Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) bbendre válasza trillárom (#650) üzenetére


bbendre
őstag

Milyen telefonod volt előtte?

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#652) trillárom válasza bbendre (#651) üzenetére


trillárom
csendes tag

Honor 7
Külföldi cikkeket olvastam, h.létező probléma.

(#653) bbendre válasza trillárom (#652) üzenetére


bbendre
őstag

A Honor 7 IPS-NEO LCD -t használ. Az Iphone-okban OLED kijelző van.
Amit írsz létező probléma. PWM "villodzás" okozza a fejfájás, szemszárazságot.
itt erről egy jó leírás: [link]
Sok embernek nem bírja a szeme az oled kijelzőket.
Keress rá, hogy PWM fejfájás vagy headache... stb.
Sok mindent nem tudsz ellene tenni sajnos. Pár trükk van. Pl mindig magas fényerő, de a fórumokban többet találsz. Lehet olyan telefon érdemes választani amiben LCD van és nem OLED.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#654) trillárom válasza bbendre (#653) üzenetére


trillárom
csendes tag

Köszi, azóta olvasgattam a témában.
Megszívtam, mert boltban vettem a készüléket a telekomnál. Így nem lehet elállni a vásárlástól már.

(#655) la_cc válasza trillárom (#650) üzenetére


la_cc
addikt

Néha tedd le a telefont. ;)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#656) Roland8622 válasza trillárom (#654) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Vagy esetleg próbálj ki egy ilyen fóliát:
Anti-Blue Light verzió
Bár nem biztos, hogy a villodzás ellen is úgy működik mint pl. a szemüveg lencsén lévő réteg esetén.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#657) trillárom válasza la_cc (#655) üzenetére


trillárom
csendes tag

Köszi, de kb.5perc használat után már kiugrik a szemem, szóval sajnos nem tudom kiélvezni a telefon adottságait😞

(#658) trillárom válasza Roland8622 (#656) üzenetére


trillárom
csendes tag

Köszi, megnézem!

(#659) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok! Telefon vásárlás előtt állok, a sok rágódás után nem tudom eldönteni, hogy 12 vagy 13-as Iphone-t vegyem? Nem volt régóta saját telefonom, csak céges, ami androidos. Itthon mindenkinek Iphone van, illetve nekem egy Ipad, ami már 4 éves, de a mai napig imádom.

Felhasználási terület: telefonálás, chat, tartalomfogyasztás, 0 játék, néha 1-2 fotó kattintás, de nem vagyok fotós. Érdemes a 13ast venni, megéri a +40 felárat a 12höz viszonyítva, vagy a 12 is elég lehet?

Az a lényeg,hogy 5-6 évig nem akarok telefont cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#660) bbendre válasza _NCT (#659) üzenetére


bbendre
őstag

A 13 jobb akkuban, kicsit a kamerába es talán 1 évvel tovább kap frissítéseket. Valamit kihagytam? Szerintem a 12 simán megállja a helyét es nem kell a 13as.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#661) majzsola


majzsola
csendes tag

Sziasztok! 4 éves Honor 10 telómat szeretném cserélni, meguntam a sok bugot, fagyást és úgy döntöttem többévnyi androidozás után váltanék ios-re. Viszont abban kérném a segítséget, hogy melyiket. 11,12, és 13 is szimpatikus. Amik fontos szempontok:
- nagyon szép fotókat csináljon
- akksi bírja sokáig
- 5-6 évig szeretném használni, tehát ilyen szempontból érdemes a legújabbat megvenni?
- sokat böngészek, youtube, spoti, videochat stb ennyire használom főleg

Ha fotós szemszögből nézzük, a 11pro lenne a legjobb választás (max 280 a limit), viszont ha hosszú távra akkor a sima 13 gondolom.
Ami még így kérdés bennem, hogy mennyire bonyolult PC-vel összepárosítani? Ha pl a képeimet szeretném felmásolni (elő szoktam hívatni a fotóimat)
Illetve Amazfit gts2 órával mennyire kompatibilis? Nem szeretnék azért minden kütyüt almára cserélni.. :)

(#662) _NCT válasza bbendre (#660) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi :R Azt hittem 13 már 120Hz-es képfrissítést tudja, de ezt benéztem…

