Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) merqree


merqree
őstag

Az autó fogyasztását és egyéb költségeit nagyon régóta a spritmonitor-on vezetem.
Amikor platformot váltottam, nem kellet semmivel sem "bohóckodni", az alkalmazásba belépve ott folytattam, ahol Droidon befejeztem.

(#702) szaki04 válasza merqree (#701) üzenetére


szaki04
senior tag

+1 a Spritmonitornak. Nem kell jobb.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#703) NemMo válasza davtsik (#698) üzenetére


NemMo
őstag

A koppintás elég hektikusan működik nálam is

(#704) KunEmber válasza _NCT (#700) üzenetére


KunEmber
senior tag

Fuelio helyett érdemes ránézni még a rendkívül csúnya és elavult Spritmonitorra is, Droidos és Almás vonalon is ment rendesen felhőbe. Csúnyasága ellenére mindent tud.

Bocsánat, valamiért nem láttam a friss kommenteket.

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#705) Eiki válasza NemMo (#703) üzenetére


Eiki
tag

Ugyanez nálam is.

(#706) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Soksok év windows phone és droidozás után valószínűleg átköltözök almás platformra, és ezt a telefont néztem ki :)
Pár kérdés merült fel elsőre bennem (úgyis lesz még ezer):
- töltőfej nincs hozzá, a gyáriért "fájna" kiadni ennyit, ki milyet ajánlana?
- tokból valami átlátszót szeretnék, tudnátok ajánlani?
- szintén üvegből ki mit ajánl?

Üdv,
Attila

(#707) pitiless válasza KrAt (#706) üzenetére


pitiless
senior tag

A kábel usb-c-s, szóval vagy veszel kábelt is vagy olyan bármilyen minőségi fejet. Én megvettem a gyárit.

Tokból Spigent rendeltem, de még nem érkezett meg. Most egy sima átlátszó szilikon tok van rajta.

Üveget szintén Spigent rendeltem, egyelőre egy 3000 Ft-os üveg van rajta.

(#708) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Ez lehet, hogy béna kérdés lesz. Hogyan lehet teljesen újratelepíteni egy iPhonet? Nem csak gyári beállítások visszaállítására gondolok, teljes újratelepítésre.

(#709) bollokcs80 válasza pitiless (#707) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Szia!

Melyik tokot és fólíát rendelted? Én ezt és ezt néztem ki hozzá. Összepasszolnak egyébként (a tok nem nyomja fel a fóliát)?

B.Cs.

(#710) Csabulator válasza bollokcs80 (#709) üzenetére


Csabulator
tag

Nekem is ilyen tokom van. Nagyon jó, csak ajánlani tudom!

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#711) KunEmber válasza pitiless (#707) üzenetére


KunEmber
senior tag

Töltő kérdés engem is érdekelne. Van a feleségemnek egy Xiaomi 20 wattos töltője, arra dugtam egy IKEA-s kábelt, tegnap vagy másfél óra alatt sikerült 40 százalékot pumpálni bele.

(Gyári fej, gyári kábellel elég gyors nálam, de az együtt egy 14 ezres szett...)

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#712) pitiless válasza KunEmber (#711) üzenetére


pitiless
senior tag

Ott az IKEA-s kábel lesz a gond. Az USB-C kábelük kritikán aluli, a Lightning (USB-A végű) az még elmegy, azzal működik a CarPlay, de cserélni fogom. Megnézem majd, hogy gyári töltőfej + gyári kábellel mennyi idő alatt tölt fel. Sajnos a többi kábelemet megették a gyerekek...

(#713) pitiless válasza bollokcs80 (#709) üzenetére


pitiless
senior tag

Tok:
https://tok-shop.hu/Apple-iPhone-13-Muanyag-hatlap-vedotok-keret-kozepesen-utesallo-Spigen-Caseology-Skyfall-atlatszo/fekete

Üveg:
https://tok-shop.hu/Apple-iPhone-13-/-13-Pro-Kijelzovedo-folia-utesallo-folia-az-ives-reszre-is-Tempered-Glass-edzett-uveg-Spigen-Ez-Fit-Clear-2-db-/-csomag

Csak sajnos a beígért aznapi feladás nem jött össze, talán ma kerül a csomagautomatába, pedig még 16-án rendeltem. Tegnap került a FoxPost raktárába. Ezért vettem rá egy egyszerű szilikon tokot meg kapott egy üveget, hogy valami védje addig is.

