Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) hari73f válasza laci laci (#2000) üzenetére


hari73f
aktív tag

AOSP Extended ROM-ra gondoltál?

Az tényleg nagyon jó.. én is azt tettem fel.

(#2002) kymco válasza laci laci (#2000) üzenetére


kymco
veterán

És, hogyan álljak neki? Tetszőleges verziónál TWRP factory reset, full wioe, majd rátelepíteni a legyalult romra TWRP-ből?
És mi a gond az RR rommal, szemben a tieddel?

www.refujvaros.hu

(#2003) laci laci válasza kymco (#2002) üzenetére


laci laci
addikt

Én mindig teljes tisztán telepítek. Néha még a teljes belsőt is törlöm és otg-ről telepítek.Az rr kedvencem volt xiaomi-nál, de itt kicsit lagolt és akadozott. Ha látni is szeretnéd,akkor a youtubon sok videó van fent és látni is tudod..

Hari73f:igen arra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#2004) kymco válasza laci laci (#2003) üzenetére


kymco
veterán

A teljesen tiszta azt jelenti, hogy 1.9?

www.refujvaros.hu

(#2005) laci laci válasza kymco (#2004) üzenetére


laci laci
addikt

Nem erre gondoltam.Ha twrp-ben telepítesz, akkor ott tisztán..aha pedig először gyárit akarsz feltenni, akkor inkább 2.0 fölött, mert az 1.9-et újra kell nyitni a bootloadet..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#2006) kymco válasza laci laci (#2005) üzenetére


kymco
veterán

Köszönöm, a tiszta telepítés alatt a full wipe-ot érted :) De indulhatok 3.5.344-ről is?

www.refujvaros.hu

(#2007) kymco válasza kymco (#2006) üzenetére


kymco
veterán

3.5.344-ről nem tudtam feltenni a legújabb AOSP romot. (V 5.5)

www.refujvaros.hu

(#2008) kymco válasza kymco (#2007) üzenetére


kymco
veterán

Error 7 a TWRP telepítésnél

www.refujvaros.hu

(#2009) Starchm válasza kymco (#2008) üzenetére


Starchm
őstag

factory to vendor partitionos cuccot megcsináltad? + a legújabb recoveryt használtad? Az xda-s forumba megtalálod asszem az utolsó oldalon a teljes telepitőt.

(#2010) kymco válasza Starchm (#2009) üzenetére


kymco
veterán

factory to vendor partitionos cuccot megcsináltad?
Nem, .... :(
Ezt hogyan tudom?

www.refujvaros.hu

(#2011) Starchm válasza kymco (#2010) üzenetére


Starchm
őstag

https://forum.xda-developers.com/zuk-z2-pro/development/rom-aospextended-rom-v5-0-t3683238/page202

Legfelső poszt.

(#2012) kymco válasza Starchm (#2011) üzenetére


kymco
veterán

Köszönöm, böngészem....

www.refujvaros.hu

(#2013) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

[kép]
Nekem gyatra az akku idő még mindig :D

(#2014) kymco


kymco
veterán

Elakadtam a custom rommal (majd ha lesz időm, folytatom), ezért most felfrissítettem a legújabb stock romra, (3.5.388), majd az unlock, twrp, root után azt vettem észre, hogy nem tudok mms-t fogadni. Telekomos vagyok, tud valaki segíteni?

www.refujvaros.hu

(#2015) doongoo


doongoo
addikt

tegnap este 8-kor feldobta a teló a 3.5.344-ről a 3.5.388-ra frissítést. Már másodszor lep meg ezzel, mivel a bootloaderem nyitott és nem is iratkoztam fel semmi listára...

(#2016) femiki


femiki
tag

Ma megkaptam én is a 3.5.388 ST frissítést!

(#2017) femiki


femiki
tag

Van pár hiba az új verzióban, legalább is nálam van. Az éjszakai módban, 22-06 között, elvileg nem lenne szabad semmiféle hangot kiadnia. Na nekem random jön az értesitő hang, de hiába nézem, se sms, se hivás, se messenger üzenet nincs! Csak a "pittyenés", 2-3 óránként! Egy kicsit idegesitő tud lenni! Ja, sem wifi sem az adatkapcsolat nincs bekapcsolva. Valakinek hasonló? Mi lehet a probléma?

