Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) JoHn123


JoHn123
tag

Sziaszok! Hamarosan külföldre megyek egy időre. A kártya marad magyar telekomos. Át fog roamingolni, vagy kell vele valamit mókolni? Gyári kínai 2.5.335 st rom van a telefonon.

(#1102) szemydavis21


szemydavis21
csendes tag

Sziasztok,Zuk Z2 Pro telefont sikerült Bootloop-ra kényszerítenem,persze önszántamon kívül.
A Zukfans-oldalon találtam a kábeles megoldást,egyenlöre ott elakadtam hogy a telefont teljesen kikapcsoljam,ugyanis leírás szerint 10-15 mpig kell nyomva tartani a power gombot,és a 2.-ik rezgésnél elengedni így teljesen kikapcsolt állapotba kerül a telefon,nos nekem ez nem történik meg,kis szünettel kb 5 mp után újra bootöoopba lép a telefon.
valakinek valami ötlet segítség.
jó lenne ha meg tudnám még menteni.

(#1103) doongoo válasza JoHn123 (#1101) üzenetére


doongoo
addikt

Simán megy a roaming

(#1104) JoHn123 válasza doongoo (#1103) üzenetére


JoHn123
tag

Köszi

(#1105) Lasko


Lasko
csendes tag

Hali!

Spemall-on jó árasítva lett a Zuk Z2 Pro.
Dual sim és a B20 jól hangzik, céges telefonnak is! szeretném használni (levelezés Stb), ezért fontos lenne, hogy stabil legyen.
Rootolni nem akarom, angollal nincs bajom, szeretem az OTA frissítéseket, stb.
Kamera milyen? Vélemények? Tapasztalatok? Exchange-t mennyire szereti? :)
Szoftver? :)

Köszi!
Lasko

[ Szerkesztve ]

(#1106) mikrofon válasza Lasko (#1105) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia,

én is céges telefonnak használom. Vagy is cégesnek is! Nagyon stabil, nagyon gyors és megbízható. Telefonálás megbízható, nem szakad, hangminőség is nagyon jó. Bluetooth is stabil. Kamera képe több mint jó!
Exchange szerver van nálunk is (névjegyzék, e-mail, adatok, stb...) Erre én a Nine alkalmazást használom. Fizetős, kb 2.500 HUF, de hidd el megéri. Ezzel minden funkció tökéletesen működik. Sokkal jobban mint a Microsoft androidos alkalmazása, vagy a Microsoft alkalmazása Windows phone-on. Probáltam mindegyiket, így tapasztalatból írom. A beállítással kell majd kicsit játszadozni a jogosultságok miatt, annak érdekében, hogy mindig kapj értesítést. Nálunk titkosítva van a rendszer. Ez azt jelenti, ha összekapcsolódsz az Exchange szerverrel, csak akkor engedi az adatok letöltését, ha titkosítod a telefonod tartalmát kompletten. Ezzel sokáig nagy problémám volt. De ezzel az alkalmazással megoldódott, mert itt van olyan opció, hogy csak ezt a szoftvert és a levelezést titkosítja. Tehát eggyel több ujjlenyomat ellenőrzés.....

[ Szerkesztve ]

(#1107) Keil Walker válasza Lasko (#1105) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Spemall azért is jó, mert elvileg Magyarországon is lehet gariztatni, ha 2éves Eu garival veszed. Részleteket azért olvasd el spemall-on. Illetve hardverapro-n találsz hozzá kupont

(#1108) arfer


arfer
aktív tag

Feltettem QFIL-lel a 2.5.335 ST gyári Nougat alapú ROM-ot, és a 3.1.0-ás TWRP-t. Innentől aztán semmilyen Nougat alapú custom ROM-ot nem tudok feltenni, se RR, se Mokee, se GizROM, se Lineage, semmi. Van amelyik belefagy a telepítésbe (RR 5.8.2), van ami elindul, de csak az animáció zajlik (Lineage14), van, ami nem indul egyáltalán, csak a ZUK logo látszik (Mokee71). FR-t minden telepítés előtt csinálok. Mit ronthatok el? :F

