Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Mi célból akarsz rádiót zavarni, ha lehetek kíváncsi?

Azt tudom, hogy valami hasonló nálunk is van a környéken. A szomszéd utcában van egy ház, ami mellett ha elmegyek, mindig el megy a rádióadás vagy egy másik csatorna jön be azon a pár méteren.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2) makraipeter1


makraipeter1
tag

Veszel egy FM transzmittert vagy miazistent, ráálitod arra a frekvenciára amit akarsz zavarni, oszt zavarod valami zajjal, vagy zenével :D :D :D :D

(#3) Gergő_


Gergő_
őstag

GDO, erre keress rá. de vigyázz mert nagyüzemben tiltott dolog, még akkor is ha csak a szomszéddal akarsz kib@szni.

(#4) JetiRulez válasza makraipeter1 (#2) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nem hinném, hogy annak van olyan hatótávolsága falakon keresztül. Ha jól tudom általában 10 méter a térereje szabadban.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#5) lorenzen válasza Gergő_ (#3) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Ha bemérik, zsíros számlával honorálják a zavarási tevékenységet.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6) moha21


moha21
addikt

Csinálj egy Tesla tekercset.
Nézz körül a blogom-ban ezek is zavarnak a házban mindent. (rádió, TV)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7) Anubiss válasza JetiRulez (#1) üzenetére


Anubiss
tag

Össz-vissz kíváncsiság, hogy megtudom-e építeni :)

lorenzen: Ezt hogy érted? Mást is zavar, nem csak rádiót?

(#9) JetiRulez válasza Anubiss (#7) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ja persze, hogy is vonhatnám kétségbe valakinek az ártatlanságát, így a monitor mögül? Ugyanígy, aki a szoftverkalózkodásról kérdez. ;]

Nehogy komolyan vedd! :D

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#10) Anubiss válasza Gergő_ (#3) üzenetére


Anubiss
tag

Biztos, hogy GDO? Mert nekem Csillagkapus cuccokat dobott ki a gugli

(#11) Gergő_ válasza Anubiss (#10) üzenetére


Gergő_
őstag

:D
Biztos, ha kezdő vagy érdemesebb először egyszerűbb cuccokkal kezdeni.
[link]

(#12) Anubiss válasza Gergő_ (#11) üzenetére


Anubiss
tag

Valami olyasmire gondoltam, amit kukázva is összelehet rakni.

(kukázást nem szó szerint érteni, hanem rádiók boncolgatása)

(#13) lorenzen válasza Anubiss (#7) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Ezt hogy érted? Mást is zavar, nem csak rádiót?

Közben a BTK része már tisztázódott.

Elegendő, ha környéken valaki szerelőt hív a készülékéhez. Innen már egyértelmű valami bezavar.
Bejelentik a HIF-nek (ha még így hívják), kiszállnak, ellenőrzik. A bemérőkocsikat meg rád uszítják

A bemérésed költségét te fogod fizetni. Utána indul a megpróbáltatásod. feljelentés, PTK, BTK, még a károsultak költségeit is rádverik.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#14) Anubiss válasza lorenzen (#13) üzenetére


Anubiss
tag

Nem olyannak akarom csinálni, inkább csak ilyen rövid hatótávú kis ketyere, amivel leshet szivatni haverokat, szóval csak szórakozásra lesz, nem lesz itt hatalmas zavaróállomás. :)

(#15) Anubiss


Anubiss
tag

Böngészem a netet és keresgélek, de sok mindent nem értek meg. Eléggé kezdő vagyok. Van egy hozzám hasonló amatőröknek valamilyen weboldal ami az alapokat tárja fel? :U :F

(#16) lorenzen válasza Anubiss (#14) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Nem tudod, hogy hol és mit zavarsz be.
Az is előfordulhat, hogy a haverodnak be sem zavarsz, de egy sokkal messzebre lévő berendezést meg simán zavarsz.
Az FM sávok amúgy is kiszámíthatatlanok. Nagyjából augusztus végéig terjedési rendellenesség szokott lenni nyáron. A többszáz kilométerre levő osztrák, olasz adók kinyomják a környéken levőket. Más évszakban viszont esély sincs a vételükre.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#17) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A Szabad Europa radiot akarod zavarni mint regen az oroszok? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18) Dictator^


Dictator^
veterán

Sajnos nálunk is most lenne ez esedékes.

Ministory: Épp építünk egy házat, ingatlanközvetitő hozza az embereket, de egyszer összetűzésbe került egy szomszéddal. Azóta a szomszéd, kb max hangerőn adagolja a kertje végéből a kossuth rádiót.. így nem csak a vevőket/érdeklődőket, de a munkásokat is zavarja... illetve idegesíti. Néha csak bekapcsolja, mielőtt elmegy otthonról..

