesz hozzá kb. Fotós topikban látva a vele készült képeket nem esek hanyatt tőle. Sőt, mi több, visszanézve az i11 Pro Max képeit, annak képalkotása jobban tetszik, mint a 13-as szériának. A 11-esnek sokkal szebb a rajzolata, több a részlet, míg ennél valahova elmásztak ezek a tulajdonságok, holott sokkal jobbnak kellene lennie már. (Jó lett volna ha az itteni tesztképek ugyanott készültek volna ahol az i11-el készültek, tisztább képet kaptam volna a kettő képalkotása közti különbségről, remélem a Pro Max modellnél a tesztelő megcsinálja ugyanott :R ) Oké, nagyobb szenzor, meg fejlettebb szoftver meg anyámkínja. Nagyon nem ezt látni, mi több, a konkurensek példáját követi ezzel az Ai meg egyéb marhaságokkal, ez leginkább az éjszakai fotóknál látszik nagyon. Átlagembernek persze bőven megfelel, pláne a féloldalra döntött képek esetében :Cimádom azokat :D
Szintén az említett topikban volt egy hasonlat, amin emberek voltak egész közel. Egyszerűen semmi részlet nem volt, az arcvonások egybefolytak, míg egy másik gyártónál az emberi arcok pont olyanok voltak, ahogy kell, és a sokat dicsért iPhone esetében lennie kellene. Meg is lepett.
Szép meg jó, a babakék(?) színben tetszik is. Dicséretes az is hogy az ára sem változott, de ez kb egy 12s-nek felel meg. Az X alatti tulajoknak megéri váltani, a 11 szériától meg nem.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#124) M3aN válasza Mezcal (#48) üzenetére


M3aN
senior tag

-20W töltő: ugyan én 11-et használok, de egy kezem elég ahhoz, mennyiszer töltöttem hálózati töltővel. Vezeték nélkül töltöm itthon is és munkahelyen is. Komfort, ennyi.
-60Hz kijelző: a vetélytárs hiába tud többet ha a szoftvere alkalmatlan a megfelelő gyorsaságú megjelenítésre, továbbá a felhasználók 98%-át pont hidegen is hagyja.
-AOD: ha úton vagy úgyis elő kell venned, ha asztalnál ülsz akkor az esetek nagy részében úgyis van más eszköz előtted ha az idő érdekel, az értesítésekre való rágerjedés meg egy társadalmi betegség, ami ellen az Apple is inkább tenni szeretne a Focus bevezetésével, és ez üdvözlendő. Szomorú és szánalmas, hogy remegnek az emberek ha nem tudják, hogy az elmúlt 5 percben érkezett-e üzenetük vagy jelölték-e meg őket egy posztban (tisztelet a kivételnek).

(#125) Mezcal válasza M3aN (#124) üzenetére


Mezcal
addikt

Komfort, ennyi.

Mennyi idő alatt töltöd fel? :)

vetélytárs hiába tud többet ha a szoftvere alkalmatlan a megfelelő gyorsaságú megjelenítésre, továbbá a felhasználók 98%-át pont hidegen is hagyja.

Nagyon rossz duma, mert nincs baj az andoriddal, a felhasználok 98% apple felhasználó :)

ha úton vagy úgyis elő kell venned

Úton ott van az ülésen és csak le kell néznem, ha meg otthon az ágyon vagy asztalon, szintén. Annak nem nagy dolog, aki nem tudja használni, mert nincs neki. Nekem sem kéne egy 20 millió dolláros álomotthon, mert 98%-nak nincs. :)

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#126) hroberto válasza Essentials (#111) üzenetére


hroberto
veterán

Istenem... :U
A telefon hardveres hiányairól tettem említést, ami ebben az árkategóriában szerintem elvárható lenne már, ha már a konkurenciánál egy jó ideje alap!
Ennyi és nem több! Nem ártana értelmezni a leirtakat!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#127) Juhaszatti válasza M3aN (#124) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Csak az AoD-ra reagálva. Ha úton vagy így is elő kell venned, viszont nem kell minden egyes alkalommal feloldani a kijelzőt, se akkor ha az órát akarod megnézni, se akkor ha zenét akarsz léptetni, stb. Téged idézve "komfort, ennyi".
Ráadásul ha nem oldom fel a kijelzőt minden óranézegetésnél, zeneléptetésnél, vagy akármilyen funkciónál ami az AoD-ról vezérelhető, az az üzemidőre is jó hatással lehet, még az Always On fogyasztását is belekalkuláva. Ahogy asztalnál is jól jön, még ha van amikor egyéb eszköz is van azon az asztalon, amin látom az időt.