(#663) bbendre válasza _NCT (#662) üzenetére


bbendre
őstag

Csak a 13 pro és Pro Max. A sima 13as és mini nem 120Hz-s.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#664) Kbali válasza majzsola (#661) üzenetére


Kbali
nagyúr

280-ért szerintem nemigen fogsz 13-at találni. 12 valszeg elég lenne, keress összehasonlító képeket. Az is támogatott lesz még. Hosszú akkuidő az azt jelenti, hogy 4-5 óra kijelzőidőt tud két teljes töltés között.
Képeket leszedni simán lehet, HEVC formátumot kell támogatnia a gépnek.
Nekem egy régi Amazfit Bip van, már a 3. Iphone-omat szolgálja ki.

(#665) bbendre válasza majzsola (#661) üzenetére


bbendre
őstag

Esetleg Google Pixel 6? :F

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#666) majzsola válasza Kbali (#664) üzenetére


majzsola
csendes tag

Koszi! 270-275-ert mar lehet kapni 13ast (64gb) egy par mobilszakuzletben, kb egy arban van a 11proval. Sample kepek alapjan engem a sima 11es is lenyugozott. Foleg arra lennek kivancsi, hpgy ha 11-et v 11prot veszek (ami mar egy 2,5 eves modell) 5-6 ev mulva 'elavultabb' lesz e mint a 13as?

(#667) majzsola válasza bbendre (#665) üzenetére


majzsola
csendes tag

Mindenre nyitott vagyok, utanaolvasok, koszonom :) ezt miert ajanlod inkabb az alma helyett?

(#668) bbendre válasza majzsola (#667) üzenetére


bbendre
őstag

A kamera miatt es mert Android telefonod volt elotte.
AOD, 90 Hz kijelzo, 120 a Pro eseten. Az egyik legjobb kamera, 3 ev Android es 5 ev biztonsagi frissites, Now Playin feature, 3 havonta feature drop azaz garantalt uj funkciok.
Azt had kerdezzem, hogy, hogy mit fotoznal? Tajkep vagy inkabb gyerek, kutya, csalad?

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#669) majzsola válasza bbendre (#668) üzenetére


majzsola
csendes tag

Foleg gyerek-kutya-csalad :D tajkep is, de max akkor ha eljutunk valahova. Utananeztem, szimpatikus, foleg, a sokevi tamogatas, csak az uzemideje sajnos eleg keveske :( De amugy elgondolkodtam rajta.

(#670) _NCT


_NCT
őstag

Iphone 13-nál több helyen azt láttam, hogy közel 2.5 órával több akkuidőt tud a 12-höz képest. Van valakinek személyes tapasztalata, hogy ez tényleg így van-e? Youtube-on tesztelték, ott nem volt ennyire éles a különbség, mint amit a marketing mutatott.

[ Szerkesztve ]

(#671) bbendre válasza majzsola (#669) üzenetére


bbendre
őstag

Én gyerek-kutya-csalad hoz már csak Pixelt használok :) Az akku nem rossz amúgy. De most lehet ismét iphone-lesz. Ha igen akkor a feleségemnek 12, nekem 13 Pro.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#672) Kbali válasza majzsola (#666) üzenetére


Kbali
nagyúr

13-asból 128 gigás a legkisebb. 5-6 év múlva egy most 2,5 éves készülék már nem fogja megkapni a legújabb iOS verziókat, szóval biztosan elavultabb lesz.

(#673) majzsola válasza Kbali (#672) üzenetére


majzsola
csendes tag

Bocsi, elirtam, 128-asra gondoltam. Koszonom, akkor maradok a 13-nal :)

(#674) kajarin válasza _NCT (#670) üzenetére


kajarin
csendes tag

Október vége óta használom a sima i13 256Gb-osat, az akksi kb 10 óra kijelződidőt bírna ha lemeríteném teljesen. nekem kb. 7 óra kijelzőidő után marad 35-40% között. Ez alatt: sok instagram, facebook, reddit, kb. 1-1.5 órányi Google Maps navigálás (vagy waze, attól függ..), safariban böngészés, viber, YouTube és kb. Napi 55-60 perc telefonálás menet közben. Nekem hatalmas pozitív csalódás az i13 akksija. :R

