Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) femiki válasza judgeatsi (#1300) üzenetére


femiki
tag

Az UHealth működik az AICP-vel?

(#1302) Hibarin válasza femiki (#1301) üzenetére


Hibarin
tag

Nem működik egy custom romban se, túlságosan bele van ágyazva a gyári rendszerbe, valószínűleg emiatt nem is lesz ez megoldva.

(#1303) ekrisztian válasza judgeatsi (#1300) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nem volt kedvem, gapps-ot tenni bele. :)
Az első 5 perc se volt megnyerő így a második 5percbe már bele se kezdtem.
Ha lesz időm, cserélek recovery-t, és kipróbálom az AEX és AICP romot.

(#1304) judgeatsi


judgeatsi
csendes tag

Sajnos nincs U-Health benne (igazából egyelőre ez az egy negatívuma van a gyárihoz képest, legalábbis amit én tapasztaltam), mint ahogy írta is az előttem szóló, de bevallom, a gyáriban sem használtam. Mi band2-ben van pulzus és egyéb mérési lehetőség, ha érdekel, így annyira nem hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#1305) ekrisztian válasza judgeatsi (#1304) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Tudnál adni az AICP-hez linket? a te verziód nem lelem.

(#1306) doongoo válasza judgeatsi (#1296) üzenetére


doongoo
addikt

jó kis beszámoló...
A Smart lockhoz ragaszkodás nekem kicsit fura. Ott az ujjlenyomat (az ujj mindig kéznél van, csakúgy, mint a bluetooth-os cuccok pl. a kézen)
AICP egyébként már 7-es droid alapú?

(#1307) ekrisztian válasza doongoo (#1306) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Pont ez a lényege, hogy ne kelljen már otthon vagy autóban a képernyőzárat matatni.
Beülök és tudja a telefon biztonságos helyen vagyok és kikapcsol a zár.

Vagyis én erre használnám.

[ Szerkesztve ]

(#1308) doongoo válasza ekrisztian (#1307) üzenetére


doongoo
addikt

Félreértettél:
- ha használni akarod a telót, akkor eleve vagy megnyomod a power gombot, hogy feléleszd a kijelzőt, vagy megkopogtatod a kijelzőt, hogy feléledjen, vagy pedig ráteszed az ujjad az ujjlenyomat-olvasóra az ébresztéshez. Azaz végeredményben használod a kezed.
- ezeket akkor is el kell végezned, ha amúgy smart lock működik és az kiiktatja a képernyőzárat
- szerintem ebből a szempontból igazából nincs különbség a smart lock és az ujjlenyomat-olvasós ébresztés között. Megérinted és a kezdőképernyőn vagy, ugyanúgy, mint a smart locknál.

(#1309) judgeatsi válasza ekrisztian (#1307) üzenetére


judgeatsi
csendes tag

Igen, ahogy írtad, az a lényeg, hogy bizonyos körülmények között ne kelljen az ujjlenyomat. Ha a közelemben van (rajtam a "okos" karkötő, vagy autóban vagyok), akkor ne kelljen. Ha viszont valahol elhagyom a készüléket, akkor kelljen. Azonban mint írtam, ezt a részét túléltem volna (annak ellenére, hogy előtte Samsung S5-öm volt, azzal is működött, megszoktam).
Igen, 7-es android. 7.1.2-es.
A letöltéshez a link:
[link]

Lehet másnak lesznek olyan hibák amik nekem nem tűntek fel, mert pl. nem használom azt a funkciót, de egyelőre nekem ez volt a legszimpibb. Ha nagyon ráérek, akkor még azért kipróbálom az AEX-et, ha már jókat írtatok róla (most kényszerűségből váltottam 2-3 naponta, mert használnom kellett).

(#1310) ekrisztian válasza judgeatsi (#1309) üzenetére


ekrisztian
senior tag

köszi!

(#1311) judgeatsi


judgeatsi
csendes tag

Azt hiszem megvan az első olyan hibája az AICP-nek (bár lehet többinek is volt, csak azokat nem használtam napokig) ami fontosabb lehet, bár be van kapcsolva az auto rotation (képernyő forgatás), nem forgatja el olyan szoftverben sem, ahol eddig megtette. Pedig beállítható a 4 szög is, hogy melyik irányba lehessen (kezdőképernyőt több telefon sem engedi, ezzel nincs is baj). Azonban ha egy szoftvert úgy írtak meg, hogy kizárólag fektetve van, akkor úgy jeleníti meg, tehát nem akkora gond, de azért zavaró, remélem lesz majd még erre valami megoldás.
Beállítás->Megjelenítés-ben találtam erre vonatkozó részt, ha valakinek mégis sikerül működésre bírnia, kérem jelezze :)

(#1312) ekrisztian válasza judgeatsi (#1311) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nekem csak az Instagram nem forog a további 10app amit gyorsan kipróbáltam, mind forog. Még a jágó navi is.

