Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) mikrofon


mikrofon
addikt

Új problémával szembesültem. Az új OTP Smart Bank alkalmazás használhatatlan a telefonomon...

Szerintetek mi a megoldás erre? Egyáltalán létezik? Vagy kénytelen leszek másik telefont venni?
És ha igen, akkor milyet?

vagy elég lenne unrootolni, és visszazárni a bootloadert?

[ Szerkesztve ]

(#1002) mikrofon válasza mikrofon (#1001) üzenetére


mikrofon
addikt

Úgy tűnik nem egyedi a probléma!

Itt egy cikk az indexen.

Itt meg már PH fórum is van hozzá

[ Szerkesztve ]

(#1003) tdream válasza mikrofon (#1002) üzenetére


tdream
csendes tag

Hát igen, már páran elküldték az OTP-t a picsába emiatt. Bár elvileg csak a root-tal van baja.

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#1004) tdream


tdream
csendes tag

Érdekes dolgot vettem észre. A gmailt fiókomat teljesen rapszodikusan szinkronizálja a telefon. Van amikor megjönnek a levelek azonnal van amikor 3-4 perc de van olyan is, ami csak akkor ha kinyitom a gmail-t.
Találkozott valaki ilyennel? Nem találtam semmilyen beállítási lehetőséget csak szinkronizálás ki-be kapcsolását. Nem nagyon tetszik, hogy késnek az emailek.
Ha valakinek van vmi 5let nem kíméljen.

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#1005) doongoo válasza tdream (#1004) üzenetére


doongoo
addikt

Egy próbát megérhet (Honor 7-en működött, ugyanez volt a gond ott is, amit leírtál)
push notification fixer

(#1006) tdream válasza doongoo (#1005) üzenetére


tdream
csendes tag

Köszönöm, kipróbálom.

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#1007) mikrofon válasza tdream (#1003) üzenetére


mikrofon
addikt

Megoldottam...
Sima unroot a superSU-ban és már működik...

(#1008) olddog válasza tdream (#1004) üzenetére


olddog
aktív tag

Engedélykezelési probléma szerintem. Security Center-ben whitelist-re tenni.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1009) tdream


tdream
csendes tag

Nem bírtam vele, letöröltem. Felraktam újra a playról. Most úgy néz ki müködik. 2-3 perc alatt megjött eddig minden test e-mail. Szép passable kialakul linden...

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#1010) tundermacko


tundermacko
csendes tag

GB-n 170 EU még 1 hétig a telefon.

(#1011) XenHai válasza tundermacko (#1010) üzenetére


XenHai
senior tag

Az nem a sima z2?

(#1012) doongoo válasza tundermacko (#1010) üzenetére


doongoo
addikt

Ha a GB a Gearbest, akkor ott 170 € a sima Zuk Z2, ha Geekbuyig, akkor ott meg 205 €.

Egyiknél sem a Z2 Pro van ilyen olcsón

(#1013) JoHn123 válasza doongoo (#707) üzenetére


JoHn123
tag

Szia! meg tudnád osztani a jsmailt? nekem is sikerült letörölni, és root sincs a telefonon, nem tudom visszatelni.

(#1014) doongoo válasza JoHn123 (#1013) üzenetére


doongoo
addikt

Persze: küldj egy emailcímet privátban és átlököm

(#1015) JoHn123 válasza doongoo (#1014) üzenetére


JoHn123
tag

Köszi írtam!

(#1016) arfer


arfer
aktív tag

Sziasztok! Szert tettem egy ilyen jó kis telefonra :D . 2.5-ös ZUI van rajta, de nincs benne magyar nyelv. Ha jól tudom, vissza kell tegyek rá egy 2.3-ast, hogy aztán unlock, majd TWRP után mehessen a custom ROM. SDFUSE vagy QFIL/QPST módszerrel tegyem vissza a régi ROM-ot? Esetleg MIFLASH-el (az már fel van installálva a gépemre)? Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#1017) doongoo válasza arfer (#1016) üzenetére


doongoo
addikt

Szerintem nem kell hozzá régebbi romot visszatenni. Innen is mehet unlock és aztán twrp

(#1018) arfer válasza arfer (#1016) üzenetére


arfer
aktív tag

No, sikeresen brick-eltem a telót :W az sdfuse módszerrel. Most nem reagál semmire, időnként rezzen egyet. Ha PC-re dugom, semmi reagálás, így a QFIL sem nyitja a portot. Driverek tuti rendben vannak. Deep flash kábel kellene? Tudna valaki kölcsönadni :D ?

(#1019) doongoo válasza arfer (#1018) üzenetére


doongoo
addikt

Sima Z2 topicban van pár embernek

(#1020) arfer válasza arfer (#1018) üzenetére


arfer
aktív tag

Csináltam egy DIY deep flash kábelt, de csak odáig jutottam, hogy "unknown device code 43". Pedig ezen a gépen már több Redmi 3, 3s, Note 3, Zuk Z2 flashelése megtörtént. Mégis lehet, driver hiba?