(#714) KunEmber válasza pitiless (#712) üzenetére


KunEmber
senior tag

Lehet, bár a carplay nálam is tökéletes.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#715) pitiless válasza KunEmber (#714) üzenetére


pitiless
senior tag

Szerintem beszerzek egy kupac Anker kábelt, az autóba pedig egy 30 cm körüli bőven elég lesz.

(#716) bollokcs80 válasza pitiless (#713) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Pedig ez egy korrekt, megbízható cég, többször vásároltam náluk.

Köszi a tippeket!

B.Cs.

(#717) pitiless válasza bollokcs80 (#716) üzenetére


pitiless
senior tag

Én most vásároltam először és jól jött volna, ha időben megérkezik. Nem csinálok belőle problémát, de a telefont meg védeni akartam, így volt egy kis extra kiadás.

(#718) bollokcs80 válasza pitiless (#717) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Na igen, egy ilyen árú cuccnál ki sem visszük a szobából, amíg nincs rajta védelem. :)

Apple meg ugye nem kényeztet el úgy, mint a Xiaomi/OnePlus, stb. :U

B.Cs.

(#719) Roland8622 válasza trillárom (#657) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Na ma elhoztam egy fekete 256GB-os verziót a sima 13-as szériából és leesett mit mondasz. Nekem is bántja a szemem. Érdekes, mert az üzletben mikor nyomkodtam ott meg nem :(
Főleg utána rossz a szememnek, miután felnézek a kijelzőről.Nem értem a dolgot, hiába írják fentebb. Ennyire érzékeny rá a szemünk? Megszokja vajon?

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#720) #16377600 válasza lenovomen (#708) üzenetére


#16377600
törölt tag

Nem igazán értem,h mire gondolsz azalatt,h teljesen újratelepíteni? Az Összes tartalom, beállítás törlése miért nem jó?

(#721) #16377600 válasza KrAt (#706) üzenetére


#16377600
törölt tag

Igaz,nem üveg,de én a Media Marktos ClearPlexet tetettem fel, 10ezer Ft.-ért. Nekem eddig bevált👍🏼

(#722) pitiless válasza KunEmber (#711) üzenetére


pitiless
senior tag

Egy óra alatt töltött 20-ról 90%-ra. Gyári kábel (ami a dobozban volt) + külön vásárolt USB-C-s, gyári töltőfej.

(#723) pitiless válasza bollokcs80 (#716) üzenetére


pitiless
senior tag

No, átvettem a csomagot. Minden rendben volt vele, a tok marha jól néz ki (szerintem). Egy (PRODUCT) RED telefonra került, átlátszó + fekete keret. Az edzett üveg pedig 2 db-os, mindkettőhöz adtak felrakó keretet.

(#724) szaki04 válasza pitiless (#723) üzenetére


szaki04
senior tag

[link] : Én ilyet vettem. Ez is tutin néz ki...szintén product red a készülék.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#725) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Sziasztok, tervezek venni egy Iphone 12 vagy 13 minit, vagy simat, az lenne a kerdesem, hogy mennyire birja a kijelzoje a strapat, erdemes ra foliat venni, vagy felesleges.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#726) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Hazajott ma egy szép piros készülék, sokat vadásztam, de meglett :)
Az e-sim-mel megszívtam, de kaptam újat, azzal már jó lett. Kezdem belakni, de látom, hogy jó lesz ez :)

(#727) bollokcs80 válasza pitiless (#723) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Akkor védve van a "drágaszág". :))

B.Cs.