(#2018) ekrisztian válasza femiki (#2017) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nálam a rohadék ébresztő csippant az ébresztő előtt órákkal :D
Ezért vettem egy Lenovo okosórát, kiváncsi leszek mit hoznak össze nekem alvás gyanánt :D
A wifi harmat gyenge. 100 éves notim stabilan tartja a kapcsolatot. Ez eldobálja. Az akkut eszi, ugyanúgy melegszik. Főleg wifin.

(#2019) Starchm válasza ekrisztian (#2018) üzenetére


Starchm
őstag

Csak a legújabb rommal rossz a wifi vagy régebbivel is rossz volt?

(#2020) ekrisztian válasza Starchm (#2019) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Előtte is. De inkább gyengének mondanám. Mert a routerrel egy légtérben jó.

(#2021) hari73f


hari73f
aktív tag

az enyémen nagyon jó a WIFI,
mindkettő sávon stabil a kapcsolat.

Most próbáltam egy ~60m-re levő routerrel(+fal)
+ egy másikat (extrém vastag vasbeton födémen keresztül)
Ezek persze 2,4 GHz-en.

szabad térben jó 120-130 méterről is felcsatlakozik a routerre.

Igaz custom ROM van rajta AEX 5.5 /Oreo

[ Szerkesztve ]

(#2022) kymco


kymco
veterán

Nálam is jó a wifi. Stock 3.5.388

www.refujvaros.hu

(#2023) femiki válasza ekrisztian (#2018) üzenetére


femiki
tag

Tegnap rájöttem én is, hogy az ébresztő csippan állandóan ébresztés előtt, de hogy miért kellett ez, nem tudom. Viszont ki lehet kapcsolni, úgy hogy az éjjel már nyugodtan tudtam aludni! :K
Hogy mi a fenéért tette bele ezt a szolgáltatást a fejlesztő, nem értem! :Y
A WiFi nálam is tökéletes, nem dobálja, stabil.

(#2024) kymco


kymco
veterán

Ezzel a rommal (3.5.388 ST+root) a következő bajom van.
Bizonyos alkalmazások Alarm Clok Xtreme, Tasker, analóg óra widget a kezdőlapon, időjárás widget minden beállítás megléte ellenére időnként leállnak.
Volt már pár rom a telómon, és ezeket az alkalmazásokat minden használtam. Csak mostanában tapasztalom, hogy a Tasker leáll, és nem teszi a dolgát, az ébresztőt valami leállítja, nem ébreszt, majd, mikor belépek figyelmeztet, hogy valamely folyamat kilőtte, az analóg óra leáll és nem mennek a mutatók, az időjárás nem frissül stb...
Be van állítva a Battery optimization-ban, be van állítva a Security-Accelerate protection list, be van állítva az autostart, be van állítva a notification... és mégis.
Van, hogy napokig nincs semmi gond, és van, hogy naponta kézzel kell újraindítanom, az eddig biztonságosan folyamatosan futó alkalmazásaimat.
Másnál is van ilyen? Tudtok rá megoldást?

www.refujvaros.hu

(#2025) doongoo válasza kymco (#2024) üzenetére


doongoo
addikt

Nálam is van amit annak ellenére kilődöz néha, hogy védett (lakatolt) a háttérben, autostart engedélyezve és battery optimization is kikapcsolva, accelerate protection is beállítva. Más alkalmazások, mint neked (Adguard, Zetime, Digical), de random előfordul. Nálam szerencsére ezek nem okoznak egetverő problémákat (bejön max. egy nem kívánt reklám vmelyik oldalon vagy az okosóra lecsatlakozik ill. a widget nem mutat infót)
Gondolom az auto release memory is ki van kapcsolva, igaz? (nálam legalábbis igen)
Én az Android 8.0 agresszívabb akkukezelésének tudom be...