(#1313) judgeatsi válasza ekrisztian (#1312) üzenetére


judgeatsi
csendes tag

Mi volt előtte neked fenn? Azon gondolkodom, nem-e valamelyik szenzora nincs bekapcsolva.

(#1314) ekrisztian válasza judgeatsi (#1313) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Franco76 pucolt 6-os stock romja.
Próbára 5 percig a Flyme, majd twrp csere és AICP.

(#1315) judgeatsi válasza ekrisztian (#1314) üzenetére


judgeatsi
csendes tag

gyroscope része nem megy ha minden igaz (van autós játék amit letöltöttem ezért, és ott látszik hogy hiába döntögetem a telefont, nem kanyarodik), úgy látom hétvégén, lesz egy újra nekifutásom, esetleg egy gyári 7-es qfil-lel, majd utána fel az aicp (ha azon működik, igazából látni csak a webshoposon láttam hogy ment, tehát nem hinném hogy azóta lett fizikai hibája a készüléknek).

(#1316) ekrisztian válasza judgeatsi (#1315) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nekem 3 hiba maradt, vagy ha nem hiba, akkor is miért ilyen :D

A stock órához widgetben a naptár értesítés hozzá adható, de az időjárás nem.
Miért nem lehet csak ujjlenyomatot használni minta nélkül a feloldáshoz.
Ebay app lefagy fizetés esetén...
Estére ROM csere :D

:R

(#1317) judgeatsi válasza ekrisztian (#1316) üzenetére


judgeatsi
csendes tag

Az eddig összes custom romban amit próbáltam nem lehet csak ujjlenyomatot használni. Mivel "mellettem" folyamatosan nyitva van, így gondot nem okozott, de igazad van.
Widget tekintetében azt nem használom, így ezek már személyes tapasztalatok (az én részeim is már szubjektívak). Ebay app kérdésében megint nem tudok okosat mondani, nem használom :)
Szóval te az AEX-et ajánlod? Ahhoz van valami linked, ahonnét letölthető? (FLYME-t nem próbálom)

(#1318) Hibarin válasza judgeatsi (#1317) üzenetére


Hibarin
tag

Kettővel ezelőtti hozzászólásomban, ott a link az AEX-hez. :)

(#1319) ekrisztian válasza judgeatsi (#1317) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Igen, most AEX van tegnap óta.
Azt vettem észre, ha magától zár le, és hosszabb idő után akarom ujjlenyomattal feloldani akkor engedi.
Sőt jelzi is a képernyő alján, hogy ha sikertelen.
Ebben más a widget így az a probléma kilőve.
Ebay majd kiderül..
De amúgy jónak tűnik.
Még a Bluetooth kérdéses. Ezután tesztelem.
AICP beragadt, nem bontotta a kapcsolatot, ha már 100m-re voltam, akkor is azt írta, kapcsolódova.
Sőt nekem a gyorskapcsolók se reagáltak, csak kapcsolásra.
AEX jó ebben is.

(#1320) ekrisztian válasza ekrisztian (#1319) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nem akarom elkiabálni, de a katecca féle screen off miatt nem ébredt a készülék ujjlenyomatra.
A saját értesítéssávon dupla kattra alvást használva, működik a wakeup is.
Kiváncsi leszek, ha elhagyom a zobjektumot, akkor mi lesz. Most a smartlock miatt nincs minta :)
Na de ráérek kivárni, ezért a próba miatt nem megyek el otthonról :D

(#1321) judgeatsi válasza ekrisztian (#1319) üzenetére


judgeatsi
csendes tag

Megtaláltam a linket köszi :) ezelőtt nem kerestem, így nem is figyeltem. Kicsit mozgalmas volt a frissítésem, mert hiába raktam fel, továbbra sem volt gyroscope-m többek között. Gondoltam akkor kezdjük nulláról, QFIL-lel feltolom alap 7-est, aztán majd onnét felépítem újra. A "mikrofon" felhasználó által említett hibába estem, mikor próbáltam fastboot-tal lock-olni a készüléket előtte (ezek szerint ezt nem célszerű erőltetni..), hogy visszaállítsak mindent "eredeti" állapotba. Kék led világított (lock-olás után), aztán se kép se hang, elvileg gép látta valamennyire, de QFIL sem tudta rendesen feltölteni. Az általa feltöltött leírás segített át ezen a ponton, utána már ment fel a gyári rom (kikapcs után hangerő+, bekapcs gomb és kábel csatlakoztatása, így jó volt QFIL). Azon működött gyroscope is, unlock, twrp fel, majd onnét AEX. Egyelőre úgy tűnik működik, forgatás, bluetooth, smartlock, stb...Ami számomra nagyon fontos lesz, hogy a levelezésem is fog-e működni x óra távlatában, és nem lövi ki.

