Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) szabonagyur válasza Bathorypeter (#499) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kell hozzá egy lejátszó, VLC szerintem tudni fogja.

VLC-t felrakod, iTunes alól meg berakod a VLC-be és lejátsza (mkv-t nem, de minden mást így nézek).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#502) Bathorypeter válasza szabonagyur (#501) üzenetére


Bathorypeter
tag

köszi kipróbálom :R

(#503) tragabi


tragabi
tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.Első IOS rendszert használnék, de pl a fotók minősége néhol rosszabb mint a samu s9-é ami 4 éves telefon. Ez beállítás kérdése lehet, vagy rossz a telefon, vagy béna vagyok ( ha igen mi a rossz kép oka )

A másik kérdés, hogy a one drive-ot be lehet állítani, hogy a fotók mappába szinkronizáljon?Köszönöm

(#504) szabonagyur válasza tragabi (#503) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit takar, hogy rossz a kép? i13-m van, mellette Androidos teló is és nem látom, hogy rosszabb lenne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#505) bbendre válasza tragabi (#503) üzenetére


bbendre
őstag

Milyen telefont használtál elötte?
- Pixel? Akkor nincs akkora dinamika a képeken
- Samsung? Akkor nincsenek túlszaturálva a szinek
- Huawei/Xiaomi? Nincs rajta akkora zajszűrés és talán fehérebbek az arcok (arra fele a fehér sápadt arc a szép)

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#506) Bathorypeter válasza szabonagyur (#501) üzenetére


Bathorypeter
tag

kipróbáltam és megy.Köszi a tippet.Az MKV is megy :R

(#507) tragabi válasza bbendre (#505) üzenetére


tragabi
tag

S9.

És több esetben szebb képeket csinál, mint a I13

(#508) syIex válasza tragabi (#507) üzenetére


syIex
veterán

Rá dobsz egy két Samsung effektet és egyből kaphatsz egy szép túlszaturált képet ami olyan "szép" lesz, mint az S9-é.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#509) bbendre válasza tragabi (#507) üzenetére


bbendre
őstag

Akkor ez kell neked: [link] Ezen belül inkább a "Rich Contrast" Esetleg a "Vibrant".
Csak angolul tudom, sorry

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#510) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!

Az Iphone 13 és a 12 Pro körülbelül hasonló árban kapható. Melyiket érdemesebb megvenni, mik az előnyök-hátrányok?
Amit eddig találtam: A 13 mellett szól az újabb A15 chip, illetve 1 évvel hosszabb támogatás - nem játszok, gondolom nem venném észre a különbséget sebességben, illetve mire lejár a támogatottsága a 12-nek, valószinűleg amúgy is kuka lesz a telefon
Melyiknek jobb a kamerarendszere? Ha jól tudom a 13-nak kicsit jobb az optikája, cserébe a 12P Lidar szkennere ad valami pluszt a hétköznapokban?
Akku terén sokat javult a 13.
Van még valami különbség?

(#511) 19_OsY_81


19_OsY_81
aktív tag

Mivel nem tudtam minden posztot végigolvasni, így elnézést, ha ez már szóba került.

Kérdés:

1. Nektek is az iOS15 egy idő után úgy belaggol, hogy az alkalmazásváltásoknál másodpercekre is megakad az apa? Mindegyik, kivétel nélkül. A telefon app a legidegesítőbb. Megoldás eddig: telefon újraindítás. Viszont ezt naponta meg kell tennem, idegesítő.
2. Megoldja ezt bármi is, pl. factory reset?

(Telefonom: iPhone 12 Pro)

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro, Apple Watch S5, iPad 2018, Apple TV 4K

(#512) szabonagyur válasza 19_OsY_81 (#511) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha i12 Pro akkor miért nem annak a tesztje vagy az iPhone téma? iPhone topik

Sokkal előbb és több választ kapnál.

i13-nál nekem nincs gondom vele.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#513) Bathorypeter válasza 19_OsY_81 (#511) üzenetére


Bathorypeter
tag

i13-nál semmi ilyet nem tapasztaltam

(#514) Eiki válasza Eiki (#500) üzenetére


Eiki
tag

Mások okulására - minimálisan kilátszik a telefon színe a gyári Magsafe Silicon Case alatt. Ellenben élőben teljesen rendben van, zöld-piros kombó legalábbis nekem bejön :)

(#515) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!

