Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mit szeretnél pontosan? Csak fotózni vagy a telefont már szerkeszteni is? Használod másra is a telefont, mint bankolás , fizetés etc?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nem tudom, de az ilyen aluljárós gsm boltokat hanyagold. Pláne, amikor itt van az orrod előtt a Hardverapró.

(#3) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Eddig volt/van: S(i9000), S2, S4, S6, S8, S9, S10, Note20 Ultra. Ezek közül az S9 volt az egyik kedvencem az S6 után. Jó ujjlenyomat olvasó, jó méret, forma. Nem bírtam eladni, annyira megszerettem, így anyukám örökölte, nála az S6-ot váltotta, Ő is nagyon szereti. (ajánlgattam neki az S10-et de nem kell neki)

Overall viszont a kamera miatt az S10 a top eddig nálam. 4K stabos videó 60 képkockával, pro módban még van (fizikai) rekesz állítási lehetőség (F2.4/1.5), baromi jó kijelző, 128 vagy 512 Gb tárhely.

Note20Ultráról még nem nyilatkoznék, csak pár hónapja van meg. :)

(#4) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Kollégámat be szoppantotta a kamerázás.
Először ő is mobillal kezdte, aztán egyből áttért kamerára.
Nem gondolkodtál még kamerában?

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#5) domos


domos
senior tag

Note 10 Plus alá ne add.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#6) #72042496


#72042496
törölt tag

Az S21 Ultráról jókat írnak. Személyes tapasztalatom csak bemutatóteremből van, az annyi, hogy nekem ez már messze túl nagy. Az S8+ után is inkább a picit kisebb S10-et választottam, és nekem megérte.

[ Szerkesztve ]

(#7) aujjobba


aujjobba
addikt

Ha ez eleted nagy vagya, miert nem sporolsz ra ossze, vagy veszed meg kofidiszre?
Valoszinu evekig kiszolgal majd, es eladaskor sem 0 Ft lesz az erteke (jo esetben).

(#8) razorbenke92 válasza #72042496 (#6) üzenetére

Hasonlóan tudok nyilatkozni.
Én S8-ról Note9-re váltottam. Elsőre nagyon szerettem, hogy ilyen tágas a telefon, aztán megszoktam. Később visszakerült a kezembe az S8, és akkor eldöntöttem, hogy a következő telefonom újra kisebb lesz.

A feleségem S7 Edge után (repedt kijelzővel használta az utolsó 1 évben, de full megadta magát talán alaplaphiba lehet) S8+ra váltott. Hamarosan ezt is összetörte, és míg az szervizben volt (majd ezután még pár hónapig amíg megjött hozzá egy jó tok és üvegfólia) az S8-at használta, és annyira tetszett neki, hogy csak azért cserélte vissza az S8+ -ra, mert az utóbbira még van biztosítás, így ha újra összetöri, akkor már az törjön.

Bár mindet szerettük, azért az igazsághoz hozzátartozik hogy:
- Az S7 Edge alaplaphibás lett
- Az S8 csatlakozója egyik napról a másikra büdös "amperszagot" keltett. Ki is lett tisztítva, de nem segített. Vez.nélküli töltővel használtam tovább, de az AndroidAuto miatt nagyon hiányzott a csatlakozó. Ezután elkezdte random nem használni a mikrofont hívások közben. Ezért cseréltem le. A csatlakozó probléma később a gyorstöltés letiltásával megoldódott.
- A Note9 most lesz 2 éves és valamilyen érthetetlen okból elkezdett egy furcsa zöld képernyős hibát generálni. Korábban volt ilyen gond a Note9-ekkel, és az véglegesen zöldítette a képernyőt. Az enyém most olyan, hogy ha megy az always-on-display, akkor jól kapcsol be a képernyő. Ha teljesen kikapcsolt állapotából ébresztem a képernyőt, akkor ilyen zöld.