(#675) Roland8622 válasza kajarin (#674) üzenetére


Roland8622
aktív tag

:Y Köszönöm az infót. Akkor az én telefonhasználati szokásaimmal még a végén lehet 1.5naponta kell töltenem. 2.5-3 óra kijelzőidő (ebben benne a böngészés és a közösségi oldalak) kb. 60perc VLC/Netflix + kb. 30perc Waze (de az sem minden nap) és nálam is 1óra telefonálás simán lemegy. Egyre több pozitívum, hogy tényleg ezt a telefont válasszam. Kékben egy 256-ost már el is raktak nekem, biztos ami biztos alapon.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#676) _NCT válasza kajarin (#674) üzenetére


_NCT
őstag

Köszi, jó ezt hallani! :)

(#677) Mátésum válasza majzsola (#667) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Én meglehetősen Apple ellenes voltam, a kezdetektől android telefonokkal, az utóbbi időben felső kategóriás telók, de elegem lett, hogy nem stabil egyik sem szinte. Pixelt akartam venni, mert kb azt nyújtja (gondolom), mint az iPhone. Viszont, mivel itthon nem forgalmazzák hivatalosan, ezért van sajnos vele gond, és pont mókolgatni nem akartam (nincs VoLTE, wifi call, és nem stabil a hálózat). Úgyhogy minden meggyőződésem ellenére vettem egy iPhone 13-at. Hiányzik néhány dolog a droidról, de egyre kevésbé. Viszont abszolút kárpótol a stabil rendszer, és a kamera is nagyon jó. Szóval, a pixel szerintem tudhatja ezt, ott ahol hivatalosan kapni.

(#678) viny válasza Mátésum (#677) üzenetére


viny
tag

Megkerdezhetem, pontosan mik azok, amik hianyoznak? En is valtason gondolkozom, probalom felmerni mire szamithatok, de konkretumokat sehol sem talalni. Csak altalanossagban olvasni, "mas user exp" es tarsai; par elo konkretum tenyleg hasznos lenne. :)

Never underestimate the power of a sick mind!

(#679) bbendre


bbendre
őstag

Ha szeretnék átvinni SMSeket Androidrol iPhone-ra azt mivel tudom megtenni? A telepítés alatti megoldás nem működik sajnos...

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#680) Mátésum válasza bbendre (#679) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Semmivel. A move to ios ha nem működik, akkor semmivel. Nekem nagyjából 20 próbálkozás után sem működött, úgyhogy kimentettem egy appal PDF-be, és nem másoltam át.

(#681) Mátésum válasza viny (#678) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Hát, az Apple szerintem sokszor abból indul ki, hogy más is Applet használ. Aki nem, az meg vessen magára. Ezért nincs olyan kompatibilitás Apple és android/windows között, mint android és windows között. Nem tudsz letölteni olyan egyszerűen telefonra pl zenét, akár torrentel, csak MP3-at tudsz felmásolni zenét (ez mondjuk szerintem vicces, bár az nem volt az, hogy nagyjából minden zeném flac volt). A rendszer kötöttebb, olyan apróság, hogy a képernyőn nem úgy rendezed az ikonokat, ahogy szeretnéd, hanem fentről lefelé elkezdi sorba tenni őket, és kész. Nincs b opció. A widgetek nagyon messze vannak az android widgetektől még, de legalább már vannak. Viszont annak köszönhetően, hogy csomó dologba nem enged belenyúlni, valószínűleg ezért is stabilabb. De jó példa az is, hogy mennyire van szükség a szabadságra, hogy egy hónap után sokkal több dolgot nem tudnék felsorolni, mert igazából annyira nem fontosak és el is felejtettem. Én nem állítgattam eddig sem sok dolgot, az volt (lett volna) fontos, hogy működjön és kész, de nekem az utóbbi 3 évben, amikor tényleg stabil telefon kellett telefonálás és emailezes miatt, elvérzett minden (Samsung galaxy s20 fe, Honor 20, Huawei p20, Samsung a50,stb). Egy hónap 13-as után azt tudom mondani, hogy nekem abszolút megérte váltani, azt kaptam, amit ígért.