Telefonváltás előtt állok, és amióta okostelefonom van, Android felhasználó vagyok.
Érdeklődni szeretnék, hogy van-e olyan, aki Androidról váltott IOS-re, és ha igen, akkor mik a tapasztalatai.
Jelenleg hiawei mate 20 pro-m van, ahol ugyan úgy 3D arcfelismerést használok, így az ujjlenyomat hiánya nem okozna gondot.
Nehéz lehet az átállás?

(#516) szabonagyur válasza Richee11 (#515) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Nem megszokhatatlan a dolog. Ha van az app iOS-re akkor nagy gond nincs, szerencsére kevés app van ami iOS-en butítva lenne.

Nehégség akkor lehet ha mondjuk szerettél Androidon mókolni, custom fw meg miegymás, itt nincs ilyen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#517) Richee11 válasza szabonagyur (#516) üzenetére


Richee11
senior tag

Áhh, nekem a mokolas az, ha új háttérkép van. Zenét is Spotifyon hallgatok. Egyedül ami nagyon hiányozna, az az Always on display.

(#518) szabonagyur válasza Richee11 (#517) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na háttérkép van, Spotify van, AOD nincs.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#519) Richee11


Richee11
senior tag

És így általánosságban mennyire vagytok megelégedve a sima 13al?
Nekem egy megbízható telefon kellene körülbelül 3 évre, jó üzemidővel és megfelelő kamerás képességekkel.

(#520) szabonagyur válasza Richee11 (#519) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem ezt tudja bőven, üzemidő ugye akksi állapot fügvényes, rendszeres használat mellett szerintem 2-2,5 körül lesz majd cserés

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#521) zunga válasza Richee11 (#519) üzenetére


zunga
tag

Megnyugtatlak. Én is droidról jöttem sima i13 vettem kb. 1 hónapja. A legjobb dolog volt amit az utóbbi időben tettem. Üzemidőben ver mindent 2 naponta töltöm, 5-6 óra SoT két kártyával. Fotós képességek nekem tökéletesen megfelelnek. Eddig semmiben nem érzek hiányt. Minden app megvan itt is amit ott használtam. Teljesen meg vagyok elégedve csak biztatni tudlak a váltásra.

(#522) Eiki válasza zunga (#521) üzenetére


Eiki
tag

Ugyanez nálam is.

(#523) Richee11 válasza zunga (#521) üzenetére


Richee11
senior tag

És te milyen telefonról váltottál?

Szerintem én 12 éve androidos telefonnal rendelkezek, számomra ismeretlen az IOS. Viszont ez a szoftvertámogatottság nagyon tetszik az IOS-nél.

(#524) zunga válasza Richee11 (#523) üzenetére


zunga
tag

S9. Nekem is ez az első iOS telefonom, előtte 10 évig voltam androidos. Hidd el észre sem veszed a különbséget szinte. 2 nap alatt megszoktam az egészet.

(#525) Navaren válasza Richee11 (#515) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nagyon sok minden a felhasználói szokásaidtól függ.

Alapesetben túl sok különbség nem lesz.
Többnyire ugyanazoknak a cégeknek ugyanazon harmadik féltől származó appjait fogod futtatni itt is, mint ahogy tetted droidon.
iOS talán konzisztensebb abban, hogy a natív rendszer logikája és gesztusparancskészlete mindenhol integrálva van (bár ezt asszem egy ideje a droid is kezdi/lezdte így csinálni).

Problémáid ott kezdődhetnek, amikor az okostelefont ún. 'komolyabb' használatra serkentenéd. Mert ameddig a csúcs droid telefonok tudnak úgy csinálni, mint ha többek lennének okostelefonnál, pl.
- pro tablet: ceruzával, bazira nyitható kijelzővel, többablakos móddal, stb.
- PC: Samsung DEX, egér támogatás stb (bár asszem az iPhone is támogat már egeret. iPad biztos, de az most nem ide tartozik).
- Hordozható adattár: gépre dugva Hard Drive-ként egy kattintással hozod viszed bazi fájlok, warezolt filmek, stb. armadáját,
... addig ezek itt nincsenek. Sok minden megoldható ilyen-olyan trükközéssel, de az iPhone továbbra is elsősorban kizárólag telefon akar lenni és maradni, nem kóstol bele a többiek játékába. Tabletre, számítógépre az Alma valós alternatívákat kínál, és ügyesen (/tudatosan sz*rrágva) megoldja, hogy márkán belül a telefon funkcionalitásban azoknak a motyóknak ne konkurenciája, hanem inkább kiegészítője legyen, az egyébként tényleg klasszul, idiotproof-an működő ökoszisztémába integrálhatósággal.

