Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) syIex válasza Penguin_ (#146) üzenetére


syIex
veterán

Ahhh nagyon bika... :DD
Képeken is szép, szerintem élőben meg szebb. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#152) kalimist


kalimist
aktív tag

Deep Fusion a 13.2 betaban:

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#153) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nagyon szép és sokoldalú iPhone lett a Pro Max, amint időm engedi, meg is tapogatom valamelyik üzletben, bár valószínűleg nem ez a modell lesz a 8 Plus utódja nálam.

(#154) llama.adam válasza syIex (#142) üzenetére


llama.adam
csendes tag

Szekszi! :D

(#155) ΞΔGLΞ válasza Zanik (#128) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez az első Apple készülék, aminél ezt tapasztalom...
Pl XS MAX teljesen frankón tudja, mikor, hogyan állítsa a fényerőt.

(#156) Fryskitt válasza syIex (#151) üzenetére


Fryskitt
addikt

Én nem mertem bevállalni, mert kb sehol se volt kirakva, hogy élőben megnézzem. Mindenhol a sötétszürke volt. És az a matt hátlapjával fura volt, féltem, hogy ez a zöld matt formában olyan lesz, mint az NDK katonai Trabantok. (Már akinek ez mond még valamit). Esetleg ha teszel fel képeket róla, jó fényben, több szögből, különös tekintettel a keretre és a hátlapra, akkor lehet, hogy még változatok az elgondoláson. :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#157) Fred23 válasza Zanik (#150) üzenetére


Fred23
nagyúr

Eddig jó volt a hangszóróknál és a mikrofonnál is a vízállóság. Előbbinél szerintem nem változtattak, szóval marad a mikrofon, mint esetleges új veszélyforrás. :)

(#158) FіkuszKukіsz válasza Fred23 (#157) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az aprón most is fenn van egy Max, aminél a Face ID halt meg beázás miatt. Szóval ha ezt a részét nem javították, akkor ez is veszélyes lehet.

Romanes eunt domus

(#159) gattolino válasza FіkuszKukіsz (#158) üzenetére


gattolino
senior tag

Először azt olvastam, hogy életveszélyes. De az is lehet. Ennyit kiad egy telefonra és nem tudná emiatt eladni. :C

Vivo X90 Pro Plus

(#160) syIex válasza Fryskitt (#156) üzenetére


syIex
veterán

Észben tartom és amint időm engedi teszek fel róla! ;)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#161) Fryskitt válasza syIex (#160) üzenetére


Fryskitt
addikt

:R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#162) Gomba válasza ΞΔGLΞ (#155) üzenetére


Gomba
senior tag

11 pro hasonló élmény. Éjjel néha megvakulok tőle nappal meg tolni kell rá fényerőt.

Ép hardverben ép szoftver

(#163) Jeanne d'Arc válasza Viszlát (#44) üzenetére

Azért illene 128GB-al indítani mint más gyártóknál, persze akkor már a 256GB nem fogyna annyira jól az tuti.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#164) ΞΔGLΞ válasza Gomba (#162) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Valami tuti el van b...va ezen a téren és remélem rá is feküdnek, mert neki szoktak ugrani a feedback-nek apple-ék... De érdekes, hogy az xs max meg teljesen frankón "tudja" ezt a részét (is). :U

(#165) Amiens válasza ΞΔGLΞ (#126) üzenetére


Amiens
tag

Szintén érezhető a jelenség, amit említesz. Talán a sötét mód, ami miatt a fényerő néha bekavarodik? :F Tipp csak.
Az viszont jobban zavar, hogy naponta kell teljesen leválasztani és újra felismertetnem a telóval a kis Anker Bluetooth hangszórómat, mert 20 sec-enként le- majd újra csatlakozik... :W

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#166) smc válasza ΞΔGLΞ (#164) üzenetére


smc
addikt

Fehérpont csökkentés nincs benyomva?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#167) ΞΔGLΞ válasza smc (#166) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nincs.

