Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) ZolkoW


ZolkoW
őstag

most, hogy megláttam, hogy van hozzászólás, eszembe jutott: még az ED9-nél is jobban tetszik a KZ-ATE,
a hozzá adott szivacs illeszték is majdnem tökéletes, bár nem memóriahabos, és kicsit nagy nekem, de azért így is használható. majd barkácsolok ehhez is füldugóból. Ami fura, hogy nagyon síkos a műanyag ház, és ezzel együtt a vetőcső, könnyen lecsúszik róla minden, párszor bennmaradt a fülemben.
valami trükköt megpróbálok majd, ami nem maradandó, és nem is szilvalekvár.
A 9-est odaadtam egy barátomnak (azt választotta, mert már neki is az ATE hangja tetszett jobban, sportoláshoz azt mondta, zavarná a fül fölötti kábelvezetés), és teljesen boldog vele, írta, hogy sokkal jobb, mint bármi ami eddig volt, ez egyébként a tippem szerint a Sony Z sorozathoz adott gyári füleseket jelenti leginkább. Én 3200 Ft körül vettem mindkettőt, és szerintem baromira megérte mindegyik.
Az ED-3 és az ED-4 nem volt ilyen meggyőző, de azért korrekt cuccok azok is, csak akkor már sokkal inkább 3200-ért az ED-9 vagy az ATE, mint 2000-ért az ED-3.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#452) evko válasza ZolkoW (#451) üzenetére


evko
aktív tag

Szia.

Nekem Ed3 fulesem van.
A hangja jo, viszont a gumiharangok vagy micsodak, szerintem borzasztoak.
Nagyon nem mindegy, hogy teszed a fulbe, sot, meg csuszkal is a gumi rajta.
Ez problema, meghozza nagy, ez szerintem egy nagy minusz, mivel nem 2006-ot irunk, nem ez az elso sorozat agyba dugos, ha valamit gyartanak, akkor erre a hiba lehetosegre gondolniuk kellene, ez tulsagosan alap.
A masik, hogy nehez, igy ezzel futni nehezen futsz, pl.
De ez ilyen, elfogadhato.
A kabele olyan, amilyen, 1 honapos, nem tudok ra mit irni. A gagyi Sony Hpm-72 napi hasznalat mellett 2 ev alatt nem adta meg magat. Es valljuk be, az egy elavult "szar", de viszonyitasi alapnak jo.
Ami meg nem tetszik, az, hogy nincs rajta csipteto (ti ezt hogy oldjatok meg?), igy allandoan huzgalnom kell ki pl. a polo alol, mert huzza le magat a kabel sulya es a gravitacio. :)
Hat, ennyi.

Ezekre valami megoldas?

Melyik fules ajanlott meg? Nekem ennek is tetszik a hangja.

Udv.

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#453) matyikusz133


matyikusz133
tag

Szerintetek a Xiaomi Piston 3 vagy a Rock Zircon a jobb valasztas?

(#454) pulutodurumo válasza matyikusz133 (#453) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha a határozottan V hangkép bejön, akkor a Zircon. A Piston 3 kicsit kiegyenlítettebb.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#455) xemelon válasza matyikusz133 (#453) üzenetére


xemelon
tag

Fiam fél évig nyúzta a Zircont, merthogy neki kell ennyi mély, de nemrég lenyúlta a KZ HDS1-emet, merthogy azzal tényleg hallani is lehet a zenét.

(#456) f4lcon válasza xemelon (#455) üzenetére


f4lcon
őstag

driver flexet nem tapasztal?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#457) Attici


Attici
őstag

Nagyon jó a cikk! :C
Az ANV-t hol vetted? Alin?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#458) pulutodurumo válasza f4lcon (#456) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az enyém nem flexel egyáltalán.

Csak néha fűrészel ;]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#459) salaud


salaud
aktív tag

Még a cikk megjelenése után rögtön vettem egy aewi es-q9-et, anno a gearbest oldalról, mert ott volt a legolcsóbb. Megjött oem kiszerelésben, és bár nem volt rossz, volt benne egy kis tompaság, mintha vattán keresztül szólna. Aztán megtört a zsinór a jack tövében, és kiszálasodott a vezeték borítás is, kukaéretté vált.
Viszont múlt héten felnéztem aliexpress-re, és a mobil app-ukon keresztül 2 dollárért volt kapható, free shippingel, nosza rendeltem is kettőt. Tegnap megjött, igényes dobozban, hologramos matricával, QR vonalkóddal, celofánban, garancialevéllel, és olyan tökéletesen, tisztán szól, hogy el vagyok ájulva. Épp rákeresek, fejhallgatójuk van-e, illetve egyéb termékeik. :))