[ Szerkesztve ]

(#1109) laci laci válasza arfer (#1108) üzenetére


laci laci
addikt

A 3.1.0.0-as twrp és a régi twrp mentés és az közötti ugrálás, illetve az új twrp már nem agyon jó erre a célra. Anomáliát okoz a partíció kiosztás miatt /között. A sima Z2-nél már rá jöttünk..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1110) olddog válasza arfer (#1108) üzenetére


olddog
aktív tag

A problémát a 2.5 ZUI okozza. Teljesen eltérő a rendszer partíciókiosztása, mint bármelyik másik ROM-é. Beleértve a 2.3-as ZUI-t is.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1111) arfer válasza laci laci (#1109) üzenetére


arfer
aktív tag

Nem TWRP mentéseket akartam visszarakni, hanem .zip ROM-okat installálni. Úgy tudtam, Nougat alapú custom ROM telepítése előtt fel kell rakni a gyári Nougat-ot pont a partíciók miatt... MM alapú gyárira kellene Nougat customot rakni? :F

[ Szerkesztve ]

(#1112) laci laci válasza arfer (#1111) üzenetére


laci laci
addikt

Ezt ki veséztüt egy másik fórumban. Ha mm gyári, akkor 3.0.2.0 twrp a jó,mentés, wipe,bla, bla, bla.. A nougatnak pedig 3.1.0.0. Érdemes úgy csinálni, hogy gyári mm, utána custom mm, utána nougat custom (na most ez csak a saját gondolatom, saját felelősségre).

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1113) olddog válasza arfer (#1111) üzenetére


olddog
aktív tag

Sajnos nem így van. Bármit lehet bármivel úgymond lecserélni, csak a gyári Nougat ne legyen benne. Upgrade-downgrade nem számít csak a gyári Nougat okoz fennakadást. Legalábbis az általam olvasottak szerint.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1114) arfer válasza olddog (#1113) üzenetére


arfer
aktív tag

Hmm... Érdekes infó, mert pont a zukfans.eu, meg xda fórumokon írták ROM hozzászólásokban, hogy custom Nougat előtt gyári Nougat kell... Sehol sem találtam egyértelmű leírást, hogy nem így kell, vagy mi a helyes sorrend :( ... De akkor ezek szerint mehet vissza a QFIL 2.3.044 :) ...

[ Szerkesztve ]

(#1115) arfer válasza laci laci (#1112) üzenetére


arfer
aktív tag

És igen :C ! Köszönöm mindenkinek a segítséget. Okulásul esetleg más számára, leírom, hogy sikerült a dolog. (Bootloader unlock után, természetesen)
1. QFIL 2.3.044 ST felrakása, majd beboot
2. TWRP-3.0.2-20160712-ZUK_Z2_PRO-CN-wzsx150.img felrakása
3. TWRP-ből Mokee MK60.1-z2pro-170408-RELEASE.zip installálása (várni kell, nem húzza a csíkot...), majd beboot
4. TWRP3.1.0.0_ZUK_Z2_pro.img felrakása
5. TWRP-ből MK71.2-z2pro-201704201759-NIGHTLY.zip installálása (itt is várni kell, itt sem húzza a csíkot), majd beboot
És voilá, custom Nougat van a telón, magyar nyelvvel! Még egyszer köszönöm!

(#1116) laci laci válasza arfer (#1115) üzenetére


laci laci
addikt

Örülök neki. Akkor mehet a csere? :C

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1117) doongoo válasza arfer (#1115) üzenetére


doongoo
addikt

és még ennek is megvannak a betegségei, ahogy utánaolvastam...

(#1118) arfer válasza doongoo (#1117) üzenetére


arfer
aktív tag

Lecseréltem egy Resurrection Remix 5.8.2-re, de ebben is vannak bugok :( , konfigurálgatni kell...