(#1322) ekrisztian válasza judgeatsi (#1321) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nekem csak az ebay app fagyás maradt.
Amúgy eddig jó.

(#1323) judgeatsi válasza ekrisztian (#1322) üzenetére


judgeatsi
csendes tag

Egyelőre jónak tűnik (trebuchet launcher jobban tetszett, itt letöltöttem jobb lehetőség nem révén, azonban indításkor elszáll sajnos). Antutu alapján egyelőre ez a custom rom tudta ugyanazt mint a gyári rom (~137.000), a többi csak kevesebbet (~100.000), bár ott már 1-2 dolog elment közben nálam, így lehet frissen az AICP is jobb lett volna.

(#1324) Carambola válasza ekrisztian (#1297) üzenetére


Carambola
tag

Szia!

Hogy kell lezárni az appokat? Webshopos rom van. A viber, messenger értesítés nagyon kellene, hogy ne lője ki.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1325) ekrisztian válasza Carambola (#1324) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Szia!

Ha jól rémlik vagy hosszú nyomás, vagy dupla a homegombon, hogy a futó alkalmazások előugorjanak. Majd lehúzod azt az alkalmazást, amit leakarsz zárni. Lakat fog megjelenni fölötte.

[ Szerkesztve ]

(#1326) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Ma volt egy durva hálózat kimaradásom, csak a reboot segített.
És van még valami ami nem tetszik au AEX-ben. Ez is kattan a hangszóróból ha lefut egy hang.
De a hálózat hiba jobban mérgesít, mind2 sim off volt.

(#1327) elvismail


elvismail
csendes tag

Sziasztok!

Baggoodon vettem egy z2 pro-t ZUI verzió 2.1.120 ST (android 6)

néha feljön kínai reklám meg a menüje is elég szegényes.
Chrome kifagy videó közben.
sms értesítés (cimzett megkapta) nem ön
Antutu csak 119.000
Ébresztő óra dizájnja kezelés szarabb mint a xiaomi-n (ezt tudom orvosolni elvileg appal)
fényképezőben fps-t nem lehet állítani

Olyan ROM kellene ami megbízható jól működik és a lépésszámláló is megmarad.
Arra gondoltam, hogy a gyári lenne jó emihez jönnek frissítések és van benne magyar nyelv.
Honnan töltsem le?

Üdv,
Tibor

(#1328) mikrofon válasza elvismail (#1327) üzenetére


mikrofon
addikt

gyáriban nincs magyar, csak angol és kínai. Szerintem a gyári a legjobb....

(#1329) elvismail válasza mikrofon (#1328) üzenetére


elvismail
csendes tag

akkor hogy lehet, hogy nekem magyar a nagyja, kilehet választani a magyart?

[ Szerkesztve ]

(#1330) mikrofon válasza elvismail (#1329) üzenetére


mikrofon
addikt

mert neked nem eredeti a ROM-od, hanem webshop-os kokány ROM-od van. és a hibák amiket írtál azok is ebből fakadnak... Mint ahogy az is, hogy feltehetően nem teljesen magyar és helyenként elég érthetetlen is a ROM-od.....

(#1331) elvismail válasza mikrofon (#1330) üzenetére


elvismail
csendes tag

Áhá
Köszi
Akkor mit ajánlasz ami frissül, magyar, van u-touch, van heartrate meg pedometer meg uv-mérő, fasza stabil gyors?

(#1332) mikrofon válasza elvismail (#1331) üzenetére


mikrofon
addikt

ilyen nincs :)

ráadásul én csak a gyárit ismerem. Az viszont nekem nagyon jó! De nincs benne magyar nyelv....

[ Szerkesztve ]

(#1333) elvismail válasza mikrofon (#1332) üzenetére


elvismail
csendes tag

Tudnál egy-két linket küldeni, hogy honnan töltsem le a gyári ROM-ot és hogyan telepítsem fel?
Nagyon örülnék neki mert a banggodos ROM több sebből vérzik.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#1334) Hibarin válasza elvismail (#1333) üzenetére


Hibarin
tag

Telepítés: [link]

Gyári romok: [link]

A telepítésnél a Qfil-es verziót válaszd, amit a 2. hszben taglal a szerző. A gyári romok közül több helyen is olvastam, hogy csak az 1.9-es felrakása reseteli teljesen a telót, nem tudom mennyire igaz, mindenesetre én azt raktam fel és OTA-val mentem végig a verziókon.