Ezért érdekelne a téma engem is, de valami instant get megoldással.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19) JetiRulez válasza Dictator^ (#18) üzenetére


JetiRulez
őstag

Az ingatlanközvetítőnek hogy van pofája belekötni a szomszédba? :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#21) Dictator^ válasza JetiRulez (#19) üzenetére


Dictator^
veterán

A szomszéd kötött bele az ingatlanközvetítőbe...

(#20) Kalandor: az a gond, hogyha a melósok is elmennek, 2 házzal odébb szintúgy mi építettünk és oda is áthallatszik. Őt meg szerintem nem zavarja, mert neki ez a kert végén van, visszamegy a házba, és ott is kapcsol valamit, persze nem ekkora hangerőn..

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#22) eziskamu válasza Dictator^ (#18) üzenetére


eziskamu
addikt

Na kinek nem tetszik az a jó kis MR1-Kossuth rádió? Országos szinten nincs normálisabb adó. Most tényleg direkt csinálja, vagy ügyködik a kertben, és közbe meg megy a rádió? Mondjuk este és hétvégén, meg bizonyos hangerő felett lehet nem illik, de egyébként a munkásokat mit zavarja? Még itt véletlenül hasznos infó jut el az agyukig és nem a Boros-Bocskor ;]
Mondom ezt, úgy, hogy 6 éve még trükkel szereztem magamnak és pár embernek Bumerángos satyekot, egy gyors Csipet-Csapat nevű formáció alakításával Debrecenben :DDD . Bár csak más területen is ennyire rámenős/fifikás lettem volna :( .

Amúgy a Kossuthot még középhullámon is nyomatják az URH-n kívűl, FM zavaró oda nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#23) makraipeter1


makraipeter1
tag

Szerintem egy FM transzmittert ha szétszedsz, és csinálsz rá egy fasza antennát akkor az is eléggé tud zavarni!
Rágugliztam: FM Transmitter Antenna Boost
Az első találatEz az első találat.
Szerintem egy ilyesmivel az utca végén élőt is lehet zavarni :D
Ja és mellesleg nem kerül olyan nagyon sokba!

(#24) Dictator^ válasza eziskamu (#22) üzenetére


Dictator^
veterán

2 éve épitünk már ott a környéken, illetve 6. ház van felhúzva, majdnem mind körülette, eddig érdekes módon nem nyomta.. miután belekötött a közvetitőbe.. azóta meg folyamatosan megy.. érdekes egybeesés :)

ez persze mind a k'rvaanyázások után volt..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#25) eziskamu válasza Dictator^ (#24) üzenetére


eziskamu
addikt

Akkor üssetek vissza neki Petőfivel (mármint MR2) stílusosan :DDD . Amúgy a közvetítő biztos nem volt hibás a dologban? Esetleg ha odamenne, rebegne egy kismedvét (másnéven Bocs) és még talán a hangerő is csökkenne.

(#26) Dictator^ válasza eziskamu (#25) üzenetére


Dictator^
veterán

Bocsánatot is kért, amire kapott egy k*rvaanyádat :)

Szóval ez már nem játszik..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#27) JetiRulez válasza Dictator^ (#21) üzenetére


JetiRulez
őstag

Sajnállak a szomszédod miatt. Nálunk szerencsére nincsenek ilyen gondok. Nem is hiányozna egy rossz szomszédi viszony. :(

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#28) finest


finest
őstag

Kapcsold be a wifit a szobában, az majd zavarja.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#29) makraipeter1


makraipeter1
tag

Esetleg az ötletemhez valaki szól valamit? :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) Gergő_ válasza makraipeter1 (#29) üzenetére


Gergő_
őstag

biztosan jó. nekem egy gdo-m van, kéne hozzá tekernem pár oszcillátort tekercset, de nem akarok kib@ßni a szomszédokkal, pedig ki tudnék. :D

az javaslatodat ki kellene próbálni.
pl mp3-ban felveszel egy: " kedves hallgatóink! technikai okok miatt 2 órás adásszünet következik!" :D

(#31) makraipeter1 válasza Gergő_ (#30) üzenetére


makraipeter1
tag

Vagy mondjuk egy barna hangot tolsz 0-24ben :DDD
szerk:
Vagy valami ruszki rappet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) Gergő_ válasza makraipeter1 (#31) üzenetére


Gergő_
őstag

:D jó ötlet lehet még a szekszúális tevékenység hangja is. :))

(#33) makraipeter1 válasza Gergő_ (#32) üzenetére


makraipeter1
tag

(#34) Anubiss válasza makraipeter1 (#33) üzenetére


Anubiss
tag

Mit szabadítottál ránk?!?!?! :O

(#35) vwpolopg


vwpolopg
őstag

A mobilokhoz használatos térerő blokkoló is tiltott kütyü?

(#36) Gergő_ válasza vwpolopg (#35) üzenetére


Gergő_
őstag

én nem tudom, de ha másokat korlátozol és ezáltal a szolgáltatót is, akkor biztosan. más esetben nem hiszem.

