Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Schaaf


Schaaf
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan problemam van, hogy a google play nem frissit, nem tölt le appokat idönkent. Ha ujrainditom a telot akkor elkezdi a frissiteseket es az appok feltelepiteset, sikerrel jar, de par oraval ujrainditas utan ujra elöjön ez a problema. Talalkozott valaki hasonloval? Mi lehet az oka? Kinai romom van, 2.5.462 nincs rootolva, zart bootloader
Köszi a segitseget!

(#1402) doongoo válasza Schaaf (#1401) üzenetére


doongoo
addikt

ilyen néha (pár hetente) nálam is előfordul (mondjuk nálam nyitott bootloader és root mellett). Legtöbbször elég ha csak törlöm a play áruház cache-ét. Máskor meg egy újraindítás segít...
Amikor hiba van, akkor a letöltést jelző nyilacska sem indul el a notibaron, azaz lehet, hogy a letöltésvezérlő a hunyó...

(#1403) femiki válasza doongoo (#1402) üzenetére


femiki
tag

Kaptál már visszajelzést a magyarításról a zukfans fórumon? Mikorra várható?

(#1404) ekrisztian válasza femiki (#1403) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szerintem nem lesz abból már semmi.
A telefon kifutott. Jó ha kapunk még gyári frissitést.
Franco76 április óta nem volt jelen a fórumban, biztos nem azért, mert az új romon dolgozik.
Így nekünk marad a morelocal vagy az angol nyelv.
Vagy a nem éppen tökéletes custom romok.

(#1405) femiki válasza ekrisztian (#1404) üzenetére


femiki
tag

Erre gondoltam:
https://zukfans.eu/community/threads/multi-language-patch-on-stock-zui-2-5-462.6984/page-2

[ Szerkesztve ]

(#1406) ekrisztian válasza femiki (#1405) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ez új nekem.
Még akkor lehet is belőle valami :)
:R

(#1407) doongoo válasza femiki (#1403) üzenetére


doongoo
addikt

Még nem, elküldtem az emailcímemet, gondolom oda jön majd a fordítandó cucc...
Valamikor

(#1408) ekrisztian válasza doongoo (#1407) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nem lehet Tibcsi fordítását megkapni? Szerintem oda adná. És elég lenne azt kiegészíteni.
Franco76 is azt használ(hat)ta)
Nem tudom hogy működik ez, de gondolom nem veszik el a munkátok, ha már kész a fordítás.

(#1409) Starchm


Starchm
őstag

Itt még élnek páran? Hamarosan lehet csatlakozok a klubhoz/ ha még van /.

(#1410) Hibarin válasza Starchm (#1409) üzenetére


Hibarin
tag

Van itt még sok ember, csak annyira nagy megelégedéssel használja ezt a telót mindenki, hogy ritkán kell hozzászólni :)

(#1411) femiki válasza Hibarin (#1410) üzenetére


femiki
tag

Így igaz! Egyedül a Magyar nyelv hiánya a fájó pont.

(#1412) mikrofon válasza Hibarin (#1410) üzenetére


mikrofon
addikt

+1

(#1413) tthom válasza mikrofon (#1412) üzenetére


tthom
senior tag

Sziasztok!

Meg tudná valaki nekem nézni, hogy PWM-es-e a készülék? Tehát fehér háttér + 30% körüli fényerőnél vibrál-e a kijelző kamerán át nézve? Találtam videót, ahol igen, de van ahol azt írják, hogy nem..

Köszönöm,
Tomka

(#1414) TheBigM válasza tthom (#1413) üzenetére


TheBigM
csendes tag

Hello!

Ezt az xda-thread-et találtam erről: [link]
Ebben a topicban van egy videó is róla: [link]

Üdv,
Marci

(#1415) tthom válasza TheBigM (#1414) üzenetére


tthom
senior tag

Igen, ezeket én is láttam, ezért kérdezem.. Mert itt azt írják, hogy nem, ugyanakkor láttam olyan videót, bolt által közzétetted, amin rendesen vibrált. Csak ugye nem lehet tudni, hogy az valami elődszéria volt, vagy sem.
Ezért kérdezlek titeket, akiknek van. :)

(#1416) mikrofon válasza tthom (#1413) üzenetére


mikrofon
addikt

Milyen kamerával kell nézni?

(#1417) tthom válasza mikrofon (#1416) üzenetére


tthom
senior tag

Hát, amilyen van éppen. :)
Valamelyik korrigálja felvétel közben, valamelyik nem, így ha véletlenül nem vibrál és van másik kamera, meg lehet azon is. Akár másik telefon kamerája is jó szokott lenni, de persze fényképezőgépé a legjobb.

(#1418) tthom


tthom
senior tag

Itt látszik, hogy mire gondolok, amikor a csóka váltogatja a képernyőket:

Zuk Z2 Pro

Szerk: élőben persze nem látszik, csak kamerán át.