Nem tudom, hogy mire fogom cserélni, de nagyon félek ezektől a legújabb teljesen kávamentes képernyőktől.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#9) Somatom


Somatom
veterán

Olvasva a korábbi bejegyzéseidet, el nem tudom képzelni, hogy minek neked egy flagship teló. Ha egy Milc -re, vagy DSLR -re vágynál, azt érteném.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Ha mindenképp a telós fotózás a cél, akkor nem feltétlen flagshipet vennék, samuból ott az A72, mobilhoz mérten igencsak jó kamerával. Mivel új, évekig ki tud szolgálni, ha nem muszáj a bivaj SoC.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) looser


looser
addikt

Mielőtt meghalsz, még sok flagship telód lesz, olyan gyártótól is, amely ma még nem létezik ;)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszönöm a hozzászólásokat! :R

Nem a telefonos fotózás a cél, inkább a videózás. Van tükörreflexes vázam (karácsonyi ajándék volt jó baráttól), és egy régebbi kompaktom, de ezeket kizárólag fotózásra használom. A telefont ingzsebben hordom, terepjárás során kéznél van, és a méretéből adódóan könnyebben kezelhető mint a videózásra is remekül használható, de nehéz és nagy DSLR.
A másik terv, hogy telefonnal váltom ki az előadásoknál használt régi netbookomat. Kényelmesebb lenne. Nem kéne szobroznom a gép mellett.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#13) janeszgol válasza Algieba (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha a videózás a cél, miért nem iPhone-t veszel?

(#14) Algieba válasza janeszgol (#13) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Használtan is drága és az egész Apple ökoszisztéma túl sok lenne nekem. Nem az én világom. Alsó közép társadalmi osztályban vagyok, ahol semmi keresnivalója Apple termékeknek.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#15) Somatom válasza Algieba (#14) üzenetére


Somatom
veterán

Azt írja a szagsajtó, hogy videózáshoz a Milc a jobb választás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) janeszgol válasza Somatom (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak az nagyobb, illetve 100 fölött kezdődnek árban, nem?
Használtan van 100-ért iPhone Xr, amivel maradéktalanul elégedett lenne a hölgy. És kisebb, és mindig nála van.

Jó az iPhone 8 is (60-80k), szép felvételeket csinál. Az IPhone 7 (40-60k) érezhetően a 8 mögött kullog minőségben, és nem is annyira húdejó, elmegy. Nem rossz. A 2016-os iPhone SE (20-40k) talább jobb is a 7-nél.

Egy Samsung Galaxy S7 szerintem a mai napig megállja a helyét (30k környke), de kicsit többért van S8 is (40k környéke). Pl a P20-nál jobb az S7 kamerát illetően.

De nem írt pénzbeli támpontot a posztoló. Én is csak tippeltem, ezért írtam iPhone-t neki.

(#17) Algieba válasza janeszgol (#16) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Jó a tipped, hogy merre keresgélek. Az S7 sík kijelzővel teljesen jó lenne nekem. Néztem az S8-at is, de az ívelt kijelzőt sérülékenynek tartom. Az S9+ a minden, de az méretben nagy és szintén könnyen lezúzhatnám terepjárás során.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#18) janeszgol válasza Algieba (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Az S7 Edge-dzsel óvatosan, mert van hibás széria belőle (függőleges színes csík a kijelzőn). A sima S7 nem érintett tudtommal.

(#19) Laraxior


Laraxior
titán

Sorry előre is ;]

Samsung zászlóshajó:

Samsungzászlós hajó:

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#20) Somatom válasza janeszgol (#16) üzenetére


Somatom
veterán

Én a tőle látottak/olvasottak alapján írtam.
-Anyagilag nincs eleresztve.
-Gombázással foglalkozik.
-Természetfotókat csinál.
-Nem használja ki a telóját (pl. nem azon bankol). Ebből arra következtetek, hogy nem mobil életet él, rendszeresen hazajár és van otthon gépe.
Sztem ehhez az életmódhoz és tevékenységhez praktikusabb egy olcsóbb teló és egy jó fényképezőgép, mint egy flagship okosteló.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21) Eastman válasza Somatom (#20) üzenetére


Eastman
őstag

Algieba
- Mobiltelefon rajongó.

