Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) janeszgol válasza typical bro (#222) üzenetére


janeszgol
félisten

11 Pro Max használt ára kb 225 ezer ft a 64 gigásnak. Én sok ilyen akad akár itt is a Hardveraprón. Ebből a 256-os nem független verzió is kb ennyibe kerül, de független új van már 270-ért is.
Hát nem tudom. És a 12 Pro Max? Abból a 128 GB-os verzió 270-330 ezer ft között van. Egy megbízható eladótól véve nem lenne rossz deal.

(#253) Mezcal válasza vargagabor1 (#252) üzenetére


Mezcal
addikt

Te fogtál ki rosszat, nálam 2 éve hibátlanul működik a 9T Pro. Ez nem típushiba, a topikjában sem írnak ilyeneket. Ismerősi körömben 11 pro maxban tönkre ment az akksi fél év után, az meg a triplája volt a 9T Pronak. Óriás notch már ránézésre is rossz, főleg 9T Pro teljes kijelzője után.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#254) vdavid4 válasza Mezcal (#253) üzenetére


vdavid4
tag

Jaj istenem ne hasonlítsunk màr egy xiaomit hozzá, jó édes istenem. A xiaomi kínában sem prémium márka…ha valakinek van pénze ott vagy huaweit vagy iphonet vesz.Nem is véletlen hogy árban sem tart ott…miért akar itt minden xiaomis meggyőzni mindenkit hogy az ipone aztán nagyon rossz na de a xiaomi :W

(#255) Drp81 válasza vdavid4 (#122) üzenetére


Drp81
aktív tag

Van rá pénze-nincs rá pénze.
Sorry, de ez ma már ugyanolyan óvodás hozzáállás, mint a Droid oldal hittérítése. Ma már nincs erről szó, a csúcsvonal mindkét oldalon egy árban van. Inkább egyszerűen még mindig divat az Apple fikázása, de lassan ez is elmúlik, nincs már nagyon miért. (Bár régen sem nagyon volt - de ez Szubjektív gondolat)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#256) Drp81 válasza Juhaszatti (#127) üzenetére


Drp81
aktív tag

“viszont nem kell minden egyes alkalommal feloldani a kijelzőt”

Most sem kell, csak egy ujjal rákoppintasz a telefonra, és már fel is villan a kijelző, és tudsz zenét is léptetni stb. Egy ujjmozdulattal több, és kíméli az akkut, a kijelzőt az AOD-val ellentétben.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#257) vdavid4 válasza Drp81 (#255) üzenetére


vdavid4
tag

Kínáról beszéltem….a mi 11ultra is fél áron van ott mint egy csúcs huawei vagy a legujabb iphone.Amúgy egyáltalán nem rossz telefon a xiaomi de még nem tart ott mint az apple számomra, főleg szoftveres téren nem sajnos. Én most épp huaweoről valtottam vissza nekem a droiddal sincs bajom csak kínaban használhatatlan iphone viszont nem

(#258) Kevin8997


Kevin8997
tag

Egy csúcs samsung és iphone már egy ideje egy kategória, van amiben a samsung jobb van amiben az iphone. Teljesen szubjektív és már nincs olyan dilemma, hogy iphone=drága droid=olcsó mert a csúcsban minden okostelefon magyar átlagbérrel drága. Az iphone se vagy a sima es mini pont, hogy már nem számít drágának droid mezőnyben sem. A huaweit sajnáltam mert ezzel is csökkent a fejlesztő konkurencia.

(#259) aujjobba


aujjobba
addikt

Egyebkent a Samsung es a nagyok hol jarnak epp az integraciot tekintve?

Marmint jelenleg az almas vilagban
- az oraval fel tudom oldani a laptopot, es a telefont is
- az oraval es a telefonnal is tudom vezerelni barmely mas alma eszkozomon a medialejatszast
- kozos vagolapot hasznal a laptop es a telefon
- egyik eszkozon elkezdett feladatot barmikor folytathatom a masikon
- telefonhivast tudok fogadni/inditani barmelyik eszkozon (ora / telefon / laptop), folyamatban levo hivast atadni a masik eszkozre
- uzenetekkel ugyanez (SMS / iMessage)
- az airpods automatikusan valt arra az eszkozre, amelyiken medialejatszast vagy telefonhivast inditok
Mindez kulon szoftverek telepitese, beallitasa, barmi nelkul, rendszerszinten mukodik.

