Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) kymco válasza laci laci (#1050) üzenetére


kymco
veterán

egyelőre egyik sem.

www.refujvaros.hu

(#1052) laci laci válasza kymco (#1051) üzenetére


laci laci
addikt

Mert van olyan twrp ami root jogot is ad.. Ha jól tudom(mert nekem plusz van) itt is a 3.0.2.0

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1053) kymco


kymco
veterán

Az első nyomor, amibe beleestem, hogy az unlockot lehetővé tévő kínai nyelvű honlapon gmail-es címet adtam meg.... nem jött az img. Másodszorra outlook-os címet adtam meg, azonnal landolt. Nincs gond, átlövöm innen a gmail-esre... nem fogadta...
De az outlookról lejött.
1. Reális, az unlock_bootloader.img nincs 1 kbyte (521 byte)?
2. Hova másoljam? Az adb könyvtárába?

www.refujvaros.hu

(#1054) kymco válasza laci laci (#1052) üzenetére


kymco
veterán

Köszi, azt fogom felrakni

www.refujvaros.hu

(#1055) kymco


kymco
veterán

Nem akar összejönni...
Bemásoltam az adb könyvtárba az "unlock_bootloader.img"
kiadtam a parancsikonban (az adb mappában)
"adb reboot bootloader"
Rendben újraindult, kiírja a státuszt meg egyéb adatokat a telefon
Kiadom erre a :
"fastboot flash unlock unlock_bootloader.img "
Rendben le is fut látszólag, kiírja az OK-t
De a telefon manuális újraindítása után nem történik semmi....
Újra futtatom az "adb reboot bootloader"parancsot, és kiírja, hogy a státusza locked...
Mit rontottam el?

www.refujvaros.hu

(#1056) olddog válasza kymco (#1055) üzenetére


olddog
aktív tag

Szerintem nem megfelelő a parancs, mintha másra emlékeznék. Nézz utánna. Rég volt már. Telóról vagyok, nem tudom most neked előkeresni, bocsi.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1057) doongoo válasza kymco (#1055) üzenetére


doongoo
addikt

a parancs jónak tűnik, megpróbálnám újra egy PC újraindítás után.

(#1058) kymco válasza doongoo (#1057) üzenetére


kymco
veterán

Most láttam egy másik metódust is:
adb reboot bootloader

fastboot -i 0x2b4c flash unlock unlock_bootloader.img

fastboot -i 0x2b4c oem unlock-go

Ezt több honlap is ajánlja (XDA,gizdev.com,theandroidsoul.com)
Egyelőre még nem futtattam, de ma kipróbálom.

www.refujvaros.hu

(#1059) kymco válasza kymco (#1058) üzenetére


kymco
veterán

Ezzel unlockoltam :)

www.refujvaros.hu

(#1060) WOT-H-A-C válasza kymco (#1058) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Csak kiegészítésként..

1. "fastboot -i 0x2b4c flash unlock unlock_bootloader.img"-> Ezzel flash-eled a nyitó file-t
2. "fastboot -i 0x2b4c oem unlock-go" - > Ezzel pedig ténylegesen nyitod a bootloadert(ahogy te is megtaláltad :K )

Illetve ellenőrizni is lehet terminálból a kimenetet.

fastboot -i 0x2b4c oem device-info
Amennyiben a kimenet:

bootloader) Device tampered: false
(bootloader) Device unlocked: true
(bootloader) Charger screen enabled: false
(bootloader) Display panel:
OKAY [ 0.016s]
finished. total time: 0.018s

A bootloader nyitás megtörtént.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1061) kymco


kymco
veterán

És feltettem a twrp-t is

www.refujvaros.hu

(#1062) kymco válasza WOT-H-A-C (#1060) üzenetére


kymco
veterán

Köszönöm a magyarázatot, az az érdekes, hogy a developer.zuk.com csak a flash-elést írja, az utolsó parancs nem található (a tényleges nyitás)

www.refujvaros.hu

(#1063) kymco


kymco
veterán

És végre root-olt a telefonom :DD
Milyen kínai alkalmazásokat érdemes törölni, és melyeket kötelező meghagyni?

www.refujvaros.hu

(#1064) mikrofon válasza WOT-H-A-C (#1060) üzenetére


mikrofon
addikt

És valóban, teljesen igazad van!
Köszi a kiegészítést!

