Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) 0843


0843
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült beszereznem a 11 Pro Maxot viszont amit vettem hozzá gyári átlátszó apple tok na az nem igazán jön be. Nagyon kemény és alig bírtam rátenni a telefonra is. Már már attól féltem hogy felszedi az iglasst.
Ki mit tapasztalt ilyen tokkal kapcsolatban?
Mert én azon vagyok hogy visszacseréltetném a media marktban már ha lenne rá mód. Mert egyszerűen pl. a gombok alig használhatók annyira merev. Pedig mielőtt a telefont belepréseltem volna nem tűnt gázosnak.

(#1103) general


general
addikt

nos, akkor majd kiderül, nekem mit dobott a gép. :D

az akksi töltöttségi állapotát százalékban nem lehet már látni? csak az ikon van ott jobb felül a kijelzőn, de én szeretem látni a pontos százalékot. meg lehet valahogyan jeleníteni?

(#1105) general válasza #40993792 (#1104) üzenetére


general
addikt

Nincs ott ilyen, láttam volna. :) Viszont észrevettem, hogy ha jobb felülről lehúzom a Vezérlőközpontot, ott mutatja a százalékot. :)

(#1107) Sys85 válasza #40993792 (#1106) üzenetére


Sys85
veterán

Ez melyik szifonnak a screenshotja?
Csak mert a noccsos szifonokon ez nem így néz ki.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#1108) syIex válasza Sys85 (#1107) üzenetére


syIex
veterán

És százalék sincsen pontosan kiírva. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1109) koxkids válasza general (#1105) üzenetére


koxkids
őstag

Igen, az X / 11 modellek esetén csak lehúzás után látod a %-t. :)

(#1110) csabiks


csabiks
senior tag

4 óra és 54 perc képernyőidő után még mindig 53%-on a telefon :C (11 pro)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#1111) general válasza #40993792 (#1106) üzenetére


general
addikt

jaja, nálam nem így néz ki. azt hittem, itt mindenki 11 pro maxról ír, ha már az a topik. :)

(#1113) Sys85 válasza csabiks (#1110) üzenetére


Sys85
veterán

Meglepő volt számomra is,hogy mennyire bírja.
Mondták,hogy az új szifonok üzemideje jobb lett,de erre nem számítottam én sem.
40-50% körüli fényerőn azt néztem,hogy óránként 10-13%-ot merül nagyjából netezéssel és youtube-ozással.Ez teljesen korrekt eredmény.Anno az i7 durvábban merült nem is kicsit.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#1114) lugosi válasza csab2 (#1079) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csinál ilyet sajnos, olyankor még nem töltötte le az új emailt, de belépés után le fogja. Sajnos ez is csak ios 13 óta van így, szerintem bug, nem direkt lehet így. A mostani frissítéssel egy kicsit jobb lett a mail app is, de még mindig nem az igazi.

(#1115) lugosi válasza general (#1095) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem frissíts, az alap 13-nál a frissítések jobbak.

(#1116) general válasza lugosi (#1115) üzenetére


general
addikt

megtörtént :)

(#1117) HarleyCustom válasza 0843 (#1101) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szia.
Vidd vissza, ha nem jó.
Én is fontolgattam a vásárlását, de így akkor már el is engedtem. Marad a gyári bőr.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1118) 0843 válasza HarleyCustom (#1117) üzenetére


0843
csendes tag

Köszi a segítséget. Akkor szerinted nem hajtanak el? Mondjuk nekem az is jó ha kicserélik bár ma csak átlátszó volt náluk és az a vicc hogy tetszett is előtte. Bár most írtam az üzletvezetőnek aki rakott félre az iphoneból ameddig odaértünk.

Amúgy egy kérdés neked vagy másnak.

A sima színes szilikon tokok mennyire kemények és merevek? Mert ez kb mint a műanyag csak nem kemény borítással.

(#1119) syIex válasza 0843 (#1118) üzenetére


syIex
veterán

Ugyan az lesz a színes is. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1120) 0843 válasza syIex (#1119) üzenetére


0843
csendes tag

Fura amúgy ez mert a videókon meg minden tök jónak tűnnek ezek az Apple tokok. Ráadásul mindenhol kifinomultnak meg jól illeszkedőnek meg minden másnak írják le a tesztekben. :D Aztán mikor felrakom meg alig megy rá a telefonra és alig tudom benyomni a gombot.