(#682) Roland8622 válasza Mátésum (#681) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia. Nem gyári zenelejátszó sem viszi a flac-et ? Pl. Poweramp
FLAC Iphone
Ebben vajon van DAC?
Vagy menjek biztosra?
Vagy 25-30GB nyi zeném van SD kártyán androidos mobilban.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#683) Mátésum válasza Roland8622 (#682) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Nem tudom,hogy viszi-, nem tudom, hogy tudod egyáltalán felmásolni, mert az iTunes csak MP3-at szinkronizál.

(#684) viny válasza Mátésum (#681) üzenetére


viny
tag

köszi!

Never underestimate the power of a sick mind!

(#685) merqree válasza bbendre (#679) üzenetére


merqree
őstag

Samsung S10re telepítttem a Váltás iOSre nevű alkalmazást, és kb 10-15 perc alatt átmásolta a kb 1500-2000 SMSt (parkolási visszaigazolások, éljen :O ).
Az a trükk, hogy a iPhone ne zárjon képernyőt. Erre kellett elég sok idő, mire rájöttem, hogy csak feloldott képernyő mellett működik.

(#686) Mátésum válasza merqree (#685) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Nálam sajnos minden egyes próbálkozás után mindig csak ugyanazt a nagyjából 100 üzenetet vitte át. Volt, hogy 4 órán keresztül nem hagytam, hogy lezárjon a képernyő, szóval kitartóan próbálkoztam :DD

(#687) bbendre válasza Mátésum (#686) üzenetére


bbendre
őstag

Akkor nem resetelem az Iphone-t. Nem tudom átvinni az SMSeket. Nem hiszem el :D

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#688) KunEmber


KunEmber
senior tag

Hali! Életemben először leszek iPhone-os, 5 év Samsung S széria után nem akartam az S22-re tovább menni. Megbánom? ;] ;] ;]

Vicc vót. Komoly kérdés viszont: a 13 Pro az ebben a topicban szerepel többet, vagy a Pro Maxban?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#689) bbendre válasza KunEmber (#688) üzenetére


bbendre
őstag

Szerintem is-is.
Én pár napja a feleségemnek vettem egy Iphone 13-at Samsung után. Telefon-óra kombó volt/van neki mindkettőnél.
Nagyon megszerette az egész rendszert, ahogy együtt működik. Ami számára megszokhatatlan még az a vissza gomb hiánya. Erre készülj :)
Viszont sok-sok miden annyival jobb, hogy szinte leírhatatlan.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#690) KunEmber válasza bbendre (#689) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ok, köszi. Samun amióta lehet (A10/11 talán) nincs vissza gombom, csak az oldalra legyintés.

Na akkor követem a topicot.

Van valami must have dolog, amit tudnom kell? Valami leírás, bármi? Többnyire megnéztem YT-n a hogyan válts videókat, de ha tudtok valami jót, amire érdemes ránézni még, jöhet bátran. Nem vagyok egy elveszett gyerek, érdekelnek is ezek a dolgok, szóval azért nagy felfedezni való talán nem lesz.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#691) bbendre válasza KunEmber (#690) üzenetére


bbendre
őstag

Véleményem szerint érdemes felfedezni a telefont :) nincs oldalra legyintés. De sok app-ban van a bal oldalról való visszalapozás. Szerintem nincs Must have dolog.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#692) KunEmber válasza bbendre (#691) üzenetére


KunEmber
senior tag

:R

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#693) _NCT válasza bbendre (#687) üzenetére


_NCT
őstag

Én is beléptem az i13-asok klubjába, végül a jobb üzemidő és pár új feature meggyőzött. Én elég kusza módszerrel vittem át közel 6000db sms-t a régi androidos telóról az iphone-ra. A régi, fizikai telefonról SMS BACKUP&RESTORE appal minden sms-t és call logot lementettem, ettől a telefontól időközben meg kellett válnom. Ezután a Genymotion android emulátort hívtam segítségül, az emulátorba felmásoltam a backupot, visszatöltöttem az sms és call logot, felinstalláltam a move to ios appot -szintén az emulátorban-, majd elindítottam azt, illetve az új iphone-on kiválasztottam, hogy androidról viszem át az adatokat. Wifin megtalálták egymást ( wifit is be kellett kapcsolni az emulátoron és csatlakozni az emulalt hálózathoz) , megadtam az ios által kiírt kódot és minden ment magától. Sajnos a híváslistát nem vitte át, csak az üzeneteket, de azt elengedtem, annyira nem fontos.