(#2026) kymco válasza doongoo (#2025) üzenetére


kymco
veterán

Az auto release memory be van kapcsolva, mert azt gondolom, hogy a "védett" alkalmazásokhoz nem nyúl. A korábbi romoknál is be volt kapcsolva, és eddig nem okozott gondot. Én is azt gondolom, hogy az oreo hozta be a változást...

www.refujvaros.hu

(#2027) ekrisztian válasza femiki (#2023) üzenetére


ekrisztian
senior tag

és hogy? :D

Nincs másik router, így azt mondanám a Telekom fosgyenge routere nem jó. Majd kiderül.

Nekem képes a WhatsApp-ot kilőni. És 16-17 üzenet jön meg, persze az utolsó 3, a hol azanyádban vagy? :D szöveg környezetben :D

(#2028) ekrisztian válasza ekrisztian (#2027) üzenetére


ekrisztian
senior tag

közbe megvan.. idióta programozó.. :D

(#2029) femiki válasza ekrisztian (#2027) üzenetére


femiki
tag

Látom megtaláltad, de akkor leirom, hátha mást is idegesit majd: az óra/riasztás/beállitás menüben a Show upcoming alarms ki kell kapcsolni!
Más: be van kapcsolva az ismeretlen szám tiltása, (szám nélküli hivás) és mégis csörög a telefon, és azt irja ki csörgéskor, hogy "magántelefonszám" vagy "ismeretlen szám". Akkor miért nem tiltja a bejövő hivást??

(#2030) ekrisztian válasza femiki (#2029) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Megmondom, mert ez Lenovo :D

(#2031) femiki válasza ekrisztian (#2030) üzenetére


femiki
tag

Igen, de a frissités előtt szépen tiltott mindent! :Y

(#2032) ekrisztian válasza femiki (#2031) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nézz meg egy Miui fórumot.
Kínában ez megy.
Működő részeket egyszerűen kivesznek, máshova teszik. Egy valami jó lesz, másik 3 elromlik :D
Adatkorlátozást próbáltad már? :D
Facebook nekem tiltva van mobiladaton. Messengeren keresztül vagy mert xar a tiltás kezelő, az értesítések jönnek. De az app maga nem jut ki a netre.
Biztos ez is bonyolult dolog :D

[ Szerkesztve ]

(#2033) femiki


femiki
tag

Hogyan tudok a 3.5.388 ST-ről downgradelni 3.1.xx-re?
Valahogy nekem az előző verzió jobban tetszett. Ezze a 3.5-tel lassabb, akadozik.

(#2034) Starchm válasza femiki (#2033) üzenetére


Starchm
őstag

Lemented az adataidat / fájlaidat akár TB-vel akár kimásolod gépre és utána qfil-el ráhúzod a 3.1-t

(#2035) femiki válasza Starchm (#2034) üzenetére


femiki
tag

Köszi!

(#2036) kymco


kymco
veterán

Nekem is tele van a hócipőm az oreoval. Már kikapcsoltam az auto release memory-t is, és esténként ellenőrzöm, hogy jól van-e beállítva az ébresztő, ennek ellenére ma sem ébresztett, mert egy folyamat kilőtte a drágámat, sőt, a widgetjeim egy része sem élt. Nem azért vettem a telefont, hogy az oprendszere optimalizációja miatt ne tudjam biztonsággal használni, cserébe még az akku idő is rossz...
Vsz visszamegyek a 3.1.x-re vagy custom rom-ot próbálnék, de ahhoz segítség is kellene, mert látom, és tapasztalom, hogy nem elég twrp-vel ráhúzni a legfrissebbet a stock-ra... legalábbis nekem ez nem ment.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#2037) ekrisztian válasza kymco (#2036) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nekem is xar.
Nekem nem jönnek az értesítések.
Komolyan mondom ez a telefon idáig a legnagyobb csalódásom..:)