(#168) Viszlát válasza Jeanne d'Arc (#163) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez már más tészta, bár szerintem akármilyen profitorientált cég kapcsán illemről beszélni enyhén szólva is önámítás. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#169) HarleyCustom válasza Jeanne d'Arc (#163) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1 :K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#170) joey04 válasza Plazmacucci (#127) üzenetére


joey04
titán

Ha jól olvastam nem az Apple-t védte, hogy jól teszi, hogy 64GB az alja, hanem azt nehezményezte, hogy ha 64gb-os modell van, és abból 40 szabad, akkor biztos semmire nem használja a telefonját. Ami bullshit ez teljesen egyértelmű. Nekem is tökéletesen elég, ettől még gáz, hogy máshol több jár.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#171) Gomba válasza smc (#166) üzenetére


Gomba
senior tag

nem kellene rá hatással lennie. Nekem az X-en és a 11 pro-n is a három oldalgomb nyomás kisegítő lehetőség a fehéregyensúly csökkentésre van beállítva. De kikapcsolt és bekapcsolt állapotban is pont ugyanúgy viselkedik a X (jól) és a 11 pro (rosszul)

Ép hardverben ép szoftver

(#172) smc válasza Gomba (#171) üzenetére


smc
addikt

Csak azért kérdeztem, mert nálam most mintha az bugos lenne és fura dolgokat produkált. :)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#173) Nmballi1


Nmballi1
csendes tag

eddig volt ertelme elolvasni a tesztet. ~500k es USB 2.0?

tech freak

(#174) Gomba válasza Nmballi1 (#173) üzenetére


Gomba
senior tag

most tudom, hogy fanboy leszek biztos meg ilyesmi de egyébként mikor használ valaki kábelt 2019-ben adatátvitelre egy telefonnál és minek? USB OTG-t még talán értem.

Másrészről viszont nincs igazad, hiszen a 11 pro-hoz lightning - usb-c kábel jár. Tehát sehol nincs benne usb 2.0 :))

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#175) csontosek válasza Gomba (#174) üzenetére


csontosek
csendes tag

Tényleg fanboy vagy, de semmi baj, mert nem vagy egyedül, meg a bégetéstől nem érteni a trollok hörgését. :)
A'sszem, ez a mondat rímelt a gyermeteg párbeszédekre.

(#176) Gomba válasza csontosek (#175) üzenetére


Gomba
senior tag

a személyeskedés részt szerintem hagyjuk.A hozzászólásoddal ismét szakmailag értékesen hozzátettél a közösséghez a másik összes kb 20 hsz-eddel együtt.

Ép hardverben ép szoftver

(#177) batai15


batai15
félisten

Őszintén szólva nagyon tetszik a készülék úgy egészében . Ha nem lenne ilyen drága vennék egyet magamnak .

(#178) Mr.Silkó válasza Jeanne d'Arc (#163) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ezzel egyetértek. Nálam a 8 Plus 64 GB-ja lassan megtelik, pedig van 50 GB iCloud tárhelyem és játékokat nem is tartok a telefonon. Nyilván lehetne valamennyi helyet felszabadítani, de nálam a következő iPhone vásárlásánál ez is fontos szempont lesz és nem is mindegyik új modellből van 256 GB-os verzió (128-as pedig ugye idén egyáltalán nincs) – arról nem is beszélve, itthon mekkora felárral kaphatóak –, 64-eset meg már nem feltétlenül vennék hosszabb távra.

[ Szerkesztve ]

(#179) csontosek válasza Gomba (#176) üzenetére


csontosek
csendes tag

Bocsi, hogy Neked címeztem, de elkeserített ez a "$uckmay" topik, kibuggyant belőlem ez a hozzaszólás, mert kb. semmit nem tudtam meg az eszközről 175 hsz. alatt.
A minőség szerintem fontosabb a mennyiségnél.

(#180) FіkuszKukіsz válasza Mr.Silkó (#178) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Szerintem mindegyik új modelnél van 256-os verzió és az i11-nek van 128-as változata.

Romanes eunt domus

(#181) Mr.Silkó válasza FіkuszKukіsz (#180) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Akkor lehet én néztem be, alapvetően én a Telekom weboldalán néztem, ahol egyelőre a sima 11-ből például csak a 64-es van listázva, a 256-osra meg csak arra írtam, mindre vonatkozóan, hogy itthon elég súlyos felárral kaphatóak.