Mindenféle 3rd party szoftvert lehet találni, de egyik sem működött jól,csak a Move to Ios. Eredetileg az emulátorba a Samsung Smart Switch által generált backupot akartam visszatölteni, de a smart switch desktop appja csak kábellel tudná ezt megtenni, nem támogatja a wifis visszatöltést….

[ Szerkesztve ]

(#694) 22balu


22balu
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#695) #86564352 válasza KunEmber (#690) üzenetére


#86564352
törölt tag

[link] [link]

Érdemes mindent hosszan nyomni, ikonokat, vezérlőközpontban is, scroll bar, safari címsáv ikonokon, gyorsít sokat. (címsávot alulra tenni, lehet rajta lapozni is) Ha beállítások menü mélyére mész több szintet, nem kell egyesével visszalapozni, hanem hosszan nyomni a bal felső sarok menüpontot és feldobja a beállítások főoldalát, akkora gyorsít sokat. Appokat nem kell bezárni, nem spórolsz vele, sőt.

(#696) viny


viny
tag

Bedobom ide is, hátha... :)

Sziasztok!
Van bármi valóban működő ingyenes alkalmazás Androidról (v10) IOS-re (v15) való SMS átvietlre?
Move to IOS nem hozza át az üzeneteket, ahogy olvasom másnál is elég rapszodikusan működik. Névjegyek, képek, etc, ezek jönnek, de az SMS-ek valahogyan nem akarnak átmenni.
Tudnátok egy valóban működő és ingyenes SMS transfer appot mondani?
Ha ilyen nincs, fizetős is szóba jöhet, csak valóban végezze el a feladatot...

Never underestimate the power of a sick mind!

(#697) KunEmber válasza #86564352 (#695) üzenetére


KunEmber
senior tag

Zseniális, köszi

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#698) davtsik


davtsik
tag

Sziaszok,
samsungról váltottam, összejött pár kérdésem, hátha is itt tud rá valaki válaszolni.
- az ébresztő (óra/ébresztés) hangereje csak csengőhang hangerejével együtt állítható? Az egészség/ alvás/ ébresztés-t ismerem.

- van ez a parancsok app, ott össze lehet hozni olyat, hogy a bejövő hívás hangereje 22:00-07:00 közt alacsonyan legyen automatikusan? Találtam benne olyat, hogy hangerő bállítása de szerintem ez csak a média hangerrőre vonatkozik, legalábbis a csengőhang nem lett halkabb.

- hátlap koppintás másnál megfelelően működik? Nekem mindig akarja véghez vinni ami be van állítva.

- gyári időjárás widgeten a képen látható nézetek váltják egymást. Nekem csak a bal oldali kellene, ezt lehet rögzíteni?

(#699) pitiless válasza Mátésum (#677) üzenetére


pitiless
senior tag

Szintén. Volt mindenféle Androidos telefonom, de a régi Nexus sorozat hiányzik. Pixel nálam sem volt opció pont az ilyen hálózati dolgok miatt. Most elegem lett abból, hogy minden frissítés hoz valamilyen meglepetést. Két márka hasonló képességű modelljével szívok, de elegem lett, hogy valamivel baj van, megjavítják, de jön egy másik hasonlóan idegesítő bug. Így rendeltem egy iPhone 13-at. Nem lesz ismeretlen a terep, mert 5 éve van nálam egy 6s Plus amolyan játszós telefonnak (sajnos csak 16 GB-os, így erőteljesen korlátozottan használható). Egy dolog tartott még vissza a váltástól, aminek nem volt alternatívája iOS-en, az a Fuelio app. De már van egy ideje, még ha nem is olyan ügyes (nincs felhős mentés ha jól láttam), mint az androidos párja.

(#700) _NCT válasza pitiless (#699) üzenetére


_NCT
őstag

Fueliot én is használtam droidon is, csv-be export, ios-en pedig import és boldogság van. Ahogy írod, nem annyira csecse mint droidon, de a célnak megfelel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.