(#1021) doongoo válasza arfer (#1020) üzenetére


doongoo
addikt

Annyira nem értek hozzá. Szerintem itt nézz körül unbrick témában ill. kérj segítséget

(#1022) mikrofon válasza arfer (#1020) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia,

esetleg ebben a HSZ-ben a 3. ponttal próbáld ki. Nekem egyszer már volt halott a telefon... Mondjuk a bootloader rosszul végrehajtott visszazárása miatt.... De aztán ezzel sikerült.

(#1023) arfer válasza mikrofon (#1022) üzenetére


arfer
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom. Bár azt nem tudom, számít-e, de ha nyomva tartom a power-t, akkor kb. 10 másodpercenként rezzen egyet. Talán újraindul ilyenkor? Akkor is tartsam 1 percig?

(#1024) mikrofon válasza arfer (#1023) üzenetére


mikrofon
addikt

Szerintem nekem is ilyesmi volt, és talán azt olvastam, hogy azért kell kb. 1 percig nyomva tartani, hogy biztos újrainduljon.... De már igen régen volt...

(#1025) arfer válasza mikrofon (#1024) üzenetére


arfer
aktív tag

Sajnos nem jártam sikerrel :O . Valószínűleg az a gond, hogy nem tudom kikapcsolni a készüléket, bármit csinálok, időnként rezzen egyet. Megvárom, hogy lemerüljön, hátha úgy tudok valamit kezdeni vele...

(#1026) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok! Még mindig itt a legjobb vétel? Van valami amire a vásárlásnál oda kell figyelnI, Vám, áfa?
A garancia hogyan működik, ha gáz van küldöm vissza ahonnan vettem?

S23

(#1027) olddog válasza alex devil (#1026) üzenetére


olddog
aktív tag

Igen, szerintem itt a legolcsóbb, ha van összegyűjtött pontod, beválthatod 5$-os kuponra azzal még faraghatsz kicsit az árból. Saját csomagolásában, biztosítás nélkül, tax free szállítással érdemes kérni szerintem.
Gari, hát akkor bizony vissza kínába. Ez van.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1028) alex devil válasza olddog (#1027) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm! Miért jobb a saját csomagolás?

S23

(#1029) olddog válasza alex devil (#1028) üzenetére


olddog
aktív tag

Miért? Nem jobb ha a saját dobozában érkezik? Ráadásul az átcsomagolásért ha jól emlékszem felszámolnak 1$-t

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1030) alex devil válasza olddog (#1029) üzenetére


alex devil
senior tag

Csak úgy gondoltam, hogy biztonságosabb ha nem tudják a szállítás során mi van a dobozban. Magyarisztánból kiindulva.

S23

(#1031) olddog válasza alex devil (#1030) üzenetére


olddog
aktív tag

Mindenképpen be van még külön is csomagolva 'buborékosborítékba'. Te sem gondoltad komolyan, hogy a ZUK-os dobozra ráragasztják a címedet és úgy küldik. :)

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1032) kymco válasza arfer (#1025) üzenetére


kymco
veterán

Sikerült felélesztened a telefonod?

www.refujvaros.hu

(#1033) arfer válasza kymco (#1032) üzenetére


arfer
aktív tag

Szervizben van már másfél hete, eddig nem szóltak vissza, hogy készen lennének vele :(( ... De ma rákérdezek...

(#1034) kymco


kymco
veterán

Kicsit meg vagyok kavarodva a sok új információt olvasva a fórumon.
Szeretnék tisztán látni:
A nougat frissítés csak gyári rendszeren lehet lefuttatni?
Vagy működik akkor is, ha root-olva van?
Esetleg van hozzá custom recovery?
Kell-e a root-hoz a bootloader nyitása?
Gondolom a TWRP-hez kell a bootloader nyitása...
Hogyan működik a nougat-on a morelocale2?
Van-e a nougathoz valamiféle magyarítás?

Előre is köszönöm...

www.refujvaros.hu

(#1035) doongoo válasza kymco (#1034) üzenetére


doongoo
addikt

1 - van elérhető frissítő csomag, ami feloldott bootloader mellett is feltehető (a legegyszerűbb persze szűz gyári rendszeren OTA frissíteni és minden egyéb mókolást utána intézni)
2 - unrootolni kell a frissítéshez (SuperSU alkalmazáson belül megtehető simán)
3 - twrp van hozzá (kell is a rootoláshoz)
4 - pontosan, a custom recovery felrakásához kell a bootloader feloldás
5 - jól. Nem fagyasztja már a safe center alkalmazást. Én magyarra állítottam át. A gyári jegyzetelő, Uhealth és a hangrögzítő állt át kínaira, minden egyéb alkalmazás (ami alapból tud magyarul) az hibátlanul magyar. A menü maradt angol.
6 - nincs, de legalábbis nem tudok róla. Talán majd valaha valamelyik custom romban (bár erre annyira nem fejlesztenek, mint a kistesójára), bár nekem nem is hiányzik.