(#1335) sailor76 válasza elvismail (#1327) üzenetére


sailor76
csendes tag

Szia!
Én is néztem a Banggod-n a telefont, érdeklődnék, hogy volt valamilyen plusz költséged? ÁFA, vám, stb, illetve milyen szállítási módszert kértél?

(#1336) femiki


femiki
tag

Ma megkaptam az új frissítést OTA-n, az új verzió: 2.5.462 ST

(#1337) JoHn123 válasza femiki (#1336) üzenetére


JoHn123
tag

Én is, de kb semmi változás. Megosztásnál az ikonok össze-vissza vannak még mindig..

(#1338) tdream


tdream
csendes tag

Sziasztok,

Következő problémával szembesültem. Kint vagyok horvátba és nem működik a data roaming. simán átáll a kinti hálózatra, hívni simán lehet, de a net nem megy. a kártya jó kipróbáltam másik két telefonnal ott van net.
Már minden beállítást próbáltam, több szolgáltatót is de semmi. Az az érdekes, hogy még sms-t sem kaptam
a hálózat váltásról mint a másik két telefonra.
Ha van valakinek 5lete szívesen veszem.

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#1339) mikrofon válasza tdream (#1338) üzenetére


mikrofon
addikt

Horvátba???
Esetleg arra gondolál, hogy Horvátországban vagy?

Mellesleg régen a szolgáltatónál és a telefonon is engedélyezni kellett. A külföldi adatszolgáltatást. Régen még nem is mindegyik csomaggal lehetett. Ráadásul azt sem írtad, hogy milyen ROM-od van... Eredeti? Valamilyen egyéb esetleg webshop-os részben magyar....
Régen alatt azt értem, hogy az egységes EUs adathasználat előtt...

Némi információt azért ossz meg.....

[ Szerkesztve ]

(#1340) tdream válasza mikrofon (#1339) üzenetére


tdream
csendes tag

Igen, Horvátországban vagyok. A rom gyári 2.5.462 st. A céges kártyánk van, nekem is, meg a páromnak is, nála simán megy egy MI5- ön zuk-on egyszerűen nem tudom beállítani. Bocs ha nem voltam egyértelmű.

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#1341) judgeatsi válasza ekrisztian (#1326) üzenetére


judgeatsi
csendes tag

Sajnos ez nálam is előfordult eddig, kb. 3x. Nagyjából úgy néz ki, ilyenkor kéri a SIM kártyák pin kódját, beütöm, és nincs net...tehát igazából még hívható sem vagyok, mert nincs belépve, mintha újraindult volna, azonban ez sem igaz, mert belépve nincs internet, tehát egy újraindítás, utána jó...
Még a 0724-es rom van fenn nekem, 0810 a legfrissebb, de kétlem hogy megoldódott volna (bár bevallom nem néztem a listát mit javítottak). A hangszórós kérdést nem tapasztaltam (egyelőre).

(#1342) mikrofon válasza judgeatsi (#1341) üzenetére


mikrofon
addikt

Valami beállítási probléma lehet. Én rendszeresen utazok Ausztriába és semmi probléma...

(#1343) kymco


kymco
veterán

Vajon a legújabb update mókolva (2.5.462 ST) elérhető nyitott bootloaderes twrp-s telefonokra is?

www.refujvaros.hu

(#1344) tdream


tdream
csendes tag

A probléma megoldodott, átraktam simet az egyes slotba, simán megy a net. Bár nem igazán értem...

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#1345) mikrofon válasza tdream (#1344) üzenetére


mikrofon
addikt

:C

(#1346) ekrisztian válasza judgeatsi (#1341) üzenetére


ekrisztian
senior tag

0810 is ledobott ma...
Jellemző ezekre a CM stílusú romokra
Nincs most időm vele foglalkozni, de ha nem javul a helyzet megy vissza a gyári rom

(#1347) femiki


femiki
tag

Megtaláltam az első hibát az új 2.5.462 ST-ben. A Gmail elindul, de állandóan kilép, nem tudom az üzeneteket elolvasni. Már többször újraindítottam a telefont, de ugyan az. :F

(#1348) doongoo válasza kymco (#1343) üzenetére


doongoo
addikt

erre várok én is

(#1349) olddog válasza femiki (#1347) üzenetére


olddog
aktív tag

' A hiba az Ön készülékében van ' :DD
Én gond nélkül használom a Gmail-t.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1350) mikrofon válasza femiki (#1347) üzenetére


mikrofon
addikt

töröld le és rakd fel újra.
De előtte kipróbálhatod a beállítások/advanced/alkalmazások: clear data és clear cache

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.