Én személy szerint már nem vennék AoD nélkül telefont, párom az iPhone 4 óta Apple felhasználó, de évek óta minden szériánál várja hogy bekerüljön ez a funkció.
Persze mint minden, ez is szubjektív, sokaknak nincs szüksége rá. De mint választható és kikapcsolható funkció, azért csak elférne a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#128) emvy válasza Juhaszatti (#127) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ahogy asztalnál is jól jön, még ha van amikor egyéb eszköz is van azon az asztalon, amin látom az időt.

Nekem ez lenne a lenyeg, foleg ejjel tok jo, h szep halvanyan vilagit az ora. :)

while (!sleep) sheep++;

(#129) M3aN válasza Mezcal (#125) üzenetére


M3aN
senior tag

Töltési idő: őszintén fogalmam sincs, mert nem számít, sosem merül le. Ha itthon vagyok, nem az asztalra teszem hanem a töltőre, a cégnél pedig szintén a töltőre a notebook mellé. Egyébként az itthoni gyors töltős, azzal kb. 2 óra lehet, a céges az sima IKEA-s, azzal 4-5 óra lehet van.

Szoftver: aktuális csúcs Samsung S szériával próbáltuk kollégával azt a bonyolult műveletet, hogy böngészőben gesztussal előző lapra lépsz vissza. i11 ahogy húztad úgy a már betöltött(!) előző lappal animált, míg az S az elhúzás után fehér gondolkodás után betöltötte. Nekem ez lenne zavaró de nagyon, nem a 60Hz.

Úton: Autóban van óra a multimédián, autóban/utcán/itthon/edzés közben óra a karomon és az ülésre egyébként sem bambulok vezetés közben :) Bár ehhez kell az is, hogy az ismeretségi kör is tisztában legyen vele: ha fontos telefonálj, ha ráér akkor írj mert nem azon görcsölök hogy mi az értesítés. Valóban sosem használtam AOD eszközt de nem is igénylem ezt a plusz ingert az életemből.

#127: Nekem erre ott a watch vagy ha szeretném a Siri. Amit az AOD segítségével csinálsz azt watch-on is lazán megcsinálod ugyanazzal a mozdulattal. Igazából kár is belemenni, mert amire az ember berendezkedik, azért csinálja, mert neki az a komfort és az a kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#130) hroberto válasza #86564352 (#115) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor még egyszer, és utoljára! Azt bátorkodtam megemlíteni, hogy ebben az árkategóriában ebből a telefonból hiányzik pár hardveres dolog, ami a konkurenciánál alap.
Te meg jössz a szoftverrel!
Rendben... Viszont a szoftveres hiányosságok jó esetben javíthatóak, de ebben a.telefonban a büdös életbe nem lesz 120 Hz-es kijelző, és a notch sem fog eltűnni!
Szóval ne hasonlítsuk az almát a körtével! :U

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#131) hroberto válasza Navaren (#120) üzenetére


hroberto
veterán

Nem tudom mikor mondtam volna olyat, hogy bármilyen Almás termék szar, mert ez abszolút nem igaz!
És eszemben sincs senkit semmiről meggyőzni, mindenki azt vesz, amit akar.
De ami nektek nem tetszett azt továbbra is fenntartom, hiányzik pár dolog a telefonból amit már bele kellett volna tenni ennyi pénzért.
Ez az én véleményem, és ha jól tudom ez egy olyan médium ahol bárki leírhatja a véleményét, tapasztalatát, még akkor is, ha ez másnak épp nem tetszik!
Persze a nickneved látva teljesen felesleges bármit is írnom. :DDD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#132) ForRedGlory válasza M3aN (#124) üzenetére