(#1036) kymco válasza doongoo (#1035) üzenetére


kymco
veterán

Köszönöm a válaszokat!

www.refujvaros.hu

(#1037) laci laci válasza doongoo (#1035) üzenetére


laci laci
addikt

Most akarom le cserélni a kistesot erre, de nálam jó lenne ha teljes magyar lenne.mm-re sincs magyar?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1038) doongoo válasza laci laci (#1037) üzenetére


doongoo
addikt

MM-ből van több custom is (mokee, lineage13, stb), ami tud elvben magyarul is. A topic hozzászólások szerint egyik sem hibátlan teljesen...

(#1039) kymco


kymco
veterán

Megérkezett a telefonom, tud magyarul, tehát ez nem az alaprendszer.. ezt vsz nem lehet egyszerűen frissíteni a legfrissebbre...
Tetszik, de mielőtt belakom szeretném a nugátot megkóstolni rajta.

www.refujvaros.hu

(#1040) laci laci válasza kymco (#1039) üzenetére


laci laci
addikt

Ha nem titkos, mennyiért és honnan vetted?
doongoo válasz : köszönöm.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1041) kymco válasza laci laci (#1040) üzenetére


kymco
veterán

78.403+ÁFA tinydeal Honkong
Legutóbb már láttam eu-ból is a tinydeal-nél

www.refujvaros.hu

(#1042) laci laci válasza kymco (#1041) üzenetére


laci laci
addikt

[link] És az idő? Akkor kb. Itt van az ára? Köszönöm a segítséget és a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#1043) kymco válasza laci laci (#1042) üzenetére


kymco
veterán

Azt hiszem február 26-án rendeltem meg, március 1-én postázták, 8-án Magyarországra érkezett, és április 5-én kézbe vehettem.

www.refujvaros.hu

(#1044) kymco


kymco
veterán

Olvasgatom az xda-n, hogy könnyen téglásítható a telefon, ha összekeverem a custom rom-os metódust a stock romossal. Ezért most egy kicsit remeg a kezem a 100e forintos telefonommal.
Az tény, hogy 6-os android van rajta, és tud (részben) magyarul. Ez azt jelenti, hogy custom rom van rajta? Nyitott a bootloadere? Az tuti, hogy nem root-olt.
Most hogyan kezdjek a nugátositáshoz, hogy ne legyen téglásítás?
Nem ez az első mobilom, ahol rombuherát próbálok, de az első, ahol sokat bukhatok a téglásítással. (volt motorola defy, jiayu g3, thl 200c a kezembe, egyiket sem vágtam téglává)
Úgy hogy egy kis bátorítás elkelne, meg az induláshoz egy kis segítség.
Előre is köszönöm :) (ja, és 4 gigás zuk z2 pro-m van. Igaz a szín indiferrens, de leírom, hogy fehér)

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#1045) olddog válasza kymco (#1044) üzenetére


olddog
aktív tag

Igen, webshop rom lesz az, ha tud magyarul.
Se nyitott bootloader, se root ez biztos.
Ha nem az életbevágóan fontos a magyar nyelv, akkor könnyű dolgod van.
Egyszerűen QFIL-lel felrakod valamelyik gyári rormot 6-os android verziójút.
Ehhez nem kell a készüléken semmit mókolni, se bootloader nyitás, se TWRP, se root.
Majd szépen a gyári rendszer frissít neked nougatra.
XDA helyett ajánlom a Zukfans.eu fórum olvasgatását. Megtalálsz mindent leírva, útmutatókkal egyetemben.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#1046) doongoo válasza olddog (#1045) üzenetére


doongoo
addikt

Ahogy olddog írta. Azt nem tudom, hogy a 4GB RAM verzióra is ugyanaz a ROM van-e, mint a 6GB-ra...

(#1047) JoHn123


JoHn123
tag

Van akinek jött már OTA 2.5.381?

(#1048) kymco válasza olddog (#1045) üzenetére


kymco
veterán

A zukfan.eu alapján sikeresen feltettem a nugátot...
Boldogság van.
Már csak rootol-nom kell... remélem ma meglesz ez is... ha megtalálom a legegyszerűbb megoldást...

www.refujvaros.hu

(#1049) kymco válasza mikrofon (#656) üzenetére


kymco
veterán

A 4-es pontnál a bootloader nyitást magyarázó link nem működik. Tudnátok segíteni, hogyan kell?

www.refujvaros.hu

(#1050) laci laci válasza kymco (#1048) üzenetére


laci laci
addikt

Melyik twrp-d van fent?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.