Tokeletesen megertem, ha valakinek tobb Mpx kell vagy AOD, csoportos SMS vagy barmi, valaszthat olyan keszuleket.
De peldaul a fenti dolgokat semelyik konkurens nem tudja, en viszont napi szinten hasznalom es baromi kenyelmes.

(#260) emvy válasza aujjobba (#259) üzenetére


emvy
nagyúr

Nyilvan nem olyan szoros az integracio mashol, mint az Apple okoszisztemaban. Cserebe meg nagyobb a flexibilitas, sok dolog van, ami iOS-en nem mukodik. Kinek mi jon be. Van, aki Syncthing-et akarna hasznalni a NAS-aval, van, aki torrentezne, vagy akar Linuxra fejleszt szoftvert a laptopjan, vagy osztott kepernyot akar hasznalni a phabletjen, vagy egyfajta kabelt szeretne toltesre hasznalni az osszes eszkozehez, vagy fontos neki a gyors adatatvitel, stb.

Az alternativak mindig jok :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#261) niof válasza ggbuffon1897 (#199) üzenetére


niof
addikt

Én értem mire gondolsz, csak az a baj vele, hogy az átlag iPhone user nem ilyen. Lehet, hogy a te ismerettségi körödben ez dívik, de olyan általánosságban, ahogy ezt te gondolod, egyszerűen nem igaz. Persze, van olyan, aki mindig meg akarja venni az újat, de ők relatíve kisebbségben vannak, vagy olyan anyagi helyzetben, hogy ezt gond nélkül megtehetik, és egyáltalán nem érdekli őket sem a hype, sem semmi, nekik egyszerűen kell az új és kész. De mint mondtam, a többség nem ilyen, legalábbis az én tapasztalatom nem ezt mutatja, hanem azt, hogy évekig, akár 3-4 évig használják a készüléket, mert igazából nincs okuk a váltásra. Annyira kiforrott az eszköz és a rendszer, nem lassul be, nem akadozik, minden úgy fut, ahogy kell, max a régebbi készülékeken kicsit komótosabban, de ez sem feltétlenül szembetűnő, csak ha egy újabb mellé teszed. Vagy akkor cserélik, ha már az akksi teljesen tropa, és bontatni nem akarják a készüléket. De olyat is ismerek, aki cseréltetett benne, annak ellenére, hogy utána már nem lesz garantáltan vízálló.
Szóval, nem helyes, hogy mindenkit egy kalap alá veszel. Az meg, hogy az Apple marketingként mit ad elő, szinte lényegtelen, szerintem nagyon kevesen vannak, akik az event, meg a "reklám" miatt veszik meg.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#262) <Lacy85> válasza aujjobba (#259) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Arról nem is beszélve, hogy annyira istenítik itt akár a Mi9T Pro-t is, hogy negyed ennyibe került. Persze, csak nézd meg hogy működnek együtt az Apple termékek, meg hogyan a Xiaomi-k.
A MIUI-ról meg komplett horror film sorozatot lehetne forgatni. :D
A telefont meg pont 2 éve adták ki. És pont nem kapja meg a legújabb droidot, mert eddig tartott a support.
Szóval reális az ára. Pont negyed annyit is ér.

