Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) femiki


femiki
tag

Az mit jelent, hogy a "nemzetközi ZUI 2,5" hamarosan elstartol?

(#902) femiki válasza femiki (#901) üzenetére


femiki
tag

(#903) doongoo válasza mikrofon (#899) üzenetére


doongoo
addikt

Reggel 8-kor látta, kb. 1 óráig. Előtte napokon meg 7 körül látták pl. a németek... Próbálkozni kell, szűz rendszerre simán felmegy, nekem még ma este kell vele játszanom...

(#904) olddog


olddog
aktív tag

Csak érdekességképpen feldobtam gyorsan még pár képet IDE, a másik mellé. Nem sok, de legalább vegyesen kültéri, beltéri, vitrinben, ablakon keresztül, mozgó autóból.
Az utolsó pár az új rendszerrel, manuálban.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#905) rmartin94


rmartin94
aktív tag

CM13 ZUK Z2 Pro-ra: [link].

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#906) mikrofon


mikrofon
addikt

Nah, ma délelőtt megjelent a frissítés. Rá is kattintottam. Majd egy idő után azt vettem észre, hogy a cm recovery-ben van. Gondolom, az első újraindításnál a módosított recovery-be lépett be. Hogy kell csinálni root-olt telonál a frissítést?

(#907) doongoo


doongoo
addikt

Szombat este végre sikerült frissítenem egy kis kitérővel. Unlockolt és rootolt volt a teló gyári recoveryvel. Hiába jött le az ota a módosított frissítő apk-val, természetesen nem ment fel. Zukfans.eu leírás alapján módosítottam a frissítő csomagban az update scriptet. SuperSU alkalmazáson belül teljes unroot. Ezután boot twrp-be és próbálkozás. Frissítő csomag ellenőrzés indul, majd hibával leakad (egy fájl tartalma módosított). Topictársaktól megkaptam a kért jó fájlt. Újra rootolás, fájl kicserélése, unroot, boot twrp-be, próbálkozás. Megint leakad (most a módosított frissítő apk miatt). Újra rootolás, fájl kicserélése, unroot, twrp, próbálkozás. Megint egy hiba. Segítőkész topictársak, rootolás, fájl kicserélése, unroot, twrp, próbálkozás. Siker! Frissítés lement, semmit nem gyalult. Rootolás a legutóbbi 2.78-as SuperSU-val. Bootol, auto fényerő nem jó és nem látja a sim kártyákat. Megijedtem, megpróbáltam sdfuse módon rátelepíteni a telón lévő 2.3.044-et, hiba volt. Lement, bootol, záróképernyő és újraindulás loopban. Érdeklődés zukfans.eu-n és aztán qfil telepítés 2.3.044. Erre ment a 2.5.335 a módosított scripttel (unlocked miatt az ota reklamált). Végül rootolás a legfrissebb 2.79-es SuperSU-val. Minden okés, vasárnap belakás. Okulásul mindenkinek...

[ Szerkesztve ]

(#908) mikrofon válasza doongoo (#907) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah hát ez nem volt egyszerű....

Hová tölti le a frissítést az ota?

Nekem már letöltötte egyszer, de nem találom, hogy hol van...
Az olvasottak alapján az jutott eszembe, hogy ha az alábbi módon csinálnám akkor vajon sikeresebb lenne, mert egyszerűbbnek biztos egyszerűbb... Csak az eredményben nem vagyok biztos, ezért kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Lépések
1. relock: tehát újrazárni a bootloader-t. Ez ugye együtt jár a factory reset-tel.. Tehát mindent legyalul. Rádásul a neve is az, hogy relock, és ezt a telefon ist tudja, hogy egyszer már fel lett nyitva és vissza lett zárva:
2. gyári recovery-vel az SDFUSE helyről az a gyári 2.3.044 telepítése
3. OTA frissítés 2.5.335-ra

Ezenkívül az is eszembe jutott, hogy a TWRP recovery-t kellene valahogy leszedni, és az eredeti recoveryt visszaállítani, mert nekem ugye az volt a baj, hogy a telepítés előtti újraindulásnál a TWRP-be jutott. Gondolom, ha nem oda jut az újraindulásnál, akkor le fut rendesen.....
Ezt vajon, hogy kellene kivitelezni?