(#37) vwpolopg válasza Gergő_ (#36) üzenetére


vwpolopg
őstag

Itt meg itt van 2 példa, ilyenekre gondoltam konkrétan.

[ Szerkesztve ]

(#38) Gergő_ válasza vwpolopg (#37) üzenetére


Gergő_
őstag

Igen, szerintem az áll fent amit előzőleg írtam. Ha bemész valahova ahol egy "házirendet" be kell tartani és ennek része, természetesen nem él a dolog, más esetben viszont jogtalanul vagy képes korlátozni másokat a hálózat használatában, valamint a szolgáltatót is korlátozhatod, bevételkiesést, minőségromlást okozhatsz vele.

(#39) vwpolopg válasza Gergő_ (#38) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszönöm :R

(#40) Anubiss válasza vwpolopg (#39) üzenetére


Anubiss
tag

Valaki tudna a zavaróhoz egy kapcsolási rajzot adni/belinkelni? :F

(#41) eziskamu válasza Anubiss (#40) üzenetére


eziskamu
addikt

Tessék :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) Anubiss válasza eziskamu (#41) üzenetére


Anubiss
tag

Ahha... És hova kell az OC1042 transzformátor?

Kérlek Titeket, hogy valami komolyat mert most jön ki belőlem a TechGeek és máskor is támadt már ilyen érzésem, de most akarok is valamit kezdeni ezzel!

Köszönet. ;)

(#43) eziskamu válasza Anubiss (#42) üzenetére


eziskamu
addikt

A fluxuskondenzátor után párhuzamosan bekötve :) Amúgy meg le lett írva, hogy tilos ilyet csinálni, de FM adó kapcsolásokkal tele a net.

(#44) Anubiss válasza eziskamu (#43) üzenetére


Anubiss
tag

Faterom is csinált egy ilyet. Kicsi volt és nem volt túl nagy hatótávolsága.
Használta is és mégsem jött érte a kommandó, hogy "Te terrorista zavarod az adást, most véged paréj!".
Én is csak azért szeretném megépíteni, hogy lássam képes vagyok-e rá! Ezért érdekel ennyire a téma.

(#45) vwpolopg válasza Anubiss (#44) üzenetére


vwpolopg
őstag

Amikor a terrorista megépíti a bombát, fel akarja robbantani és elkapják, kevés lenne védekezni, hogy csak ki akartam próbálni képes vagyok-e rá :DDD ;]

(#46) moha21


moha21
addikt

BIGGG TESLA COIL

Ez zavar : )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47) eziskamu


eziskamu
addikt

Amúgy erről a zavaróról jutott eszembe. Valaki mutatott olyat nekem egy szélessávú vevővel, hogy már eleve a kisebb regionális rádiók adói is olyan gagyik (bár lehet ezt a jelenséget minden adókészülék produkálja az antennától mért valamilyen távolságban) hogy a 100.akárhány MHz-n bejövő adót befogta gyengébben 200.akárhnyon is. Tudom van ilyen jelenszég szar vevőkészülékekkel is, asszem tükörszelektivitás a neve, és a rosszúl beállított KF fokozat környékén van valami gubanc, de szerintem egy Yaseu szélessávú szkenner, nem lehet rosz ennyire, mégha kézi is.

(#48) Csuty94


Csuty94
csendes tag

Cső Anubiss! ha még mindíg rá vagy kattanva erre a rádiózavaróra tok segiteni..van is egy rádióm páciensnek..amint olvastad hivj fel!! :))

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#49) bepofazo válasza JetiRulez (#1) üzenetére


bepofazo
csendes tag

Nekem ez a célom. Kérlek segítsetek. :)

Egy olyan kis szerkezetre lenne szükségem, amit ha a mikrofon + és - drótjára kötök és bekapcsolok, akkor zavaró sistergést, vagy inkább sípolást csinál.
Pontosabban szólva, ha megnyomom az adást, akkor ezt a jelet küldi ki. (Ne a kezembe sípoljon a rádió.)
Nem tudok semmit, hogy mit hogy kéne.
Ha lehet kapcsolási rajzot, vagy valami részletes leírást kérnék, hogy mit, hogyan rakjak össze.
Tudok forrasztani, de még csak most kezdtem a sulit, nem vagyok gyakorlott. Az alkatrészeket sem ismerem nagyon, ami kell azt azért meg tudom venni.

Ne gondoljátok, hogy bármi rosszat is akarok.
Gyakran szoktunk airsoft-ozni és néha, "rajtaütéseknél" jól jön ha az ellenség nem tud jelezni a többi emberének.

(#50) Gergő_ válasza bepofazo (#49) üzenetére


Gergő_
őstag

de már ezerszer leítuk(2 éve) hogy etikátlan és szabálysértés. ha találsz neten gdo kapcsolást csináld meg magad, de segítséget ne várj ilyenhez.
áldott ünnepeket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.