ForRedGlory
félisten

“60Hz kijelző: a vetélytárs hiába tud többet ha a szoftvere alkalmatlan a megfelelő gyorsaságú megjelenítésre“

Pardon? :F

(#133) jeni válasza mad823 (#3) üzenetére


jeni
félisten

Egyetértek vele,mert bármi szépet is el lehet mondani erről a mobilról de azt semmikép nem ,hogy megéri az ÁRÁT! :Y
Van naki még a 100000 Ft-s telefon-t is alig tudja megvenni egyben kifizetve.
Meglehet nézni a szolgáltatóknál mennyi ember veszi meg részletre az új telót. Biztosra veszem,hogy túlsúlyban van azokkal szemben akik egyben kp-ra veszik meg.

[ Szerkesztve ]

(#134) BoneDragon válasza jeni (#133) üzenetére


BoneDragon
veterán

Szerintem ez nem csak ezen mulik. En pl meg tudnam venni egybe, de nem szeretek ennyi penzt egybe kiengedni a kezembol.

(#135) Tuomas válasza jeni (#133) üzenetére


Tuomas
addikt

Az, hogy valaki nem egyben kp-ra veszi meg, hanem hitelre, még nem jelenti azt, hogy nem tudná egyben kicsengetni az árát, ha akarná. Kamatmentes részletnél ugyan ott van az ember, mégis valamelyest jobban érzi magát, hogy nem egy összegben hagyott ott ennyi pénzt.
És tessék, #134-ben ott is van az állításom igazolása.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#136) ChoppR válasza Tuomas (#135) üzenetére


ChoppR
tag

Én is részletre vettem, ha már kamatmentesen adták.

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#137) #40359168 válasza hroberto (#130) üzenetére


#40359168
törölt tag

10 éves a Nikon D5100-am, ami 16 megapixelt tud, nyugodtan össze lehet ereszteni bármelyik mai, 50-100-as, telefonba pakolt, kamerának csúfolt fossal. Ezzel most nem arra célzok, hogy az almás nokia a maga 12-jével hozza egy tükrös szintjét, de a fotó összminősége semmiképpen nem pont ezen a számon fog múlni, és az iPhone bizony sok-sok éve az élmezőnyben van ilyen fronton, videó terén pláne.
120 Hz… ez hiányzik, tényleg, pont mint a 4K kijelző. Nem önigazolok, nekem ez szimplán nem kell. A német Telekomos előfizetésemmel kis pénzért kihozhatnám a 13 Prot, ami tudja, nem fogom, mert a sima 11-emmel is teljesen jól elvagyok.
A még mindig általános 16:9-es tartalmakba a notch nem zavar bele, a Face ID cserébe messze hatékonyabb, gyorsabb és biztonságosabb, mint bármelyik konkurens megoldás.
A lényeg nem az amúgy, hogy nem lehetne több feature bármelyik iPhone-ban, hanem hogy - talán keveset mondok - a felhasználók 99%-a, beleértve engem is, konkrétan nem használ ki maximálisan még egy SE2020-at se, viszont jellemzően elégedett. Ettől kezdve a több, gyk fölösleges feature kizárólag költség -és árnövelő tényező, vagy egyszerűbben szólva nettó bullshit lenne.
Ezek a kütyük se Paks II vezérlésére, se mondjuk torrentezésre nem alkalmasak, mint ahogy egy telefon nem is ilyesmire való. Cserébe nincs beléjük építve gyárilag a bizonytalanság, hogy meddig lesznek támogatva, mikor téglásítja őket egy frissítés, mikor hátrál ki mögülük a Google ésatöbbi. Teszik a dolgukat, mint a Nokiák anno a hőskorban, aki öt generációnként vált, azt se éri meglepetés, amit ígérnek, azt hozzák, pont.