(#728) KrAt válasza pitiless (#723) üzenetére


KrAt
veterán

pitiless @ szaki04

Ugyanilyen szettet akarok összerakni, tudtok 1-2 képet küldeni róla, hogy áll rajta? :)

[ Szerkesztve ]

(#729) pitiless válasza KrAt (#728) üzenetére


pitiless
senior tag

(#730) szaki04 válasza KrAt (#728) üzenetére


szaki04
senior tag

Ma délután lövök neked képeket. Nagyjából olyan mint pitiless-é, csak nekem a hangerő, bill.zár gomb is piros, ill. a kameravédő része is fekete, nem átlátszó. Tuti nagyon, szvsz.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#731) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Nektek milyen képernyő idő szokott összejönni általában? Hány óra?

(#732) la_cc válasza lenovomen (#731) üzenetére


la_cc
addikt

Annyi különbség van a felhasználói szokások között, hogy szerintem el se kezd ezt a baromságot.

Használd a telefont és, ha kell, tölsd, ennyi. :) Nem kell túlgondolni ezt az egészet.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#733) pitiless válasza la_cc (#732) üzenetére


pitiless
senior tag

Én is így vagyok vele. Kb. 1 napi üzemidő bőven megvan, ha többet autózok, akkor a CarPlay miatt (vezetékes) kap lassabb töltést. És még nincs egy hetes a telefon, szóval van egy kis újdonság varázsa is a dolognak.
Főleg akkor hülyeség, ha van normális gyors töltés, pl. a Nord 2 33 perc alatt tölti 0-ról 100-ra. Akkor miért is kell görcsölni rajta?

(#734) #16377600 válasza lenovomen (#731) üzenetére


#16377600
törölt tag

SoT-ot én se feltétlenül írnék,mert baromi változó, viszont azt elmondhatom,h kétnaponta töltöm a telefont, ~20 & 90% között tartva.. :)

(#735) KrAt


KrAt
veterán

Végül a Spigen Nitro Force tok, a üvegből a Spigen EZFIT Clear lett a befutó.
A tok tökéletes, nagyon vagány, az üveg is nagyon nagyon jó, egyszerű volt felrakni, de (hogy kapja be) egy pici szösz csak alákerült (vagy a fóliára felrakás előtt), ha erősen nézed, látod, hol van, de amúgy a rajta lévő kosztól egyáltalán nem látszik.
Közben lakom be a telefont, még soksok újdonság van, de tetszik :)

(#736) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Sziasztok, érdeklődöm hogy az iphone-oknál hogyan működik a gyári garancia kérdése. Csak az istyle-ból vásárolt telefont lehet oda bevinni a gond van vagy bárhonnan vásároltat? Gondolok itt pl GSM boltokban vásárolt példányokra mert ott ugye jóval olcsóbban be lehet szerezni.
Illetve 3 év teljes körű gari van a telefonokra?

(#737) Tibee86 válasza tomboy0013 (#736) üzenetére


Tibee86
veterán

Mivel egy év világgarancia van minden Apple termékre, így az első évben lehet vinni hivatalos szervizekbe bárhonnan is veszi az ember.
Ugye a sávos jótállás van kishazánkba, a 2.-3. évben a kereskedő vállalja a jótállást, ami azt jelenti, hogy ha hivatalos viszonteladótól veszed akkor viheted a hivatalos szervizekbe, ha kispista gsm-től akkor pedig hozzá.
Teljes körű alatt nem tudom mit értesz, de pl. beázásra nem csak az Apple hanem semelyik gyártó se vállal garanciát, ahogy az akkumulátor romlásra se, csak arra ha hibás.

[ Szerkesztve ]

(#738) tomboy0013 válasza Tibee86 (#737) üzenetére


tomboy0013
veterán

Köszönöm a választ, akkor érdemes inkább drágábban megvenni a + 2 év normális gari miatt.

