Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) KunEmber válasza la_cc (#993) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ezt ti tudjátok. ;] Én csak néhány hónapja használom.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#1002) saca23


saca23
aktív tag

Hello mindenkinek.
Van itt aki legalább 6.5 colos 120 hz-ès Androidos teloról jött? Igazából az èrdekelne , hogy mennyire tudta megszokni a kisebb kijezőt 60hz-ès frissítéssel.
Nagyon angyalok egy iPhone 13 pron, csak ugye a sima 13 sokkal olcsóbb lenne.

Nèztem kiàllítva de nekem hirtelen lassabbnak tünt picit.

[ Szerkesztve ]

(#1003) Doki42 válasza saca23 (#1002) üzenetére


Doki42
őstag

Szia! Igen picit lassabb, de nem lehet érezni. Nagyon összerakott rendszer ez. :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1004) saca23 válasza Doki42 (#1003) üzenetére


saca23
aktív tag

Szia , köszi a vàlaszt , igen nekem is a szimpatikus a rendszer , meg a támogatás rèsze is. Lassan kèt ève hasznàlok 120-as kijelzőt , ès nem akarok vissza lèpèst ennyi pènzèrt , eleve 6.1-es kijezőm is règ volt😂. Agyalok mèg rajta ,hogy mi legyen .

(#1005) mg1992mg válasza saca23 (#1004) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Én 120 hz-es S20 Plusról jöttem át, kèt nap kellett, hogy megszokjam, hogy “csak” 60, de teljesen jó.
Meg nekem pozitívum az is, hogy szélesebb, és kisebb a telefon, sokkal jobb ezen gépelni.

(#1006) Hallosz


Hallosz
senior tag

Pici segítséget kérnék, a telefonon lehetséges a térerő decibel értékét megnézni valahol?

Az ok ami miatt fontos, olyan helyen tartózkodom sokat, ahol a Telekom térerő nem túl acélos. DE. ezen a helyen a nyomógombos telók full térerővel hasítanak, néhány andridos készülék működik, néhány meg hálózatot sem talál, típus függő. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#1007) pitiless válasza Hallosz (#1006) üzenetére


pitiless
senior tag

Wifi van ott? Ha igen, akkor bekapcsolod a vowifit és rendben vagy. Itthon nekem is nagyon trágya a Telekom térereje, de vowifivel szépen ki lehet küszöbölni. A yettelé szintén nagyon rossz, egyedül a vodafonenak van normális, de azt meg inkább hagyjuk most.

(#1008) Hallosz válasza pitiless (#1007) üzenetére


Hallosz
senior tag

Persze van Wifi, használom is a wifi hívást. A probléma fokozódik a lépcsőházban vagy az előtérben, ahol nincs már sem wifi sem térerő.
Ugyan itt a No kia nyomigombos telója, full térerővel elérhető.

Mert lakni, muszáj.

(#1009) pitiless válasza Hallosz (#1008) üzenetére


pitiless
senior tag

Gondolom az iPhone és androidos telefonok 4G-t használnak, míg a nyomógombos csak 2G-t. Az mondjuk annyira nem megoldás, hogy max. 2G-re állítani a telefont.

(#1010) R19 válasza Hallosz (#1006) üzenetére


R19
senior tag

Bepötyögöd: *3001#12345#* majd a hívás gomb. :)

(#1011) Doki42 válasza R19 (#1010) üzenetére


Doki42
őstag

És ez mire jó?

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1012) Hallosz válasza pitiless (#1009) üzenetére


Hallosz
senior tag

Igen én is erre gondoltam és 4G-s Nkiával teszteltem.

Mert lakni, muszáj.

(#1013) R19 válasza Doki42 (#1011) üzenetére


R19
senior tag

Ez pontos, valós térerőt (RSRP) mutat, sok egyéb kijelzést is be lehet állítani.
A pálcikák, pöttyök kevésbé korrektek. :)

(#1014) Doki42 válasza R19 (#1013) üzenetére


Doki42
őstag

Köszi :R

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1015) eddie17


eddie17
addikt

Na megszületett, csatlakozom egy fekete 128 GB alap modellel :D
Tokot még nem vettem hozzá, így egyelőre a dobozában vár, de holnap átköltözöm az Xs-ről, és van keszleten caseology tok meg valami üveg, azokat meg is veszem hozzá. Remélem pár évig jó barátok leszünk :DDD

(#1016) Doki42 válasza eddie17 (#1015) üzenetére


Doki42
őstag

:C

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1017) Hallosz válasza pitiless (#1007) üzenetére


Hallosz
senior tag

A helyzet az, hogy Wifi hívás bekapcsolva, mert ugye gyenge a GSM-jel.
"Bakker, milyen jó, hogy van wi-fi, nem is tudnék telefonálni ha nem lenne" gondolatsor után, kipróbáltam és kikapcsoltam a wifit.
S láss csodát, a wifi alatti -112 Decibel 26 ASU érték -92 Decibel 42 ASU-ra módosult.
Rögtön próbahívásokat csináltam és kiváló minőségben HD+ felirattal a kijelzőn GSM kapcsolaton tudok telefonálni szakadozás és recsegés nélkül.

