Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Mi célból akarsz rádiót zavarni, ha lehetek kíváncsi?

Azt tudom, hogy valami hasonló nálunk is van a környéken. A szomszéd utcában van egy ház, ami mellett ha elmegyek, mindig el megy a rádióadás vagy egy másik csatorna jön be azon a pár méteren.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#2) makraipeter1


makraipeter1
tag

Veszel egy FM transzmittert vagy miazistent, ráálitod arra a frekvenciára amit akarsz zavarni, oszt zavarod valami zajjal, vagy zenével :D :D :D :D

(#3) Gergő_


Gergő_
őstag

GDO, erre keress rá. de vigyázz mert nagyüzemben tiltott dolog, még akkor is ha csak a szomszéddal akarsz kib@szni.

(#4) JetiRulez válasza makraipeter1 (#2) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nem hinném, hogy annak van olyan hatótávolsága falakon keresztül. Ha jól tudom általában 10 méter a térereje szabadban.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#5) lorenzen válasza Gergő_ (#3) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Ha bemérik, zsíros számlával honorálják a zavarási tevékenységet.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#6) moha21


moha21
addikt

Csinálj egy Tesla tekercset.
Nézz körül a blogom-ban ezek is zavarnak a házban mindent. (rádió, TV)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7) Anubiss válasza JetiRulez (#1) üzenetére


Anubiss
tag

Össz-vissz kíváncsiság, hogy megtudom-e építeni :)

lorenzen: Ezt hogy érted? Mást is zavar, nem csak rádiót?

(#9) JetiRulez válasza Anubiss (#7) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ja persze, hogy is vonhatnám kétségbe valakinek az ártatlanságát, így a monitor mögül? Ugyanígy, aki a szoftverkalózkodásról kérdez. ;]

Nehogy komolyan vedd! :D

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#10) Anubiss válasza Gergő_ (#3) üzenetére


Anubiss
tag

Biztos, hogy GDO? Mert nekem Csillagkapus cuccokat dobott ki a gugli

(#11) Gergő_ válasza Anubiss (#10) üzenetére


Gergő_
őstag

:D
Biztos, ha kezdő vagy érdemesebb először egyszerűbb cuccokkal kezdeni.
[link]

(#12) Anubiss válasza Gergő_ (#11) üzenetére


Anubiss
tag

Valami olyasmire gondoltam, amit kukázva is összelehet rakni.

(kukázást nem szó szerint érteni, hanem rádiók boncolgatása)

(#13) lorenzen válasza Anubiss (#7) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Ezt hogy érted? Mást is zavar, nem csak rádiót?

Közben a BTK része már tisztázódott.

Elegendő, ha környéken valaki szerelőt hív a készülékéhez. Innen már egyértelmű valami bezavar.
Bejelentik a HIF-nek (ha még így hívják), kiszállnak, ellenőrzik. A bemérőkocsikat meg rád uszítják

A bemérésed költségét te fogod fizetni. Utána indul a megpróbáltatásod. feljelentés, PTK, BTK, még a károsultak költségeit is rádverik.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#14) Anubiss válasza lorenzen (#13) üzenetére


Anubiss
tag

Nem olyannak akarom csinálni, inkább csak ilyen rövid hatótávú kis ketyere, amivel leshet szivatni haverokat, szóval csak szórakozásra lesz, nem lesz itt hatalmas zavaróállomás. :)

(#15) Anubiss


Anubiss
tag

Böngészem a netet és keresgélek, de sok mindent nem értek meg. Eléggé kezdő vagyok. Van egy hozzám hasonló amatőröknek valamilyen weboldal ami az alapokat tárja fel? :U :F

(#16) lorenzen válasza Anubiss (#14) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Nem tudod, hogy hol és mit zavarsz be.
Az is előfordulhat, hogy a haverodnak be sem zavarsz, de egy sokkal messzebre lévő berendezést meg simán zavarsz.
Az FM sávok amúgy is kiszámíthatatlanok. Nagyjából augusztus végéig terjedési rendellenesség szokott lenni nyáron. A többszáz kilométerre levő osztrák, olasz adók kinyomják a környéken levőket. Más évszakban viszont esély sincs a vételükre.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#17) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A Szabad Europa radiot akarod zavarni mint regen az oroszok? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18) Dictator^


Dictator^
veterán

Sajnos nálunk is most lenne ez esedékes.