Ehhez jön még a végtelenségig vizuálisan testreszabható interfész és a részletekbe menő beállítási lehetőségek armadájának hiánya, és a droidos front specifikációharc trendjeinek lesza ignorálása.

Szerintem ezeket a kérdéseket mérlegeld, hogy a telefon Neked micsoda.
Ha a telefon telefon marad, és az agyontestreszabhatóság nem létkérdés, nagyon fogod szeretni. Ha viszont többre számítasz, akkor érdemes droidos vonalon maradnod, mert ott ebből többet kínálnak.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#526) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Sziasztok, ez mi a telefonon? Nem találtam infót róla.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#527) Navaren válasza C.Brigante (#526) üzenetére


Navaren
aktív tag

5G antenna

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#528) C.Brigante válasza Navaren (#527) üzenetére


C.Brigante
veterán

Köszi!
Nem tudom más tapasztalta e de a bal felső érintést nagyon random nem érzékeli. Pl a K&H-s alkalmazásnál egyáltalán nem érzékel, más progiknál viszont rendszertelenül csinálja.
Nem tudom, hogy ez a 15.1 hibája lesz vagy a telefon hibája.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#529) C.Brigante


C.Brigante
veterán

ahogy olvasom külföldi oldalakon, ez a hiba ios 15 probléma lesz. Nagyszerű!

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#530) Roller90


Roller90
újonc

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az Istyle-os beérkezési időt illetően?
Szeretnék rendelni egy 128 gigás kék 13-ast, a webshop szerint nincs készleten egyáltalán. Személyesen nem tudtak vagy nem akartak erre vonatkozó tájékoztatást adni.
Vagy inkább Media Markt / Edigital?

Köszi!

(#531) szabonagyur válasza Roller90 (#530) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha megveszed egyben akkor onnan rendeld meg ahol van raktáron, akár magától az Apple-től is, nincs jelentősége.

Ha 1 hónapja vagy 2-3 hét körül kaptam meg az releváns? Nagyon nem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#532) zunga válasza Roller90 (#530) üzenetére


zunga
tag

128 gigás i13 nincs sehol készleten, ne is keress. Maximum szolgáltatónál ha találsz. Szerintem karácsonyig nem is nagyon lesz, talán jövőre. Marad esetleg nagyobb háttértárral. Azokból még találni elvetve.

(#533) szabonagyur válasza zunga (#532) üzenetére


szabonagyur
félisten

Apple.hu-n készletennek írja, meg kell rendelni onnan.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#534) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! A zárolt képernyön a jobb felső sarokban lett egy csík ! Hogy lehet eltüntetni ? Ha feloldom a telefont akkor nincs ott !

(#535) memoril


memoril
aktív tag

Ez

[ Szerkesztve ]

(#536) Luck Dragon válasza memoril (#535) üzenetére

Nem jött össze a link, persze ha ez volt a cél . “ ez “.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#537) szabonagyur válasza memoril (#535) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az ott van mindegyiken, XR alatt is megnéztem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#538) Navaren válasza memoril (#534) üzenetére


Navaren
aktív tag

Sehogy.
Azért van ott, hogy főleg az újabb userek ne feledjék, hogy a control centert onnan kell lehúzni, nem pedig középről (mert ugye normál esetben az más funkció).
Aminek egyébként pont a záróképernyőn nincs sok értelme, hisz az értesítések ígyis-úgyis látszanak, de mindegy, ez most ilyen.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#539) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok! I8 után csatlakozom egy kék 128-assal.

(#540) bbendre válasza Kbali (#539) üzenetére


bbendre
őstag

Ohh, az hatalmas váltás, gratulálunk

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#541) Kbali válasza bbendre (#540) üzenetére


Kbali
nagyúr

Köszi. Az első az egy elő generációs SE volt, majd i8

(#542) Luck Dragon válasza Kbali (#541) üzenetére

De szerettem az első generációs SE-t , azért van most a második .
Ui használd egészséggel az újat . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#543) Kbali válasza Luck Dragon (#542) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hát üzemidőben durván jobb, mint az I8. Dobozból kivéve (nem volt teljesen feltöltve), átmigrálva (rengeteg app letöltéssel), plusz egész nap a szokásos használat és tegnap este 20%-on tettem töltőre, azaz közel 1,5 napi bírta így. A régi az már nap végére 0 volt.