(#1119) doongoo válasza arfer (#1118) üzenetére


doongoo
addikt

ahogy olvasgatom, egyik custom sem hibátlan, maradok is a ZUI-n

(#1120) arfer válasza doongoo (#1119) üzenetére


arfer
aktív tag

Abban meg sajnos nincs magyar nyelv. Francko multilang 2.5 ZUI-ja meg nem indult nálam....

(#1121) doongoo válasza arfer (#1120) üzenetére


doongoo
addikt

nekem az nem gond, de morelocale2-vel elég sok minden megy rajta magyarul (a rendszer mondjuk marad angol)...

(#1122) olddog


olddog
aktív tag

Egyre-másra jönnek a jó ajánlatok. Tinydeal

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1123) laci laci válasza olddog (#1122) üzenetére


laci laci
addikt

De itt csak 4gb. Véletlenül?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1124) olddog válasza laci laci (#1123) üzenetére


olddog
aktív tag

Nem, két verzió van kezdetektől 4/64 és 6/128. Bár eleinte a 4/64-et nem nagyon lehetett kapni.
Német raktárról, ingyen szállítással ez szerintem nagyon jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1125) laci laci válasza olddog (#1124) üzenetére


laci laci
addikt

Igen, jó ajánlat és szerintem elég gyorsan itt lenne..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1126) kymco


kymco
veterán

Most szembesültem azzal, hogy a google naptár nem működik, hanem a beállítások után fc-zik... ZUI 2.5.381 van fenn, rootolt és twrp-vel fűszerezett nyitott bootloaderes telefonomon.
Eddig nem zavart, mert nem ezt a naptár alkalmazást használtam (épp ezért nem tudom, hogy a nugátosítás előtt jó volt-e, vagy a nugátos frissítés tett be valamit), de most szükségem lenne egy funkciójára.
Van valakinek hasonló tapasztalata?

www.refujvaros.hu

(#1127) doongoo válasza kymco (#1126) üzenetére


doongoo
addikt

Nálam sem megy...

(#1128) kymco válasza doongoo (#1127) üzenetére


kymco
veterán

Akkor nem fogom újrahúzni....

www.refujvaros.hu

(#1129) olddog válasza kymco (#1126) üzenetére


olddog
aktív tag

Nálam működik. ZUI 2.5.335 érintetlen rendszer.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1130) mikrofon válasza olddog (#1129) üzenetére


mikrofon
addikt

Nálam is megy. Folyamatosan használom is. Rendesen szinkronizál még a céges naptárammal is és a Nine alkalmazás naptári elemeit is megjeleníti. Mondjuk nekem ez van beállítva alapértelmezettnek a gyári helyett.

[ Szerkesztve ]

(#1131) doongoo válasza kymco (#1126) üzenetére


doongoo
addikt

mi lenne az a funkciója, ami hiányzik?
Én digical-t használok helyette (mert annak jön be a widget testreszabhatósága) és szépen behúzza a google naptáras adatokat is

(#1132) kymco válasza doongoo (#1131) üzenetére


kymco
veterán

Végül is megoldottam... A digical-t használom én is.
A frissítés után azt vettem észre, hogy az eseménynél a résztvevők kitöltésénél a feleségem a naptáramba bejegyzéseket tudott tenni... eddig. És nem tudtam, hogy most miért nem megy. Az e-mail-ben kapott üzenet *.ics mellékletére kattintva nem tudtam a digical-t kiválasztani, csak a google naptárt, ami fc-zett.
De tegnap addig kavartam (nem tudom mitől lett jó), hogy a digical is kiválasztható, és működik...

www.refujvaros.hu

(#1133) doongoo


doongoo
addikt

(#1134) WOT-H-A-C válasza doongoo (#1133) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Figyelj, végülis nem katasztrófa ez. A ZUI elérhető lesz az biztos. Szerintem a minőség is biztosítva van, a kérdés az ár...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#1135) tdream


tdream
csendes tag

Ejj, még szerencse, hogy hardveresen egy ideig kitart a teló. A szoftver is jó, mi gondunk lehet :)

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#1136) olddog válasza tdream (#1135) üzenetére


olddog
aktív tag

Ha minden jól megy, semmi. :)

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1137) doongoo válasza WOT-H-A-C (#1134) üzenetére


doongoo
addikt

Az mind tiszta, csak kérdés, hogy meddig frissítik majd a halott termékvonalat...