Ministory: Épp építünk egy házat, ingatlanközvetitő hozza az embereket, de egyszer összetűzésbe került egy szomszéddal. Azóta a szomszéd, kb max hangerőn adagolja a kertje végéből a kossuth rádiót.. így nem csak a vevőket/érdeklődőket, de a munkásokat is zavarja... illetve idegesíti. Néha csak bekapcsolja, mielőtt elmegy otthonról..

Ezért érdekelne a téma engem is, de valami instant get megoldással.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19) JetiRulez válasza Dictator^ (#18) üzenetére


JetiRulez
őstag

Az ingatlanközvetítőnek hogy van pofája belekötni a szomszédba? :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#21) Dictator^ válasza JetiRulez (#19) üzenetére


Dictator^
veterán

A szomszéd kötött bele az ingatlanközvetítőbe...

(#20) Kalandor: az a gond, hogyha a melósok is elmennek, 2 házzal odébb szintúgy mi építettünk és oda is áthallatszik. Őt meg szerintem nem zavarja, mert neki ez a kert végén van, visszamegy a házba, és ott is kapcsol valamit, persze nem ekkora hangerőn..

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#22) eziskamu válasza Dictator^ (#18) üzenetére


eziskamu
addikt

Na kinek nem tetszik az a jó kis MR1-Kossuth rádió? Országos szinten nincs normálisabb adó. Most tényleg direkt csinálja, vagy ügyködik a kertben, és közbe meg megy a rádió? Mondjuk este és hétvégén, meg bizonyos hangerő felett lehet nem illik, de egyébként a munkásokat mit zavarja? Még itt véletlenül hasznos infó jut el az agyukig és nem a Boros-Bocskor ;]
Mondom ezt, úgy, hogy 6 éve még trükkel szereztem magamnak és pár embernek Bumerángos satyekot, egy gyors Csipet-Csapat nevű formáció alakításával Debrecenben :DDD . Bár csak más területen is ennyire rámenős/fifikás lettem volna :( .

Amúgy a Kossuthot még középhullámon is nyomatják az URH-n kívűl, FM zavaró oda nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#23) makraipeter1


makraipeter1
tag

Szerintem egy FM transzmittert ha szétszedsz, és csinálsz rá egy fasza antennát akkor az is eléggé tud zavarni!
Rágugliztam: FM Transmitter Antenna Boost
Az első találatEz az első találat.
Szerintem egy ilyesmivel az utca végén élőt is lehet zavarni :D
Ja és mellesleg nem kerül olyan nagyon sokba!

(#24) Dictator^ válasza eziskamu (#22) üzenetére


Dictator^
veterán

2 éve épitünk már ott a környéken, illetve 6. ház van felhúzva, majdnem mind körülette, eddig érdekes módon nem nyomta.. miután belekötött a közvetitőbe.. azóta meg folyamatosan megy.. érdekes egybeesés :)

ez persze mind a k'rvaanyázások után volt..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#25) eziskamu válasza Dictator^ (#24) üzenetére


eziskamu
addikt

Akkor üssetek vissza neki Petőfivel (mármint MR2) stílusosan :DDD . Amúgy a közvetítő biztos nem volt hibás a dologban? Esetleg ha odamenne, rebegne egy kismedvét (másnéven Bocs) és még talán a hangerő is csökkenne.

