Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#361) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudom, hogy minden Apple/Xiaomi/Huawei/tetszőleges márka topik ebbe az irányba megy el először, de fejezzétek be az offot, trollkodást, egyebet!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#364) aujjobba válasza Viktor0610 (#361) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem akarok nagyon beleszólni mert én is részese voltam az itteni ‘vitáknak’, de gyakorlatilag az egész topik eddigi összes hozzászólását ki lehetne törölni, hiszen kizárólag az oda-vissza fika volt eddig a téma.

(#365) Viktor0610 válasza aujjobba (#364) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudom, de nem mentem vissza az elejéig. :DDD
Bízom benne (khm... :)) ), hogy a felek vannak annyira felnőttek, hogy nem folytatják.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#368) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Direkt csináljátok?
NE is válaszoljatok a trollkodó kommentekre!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#369) Aryon87 válasza <Lacy85> (#296) üzenetére


Aryon87
félisten

de neked anno a google mentes huawei is tökéletes volt.
Mai napig tökéletes :P

Hopp, nem láttam a figyelmeztetést. :B

Egy szónak 100 a vége, még megfontolom, hogy jövőre kipróbáljam a 13-as szériát (Pro Max) vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#370) Black_Raven válasza Aryon87 (#369) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Mivel neked a fotós képesség nagyon fontos, sztem hiba lenne kihagyni az egyik legjobb mobilt. Tavasszal én is kipróbálom már 100%, de nem a kamera miatt, hanem a rendszer nem hagy nyugodni.Pedig mindig droidos voltam, de őrülten vonz a sötét oldal. :D

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#371) Aryon87 válasza Black_Raven (#370) üzenetére


Aryon87
félisten

Csábítónak eléggé az. Most néztem meg az i13 Pro Max GSM Arena tesztképeit, majd utána a P40Pro és Mi11 Ultra képeit.. Hát... Nem győzőtt meg :N i11 Pro Max annál inkább. És most csak a fotóminőséget néztem.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#372) Black_Raven válasza Aryon87 (#371) üzenetére


Black_Raven
veterán

Az hihetetlen és érdekes lenne, hogy az i11PM jobb képeket lő mint az i13PM. Két év alatt azért "picit" fejlesztettek sztem.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#373) Aryon87 válasza Black_Raven (#372) üzenetére


Aryon87
félisten

Pedig úgy látom hogy jobb. Én se akarom elhinni, de a 13-asnál a részletesség valahogy nem okés. FHD monitoron nézem..
I13PM
I11PM

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#374) Black_Raven válasza Aryon87 (#373) üzenetére


Black_Raven
veterán

Én nem vagyok profi fotós, de ez túl nonszensz lenne. 2 év munkája menne a kukába az Apple részéről. Ezt akkor hidd el, ha a saját kezeddel készitetted a fotókat.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#375) Aryon87 válasza Black_Raven (#374) üzenetére


Aryon87
félisten

Egyelőre a tesztek alapján látom amit látok + a fotós topikban feltett képek alapján, ahol szintén találni a 13 és 11 modellekkel képeket.
Kamera terén csak annyit fejlődött a 13-as, hogy nagyobb szenzort kapott + 1-2 funkció lett jobb benne, pl éjszakai mód. Nem viszik túlzásba a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#377) Black_Raven válasza Aryon87 (#375) üzenetére


Black_Raven
veterán

Elhiszem, de te ne hidd el, hiszen a mostani kameráknak mindenben jobbnak kellene lenniük. Tudod, a puding próbája az evés. Te majd látni fogod úgyis egyből ha van difi. Hát ez az, nagyobb szenzor, több fény stb.

