Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Fryskitt válasza ForRedGlory (#597) üzenetére


Fryskitt
addikt

A kapacitásokról beszéltünk (mármint a telefonon) és nem úgy általában. De úgy általában is. Amúgy meg ha megnézed a csomagokat és a végső árat, még olcsóbb is az egész, mint itthon...

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#602) No.01 válasza ΞΔGLΞ (#596) üzenetére


No.01
őstag

Ezt a kijelentest konkretan tudom cafolni! Keszlethianyos a cucc Koln, Dusseldorf, Eindhoven es Amsterdamban is.

Jovohet vegere igerik az ujabb szallitmanyt.

(#603) Ti^Em válasza ΞΔGLΞ (#600) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

Vállalati ügyfeleknek minden verzióban rendelhető a telenornál, de jelenleg nincs semmi nekik i11 ből.

(#604) Fryskitt válasza No.01 (#602) üzenetére


Fryskitt
addikt

Figy... ritkán szólok közbe, de nem olvastad az elmúlt pár hoz-t? A kapacitásról volt szó... hogy itthon a Pro Max-ból a Telekomnál csak és kizárólag 64gb-os van és lesz. Rendelni sem lehet nagyobbat. Erről beszéltünk

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#605) ΞΔGLΞ válasza No.01 (#602) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ulm, Heidenheim, Stuttgart, ahol én jártam és itt már nem szolgáltatósról írtam, vagyis a nagyobb plázákban, boltokban ott virított az iphone mobil. Szóval, nem tudom mit akarsz cáfolni, de azokban a városokban lehet, hogy kifosztottak mindent.

(#606) ΞΔGLΞ válasza Fryskitt (#604) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azt itt senki nem veszi figyelembe, csak üti a karaktert.

(#607) ForRedGlory válasza syIex (#599) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jó, de nem ezt írta. Itt az összes iPhone egy kupacba van szedve, vagy nem?

(#601) Fryskitt Neked is...

[ Szerkesztve ]

(#608) No.01


No.01
őstag

Nalam a keszlethiany azt jelenti, h nincs (fuggetlen a szintol vagy kapacitastol)
Mondjuk a vicc az, h se elofizuval se anelkul a szolgaltatonal nem elerheto. (T-mobile a nemeteknel a hollandoknal ugyszinten T illetve a "helyi telenor" is hasonlot mondott a kollegamnak)

Ez nyilvan a show resze, de azert ez a vicc kategoria a szolgaltatok reszerol is.

[ Szerkesztve ]

(#609) ΞΔGLΞ válasza Fryskitt (#604) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Náluk van raktáron. Az Apple garancia, az meg apple garancia mindenhol. Számla sem kell hozzá, elég a szériaszám....

[link]
[link]
[link]

(#610) Tibee86 válasza ΞΔGLΞ (#609) üzenetére


Tibee86
veterán

" Az Apple garancia, az meg apple garancia mindenhol"
Nálunk azért nem egészen, meglepő módon nem negatív értelemben: [link] (végre nem kell oldalakon át magyarázni, nagy hiánypótló ez a cikk)

"Amennyiben hivatalos helyről vásárolod meg a készüléket, lásd mondjuk Apple.hu, iSTYLE, iCentre, MédiaMarkt, Telekom és így tovább, az Apple a szavatosságot garanciális időnek tekinti, tehát Magyarországon “2 év garanciát” kapsz és nem neked kell bizonyítanod a fenti esetben, hanem a cég korrekten bevizsgálja, és ha hibát talál, akkor cseréli vagy az egész készüléket, vagy a hibás alkatrészt! Nyilván ez a korrekt hozzáállás, cserébe azért, hogy nem a “mutyi” helyeket választjuk vásárláskor."

[ Szerkesztve ]

(#611) ΞΔGLΞ válasza Tibee86 (#610) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nos, ez a része engem nem érint, nem is érdekel, ha jön új Apple mobil, a régi nálam megy.
Az xs max-ot meg csak azért nem adtam el, mert most augusztusban lecseréltem egy újra.
De szerintem ezt olvashatta, aki járt abban a topikban, pontosan a kijelzőn észrevett mikrokarcok miatt, amit mai napig nem értek, hogy a fenébe kerültek rá, mert tényleg vigyáztam rá. Volt egy arany [link] erre szinte nem is vigyáztam mégsem volt rajta semmi, de nekem túl csiricsárés volt ez az gold.