Ez vajon egyedi eset lehet, vagy így van eleve kitalálva és én használtam eddig helytelenül?
Lehet, hogy az algoritmust úgy írták, hogy - minek nyomjon energiát egyszerre minkét hálózatba -? :U

[nem iPhone készülékkel teszteltem, :R de hátha segít, hisz az elv lehet azonos]

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#1018) eddie17 válasza Doki42 (#1016) üzenetére


eddie17
addikt

Köszi! :DD

Az átköltözés kb. 15 perc volt, és mindent átrakott, teljesen ugyanaz a teló lett mint az XS :Y
Most először csináltam ilyet, szóval meglepett.
Amúgy sejtettem, hogy nem fogom érezni azt a húha faktort az XS után, mert az is egy jól működő telefon a mai napig. A kamerára leszek kíváncsi, meg az üzemidőre, ez a kettő volt ami miatt igazából váltani akartam.
Meg, hogy az XS már eléggé elnyűtt, de tisztességgel helyt áll. :D

(#1019) Doki42 válasza eddie17 (#1018) üzenetére


Doki42
őstag

Jó döntés, biztos elégedett leszel. :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1020) eddie17 válasza Doki42 (#1019) üzenetére


eddie17
addikt

Eddig az vagyok :D
Ugy voltam vele, hogy nagy különbség nem lesz a két telefon között de azért pattogósabb a 13 :K
Kamera meg nagyon jó, főleg ha már kevesebb a fény, ott körbe röhögi az XS-t.
Érdekes, hogy csak 3 grammal könnyebb meg is tokkal üveggel könnyebbnek tűnik, picit ugye nagyobb és lehet hogy emiatt.
Na nem sztorizok itt tovább, mindenki ismeri a készüléket, én kellemesen csalódtam a váltásban. :K

(#1021) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

iPhone X-ről érdemes sima iPhone 13-ra váltani?
Van, amiben rosszabb a sima iPhone 13 az X-től?

(#1022) Bathorypeter válasza timelord1987 (#1021) üzenetére


Bathorypeter
tag

Szia.

Nem értelek.Ég és föld a két telefon.Sokkal gyorsabb,sokkal jobb az akku idő,a kamerákról nem is beszélve.Az biztos,ha váltassz nem fogod megbánni.

A feletted író Eddie17 XS-röl váltott,és ő is meglepödött,hogy mennyivel jobb a 13

[ Szerkesztve ]

(#1023) timelord1987 válasza Bathorypeter (#1022) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia!

Köszönöm szépen :R
Amiatt kérdeztem, mert van még a 13 Pro.

(#1024) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Lehet, hogy benevezek egy 13-ra. Ahogy nézem már olcsóbb mint az androidos csúcsok alapja. Eddig csak droidom volt.
Majdnem végig olvastam a topikot. Kicsit aggaszt a dual sim, vagy is az e-sim aktiválás.
Ha a Telekomos kártyát beteszem, belakom a telefont, majd kábé két hét múlva átváltom e-simre, akkor mindenképpen kell a gyári visszaállítás? Az inaktív kártyát kiveszem, beteszem a másodlagos simet (ami Szlovák szolgáltatótól van), akkor nem lesz semmi gubanc?

Maine coon

(#1025) merqree válasza atosan (#1024) üzenetére


merqree
őstag

Eleve eSIM-el üzemeltem be, a fizikai kártya pedig Vodafone.
Nincs semmilyen anomália.

(#1026) olahdave válasza atosan (#1024) üzenetére


olahdave
tag

Semmi probléma nem lesz. Én is így voltam, csak annyi, hogy jól be kell állítani az elsődleges és adatforgalmat bonyolító simet, de ezt azonnal megkérdezi az OS.