[ Szerkesztve ]

(#1419) mikrofon válasza tthom (#1417) üzenetére


mikrofon
addikt

nikon d500 live view-val nem vibrál hanem csíkozik. Fentről lefelé mennek a csíkok....
közel sem olyan durva mint a videón, de szürke csíkok fentről lefelé gördülnek.... Nem is olyan sűrűn mint a videóban..... De ez mindig is így lesz, hiszen a videó rögzítés zársebessége, a felvétel fps-se és a kijelző háttérvilágítása különböző..... Hiszen nem folytonos fény világítja meg a kijelzőt......

[ Szerkesztve ]

(#1420) tthom válasza mikrofon (#1419) üzenetére


tthom
senior tag

Köszönöm! Szóval PWM-es. Azt gondoltam, hogy nem pont azt fogja mutatni, de így legalább már biztos.
Én azt gondoltam a mobilok nem PWM-el szabályozottak. :)

Kösz még egyszer!

(#1421) mikrofon válasza tthom (#1420) üzenetére


mikrofon
addikt

és ez most jó vagy rossz?

(#1422) tthom válasza mikrofon (#1421) üzenetére


tthom
senior tag

Nekem negatív pont az amúgy szinte tökéletes összképből, mert nem szeretem a lassú PWMes cuccokat.
Monitorból is olyat kellett vennem, ami villogásmentes, mert egy idő után megfájdult a fejem tőle.

De ez csak az én bajom, amúgy jó kis telefon.

(#1423) Starchm


Starchm
őstag

Aki valamennyire bele fojt a custom romozásba, a kamera a stockhoz képest mennyire változott?

Illetve a stock romon a lockscreenen lehet olvasni a notificationokat? / és lehet-e a led szinét váltani stockon? /

(#1424) Hibarin válasza Starchm (#1423) üzenetére


Hibarin
tag

A custom romokban rosszabb a kamera, mint a gyáriban. A gyári romban a notifications menüben lehet minden appnál állítani, hogy menjenek-e lockscreenre az üzik. A ledszínekkel nem szórakoztam, és így hirtelen nem is nagyon emlékszem, hogy lehet-e, de majd valaki kijavít, ha mégis.

(#1425) doongoo válasza Hibarin (#1424) üzenetére


doongoo
addikt

Zukfans.eu-n leírták, hogyan kell belőni a light float a különféle színekhez. Nem próbáltam...

(#1426) Starchm válasza doongoo (#1425) üzenetére


Starchm
őstag

Köszi mind kettőtöknek, illetve rootolással lenne még kérdésem, a Vibe p2-nél kellet data particiót formázni, hogy müködjön magisk-al. Itt kell valamit mókolni a magisk-ozáshoz, vagy elég twrp-ből föllökni a gyári romra?

(#1427) doongoo válasza ekrisztian (#1408) üzenetére


doongoo
addikt

Leveleztem és kiderült, hogy a patchben már van magyar nyelv. Fel is tettem, eddig elég okés.

(#1428) doongoo válasza Starchm (#1426) üzenetére


doongoo
addikt

Magisk-hoz nem tudok hozzászólni, mert én a twrp alól flasheltem a SuperSU-t és ezzel rootoltam

(#1429) kymco válasza doongoo (#1427) üzenetére


kymco
veterán

Melyik patch-ben? Linket tudnál adni?

www.refujvaros.hu

(#1430) ekrisztian válasza doongoo (#1427) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Naaa az super :)

(#1431) doongoo válasza kymco (#1429) üzenetére


doongoo
addikt

Femiki belinkelte már feljebb a topicot. Most mobilról nem tudom direktben linkelni.

(#1432) ekrisztian válasza kymco (#1429) üzenetére


ekrisztian
senior tag

(#1433) ekrisztian válasza doongoo (#1427) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Azt nem kérdeznéd meg, hogy alapértelmezett angol nyelv nem lehetne ott, ahol a fordítás nem megy végbe? Ne tyúklábas legyen az, ami tartalmaz angol nyelvet.

:R

[ Szerkesztve ]

(#1434) femiki válasza doongoo (#1427) üzenetére


femiki
tag

Légyszi írd már le, hogyan kell telepíteni hogy ne rontsak el semmit. Nekem nincs rootolva a telóm, gyári állapotban van. Köszi.

(#1435) kymco válasza ekrisztian (#1432) üzenetére


kymco
veterán

Köszönöm

www.refujvaros.hu

(#1436) doongoo válasza femiki (#1434) üzenetére


doongoo
addikt

TWRP recovery kell hozzá, abból lehet feltenni. Ahhoz meg fel kell oldani a bootloadert, hogy feltehető legyen a twrp. Azaz gyári állapotra sajnos nem tehető fel, de rootolni nem kell hozzá.