[ Szerkesztve ]

(#909) mikrofon válasza doongoo (#907) üzenetére


mikrofon
addikt

nah próbálkoztam kicsit, de nem jutottam sokkal előrébb.
Ezt pontosan hogy csináltad???:
aztán qfil telepítés 2.3.044. Erre ment a 2.5.335 a módosított scripttel (unlocked miatt az ota reklamált).
Én eddig jutottam, mert a a módosított system update app le is tölti a 2.5.335 frissítést, újra indul el is kezdi a frissítést, majd rögtön a legelején hibára fut. megjelenik egy piros körben egy fehér felkiáltójel és egy kinai kék színű OK gomb.

A system update app-ot csak normál progiként tudom telepíteni, mert nincs root, így nem tudom rendszer alkalmazássá tenni. Gondolom ez is egy hiba.

Módosított script alatt mit értesz?
esetleg el tudod küldeni, meg tudsz adni egy rövid használati utasítást?

(#910) doongoo válasza mikrofon (#909) üzenetére


doongoo
addikt

Most külföldön vagyok mobilról, innen nehéz egy részletes leírást adni. Szerintem ne zárd vissza a bootloadert, nem biztos, hogy változtatna az ota helyzeten, viszont akár okozhat gondot is. Ha jól értem, nem vagy rootolva és twrp van a telón. Akkor a zukfans.eu leírás szerint járj el:
http://zukfans.eu/community/threads/zuk-z2-pro-android-7-dev-edition-updated-link-for-2-5-335-st-version.1801/page-5
Bocs, de mobilról csak így megy a linkelés. Én magamnak megcsináltam az ota fájlon belül az update scriptben a módosítást, de elvileg ott van a letöltő link is már a módosított scripttel. Ezt kell simán telepíteni twrp-ből. Ha nincsenek módosított system fájlok a telódon (mint ahogy nekem voltak!), akkor felmegy hiba nélkül. Ha valamit esetleg módosítottál, akkor azt előbb vissza kell állítani eredetire (rootolt állapotban megy), különben dobja a hibát a fájlra hivatkozva. Ha utána rootolni akarsz, akkor kizárólag a legfrissebb SuperSU-val! Nálam is csak a régebbi okozta a gondot és a saját hülyeségem. Ha előbb olvasom a válaszokat a zukfans.eu hozzászólásomra, akkor nem lett volna semmi gond.

Qfil telepítés nekem a bootloop miatt kellett csak, neked elvileg nem lehet rá szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#911) doongoo


doongoo
addikt

Ja, a letöltött ota fájl egyébként a .zuiOTA könyvtárba kerül. Ha jól emlékszem viszont, akkor a sikertelen telepítés után újra le kell tölteni, mert eltűnik onnan. Tanulság: ha lejött, gyorsan el kell menteni máshová is. Úgyis csak a módosított verziót tudjuk használni az unlockolt bootloader miatt (emiatt nincs is értelme a jövőben a módosított update.apk-val szórakozni).

(#912) mikrofon válasza doongoo (#910) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi, igen sokat segítettél, mert sikerült!

Mikor először írtad a tapasztalataidat pár HSZ-sal korábban, akkor is megtaláltam a most linkelt fórum témát. Végig is futottam rajta, de nem éreztem úgy hogy itt megtalálom a megoldást. Most hogy az érintett oldalt linkelted egyszerűbb volt. Bár így is többször végigolvastam, hogy megértsem mit miért mikor hogyan kell csinálni...

Tehát egy kis magyarázat, hogy másnak még könnyebb legyen:
Ez a hozzászólás (#94) tartalmazza, hogyan lehet ZUI V2.3.044-röl ZUI V2.5.335-ra frissíteni tehát Android V6-rol (Marshmallow-ról) Android V7-re (Nougat-ra). Mégpedig a jelenlegi ismeretek alapján a lehetséges összes verziót leírja ezért először érdemes végigolvasni és értelmezni, hogy kinek melyik kell.
Ezek pedig a következők:
1. Ha valakinek nyitott bootloadare-e van és TWRP recovery:
1/.A: saját magunk módosítjuk a skriptet
1/.B: Van egy letöltő link, hogy le lehessen tölteni a komplett frissítő zip-et, ami már tartalmazza a módosítást
2.: Ha valakinek nyitott bootloadare-e van és gyári Recovery
3.: Ha valaki sosem nyitotta ki a bootloadert

Ebben a hozzászólásban(#96) pedig megtalálható, hogyan kell root-olni a telefont. Szépen részletesen leírja,mit kell letölteni, aztán hogyan kell eljárni.
Viszont tartalmaz a HSZ egy HIBÁT a recovery telepítésének a parancsában egyel többször szerepel a recovery szó mint kellene. Tehát:
"fastboot -i 0x2b4c flash recovery recovery recovery-TWRP-3.0.2-20160712-ZUK_Z2_PRO-CN-wzsx150.img"