(#739) la_cc válasza tomboy0013 (#738) üzenetére


la_cc
addikt

Ez kb. mindenre igaz ilyen százeres értékben.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#740) bbendre válasza tomboy0013 (#738) üzenetére


bbendre
őstag

Hiaba veszel GSM boltbol egy draga telefont, ha bezar a bolt nincs hova visszavinned barmi gondod van egy ev utan.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#741) Oldman2 válasza tomboy0013 (#738) üzenetére


Oldman2
veterán

A +2 év viszont csak magánszemélynek jár!!! Cégeknek nem.
:C

(#742) tomboy0013 válasza Oldman2 (#741) üzenetére


tomboy0013
veterán

Jah az jó, akkor GSM-be veszek mert cégre venném. 😄

(#743) Oldman2


Oldman2
veterán

Telenor/Yettel szolgáltatónál van-e (volt-e) bármiféle gond i13 kapcsán?

Pl. nem megy a VoLTE, vagy hasonlók...

(#744) Kbali válasza Oldman2 (#743) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tegnap olvastam anomáliákat

(#745) Kisszaboo


Kisszaboo
junior tag

Szeretném megkérdezni, h mint ős- androidos....az iphone rendszere mennyire megszokható? Mennyire működik együtt a win- es PC- vel? Másodtelóként használnám a 13- at....mit takar az apple zárt rendszere? Totál mammut vagyok iphone fronton. Köszönöm a segítséget!

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#746) Kbali válasza Kisszaboo (#745) üzenetére


Kbali
nagyúr

Normál esetben nem tudod úgy használni, mint egy droidos telefont (kb, a képeket, videokat tudod leszedni, semmi egyéb - normál Win intézővel). Segédprogramokkal azért már el lehet érmi jobb eredményt.
Megszokni/szeretni lehet, én személy szerint szinte az összes létező mobilos oprendszert kipróbáltam/használtam már. Nem vagyok elájulva az iOS-től, de élhető. Mindegyiknek máshol van az erőssége, gyengesége. Az talán előny az Apple ökoszisztémában, hogy sokáig támogatott az eszközöd. A 13-ra még vagy 4-5 évig fognak jönni akár főverzió frissítések is (ha az Apple mostani frissítési politikáját viszi tovább).
Másodtelefonként viszont szerintem overkill egy 13. Ha csak ismerkedni szeretnél a rendszerrel és mindenképpen új készüléket szeretnél, akkor inkább egy iPhone11 vagy SE2022

(#747) pitiless válasza Kisszaboo (#745) üzenetére


pitiless
senior tag

Én is ős-androidos voltam. Majd megváltozott. Eleinte fura volt, hogy kevesebb beállítás, személyre szabhatóság, de az idő múltával ezek a hátrányok előnyökké váltak. Meg ami nálam betette az ajtót, hogy az elmúlt fél évben 2 telefonnal is szenvedtem, kijavítottak egy bugot, jött másik. Betelt a pohár, vettem egy i13-at és azóta nyugi van. Van VoLTE, VoWifi, a CarPlay sem hisztizik. Minden általam használt alkalmazás megvan. Igaz, nem most kezdtem az ismerkedést, volt céges telefonom, de azt nem használtam egyáltalán. Rövid ideig használtam 6s plust, meg egy 8 plust.

(#748) Kisszaboo válasza Kbali (#746) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

:R Amoled fan vagyok. Abból nem engednék. Ugye Oled az i13. Fotózás, képek mozgatása fontos.

[ Szerkesztve ]

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#749) Kisszaboo válasza pitiless (#747) üzenetére


Kisszaboo
junior tag

Neked is köszönöm. Jelenleg Asus Zenfone 7 Pro telóm van egyébként.

Philips 65 Oled 805 , Asus Zenfone 7 , és 7 Pro

(#750) pitiless válasza Kisszaboo (#749) üzenetére


pitiless
senior tag

Nekem Nord 2 volt (feleségem kapta meg, kb. 1 hónapot használtam aktívan), illetve egy Mi 11 Lite 5G van. Ez marad most másodlagos telefonnak.
A fényképező része különösen tetszik az iPhone-nak, pedig nem csilliárd megapixeles kamerája van. A fényképeket pedig simán le tudod szedni, mondjuk én Synology Photossal és OneDrive-val mentem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.