(#263) tibcsi0407 válasza vdavid4 (#254) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Engedd el, minden nem Xiaomi-s topikban be szeretnék bizonyítani a Xiaomi tulajok, hogy mennyire racionálisak és mindenki más csak hülye lehet, mert nem Xiaomi-t vesz.

https://utdetailing.hu/

(#264) niof válasza ggbuffon1897 (#233) üzenetére


niof
addikt

Most nem azért, de a 2016-os SE is megkapta a 15-öt, miről beszélsz? Lassan 2022 lesz. Ha a következőt már nem is kapja meg, akkor is 6 év, és ha még üzemel, az fix, hogy lesznek olyanok, akiknél 2023-ban is lehet majd 2016-os SE-t látni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#265) aujjobba válasza emvy (#260) üzenetére


aujjobba
addikt

Kell az alternativa ez ketsegtelen, ugyanaz a funkciohalmaz nem mindenkinek tud megfelelni, kell a valasztas lehetosege.
Szamomra nem valos alternativa egy droid telefon / ora / sima BT fules, mert nem illik bele a rendszerbe, es nincs is lehetosegem ezekbol jol egyuttmukodo rendszert epiteni.
A masik dolog, ha valahogy ossze is lehetne takolni droiddal ezt, ahhoz ido kell, ami meg draga ha munkaberben is nezem, es ha elpazarolt szabadidoben nezem akkor is.
Akkor pedig mar nem is biztos, hogy az alma szisztema a dragabb, erted mire gondolok.
Nem veletlen jonnek ki folyton a riportok, hogy ceges hasznalatban a magasabb beszerzesi arak ellenere az almas cuccok teljes koltsege alacsonyabbra jon ki, mint mashol.
Kevesebb tamogato munkatars kell, konnyu az eszkozmenedzsment, intuitivak a rendszerek, stb.
Ezekkel szemben fel lehet hozni az unalomig ismetelt megapixelt meg a nemtudommit, csak ertelme nincs sok.

#264 niof: a komolyabb biztonsagi frissiteseket iOS 12-re is kiadja az Apple, tehat az i5s, i6 ezekkel tovabbra is tamogatott.
Mikori gepek ezek? 2013? :)

[ Szerkesztve ]

(#266) emvy válasza aujjobba (#265) üzenetére


emvy
nagyúr

Jaja, ezt ertem. Az ora nekem nem alternativa, mert nem alkalmas arra a tipusu sportra (futas), amire nekem fontos. Az araval sincs semmi gond, mar en is megtanultam, h ha pl. kijon az uj MBP, es tetszik, akkor elso nap megveszem, mert ha eltokolok X orat a valogatassal, akkor rosszabbul jarok penzben is :D

> konnyu az eszkozmenedzsment

ez mondjuk nem teljesen igaz szerintem, az Apple-fele MDM megoldasok nem annyira jok

while (!sleep) sheep++;

(#267) niof válasza aujjobba (#265) üzenetére


niof
addikt

Pláne! :R

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#268) Drp81 válasza vdavid4 (#257) üzenetére


Drp81
aktív tag

Ez OK, én a #122-re válaszoltam :)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#269) Drp81 válasza aujjobba (#259) üzenetére


Drp81
aktív tag

Egyetértek, nálam is ugyanez, egyedül az óra nincs.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#270) aujjobba válasza emvy (#266) üzenetére


aujjobba
addikt

Siman lehet, az MDM lelkivilagaba nem latok bele, csak az alacsonyabb TCO-rol szolo cikkeket / kimutatasokat latom idorol idore.
Nalunk talan JAMF van, olvastam kilatasban volt az akvizicio az Apple reszerol, de nem tudom hol tartanak ebben, ha nem csak pletyka.
Ami nekem fura, hogy a macOS frissiteseket kiengedik azonnal ugy ahogy van, ez okozott mar kellemetlenseget. Nem gondolnam, hogy ezt nem lehet menedzselni, bar ki tudja, mondjuk ez elegge alap dolog lenne.