Közben megnéztem a hivatalos Apple weboldalon, valóban van 128-as a 11-ből, nem is nagy ott a felár, az nekem pont elég is lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#182) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Soha nem vennék ilyet, de azért pár apróság zavarna, ha mégis ilyenre vetemednék. Az első és abszolút kizáró ok, az a ki-be bszott noccs! Nem igaz, h nem tudnak leszokni róla! És ennyi. A többi innentől fogva lényegtelen. :D

(#183) sajtom válasza SkyLine3000 (#182) üzenetére


sajtom
újonc

Köszönjük Emese!
Mi a túró az a noccs? A szenzorsziget már túl snassz? :U

[ Szerkesztve ]

(#184) kenwood


kenwood
veterán

Szerintem jogos az ertekeles.
egy 100-150ks telefon mar gyors,normalis kijelzo van benne,jo kepeket,es videokat csinal.
Ez mindenben jobb,de 4x annyiba kerul.
Nincs 5g, nem tudsz ra asztali macost telepiteni,es dokkoloban macbookent hasznalni,nem bovitheto a memoriaja,iszonyatosan nehez,olvasasnal,videonal zavaro a notch.
Foto,video eros,de az emberek 90 szazaleka boven beeri egy oylan fotoval,videoval,amire mar az iphone 6 is kepes. Jo a kijelzo,de napi hasznaltnal nem erzel akkora kulonbseget egy 100-150-es telohoz kepest,mintha mondjuk 800x400-rol 720pre valtanal.
Igazabol nagyon keves (nyilvan nem nulla) azon emberek szama,akiknek tenyleg megeri a brutalis felar.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#185) Nkboy válasza SkyLine3000 (#182) üzenetére


Nkboy
senior tag

Én meg vennék, sőt veszek is. Csak még azon agyalok, hogy pro, vagy pro max legyen. Először élőben látnom kell, hogy mekkora az akkora.

Eddig android volt, itt az ideje a váltásnak. :K

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#186) SkyLine3000 válasza sajtom (#183) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Anyád lehet, h Emese, de én nem! Ha már poénkodsz...
Köszönöm a kiigazítást Grétsy tanár úr! Úgy írom le, ahogy akarom! Mi közöd hozzá? Ezért fölösleges belém kötni! A szenzorsziget aztán marhára értelmes szó...
De mivel újonc vagy, elnézem, hogy nem érted itten a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#187) Gomba válasza sajtom (#183) üzenetére


Gomba
senior tag

Na de mi az a szenzorsziget? Van ilyen magyar szó? 😊 noccs = notch
a világ jelentősebb részén azt ott fent meg úgy hívják.

Ép hardverben ép szoftver

(#188) Mr.Silkó válasza kenwood (#184) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Jó az aláírás. :C

(#189) <Lacy85> válasza kenwood (#184) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én erre a Mi9-nél jöttem rá.
Hardveresen baromi erős teló, a kamerája is korrekt. Odaraktam mellé a Note9-et, mert gondoltam "na majd a kijelzője mennyivel sz@rabb lesz." Felhúztam max-ra a fényerőket, és csak pislogtam, hogy igazából semmi különbséget nem látok a képminőségben.
Csak vakaróztam, hogy akkor miért is érte meg nekem a +180 ezres felár?
Pedig a Note csak 330 volt megjelenéskor, nem 440. :DDD

Szóval ez kb. márkától függetlenül elmondható mindegyik 300+ ezres telefonról.
De ugye mindennek annyi az ára, amennyiért el lehet adni. Ha mindenki az ár/érték arányt tartaná szem előtt, akkor senki nem venne 3-400 ezres mobilt.