(#1138) olddog válasza doongoo (#1137) üzenetére


olddog
aktív tag

Arra tippelnék, hogy semeddig. Bár ne legyen igazam...

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1139) Addel válasza olddog (#1138) üzenetére


Addel
senior tag

Az fasza, épp tegnap rendeltem egy z2 pro-t, akkor gondolom megint jól jártam.

(#1140) olddog válasza Addel (#1139) üzenetére


olddog
aktív tag

Szerintem, igenis jól jártál. A jelenlegi rendszer igen stabil, gyors, akadásmentes. A kamera nagyszerű, quick shot és manuál módban egyaránt. Ha Androidverzióvadász az ember akkor sajnos csak 7.0. Én ennek semmilyen hátrányát nem érzem. Remélem még hosszú ideig nagy megelégedéssel tudom használni a készüléket.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1141) Addel válasza olddog (#1140) üzenetére


Addel
senior tag

Nem mondanám magam "Androidverzióvadász"-nak, eddig egy 5.1.1-es Sony Z1C-t használtam, még 6-os androidot se láttam, nem hogy 7-est.

(#1142) laci laci válasza Addel (#1141) üzenetére


laci laci
addikt

Én ennek az ellenkezője vagyok. Másik telomon 7.1.2 van persze agyonra gyomlálva, tunningolva.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1143) doongoo válasza Addel (#1139) üzenetére


doongoo
addikt

Jól jártál. Megérkezik, frissíted, ha lehet és használod. A "vas" maga még 2-3 évig biztosan elegendő lesz szinte bármire...

(#1144) mikrofon válasza doongoo (#1143) üzenetére


mikrofon
addikt

Pont így gondolom én is.
Nekem egyetlen egy dolog hiányzik, mégpedig az NFC. De ez is leginkább a fényképezést tenni egyszerűbbé. Így marad a WIFI, amivel szintén jól használható...

(#1145) Addel


Addel
senior tag

Jó pár külföldi oldalt elolvastam a hétvégén erről a ZUK megszüntetésről. Lényegesen árnyaltabb a helyzet, mint ahogy a Magyar híroldalak hozták. Nem egyszerűen megszűnik a ZUK, hanem a 3 mobil márkát egyesítik egy brand alatt ami a Moto, ugyanis ez a legismertebb világ viszonylatban. Rákérdeztek a Z3-ra, hogy akkor az már ki se lesz adva? Ki lesz, csak más néven, valami Motor xy. A ZUI se szűnik meg, azt viszik tovább, előbb-utóbb, a Moto-kon is az lesz. Valahol azt is olvastam, hogy Kínában már Z2 pro-n béta tesztelik a 7.1.1-et, (ha csak le nem állítják közben) odáig még jó eséllyel eljut az oprendszer upgrade.

[ Szerkesztve ]

(#1146) Addel


Addel
senior tag

Na nekem is megjött tegnap a telóm. Azt szeretném kérdezni, hogy a gyári töltője tudja-e a QC3-at?

(#1147) doongoo válasza Addel (#1146) üzenetére


doongoo
addikt

Ha jól emlékszem, a gyári töltő csak QC2.0

(#1148) Addel válasza doongoo (#1147) üzenetére


Addel
senior tag

Csak mert rá írva nincs, de érzésre elég gyors, és láttam egy kínai tesztet róla ahol mérték, és 3V-tól 10V fölé ment a töltő feszültség töltés közben.

(#1149) doongoo válasza Addel (#1148) üzenetére


doongoo
addikt

Azért a QC2.0 sem lassú.
Én egy Blitzwolf QC3.0-t használok amúgy...

[ Szerkesztve ]

(#1150) Addel


Addel
senior tag

Azt hogy tudom beállítani, hogy vezeték név szerint rendezze a névjegyeket ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.