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#460) joergie


joergie
őstag

Érdekes ez a cikk, már csak azért is, mert rengeteg füles van, és egész jókat írnak elég sokról, szóval valahogy úgy kéne ezt megoldani, hogy folyamat bővíthető legyen, és több fül többet hall alapon lenne több tesztelő, különböző stílus preferenciákkal, vájtfülűséggel, igényekkel. Esetleg melyik használható jobban futáshoz ilyesmi. Elsősorban a 20-25 dollár alattiakra gondolok.
Én egy VJJB K4S-t tervezek venni black friday keretében(alin?), hátha lesz akciósan(az amúgy se combos 20 dodónál is olcsóbban). De az még odébb van, piston2-met meg elhagytam. Kéne egy olcsó másodlagos ami addig kielégíti az igényeim, esetleg sporttevékenységhez is alkalmasabb az elegáns leendő elsődlegesnél.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#461) f4lcon válasza joergie (#460) üzenetére


f4lcon
őstag

erre korábbi fülhallgató találkozókon volt lehetőség, nekem is több, mint 15 kínai fülesem van, jellemzően a 8-25 $ közöttiekből

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#462) Attici válasza joergie (#460) üzenetére


Attici
őstag

Engem inkább a VJJB V1S vagy a KZ ZS1 érdekelne.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#463) HardRic


HardRic
addikt

Megrendeltem a Rock Zircont, utána találtam ezt a tesztet és a kommenteket és elbizonytalanodtam. Piston 3-at pont azért cserélném a Zirconra mert nekem nagyon kevés benne a mély, és fülsértő a magas. Most látom itt a kommentek közt, hogy Zirconnál szintén van panasz a magasokra. Megnyugtatna valaki, hogy nem vészes a helyzet? Nem akarok még egy sikítós fülest amitől fájni fog a fülem :(

(#464) Petyka3 válasza HardRic (#463) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Sikítani nem fog, viszont nekem a piston2-höz képest elég tompa volt, el is adtam emiatt. Amit anno is írtam, kicsit túl van értékelve ez a füles.

(#465) joergie


joergie
őstag

Szert tettem vateráról 1.8k-ért egy KZ EDR-2-re, mikrofon nélkül. Eddig gazdagon megéri a pénzét, ipod nano 1st gen-hez lesz használva, amíg meg nem jön az elsődleges füles. Szokás szerint ez is balba nagy, jobba közepes dugóval passzol inkább.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#466) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Aliról vettem Awei ES-Q3 fülhallgatót.

Mint az utolsó képen látható, a dobozból frissen kiszedve már olyan, mintha kopna le a krómfesték a fülhallgatókról :Y

A driver flex a szokásos Awei standard, közel áll az elviselhetetlenhez :(

Ettől a két hibától eltekintve a hangja nem is rossz, van basszusa bőven, a közepek tiszták, a magas lehetne kicsit több, a hangszínszabályozó FLAT állásában is jól hallgatható, hangszínszabályozóval picit rásegítve pedig egész kellemes. Jó erősen tud szólni torzítás nélkül, nagyon hasonló a hangja a Q5-höz és a Q9-hez, az ára is hasonló hozzájuk, szóval akinek tetszik az Awei-k hangja, de nem tetszik a Q5 és Q9 fából esztergált háza, az bátran vehet ilyet :R

Egyébként pedig rohadjon meg a Prohardver fórummotorja, ezt a hsz-t kb. egy óra alatt sikerült beírni, vagy kétszer elszállt, de ha működött, akkor is 10 perces lagok voltak :W

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#467) HardRic


HardRic
addikt

Megjött a Zircon. Első nap után pozitív az élmény, de lehetne kevésbé harsány a magas ezen is. Minden fülessel ez a bajom, tényleg a fülemmel lesz baj. De legalább már az a szint, hogy nem kell hozzá EQ mint a Piston 3-hoz.

(#468) Zsozsoka 74


Zsozsoka 74
senior tag

Tudtok ajánlani árban nem túl drága fülest sportoláshoz, futáshoz... Esetleg ebay vagy Bangood előnyben

Én már előző életemben sem hittem a reinkarnációban....

(#469) f4lcon válasza Zsozsoka 74 (#468) üzenetére


f4lcon
őstag

Rock Zircon Sport

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#470) Dave™ válasza salaud (#459) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ide is visszanézek, mert jól el is felejtettem a második cikk miatt :) Szóval örülök, a kis Awei nekem is nagy kedvenc, és bár a minőségbiztosítás eléggé problémás ahogyan a sok példa mutatja, hangban nagyon túllépi az árát. Örülök, hogy bevállaltad másodszorra is, nekem ha elsőre rossz lett volna lehet nincs kedvem hozzá még egyszer, de bátraké a szerencse :)

(#471) herdsman12 válasza Dave™ (#470) üzenetére


herdsman12
őstag

Hi Dave™!