(#190) sajtom válasza SkyLine3000 (#186) üzenetére


sajtom
újonc

Megbocsájtok Neked! 🙂

(#191) Sys85


Sys85
veterán

Tetszik a teló,de vannak olyan pontjai amivel nem tudok kibékülni.
A kamera kialakítása nem fáj számomra,nem azt mondom,hogy a legszebb amit valaha láttam,de teljesen rendben van.
Viszont ami miatt továbbra sem lesz ilyenem,az a nem olcsó ár mellé társított 64GB-os tárhely.
500e ft-ot meg akkor sem adnék ki a 256GB-os verzióért ha ez lenne az egyetlen telefon a piacon,az 512GB-os modellről a maga 578e ftos árával már ne is beszéljünk.
Tudom,az Apple sosem az olcsóságáról volt híres,de akkor is...
Azért én vártam hogy legalább 128GB legyen az alap ha már nem bővíthető és 4K/60fps videókat csinál (400MB/perc mérettel hamar kifut az ember a tárhelyből).
A másik,a továbbra is hatalmas notch,amit még jobbára meg is értek a Faceid miatt,bár azért vehették volna kisebbre is így 2019 második felében.
Ha lett volna belőle 128GB-s verzió 420 körül,akkor lehet erősen gondolkodtam volna a Note 10 Plus és eközött.
Ios ide,android oda,120e ft különbség nem kicsi 2 hasonló tudású telefon között.
(Az hogy most az A13 sokkal erősebb mint az Exynos 9825 számomra teljesen lényegtelen,100ból 99embernek semmit se fog felhasználói élmény szempontjából számítani,hogy mennyit mutat antutun/geekbenchen,ha használat közben semmi különbséget nem érezni,ugyanúgy hasít mind a kettő)
De ettől független jó telefon lett.
Ami viszont dícséretes,hogy a kamera továbbra is ott van a szeren és üzemidőben is ott van a dobogón,az ios meg továbbra is hozza azt,amit megszoktunk.
I7Plus óta nem volt iPhone-om,sokszor gondolkodtam a visszatérésen,de a szokásos apple-ös kompromisszumok mellé társuló brutális ár miatt egyre kisebb esélyt látok rá.
De persze megértem azt aki emellett a teló mellett dönt,mert (az ártól eltekintve) jó készülék lett.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#192) Nekton válasza Gomba (#174) üzenetére


Nekton
aktív tag

USB 2 - átviteli szabvány
USB-C -csatlakozó tipus

:U

(#193) san2000


san2000
tag

Azért a Deep Fusion elég jó lett már a betában is.

(#194) Gomba válasza Nekton (#192) üzenetére


Gomba
senior tag

:)) Ez volt a post végén.
segítek értelmezni: vicc volt. De ha már itt járunk mind a lightning port mind pedig az usb-c port lehet 2.0 és 3.0 is. Az apple hivatalosan semmit nem mondott a lightning sebességéről soha kivéve egyszer amikor a 2015-ős ipad prot kihozta USB3-ás sebességgel. Volt is hozza lightning usb3 átalakító LOL 😊 A korábbi mérések USB2.0 sebességre tették de ez függött sokszor a lightning chiptől is, mivel az a chip egyedi és nem “USB” ezért nem lehet azt mondani rá szakmailag szerintem hogy még Usb2.0 hiszen sosem volt az. (A tesztben szerencsére a 2.0 szintű átviteli sebesség van írva ami ha le lett tesztelve akkor ok, a kommentben viszont már nem)
ha majd lesz a MacOS Catalina a gépeken és nem kell végre iTunes akkor csinálok egy jó kis benchmark tesztet adatátvitel kapcsán. Máskor úgysem dugnám rá :) És nem azért mert arra vagyom hogy gyorsabb legyen mint 480mbit hanem kiváncsi vagyok a valós átviteli sebességre ugyanis ilyen tesztet nem találtam.

egyebkent én már rég USB-c-t akarnék félre értés ne essék. Van egy MacBook pro amin csak USB-c van meg egy ipad pro amin szintén, erre lehet tovább bohóckodni a lightninggel.

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#195) kali


kali
legenda

Nagyon jó készülék, csak ne lenne 440.000 Ft egy 64 GB-os példány...

(#196) syIex


syIex
veterán

Nos megvan a fénykép és a kibontási videó az arany és a éjzöld modellről is, a képeket majd feldobom a videót meg jövőhétre meg vágom. :C
Tanultam a múltkoriból és a fényket próbáltam jól belőni kezdő videóshoz képest is! :DD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#197) kchris78 válasza <Lacy85> (#189) üzenetére


kchris78
veterán

ez egy normalis hozzaallas. a kepminoseghez merni kell illetve tengeri turkizkek szineket meg hasonlokat nezegetni... viszont ezek a felarak mindenhol ott vannal ott vannak az autoknal, ott vannak a hifi cuccoknal... pro / top minosegnel a legkisebb plusz is mar extra felarral erheto csak el..

(#198) Sn00k válasza san2000 (#193) üzenetére


Sn00k
veterán

A deep fusiont csak a pro modellek kapjak meg?

3njoy the Lif3

(#199) syIex válasza Sn00k (#198) üzenetére


syIex
veterán

Mivel azon van a plusz egy kamera ami ki is használja ezért én valószínűnek tartom! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#200) koxkids válasza Sn00k (#198) üzenetére


koxkids
őstag

Nem, a 11 is megkapja!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.