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#378) vdavid4 válasza Black_Raven (#377) üzenetére


vdavid4
tag

Szerintem ízlés kérdése is .nekem az asszony 11pm képei jobban tetszenek neki meg az én 13promé. Az biztos hogy kamerába túl sok előrelépés nem volt.sötétben azért erősebb

(#379) typical bro válasza janeszgol (#251) üzenetére


typical bro
csendes tag

Amúgy a 12 Pro Max lett volna az elsődleges terv, csak nem esett annyit az ára, mint vártam. Lényegében a 13-as szériát azonos áron vagy akár olcsóbban is be lehet szerezni, ami azért picit meglepő. Bár figyelembe véve, hogy 13 Pro és 13 Pro Max szolgáltató munkatársak szavai alapján a tervezett 2-3 hét helyett 2-3 hónap (wtf?!) múlva lesznek a polcokon, így lehet mérlegelem az ideális döntést. A tanácsot minden esetre köszönöm! További tanácsot szívesen fogadok! 😅

(#381) janeszgol válasza Aryon87 (#373) üzenetére


janeszgol
félisten

A kisebb rekeszertek miatt lehet. Szepen hangzik a f2.0 alatti rekeszertek, de oda mar tudas kell a szoftver felol. Nezd meg Handras tesztjet a 13 Prorol. Kicsit butuska az MI, sokat teved.
Oszinte leszek nekem sem tetszenek az f1.5 meg f1.7 kepek. A tobb fennyel nem tudnak mit kezdeni a kamerak.

A leglatvanyosabb az volt, amikor bejott az alsokategoriaba az f1.8 (Honor 8A korszak). Rosszabb kepeket csinaltak, mint az elozo ket generacio.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#382) sohajda90 válasza Aryon87 (#371) üzenetére


sohajda90
tag

Én is épp erre figyeltem fel az itteni tesztképek megtekintésekor. i11Pro tulajdonosként én az itteni tesztképek részletgazdagságát rosszabbnak találom, mint amit megszoktam a saját telefonom képeinél. Lehet, hogy ez csak kezdeti softwares bug és majd javítják, de lehet valami abból is benne janeszgol mondott, erre a legjobb példa a Huawei első kísérletei dupla kamerával (egy rendes meg egy monokróm) a P/Mate 9-10 korszakból, ahol a több fény miatt jobb minőséget ígért a hüvely, közben meg a P9 konkrétan rosszabb képeket lőtt 12 Megapixelen, mint a Mate 8 16-on...meg a nagyobb lencse is közrejátszhat, ami szintén nem feltétlenül jó, nézzétek meg MKBHD review videóit a Samsung S20 Ultráról vagy az első generációs Motorola EDGE Pro-ról, a nagyobb lencse kisebb fókusz felületet biztosít, ezért pl. az említett két modellnél megfigyelhető volt, hogy tárgyak közepe még fókuszban volt, a széleire meg már rákerült a bokeh effekt...

Pedig for the record én nem az a típus vagyok, aki mindig váltig állítja, hogy amit ő használ az a legjobb. Én szívem szerint cserélném már a 11pro-t (nagyon csorgatom a nyálam a sima 13-ra, a piros és kék is nagyon szép lett, sajna a 13pro színei eléggé semmilyenek lettek idén, a grafit szép, de segg ugyanaz, mint a saját 11pro-m színe, a sierra blue meg élőben nem annyira adja, sokkal kevésbé kékes és inkább ezüstös), a 120Hz hiányát még elviselném, a telefotó lencséről már fájó szívvel mondanék le, de még mindig megérné, ha egyértelmű fejlődést látnék a főlencse outputjain, de itt konkrétan az ellenkezőjét figyeltem meg (az eddigi tesztképek alapján)...

Plusz ugye Qualcommnál láttunk már nem egy példát, hogy az új Snapdragon chipset konkrétan rosszabbra sikerül, mint a korábbi vagy komoly tervezési probléma van vele (pl.: 810, 888)...

[ Szerkesztve ]

(#383) nozs23 válasza sohajda90 (#382) üzenetére


nozs23
addikt

De mi a problema konkrétan? Itt egy rakat kep:

https://m.dpreview.com/samples/1716186585/apple-iphone-13-pro-sample-gallery

Van itthon 11-12-13P. Nem talalom jobbnak az elozoket. A fejlodes pedig nem csak kizarolag kepminosegben koszon vissza, de gyorsabb a feldolgozas, rovidebb a zarido, gyorsabb a nightmode (es tobbszor sikerul jobban).