Na de akkor kíváncsiságból. Ki milyen tokot ajánlana 11 Pro Max-ra? :)

(#1121) syIex válasza 0843 (#1120) üzenetére


syIex
veterán

Hat igen, de az átlátszó szilikonra volt is panasz pont ezek miatt már a Xr-nél is és azóta sem változott.
Személy szerint semmilyet nem használok. :D En egyébként régebbi tapasztalatok alapján vagy gyári Apple bőr/szilikon tokot, de esetleg Pitakát ajánlanék még. Ezek mind minőségileg ott vannak a szeren és elég jól védenek is az alsó rész kivételével. :K

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1122) HarleyCustom válasza 0843 (#1120) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Én a gyári bőrt/szilikont, vagy NOMAD bőr, esetleg UAG, OtterBox, attól függ, menyire akarod védeni, közepesen, vagy erősen... Ezeket ajánlom, lehet szemezgetni, van választék bőven.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1123) csabiks válasza 0843 (#1120) üzenetére


csabiks
senior tag

alis ‘eredeti’ szilikon tokot ;)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#1124) 0843


0843
csendes tag

Köszi a választ mindenkinek. :)

Akkor most első körben megvárom mit lép a MediaMarkt a panaszomra hogy visszavinném vagy cserélném sima szilikonra. Aztán ha más nem "jól" árasítva megpróbálom eladni valami jófogás féle helyen ahol még fél hízóra is cserélnék. :D Na de remélem rugalmasak lesznek mert azért egy ilyen telefon után nem jó móka szórni a majdnem 20 ezreket. :D
Mondjuk persze mindig munkaszüneti nap vagy hétvége előtt van valami.

Még egy kérdés. Ti rajtahagynátok ezt a kemény átlátszót vagy levennétek? Nem tudom árthat-e a telefonnak. Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#1125) syIex válasza 0843 (#1124) üzenetére


syIex
veterán

Húgomnak az van rajta neki nincs vele semmi baja, mert elég jól véd. Mármint a gombokat mondta ő is, de azt leszámítva. :D
Azert jobb a színes, mert az bélelt és meg nehezebben karcoldona össze. Bár ez a hatlap parádé amennyire karc álló. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1126) Tiger. válasza HarleyCustom (#1122) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Csakanomad😀

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1127) Gsx-rr válasza Tiger. (#1126) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Duma van,hogy Iphoneba eleg a ram. Allandoan ujratolti az alkalmazasokat meg a Pro is

[ Szerkesztve ]

(#1128) Ck. válasza 0843 (#1120) üzenetére


Ck.
addikt

+1 pont a gyári bőrtoknak.
Ha a mostaninál pont a gombok nyomás pontja a probléma, akkor ezt örömmel használnád, mert a tokon fém gombok vannak a hangerő szabályzónak és a bekapcsnak, teljesen olyan érzés nyomni, mintha magát a telefon gombjait nyomnád. Színválaszték pedig van bőven.

(#1129) hemaka válasza Gsx-rr (#1127) üzenetére


hemaka
nagyúr

XS ota nem valtozott a ram, igazabol en mindig bezarogatok mindent, nekem nincs eselye barmit is ujratolteni. :DDD

(#1130) HarleyCustom válasza Gsx-rr (#1127) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Persze hogy újratölti...
Ráadásul az akku is ugyanannyit merül nap végére nálam, mint a Xs-nél, semmi sem változott. Nem rosszabb, de nem is jobb az üzemidő.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1131) Gsx-rr válasza HarleyCustom (#1130) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Na vegre! En is ezt mondom semmi egetvero nincs az uzemidoben.
Tegnap 17:00 korul 25 szazalekon voltam

(#1132) Sys85 válasza HarleyCustom (#1130) üzenetére


Sys85
veterán

Az üzemidővel semmi bajom,de ez a bezárogatás bosszantó.Lehet,hogy annak aki iphone-on él hosszú évek óta,nem zavaró,vagy feltűnő,de a 4GB rammal szerelt korábbi droidjaim nem töltöttek újra appokat ilyen hamar.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#1133) HarleyCustom válasza Sys85 (#1132) üzenetére