(#612) Tiger. válasza Tibee86 (#610) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Telekom 2 évet ad rá azt mondod?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#614) Ti^Em válasza Tiger. (#612) üzenetére


Ti^Em
aktív tag

A telekom oldalán 1 évet ír amit a szolgáltató vállal de a 2 éves Apple gari él rá elvileg

[ Szerkesztve ]

(#615) Tiger. válasza Ti^Em (#614) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ki tudja ezt nekem meg erősíteni?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#616) kali válasza Tiger. (#615) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Semmit sem kell megerősíteni, egyszerű az egész:
Az Apple egy év korlátozott gyártói jótállást nyújt - a honlapjukon olvashatod -, amellett ha hivatalos hazai forrásból vásárolsz és a megfelelő számla a birtokodban van, akkor a kapcsolódó hazai jogi szabályozás alapján van egy év teljes körű jótállásod és kettő év szavatosságid - ezek a vásárláskor/átvételkor indulnak és párhuzamosan futnak, így a második évben már csak a szavatosság adott, ami nem annyira kedvező a fogyasztó számára, mint a jótállás.
Zanza: [link]

[ Szerkesztve ]

(#617) Tibee86 válasza ΞΔGLΞ (#611) üzenetére


Tibee86
veterán

Az oké, hogy téged nem érint meg nem is érdekel, tök jó. Attól még az teljesen valótlan, hogy: "Az Apple garancia, az meg apple garancia mindenhol. Számla sem kell hozzá, elég a szériaszám...." Ez maximum a te esetedre igaz.
Ahogy olvashattad, nem mindegy honnan veszi az ember, és a számlára is szükség lehet.

(#618) Tiger. válasza kali (#616) üzenetére


Tiger.
nagyúr

És ha részletre veszed? Mert a telefonon kivül semmit sem kaptam.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#619) kali válasza Tiger. (#618) üzenetére


kali
legenda

A Telekom fiókból letölthető a számla és a jótállási jegy is. (Dokumentumok szekció)

(#620) hemaka válasza Tiger. (#618) üzenetére


hemaka
nagyúr

Neten akkor ott van a szerződés, számla, gari jegy, minden.

(#621) ΞΔGLΞ válasza Tibee86 (#617) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Számla nem kell az esetleges javításához. Benne van a készülékben, szériaszám alapján javítják. Mi ebben olyan érthetetlen? Hogy a második évnél kell, az meg tényleg nem érdekel, de ettől független, ha itthon veszem meg, akkor istyle, vagy MM esetleg eddigi.

pontosan:

beallitasok—általános—info—jótállás
de az Apple támogatás app egyből lekérdez mindent és rögtön kiírja, hogy milyen garancia vonatkozik az adott keszelukre.
Applikaciot hosszan nyomni ott a felugró lehetőségeknél kiválasztani az információk beszerzését.

[ Szerkesztve ]

(#622) Tiger. válasza kali (#619) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszi, meg is van, de találtam ott ilyet, hogy szerződés megszüntetése az mi?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#623) kali válasza Tiger. (#622) üzenetére


kali
legenda

Kötöttél olyan új szerződést, hűséget...stb.., ami kapcsán egy korábbit meg kell szüntetniük és kénytelenek ilyen módon megtenni.

(#624) Tibee86 válasza ΞΔGLΞ (#621) üzenetére


Tibee86
veterán

Az a baj, hogy ez elvileg egy szakmai fórum lenne, nem pedig a személyes blogod... Itt nem az a lényeg, hogy téged mi érdekel vagy mi nem. Annyi történt, hogy állítottál valamit a garanciával kapcsolatban ami ki lett javítva, majd sorra az a válasz, hogy téged nem érdekel, mert évente veszel újat, ha a második évben kellene esetleg a számla az meg végképp nem.

[ Szerkesztve ]

(#625) Tiger. válasza kali (#623) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Lényegében a mobilnetre vettem, de ott már nincs az a csomag, gondolom akkor az lehet az.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#626) ΞΔGLΞ válasza Tibee86 (#624) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De pontosan az a lényeg, hogy ez a része engem nem érdekel, ettől még mást igen.
Vagyis, nem azt írtam, hogy Tibibá hülyeséget írt, ami senkit nem érint, ezért ne irkálj ide, csak engem ez része nem érdekel, mert nem tartok meg 1 évnél tovább 1 készüléket. . Ettől, hogy ezt leírtam, az még nem azt jelenti, hogy ez az én személyes blogom lenne, ez csak - hirtelen nem tudtál okosabbat írni- a te torz agyszüleményed lett. omg

Ha meg valakit szintén nem érint ez, mert váltani fog jövőre, az nyugodtan megveheti a fentebb linkelt boltokban. Azt aktiváláskor 1 év teljes körű Apple garanciát kap. A második évi szavatosság egy pl pro max esetében sem fog többet érni, mert egyszerűn tartják a telefonok az árukat. Tehát sokat nem nyom a latba egy eladáskor...

[ Szerkesztve ]

(#627) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Szeretnék venni ajándékba a testvéremnek egy Iphone 11 pro max telefont, de nem itthon venném. Mi van a garanciával ilyenkor? Javitják e ha valami baja lenne? Még nem volt Iphone telefonom és nem ismerem a lehetőségeket. A másik kérdédem, hogy le lehet e tölteni magyar nyelvű Használati útmutatót hozzá valahonnan?
Köszönöm a választ! :R

(#628) ΞΔGLΞ válasza kakuk100 (#627) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szia!

Mi van a garanciával ilyenkor? Javitják e ha valami baja lenne?
Igen.
--------------------
Használati útmutatót hozzá valahonnan?
A könyvek applikáción belül egy mindenre kiterjedő, aprólékos és terjedelmes használati útmutatót lehet letölteni. Természetesen magyarul (is).