(#138) vzsryl válasza jeni (#133) üzenetére


vzsryl
nagyúr

2 éve 220-ért vettem a csomagomban az i11-et. Múlt héten kissé karcos oldallal, 89%-os akksival 130-ért elvitték pár órán belül.(kocsival jöttek érte.) 90k-t buktam, cserébe 2 éven át használtam egy mocskos jó készüléket. Szerintem megérte az árát, és ez a többi Iphone-ra is igaz. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#139) hroberto válasza #40359168 (#137) üzenetére


hroberto
veterán

Ez így egyben egy tipikus válasz arra, hogyan gondolkodnak az Alma felhasználók. Ami nincs benne a telefonban arra nincs semmi szükség, felesleges, meg a felhasználók 99.999999999999%-ának nincs rá szüksége.
Aztán ha pár év múlva belekerül, akkor aztán bődületes innováció, tapsvihar...
Szerintem ne akard megmagyarázni a megmagyarázhatatlant. Ez a telefon ennyi pénzért ilyen áron kicsit "csonka". ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#140) <Lacy85> válasza Tuomas (#9) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nálam ez a gondolat tavaly fogalmazódott meg. Aztán lett belőle egy 11 Pro Max. Note9-et váltott. Nem bántam meg. :D

(#141) <Lacy85> válasza mrThomi (#21) üzenetére


<Lacy85>
addikt

De miben kellene nagyot lépni? Az elmúlt években épp lelassult a fejlődés minden gyártónál. Megvannak a kötelező körök (gyorsabb SoC, több ram, stb.), ezen kívül meg max. a kamerával akar villogni mindenki, mert mást nem tudnak kitalálni.

(#142) batai15


batai15
félisten

nem unjátok még ? :U Én meg jártam mind két tábort , nem hiszem hogy a droidot hasonlítani kellene , ahogy az alma se felsőbb rendű . Aki almát vesz nem véletlenül aki nem az szintén direkt nem. De unalmas már ez a hit vita ami megy.
Igen én is nagyon régen voltam hater , utána nem értettem mit esznek az emberek az almán most meg almát és androidot is használok . Az alma számomra a kevesebb néha több elv miatt az Android meg tablet formában ahol mások a preferenciák.

[ Szerkesztve ]

(#143) joey04 válasza hroberto (#139) üzenetére


joey04
titán

Érdekes kérdés. Én közel egy évig egy Xiaomi mi 10 prot használtam. Nagyon jó készülék, szerettem. Ha nem így lett volna, nem lett volna meg ilyen sokáig. Papíron többet tud mint az iPhone. Vannak is benne olyan dolgok, amiket elfogadnék. Pl a 2 zoom kamera, vagy vészhelyzetben a gyorstöltés. De pl hiába van benne több ram, nem tud többet a memóriában tartani, mint egy iPhone Xs. Hiába van benne nagyobb telep, gyengébb az üzemideje, mint egy 11, 12, pláne 13 pro max-nek. Szoftveresen kényelmesebb használni az iPhone-t és az a vicc, hogy azokat a dolgokat is, amik droidban korábban jelentek meg. Pl a mobilfizetés. Google Pay nem is régen van csak hivatalosan, és otp ügyfélként persze volt lehetőség simple-t használni, de az egy szar. Igen, ios-en is, de ott nem is kell (nem is lehet), be tudom rakni apple pay-be. Arról már nem is beszélve, hogy van revo kártyám google payben és ha a g pay az alapértelmezett fieztési mód, de be van állítva, hogy ha egy másik fizető alkalmazás van megnyitva akkor azt használja (jelen esetben simple) akkor is a g pay lép működésbe és a revóról vonja le. Vagy a pip mód, ami bugosan működik, ha gesztusvezérlést használok. Plusz nem tudja azt, hogy egy fülön megy a videó, leteszem pipbe és nyitok másik fület. Külön böngésző kell, egy amiben a videó van megnyitva, egy másik amivel netezek. Vagy az egykezes kezelés, ami nem is elérhető miui-ban ha gesztusvezérlés van, talán a gagyi lebegő labda segítségével. Pár napos cikk, hogy az android 12-re frissülő xiaomik már tudni fogják rendesen. Szóval van is abban is valami, hogy addig nem is fontos, ameddig az Apple bele nem rakja, mert lehet, hogy máshol hamarabb elérhető, csak nyűgösebb. Annó a másolás beillesztés is ilyen volt. Ekézték az ios-t hogy nincs benne, de az ujjal való vezérléshez ők oldották meg a legjobban. Persze nem mindenre igaz ez, meg ez sem hibátlan rendszer, itt is vannak bugok, és van ami jobban meg van oldva droidban, de az iOS üzembiztosabb rendszer. Vagy hogy olyan helyen, ahol gyengült a jel és tornyot kellett volna váltani, ez még ragaszkodott az aktuálishoz, ezáltal akadozott a net, csak airplane mód ki/be után csatlakozott a másik toronyra, iphone meg szinte minden esetben időben vált. Vagy hogy egy adott problémára az volt a megoldás, hogy kapcsoljam ki az miui optimalizációt, de ha csatolmányt akarok küldeni gmailben, akkor kapcsoljam be, mert az a baja (tényleg az volt). Ha éppen nem baszakodott a simple, ha éppen nem akartam meccset nézni pip módban, ha éppen nem voltam olyan helyen, ahol tornyot kellett volna váltani a telefonnak, akkor nagyon jó volt használni, sőt jobb is mint az iphone-t. De ugye ez közel sincs mindig így. Tudom, váltsak bankot, váltsak szolgáltatót (mondjuk ez érik), ne használjak gesztus vezérlést, vagy vadásszak valami launchert, használjak 2 böngészőt, kapcsoljam ki-be a miui optimalizációt attól függően, hogy mit akarok, stb. Akkor már egyszerűbb iPhone-t venni és így még a hiánnyosságai ellenére is jobb vétel számomra.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#144) #40359168 válasza hroberto (#139) üzenetére