HarleyCustom
veterán

A Ram nem zavar, ahogy mondod, évek óta iPhone user vagyok, bár mellette/helyette picit volt mindig valami csúcs droidos cucc, mert hát miért ne :) és igen, ott azért a Ram jobban ki van használva, itt meg ugye bezárogatja a kevéske, de ahogy említettem, nem zavar, nem érdekel.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1134) HarleyCustom válasza Gsx-rr (#1131) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Azért ne legyünk elvakultak ugye? :)
A saját tapasztalatomat mondom!!!!
Ez nem hitbeli kérdés, hanem tény, semmivel sem jobb az üzemidő, mint a korábbi modellnél. Mondjuk Én 11pro-t használok és nem a Max-ot, de ugye erre is mondták, hogy sokkal jobb...Hát nem! :) Nem hogy sokkal, de még picivel sem jobb. Ugyanúgy használom, mint évek óta mindegyiket: folyamatos mobilnet, spotify zenehallgatás bluetooth kihangosítón az autóban, csekély telefonálás, böngészés, wifi....és nap végére ez is 65-70% körül mozog, mint az elődje. Hát nekem nem hoz semmi pluszt. DUAL sim módban használom, e-sim és fizikai sim egyaránt.
Egyébként, ha kikapcsolom a mobilnetet, akkor bírja jobban, de ezt az Xs is tudta. Viszont a mobilnet dual simmel úgy belemar az akkuba, hogy öröm nézni, a spotify bluetooth-szal együtt. De hát nekem így kell használjam, ez a komfort zónám :)
Már annak is örülök, hogy nem rosszabb az üzemidő:D
De hogy nem jobb, az 100%!

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1135) Gsx-rr válasza Sys85 (#1132) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az ,hogy a Bankom appjat ujratolti meg rafogtam,az azonositas szuksegessegere.
De ,hogy egy Amazon alkalmazast amibol 3 masodpercre kilepek ujratolti azt nem tudom hova tenni

(#1136) lugosi válasza Gsx-rr (#1135) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez furcsa. Kipróbáltam most, elindítottam az amazon appot, aztán utána 5 másik appot amik nem futottak, újra az amazon app és nem töltötte újra. Xr 13.2

(#1137) Tiger. válasza Gsx-rr (#1127) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A többivel szemben is megbukik, nem értem az Applet. Meg a beállításokat is újra tölti, be lépsz valahova, utána ki lépsz, egy idő után, ugyan oda nem fogsz vissza térni.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1138) syIex válasza Gsx-rr (#1135) üzenetére


syIex
veterán

Nekem sem tölti újra az ilyen appokat bármennyit használok egyszerre szóval lehet, hogy nálad van a hiba valamiért... :N Persze, ha órák után lépek vissza akkor újra kell tölteni néha! :K
Üzemidőben én igenis látok nagy javulást, mert a 8 órás munkaidőmet simán kibírja a telefon, amíg a Xs Max már kb 3 óra után töltésre szorult nálam (50% alatt szoktam).. :U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1139) marcarc válasza syIex (#1138) üzenetére


marcarc
senior tag

50 alatt töltőre teszed? Miért?

(#1140) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Selfi kamera tudja a deep fusiont? Akár hogy tesztelem nem látok különbséget.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1141) Fryskitt válasza Tiger. (#1140) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nyilván nem.... De figyu, igazán nem akarlak piszkálni, de ha ennyire szar ez a telefon, akkor minek ezt használod? No hard feelings... but why? Kérdezné a művelt orosz. :F

És nekem az akku is brutál, a korábbiakhoz is hozzászólva. Még egyszer sem merült nap végére 50% alá.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1142) Tiger. válasza Fryskitt (#1141) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Melyik hozzá szólásomban láttad, hogy azt mondtam, hogy szar a telefon, igazán nem akarlak piszkálni...

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1143) Tomace91 válasza HarleyCustom (#1134) üzenetére


Tomace91
senior tag

Hát nekem eddig 3GS óta csak droidjaim voltak és üzeimdőben a mostani Pro Maxom kenterbe veri mindet. Nekem is eSIM+fizikai sim és mobilnet egésznap. Sőt állandó a hálózat váltás 3G és 4G között mivel eléggé kint van a gyár a szabadban. Minden szinkronizálás be van kapcsolva folyamatosan (meetingek+e-mailek, stb stb). Plusz én is folyamatos waze+spotify kocsi kinhangosítón és még folyamatos Amazfit Bip bluetooth kapcsolat is van. Amióta a MiFit drain battery megoldódott nálam, úgy érek haza és akkor már a 2. kör waze+spotify túra van hogy 55-65% között van a telefon 3-5 óra közötti képernyő idővel (előző droidom ennél a pontnál 15-25% között járt). Ráadásul egy telefonom sem volt még ami ennyi alkalmazást váltás bírt volna app újratöltés nélkül, pedig nem a szar fajta droidjaim voltak sosem. Amiket én használok appok egyiket sem tölti újra kb sosem.