(#384) typical bro


typical bro
csendes tag

Újabb kérdés merült fel bennem:

Üzemidőben ha a 11 Pro Max és a 12 Pro Max mellé teszem a sima 13-t, mi a végleges sorrend? Főként aktív használatra - játék, mobilnet, videó stb - vagyok kíváncsi. A 11 Pro Max így 2 évhez közelítve is jól bírja. 12 Pro Maxnál olvastam, hogy hasonló, mint a 11 Pro Max, de aktív 5G használat mellett elmaradhat tőle. Mi a helyzet ezen a fronton a 13-mal?

(13 Pro és 13 Pro Max szériát direkt nem írtam, azokkal nem sok értelmét látom versenyeztetni. :D )

(#385) joey04 válasza sohajda90 (#382) üzenetére


joey04
titán

ti nem tudom mit láttok. szvsz szög egyszerű a képlet: nappal évek óta toporgás van, minden gyártónál. éjjel meg láthatóan jobb a 13.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#386) vdavid4 válasza typical bro (#384) üzenetére


vdavid4
tag

Jutubon elég sok ilyen video van már fent amúgy.keress rá és nézz meg párat.a 13nak írnak olyan akku idôt mint a 12pm ami azért szerintem nagyon jó.

(#387) 7Heads Drago válasza Black_Raven (#377) üzenetére


7Heads Drago
veterán

mostani kameráknak mindenben jobbnak kellene lenniük
Vagy nem. Sok gyártó topog egyhelyben. Ami az Apple javára szól hogy az update-kel nem rontja el a kamerát ahogy ezt sokan mások teszik. A windows-os mobilok kamerás képeségeit is elég lassan sikerült csak beérni. Pedig a hardver adott volt.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#388) sohajda90 válasza nozs23 (#383) üzenetére


sohajda90
tag

Ez tény, csak gyorsabb záridő és gyorsabb night mode nem pont olyan dolgok, ami miatt az ember upgradel, főleg ilyen árak (és ilyen gyenge Forint) mellett...

(#389) nozs23 válasza sohajda90 (#388) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem senki nem tart fegyvert senkinek a fejehez, hogy upgradeljen. 4-5 eves iPhone-ok is boven elmennek meg.
En XS-rol valtottam az idei Pro-ra, kaptam sokkal jobb uzemidot, nagyobb, fenyesebb, gyorsabb kijelzot, dupla annyi tarhelyet, tobb ramot, nightmode, makro, 3x tele, jobb portre, dolby HDR, ProRaw, ultrawide, Ceramic shield, jobb proci, stb. stb. Jah mindez dollarban valtozatlan aron. Nem kell evrol evre upgradelni es jonnek a funkciok.
Arak ugyanannyik mar sok eve. Iden a simak ugy valtozatlan aruak, hogy megduplaztak a tarhelyet is. Szar a forint, de mar megszoktuk, lenyeltuk. Sot ketharmadunk tapsikol is neki.

(#390) joey04 válasza nozs23 (#389) üzenetére


joey04
titán

Pontosan.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#391) Aryon87 válasza nozs23 (#389) üzenetére


Aryon87
félisten

XS után érthető az elégedettséged, ott már nem kis változást tapasztalhatsz. Viszont aki követi a fotós képességeket, egyből feltűnik hogy valami nagyon nem stimmel. Legtöbb iTulajt ez úgyse érdekli, sokan csak kattintanak turista módján és kész (kedvencem az átlós fotózási stílus LOL). Ebben jó is a mobil. De akinek számít a minőség, mert mondjuk egy utcanév táblát szeretne megkeresni, igencsak meglepődik ha nem tudja elolvasni azt, mert full elkent zsírkréta, míg a 11PM-nél simán leolvasható. Na nekem pl ez számít, hiába a felsorolt nagyszerű hangzatos dolgok.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#392) gattolino válasza Aryon87 (#391) üzenetére


gattolino
senior tag

Kipróbáltam boltban a 13-at és a Pro Maxot is és 5* zoom hibátlan éles volt. Meg is lepődtem. Nem tudom, ezt melyik tesztben láttad

