Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó, hogy valaki erről is írt... :) És elég tömören, lehet még mit mesélni erről :)

Már jó ideje használok Line-s/ciános telefonokat, mert a gyári ROM még normálisabb modellek esetén is csak pár évet frissül, utána pedig nincsenek biztonsági javítások, az meg nekem fontos, ha a személyes adataimmal van tele a telefon. A sebességen is javít egy bloatware-mentes ROM. A Lineage official ága meg van, amire 6-8 évig folyamatosan frissül (Samsung S3, S4, S5...)

Érdemes lett volna kiemelni, hogy a Lineage a néhai Cyanogenmod közösségi fejlesztésű része; a cég megszűnése urán ez maradt, sajnos hivatalos kiadás elég kevés eszközre van már. Az official azért lényeges, mert annak van normális OTA frissítése hetente/havonta, vagy akár napi. Meg az normálisan van összerakva. (Kb. most találko

Amúgy igen, megvan az oka, hogy mostanában kevesebben cserélgetnek ROM-ot a telefonon, ahogyan kb. minden más modding is visszaszorult. Elég sokan úgy álltak neki, hogy kétnaponta pakoltak fel valami Pistike OS-t, ami persze, hogy nem működött jól. Official-lal viszont nekem kb. most volt az első macera, miszerint a frissen beszerzett A5 2017 -re valóban a gyári kamera vállalhatatlan -> másik kamera appal, ami Camera2-t használ, meg jó.

Illetve Google Apps/Services : minden OS verzióhoz más való, a MindTheGapps-on kívül sokhoz OpenGApps, vagy pár egyéb fejlesztő nyílt Google-csomagja kell.

Google nélküli ROM esetén amúgy pl. az Aptoide alkalmazásboltja lehet jó, ami elvileg tud frissítéseket is kezelni (nekem soha nem működött :D ) , vagy egyedileg leszedni apk-kat, csak ezzel pont a frissítéseket bukja az ember. Speciális feladatra befogott telefon esetén viszont jó lehet, mert a Google Play-től elég rendesen belassulnak a régebbi telefonok.

Illetve bankcuccok : elég sok bankolós és egyéb app vizsgálja, hogy gyári-e a telefon oprendszere. Ezeknél vagy lehet trükközni Magisk és hasonlókkal, vagy neki se kell állni ROM-ot cserélni. Azt tudom, hogy Lineage-n megy az OTP Simple, de a T appja már pl. rootolt telefont érzékel (nincs rotolva a telefon :D ) Samsung esetén sok cucc a Knox kiütésére is behisztizik.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.