[ Szerkesztve ]

(#913) mikrofon


mikrofon
addikt

Egyébként pedig szeretném felhívni minden ZUK Z2 PRO telefon tulajdonos és leendő tulajdonos figyelmét, hogy rootolás előtt tényleg jól gondolja végig, hogy valóban szeretné-e és valóban szüksége van-e a root-olásra?! Nem azért mert nehéz, bonyolult és kockázatos dolog. Egyáltalán nem az! Nagyon egyszerű, mert magától a gyártótól meg van minden leírás szükséges fájl, támogatás, ugyan kínaiul de a google translater kifejezetten könnyen megbirkózik vele. Hanem azért, mert csak nyitott bootloaderrel lehetséges. A gyártó pedig úgy találta ki, hogy ha egyszer kinyitja valaki a telefon bootloaderét, az örökre nyomot hagy, tehát visszafordíthatatlan. Ha kinyitja valaki, akkor a gyártó garancia megszűnik és a FOTA támogatás is. Előbbi csak egy döntés kérdése, főleg, hogy innen Kínába visszaküldeni gyári javításra macerás. Utobbi viszont azt jelentí, hogy megszünik a gyártói ROMtámogatás, tehát sosem fog lefrissüli egyszerűen a telefon szoftvere (a ROM) a legújabb verzióra. Ahogy @doongoo is leírta, mindig kell majd valamit trükközni. Ez megnehezíti a telefon használatát, főleg, hogy egy nagyon jó gyári ROM-mal rendelkező kifejezetten jól használható mindennapi telefon, egyelőre frissítik is rendszeresen a gyári ROM-ot. Rádásul nem is nagyon szükséges a root egy átlagos felhasználó számára, mert talán két programot (lenovo app center, valami roaming támogatás, és egy lenovo közösségi alkalmazás ami része az lenovo app centernek) leszámítva nincsen semmilyen felesleges, kínaiul kommunikáló szoftver. Nekem pl. semmi szükségem nem lenne a rootra....

[ Szerkesztve ]

(#914) doongoo


doongoo
addikt

Asszem találtam egy bugot, megnéznétek, hogy nálatok is ilyen-e? Hiába állítom be hely meghatározásnál a high accuracyt, újraindítás után device only lesz belőle.

(#915) mikrofon válasza doongoo (#914) üzenetére


mikrofon
addikt

én nem is találom a helymeghatározási beállításokat.....

(#916) mikrofon válasza doongoo (#914) üzenetére


mikrofon
addikt

Én is észrevettem egyet, bár ez nem kifejezetten ennek a ROM-nak a hibája, mert rengeteg kétkártyás telfonnál problémát okoz. Mégpedig az, hogy egy új ROM-mal (romcsere, frissítés) bármelyik kártyáról hívást indítok ismeretlenként jelenik meg a számom a hívott félnél.
Megoldás, kimenő hívás esetén a szám elküldése:
-Amikor a hívott félnél nem jelenik meg a hívószám, annak valamilyen szolgáltatói beállítási hiba lehet az oka.
- Ezt USSD kóddal (GSM kódokkal) újra kell definiálni, ahhoz pedig az alábbit kell beírni a tárcsázóba mintha hívást kezdeményeznél:
- "Hívószámküldés tiltása" kikapcsolás: #31# beütése a tárcsázóba majd meg kell nyomni a hívásindító gombot
- Mind két kártyáról egyszer kell elvégezni, és utána már mindig működik. Vagy legalábbis a következő flash-elésig, frissítésig

(#917) doongoo válasza mikrofon (#916) üzenetére


doongoo
addikt

Ezt egyszerűbben is be lehet állítani:

settings - phone - call forwarding and voicemail settings (hogy miért ide rejtették?) - kártyát kiválasztani - caller ID - show number

(#918) mikrofon válasza doongoo (#917) üzenetére


mikrofon
addikt

jéh és tényleg :)
sosem találtam volna meg .....

(#919) mikrofon válasza doongoo (#914) üzenetére


mikrofon
addikt

Nah megtaláltam ezt a beállítást is. Mondjuk nem a settings menüből, hanem az alulról felhúzható menüben a location ikon hosszú nyomására jött elő....
Lényeg: high accuracyt volt beállítva. Nyomtam egy pár dolgot, újraindítás, szolgáltatás kikapcsolás bekapcsolást, és nem állítódott el....

(#920) doongoo válasza mikrofon (#919) üzenetére


doongoo
addikt

Akkor megnézem, hogy melyik letiltott dologgal függhet össze nálam. Nálam mindig elállítódik.