(#1027) atosan


atosan
addikt

Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :R

Maine coon

(#1028) la_cc válasza merqree (#1025) üzenetére


la_cc
addikt

+1

Nálam is faszán megy 2 telekomos előfizuval (céges + magán). Egyik legkellemesebb csalódás volt a dupla sim (e + fizikai) használata a telefonnal kapcsolatban, ugyanis mindig is gyűlöltem a dupla telefonok hordozását, így leginkább csak az aktuális cégest hordtam magammal.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#1029) eddie17 válasza la_cc (#1028) üzenetére


eddie17
addikt

Én tegnap akartam a Yettel-nél esim-re váltani, de "elhajtott" az eladó, hogy nem ajánlja, mert hogy minden frissítésnél az iPhone-oknál kitörlődik az esim :F
És utána már az Andrássy-ra (sic!) kell vinni. :F
Igaz egyelőre egy sim-em lenne, viszont szerettem volna esim-re váltani, hogy ha bármi van legyen még egy sim helyem, meg ha esetleg ellopnák, akkor azt probálják kivenni belőle. :D

(#1030) merqree válasza eddie17 (#1029) üzenetére


merqree
őstag

Nekem sosem volt gondom a 15.x közötti upgrade-ek folyamán...

(#1031) pitiless válasza eddie17 (#1029) üzenetére


pitiless
senior tag

Nettó baromság. Én vettem egy kártyát e-simmel és köszöni jól van. Ahogyan egy vodás sim és egy telekomos is. Amúgy is kapsz egy QR kódot és azt ha jól tudom yettelnél többször lehet használni. Vodánál is. Telekomnál költöztetni kell, de webes felületről managelhető.

(#1032) merqree válasza pitiless (#1031) üzenetére


merqree
őstag

Telekomnál 10szer lehet évente díjmentesen aktiválni, vagy generálni. Van valami megkötés, de nem foglalkoztam vele, mert nem érint.

(#1033) la_cc válasza eddie17 (#1029) üzenetére


la_cc
addikt

Kemény duma egy szolgáltatótól. :D Csak nem Samsung-ot ajánlott a jobb jutalék miatt? :DDD

A többiek leírták a lényeget.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#1034) olahdave válasza eddie17 (#1029) üzenetére


olahdave
tag

Én ma frissítettem iOS16 bétára és minden jó az esimmel.
Igaz nekem telekomos, de ez nem szolgáltató függő, hanem iOS.

(#1035) eddie17 válasza la_cc (#1033) üzenetére


eddie17
addikt

Áh, már akkor mondtam, hogy mit akarok, nem volt ajánlgatás. :D
Éreztem, hogy itt nincs sok alapja a dolognak. :D
merqree, pitiless:

Köszönöm a válaszokat, valahogy sejtettem, hogy bullshit. :D
Majd másik Yettel-nél próbálkozok, mert mindenképpen szeretnék.
(Azt már csak halkan említem meg, hogy két kattintással állított be nekem kártyaszintű jelszót, erre nem tudok úgy belépni, mert nincs beállítva :D :U )

(#1036) atosan


atosan
addikt

Üdv,
Csatlakozom egy 13-al. Ha az első belépésnél nem alkalmaztam az átköltözést droidról,később lehet valahogy átvinni az sms-eket és hívásnaplót?

Maine coon

(#1037) Skynet258 válasza eddie17 (#1029) üzenetére


Skynet258
veterán

Már nem dolgozom ott így nem tudom mennyire macerás a folyamat, de szerintem csak nem volt kedve megcsinálni. ;)

https://geekpulse.hu

(#1038) Sgr_A válasza merqree (#1032) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem egészen így van
10x válthatsz ingyen esim meg sima sim között utána fizetős ( ha jól emlékszem kb 2k) összesen, nem évente

Úgy látom ez változott tavaly óta, ezt találtam

[ Szerkesztve ]

(#1039) eddie17 válasza Skynet258 (#1037) üzenetére


eddie17
addikt

Ez is volt egy gondolat, hogy nem akart vele vesződni :D

(#1040) atikó válasza Sgr_A (#1038) üzenetére


atikó
őstag

En peldaul nem tudok esim aktivalni. Mutatom neki a qr kódot es azt mondja hogy az elofizetes nem módosítható.

(#1041) Roll86


Roll86
újonc

Sziasztok!
Csak én látom úgy, hogy az i13 elég rossz képeket produkál? Pl. egy üvegen a szöveg full összemosott olajfestmény volt, és még csak nem is sötétben készült kép, stb. Volt i12-m, ott nem tapasztaltam ilyet. A jelenlegi S21 plusomhoz képest nagyon nem voltam megelégedve! Más is így látja, vagy csak defektes lehetett az a készülék, amit én kaptam? 1 nap után vissza is küldtem. Most az i13 pro-val szemezek, mert 40ezerrel olcsóbb egy régi 2g-s telefon cseréje miatt, de a sima 13 képalkotása nem győzött meg.

(#1042) porse


porse
senior tag

Igen, ha zoomolsz egy zsák fos az eredmény, minden esetben. A 13 pro esetében is, kivéve a 3x zoom, de onnan se tovább vagy ugyan ez lesz. [kép]

... szerintem.