(#2038) kymco


kymco
veterán

Mostanában azt is észrevettem, hogy nem minden helyzetben tölt.
Pld nem töltött, csak pár percig az autós töltőmről (korábban gond nélkül ment vele a töltés) és hasonlókat tapasztaltam az USB portos töltésről. Korábban ment, most kb egy percig tölt, aztán nem.... (nem függ össze az ébrenléttel) A saját töltőjével (és más hálózati töltőkkel) gond nélkül tölt
Ez lehet az optimalizált töltés a 3.5.388 romban :DDD

www.refujvaros.hu

(#2039) Hibarin


Hibarin
tag

Nekem is nagyon böki a csőröm a 2-3 órás kijelzőidő. Egyszerűen ez nagyon kevés, plusz én is hiába állítgatok mindent, kilődözi a rendszer az alkalmazásokat, mert miért ne. Úgyhogy szerintem felteszem az RR-t, vagy az AEX-et, csak mivel én se nagyon vagyok biztos a dolgomban, így tutira rámegy majd egy napom az egészre. De elkezdem szépen tanulmányozni a telepítési folyamatokat, aztán majd nekiállok a kövi 1-2 hétben valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#2040) kymco válasza Hibarin (#2039) üzenetére


kymco
veterán

Nagyon hálás lennék, ha megosztanád tapasztalataid, illetve ha valaki már custom romozott, megoszthatná velünk a tapasztalataikat, mik a buktatói, mire figyeljünk, miben más, mint egy stck rom twrp...

www.refujvaros.hu

(#2041) Starchm


Starchm
őstag

Nálam stock zui se lővi ki egyik alkalmazást se, de lehet csak szerencsés vagyok. Oreo-nál még nincsen kernel sources a zuktól ezért az OIS pl nem megy custom romokba / hátha valakinek fontos /. Custom romtól függ h hogy kell telepiteni, a 6, 7 eseket még a régi módszerrel simán felhúzod twrp-ből és jó az újakkal kell harcolni.

(#2042) kymco válasza Starchm (#2041) üzenetére


kymco
veterán

Segítenél ebben a harcban?

www.refujvaros.hu

(#2043) Starchm válasza kymco (#2042) üzenetére


Starchm
őstag

Valaki biztos van itt a fórumon aki letudja irni az AEX 8.0-át, én csak RR-t próbáltam idáig

Ezt letöltöd:
https://zukfans.eu/community/threads/recovery-unofficial-treble-red-wolf-recovery-project.7812/

Tolsz egy full wipe-t

Utána innen: https://sourceforge.net/projects/resurrectionremix-oreo/files/z2_row/
ezt a verziót letöltöd: RR-O-v6.0.0-20180413-z2_row-Official.zip

Majd Gapps-t is töltöd: https://opengapps.org/

Aztán jöhet egy magisk root : https://androidfilehost.com/?fid=746010030569967187

Ez még az egyik legelső RR-hez való aminél nem volt ekkora a harc. Az újabb AEX/RR-t nem próbáltam még, mert elvagyok én a stock-al is.

(#2044) kymco


kymco
veterán

Error 7-re megoldás custom romoknál: [link]
Nekem így felment a legújabb RR. :)

www.refujvaros.hu

(#2045) Hibarin válasza kymco (#2044) üzenetére


Hibarin
tag

Ezt gyorsan elintézted, majd egy pár nap múlva írj a tapasztalatokról! :)

(#2046) kymco válasza Hibarin (#2045) üzenetére


kymco
veterán

A telepítés rendben felment. Kicsit szokatlan a menürendszere, de eddig jónak tűnik....

www.refujvaros.hu

(#2047) femiki


femiki
tag

Légyszi segitsetek! Megpróbáltam felrakni QPST-vel a 3.1.194 verziót, de az istennek sem találja a 9008-as portot. A Windowsban ki van kapcsolva a driver aláirások ellenőrzése, telepitve a zuk usbdriver, a telón engedélyezve van a fejlesztői beállitás, az USB hibakeresés. Mi nem stimmel, mi hiányzik még?

(#2048) ekrisztian válasza femiki (#2047) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Az hogy edl módba tedd, az megvolt?

(#2049) Starchm válasza femiki (#2047) üzenetére


Starchm
őstag

cmd-ből toltál egy adb reboot edl-t neki? Szerintem is az edl-be kapcsolás maradt csak ki :D

(#2050) femiki


femiki
tag

Az EDL mód amikor a telót kikapcsolom, majd hang le + bekapcs gomb egyszerre nyom ugye? Ha igen, akkor tudok választani "start" "restart bootlodader" recovery mode" "power off" "boot to ffbm" lehetőség között. Melyiket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.