Mondjuk lab features alatt én letiltottam a position travelt - hátha az lesz a hunyó

(#921) mikrofon válasza doongoo (#920) üzenetére


mikrofon
addikt

nekem ez nincs le tiltva, vagy legalábbis gondolom nincs, mert ha rákattintok, akkor előjön egy kínai szöveg alján egy kínai feliratos kék gombbal. Nah arra nem kattintottam...

(#922) doongoo válasza mikrofon (#921) üzenetére


doongoo
addikt

Minden lefagyasztott dolgot engedélyeztem, de újraindítás után mindig visszavált device onlyra...Mindegy, ezzel együtt tudok élni, mert nem sűrűn indítgatom újra. Köszi, hogy megnézted!

(#923) doongoo


doongoo
addikt

Mit találtam a black theme kedvelőinek?

[link]

Az ios theme-t feltelepítve (sima apk fájl) és aztán a settings - theme alatt a yuedong témát kiválasztva máris meglesz a jól bevált fekete téma (settings menü, tárcsázó, üzenetkezelő, kontaktok, számológép, fájlkezelő)

(#924) mikrofon válasza doongoo (#923) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi ezek jól jönnek!

(#925) olddog


olddog
aktív tag

Nálam ha lehet ilyet mondani, a 7-es androiddal még tovább javult az üzemidő.
Ráadásul root nélkül.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#926) mivanminincs


mivanminincs
csendes tag

Sziasztok,
Egy komámnak megtetszett az egyik gyári értesítő hangom, de képtelen vagyok azt a telón megtalálni. Azt hittem, h gyerekjáték lesz, de egy file kezelővel sem látok (mondjuk) system-média könyvtárat, ha a csengőhang nevét keresem, az sem gyógyszer. Szóval: hol vannak a gyári csengő- és értesítő hangok? Telóm nem gyári, nem nyúltam hozzá. Köszönöm előre is, ha valakinek van ideje a válaszra.

(#927) doongoo válasza mivanminincs (#926) üzenetére


doongoo
addikt

Csak rootolt telón férsz hozzá. Egyébként jó helyen keresed, system-media-audio-notifications alatt vannak.

Más: kipróbáltam a morelocale2-t nougaton is. A jó hír, hogy a safecentert nem öli meg, de pár gyári appot visszatesz kínaira (uhealth, notes, recorder)

[ Szerkesztve ]

(#928) mivanminincs válasza doongoo (#927) üzenetére


mivanminincs
csendes tag

köszönöm, gondoltam, h innen fúj a szél.

(#929) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.Hamarosan beszálnék én is egy ilyen telóval közétek,de addig is tudnátok segíteni honnan érdemes rendelni.Kinn élek Ausztriába.Amiket nézegettem oldalakat kb azonos árral adják(www.cect-shop.com 340 eu;
aliexpress.com na itt meg vagyok löve annyiféle árat találtam;vagy közvetlen a gyártó oldala
zukmobile.cc 380 usd).Ti mit ajánanátok,ahonnan biztos,hogy meg is kapom.

[ Szerkesztve ]

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#930) mivanminincs válasza wukodlak (#929) üzenetére


mivanminincs
csendes tag

ibuygou-ról kértem, ott most 359 usd. Egyéb opciók használatával megspórolhatóak az "átvételkori bosszantó kényelmetlenségek" (működik, egyszer belefutottam), s a teló kapcsán: gyári ROM van rajta, nem nyúlnak a készülékbe.

(#931) wukodlak válasza mivanminincs (#930) üzenetére


wukodlak
aktív tag

Megkérdezhetem mennyi idő alatt jött meg?Milyen kényelmi opciokra gondolsz,amugy tényleg jó áron van itt,köszi az oldalt

[ Szerkesztve ]

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#932) mivanminincs válasza wukodlak (#931) üzenetére


mivanminincs
csendes tag

Valaszthato, milyen kezbesitesi modszert ker a vevo, DHL par nap alatt csonget. A kenyelmi szempontot ne ragozzuk, le fog esni, ha rendelsz. :)

(#933) buca84 válasza wukodlak (#929) üzenetére


buca84
őstag

spemall vagy etotalk. Az utóbbira rákeresel a topikban, kaphatsz választ is kérdéseidre.