(#1043) Doki42 válasza Roll86 (#1041) üzenetére


Doki42
őstag

Fototrend et nézegesd, nem rossz az.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1044) Hoes válasza Roll86 (#1041) üzenetére


Hoes
aktív tag

Szerintem nagyon is kiváló képeket készít, még este is
Mutatok majd példákat!
Az tény, hogy zoomolni nem szabad!

[ Szerkesztve ]

(#1045) Kbali válasza Roll86 (#1041) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem eddig kb. mindenki azt mondta, hogy milyen jók a képek, amiket csinál. Zoomolni semmilyen digitális zoom-os (képkivágós) módszerrel kb. felesleges, mert ilyen lesz az eredmény. De amúgy is ki és mit vár egy tűhegynyi lyuktól?

(#1046) Richie86


Richie86
senior tag

Sziasztok!

Kicsi segítséget, illetve tapasztalatot szeretnék kérni. Van itt valaki aki 11 Pro-ról váltott sima 13-asra? Mik a tapasztalatok, megérte? Az elkövetkezendő hónapokban (3-4 hónapon belül) szeretnék telefont váltani, jelenleg ugye 11 Pro-t használok. Először arra gondoltam, hogy megvárom a 14-est. Aztán megnézem az milyen, hogy tetszik stb. Ha bejön, akkor veszek egyet. Ha nem tűnik akkora durranásnak, akkor legalább lenyomja a 13 Pro árát némileg a megjelenés (feleségemnek 13 Pro van, az bejön). Viszont most kering mindenfelé hogy a 14-es széria alapból drágább lesz, plusz a gyenge forint stb-stb. Szóval elvileg jóval drágább lesz... Már olyat is olvastam/hallottam, hogy a megjelenés után még a 13-as család is drágább lehet, mint most... Nem tudom mennyire igaz. Szerintetek? Viszont ha ennek van realitása, akkor most megéri inkább egy 13 vagy 13 Pro. Viszont a 13 Pro-nak azért szép kis felára van. Nagyon bejövős, de nem 20-30 ezerrel drágább, mint a sima, hanem sokkal drágább. Emiatt kezdtem el gondolkodni az alapmodellen. A zoomkamera szerintem hiányozna, azt a 11 Pro-ban is használom/szeretem, de talán még emészthető kompromisszum. Minden másban (elvileg) előrelépés. Ti hogy gondolkodnátok a helyemben?

(#1047) Kevin8997


Kevin8997
tag

biztosat senki sem tud, de egy éve 330as árfolyammal voltak árazva a 13as család tagjai és most már 400 minden árfolyam (usd, eur) így tekintve a legutóbbi macbook frissítés régebbi modellekre tett hatását (áremelés) logikus lenne a magyar árak emelése (még ha devizában olcsóbb is lesz a telefon).

(#1048) Kanczy


Kanczy
veterán

Sziasztok!

Tegnap óta 13 pro tulaj vagyok, és a töltéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Szerettem volna egy nem egyméteres kábelt, és mivel egy rakás Samsung adaptív töltő (15W) hever a lakásban, gondoltam megoldom a töltést egy utángyártott (Havit) USB-A to Lightning kábellel, és a már említett Samu fejekkel. Kipróbáltam a kombinációt, és fél óra alatt kemény 17%-ot töltött a telefon. Nyilván ez így eléggé tarthatatlan (ha jól tudom, fél óra olyan 50%-ot kéne töltsön), szerintetek vegyem meg mégis a 20W Apple töltőfejet, és használjam a gyári kábellel, vagy van ötletetek?

Köszi!

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#1049) Doki42 válasza Kanczy (#1048) üzenetére


Doki42
őstag

A gyárit javaslom :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1050) Roll86 válasza Kbali (#1045) üzenetére


Roll86
újonc

Nem vagyok fotós,ritkán is fotózok, de azért egy ilyen telefontól elvárnám, hogy ne mossa össze ennyire a részleteket. Növényvédelemmel foglalkozik a cég, ahol dolgozom.Egy vegyszer címkéjét kellett volna lefotóznom (nem volt se zoom, se filter), sajnos elvérzett a telefon. Utána egy fát kellett fényképezni, igaz erősen sütött a nap, de szinte összemosódott a lomb az éggel. Így 1 nap után ment is vissza az iStyle-nak. Reméltem, hogy csak egy hibás készüléket kaptam, de közben utánaolvastam és eléggé megoszlanak a vélemények a képalkotás terén. Mivel nincs a környéken üzlet, ahová bemehetnék megnézni, marad a Ti és mások véleménye,tapasztalata.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.