#40359168
törölt tag

Nem. Ami felett elegánsan átsiklottál az általam leírtakból, az az, hogy még azt se használom ki, amit a két éve se csúcs sima 11-em tud. Ennyi. Nem az ért, mert az alma marketingje felzabálta az agyamat ésatöbbi, hanem mert de facto nincs többre szükségem, mint amit bármelyik aktuálisan kapható iPhone nyújt.

(#145) persil válasza #40359168 (#144) üzenetére


persil
nagyúr

Ezt amugy mindenki tokeletesen erte, de kozben 100 millio masiknak meg lenne.
Te, egyedul(mas sem, ne erts felre) nem egeszen szamitasz komoly mintavetelezesnek.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#146) Hallosz válasza #40359168 (#144) üzenetére


Hallosz
senior tag

:R Frappánsan megfogalmaztad a lényeget.
Jómagam tucatnyi alkalommal próbáltam átszokni az iOS-re, és mindig az érzés alakult ki bennem, hogy ez nekem kevés. S bár nagy tisztelője vagyok a hardvernek, be kellett látnom, hogy a szoftverrel sosem lesz meg a "kémia"
Papírnehezéknek pedig méltatlan lenne használnom azt ipari remekművet. :R

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#147) atikó válasza Tuomas (#37) üzenetére


atikó
őstag

Én megtettem tavaly a 12 mini-vel, és bár néha nem értem a logikát, de jó telefon, és azért csábultam el, mert kicsi. Ha USB-C lenne már rajta akkor jobb lenne. Bízom benne hogy android oldalról lemásolja egyszer valaki a méretét, és egy jó hardvert is tesz bele akkor vissza mennék androidra, addig marad ez.

(#148) swayze


swayze
tag

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy ez a rész, hogy működik?
"Hasonlóan ügyes és előremutató dolog, hogy egy weboldalon szereplő fotót vagy egyéb tartalmat egy hosszú érintéssel, drag&drop módon kiemelhetünk és bedobhatunk egy jegyzetbe vagy egy üzenetbe, nem kell körülményesen lementeni, tallózni, az üzenet elküldése után nem foglalja a helyet a készüléken"

Én csak addig tudok ebbe eljutni, hogy a képet megfogom az lekicsinyűl és tologatom a kijelzőn oda, ahová csak akarom, de, hogy ezt miképpen húzom át egy jegyzettömbbe vagy bármi más programba az egy rejtély. 🤔

(#149) FіkuszKukіsz válasza swayze (#148) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Itt mutatja a srác, hogy kell.

Romanes eunt domus

(#150) Coulson válasza swayze (#148) üzenetére


Coulson
tag

Így működik a funkció [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.