(#934) olddog válasza wukodlak (#931) üzenetére


olddog
aktív tag

Az etotalk a legolcsóbb most szerintem. Vámmentes szállítással megvan 360-ból kb. Viszont írni kell rendeléskor hogy eredeti rommal akarod, különben megkapod a webshopos romot. Nem mintha 10 perc alatt ne lehetne kicserélni.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#935) doongoo válasza mikrofon (#924) üzenetére


doongoo
addikt

És itt a tuti xuiblack téma linkje is. Ez nem változtatja meg az ikonokat sem.

(#936) doongoo válasza doongoo (#935) üzenetére


doongoo
addikt

Módosítom: a kapcsolóknál nem minden látszik rendesen sajnos ebben.

(#937) doongoo


doongoo
addikt

itt a 12-es hozzászólásban lévő csomagban van egy black theme, amit végre mindenben okés

(#938) doongoo válasza olddog (#925) üzenetére


doongoo
addikt

megerősítem. Nálam rootolva is van és az Automate It Pro zabálta az akksit (gondolom még nem optimalizálták 7.0-ra) amíg nem töröltem. Azóta príma az akksi

(#939) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen remek kis készüléket, amivel nagyon elégedett is vagyok.

Viszont szeretném megcsinálni a szoftverfrissítést. Elméletileg a készülék nem rootolt, illetve gyári rom van rajta. De félig-meddig magyar. Ez innentől gyanús is picit számomra.

Zui verzióra 1.9.104 UTCA- van jelezve, valamint frissítés menüpontot nem is találok.

Hogy tudnám frissíteni a készüléket? Továbbá érdemes a 2.5-ös rendszerre frissíteni (magyar nyelv ugye nincs?), vagy ha fontos a magyar nyelv a 2.3.044-nél megmaradni?

Előre is köszönöm!

(#940) doongoo válasza HeavyToys (#939) üzenetére


doongoo
addikt

ebben a hozzászólásban (pontosan a másodikban) van leírva a teljes neked kellő rész (QFIL frissítés)

Magyar nyelv egyik gyári verzióban sincs, sem 2.5-ben, sem a korábbiakban.

Szerintem megéri a 2.5...

[ Szerkesztve ]

(#941) HeavyToys válasza doongoo (#940) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszönöm! Már fel is raktam a 7.0-át.

A magyar nyelv hiánya még nem is gond, csak 1 kérdésem lenne, hogy a magyar lokalizációt, mint földrajzi hely azt be tudom állítani valahol?

A google alkalmazások magyarsága és a Play Store magyarsága miatt lenne fontos!

(#942) doongoo válasza HeavyToys (#941) üzenetére


doongoo
addikt

az már csak roottal fog menni (mikrofon itt leírja)

ha tényleg gond az angol nyelv, akkor rootolnod kell és aztán a play storeból mehet fel a morelocale2

[ Szerkesztve ]

(#943) smokin


smokin
tag

Most akciós!

i'm too old for this shit

(#944) olddog válasza smokin (#943) üzenetére


olddog
aktív tag

Ez a verzió 4/64 eddig is olcsóbb volt. Ez egyébként sajnos nem EU raktár, így áfa és vám köteles.
Így kell számolni.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#945) tdream


tdream
csendes tag

Én most rendeltem etotalk-ról 370-re jött ki vámmentes szállítással. Bár most jött, az email, hogy jelenleg csak fehér van. Jövő héten érkezik az új szállítmány, ha lesz benne fekete küldik azonnal. Ha nem akkor szívás van....

Fractal Desing Meshify 2 RGB-Ausus z690 Maximus Formula-Lian Li Galahad AIO 3600 White-Intel I9 13900k-Kingston Renegade 6400 cl32 32GB-ZOTAC GeForce GAMING AMP Holo RTX 3070 Ti-Alienware AW3420DW-Logitech Powerplay-G903 - Soha semmit nem bántam meg, ráérünk majd a Pokolba vezekelni :D

(#946) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Etotalk-on a fehér 4+64GB-os verzió 305$-ba kerül most mindennel együtt. Ennyiért elég baráti. Törpölök rajta..

(#947) femiki válasza Keil Walker (#946) üzenetére


femiki
tag

Itt meg 240$ 2év EU garival, vámmentesen! Persze Te tudod, a Te pénzed....... :U
[link]

(#948) olddog válasza femiki (#947) üzenetére


olddog
aktív tag

Amit linkelél az nem a Pro verzió.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#949) Keil Walker válasza femiki (#947) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Erre gondoltam: [link]
Ez a pro verzió. Amoleddel és b20-al.

(#950) doongoo válasza Keil Walker (#949) üzenetére


doongoo
addikt

Proból is van kétféle:
4/64-es és
6/128-as

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.