Ezt kihagytad a képletből. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) janeszgol válasza Somatom (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Én a #12-es hozzászólásához igazodtam. Illetve amit nekem is, ahhoz még.

(#23) Somatom válasza Eastman (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Teljesen kihagytam a képletből, mert ha belevettem volna, akkor a képlet többi eleme értelmét vesztítette volna. Az érzelmi képlet sokkal egyszerűbb: Azért kell flagship, mert kell. :)
Én is mindíg pompás érveket sorakoztattam fel az új kiszemelt kütyüm mellett. A szöszim csak rám nézett azzal a bizonyos tekintetével és azt mondta:
-Tudom, tudom. Már megint egy nagyon praktikus minek. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) Eastman válasza Somatom (#23) üzenetére


Eastman
őstag

:)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25) cappa72 válasza Laraxior (#19) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#26) t72killer válasza janeszgol (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Olyanom van, gyerkőc 1 erősebb rámarkolással eltüntette a csíkot :DDD
A kamera szvsz elég kezdetleges még az s7/edge-ben, egyik ok, h gondolkodom az a52 5g-n.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) bitpork válasza Algieba (#17) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Samu note 8hoz sikerült nagyon faja mágneses peremű átlátszó tokot venni. Kemény mint a kecskeszar a betonon- vagy hogy is mondják :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28) domos válasza bitpork (#27) üzenetére


domos
senior tag

Nekem a Note 8 sajna kicsit meghalta magát, valami baj van a mikrofonokkal benne és visszahngzik ahogy beszélek a másik féllel :(

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#29) Algieba válasza bitpork (#27) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Note 8 és 9, S8 és S9+ a négy favorit. Szépen összegyűjtök 100 ropit, mert patent példányra vágyom, és aztán hagyom, hogy kitombolja magát az eszetlen kütyümániám.
Egy biztos, hogy bármelyiket választom, strapatokot fog kapni. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#30) t72killer válasza Algieba (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Nem akarok semmi rossznak elrontója lenni, de ezeknél szvsz jobban jársz egy a52 5g-vel.

- jobb kamera
- sokkal (sokkal) jobb akksiidő
- hiába A-sorozat, nemigazán gyengébb vas, mint az általad írtak
- támogatás a következő 4évben, azért ez se lényeges, amikor a telód tudja az email-jelszavad, esetleg még bankolsz is róla, stb...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) Somatom válasza Algieba (#29) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jó a Note 9, akkor nézd meg a Note 10 Lite -ot! N9 SOC, jobb kamerával. Vannak kompromisszumok (pl. DeX, vízállóság hiánya), de neked sztem viselhetőek. Egy évvel fiatalabb, most kapott 11 -et, amit a N9 már hivatalosan nem kap meg. Vaciláltam, hogy melyiket vegyem, de nekem kell a képkimenet, úgyhogy N9 lett.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32) prolad válasza Algieba (#29) üzenetére


prolad
őstag

Ha használnád az ujjlenyomat olvasót, akkor az s8/s8 /note 8 telefonokat gondold meg, nagyon rossz helyre került rajtuk (S8-on kényelmetlen volt használni és nehéz elérni, pedig annál jóval nagyobb telefonokhoz vagyok szokva).
Meg úgy minden szempontból szimpatikusabb az s/note 9-es széria,Samsung ilyen, kihozzák az új dizájnt aztán a következő szériában megcsinálják rendesen.

De ezek már 3-4 éves szériák, amik használtan is abban a korban vannak, amiket nem vennék hosszútávra. Inkább akkor tényleg egy jó A szériás telefon (A52 5G ára ha beáll akkor jó vétel lesz, vagy ha valami egyedi kell, ott van az A80). Esetleg S20 FE, újonnan is már megkapod 160-180 körül, használtan is jó ára lehet/lesz nemsokára és az még egy viszonylag friss modell.