(#26) Dictator^ válasza eziskamu (#25) üzenetére


Dictator^
veterán

Bocsánatot is kért, amire kapott egy k*rvaanyádat :)

Szóval ez már nem játszik..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#27) JetiRulez válasza Dictator^ (#21) üzenetére


JetiRulez
őstag

Sajnállak a szomszédod miatt. Nálunk szerencsére nincsenek ilyen gondok. Nem is hiányozna egy rossz szomszédi viszony. :(

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#28) finest


finest
őstag

Kapcsold be a wifit a szobában, az majd zavarja.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#29) makraipeter1


makraipeter1
tag

Esetleg az ötletemhez valaki szól valamit? :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) Gergő_ válasza makraipeter1 (#29) üzenetére


Gergő_
őstag

biztosan jó. nekem egy gdo-m van, kéne hozzá tekernem pár oszcillátort tekercset, de nem akarok kib@ßni a szomszédokkal, pedig ki tudnék. :D

az javaslatodat ki kellene próbálni.
pl mp3-ban felveszel egy: " kedves hallgatóink! technikai okok miatt 2 órás adásszünet következik!" :D

(#31) makraipeter1 válasza Gergő_ (#30) üzenetére


makraipeter1
tag

Vagy mondjuk egy barna hangot tolsz 0-24ben :DDD
szerk:
Vagy valami ruszki rappet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32) Gergő_ válasza makraipeter1 (#31) üzenetére


Gergő_
őstag

:D jó ötlet lehet még a szekszúális tevékenység hangja is. :))

(#33) makraipeter1 válasza Gergő_ (#32) üzenetére


makraipeter1
tag

(#34) Anubiss válasza makraipeter1 (#33) üzenetére


Anubiss
tag

Mit szabadítottál ránk?!?!?! :O

(#35) vwpolopg


vwpolopg
őstag

A mobilokhoz használatos térerő blokkoló is tiltott kütyü?

(#36) Gergő_ válasza vwpolopg (#35) üzenetére


Gergő_
őstag

én nem tudom, de ha másokat korlátozol és ezáltal a szolgáltatót is, akkor biztosan. más esetben nem hiszem.

(#37) vwpolopg válasza Gergő_ (#36) üzenetére


vwpolopg
őstag

Itt meg itt van 2 példa, ilyenekre gondoltam konkrétan.

[ Szerkesztve ]

(#38) Gergő_ válasza vwpolopg (#37) üzenetére


Gergő_
őstag

Igen, szerintem az áll fent amit előzőleg írtam. Ha bemész valahova ahol egy "házirendet" be kell tartani és ennek része, természetesen nem él a dolog, más esetben viszont jogtalanul vagy képes korlátozni másokat a hálózat használatában, valamint a szolgáltatót is korlátozhatod, bevételkiesést, minőségromlást okozhatsz vele.

(#39) vwpolopg válasza Gergő_ (#38) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszönöm :R

(#40) Anubiss válasza vwpolopg (#39) üzenetére


Anubiss
tag

Valaki tudna a zavaróhoz egy kapcsolási rajzot adni/belinkelni? :F

(#41) eziskamu válasza Anubiss (#40) üzenetére


eziskamu
addikt

Tessék :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) Anubiss válasza eziskamu (#41) üzenetére


Anubiss
tag

Ahha... És hova kell az OC1042 transzformátor?

Kérlek Titeket, hogy valami komolyat mert most jön ki belőlem a TechGeek és máskor is támadt már ilyen érzésem, de most akarok is valamit kezdeni ezzel!

Köszönet. ;)

(#43) eziskamu válasza Anubiss (#42) üzenetére


eziskamu
addikt

A fluxuskondenzátor után párhuzamosan bekötve :) Amúgy meg le lett írva, hogy tilos ilyet csinálni, de FM adó kapcsolásokkal tele a net.

(#44) Anubiss válasza eziskamu (#43) üzenetére


Anubiss
tag

Faterom is csinált egy ilyet. Kicsi volt és nem volt túl nagy hatótávolsága.
Használta is és mégsem jött érte a kommandó, hogy "Te terrorista zavarod az adást, most véged paréj!".
Én is csak azért szeretném megépíteni, hogy lássam képes vagyok-e rá! Ezért érdekel ennyire a téma.