Bejáratásról írnál pár szót, mivel, mennyire bonyolítod?

(#472) Dave™ válasza herdsman12 (#471) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szia!

Nem bonyolítom, zenével járatom. Az elején mindig belehallgatok hogy halljam nyersen milyen, sok minden tetszik úgy is, van ami nem, de utána mennek jó pár órát magukban, aztán onnantól hallgatom. Van aminél érezni javulást, van ami - számomra legalábbis - nem nagyon változik, de ezekre külön nem nagyon érdemes szerintem kitérni, mert múló állapot. Fejhallgatóknál sokkal jobban éreztem amúgy a bejártás hatását, fülesnél szerintem nem olyan látványos. Eddig a legdurvább a CKR9LTD volt, az a "meh"-ből váltott "azannyába!", máig nem tudom hogy csinálta, lehet a 2x2 driver miatt van, de bármi másnál (nem csak kínai) sokkal kisebb volt a változás. Ami még látványosabb volt, az a KZ ANV, ha jól rémlik, de ezek nem szoktak nagyon megmaradni, csak ami tényleg drasztikus (lásd fentebb).

(#473) pitiless válasza Dave™ (#50) üzenetére


pitiless
senior tag

En egy Sennheiser CX-300 II-ot valtottam a Zirconnal. Alirol rendeltem, 7.87 $-ba kerult. Kb. egy honapot vartam ra, de megerte.

(#474) ZolkoW


ZolkoW
őstag

tudom, hogy a BT fülesek az másik topic, de itt azt hiszem, több KZ Audio rajongót találok... szóval valaki próbálta már a KZ wireless fülesét? rendeltem is volna Banggoodról, de el van fogyva. [link]
az ED9 és az ATE eléggé bejött, és szerintem maradnék is a vezetékeseknél, de kipróbálnám ezt is.. főleg ennyiért.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#475) Dave™ válasza ZolkoW (#474) üzenetére


Dave™
nagyúr

BT fülesekről csak pár szót: a tömörítés veszteséges az átvitelnél (kivéve aptX), tehát itt már lesz minőségromlás, illetve a fülesben van a DAC és az erősítés is, ami szintén elég olcsó és egyszerű, lévén a fülesek árkategóriája is az. Ha vezetékes minőséget vársz tőlük, akkor csalódni fogsz, mert azoknál érezhetően gyengébbek, kiváltképpen ha normálisabb forrással rendelkezel (közép vagy felsőkategóriás telefon normális DAC-kal, erősítéssel). Ha így is oké, akkor érdemes próbálkozni, csak azért írom le ezt hátha nem tiszta és ne érjen csalódás.

(#476) ZolkoW válasza Dave™ (#475) üzenetére


ZolkoW
őstag

pont ezek miatt még mindig jobban szimpatizálok a vezetékesekkel, és a KZ márka nagyon bejött eddig (még a saját magukhoz mérten olcsó ED4 is vállalható szerintem, bár az ED9 és a z ATE sokkal jobban tetszik, azok mellett nem szívesen használtam). a Meizu EP51-esével szemezgettem még, az tud APTX-et, a KZ-nél nem emlékszem, de szinte megvehetetlen, csak ebayen láttam többszörös áron, mint amennyiért kint volt Banggoodon. kicsit le is tettem róla, és rendeltem tegnap egy ZS3-ast :)
Előtte a ZST-t nézegettem, sosem volt még dual driveres fülesem, de elolvastam egy tesztet, és inkább emezt választottam. Azért a Meizura még egyszer lehet, hogy beruházok, kíváncsi vagyok rá.
feljebb már nem akarok menni árban.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#477) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

KZ ED9-est innen szabad rendelni?

vagy van speckó lelőhelye?

jól gonolom, hogy innen rendelve is egy arany és egy réz betéttel kellene jönnie?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#478) Dave™ válasza seadrone (#477) üzenetére


Dave™
nagyúr

Bárhonnan veheted, és igen, két vetőcsővel kell érkeznie. Azokra vigyázz majd, mert nem pótolhatóak külön és idővel hajlamosak kicsit kilazulni.

(#479) @mriya@


@mriya@
őstag

Tegnap jött meg a Rock Zircon, egyelőre jobban tetszik, mint a Sennheiser CX300-as.
8 $-ért vettem az Ali-n. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.