Más téma: Nálam a deep fusion is működik, ami csak a hátsó wide és tele lencsékkel (1x és 2x-es a camera appban) megy, se a szelfivel se az ultrawide-al nem és brutális mennyit tud javítani a részleteken és a zajt hogy eltűntetni. Megfigyelések alapján (ebbe a sajátom is beletartozik) kb úgy a legegyszerűbb tudni, hogy fogja használni, amikor megjelenik a kis fehér kör alakú jel a camera appban bal felül, de még nem sárga mert az már a night mode!, ez már azt jelzi hogy eléggé mid és low light között mozogsz amikor meg be is kapcsolja, ezután meg van ugye, hogy ha azonnal megnyitod a képek akkor van egy kis glitch ami fixen megmutatja használta-e vagy sem, de az biztos, hogy nem marketing fogás, hanem eszméletlen jó cucc.

[ Szerkesztve ]

(#1144) Fryskitt válasza Tiger. (#1142) üzenetére


Fryskitt
addikt

Így konkrétan nem, csak sokat panaszkodsz. De lehet, hogy csak nekem sok. Annyi szar van az életben, ezeken én annyira nem akadok fenn, de nyilván a szempontjaink nem teljesen ugyanazok. Nem akartalak megbántani, hidd el. Nem szarkazmus volt a "nem akarlak piszkálni". Úgy értettem, hogy nálam egy csúcskészüléknél ennyi panasz általában elválást jelent egymástól.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1145) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ennél nagyon bajom, hogy ilyen hibákat tud a kamera.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1146) Tiger. válasza Fryskitt (#1144) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem bántottál meg, csak tudod úgy harangozták be ezt a df, hogy ezzel megváltanak mindent, és hát elég nagy csalódás nekem legalábbis, mivel állítólag csökkenti a zajt, hát nem tudom, csináltam több képet is ami zajos, és df-nél is, nagyítóval kell keresni a különbséget ami nem tükrözi az állításukat. Vagy pedig az lehet, hogy bugos, valamikor működik, valamikor nem, amin meg sem lepődnék.

Olyannal viszont nem találkoztam ami nálad van.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1147) Fryskitt válasza Tiger. (#1146) üzenetére


Fryskitt
addikt

Sajnos az eddigi iphone-maimnál én se. Eddig ez az egy lett ilyen, de ha állandóvá válik, majd garanciában kicserélik. Ez mondjuk valahogy az éjszakai móddal függ össze, a nyuszik az asztal alatt voltak, elég sötét volt. De akkor se szabadna ilyennek lennie. :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1148) syIex válasza marcarc (#1139) üzenetére


syIex
veterán

Megszokás? :U
Szeretem, ha valahová el kell indulni és legalább 50%-on van a telefon. De automata mozdulattal mindig dokkolóra teszem, ha gép előtt vagyok.
Viszont munkahelyre már nem kell töltőt vinnem, mert lazán hozza a 8 órát úgy, hogy hotspotnak használom szinte végig és játszok is rajta. :D
Lényeg a lényeg én rengeteg fejlődést látok akksiban IS az elődhöz képest! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1149) HarleyCustom válasza Tomace91 (#1143) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Lehet félreérthető volt számodra az irásom:
Nem egy androidos mobilomhoz hasonlítom a 11pro-t, hanem a volt Xs-emhez. Ahhoz képest nem jobb a mostani, ugyanazt hozza nap végére, ugyanolyan használattal. Tehát nekem nem mutatta meg a “sokkal jobb” üzemidőt, amit a KEYNOTE-on mondtak. Nálam ez elmaradt.

Az androidot csak RAM kezelés miatt említettem meg és azt is azért, mert a témát felhozta az egyik fórumtársunk.

Hangsúlyozom, nem érdekel a RAM kezelése a telefonnak, de persze látom, hogy mit hogyan csinál.
Nem érdekel az üzemidő sem, mert nem rosszabb (szerencsére), de látom, hogy nem is jobb, mint amit beharangoztak.
Csupán beszélgetünk és tapasztalatokat osztunk meg egymással őszintén, objektíven. Szeretem az Apple cuccokat, de annyira nem, hogy hitbeli kérdéssé alakuljon át és ne lássam a fától az erdőt.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1150) Tiger. válasza HarleyCustom (#1149) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem xs max volt, és ez a pro max sokkal jobban bírja, 2 naponta töltöm kb 7órás kijelző idővel.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.