(#1065) mikrofon válasza kymco (#1049) üzenetére


mikrofon
addikt

Tudom, hogy neked már nem aktuális mert sikerült megoldanod! :C

Viszont hasznos lehet. A link valóban nem müködik. Feltehetöen azért mert csináltak helyette egy sokkal profibb bejegyzést, ami képekkel is elmagyarázzas a bootloader nyitását és itt szerepel mind két parancs. Tehát új link a ZUK Z2 PRO Bootloader Unlock -hoz

Őszinte leszek, a 23 oldalnyi HSZ-ből, ami linkelt fórumban van csak az első HSZ-t, ami leírja a folyamatot, olvastam el, hogy kontrolláljam az infó helyességét.

(#1066) mikrofon válasza kymco (#1063) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia,

ha a gyári rom-ot feltetted, akkor valójában egy tiszta rendszered van, és :
"talán két programot (lenovo app center, valami roaming támogatás, és egy lenovo közösségi alkalmazás ami része az lenovo app centernek) leszámítva nincsen semmilyen felesleges, kínaiul kommunikáló szoftver."

Ha nem tiszta a rendszered, akkor pár dolog nem biztos, hogy működik pl vérnyomás szenzor, UV mérő szenzor, lépés számláló. Ebben az esetben fogalmam sincs mik vannak feleslegesen telepítve a telefonodra.

(#1067) doongoo válasza kymco (#1063) üzenetére


doongoo
addikt

Én még root előtt töröltem, ami számomra fölösleges volt és engedte is törölni. Root után pedig a maradék rendszercuccokból csak fagyasztottam a felesleget (frissítésnél jól jöhet még, ha megvannak)

(#1068) doongoo


doongoo
addikt

2.5.381 ST frissítés feltéve. Szemre semmi változás.

(#1069) olddog válasza doongoo (#1068) üzenetére


olddog
aktív tag

Nekem még nem talált, bármikor ketestettem is ... :(
Ahogy olvastam nem egy nagy méretű frissítés. Szvsz bugfix és optimalizálás . Nem? Log?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1070) mikrofon válasza doongoo (#1068) üzenetére


mikrofon
addikt

Ehhez jó az előző módosított sysupdate app, vagy kell egy új?

(#1071) arfer válasza arfer (#1033) üzenetére


arfer
aktív tag

No, két hét után visszakaptam a szervizből a telefont. Feltámasztották, újra működik :C ! Mikor rákérdeztem, hogyan tudták kihozni ebből az "Unknown USB device" állapotból, az volt a válasz, hogy titok :DDD . Úgyhogy nagyon remélem, még egyszer nem szúrom el a ROM-olását, drága mulatság lenne újra szervizbe vinnem... Mivel valószínűleg reklám lenne ide beírnom, melyik szerviz javította meg, nem teszem, de ha valakit érdekel, privátban szívesen elmondom.

(#1072) doongoo válasza olddog (#1069) üzenetére


doongoo
addikt

Én is csak eryen topikjában akadtam rá. Kb. 25 MB az egész, csak fixek lehetnek. A drive meghajtóján már eleve a módosított updater scripttel van fent, így twrp-ből simán felment. Persze előtte kellett egy teljes unroot.

(#1073) arfer válasza arfer (#1071) üzenetére


arfer
aktív tag

Persze nem nyughattam, így újra nekiálltam ROM-olni. 2.3.044 gyárival kaptam vissza a szervizből. Bootloadert nyitottam, TWRP-t feltettem. Francko féle multilang 2.3.044-et akartam feltenni (mind a két félét), de bootloop az eredmény :( . Ugyanez a helyzet MIUI-val, AICP-vel is. Egyedül a Mokee 60.1 megy fel. Ez vajon mitől lehet :F ?