(#45) vwpolopg válasza Anubiss (#44) üzenetére


vwpolopg
őstag

Amikor a terrorista megépíti a bombát, fel akarja robbantani és elkapják, kevés lenne védekezni, hogy csak ki akartam próbálni képes vagyok-e rá :DDD ;]

(#46) moha21


moha21
addikt

BIGGG TESLA COIL

Ez zavar : )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47) eziskamu


eziskamu
addikt

Amúgy erről a zavaróról jutott eszembe. Valaki mutatott olyat nekem egy szélessávú vevővel, hogy már eleve a kisebb regionális rádiók adói is olyan gagyik (bár lehet ezt a jelenséget minden adókészülék produkálja az antennától mért valamilyen távolságban) hogy a 100.akárhány MHz-n bejövő adót befogta gyengébben 200.akárhnyon is. Tudom van ilyen jelenszég szar vevőkészülékekkel is, asszem tükörszelektivitás a neve, és a rosszúl beállított KF fokozat környékén van valami gubanc, de szerintem egy Yaseu szélessávú szkenner, nem lehet rosz ennyire, mégha kézi is.

(#48) Csuty94


Csuty94
csendes tag

Cső Anubiss! ha még mindíg rá vagy kattanva erre a rádiózavaróra tok segiteni..van is egy rádióm páciensnek..amint olvastad hivj fel!! :))

Ha valamit nem tudsz megoldani vodkával, oldd meg több vodkával :D

(#49) bepofazo válasza JetiRulez (#1) üzenetére


bepofazo
csendes tag

Nekem ez a célom. Kérlek segítsetek. :)

Egy olyan kis szerkezetre lenne szükségem, amit ha a mikrofon + és - drótjára kötök és bekapcsolok, akkor zavaró sistergést, vagy inkább sípolást csinál.
Pontosabban szólva, ha megnyomom az adást, akkor ezt a jelet küldi ki. (Ne a kezembe sípoljon a rádió.)
Nem tudok semmit, hogy mit hogy kéne.
Ha lehet kapcsolási rajzot, vagy valami részletes leírást kérnék, hogy mit, hogyan rakjak össze.
Tudok forrasztani, de még csak most kezdtem a sulit, nem vagyok gyakorlott. Az alkatrészeket sem ismerem nagyon, ami kell azt azért meg tudom venni.

Ne gondoljátok, hogy bármi rosszat is akarok.
Gyakran szoktunk airsoft-ozni és néha, "rajtaütéseknél" jól jön ha az ellenség nem tud jelezni a többi emberének.

(#50) Gergő_ válasza bepofazo (#49) üzenetére


Gergő_
őstag

de már ezerszer leítuk(2 éve) hogy etikátlan és szabálysértés. ha találsz neten gdo kapcsolást csináld meg magad, de segítséget ne várj ilyenhez.
áldott ünnepeket!

(#51) bepofazo válasza Gergő_ (#50) üzenetére


bepofazo
csendes tag

Van nekem 4W-os rádióm is, csak azt nem szívesen használnám, mert az 30km-es körben zavarna mindenkit.
Amúgy a pálya egy völgyben van, nem hiszem, hogy a PMR rádió 0,3W-ja bárki mást is zavarna.
Meg ugye érdekes is, hogy bekapcsolom ezt az izét, és egy sípolás megy ki adásba. :)
Segíts kérlek.

(#52) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

No eljutottam arra a pontra hogy ha törik ha szakad valami FM raádióadást zavaró kütyüt szerezzek be, az van hogy mühelyben dolgozunk hárman, de az egyik munkatársam non stop rádiót hallgat, engem hihetetlenűl idegesit az a sok reklám meg X faktoros magashangú giccses zene, olyan jól esne a csend.. egy olyan kütyü kellene, de mivel én őt nem tudom szájba verni hogy lecsilapodjon ezért titkon kiijtatnám a bármilyen rádió vételét a mühelyben, persze csak akkor mikor ott vagyok és zavar és a kedvenc hokihíreit hallgassa és idegösszeroppanása lesz, meguntam állandóan fülessel a fülembe dolgozni

Cseberből vederbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.