Eltokolt X ora: igen erre gondoltam. Tegnap delutan a felesegemnek kerestem eletkepest wearOS orat, ami tamogatott, jo is, szep is, uszni lehet benne. Elment vele tobb ora, forumok, tesztek, kijott a csovon a galaxy watch4, majd amikor az asszony meglatta az arat azt mondta OK megsem kell. :)
En 3-4 evente kivalasztom az egy evvel azelotti alap iPhone-t, orat negy ev utan csereltem "alapmodellre" (SE), aztan csokolom. Tudom, hogy barmelyiket valasztom jo lesz, nem erre megy el az ido feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#271) vdavid4 válasza Drp81 (#268) üzenetére


vdavid4
tag

Az csak egy kis troll etetés volt :) pl édesanyámnak galaxy a52s-t vettem. Annyi pénzért tökéletesen megfelelő telefon és neki semmi pluszt nem ad a ifon , Én megértem ha valaki nem vesz ennyi pénzért telefont, és az is igaz annyival nem jobb mint amennyivel többe körül na de mind1

(#272) Drp81 válasza vdavid4 (#271) üzenetére


Drp81
aktív tag

OK :R
Amúgy telefont én sem vennék ennyi pénzért. Viszont ezen írok emailt, videót nézek, netezek, időjárás, vásárlás, apple pay, közművek diktálás, sportolás, zenehallgatás, navigáció, stb stb stb... Így már más :D

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#273) batai15 válasza tibcsi0407 (#263) üzenetére


batai15
félisten

+1

(#274) aujjobba válasza Drp81 (#272) üzenetére


aujjobba
addikt

Regen volt kulon GPS-unk, digitalis fenykepezo, MP3 lejatszo, meg a fene tudja milyen kutyu amiket most kivalt egy mobil.
Ki merem jelenteni ezek egyutt kerultek annyiba, mint most egy kozep-/felsokategorias mobil, inflacioval korrigalt jelenerteken.

(#275) Drp81 válasza aujjobba (#274) üzenetére


Drp81
aktív tag

"Ki merem jelenteni ezek egyutt kerultek annyiba, mint most egy kozep-/felsokategorias mobil, inflacioval korrigalt jelenerteken."

Igen, ezt akartam érzékeltetni. :)
A fényképező mondjuk még megvan, de 90%-ban a telóval fotózunk most már pl. nyaralásnál is. Egyre ritkábban kell. Szinte már csak eseményekre használom.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#276) Navaren válasza niof (#264) üzenetére


Navaren
aktív tag

Nincs kizárva az sem, hogy iOS 15 alatt is kap majd az SE továbbra is frissítéseket néha, annak ellenére, hogy lesz iOS 16, vagy 17 is az újabb telókra.

iOS 12-re idén is volt asszem vagy két frissítés (van egy iPod-nak használt 5S használatban, én vagyok a legjobban meglepődve, mikor frissítésért kiált).

Szerk.: volt má'. Törölhető.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#277) Juhaszatti válasza Drp81 (#256) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Rosszul fogalmaztam, és sejtettem hogy erre valaki le is fog csapni. Nem feloldásra gondoltam, hanem a kijelző felélesztésére, akár koppintással, akár gombbal. Ami már nem kíméli az akkut, ha a komplett kijelző világít minden egyes alkalommal.

(#278) Drp81 válasza Juhaszatti (#277) üzenetére


Drp81
aktív tag

Attól függ, milyen sűrűn koppintasz, percenként, vagy óránként néhányszor :D
Amúgy kb. 10mp-ig világít a kijelző.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#279) Mezcal válasza vdavid4 (#257) üzenetére


Mezcal
addikt

xiaomi de még nem tart ott mint az apple számomra

A Mi11 Ultra nem tart ott, még szerencse, jóval előrébb jár. A Többi meg nettő hülyeség, amit írsz.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#280) vdavid4 válasza Mezcal (#279) üzenetére


vdavid4
tag

Hardverben előrébb jár sosem mondtam hogy nem, de mégis inkább dupla áron vettem iphonet nem véletlenül. Részleteznéd melyik a netto hülyeség?

(#281) Mezcal válasza <Lacy85> (#262) üzenetére


Mezcal
addikt

A MIUI-ról meg komplett horror film sorozatot lehetne forgatni. :D

Semmi baj vele, hangyányi sem. Lejárt lemez.
A telefont meg pont 2 éve adták ki. És pont nem kapja meg a legújabb droidot, mert eddig tartott a support.
Szóval reális az ára. Pont negyed annyit is ér.