[ Szerkesztve ]

(#544) Luck Dragon válasza Kbali (#543) üzenetére

Jól hangzik :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#545) ForgeszHUN


ForgeszHUN
friss újonc

Sziasztok!
Kis segítségre szorulnék, több kérdéssel kapcsolatban.
Eddig androidos voltam, viszont vágyom valami újításra, valami másra. Végre visszatért az iphonoknak az a formája, ami anno az 5-ös szériában megtetszett. jelenleg Samsung s9+-om van és a váltáson gondolkozok, iPhone 13 mini, illetve a sima 13 a két készülék ami megtetszett.
Olvastam több helyen is teszteket, de nem tudok dűlőre jutni. A mininek tetszik a mérete, teljesen jól kezelhető egy kézzel, viszont fontos lenne az üzemidő is. Mekkora különbség van a két telefon üzemideje között a valójában, illetve összességében mennyi különbség van a kettő között? :D
Teljesen átlagos felhasználó vagyok, olyasmi dolgokra vagyok kíváncsi amit átlag használat mellett észre lehet venni. :D

Egyéb érdekességek jutottak még eszembe:
A galériában lehet albumokat létrehozni vagy csak időrendi sorrendben jeleníti meg őket? ( Munka miatt érdekes)

A Samsung s9+ gyári (gyors) töltőfej jó lehet vagy érdemes megvenni a gyári 20wattost?

Zenéket lehet letölteni rá vagy csak Spotify és egyéb hasonló programokon keresztül lehet hallgatni? ( Régi módi vagyok, még mindig youtuberol töltöm őket :D)

Van egy Samsung gear watch órám. Össze lehet kapcsolni az iPhonet vele?

Egyelőre ennyi jutott eszembe, nagyon szépen köszönöm ha valaki segít nekem :D

(#546) bbendre válasza ForgeszHUN (#545) üzenetére


bbendre
őstag

S9+ után én a sima IPhone13-ra váltanék. Ég és föld lesz.

- Galériában lehet létrehozni albumokat: [link]

- Jó majdnem minden régi töltő. A gyári kábel USB-C - Lightning. A töltő fejednek is USB-Cnek kell lennie. Az S9hez a gyári még sima USBs (USB-A) volt. Abba nem tudod beledugni a dobozban található kábelt.

- Lehet rá zenéket feltölteni. Van rá több megoldás is.

- Megy a funkciók 90%. Van akinek van gond egy-két funkcióval van akinek minden megy. ezt sajnos nem tudom tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#547) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Belehet mostanában szerezni ezt a telefont 100%-osan hivatalos helyről? Céges telónak kellene, de a telekom most dobott vissza, hogy esélytelen hónapok óta. :(((

Szerk.: Létezik, hogy az Apple.hu-n van készleten, de a telekomtól már kifogyott? :U Hogy lehetséges ez?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#548) Kbali válasza la_cc (#547) üzenetére


Kbali
nagyúr

1 hete vettem Telekom üzletből. Amúgy miért nem jó az Apple.hu-ról.

(#549) la_cc válasza Kbali (#548) üzenetére


la_cc
addikt

Mert rendes céges számlára van szükségem és úgy nem tudom megrendelni, mert a "céges" megrendelés kimerül náluk annyival, hogy az adószámot beírom egy helyre a megrendeléskor, de semmi egyéb adatot nem tudok megadni, mint pl. cég név vagy cím.

Ez így elég ügyetlen megoldás. :U

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#550) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Kicsit off.
Használja valaki a 13-at Anker powerport III-al?
Most vettem egyet és kegyetlenül gyorsan tölti a telefont, viszont olvasgattam külföldi oldalakon, h nem feltétlen tesz jót az aksinak a magas watt számú töltőfej.
Elvileg ehhez a telefon családhoz lett készítve és egyéb más flagship termékekhez, nem gondolnám, h nagy károkat okozhat benne ha ésszel van használva. Nyilván nem hagyok éjjelre (értelme sem sok lenne) egy 20w-os töltőt.
Mi a véleményetek?

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.