(#1074) laci laci válasza arfer (#1073) üzenetére


laci laci
addikt

A partíció kiosztás miatt. Mm és nougat között.. Még úgy próbáld meg, hogy telepíted a romot és utána reboot, de Recovery - be vissza és utána gapps..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1075) arfer válasza laci laci (#1074) üzenetére


arfer
aktív tag

Csak MM alapú ROM-okkal próbálkoztam direkt, és mégis ez volt a helyzet... Esetleg még megpróbálom QFIL-el feltenni a gyári 2.3.044-et újra, és utána a custom-okat megint...

[ Szerkesztve ]

(#1076) laci laci válasza arfer (#1075) üzenetére


laci laci
addikt

Mi volt a botloop? Nem települt?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1077) arfer válasza laci laci (#1076) üzenetére


arfer
aktív tag

De, feltelepült mind (de csak 3.0.2. TWRP-vel, másikkal Error 7 lett az install), aztán pár újraindulás után hol visszalépett TWRP-be, hol meg fastboot-ba. Fura...

(#1078) laci laci válasza arfer (#1077) üzenetére


laci laci
addikt

Nekem is ez volt a hiba 3.0.2.0-val,frissítettem a twrp-t és utána bumm.. Elment (sima zuk 2)

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1079) kymco


kymco
veterán

Köszönöm a segítségeteket, végre belaktam a telefonom...
Mint korábban már írtam, volt bootloader nyitás, volt TWRP telepítés, root...

Utána sokat szenvedtem, amíg rábírtam a telefont, hogy ébresszen.
Többismere3tlenes volt az egyenlet...
Volt benne battery optimization, volt benne safecenteres autostart, és az ehhez a programhoz tartozó "accelerate" funkcióhoz tartozó"Accelerate protection list" beállítása. Ez utóbbi volt a legbosszantóbb, mert kellett idő, amíg rájöttem, hogy ez a ludas, és hogy hogyan lehet ezt a listát módosítani...
Játszottam még a notifications beállításokkal is... Sose gondoltam, hogy ennyit kell szenvednem azért, hogy ébresszen a telefon.
Két kínai programot kártevőnek érzékelt az Eset/Nod ()Weibo és a QQReader), titaniummal leszedtem őket...

Tetszik a telefon, de az üveg hátlap miatt csúszós. Rátettem egy szövetborítású felületre, hogy töltsem, de az usb kábel súlya elindította a telefont a vízszintes felületen.
Persze erre rájöhetne egy szilikon tok, amit február 28-án már rendeltem az Alin, de még nem érkezett meg....

www.refujvaros.hu

(#1080) olddog válasza kymco (#1079) üzenetére


olddog
aktív tag

Mivel ébreszted magad? Nálam a gyári óra/ébresztő minden külön állítgatás nélkül tökéletes működik.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1081) kymco válasza olddog (#1080) üzenetére


kymco
veterán

Alarm clock xtreme

www.refujvaros.hu

(#1082) doongoo válasza kymco (#1081) üzenetére


doongoo
addikt

így már érthető, ha a beállítása is extrém :))

(#1083) olddog válasza kymco (#1081) üzenetére


olddog
aktív tag

Hát igen, a külsős programokat alapból nyírja. Bár én ezt nem bánom, 1x kell beállítani.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1084) kymco válasza doongoo (#1082) üzenetére


kymco
veterán

:) Egyébként jó ébresztő. Erősödő hangerőt is tud, használtam defy-n, jiayu g3-on, thl t200c-n... mindegyiken jól futott.

De hasonlóan küzdelmes volt itt a levelező programok beállítása, hogy normális értesítést kapjak... de ez már rutinosan ment :)

www.refujvaros.hu

(#1085) kymco


kymco
veterán

Mivel lehet életet varázsolni az extra szenzorokba, funkciókba?
biometric sensor
ultraviolet light
body oxygen
heart rate

www.refujvaros.hu

(#1086) laci laci válasza kymco (#1085) üzenetére


laci laci
addikt

Szerintem csak a gyári rommal megy..
Nagyon gondolkozom, hogy a sima z2-öt eladom és veszek pro-t. A slott mennyit bír?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1087) kymco válasza laci laci (#1086) üzenetére


kymco
veterán

A telómon az fut, nem custom.

www.refujvaros.hu

(#1088) olddog válasza kymco (#1085) üzenetére


olddog
aktív tag

U Health

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1089) olddog válasza laci laci (#1086) üzenetére


olddog
aktív tag

Slott?