Szerk.
Ha meg el tudod annyira nem fontos a Samsung és jó kamera kell olcsón, ajánlom a Huawei P40 Prot. Van egy-két szoftveres korlát, de ez a használt ároakon is meglátszik és ha a HMS/GMS kérdés nem gond, akkor oda lehet tenni bármelyik eddig említett Samsung mellé.

[ Szerkesztve ]

(#33) philoxenia válasza t72killer (#10) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

ly..... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34) elfelejtette


elfelejtette
veterán

A Siemens SX1 óta nem volt flagship telóm, de nem is igényelném, bár egy Pixel5-öt bevállalnék, ha rám szakadna az OTP.. ;]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#35) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Csatlakozom a MILC-ajánlók táborához. Előnyei (többek közt):
- Nem kell lecserélned a telefonodat. ;] (bocs)
- Olyan zoom-od, mélységélességed, fényerőd stb. lesz, amilyet nem szégyellsz... akár később is.
- Cserélhető az akksi. Hosszabb videózásánál gáz, ha a teló lemerül és épp nincs kéznél töltő. Vagy ha a használt teló akksija már le van strapálva.
- Esélyes, hogy képminőségben, képélességben, zajszintben odaver a legtöbb használt zászlóshajónak.
- Nem gond, ha videózás közben felhívnak.
- Fizikai gombok lévén akár vakon is tudsz videózni. Ha a telónak törik be a kijelzője, nagy eséllyel már nem tudsz vele videózni.
- Könnyebben tudsz ráapplikálni optikai kiegészítőket (pl. szűrőket).

Hátrányai (többek közt):
- Nagyobb egy telónál.
- Nehezebb egy telónál.
- Ha elkap a gépszíj és Rád jön az objektív vásárolhatnék, drágább egy telónál. :)
- Nem tudsz vele élőben stream-elni.
- Valószínűleg kisebb a képernyője (nézőkéje), mint egy telefonnak a képernyője.
- Nem tudsz rajta olyan könnyen szoftvert cserélni, míg telefonon a kamera appot bármikor lecserélheted.

Én a Sony NX széria és a Samsung NEX széria között vacilláltam annak idején, végül utóbbi került elém előbb 18-55 stabis kitobival össz-vissz 40k-ért. Gyakorlatilag ez lett a fő kamerám és elég jó minőségű videókat lő. Optikailag meg hát... M42 adapterrel olyan üveget teszek rá, amilyet akarok. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) cinemazealot válasza cinemazealot (#35) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ehh... Sony NEX és Samsung NX. :B Bocs.

(#37) RandomName válasza Algieba (#17) üzenetére


RandomName
aktív tag

S9+ van, mára másodtelefonom.
Hidd el, hogy nem lett túlféltve.
Építőiparban kapott port, esést, odaszorulást, stb....
Olyan 3 éve vettem újonnan.
A mai napig hibátlan. Bár már enyhén karcos lett a kijelző, mert az utóbbi 1 évben nem kapott fóliát.
Egy bő éve vettem egy Note 10 Lite-ot, az gyakorlatilag full S9+ hw, tollal. (Ok, -Dex, -véroxigénszint mérő, és pár apróság) De például a kameráján fotó módban nem lehet felbontást állítani, csak a 3 látószög közül lehet választani, illetve a képernyőbe épített ujjlenyomatolvasó az S9+ után szörnyű.
Amikor a Note 10 Lite-ot vettem, akkor adtam el az S7-et. Hát.... Nem akarom csökkenteni az érdemeit, de bármennyire is szerettem, nagyon belassult 44 hónap alatt. Talán az volt az utolsó azon Samsung telefonok közül amire még hatott az elvben nem létező szoftveres avultatás....