(#1437) mikrofon válasza ekrisztian (#1433) üzenetére


mikrofon
addikt

ez nagyon jó felvetés. A Multi ROM-nál ez nagyon hasznos lenne. Ha valamit nem lehet fordítani, akkor angol legyen.....

:C

(#1438) femiki válasza doongoo (#1436) üzenetére


femiki
tag

A fenébe! Pedig el akartam kerülni a nyitást. :W
Tudnál esetleg felrakni képernyőképet, hogy milyen lett a fordítás?

(#1439) doongoo válasza femiki (#1438) üzenetére


doongoo
addikt

Linkek:

screen1
screen2
screen3
screen4
screen5
screen6

Ha valami konkrét rész érdekel, akkor írd meg.

[ Szerkesztve ]

(#1440) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Nekem amúgy kicsit laggol a billentyűzet, mióta fent a patch.

(#1441) doongoo válasza mikrofon (#1437) üzenetére


doongoo
addikt

Azt írta vki a Zukfans.eu-n feldobott kérdésemre, hogy az xposed telepítésével és az alá egy modul felrakásával bármelyik alkalmazás nyelve állítható (ő példaként a brazil portugál nyelvre állította a U-healthet).
Xposed telepítéséhez root kell és egy wipe data is ajánlott...

(#1440) ekrisztian melyik billentyűzet? én Swype-nál és gboardnál sem vettem észre ilyesmit

[ Szerkesztve ]

(#1442) ekrisztian válasza doongoo (#1441) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Egy Gplay frissítés és gboard adat törlés után jó lett.

xposed-ből melyik verzió kellhet nekünk?
DataWipe nem gond.
Amúgy kínai után pont a brazil/portugál hiányzik még nekünk :D
:R

(#1443) mikrofon válasza doongoo (#1441) üzenetére


mikrofon
addikt

nah ezt jó tudni.
Ha legközelebb változtatok a telón akkor ezt is megcsinálom. Igazából engem csak egy dolog zavar, mégpedig a google alkalmazások angol nyelve. Ott is leginkább a térképek alkalmazás és az angol nyelvű navigáció... Nem mintha nem érteném angolul... De azért zavar....

A data wipe, az a data partíció törlését jelenti, tehát minden megy a belső tárhelyről?

[ Szerkesztve ]

(#1444) ekrisztian válasza mikrofon (#1443) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ezzel a patch-el magyar lesz a google összes cucca és a hangnavigáció is.

(#1445) doongoo válasza ekrisztian (#1442) üzenetére


doongoo
addikt

Xposedból az SDK 24 való nekünk (szintén a zukfans.eu-ról tájékozódva) innen

a brazil-portugál csak példa volt, hogy működik a dolog.
Én mondjuk most a full QFIL-es telepítés és újra belakás után nem szívesen wipe-olnék, ezért nálam marad a u-health kínai verzióban

Mondjuk, ha jön a 3.1-es ZUI (és még az is 7.0-es vagy 7.1-es android marad), akkor valószínűleg elgondolkozom az xposed-on még a belakás előtt...

[ Szerkesztve ]

(#1446) doongoo válasza mikrofon (#1443) üzenetére


doongoo
addikt

a google cuccokat már a root után feltelepített morelocale2 is át tudja tenni magyarra. A patch nekem azért volt jó, mert ez a systembe integrált dolgok nagy részét is átváltja (amiket a morelocale nem).

(#1447) mikrofon válasza doongoo (#1446) üzenetére


mikrofon
addikt

ez így igaz, de amit nem tud a morelocal2 magyarra lakni, az marad kínai.... Nekem olyan kellene, aminél angol marad, ami nem magyar. Különben inkább maradjon minden angolul.....

(#1448) ekrisztian válasza doongoo (#1445) üzenetére


ekrisztian
senior tag

No ez az App local nem működik.
Viszont a patch pl. tartalmazza a spanyol, német nyelvet az uhealt-nek. De lengyelt vagy magyart nem, így ez egész biztosan fordítási hiányosság.
Emékeim szerint Tibcsi mondta, hogy nagyon sok szöveg van és aktív eleme a System nek, és talán ezért nem került fordításra.
De nekem amúgy is jó a pulzusom, meg nem is futok telefonnal. SE :D

[ Szerkesztve ]

(#1449) Starchm


Starchm
őstag

Ezt a szép képet a lezárási képernyőről valahogy ellehet tüntetni? :D

Valakinek biztos tetszik, de nekem inkább az értesitések a fontosak...

(#1450) laci laci


laci laci
addikt

Üdvözlet. Csak sikerült szereznem eme készüléket. Sima zuk2-őt adtam el. Magisk-ot használ valaki?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.