Vivo X90 Pro Plus

(#393) nozs23 válasza Aryon87 (#391) üzenetére


nozs23
addikt

Elsosorban fotos kepessegek miatt vettem. Teljesitmeny mar nem annyira erdekel, evek ota jo. Es brutal fotokat tudok kihozni belole. Van itthon 11-12, nem nagyon ertem mirol beszelsz. Par hsz-el ezelott linkeltem egy fotos galeriat ami szinten egesz jo lett szerintem. Lehet, hogy az is egy elkent foshalmaz. En nem azt latom. De arra nem erkezett reakcio, csak puffogtatunk a levegobe, hogy szar a kamera.
Nekem jo igy szarul is. Megneztem jopar kameras osszehasonlitast korabbi iPhoneokkal es tobb droidos flagshippel is, az en felhasznaloi szokasaimnak meg mindig ok hozzak a legjobb kamerat. Fasza point and shoot, de ott a ProRaw ha foglalkozni akarok a fotokkal. Videorol nem is beszelve. Jah van mellette Full Frame Sony gepem, meg agrol vegrol fotozasbol, videozasbol elek, de magancelra sosem viszek gepet, ezert fontos nekem ez.

[ Szerkesztve ]

(#394) tibcsi0407 válasza -Ben- (#323) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azt nem tudom.

https://utdetailing.hu/

(#395) Aryon87 válasza nozs23 (#393) üzenetére


Aryon87
félisten

+gattolino

Akkor itt van, nézzétek meg magatok is gépen. Ha itt se látjátok a különbséget.. A 13-as melegebb színnel dolgozik + világosabb is, de a 11 az jóval részletesebb, ez a szobron és a templomon szinte ordít.

i11Pro Max
i13Pro

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#396) <Lacy85> válasza Aryon87 (#391) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha már profibb fotózás:
A 11PM épp a ProRaw módot nem tudja. Az a feature pedig nem kicsit durva. Szóval épp az ilyen felhasználásra sokkal rosszabb a 11.

(#397) Aryon87 válasza <Lacy85> (#396) üzenetére


Aryon87
félisten

Láttam ProRaw képeket is. :N
És nyakam rá, hogy a 11 is megkapja később.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#398) nozs23 válasza Aryon87 (#395) üzenetére


nozs23
addikt

Tok jo, nem kell cserelned. Egyertelmuen szarabb az i13.
Itt van feketen feheren, hisz ket tok kulonbozo fenyviszonyban keszitett foton eltero a feheregyensulyt valasztott az automatika. Kuka!

#397

Nem ismered az Apple-t ha azt hiszed a 11 megkapja a ProRaw-t. Mar egy eve bevezettek. Budos eletbe nem kapjak meg regebbi modellek, erre ne szamits, mert csalodni fogsz.

[ Szerkesztve ]

(#399) <Lacy85> válasza Aryon87 (#397) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha szerinted a ProRaw :N , akkor két lehetőség van:
1. Látás gondjaid vannak
2. Azt sem tudod, miről van szó.

Szerintem sincs különbség…. :U

A 11-es széria pedig soha nem fogja megkapni. Ez az egy dolog volt anno, amiért anyáztam, hogy nem a 12 Pro Max-ot vettem, hanem a 11-et.
De mivel nekem sokkal jobban bejön a 11 kinézete, így hamar elengedtem. Minden másra ott a DSLR. :D

(#400) tragabi válasza Aryon87 (#395) üzenetére


tragabi
tag

Szia. Látom Te legalább azért vagy itt amiért az oldal létezik.
Segíts kérlek.
S9 röl váltanék először lenne ios telefonom.
Ami a lényeg.
Két kártyás
IP68
Vezeték nélküli töltés.
Fotó videó.

Ezek lennének amik lényegesek nekem (gondolom )

13 prot nem vennék, annyit nem adok érte. Sima 13 vagy a 11 pro. De csak új telefont vennék.
Mit ajánlanál?

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.