[ Szerkesztve ]

(#629) kakuk100 válasza ΞΔGLΞ (#628) üzenetére


kakuk100
őstag

Köszönöm szépen!!! :R

(#630) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ha az új telefont nem állítom helyre a régi biztonsági mentéségő, akkor azért a kontaktokat le lehet rá szedni az iCloudból? Vagy csak egybe megy az egész?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#631) syIex válasza Fryskitt (#630) üzenetére


syIex
veterán

Természetesen le lehet.
Én sosem állítom vissza, de ami az iCloud-on fent van azt alapból le szedi rá! :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#632) Navaren válasza Fryskitt (#630) üzenetére


Navaren
aktív tag

Minden iCloud fióknál be lehet állítani, hogy mi az, amit szinkronizáljon egy eszközről, és automatice "áttöltsön" egy újabb aktivált kütyüre.
Az iCloud beállításoknál meg tudod nézni/testre szabni, mik azok, amik szinkronizálásra kerülnek.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#633) Stimpy001 válasza No.01 (#602) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Ezt en is meg tudom erositeni. Deutsche Telekom Business, mult heten rendeltunk toluk 1-1 11 Pro Max 256GB-ot, a zold a het masodik felere van kiirva, a space grey pedig valamikor jovoheten, ergo itt is van varolista rendesen.

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#634) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ideje volt már, 13.1. 3 elérhető. [link]

[ Szerkesztve ]

(#635) Tiger. válasza ΞΔGLΞ (#634) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Most nézem ez a 13.1.3 nincs még deep fusion.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#637) Fryskitt válasza ΞΔGLΞ (#634) üzenetére


Fryskitt
addikt

Mármint 13.1.3?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#638) ΞΔGLΞ válasza Fryskitt (#637) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, kimaradt az 1. :R

(#639) syIex


syIex
veterán

És a Deep Fusion az a 13.2-ben lesz majd elérhető? :D

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#640) Fryskitt válasza syIex (#639) üzenetére


Fryskitt
addikt

A 13.2 bétában benne van?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#641) delta1017 válasza syIex (#639) üzenetére


delta1017
aktív tag

Ja, elvileg abban lesz aktív.

(#642) syIex válasza delta1017 (#641) üzenetére


syIex
veterán

Várjuk! :C
Ma csináltam igazából először a telefonnal videót meglepő módon, de ez valami eszméletlen ez tényleg.... :Y
A képektől már régebben leesett az állam.. :DD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#643) Tiger. válasza syIex (#642) üzenetére


Tiger.
nagyúr

A képekben olyan, mint az xs max.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#644) syIex válasza Tiger. (#643) üzenetére


syIex
veterán

Hát ez a széles látószögű kamera teljesen új és az éjjeli képek is.
Napközbeni sétafotózás persze nagyon hasonló. :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#645) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Tájképekben az iphone jobb sztem. Google pixel 4 vs iphone 11 pro

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#646) delta1017 válasza Tiger. (#645) üzenetére


delta1017
aktív tag

Szinte mindegyikben jó, kivétel a szobában készült tárgyakról.
Ott nem színhű, a szürke színek kékben popmáznak

(#647) ΞΔGLΞ válasza Tiger. (#645) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szerintem (sajnos) egyikben sem jobb (ami gáz), sőt, amikor magát fényképezte a srác, konkrétan másik arcot adott neki az iPhone. MQ2Y2 monitoron néztem, ami a világ egyik legjobbja. De...A legtöbb képnél ezek a különbségek talán csak hangyamorzsányi , tehát mind a kettő készülék nagyon frankó képeket lő és nyilván a világ legjobb mobil fényképezői is egyben, de a gugli - még mindig - jobban tudja mi a természetesség. Erre a legjobb példa, mint írtam., a faszi arcánál és kínai ételes kocsinál megdöbbentő, hogy mekkorát csalt a 11 pro és nagyon rosszul.
------------------------
Mod:
Viszont a pixel 4 simán besöpörheti a világ legocsmányabb kinézetű mobilja címet. Megint!

[ Szerkesztve ]

(#648) hemaka válasza ΞΔGLΞ (#647) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akik az iphonet hasznaljak nagytobbsegeben, azoknak pont ez kell, jol mutat fb-n, de instan mar filter nelkul is fancy.

(#649) ΞΔGLΞ válasza hemaka (#648) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez csak pixel 4 mellett lehet(ett) így látni. Én meg nem tartozom ehhez a nagy többséghez.
Vagyis nem vagyok szelfibuzi. :)

(#650) Tiger. válasza ΞΔGLΞ (#647) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Templomnál pl sokkal részletesebbek a téglák az iphonnál, aztán lehet, hogy a másik a természetesebb, googleban 2 kamera van, de olyan, mintha tudná az ultraszéles látószöget is. Amúgy ha jól tudom olyan gesztus vezérélést tud, hogy nem kell hozzá érni a telefonhoz.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.