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1090) kymco válasza olddog (#1088) üzenetére


kymco
veterán

Ez max lépéseket számol nekem...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#1091) olddog válasza kymco (#1090) üzenetére


olddog
aktív tag

MyHealth/HR Monitor itt mérsz pulzust-véroxigént.
És a program főképernyőjéről indítod az UV mérést is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1092) JoHn123 válasza laci laci (#1086) üzenetére


JoHn123
tag

A "slott" :) nálam 6-7 óra körül, gyári nougattal.

(#1093) laci laci válasza JoHn123 (#1092) üzenetére


laci laci
addikt

Az jó.. Kevesebbre számítottam, amoled kijelzőhőz képest.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1094) kymco válasza olddog (#1091) üzenetére


kymco
veterán

A zui home kezdőképernyőjén kell balról jobbra csúsztatni a képernyőt és előjön a kívánt program... :)
De miért nem tudom ikonból elindítani ezt a nova alatt? :F
Ha a nova alatt kattintok az "u health"-re akkor nem tudom a különleges szenzorokat használni, csak a bevitt adatokat nézegetni..

www.refujvaros.hu

(#1095) kymco


kymco
veterán

Más...
Hogyan tudom téglamentesen frissíteni a rootolt, twrp-s, unlockolt "gyári" rendszeremet zui 2.5.335 ST-ről
2.5.381 ST-re?

www.refujvaros.hu

(#1096) doongoo válasza kymco (#1095) üzenetére


doongoo
addikt

gyári rendszernél rootolt állapotban töröltél esetleg rendszeralkalmazást? Vagy csak fagyasztottad őket?

Ha töröltél valamit, akkor a frissítés ellenőrzés fázisában keresni fogja jó eséllyel (nálam MM-N átállásnál a módosított tartalmú fájlok miatt is reklamált pár esetben) és megáll hibával (ettől még az aktuális rendszered sértetlenül megmarad). A törölt rendszeralkalmazásokat ezért célszerű visszatenni

Ha csak fagyasztottál, akkor:

1 - összes fagyasztott alkalmazás kiolvasztása
2 - SuperSU alkalmazáson belül a tejes unroot (aztán telefon újraindítás)
3 - innen letöltöd a 2.5.335 to 2.5.381 zip fájlt (ebben már módosítva van az updater script, így ez simán telepíthető twrp-ből feloldott bootloader mellett is) és felmásolod a telefonra
4 - belépsz twrp-be
5 - flasheled a korábban idemásolt zip-fájlt
6 - megnézed, hogy minden oké-e
7 - bónusz (mert ez nem volt kérdés): twrp-ből ugyanazzal a SuperSU fájllal rootolni, amivel előzőleg is rootoltad

(#1097) doongoo válasza kymco (#1094) üzenetére


doongoo
addikt

nova alatt u-health indítható el, de pulzust pl. abból is tudsz mérni (körülményes lesz a leírás, mert magyarra állított renszernél ez az apk "belül" kínai)
1 - megnyitod a U-health-et
2 - alul szív ikon
3 - fenti körkörös statisztikát elhúzod balra (a képernyő azon részén van két pötty, ami indikálja a lehetőséget)
4 - az új ablakban a bal oldali ikonra nyomsz (ujjadat meg ráhelyezed a szenzorra)

UV-mérést tényleg csak a ZUI launcherről lehet indítani (így építették fel a rendszert, sajna)

(#1098) kymco válasza doongoo (#1096) üzenetére


kymco
veterán

Hálás köszönet :) mindkét hozzászólásért :R

www.refujvaros.hu

(#1099) kymco válasza doongoo (#1096) üzenetére


kymco
veterán

Az útmutatásod alapján feltettem a frissítést... és minden nagyszerűen megy...
Még egyszer: Köszönöm!

www.refujvaros.hu

(#1100) doongoo válasza kymco (#1099) üzenetére


doongoo
addikt

nincs mit.
az egyedüli változás, amit érzékeltem az az android security patch level frissülése 2017.01.01-re a korábbi 2016.12.01-ről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.