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#38) t72killer válasza philoxenia (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

:R, úly

:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Ne vegyél régebbi Samu flagship-et. Akármennyire is akaródzik a dolog. Leugrik róla már a support, gyorsan avul minden téren. Én azt tudom javasolni, hogy előfizura (olyan konstrukcióban, ami neked még belefér) hozz ki egy újat. 2 év gari + megfelelő support.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#40) t72killer válasza Carlytoo (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Az FE-k még beleférnek a "flagship" kategóriába, emészthető (bár sztem még mindíg drága) áron. Előfizura se sokkal olcsóbbak a telefonok, szóval ha az ember nem akarja szivatni magát, előfizura se abszolút csúcssz.rt vesz félmillás effektív áron.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) RandomName válasza t72killer (#40) üzenetére


RandomName
aktív tag

Mondjuk ez érdekes kérdés.
Mielőtt jött a pandémia, hűségről-hűségre egyre több kedvezményt kaptam.
Amikor az S9+ a Samsungnál 299e Ft volt, akkor a Telekom webshop 289e Ft listaáron ajánlotta ki, és erre adott annyi kedvezményt, hogy a vègösszeg beesett 198e Ft környékére, és mellé még egy, 5e Ft-os kupont.
Azt hiszem az volt a 4. hűségciklusom kezdete.
Tavaly, amikor a következő ciklust lehetett indítani, akkor napokig túrtam a webshopot, és az előzőekhez képest nevetséges mértékű kedvezményt láttam az amúgyis szegényes felhozatalon.
Kíváncsi leszek, hogy amikor év vége felé jön a jelenlegi hűségciklus vége, akkor milyen kondíciókkal tudok hosszabbítani.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#42) Carlytoo válasza t72killer (#40) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

A hűségidőn belüli kedvezmények nagyon változóak. Előfizetésre pedig most már nagyon megéri kihozni. Ugyebár az előfizetésem marad, tehát nem is akarok váltani, de kéne valami jó teló. Az eredeti áráért -30-40% én személy szerint megkapom. Mi a lótúrónak fizessem ki a teljes vételárat, ha az előfizetésem így is, úgy is megmarad? Én nem részletre hozom ki, hanem egyben kifizetem.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#43) bitpork válasza Carlytoo (#42) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Melyik szolgáltató? Vodánál már sajnos nincs ilyen csak fix 2 év részletfizetés ami meg akármennyire is 0 thm nem éri meg a szolgáltatói árakkal. 400k-s telefon havi 33k ami az előfizu és a telefon 50-50%ban.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#44) Carlytoo válasza bitpork (#43) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Telenor. Nekem jelenleg egy Xiaomi Mi10T Pro van. Asszonynak is megteCCett. Mondta, hogy majd ha úgy lesz lóvé, akkor cserélne. Mondtam neki, hogy már most úgy van, szóval vegyük meg neki. Örült is neki. Elmentünk a "hülye azért nem vagyok" boltba, hogy megvegyük. 220.000 HUF volt akkor. Mondja, hogy esetleg Telenor. Elmentünk és ugyanazt megkaptuk 160-ért. Hát hülye azért nem vagyok, érted? :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#45) KYZRR


KYZRR
őstag

Basszus, kb 5 percig tekert az agyam, hogy vajon miért ilyen ismerős az efféle kiállítása a telefonoknak... Ezután az adatlapod mindent megmagyarázott. :))

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#46) Oldman2 válasza KYZRR (#45) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Ha válaszként írtad volna, egyértelmű lenne hogy ezt kinek szántad válasznak.
:C

(#47) KYZRR válasza Oldman2 (#46) üzenetére


KYZRR
őstag

Nyílván a cikk szerzőjéhez.. ;)
De elnézést kérek, ha nem volt eléggé egyértelmű. :R

You can only die once, make sure it is worth it...

(#48) Oldman2 válasza KYZRR (#47) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Bocs, 46 hozzászólás után nem volt számomra egyértelmű.

De teljes mértékben igazad van.
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.