Pont nem rég kapta meg a legújabb droidot, ha meg már nem kapja meg, akkor is lesz rá, bár ezt egy almás nem értheti. :)

Reális volt az ára, mert azért a pénzért (ami negyede az almának) nincs óriás notch, teljes kijező van, van tökéletesen működő AOD és azon az áron nincs almás teló, ha meg lenne, totál fapad lenne. :DDD

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#282) Mezcal válasza vdavid4 (#280) üzenetére


Mezcal
addikt

Hardverben előrébb jár

Szinte mindeben előrébb jár, a kamera is sokkal jobb benne.

Részleteznéd melyik a netto hülyeség?

Kezdve azzal, hogy felhozod a kínai piacot, holott az bennünket semennyire sem érint, sem érdekel. Mintha egy magyar Xboxost azzal akarnál eltéríteni a vásárlástól, hogy japánban senki sem veszi. A 11 Ultra abszolút prémium, sajnos árban is, szal ebben is tévedsz.
Meg a nincs pénze rá hülyeség, mert aki ilyen telóban gondolkodik, annak van rá pénze.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#283) Drp81 válasza Mezcal (#279) üzenetére


Drp81
aktív tag

"jóval előrébb jár."

Például?

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#284) <Lacy85> válasza Mezcal (#281) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szerintem egy kicsit rossz helyen próbálsz téríteni, hogy tuti vétel volt a kici ocó, de ha ettől jobban érzed magad… :D
Amúgy meg nem, nem kapja meg a 12-es droidot. Végülis érthető. Már 2 éves. :DDD
De tudom, van AOD, meg száznyócmegapixel. Igaz az iPhone 12MPixel mellett kb. elveri képben, videóban meg köröket ver rá, de legalább benne van.

Meg majd szólj légyszi, ha tized annyit tud a Xiaomi ökoszisztéma (az meg miaz?), mint az Apple. Akkor se kellene, de azért szólj. :D

[ Szerkesztve ]

(#285) vdavid4 válasza Mezcal (#282) üzenetére


vdavid4
tag

Csak szoftverben nem :)) én senkit nem akarok eltéríteni a vásárlástól,nekem aztán mind1 ki mit vesz, téríteni te akarsz és önigazolást keresel itt.Neked lehet szar az iphone de sok száz millió embernek azért megfelel és lehet nem is neked készült. én a kínai helyzetet mondtam el mert többet vagyok ott mint magyarországon.A 11ultra fél árba se kerül ott mint itt ,nem véletlenül mert sebki se venné meg. Kínában nem tartják prémiumnak nem véletlenül.Az árakra meg visszatérve a prémium kategóriába messze az apple adja el a legtöbb telefont.

(#286) aujjobba válasza vdavid4 (#285) üzenetére


aujjobba
addikt

Random beletekerek a topikjaba, jon az arcomba a twrp, a custom rom (ahol 10-bol 8 szarabb mint a gyari a kepen levo kollega szerint), meg a bugok.
Epp erre nincs szuksegem a szabadidomet raaldozni, csinaltam eleget, inkabb megfizetem a nyugalmat / unalmat ha ugy jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#287) <Lacy85> válasza aujjobba (#286) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Megmondta a kolléga, hogy ez lejárt lemez. Semmi baj a MIUI-val. :D
Amúgy én elhiszem, hogy valaki élvezi, amikor hetente kell újrahúzni a rendszert, mert “talán ez már jó lesz”, de az miért hülye, aki csak simán használná?
Out of the box meg két gyártó ad tök jó rendszert. Az Apple és a Samsung. Meg is kell fizetni mindkettőt….

(#288) Aryon87 válasza aujjobba (#286) üzenetére


Aryon87
félisten

:C
Pont rigobertot talaltad meg lol.
Hasznaltam miui-t, semmi gondom nem volt. Igaz nekem a fejlesztoi verziom volt, hetente jottek a frissitesek.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.